Jlimiire grihscttc (iourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken RUIM DRIEHONDERD KEER Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending550 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» et niet afzonderlijk verkrijgbaaf NO. 5669 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 VRIJDAG 3 JANUARI 1936 15e Jaargang Sbberttntitprijjm: Van I tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer022 Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels250 Elke regel meer045 Handelsadvertenliên per regel 0.17 7» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau V. wordt berekend0.10 HINDERLIJK VOLGEN Met groote hardnekkigheid blijft de S.D. A.P. do Roomsch-Kath. Staatspartij naloo- pen om samen het landsbewind in handen te nemen. Nog pas schreef haar pers: „Inderdaad, „indien" de katholieke partij bereid was een kabinet te vormen met tegenovergesteld beleid dan het rampspoe dige van het kabinct-ColijnDoch zij deinst terug en daarom rost de „ontstellend zware verantwoordelijkheid" van het voort duren cn steeds verergeren van de nood op haar en op niemand anders". De Roomseh-Katholieken cchtor wenschen zich tienmaal to bedenken vóór ze een bond genootschap met de S.D.A.P. sluiten. Kan laatstgenoemde partij hen dat kwa lijk nemen? Volstrekt niet, want zij zelf wijst met evenveel koelheid dc communis ten af, die zich met bijkans slaafsche aan hankelijkheid en hondentrouw aan de sociaal-democraten opdringen. Of wat zegt men van do verklaring, dat de communis tische partij „voor de eischcn van het Plan opkomen en met onze sociaal-democratische klassegenoolen strijden zal voor de door voering van dc Plan-eischen en voor elke, ook geringste, lotsverbetering", zelfs al wijst de leiding der S.D.A.P. alle medewerking af? En, de communisten zeggen precies het zelfde tegen dc sociaal-democraten als deze tegen de Roomseh-Katholieken: de Regee- ring-Colijn moet vallen cn daarom richtte het communistische congres zich „tot de sociaal-democratische en alle andere ar beiders, middenstanders en werkende boe ren, om met vereende krachten Colijn ten val en een Plan-regeering aan het bewind te brengen". Vanwaar deze ommekeer, mag men vra gen; deze toenadering naar „geestverwan ten" met wie men op steeds meer gespan nen voet kwam te staan?. Het is louter Mosikousche taktiek. Moskou wendt het roer om in meer dan. één opzicht en de vertegenwoordigers van Moskou andere landen knikken deemoedig mee. Want het wenken van het sovjet-bewind i bevel voor alle communisten op 't wereld- Vandaar ook de toejuiching, welke een Franschman vond op het jongste congres der communisten in Amsterdam. In Frank rijk immers schijnen communisten en socia listen elkaar beter te verstaan dan hier tegenwoordig het geval is. En dus moest de Fransche kameraad toegejuicht worden. Echter, hij had nog meer in zijn marsch. 'Ook' met andere partijen, die arbeiders, kleine middenstanders en boeren in hun midden hebben, dient samenwerking te worden gezocht en dus moeten de commu nisten in Nederland „het sectarisch dogma tisme van het verleden liquideeren". In ge woon Nederlandsch wil dat zeggen: de com munistische partij moet niet zoo duidelijk als tot heden haar godsdiensthaat demon- ptreeren. We zullen dus binnenkort het verheffend schouwspel gadeslaan, dat de Tribune en de communistische sprekers zich minder bitter over godsdienst en geloof uitlaten. Maar we zullen deze taktiek op haar juiste waarde weten te schatten. Zware storing op de lange golf Brasov zendt uit Reeds eenigen tijd wordt op de lange 1875-meter golf 's avonds een zware storing waargenomen bestaande in een diepe brom- toon, welke naar thans gebleken is afkomstig was van het nieuwe Roemeensche zend station Brasov, dat met een energie van 150 