Vijfduizend actie LAATSTE NIEUWS WOENSDAG 27 NOVEMBER 1935 TWEEDE BLAD PAG 7 gesp. gew. rem. verl. pnt. KATWIJK AAN DEN RIJN dammen De stand van de onderlinge foordenwed- ptrijd na de laatste ronde van de Katwij k- sche Damclub (K.D.C.) is: le groep: L. de Haan J. Laven ,T. Freke G. J. de Vink C. van Delft A. Rijsdam A. Wassenaar J. van Beelen C van Veen D. de Best T. van Beelen J. Touw 2e groep: C. van Rossuir J. C. van Rijn H. Slingerland G. Varkevisser R. Haasnoot. A. Hortensius A. Schouten Elk 0 Deüt 10.30 U diaco Leiden. Wil n W. Böt.tcher 10 3 0 7 6 P. v. d. Gugten 10 2 0 8 4 A. Óexman 10 1 1 8 3 3e groep: C. Korpcl^hoek 11 10 0 1 20 A. Vooijs 13 0 1 3 19 J. Schoneveld 12 8 1 3 17 C. Duricux 12 7 0 5 14 W. Russohenburr 12 6 2 4 14 J. Stabij 13 7 0 6 14 J. Korpelshoek 10 5 1 5 11 A. Barnhoora 6 3 2 1 8 F. Kleuver 11 4 0 7 8 J. Boezaard 12 3 1 8 7 J. v. d. Meer 12 3 1 8 7 J. van Delft 9 3 0 6 6 T. Peet 11 3 0 S 6 IA. Noort 12 2 1 9 5 KATWIJK AAN ZEE zendingscollecte De collecte ten bate van de Vereen, tot Bevordering der Zendingszaak heeft in onze gemeente opgebracht de som van 1014,25%. EEN MOOI IDEE! Als één van do nieuwe middelen tot stij- ving van de kas, heeft het bestuur van de Chr. Jeugdorganisatie besloten tot 'n ern stige proef met de z.g. „verjaardagviorings- busjes". Er is reeds een damescomité "ge ïnstalleerd, dat voor een regelmatige cir culatie der busjes en getrouwe verantwoor ding der gelden hoopt zorg te dragen. ar. propagandaclub „idenburg" Gisteravond vergaderde do A.-R. Propa ganda club: „Idenburg" voor de tweede maal in dit seizoen. De heer J. Ippel leidde in' de bespreking over Art. 8 van „Ons Program". De bespreking vlotte uitstekend. Twee nieuwe leden gaf zich op. De volgende vergadering is vastgesteld op 13 Januari 1936. JUBILEUM ORANJEVEREENIGINO Maart 1936 is het vijf-en-twin tig jaar ge leden, dat de Oranjevereniging werd opge richt. Als inzet van de viering van dit zilveren feest wordt Donderdag 28 Nov. een propaganda-avond gehouden. Op deze avond wordt pen film vertoond, waarin een stuk echte Katwijksche historie is vei*- werkt, terwijl muziek en gymnastiek ge paste en aangename afwisseling zullen brengen. CANDIDAAT VOOR DE MUILKORF Op het politiebureau is verbonden de elf jarige C. v. V., die door een hond ernstig in het been was gebeten. AARDAPPELEN GESTOLEN •J. F. deed bij de politie aangifte van het feit, dat van zijn land drie H.L. aardappe len zijn ontvreemd. KOUDEKERK PItOPAGANDA-VERGADERING b.vx. Maandagavond had alhier in de Geref. Kerk de groote Propaganda-vergadering plaats voor den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm. De vergadering stond onder leiding van den heer Kwint, Burgemeester dezer ge meente. die een welkomswoord sprak en de sprekers van dezen avond inleidde. Na het zingen van het le couplet van het „Wilhelmus" en het spelen van eenige Va- derlandsche liederen, hield zijne Excellentie Ch. Kies. gepens. Generaal-Majoor bij het Ned. Oost. Indisch leger een rede. Spreker SDrak van ziin ervaringen in N.O.I, en over het groote nut van den B.V.L.. dat zich veel verder uitstrekt dan men zich wellicht be wust is. Het Koninkrijk der Nederlanden, hetwelk zich over 3 werelddeelen uitstrekt, telt te samen pl.m. 70 millioen inwoners waardoor meer dan 50 verschillende talen worden gesproken. Spr. wekte voorts de be langstelling op voor onzen Oost en schetste de ontwikkeling van de eerste aanraking der Hollanders in N.O.I., waardoor gesticht werd de Vereenigde Oost. Ind. Compagnie. Later, in 1815, kreeg men daar de Koninklijke Ne- derlandsche Regeering en in het jaar 1900 ontstond de Ethisch Koloniale gedachte, be togende een menschwaardig bestaan te geven aan de bevolking, gebouwd op de basis van den Christelijken Godsdienst. Spr. schetste ten slotte nog het zeer vele, wat In Indië door