JAAREINDE 1935 NIEUWE I m 7 KERSTFEEST - OUDEJAAR BIJLAGE VAN BIJ DE KERSTBOOM ^j=IS 7^^/P^S-^y 7/7v „Waar is die ster dan gebleven?" vroeg Piet weer, maar dat wist Gert ook niet. Een hele tijd bleven de broertjes naar de ster kijken, en ze vonden het zó mooi, dat ze helemaal geen kou voelden. En ze hoorden óók niet, dat Moeder zachtjes naar boven was gekomen. „Wat is dat nu?" zei Moes, en 't was duide lijk te horen, dat ze wel een beetje boos was. „O Moes, kijk óók eens de ster!" riep kleine Piet. „Wat is er dan met die ster?" vroeg Moeder. „Piet denkt, dat 't dezelfde ster is, die de Wijzen uit het Oosten gezien hebben!" zei Gert. Toen moest Moes tóch lachen. Ze nam kleine Piet in haar armen en stopte hem lekker in zijn bed. En toen dekte ze Gert nog eens warmpjes toe. Maar kleine Piet was nog niet tevreden. Waarom kon dat dezelfde ster niet zijn, waarvan hij die mooie tekst moest leren? Maar Moeder zei: „Wij hebben geen ster meer nodig, Pietje, om den Heere Jezus te vinden. Wij weten, dat Hij eens in Bethle hem werd geboren en dat Hy nu in de hemel woont. Dat weten m'n knappe jon gens toch wel?" Alle twee kregen ze nog een nachtzoen van Moes. Gert sliep 't eerst, maar ook kleine Piet lag spoedig heerlijk te slapen. Want Moes had hem nu alles duidelijk ge maakt. jJÜ Liesje, mijn buurmeisje, waar ik vaak mee speel, hebben ze een kerstboom. Gisteren hebben ze voor 't eerst al de licht jes aangestoken. En toen deden ze de lamp uit. Wat was dat een prachtig gezicht! Al de kaarsvlammetjes schitterden en dansten. Ik had nog nooit eerder een kerstboom ge zien en ik vond het heel mooi. DE STER Er waren eens twee broertjes; de ouaste heette Gert, de jongste Piet. Gert was al acht jaar, maar Piet was er nog maar zes. Op Zondagsschool hadden ze de Kerst geschiedenis horen vertellen en dat vonden ze zo mooi, dat ze thuis aan Moeder alles over vertelden. Wat Piet vergeten was, ver telde Gert verder. En zo kreeg Moes de hele Kerstgescnieoenis óók weer te horen. Moeder had goed geluisterd, en Toen Piet klaar was met vertellen, zei ze: „Je bent erg knap, hoor! Je hebt op Zondagsschool goed je best gedaan Moeder is trots op haar flinke jongen Vóór ze die Zondagavond naar bed gingen, vroeg de kleine Piet: „Toe, Moes, lees nog eens wat voor uit de kinderbijbel!" „Vooruit dan maar!" zei Moeder, en Gert en Piet kwamen héél dicht by haar staan. Moeder las óók uit de Kerstgeschiedenis, maar een héél ander verhaal dan ze op Zon dagsschool gehoord hadden, 't Was de mooie geschiedenis van de Wyzen uit het Oosten. De broertjes hadden ook dit verhaal al méér gehoorden voor volgende week moesten ze de tekst leren uit Mattheüs 2: „Als zij nu cl< *ter zagen, verheugden zy zich met zeer giote vreugde." Toen het verhaal uit was, gingen zjj naar bed. Maar slapen konden zy niet en daarom ble ven zy nog een poosje praten. Als 't niet te lang duurde mocht dat wei van Moes. Opeens nep kleine Piet: „O Gert, kyk eens wat een mooie ster!" Ja. nu zag Gert de ster ook: helder stond ze aan de hemel en ze was veel mooier dan de andere sterren. Ze schoven net gordyn voor het raam hele maal open en zamen zaten ze naar de mooie ster te kyken. „Zou dat nu dezelfde ster zyn, die de Wyzen uit net Oosten gezien hebben9" vroeg Piet. „Wel neen", zei Gert, „die ster is er niet meer." HOE JE ZELF EEN NIEUWJAARSKAART KUNT MAKEN I 7 f - V Si SS SB i w I 1 Denken jullie ook wel eens aan de vogels, nu het weer winter is? Geven jullie ze wel eens wat broodkruimels of korstjes? Nu, dat doen de kin deren Op-de-ruit óók altijd: Ze hebben dan ook héél wat vogclvriendjes! Laatst kwamen er zelfs twee hongerige kraaien viak bij hun huis. De kleinere vogels vlogen ver schrikt weg om op een afstandje te wachten, tot zij weer aan de beurt zouden komen. Vinden jullie deze plaatjes aardig? Misschien kun je ze op een blanco briefkaart na tekenen en daar oan zelf een nieuwjaarskaart van maken voor je grootouders of voor oom of tanie. Je schrijft er dan, zo mooi je kan: Gelukkig Nieuwjaar onder. Het adres en een postzegel op de andere kant en je kaart kan in do brieven bus! se NOG EEN NIEUWJAARSKAART Dit rijtje aardige boertjes en boerinnetjes lijkt me óók hpel leuk voor een nieuwjaarskaart. Wie erg handig in 't Kleuren is. kan ze zelfs een kleurtje geven. Donkere broeken en rokken, kleurige buisjes en schortjes, een roze gezichtje je zult eons zien. wat een aardige prentbrief kaart dat kan worden! 444

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11