en daarom, voor 1p36 begint abonné op de Christelijke krant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken ONREDELIJKE EXECUTIES ündgoed. algoedJ Overspannen? 10 abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 porlokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagclijksche zending531. Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad Th et Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 j no. 5654 vrijdag 13 december 1935 15e Jaargang 9iibertentieprtj)en: Van 1 tot 5 regels1.17'/* Elke regel meer f 0.22'I» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Eike regel meer0.45 Handelsadverlenliën per regel 0.17'/i Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0.10 Aug:, issche, Lie 31, rendel; ristin», Schut', i mal ie, WUJo. iEDAt irt, de linnen- JREN: •uithof. Weit' Hel! ;cnacl- d. Fil- brecht, 1 ibcraJr ACHT Lob ïgelini Luyck Rade Tyo Llbach t Fis Marl» OORDEEL NIET TE HAASTIG Aan de grens is onlangs een smokkelende Jongeman na herhaalde waarschuwingen door de grenscommiezen doodgeschoten. De roode pers was er al spoedig bij om dit tragische voorval zoodanig te belichten dat de schuld, althans voor een groot deel, op de ambtenaren neerkwam, die niet met de noodige voorzichtigheid hun karabijn gebruikten. Immers, zoo heette het, de jon gen vvas niet al te snugger, doch ook doof en hij smokkelde slechts een paar pond suiker of zoo iets. Deze berichtgeving hinderde de redactie van De Ambtenaar, het orgaan van de moderne, dus roode vakvereeniging. Dit blad doet het echter voorkomen alsof aan deze tendentieuze berichtgeving de geheele groote pers geen enkele richting daarvan uitgesloten zich schuldig, maakt -We trekken deze bewering ernstig in twijfel, zegt Ons Orgaan van de Chr. Belasting ambtenaren. Wel is waar troffen wij in enkele bladen van onze christelijke dagblad pers ook weieens berichten aan van een treffen tusschen ambtenaren en smokkelaars doch dan steeds in de vorm van een gewoon nieuwsbericht, dus zonder commentaar.' Maar zóó deed de roode pers niet. En bij de verdachtmaking van de bclastingambte naren door deze pers wijst De Ambte naar er op, dat dit zeer hard is, speciaal voor de vele modern georganiseerden onder deze ambtenaren, dat aan die verdacht making de bevriende Arbeiderspers meedoet niet alleen, doch ondanks herhaal de waarschuwingen blijft meedoen. Daarop kan men laten volgen: ja, van je Vrienden moet men het maar hebben. Der gelijke klachten rijzen immers ook menig maal in het orgaan van de eveneens met de S.D.A.P. bevriende algemeene politiebond, welke echter heelemaal niet algemeen is. Dit is nochtans de hoofdzaak van deze historie niet. Wanneer Ons Orgaan vaststelt, „dat de Christelijke dagbladpers zich niet schul dig maakte aan zoo grove verdachtmaking van het ambtenarenkorps", dan is de reden niet, dat deze pers fouten van ambtenaren zou goedpraten of door de vingers willen zien. Integendeel, want zij is overtuigd, dat een „ambtenarenregeering" licht tot machts misbruik leidt Maar zij oordeelt daarom niet lichtvaardig. Zij neemt niet elk ver haal. dat uit de kring der belanghebbenden komt, voor waar aan. In 't bovenbedoelde geval b.v. zou zij de gegeven voorstelling direct in twijfel trek ken, omdat de vraag zich opdringt: Hoe kunnen ouders, met de gevaren der smok kelarij bekend, hun kind, dat ietwat im beciel en erg doof is, zoo'n riskante op dracht geven? Dat is eenvoudig ondenk baar en daarom moet het verhaal over ruwe ambtenaren onjuist zijn. Wanneer men echter opgegroeid is in de mentaliteit, dat men zooveel mogelijk cri- tiek moet oefenen op de overheid en haar organen en bovendien het smokkelen van kleinigheden (niet verklaarbaar acht, maar) vergoelijkt, dan zoekt men al gauw de schuld, waar deze niet te vinden is. De roode pers tracht