Nederland tot stand is gebracht. Als tweede spreker trad op Ds. Boo "ma. legerpredikant te Wassenaar, die in het bij zonder in een ge°stdii+tig betoog een pro pagandistisch woord voor den B.VL. sprak. Spr. herinnerde aan de mislukking Vin de revolutiepogingen in 1918 en aan het nu nog stelselmatig ondermijnen van onzen Volks geest. De B.V.L. blijft in alles paraat voor de Vrijheid en ..Als het moet", dan staat zij als één man rondom de troon van Oranje en voor het Wettig Gezag. Wegens verhindering van Majoor Boots en Lytfa. Karres, hield ten slotte nog Zijne Ex- i cellentie Generaal Zeeman, een toespraak. De voorzitter- sprak een woord van dank en sloot de vergadering. LEIDERDORP bazar De bazar gehouden ten bate der Zending in het Vereenigingsgebouw heeft een netto bedrag groot f 300 opgebracht. ned. herv. gem. Tot kerkvoogd is benoemd de heer A. J. Boer en tot notabelen de heeren B. G. Corts en C. Hendriksen. ar. propagandaclub In de dezer dagen gehouden vergadering der A-R. Propadandaclub is door een der leden Art. 3 van „Ons Program" ingeleid. Spr. wees er op, dat elke partij in zijn grondslag zich openbaart. Dit art. leert ons. dat Gods Woord moet worden aangenomen a-Is norm en richtsnoer ook voor het staat kundig leven. De H. S. leert ons wat we voor ons leven noodig hebben. Zij stelt ons in dit opzicht niet teleur, al geeft zij dan ons geen reclitstreeksch antwoord. Maar zij geeft ons beginselen, eeuwige beginselen, die gelden voor altijd en dus ook altoos van kracht zijn. Hoe zal de Overheid hiertoe komen? Zal de Kevk haar hierin leiden? Israël kende oudtijds de theocratie, maar die periode is afgesloten. Vooral In de 4e eeuw zien we echter ook dat de Kerk in feite op het tor- rein der Overheid beslissend optrad. De Reformatie bracht ons de zuivere ontvou wing van de H. S. door Calvijn en daaruit leeren we dat Kerk en Overheid ieder hun roeping hebben. En daarom leert „Ons Pro gram" dat iedere Overheid naar zijn cons ciëntie heeft te handelen, getoest aan de H. S. En al is er een Overheid die met vraagt naar dat beginsel, zoo is dat niet de sohuld van deize leer. maar door de ver dorvenheid der natie en blijft ons over te ijveren voor uitbreiding van ons heilig be ginsel. LEI DSCHEND AM WINKELWEEK GEOPEND Evupals vorige jaren is ook nu wederom, gezien het succes der vorige jaren, door de gezamenlijke winkeliers bij gelegenheid der door hen georganiseerde St. Nicolaas-win- kelweek, een uitvoerige en mooie winkel weekcourant verspreid, welke naast een krachtig woord van aanbeveling van Bur gemeester W. Keijzer, alle bijzonderheden omtrent de puzzle, toewijzing dor prijzen, een lijst der deelnemers etc. bevat In totaal zijn er 43 deelnemers, zoodat een groot succes mag verwacht worden. De opening had vandaag plaats bij den heer J. van Haastrecht, waar ook van af heden de collectie mooie prijzen en waardebonnen zullen worden tentoongesteld. LISSE PADVINDERSCLUB De heer Bultman heeft afscheid genomen als assistent-leider der plaatselijke afdee- ling der Ned. Padvindersclub. Door de ge- heele troep met trommelslager en hoornbla zers van de vereonlging „Oranje Nassau werd do heer Bukman van zijn woning af gehaald, alwaar hem bij deze laatste dag voor het laatst de leiding over do groep werd uangeboden door den patrouille-leider Papendrecht, Na een rondgang door het dorp, die veler aandacht ti'ok. werd de heer Bukman in het lokaal door het bestuurslid der afdeoling, de heer J. H. Landkroon, na mens de beweging toegesproken en hem dank gebracht voor zijn arbeid. De toespraak ging van een geschenk vergezeld. Geroerd door deze grootsche hulde dank te de heer Bukman en wenschte do troep alles goeds toe. Als laatste spreker trad naar voren de heer L. Boogaard, voorzitter van „Oranje Nassau", welke de verdiensten van den scheidende schotste. Hierna werden eenige trompetsoli ten gehoore gebracht, waarmede dit plechtig afscheid beëindigd was. PREDIKBEURTEN DONDERDAG 28 NOVEMBER Chr. Geref.