kw op de 1875 m. golf is gaan werken. De AVRO heeft gister de uitzending omstreeks half tien eenige minuten stopgezet, teneinde het Brusselsche station voor golflengten- controle van de Union Internationale, gele genheid te geven de noodige controle-me tingen te verrichten. Inderdaad bleek toen dat Brasov de schul dige was. Er werd een telegram verzonden aan Brasov met verzoek de golflengte te wijzigen, waaraan werd voldaan. De hinderlijke storing was toen spoedig verdwenen. Het invullen van formulieren Ten einde tc bevorderen, dat de voor het jaar 1936 beschikbare garantie voor suiker bieten zoo spoedig mogelijk onder de daar voor in aanmerking komende telers wordt verdeeld, verzoekt men ons van bevoegde zijde het volgende te willen mededeelen. Aan de bij de Provinciale Landbouwcrisis- Organisaties bekende telers van suikerbieten zal binnenkort een aanvraagformulier voor suikerbietengarantie voor 1936 worden toe gezonden hetwelk zij, die voor garantie in aanmerking wenschen te komen uiterlijk 15 Januari 1936 nauwkeurig ingevuld moeten inleveren bij de Landbouw-Crisis-Organi- satie waarbij zij zijn aangesloten. Telers die op 6 Januari nog geen aan vraagformulier hebben ontvangen, dus ook degenen die niet als suikerbietenteler bekend zijn, doch in 1936 suikerbieten zouden willen verbouwen, moeten ook aan dezen eisch voldoen en dienen dus zoo spoedig mogelijk een dergelijk formulier aan te vragen bij de Landbouw-Crisis-Organisatie binnen wier werkgebied hun bedrijf is gelegen, DE GOUWBRUG Men vestigt er onze aandacht op, dat de spoorbrug over de Gouwe, na het passecren van „Bello" op Oudejaarsavond, niet voor het verkeer is gesloten. NIEUWJAARSREDE IR. M. H. DAMME Naar een belangrijke verlaging van het indexcijfer der P.T.T.-tarieven Telefoondienst ontwikkelt zich in snel tempo Te 's-Gravenhage heeft gister de directeur-generaal der Posterijen, Ir. M. H. Da mm e, de gebruikelijke Nieuwjaarsrede gehouden voor hoofd ambtenaren en ambtenaren van het hoofdbestuur. Ons bedrijf aldus spr., moet er rekening m%e houden dat er een zeer labiele toestand zeer geringe welvaart, zullen zijn. Wij moeten handelen niet omzichtigheid en ernst Onze tarieven kunnen een vergelijking met het buitenland glansrijk doorstaan. Bij zonder gunstig is ons telefoontarief. Het bedrijfsleven eischt van de P.T.T. een teruggang naar liet nivqa,u van 1913, maar de lasten kunnen niet op dat niveau worden gebracht. Niemand kan verlangen, dat de loonen weer worden gebracht op het peil van 1913. De grondslag van ons eigen bedrijf is gelegen jn een groote bedrijvigheid in Neder land en worde niet aangetast Daarom moeten wij trachten het index cijfer onzer tarieven belangrijk te ver lagen. Een belangrijke factor is, wat wij aan de algemeene Rijksmiddelen moeten bijdragen. Voor 1936 is op 5*/o millioen gerekend. In andere landen genieten de P.T.T.-bedrijven meestal de volle inkomsten uit posterijen, telegraaf en telefonie. In ons land echter zijn er drie aparte groote telefoonbedrijven. Daarbij dragen wij bij in de luchtvaart kosten, iets dat in geen enkel ander land gebeurt. Men moet zich afvragen of het gewenscht is, dat zulke din gen blijven bestaan, In 's lands belang worde het 't P.T.T.