al meer de sensatie zucht te bevredigen. Dat is de oorzaak en tevens een kwaad ding. DE VREEMDE VROUW Vraagstukken, welke voor eenige jaren slechts theoretische beteekenis hadden, winnen thans dagelijks in beteekenis. Daar is met name het meisje uit het bui tenland, bijna uitsluitend uit Duitschland, dat hier met -10 a 50 duizend andere vreem de vrouwen hoofdzakelijk als dienstbode fungeert Dat kost ons volk per jaar 20 b 30 millioen gave Hollandsche guldens, wel ke voor een deel hier verteerd worden, doch die voor een belangrijk deel de grenzen .overgaan en ons dus werkelijk armer ma ken. Eenige jaren geleden keken we daar niet op. Wat was dit bedragje voor óns, stein- reiche Hollander? - Thans echter beginnen we op de dubbel tjes, en dus zeker op de millioenen te letten. Want, wat het a a n ta 1 betreft, hebben we die vreemde vrouwen absoluut niet noodig. Er is, om het zakelijk te zeggen, in ons eigen land voldoende materiaal voor dienstboden. En, laten we er maar direct aan toevoe gen: het is noch een schande, noch een Straf om tegen loon huiselijke arbeid te verrichten. Behalve natuurlijk in die ge vallen, dat de werkgeefster niet weet wat haar personeel toekomt En helaas, dat laat liog al eens wat te wcnschen over. Dit echter geldt voor alle dienstbetrekkin gen: er zijn harde en goede meesters. Dit probleem lost ook de Duitsche dienstbode niet op. Waarom, zoo hoorden we den ouden De Savornin Lobman eens uitroepen, „maken de dienstboden geen stevige organisatie om kwaadwillige mevrouwen mores te lee- Ten?" Neen, „dienën" is geen schande en in vele gevallen is het voor het jonge meisje dat „een goede dienst" trof, beter dan kan toorwerk, al biedt- dit mogelijk meer vrije tijd en misschien wat betere geldelijke belooning. Toch zal het heel wat voeten in de aarde hebben om cle vreemde vrouw door de „in- geborene des lands" te verdringen. In de eerste plaats, omdat huisarbeid al te lang als minderwaardig beschouwd en daardoor de opleiding voor dienstbode ver waarloosd is. Dat kwaad blijft zich voor- loopig wreken en zoo spoedig mogelijk dient daarin verandering te komen. Want bekwaamheid is de eierslc voorwaarde waardeering, zoowel in geld. als in behoor lijke bejegening. Er is echter nog een andere moeilijkheid Zonder van het land eenige tegenprestatie te vragen hebben we de duizenden Duit sche dienstboden binnen gehaald. Dóch nu ze er zijn, zou men van Duitsche zijde er niet zonder meer in berusten, wanneer wij ze bij wijze van spreken als „onge- wenschte vreemdelingen" naar haar Hei mat terug stuurden. Deze moeilijkheden mogen ons evenwel niet belétten de uittocht te bevorderen. Wij kunnen deze weelde niet dragen. Wij begrijpen ten volle, dat de Regeering die in déze richting werkzaam wil zijn' dit proces geleidelijk wil bevorderen en bang is overhaaste stappen te doen; maar het stelt ons wel eenigszins teleur, dat zij zegt: „Vervanging' van alle vreemde dienstbo den door Nederlandsche acht de regeering niet noodig, en in de eerste jaren wellicht ook niet mogelijk." Indien men niet groote nadruk legt op het woordje alle' maakt de mededoeling de indruk, dat de Regeering vrij kuel tegen over dit middel van werkverruiming staat. En we kunnen slechts met deze uitspraak genoegen nemen, wanneer het de Regeering volle ernst is met de toezegging: „Het ligt in de bedoeling van den minis ter van Sociale Zaken de opleiding van Nederlandsche dienstboden krachtig te sti- muleeren en het daarheen te le'den, dat zij allerwegen in het land worde ter hand ge- Oudejaarsrede naar Oost en West Het hoofdbestuur van het Algemeen Nederlandsch Verbond deelt mede, tot zijn groote voldoening dr. J. R. Slotema?