- Kerk 7.30 uur Ds Ponstein. Geref. Gem. 7 uur Ds. Ligtenberg. SPELDJESDAG „Zonnegloren" De speldjesdag voor „Zonnegloren)" heeft alhier opgebracht de som van f 100. NOORDWIJK AAN ZEE PRAAT- EN VRAAGAVOND A.R. KIESVEREENIGING Op Maandag 2 Dec, a.s. hoopt voor de A.R. Kiesvereen. .Nederland en Oranje" op te treden de heer Chr. v. d. Heuvel, die zfü spreken over „Vragen van den dag". De bedoeling is dat deze avond een praat ten vraugavond wordt. Een ieder die iets op zijn hart. heeft, die met vragen en moeilijk heden zit, moet de vergadering bezoeken. De heer v. d. Heuvel is doorkneed in de practische politiek. Zijn rede zal er onge twijfeld toe kunnen bijdragen dat vole moeilijkheden waar men mee tobt worden opgelost. Laat dus niemand deze vergade ring, die om half aaht aanvangt., verzuimen OEGSTGEEST HET ZOEKEN VAN GOD In de Pauluskerk is gisteravond de tweede lezing gehouden van de serie die dit jaar wordt gehouden. Als spreker trad op Ds. D. Tromp van Zandvoort, met als onderwerp: Het zoeken van God. Na een inleidend orgelspel vangt spr. aan met te wijzen op de tweeërlei uitleg waar voor het onderwerp vatbaar is. Het kan zijn het zoeken van God naar ons en het zoeken God door ons. Het zoeken van God ons is het voornaamste en gaat aan het zoeken van God door ons vooraf. Dit zoeken is noodig, daar wij door de zonde van God vervreemd zijn en zijn woorden niet ver staan en Zijn Schrift niet kunnen lezen. Nu trachten wij God te vinden. Doch niet het vinden is het voornaamste ,doch het zoeken. Dit zoeken van God door ons komt doordat vast zitten en in deze moeilijke tijden geen uitweg meer vinden. We zoeken hem om terug te keeren tot een zachter levens klimaat. Hoe kunnen wij God zoeken? Wie God zoekt kan Hem vinden in ondergang. Hij is te vinden in het teeken van Golgotha. Spr. wijst op Luk. 19, waar de ontmoeting van Jezus en Zacheüs wordt verhaald. Hier was ook een tweeërlei zoeken merkbaar. God zocht Zacheüs en Zacheüs zocht God en vond God. Ook nu geldt nog Gods Woord dat zegt: Ik ben gevonden van hen die Mij niet zoch ten. De belofte van het vinden is er en God zoekt ons. Zouden wii dan schromen om God te zoeken? Na een kort orgelsnel werd deze lezing met gebed gesloten. Voor* hen die hiervan gebruik wenschten te maken, bestond de ge legenheid na afloop wagen te stellen aan den spreker naar aanleiding van het onder- HULDIGING VAN BURGEM. A. J. VAN GERREVINK Door de afd. Oegstgcest der BUz- Vrfjw. Landstorm Op spontane en hartelijke wijze is burge meester A. J. v. Gerrevink gisteravond in het Patronaatsgebouw gehuldigd door de af- deeling Oegstgeest der Bijzondere Vrijwil lige Landstorm. Onder de aanwezigen merk ten we op: Kapt. G. F. Boulogne, secr. der Nationale Landstormcommissie, de heer P. F Bontje, propagandist van het corps motor- dienst der B.VX.. de heer L. F. Rooyaards, voorz. der Gewestelijke Landstormcommis sie en de secr. de heer D. J. Karres. Verder de voorz. der afd. Wassenaar, tevens penn. der Gewestelijke Landstormcommissie de heer Th. Ruys, de commandant der Burger wacht de heer K. J. Beekman. De heer D. G. Sanders, als leider der hul- digingsbüeenkomst, dankte den burgemees ter en familie voor hun aanwezigheid. Ook alle verdere aanwezigen werden door hem welkom geheeten. Hij gaf het woord aan den heer T. Dofferhof, die den jubilaris namens de B. V. L. als volgt toesprak: Het is mij een eer. aldus spr., als- gewoon landstormer den jubilaris en zijn vrouw uit naam van de landstormers van Oegstgeest met een enkel woord te mogen toespreken. Spr. wees er op dat reeds meerdere malen ondervonden is dat de jubilaris de afdeeling een warm hart toedraagt. Hü hoopte dat God geve dat de burgemeester