-bedrij f minder moeilijk gemaakt aan zijn roeping te kunnen voldoen. Verbeteringen in 1935 Wij hebben in het afgeloopen jaar ver beteringen bewerkstelligd. De draadtelegrafie bevindt zidh in een po sitie, die verdere verbetering moeilijk maakt Wel wordt alles gedaan om te zorgen, dat zij zoo goedkoop mogelijk wordt geëxploi teerd. Verwacht mag worden, dat het te kort binnen afzienbaren tijd zal verdwijnen. Bijzonder sterk heeft zich de telefoon dienst ontwikkeld. De automatiseering gaat in zoo'n tempo, dat men nauwelijks tijd heeft de verbeteringen, die tot stand komen, te volgen. Zeer hoopvol stemt het kostenpeil van de radiotelefonie, waarop wij gekomen zijn. Bin nen korten tijd zullen wij zoo voelt spr. weer uitzonderlijk lage tarieven hebben, een symibool van den band, die ons met Neder- landsoh-Indië bindt Aan de bedrijfsrationaliseering zullen wij voortdurend de grootste aandacht schenken. Spr. eindigde met een opwekking tot samen werking en met het uitspreken zijner béste wenschen voor 1936. Namens het gehoor voerde de heer Heiden- rijk, directeur van het postkantoor te Rotter dam, het woord. Tenslotte hebben de aanwezigen ir Damme met een handdruk gefeliciteerd. De Tweede „Statendam" DE KIEL GELEGD Hedenmorgen om ell uur werd op de bouwhelllng van de Rotterdam- sche Droogdok Maatschappij de kiel van de tweede „Statendam" gelegd. Hiermede wordt begonnen met den bouw van de romp van het schip, dat in scheepsbouwkringen alleen aange duid wordt met RDM 200. Het voorbereidende werk heeft ge regeld voortgang gemaakt sinds het schip tien weken geleden werd be steld. De bonwhelling is aanzienlijk verlengd en op bijna dnbbele breedte gebracht. De betonnen fundamenten voor een nieuwe kraanbaan, waarvan de voltooiing snel nadert, zijn reeds bijna gereed. Koopt Nederlandsche waar! Dan helpen we elkaar De Nationale Propaganda-commissie voor Nederlandsch Fabrikaat (Badhuisweg 115 te -Gravenhage) heeft een album verspreid, hetwelk een uiteenzetting bevat van de voor beoogde campagne voor Nederlandsche waar, waarover wc destijds uitvoerig heb ben gemeld. Naar men weet zal deze cam pagne gevoerd worden onder de leus: „Koopt Nederlandsche waar, dan helpen wij elkaar". Niets zal onbeproefd worden gelaten om op sprekende wijze reclame te maken voor het Nederlandsch product. Het album laat op den omslag 3 schoor- steenen zien, die samen de nationale drie kleur rooken. Minister Gelissen schreef in het album een openingswoord, waaraan we het vol gende ontleenen: „IJveren voor het gebruik van Ned. Fa brikaat beteekent ijveren voor steun aan de NederLandsche nijverheid. Waar nu de in dustrie-politiek een onderdeel der economi sche politiek is, acht ik het van groot be lang dat de actie van Ned. Fabrikaat geheel al steunt op de basis onzer economische politiek. Samenwerking met do afdeelingen op mijn departement, die ter zake kundige adviezen kunnen geven, is hiervoor noodig. De hand voor deze samenwerking zij de 'akkere vereeniging voor Ned. Fabrikaat an harte toegestoken". Het album is op pakkende wijze ge ïllustreerd en in suggestieve kleuren uitge voerd. De dakpannen-industrie Prijsconventie tot stand gekomen In de dakpannen-industrie is een prijs conventie tot stand gekomen, waarbij ruiru 90 pet. der Nederlandsche Dakpannenindus- trie is aangesloten. Alle dakpannen zullen voortaan bij aflc vering in hun diverse kwaliteiten van een kenmerk worden voorzien en wel: voor de eerste soort een roode streep, voor de twee de soort een witte en voor de derde soort een blauwe. Het groote voordeel van deze regeling is, dat de belanghebbenden, al of niet deskun dig, kunnen constateeren, welke kwaliteit dakpannen zij op hun bouwwerken ontvan gen. HET VREDESPLAN HOARE-LAVAL Heeft de Nederlandsche Regeering zich er tegen verklaard? Eden zou niet onvoorgelicht zijn gebleven Eerste Kamerlid vraagt informaties Het lid der Eerste Kamer mr. A. J. van Vessem heeft de volgende vragen gericht tot den minister van Buitenlandsche Zaken: 1. Heeft de minister kennis genomen van n artikel in de N.R.Ct. van 26 Dec, j.l., handelende over het Britsch-Fransche be middelingsvoorstel in het Italiaansch Ethiopisch conflict, waarin voorkomen de volgende zinsneden: „Wij hebben mededee lingen ontvangen, waaruit blijkt, dat het lang niet alleen de ooenbare meening in Engeland is geweest, die het voorstel van Hoare en Laval heeft doen verdwijnen" en „Wij meenen zelfs te mogen aannemen, dat Eden van Nederlandschen kant niet onvoor gelicht is gebleven over de opvatting van onze regeering"? 