- ker de Bruine bereid te hebben gevon den, namens het Algemeen Neder landsch Verbond op Oudejaarsdag het woord te richten tot alle declen van den; Nede.rlandschen stam,!, welke door de, uitzendingen van dé Philips Radio Om-j roep Hollamd-Indië bereikt kunnen wor- -den. Z. E- zal daartoe een oude-'aarsrede uitspreken op 31 December a-s., des middags te 14 u. 50 (Ned. tijd.) De crisisheffing op eetbare Oliën Besprekingen met de Regeering over belangrijke verlaging Niet voor hall Januari in werking Naar het Ned. Weekblad voor Krui denierswaren verneemt, zijn sinds eeni- gen tijd onderhandelingen gaande tus schen de regeering en fabrikanten van eetbare oliën om te komen tot een aan zienlijke verlaging van de cnsis-hef- ling op dit artikel. Is het blad wel ingelicht dan is het niet uitgesloten, dat een verlaging van deze hef fing wordt verkregen. Daar eetbare oliën 'n artikel zijn, dat juist in de komende feest- weken veel wordt gekocht en .het niet mo gelijk zal zijn restitutie te vèrleenen vun te veel betaalde heffing op de aanwezige voorraden is men in het belang van dén handel overeengekomen een eventueele laging in ieder geval uit te stellen tot na half Januari. De zuivelhandel en de winkeliers kunnen zich, aldus liet blad. dus zonder meer dek ken voor de Decemberbehoefteh. terwijl men verder, ter voorkoming van verliezen verstandig zal handelen den voorréad zoo klein mogelijk te houden. Geen intrekking van het vast elast en-ontwerp Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer Enkele wijzigingen In het ontwerp Aan de Memorie van Antwoord op het wetsontwerp „Bijzondere maatregelen t.er voorkoming van onredelijke terugvordering van onder verband van hypotheek op on roerend goed uitgeleende gelden" wordt het olgendé ontleend: De Regeering kan niet toegeven, dat zij voor een niet gering deel oorzaak is van de onrust, die onder de geldgevers is ontstaan- De onrust is te wijten aan een samenstel van oorzaken, deels van nationale deels van internationale aard, waarvoor zij niet verantwoordelijk kan worden gesteld. Dat het Regeerïngsontwerp critiek heeft uitgelokt, behoeft geen verwondering te wekken. De Regeering is bereid ten aan zien van de materie der vaste lasten de gerezen bezwaren zoo mogelijk te ondervan gen, maar zij wil uit het feit. dat zij bereid is tot nader overleg, niet de gevolgtrekking gemaakt, dat het ontwerp niet goed doordacht zou zijn. Zij vertrouwt, dat, wanneer de betrekke lijke wetgevende maatregelen ook in ver band met het vaste lasten-ontwerp tot stand zullen zijn gekomen, de rust in de gelederen der geldgevers weldra zal weder- keeren De bate voor hen, die uit deze wet telijke maatregelen profijt zullen trekken, zal dan grooter blijken te zijn dan de scha de, welke ontstaan is, doordat tijdelijk de geneigdheid tot verstrekking van gelden op hypotheek was verminderd. De Regeering ontkent geenszins, dat er _sbiteüren zijn, voor wie het betalen van 1 pet tusschentijdsche aflossing onover- komenlijke moeilijkheden oplevert; even min als zij ontkent, dat er debiteuren zijn. dip niet fn staat zijn de overeengekomen rente te betalen-Tegemoetkoming aan zwak ke debiteuren vormt echter nu eenmaai niet het onderwerp van het onderhavige wetsontwerp. Het denkbeeld de credieten te zien overnemen door Rijks voorschotbank of andere met Rijksgarantie werkende in stelling, is niet voor verwezenlijking vatbaar. Ten aanzien, van het vraagstuk der scheepshypotheken kan de Regeering op dit oogenhlik geen toezegging doen. De Regeering streeft ernaar, de ver schillende onderdeelen van het onder werp der vaste las>ten ineen te doen sluiten. Zij hoopt, dat het tnter-departe- mentaal overleg spoedig zoover zal zijn gevorderd, dat de memories van ant woord over dé beide andere aanhan gige ontwerpen binnenkort kunnen wor den Ingediend. Ten aanzien van het ontwerp zelf merkt de Regeering op, dat de crediethypotheken thans aan de werking