nog vele jaren aan het hoofd onzer gemeente moge staan en ook nog vele jaren voorzitter van de landstormcommissie moge blijven. Ook mevrouw v. Gerrevink werd door hem van harte gefeliciteerd met deze ge denkwaardige dag. Wij kennen, aldus spr., uw belangstelling voor den B.V.L. en herinneren ons nog heel goed het oogenblik, waarop wij uit uw han den ons prachtig vaandel mochten ontvan gen. Deze toespraak ging gepaard met de aan bieding van een aandenken en wel een portret van H. M. de Koningin en Prinses Juliana in zilveren lijst. Dit geschenk werd aangeboden met de verzekering dat de Landstormers van Oegstgeest steeds, ook ln deze moeilijke tijdsomstandigheden trouw zullen blijven aan het Wettig Gezag, Ko ningin en Vaderland. Hierna werd eenige oogenblikken gepau zeerd en verraste het muziekgezelschap ,,Symphonla" onder leiding van den heer J- J. Pen de aanwezigen met enkele opwekken de marschen. Dan is het woord aan Kapt. G. F. Boulogne die spreekt namens Gen. Duymaer van Twist. Hij wees op het karakteristieke van deze huldiging, n.l. dat ook de meest eenvoudige landstormers kunnen deelen in de vreugde hun voorzitter. Spr. wees op benauwde dagen, die kunnen aanbreken, en dan moeten de landstormers zich stellen achter het op perste gezag. Hij wenschte dat de burge meester in zijn geheele leven door God ge zegend mag worden, opdat hij velen nog tot zegen mag zijn. De volgende spreker is de heer L. F. Rooyaards. Deze begon met een parodie op de woorden gesproken bij het jubileum van gen. Duymaer van Twist, door te zeg gen dat het geen verdienste is, 25 jaar bur gemeester te zijn. Het gaat gemakkelijk genoeg, aldus spr., als men het niet te bont maakt. Doch dit slaat niet op den jubilaris. Uit de huldiging die de autoriteiten en in gezetenen hebben voorbereid, blijkt, dat Oegstgeest voldaan is over zijn burge meester. Namens de gewestelijke landstorm commissie wenschte hij den jubilaris geluk. De heer K. J. Beekman bracht in een kort woord de gelukwenschen over van de Bur gerwacht. De heer M. H. A. Juta, lid der plaatselijke landstormcommissie dankte den jubilaris voor zijn vele werk in het belang der B.V.L. gedaan en wenschte hem het al lerbeste toe. Tenslotte braoht burgemeester van Ger revink dank aan alle sprekers en richtte zich met een enkel woord tot de landstor mers. Hij schetste zijn komst in de gemeente Oegstgeest en daarmede tevens zijn komst in de afd. Oegstgeest der B.V.L. Hij be tuigde zijn liefde voor het instituut, die niet verminderd is, daar hy meent dat het insti tuut alle reden van bestaan heeft. Hij wees verder op de mogelijkheid van eventueele acties van revolutionaire richting en de noodzakelijkheid van de waakzaamheid der B.V.L. Spr. vervolgde: Landstormers, Gij kunt U overtuigd houden, dat Uw hulde ter gelegenheid van mijn zilveren ambtsjubi leum mij zeer heeft getroffen en het ver heugt mij dat Gij dit gesteld hebt op een bijzondere dag. Gij hebt klaarblijkelijk be grepen, dat de dag zelf zeer bezet zal zijn en ik zou het betreurd hebben indien deze hul diging daardoor in verdrukking was geko men. Hij dankte verder voor het aandenken hem geschonken en besloot met den wensch, dat God onze Koningin en haar huis, ons land en volk zegene, en geve dat in dit laat ste iets moge doordringen van de geest der B.V.L. Hierna kre»en alle landstormers de gele genheid den jurgemeester persoonhjk geluk te wenschen ec bleef men nog eenige oogen blikken gezellig bijeen. JAARVERGADERING IJSCLUB De ysclub Oegstgeest hield in café Cen traal de algemeene jaarvergadering onder leiding van den voorzitter den heer B. J. M. Kortman. Met kennisgeving waren afwezig de hee ren Dr. Varekamp en M. C. Kamsteeg. De notulen van de vorige vergadering, gelezen door den secretaris, den heer M. C. d. Burg, werden onveranderd goedge keurd. Het door den