2. Is de minister bereid mede te deelen, of inderdaad de Ned. regeering haar opvatting over het bedoe. _e be middelingsvoorstel ter kennis van den Britschen minister heeft gebracht, en indien dit is geschied, hoe deze opvat ting luidde, en wanneer deze ter kennis van den Britschen minister is gebracht? 3. Indien het bericht in genoemd blad onjuist is, is de minister dan niet van oor deel, dat het landsbelang eischt, dat onjuiste berichten als deze, welke de neutraliteit van Nederland bij een conflict tusschen andere mogendheden in twijfel doen stellen en welke hier te lande en in het buitenland den indruk moeten wekken, dat maatregelen van andere mogendheden ter bevordering van den vrede en ter voorkoming van een Europee- schen oorlog door de Nederlandsche regee ring worden tegengewerkt, terstond door de regeering op categorische wijze worden te gengesproken? Gemeenteambtenaar gearresteerd De man bekent fraude te hebben gepleegd Dinsdagmiddag is door de recherche van het bureau Warmoesstraat te Amsterdam een commies, werk zaam aan de afdeeling financiën ten stadhuize, gearresteerd, verdacht van fraude. De malversaties zijn gepleegd over een tijdperk van enkele jaren en beloopen een bedrag van tusschen de drie en vijfduizend gulden. De man boekte gefingeerde posten en kreeg hierdoor gelegenheid bedragen op zijn eigen rekening over te boeken. De ambtenaar, die reeds geruimen tijd in dienst van d* gemeente is, is gehuwd en van middelbaren leeftijd. Hij heeft bij zijn verhoor door de politie een be kentenis afgelegd. Zaterdag a.s. zal hij voor de Officier van Justitie worden geleid. kan maar de beste zijn Verkoop „TWENTOL" voor Holland DEVENTER ONZE LEVERANTIES AAN BELGIE Demarches van onze Regeering Antwoord van Minister Gelissen op vragen van den heer Van Kempen Enkele dagen geleden heeft het Tweede Kamerlid Van Kempen vragen gesteld aan den Minister van Handel naar aanlei ding van de Belgische Kon. besluiten 1 Oct. 1935 inzake beperking van levering %an buitenlandsche producten aan Belgi sche overheidslichamen, waardoor Neder landsche belanghebenden ernstig zouden worden benadeeld. Minister Gelissen deelt in zijn antwoord mede, dat uit een ingesteld onderzoek is geb'eken, dat de bedoelde besluiten in hoofd zaak inhouden een samenvatting van reeds ter zake bestaande regelingen, die tot nog toe niet tot klachten aanleiding hebben gegeven, In hoeverre uit de nieuwe besluiten nadeelen voor bestaande Nederland sche belangen zijn te duchten, hangt in hoofdzaak af van de wijze, waarop de besluiten toegepast zullen worden. Nadere inlichtingen hieromtrent wor den bij de Belgische Regeering inge wonnen. In afwachting van het resultaat van het ingestelde onderzoek werden démarches bij de Belgische Regeering ondernomen, ten einde hetzij intrekking der besluiten te ver krijgen, hetzij een zoodanige toepassing daarvan, dat geen nadeelen voor Nederland sche bedrijfstakken of in België gevestigde Nederlandsche belangen daaruit zouden voortvloeien. De vraag, of de besluiten zoo niet met de letter, dan toch met den geest van het op 20 Febr. 1933 met België gesloten vesligings- verdrag in strijd kunnen komen, is in zoo verre van minder belang, waar dit verdrag door de verdragsluitende partijen nog niet bekrachtigd is. Het zou inderdaad aanbeveling verdieruen, voordat nieuwe onderhandelingen met Bel gië over het wederzijdsche handelsverkeer worden geopend, de onzekerheid over de gevolgen van meergenoemde Belgische maatregelen te doen wegnemen. Dit hangt echter niet alleen van de Nederlandsche Regeering af. Overigens staan