der voorgestelde be palingen zijn onttrokken. Hepft dé schulde naar een vrij goed, dan valt hij niet in de termen voor hulp ingev/olge deze wei- Art- 1 is eenigszins gewijzigd en tengevol ge daarvan kan de schuldenaar eerst dan een verzoek indienen, wanneer gerechtelijke of buitengerechtelijke uitwinning hem dreigt of een derde is aangesproken of het goed van een derde wordt bedreigd Bedreiging met uitwinning van het den schuldenaar toebehoo-end huisraad is ook voldoende om den schuldenaar tot requestreeren bevoegd te maken. Aangezien hypotheek kan zijn verleend voor andere schuld dan voor geldleening is de redactie zoodanig verrruimd, dat de wet toepasselijk is bij bedreiging met uit winning wegens niet-nakoming van de ver plichting tot betaling van welke hoofdsom ook, tot waarborg waarvan hypotheek is bedongen of tot afbetaling van andere dan in art- 2 lid 1 sub Ie b genoemde'tusschen tijdsche aflossing van door hypothèek ge waarborgde hoofdsommen. Concurrente en preferente schnldeischers Van het. geven van een soort preferentie aan concurrente boven preferente schuld eischers is geen sprake De regeering wil in zooverre medewerken om aan het inderdaad als een euvel te qua lificeeren verschijnsel der vexatoire besla gen een einde te maken, doör een door de Ver. van Directeuren van Hvpnthrpkhanken voorgestelde regeling een pjaats te geven in het ontwerp. Wordt dit voorstel wet, dan zal een concurrente schnTdëischer, alvorens beslag te leggen op een verhypothekeerd' goed, zich terdege afvragen, of op de op brengst zijn vordering kan worden verhaald. Van de voorgestelde regeling mag dus een groote preventieve werking worden verwacht. Verlenging van uitstel De redactie van art 10 is gewijzigd in dien zin, dat ook de verlenging van uitstel voor niet langer dan een jaar kan plaats vinden. Omtrent de werkingssfeer van de wet. handhaaft de Reeeering haar oorspronkelij ke voorstel, omdat de moeilijkheden in hoofdzaak de oudere hvptheken betreffen Zij die na 1 Sept. 1935 overeenkomsten hebben aangegaan hebben zich immers al ingesteld op de huidige omstandigheden. Verdere wijzigingen Naar aanleiding van een nadere vraag uit de Commissie verklaarde de Re geering zich bereid, het vraagstuk der scheepshypotheken nader onder de oogen te zien. Voorts verklaarde de Regeering zich be reid. het on'werp alsnog zoodanig te wij zigen. dat voor de gevallen, waarin de be dongen periodieke aflossing minder dan 2 pCt per jaar bedraagt, die aflossing kan worden teruggebracht tot de helft van het bedongen bedrag. Verder stolt de Regee- ring alsnog voor. een uitersten termijn op te nemen voor het odienen van een -voorstel tot intrekking van deze wet, en dezen ter mijn te stellen op 5 jaar. Tot 1 Januari a.s. eiken dag de krant gratis PROF. dr p. geyl De opvolger van Prof. Kernkamp Bij K. B. is benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniver siteit te Utrecht om onderwijs te geven in de algemeene géschiedenis en de vaderlandsche geschiedenis van den nieuwen tijd Dr. P. Geyl, hoogleeraar aan de universiteit te Londen, Prof. Dr P. Geyl De benoeming van Prof. Geyl vestigt niet alleen de aandacht op de belangrijke plaats, welke thans bezet wordt, maar ook op het erkwaardige feit, dat twee buitenlandsche correspondenten van een Ned., dagblad (de N.R.C.) kort achter elkaar worden be noemd tot hoogleeraar. Was het weinige maanden geleden Prof. van Eyck, die Londen verliet, om de opvolger van Prof. Albert Verwey te Leiden te worden, thans is het Prof. Geyl, die, na te Londen als dagblad correspondent te hebben gewerkt en daarna als hoogleeraa." aan de Lonoensche Univer siteit de Groot-Nederlandsch? gedachte te hebben gediend, benoemd wero o*r> den zetel van Prof. Kernkamp te Utreen t te beze't?n. Levensbericht Prof. Geyl wordt Zondag