penningmeester, den heer L. v. Nieuwkoop uitgebracht financieel ver slag gaf aan een totaal van f 543.31. Als kascommissie werden aangewezen de heeren J. C. Kryger en L. W. Nouwens welke laat ste na een ingesteld onderzoek mededeelde dat de bescheiden van den penningmeester in orde waren bevonden. Hierna bracht de secretaris een sober jaarverslag uit omdat het bestuur wegens de geringe vorst niet actief werkzaam kon zün- Met den Z. H. Ijsbond is gecorrespondeerd inzake de adspirantleden. Omtrent de kunst- ysbaan vermeldde het verslag dat door den heer A. J. P. Bakkers een ontwerp-teekening is gemaakt die is opgezonden naar B. en W. De voorzitter deelde hierna een en ander mede omtrent de plannen tot aanleg en exploitatie van een kunstysbaan. Na breedvoerige besprekingen zün plan nen ontworpen voor een afgesloten ijsbaan. De exploitatie zal gevoerd worden buiten de kas der ysclub om en dus geheel op zich zelf zijn aangewezen. Leden van de üsclub kunnen, als tot oprichting wordt besloten, tegen een reductie daarvan lid worden. Vervolgens besprak hij de verlichting, bij avond, van de baan op het Oegstgeester Kanaal. In verband met de financiën zal voorzichtigheid in dezen zyn geboden. Voor leden die op den dag niet kunnen rijden zal •erlichting zeker aangenaam zyn. Zeer gewenscht zou het zijn om bij avond apart entree te heffen echter voor leden tegen gereduceerden prüs. Spr. betreurde echter dat nog zoo velen gebruik maken van de aangelegde banen die geen lid van de üsclub zün. Een der leden merkte op dat er dan maar in 't donker gereden moet worden of over wogen moet worden de contributie te ver- hoogen. De voorzitter gaf dan een nadere beschou wing van de voordeelen van het lidmaat schap dat is vastgesteld op f 1.50 waaraan dan verbonden is een verzekering tegen on gevallen, en een uitkeering bij overlijden aan nabestaanden. Kinderen van leden kun nen worden ingeschreven als adspirantleden tegen f 0.25 p. p., de leeftijdsgrens is be paald tot beneden 18 jaar. Zü genieten dezelfde voorrechten ook op de banen van de Z.H.U.B. Bü de bestuursverkiezing werden herko zen de aftredende heeren: L. v. Nieuwkoop, Dr. H. Varekamp en C. M. den Hollander, die deze herbenoeming aannamen. Bij de rondvraag gaf de heer Th. Lubbe een dichterlüke ontboezeming op de activi teit van de IJsclub waarvoor hem dank werd gebracht. RIJNSBURG UITVOERING D.W.S. Ter gelegenheid van haar 12%-jarig be staan heeft de bekende Gymn. vereent ging D.W.S. Dinsdagavond een zeer goed ge slaagde uitvoering gegeven. Even over half acht opende de eere- voorzitter de vergadering, nadat eerst alle medewerkende leden onder muziek van ons wakkere muziekkorps „Wilhelmus" het po dium opgemarcheerd waren en zich daar opgesteld hadden. Spr. heette alle aanwezigen hartelijk wel kom, inzonderheid den oud-instructeur dor Vereeniging en afgevaardigden van zuster verenigingen; voorts de wethouder van Rijnsburg, het bestuur van Flora, gemeen teraadsleden enz. Daarna feliciteerde spr. de jubileerendc vereeniging met haar jubi leum en sprak de wensch uit. dat zij nog lang moge werken tot zegen van de Rijns- hurgsche jeugd. Inzonderheid den heer v. Dam, instructeur, en den heer Heemskerk, voorzitter der Vereeniging, sprak hij har telijk toe. Hierop werd het rijke programma afge werkt. We kunnen niet alles op den vont volgen, maar het was allemaal keurig in orde. Van de kleinste tot de grootste deden allen hun best om de uitvoering zoo goed mogelijk te doen slagen. Vrije oefeningen turnen, paardspringen, door jongens en meisjes, het werd allemaal belangstellend aangezien en het was belangstelling waard. Aardig was ook het harnerzwaaien voor jongens. Wat werd er hartelijk gelachen om het zoontje van den voorzitter, die het telkens te kwaad had met zijn lastige hoed, die maar niet wou blijven, waar hij hoor de. En