de hierboven genoemde maatregelen slechts in een los verband tot. bedoelde onderhandelingen, die in de eerste plaats gevoerd worden ter wederzijdsche vaststelling van invoer contingenten. De „Jos Maria" in het dok Inspectie van de schade in de late avond Het motorvrachtschip „Jos. Maria", dat van het Ègmondsohe strand, waar het ongeveer een maand heeft vast gezeten, is vlot gebracht, heeft de sleepreis naar de hoofdstad met goed gevolg volbracht Getrokken door twee sleepboot en van de Amsterdamsche firma J. Róe- lofs, passeerde het schip Donderdag avond om kwart over acht do Ilcm- brug op weg naar de Amsterdamsche Droogdok-Mij, Nvaar onder leiding van een der directeuren, den heer P. R. Fenenga, dok II het Koninginnedok was gereed gemaakt om de „patiënt" te ontvangen. Onder het licht der schijnwerpers is de „Jos. Maria" het dok binnengevaren en nadat het schip was vastgezet werd met het om- hoogbrengeu van het dok een aanvang gemaakt. In den laten avond Nvas men met dit werk gereed en kon een onder zoek naar de schade van het schip worden ingesteld. VERDRONKEN Te Vlaardinge r-A m b a c h t waren twee jongens gaan roeien op de Vlaarding- sche Vaart. Eén der jongens, de 13-jarige C. Douma uit Viaardingen, verloor daar bij hel evenwicht cn viel uit de boot. Te vergeefs trachtte zijn kameraadje hem door het toewerpen van een roeispaan te redden. De jongen verdween in de diept*, In den vroegen avond is men er nog in geslaagd, het lijk op te halen. Te Neder w eert (L.) geraakte des nachts d-i 25-jarige landbouwerszoon Jac, v. d. Boogaard, die met enkele kameraden van een bruiloft huiswaarts keerde tus schen de sluizen li en 15, in de Zuid Wil lemsvaart te water. Zijn vrienden, die het ongoluk zagen ge beuren, snol den tevergeefs te hulp. Toen het slachtoffer werd opgehaald, waren de levensgeesten reeds geweken. AANSLAG OP CULTUUR-EMPLOYE Koelie ging hem met een hakmes te lijf Slachtoffer ernstig gewond Op den heer F. Slette, employé' op de onderneming Artana nabij Soekaboemi, is een aanslag gepleegd. Hieromtrent wordt door den administrateur van Artana het volgende medegedeeld: Toen de heer Slette bij de tuinen arri veerde om het werk te verdeelen, lieten twee koelies na, zulks in strijd met de adat, om hun toedoengs (hoeden) af te nemen, waar over de heer Slette hen onderhield. Een van hen greep den stok van den heer Slette en trok rhet de andere hand een kapmes, waar mede hij den heer Slette te lijf ging. Hij sloeg hiermede den heer Slette drie vingers geheel af, terwijl hij hem voorts wonden toe bracht aan hals, borst en wang. Het bewus- telooze slachtoffer werd door andere koelies in een grobak gezet, waarin hij door vijf andere koelies werd ondersteund. Inmiddels was de administrateur gewaarschuwd, die de grobak tegemoetreed in een auto, waar mede de heer Slette naar het ziekenhuis te Soekaboemi werd overgebracht. Hier werd operatief ingegrepen en bleek dat de heer Slette veel bloed verloren had. Omtrent zijn toestand is niets met zekerheid te zeggen. Indien door het vuile mes geen infectie ont staat, behoeft niet voor onmiddellijk levens gevaar te worden gevreesd. De aanvallende koelie is gearres teerd. De anderen deden niet mee aan den aanslag. De tuinen, waarin de aanslag geschiedde, liggen op zes K.M. afstand van de woning van den admi nistrateur, waardoor drie kwartier ver liepen alvorens deze van het gebeurde op de hoogte was gebracht. UIT HET SOCIALE LEVEN Naar wij vernemen, wordt momenteel overleg gepleegd omtrent de instelling van een bedrijfsraad voor het Westland, even als zulks plaats heeft gehad voor de bollen streek iTLuie.omgeving van Haarlem. HM**door zou dan meer regelend worden opgetreden omtrent loon, arbeidsvoorwaar den enz. Reeds zijn door de betrokken organisaties ïn bet'Westland