a.s. 48 jaar en is te Dordrecht geboren. Evenals Prof. van Eyck, heeft hij het Haagsche Gymnasium bezocht en te Leiden gestudeerd. In 1912 werd hij in staat gesteld, een studiereis naar Venetië te maken. De resultaten dezer reis vormden het materiaal voor zijn proefschrift over: „Christoffóro Suriaho, gezant van Venetië te 's-Gravenhage van 1616—1623" Vóór zijn promotie in 1913 was de heer Geyl korten tijd leeraar te Schiedam, doch op 1 Januari 1914 ving hij zijn journalistieke werkzaamheden te Londen aan. In 1919 heeft dr. Geyl zijn journalistieke functie beëindigd, doordat de senaat van de Londensche U: iversiteit hem als hoogleeraar hoofd van het toen gestichte Departement of Dutch Studies, benoemde. De hem toebe deelde leerstoel omvatte aanvankelijk de vakken geschiedenis en taal en letteren, doch werd in de praktijk beperkt tot het eerste vak. Van de door Prof Geyl geschreven boeken noemen wij het in 1924 verschenen boek over stadhouder „Willem IV en Engeland",, zijn „Geschiedenis van de Ne derlandsche Stam", en het in het Engelsch geschreven „The revolt of the Netherlands" uitkwam. Voorts schreef Prof. Geyl diverse artikelen in het Engelsch voor de Encyclopaedia Brit- tanlca. (e) Ml JN HARDT'S ZENUW-TABLETTEN Koker 40 en 75 ct ananraaseb Phohl krijgt een nieuwe Zender In voorjaar 1936 gereed Naar het „Handelsblad" verneemt zal In het voorjaar van 1936 een nieuwe zender voor de Phohi in gebruik ge nomen worden ter vervanging van den experimenteelen zender P C J- De Burgemeester van Voorschoten De Burgemeester van Voorschoten, de heer E. Vernède, die kort geleden zijn 40-jarig ambtsjubileum vierde, heeft tegen 1 Maart a.s. eervol ontslag aangevraagd. Burgemeester E. Vernède werd in 1S64 te Utrecht geboren. Eerst was hij werkzaam als ambtenaar aan de Provinciale Griffie van Zuid-Holland, daarna was hij gemeente ontvanger en ambtenaar ter secretarie te Krommenie. In 1893 werd hij benoemd tot secretaris en in 1S95 tot Burgemeester van Voorscho ten. Op Dinsdag 6 Augustus 1.1. vierde hij als zoodanig zijn 40:jarig jubileum. Gedurende het burgemeesterschap van den heer Vernède is Voorschoten belangrijk vooruitgegaan. Gesticht werden het gas bedrijf. hel waterbedrijf, de Voorschotensche woningbouwvereeniging en het electriteits- bedrijf. lu menig opzicht was de heer Vernède een stuwende kracht, o.m. in de afd. der Zuid-Hol). Ver. Het Groene Kruis, de Hol landse!!» Mij van Landbouw, d*. Ver. van Ned. Gemeenten en de Coöp. Boerenleen bank. .Ornithophilia Heden wordt in het Jaarbeursgebouw te Utrecht een groote internationale pluimvee tentoonstelling gehouden, waar het ouxvste wat op dit gebied bestaat getoond wordt. Niet minder dan 38 juryleden, waaronder m Engelschman. een Duitscher en ■'en Belg. hebben reeds gisteren de ca. 4500 in zondingen gekeurd. Dit is ruim 500 meer dan het vorig jaar. Is de hoeveelheid beduidend grooter ook de kwaliteit van het ingezondene staat op hoog er peil dan ooit. Vooral onder de hoen ders is een zeer groote verscheidenheid. Earnevelders en Leghorps. Welsumersen Hollanders, Hollandsche witkuiven en Baurdkuifhoenders. Rhode Islands en Ply mouth Rocks en nog andere rassen zijn alle in min of meer groot aantal mooie exem plaren geëxposeerd. Ook de afdeeling Krielhoenders is met 500 exemplaren goed vertegenwoordigd. Een prachtexemplaar Hollandsch r el- haantje (blauwj trekt algemeene belang stelling. Onder de duiven zien we zeldzame en zeld-aam mooie exemplaren, 1600 sierduiven en 200 postduiven. Als nieuw r,as is hier de door van Oink gefokte Vóorburgsche sch'Jd- krofiper aanwezig. ""ld konijnen zijn er niet vee", voornaamste nieuws Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen BI?