toch zwaaide de kleine baas dap per met zijn hamer. En dan dat nummer „Boorendansje" door de meisjes. Dit was een der mooiste num mers der uitvoering. Wat een aardige boer tjes en boerinnetjes waren dat. En wat dansten ze leuk door elkaar, om toch tel kens ieder weer de „zijne" of de „hare" terug te vinden. Het is overbodig nng iets te zeggen over de prestaties van de heeren. Dat was zocr we dat van D.W.S. met haar kranigen instructeur gewend zijn. Wij „leeken" hiel den wel soms ons hart vast, of dat wel goed kon gaan. Maar de spieren spanden zich en telkens kwam alles weer op zijn octjes terecht. Nog even stippen we aan de nummer?- Stafzwaaien en Vrije Oefeningen in vloeien- orm door de dames onder begeleiding der muziek uitgevoerd. Deze rhythmische oefeningen vinden we telkens een hoogte punt der uitvoering. Echte gymnastiek voor dames, waarin de vrouwelijke gratie naar voren komt. Jammer, dat het maar zoo kort duurde. De begeleiding van „Wilhel mus" onder leiding van P. v. Delft, was heel goed. Vermelden we nog, dat ook de burge meester van zyn belangstelling in D.W.S. blijk gaf. Hij woonde het tweede gedeelte den avond bij en sprak een sintwoord, waarin ook hij D.W.S. gelukwenschte. In zonderheid de heeren Heemskerk en Van cjer Gugten, die van de oprichting af lid zijn geweest, feliciteerde hij. Aan de heeren v. Dam, Bouman en P. v. Delft werden bloemenmanden aangeboden als blijk van waardeering van D.W.S. Tot slot werd nog de „Avondzang" ge meenschappelijk aangeheven, waarna de heer A. Bouman met dankzegging sloot. BLOEMENHANDEL De aanvoer is erg beperkt. De voorraad raakt. op. Het aangevoerde van hier wordt nog wat aangevuld met in het Westland op de veilingen gekochte Grysantfhen die hier dan, in den regel met een kleine winst, van de hand worden gedaan. Trosgrysanthen varieeren in de goede soorten van f 0.08 tot f 0.15 per bos; minderwaardige variëteiten brengen soms niet meer dan f 0.02 tot f 0.04 per bos op. Grootbloemige Crysanthen va rieeren van f4 tot f7 per 100 stuks in de beste kwaliteit. .Anjers van f 0.30 tot f0.50, rLelies van f5.10 tot f7/20 per 100 kelken. Enkele trekkers brachten reeds tulpen i de kassen. Nog enkele dagen en het nieuwe seizoen is dus weer aangebroken. SASSENHEIM HUISEIGENAREN Maandagavond had in de zaal van Het Bruine Paard de 21ste jaarvergadering plaats van de vereeniging van huiseigena ren „Sassenheim en Omstreken". De voor zitter, de heer E. J. Dijkstra, opende deze vergadering met een welkomstwoord, waar- ia de hgér Lagerberg verslag uitbracht van de vorige vergadering, welk verslag onder dankzegging werd vastgesteld. Door den penningmeester werd financieel versl-ai gebracht, waaruit bleek dat nog een klein voordeelig saldo aanwezig was. Bü monde van de hoeren C. J. -Hubert (Sassenheim) en J. H. Nieuwenhuis (Lisse) werd als com missie van onderzoek een gunstig rapport uitgebracht. Voor de vele werkzaamheden ■erden woorden van dank uitgesproken. Alsnu volgde vensias van de handelingen der vereeniging over het afgeloopen boek jaar. Uit dit verslag blijkt, dat de vereeni ging 139 leden telt. met 1474 woningen. De leden worden er op gewezen dat de huis eigenaren geen woning mogen verhuren Bonder beuijs van den vorigen huiseige naar dat de huur op tijd wordt betaald. Bjj het volgende agendapunt werd gespro ken over het verzekeren van huizen tegen schade wegens huurderving als gevolg van brand. Voorloopig zal de vereeniging dif voor haar eigen rekening nemen. Wellicht zal men hier dater op terug komen Tenslotte werd de straatbelasting breed- •oerig besproken. Verschillende leden voer den hierover het woord, waarvan sommigen Eerste Kamer Tn de heden gehouden vergadering der Eer ste Kamer was het Bezuinigtagsontwerp aan de orde. De iheer Van Lanschot wees erop, dat dit ontwerp niet gebracht heeft de dekking