leden in een adviescommis sie benoemd, die de vraag omtrent de op richting van een bedrijfsraad nader zal bezien. OVERWERK IN DE TEXTIELNIJVERHEID De reeds jaren bestaande overeenkomst omtrent de regeling van noodzakelijk over werk met de R.K. Vereeniging van Werk gevers in de textielnijverheid, is ook voor het jaar 1936 weer verlengd. Een desbetreffend verzoek werd door het bestuur van bovengenoemde werkgevers- vroeniging en de besturen der drie textiel arbeidersbonden bij den minister ingediend. De vergunning werd verleend onder dezelfde voorwaarden, die ook in 1935 en vorige jaren golden. Een gelijksoortig verzoek, ten be hoeve van de Tilburgsche wollenstoffen- industrie, door de betreffende werkgevers- vereeniging en „St Lambertus" gedaan, werd eveneens ingewilligd. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Voor dc Pluimveehouders zal ongeveer twee millioen gulden uit het landbouwcrisis fonds worden gereserveerd. Bij Makallé is een Italiaansch vliegtuig neergeschoten; de beide inzittenden werden gedood Cortesleden hebben een aanklacht Inge rliend tegen de Spaansche regeering wegens de verlenging van liet Cortes-recès, het recept voor eend GELUKKIG 1936 i RIJDT FISK Het proces tegen de V ova-redacteuren Officier van Jnstitie in hooger beroep De officier van justitie te Utrecht, Mr A. N. F a b i u s, heeft appèl aan- geteekend tegen het vonnis, dat de meervoudige kamer der arrondisse mentsrechtbank te Utredht in het Vova-proces gewezen heeft. INSLUIPERS Tc Amsterdam hebben door inslui- pmg tijdens afwezigheid van de bewoners tot dusver ohbekenr. gebleven personen zich toegang verschaft tot de derde verdieping van een perceel aan het Afrikanerplein. Een heerenhorloge en een bedrag van f 51 zijn gestolen. Op dezelfde wijze zijn onbevoegden bin* nengekomen op de 2de en 3de verdieping van een huis in de Karimatastraat, waar resp. geldsbedragen van f 8 en f 6 werden buitgemaakt, RIJWIELDIEVEN AANGEHOUDEN Te Amsterdam hebben op den laatsten tag van het oude jaar op aanwijzing van een burger, een agent der motorbrigade en een surveilleerende agent in de Planta e Middellaan jacht gemaakt op twee perso nen, die een dames- en een heerenrijwiel be vtCICn;- !e; Vaa^ de burSer ha(l medegedeeld, van diefstal afkomstig waren. Een van het tweetal kon worden aangehouden; het door hem bereoen rijwiel bleek gestolen te zijn in de Magelhaenstraat De tweede man is later door de politie van het bureau Lin- naeusstraat aangehouden; ook hij had het door hem bereden rijwiel in dezelfde straat gestolen. zal er dit jaar weer een krant door Uw brievenbus glijden. En die blijft waarlijk niet op de mat liggen. Integendeel, het heele gezin staat er vaak als het ware al op te wachten, en jong en oud ziet zoo spoedig mogelijk een stuk van de krant in handen tc krijgen. Welk een groote invloed gaat er niet uit van wat men leest! Wat zal men die driehonderd heer In 1936 lezen In Uw gezin? Een krant, die meehelpt om in deze moeilijke tijd de goede koers te blijven volgen Die aansluit aan de Christelijke sfeer in Uw gezin Of een krant die bijna ongemerkt, maar zeer zeker, de christelijke veerkracht verslapt en Uw christelijke opvoeding ondermijnt? Zorg dat gij op de oudejaarsdag van 1936 in dit opzicht Uzelf niets te verwijten hebt. en maak dat in dit jaar bij U driehonderd keer de christelijke krant door de brievenbus glijdt. Vrienden van ons blad. helpt hier een handje aan mee! Voor ieder, die een nieuwe abonné aanbrengt, ligt een mooie ZILVEREN THEELEPEL klaar. Wie de meeste abonné'» werft, heeft kans op een van de tien groote prijzen, die zoo nu en dan in ons blad worden gepubliceerd, waarvan de le prijs is een VOLLEDIG AMEUBLEMENT of een PRACHTIG HUISORGEL.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1