- i Verschenen is de Memorie van Antwoord ovei het wetsontwerp inzalie Onredelijke Executies. Tot hoogleeraar te Utrecht is. als opvol ger van Prof. Dr G. W. Kernkamp, benoemd Prof. Dr P. Geyl, thans te Londen, Blz 2 De bemiddelingsvoorstellen inzake hei Abessijnsche conflict zullen vermoedelijk in den loop der volgende week in den Volken' bondsraad behandeld worden. Blz 3 Financieel Weekoverzicht: Voor het eerst weer een emissie. Blz 5 Te Amsterdam is de jaarvergadering ge houden van HSonnevanck". Blz. 9 De Tweede Kamer heeft de begrooting van Onderwijs verder behandeld, Blz. 11 De 29ste partij om het wereldkampioen schap Schaken. Er heeft zich weer een in cident voorgedaan. RUdt dan FISK; z(J z(Jn plaren, n.l. ongeveer 200 nummers, öochaiie van extra kwaliteit. Dat er maar 25 toornen van een haan en vier kippen zijn ingezonden doet wel wat armetierig aan. Er zijn in 't geheel 200.000 fokdieren van deze afdeeling „Teeltregeling" ingeschreven. Zeldzame watervogels, gekleurde muizen, kanaries en aquaria vormen een aardige afwisseling. Hoogste onderscheidingen. De zilveren medaille van H. M. de Ko ningin voor één ras, één kleur konijn- n is verworven door den heer A. Endhch te Driebergen; de zilveren medaille van H. K. H. Prinses Juliana voor één ras. één kieur- krielhoenders werd gewonnen door den heer E. Huneus te Baarn. De versperring van de Scheveningsche haven Gisteravond laat zijn drie sleepbooten met de bokken Kolossus en Adelaar van Hoek van Holland naar Scheveningen vertrokken, welke vandaag zullen trachten de in.de Scheveningsche haven gezonken zandzuiger Blanka te lichten. Het bergingsvaartuig Meermin is gisteren doende geweest om staaldraden onder het vaartuig door te brengen. Ernstige autobotsing Drie gewonden Te Tilburg kwam op dien Bredasche- weg een luxe auto in botsing met een uit eert zijweg komende vrachtauto. De luxe auto werd bestuurd door Dr Hootsmans. genees heer-directeur van het krankzinnigenge sticht te Venrav. In de auto waren verder nog gezeten pater Bruning uit Venray, pastoor Hootsmans uit Rijks-Ewijk (Gid.) en de vrouw '-ar Dr Hootsmans. De botsing was zoo hevig, dat de auto van Dr II. vrijwel geheel in elkaar werd geieden. Van de vier inzittenden bekwam alleen Dr H. zelf geen letsel. Zijn echurenoote daarentegen bekwam een rechtersleut el been breuk en een flinke hoofdwonde, terwijl zoowel pater Bruning als pater Hootsmans bloedende hoofdwonden bekwamen. De drie gew on den werden per auto naar het'gebouw van den G.G. en G D. vervoerd, waar bleek, dat de verwondingen van niet heel erpstj' gen aard waren.-Na verbonden te zijn kon den allen de reis per taxi voortzetten naar Venray. De vrachtauto werd alleen aan de voorzijde ernstig beschadigd. De chauffeur van deze wagen bekwam geen letsel. JEUGDIGE ZWERVERS Te Amstp rd am heeft de Centrale Re cherche een lS-jarigen jongen aangehouden, die zonder middelen van bestaan in de stad rondzwierf. Daar hij zeide in Leeuwarden 'e wonen, is hij naar die stad op transport gesteld Daar aangekomen bleek hij onder zoek, dat men met eenAmsterdammer te doen had, die de politie om onverklaar bare redenen had misleid Er zat toen niets anders op dan hem weer naar de hoofdstad terug te nemen- WAARSCHUWING Men meldt ons nit Nieuw-Lekker- land: De burgemeester alhie- geeft be langhebbenden in ernstige overweging, al vorens in eenige relatie te treden met een zekere Arien Dekker, geboren te Nieuw-Lek- ke land den ?7e Mei 1909 bij hem inlich tingen in te winnen. Genoemd persoon tracht zaken te doen op naam van zijn broeder Adrinnus Cornell's Dekker wonen de te Nieuw I.ekkerland. die echter in gee nerlei relatie met hem staal Voor zijn aan biedingen ed maakt A-ie Dekker gebruik van briefpapier, voorzien van het opschrift ..Basaltihe en betonfabriek. voorheen E. Bakker Nieuw'-Lekkerland", die een oom hem is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1