van het tekort. Hij vroeg, wat eigenlijk de toekomstplannen der regeering zijn. Het Plan van den Arbeid besprekende meonde de heer Van Lanschot. dat de sa menstellers daarvan blijk gaven van be denkelijke overmoed omdat de leeningscapa- cit.eit van don Staat daartoe ontoereikend is De heer Van Lanschot drong er nog op aan, de fondsenpolitiek in studie te nemen. De heer Do la Bella kwam op tegen het aantasten van de positie der fondsen. Do politiek t.a.v. invaliditeits- en ouderdoms- fonds aohtte hij gevaarlyk Hij beschouwt het Plan van den Arbeid als een enkele po ging orn tot grootere welvaart te komen. De heer Droogleever Fortuyn vroeg een duidelijke uitspraak der regee ring t.a.v. de vaste lasten» Kon. Petroleum- en Handel Mij. De kantonrechter Mr. L. S. G. de Hartogh wees vanoaag vonnis in de procedure, dio door een couponhouder aanhangig is ge maakt tegen de Kon. Petroleum Mij. en de Nod. Handel Mi). Gevorderd werd door den couponhouder betaling van een coupon naar de geldende isselkoers onder reserve van het eventueel op goudbasis te weinig betaalde. De kantonrechter wijst de primaire vor dering tegen de Koninklijke (betaling hoofd som berekend naar de koers van de dag) toe en verklaart niet ontvankelijk de vorde ring t.a.v. de rente. De vordering tegen de Ned. Handel Mij. wordt niet ontvankelijk verklaard. NEDERLANDSCHE OORLOGSBODEMS der land 26 Nov. (19.30 uur) van La Luz (Las Pailmas) vertrokken. Het schip is op een oefenreis van Nieuwediep naar Carut- rische enilandfen en d*i Middellandsche Zee. Weekstaat maakt goede indruk Fransche francs in reactie Op de beurs heeft de Weekstaat van do Nederlandsohfi Bank een zeer goede indruk gemaakt daar hieruit blijkt, dat de uitwer king van de beweging op de wisselmarkt m de laatste dagen van cie vorige week niet ernstig is geweest. Hieri'n zal wel de verklaring moeten wor den gezocht van de iets lagere noteeringen op de wisselmarkt. De tendenz was echter zoo goed als onge wijzigd Bij uiterst kleine omzetten bewogen de no teeringen der buitenlandsche valuta zich aan vankelijk op ongeveer het slot/peil van gisteren. Later zakte het pond echter wat in tot 7.2.9% wellicht onder invloed van iets gun stiger verwachtingen t.av de Fransche po litieke crisis. De Fransche franc daalde eveneens ieU tot 9.73%. Koersen 12 uur (officieel): Londen 7.29%; Berlyn 59.48%; Parijs 9.73%; Brussel 2ö.00%; Zürich 47.77; New York 1.47 15/16. Makallé door de Italianen verlaten? Uit. Addis Abeba wordt vernomen, dat of ficieel wordt medegedeeld dat het. Italiaan- sohe garnizoen Makallé heeft verlaten en zich op Adigrat terugtrekt. Kerknieuws NED. HERV. KERK deze zware lasten voor de huiseigenaren willen verhalen op de huurders. De besutursverkiezing ging vlug onder den hamer door, want met algemeene stem men werd de heer L. Oudshoorn Lz. (War mond) herkozen, die zijn functie aan vaarde. Tot leden van de commissie van onderzoek voor de administratie werden benoemd de heeren J. A. Nieuwenhuis en C. J. Hubers. Bij de rondvraag werden woorden van dank vanuit de vergadering aan het be stuur gebracht voor zij" groote activiteit. WOUBRUGGE BOND TEGEN HET VLOEKEN Door het bestuur van den Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods heili geu naam, werd een propaganda-ayond ge houden in de Geref. Kerk, waar als spreker optrad de hoer Baas van Den Helder, met het onderwerp: „Een Iheillge oorlog". Met een terugblik in het verloden stelde spr. op schrille wijze in het licht hoe de onteering van Gods naam als een schrikkelijke zonde onder ons volk woelt en niet nalaat haar demeraliseerende invloed op dat volksleven in al zijn geledingen uit te oefenen. Spr. schetst uitvoerig hoe de Bond tegen dit voort woekerend kwaad stelling neemt, wijzende daarbij od de reeds verkregen bemoedigen de resultaten, welke er steeds toe moeten dringen in de voortzetting van dit veelzins moeilyke maar ook heerlijke werk nimmer te versagen. Met een ernstige opwekking tot een ieder in deze zyn hooge verantwoorde lijkheid te verstaan, besloot spr. zijn tot het einde toe met stille aandacht beluisterde, be zielende rede. Na afloop daarvan werd het door den Bond te bezigen strijdmateriaal ter kennisneming en verspreiding beschikbaar gesteld en werden een aantal der aanwezigen voor het lidmaatschap van den Bond inge schreven. BURGERLIJKE STANDEN HAZERSWOUDE. Bevallen: H Weüenberg— Eoterman z: A DorstPolderman dr; P J van KgmondSteverink z; X van der Heijden Trouwborst z C C de Wiv—Barten z: X van 't Woutvan der Kran3 d: C JansenVal-enttjn d Overleden: W C van Diggelen 2 weken. LATWIJK a. ZEE. Bevallen: B van Dille- Hoed d; t Ouwehandvan Du(jn z; M de Jong- Egberts z; ,T van Dutlnv 1 Mep d; J Ouwe hand—v d Plas d; C HaasnootPlug z: C Klin kenbergd,„ Niet z; L v d Plasv Duyvonbo- den 2 z: J van Duövenbode—Hoek d. Ondertrouwd: G M v d Linden en C v den Oever! W van Rtln en W KrUgsnan. Overleden: H E de RuDter Zülker 70 j; D v. 1 Meü 63 J; A Kujjt oud 74 J; A A Hclncr 73 J. VOORSCHOTEN- Gehuwd: E Hartogs J P Drukker 26 j. Overleden: H M Scnomacher 44 J. FAILLISSEMENTEN f^HAAG. C F Duffels, winkelier. Den Haag. handelende onder de firma Maiaon Stockmann. Denneweg 5. R.-c. mr G Schol- C Versteeg. Den Haag. HÉ' Lelden. Hooge- G. Vermeer, expediteur oerd 142. R.-c. mr H W Tj. D. Schaper te Lelden. H. Moot. laatstelijk wonende te 's-Graven- hage. Thorbeckelaan 132, thans zonder woon plaats binnen het RUk ln Europa. R.-C. mr. A. B BorameztJn. Cur. mr H A H Canter N. Venn. ManufRcturenhandel v.h. 8. Crolset. Den Haag. Hoefkade 712. R.-c. mr H Haga; cur. mr J J Koeleman, Den Haag. C J Snijders te Katwijk aan Zee. G. IClarenbeek, Den Haag. A. Blockhuijs echtgenoote van A. Funke» )en Haag. H. .T. van Barneveld, Den Haag. J. Y. Kalsbeek, Den Haag. MJ M. Docters. Den Haag. A. ReönIerse. Den Haag. J. H. Schade, echtgenoote van M. Ph. van Srakel. Den Haag. J. van Os, Den Haag. - iii-fi- MARKTBERICHTEN VLAARDINGEN, 27 Nov. Heden werd betaald voor; volle haring Eng Wal f9.60; idem Ka naal f 8.808.90; üle haring idem f 8.20; ateur- har.ng f7.40—7.90 ZWUnDREClV, 27 Nov. (Velling) Prijzen-: andijvie f 1.501.60; boerenkool f4.105; gele sav-kool f 2.707.20; groene ld f3.906.20: knollen wfte fl.30—1.90; knolseldery f 11—20: kropsla (glas) fl4; atoofsla f1219; kroten f3—3.60: peterselie f0.701.80; prü fl.60—2.50; radUs witpunt fl.602.50; radlis witp f 1.60 2 50; rammenas f 0.901.50; roode kool f6 16.30; seldory f 1328: spinazie per kist f0.89 1.02; spruiten le srt f810; ld losse f25; to maten f 1.70210: veldsla f 2047; uien f2 2 30; winterpeen fl.90—2.20: wortelen f4.50 7.70; afbreïkpeen f4.207.60 Prijzen: grootte tong f2834; middel f 1520 kleine f 10—15; middel tarbot f6—10: griet f8 —15; middel schol f9—16; kleine f3—7; kabel- ia uw fS—14: middel schelvisch f10—15: kleine f3—5: makreel f3—5: wijting f 4—6; bot f« 10: spiering f5—8: bolk fl.50—2; versche ha ring f34; rivierviach f45 alles per kist ROTTERDAM 27 NOVEMBER Vroegkoersen van heden: MAIS: Nov. niet genoteerd; Jan. 52%; Maart KATOEN. (Ver. v. A Katoenhnndol). Amerik. Katoen. Loc middling universal standerd 28 m.m staple f0.22% (vor. not. f 0.221») p kg 5000 nieuwe abonné"s voor j Februari a.s.) Zend deze coupon Aan het Bureau van de Nieuwe Leidsche Courant, Breestraat 123, Leiden Hiermede verzoek lk U ln te.schreven als abonné op ons blad voor minstens één jaar NAAM: ADRES: kwartaal waak 'wartaal week kwartaal De aanbrenger (ster) week ADEES: Doorhalen wat tüet verlangd wordt N/B. De wervers kannen achtereenvolgens hun ale awe abonnó's aan ons opzenden. Op ons barean k.. wordt nauwkeurig alles genoteerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7