OPTIMUS Quaker Havermout* OOK GORAHEI IS GEVALLEN QUAKER ZATERDAG 9 NOVEMBER 1935 EERSTE BLAD PAG. 2 ROME VERNEEMT DE VAL VAN MAKALLE DE OPMARSCH WORDT VOORTGEZET Strijd tegen sancties en woekerwinsten Onze speciale correspondent schrijft ons 'd-d. 8 November uit Rome; Vanmorgen zijn de Italianen onder aanvoe ring van generaal Dalmazzo Makallé triom- feerend binnen'getrokken. Ras Koeksa, die thans is aangesteld als gouverneur over Tigre, reed met zijn even eens naar de Italianen overgeloopen staf voor de Italiaansche troepen uit. Hij heeft zijn intrek in het keizerlijk paleis genomen. De stad is volkomen door de Abessijnen leeg gehaald en in het keizerlijk paleis was zelfs geen stoel voor den Ras achtergelaten, waar op hij. plaats zou kunnen nemen om de hulde .van zijn volgelingen in ontvangst to nemen. Het Italiaansche volk werd per radio op de hoogte van deze nieuwe overwinning ge bracht en het officieele communiqué over de verovering van Makallé werd in de stad aangeplakt Overal werden haastig kranten gekocht in de hoop bijzonderheden te ver nemen, maar er vonden geen publieke .vreugdedemonstraties plaats. De opmarsch naar Makallé schijnt zon 'der eenige moeite te zijn verloopen, alhoe wel kleine troepen Abessijnen hun onver wachte aanvallen hebben voortgezet. De Ita lianen hebben vanmorgen hun opmarsch hervat en trokken onder 't zingen van fas cistische liederen de stad binnen. Terwijl zij de stad bezet hielden, cirkelden in de lucht tweehonderd bombardementsvliegtuigen, die pamfleten uitstrooiden. Hoewel de Italianen veel waarde hechten aan de jongste overwinning, die een streep haalde door een 39 jaar oude nederlaag, is door generaal de Bono een verdere opmarsch bevolen. De Italiaansche troepen hebben dan ook hun opmarsch weer voortgezet, Ras Ivoeksa en zijn mannen achterlatend om de stad te beschermen. De Italianen die onder bevel van generaal Biroli en generaal San- tini staan, zijn thans ook de stad binnen getrokken en zullen nu de verovering van de Quiha-vallei ter hand nemen. E$n der meest actieve deelen van het op- marcheerende leger blijkt het corps te zijn, dat onder bevel van generaal Maravigna de uiterste linkerflank van de frontlinie vormt. Eenige colonnes zijn in de richting van Tana en Adi Ado gezonden om te trachten Ras Seyoems troepen uiteen te drijven. Terwijl tot nog toe de indruk heerschte, dat de acties in het Ogaden-district tenge volge van den regen waren stopgezet, be lichten de laatste edities van de „Giornale 'd' Italia", dat Gorahei in bezit is geno men. Mussolini heeft vandaag den hertog van Pistoia ontvangen, den neef van den koning van Italië, die tot commandant is benoemd San een detachement zwarthemden, „Drie en twintigste Maart". De hertog vertrekt morgen naar het Afrl- kaansche front. Aan deze benoeming wordt groote betee- kenis gehecht, omdat hij de eerste ko ninklijke prins is, die een dergelijk com mando heeft gekregen. Men is nl. van mea ning, dat deze benoeming de beweringen, dat het Koninklijk Huis geen goedkeuring hecht aan den oorlog tegen Abessinië, weer legt Tevens zien de Italianen hierin het bewijs, dat de Zwarthemden en de geregelae jtroepen één leger vormen. De Prins van Piemonte heeft besloten het zijne bij te dragen tot de Italiaansche cam pagne tegen de sancties. Om benzine te be sparen heeft hij bepaald, dat de koninklijke auto's, die zijn gevolg en hijzelf gebruiklen, zullen worden opgeborgen en vervangen zul len worden door met paarden bespannen voertuigen. Alleen de prins en zijn adjuoan- ten zullen in het vervolg van auto's gebruik maken. De bevolking van Napels bemerkte bovendien, dat het koninklijk park avonds slechts schaarsch werd verlicht Dit bleek het gevolg te zijn van een tweede be vel van den Prins, die op deze wijze wil hel pen met de besparing op het electrische Jicht Napels heeft verder met instemming ver nomen, da1 de prins en prinses te kennen hebben gegeven alleen nog maar Italiaan sche producten te willen koopen. Tegelijkertijd worden draconische straffen toegepast op de kooplieden, die trachten onbehoorlijke winsten te maken. In Bari zijn 40 winkeliers geschrapt als leden der fascistische partij, omdat zij hun prijzen hadden verhoogd. In Livorno zijn 38 hande laars gestraft, sommigen zelfs met gevange nisstraf. Officieel wordt medegedeeld, dat de beide oorlogsschepen van 35000 ton, die te Gennua ert; Triest worden gebouwd „Vittorio Veneto" en „Vittorio" zullen worden genoerpd. Zij zullen in 1936 gereed komen. Deze namen hebben eenige verbazing gewekt, omdat men meende, dat zij resp. ,Dux" en „Victor Emanuel III' zouden worden gedoopt» (Auteursrecht Mornlngpost A.N.P.) in het bronnengebied Nog steeds geen Abessynsch tegen-offensief „Onze vlag die op 22 Jtanuari 1896 van het fort Makalle werd verwijderd, waait opnieuw van dit fort sedert 9 u. vanmorgen. Zij is geheschen door Ita liaansche en Inlandsche detache menten". Omtrent de bezetting van Makalle wordt nader gemeld, dat de Italiaan sche troepen de stad binnentrokken zonder dat zij op eenig verzet stuitten. Officieel wordt medegedeeld, dat in boorlingen-patrouilles van het corps Maravigna ten Zuiden en ten Westen van Aksoem patrouille-tochten in het gebied van het Tasana-meer hebben ondernomen, waarbij het tot kleine botsingen kwam met Abessijnsclio groepen, die op de vlucht zouden zijn geslagen. Eenig vee bleef daarbij in Italiaansche handen. Door de verovering van Makalló hebben de Italiaansche troepen een belangrijk uitgangspunt voor de ver dere operaties verkregen. Men neemt aan, dat, na de verrich ting van 't noodzakelijke voorbereiden de werk, de opmarsch van den Italiaan sclien linkervleugel zal worden voort gezet Intusschcn rukt de Danakil-afdee- ling eveneens naar Makallé op; zij staat op het oogenblik bij Atsbi. Het is waarschijnlijk, dat de opmarsch wordt voortgezet in de richting van Dessie, zoodra alle troepen bij Ma kallé geconcentreerd en de stellingen geconsolideerd zijn. Vermoedelijk zal de rechtervleugel de rivier de Takaze volgen om daarna in westelijke richting op te marchee- ren naar het Tsana-meer. Over de strategische bedoelingen der Abessijnen tast men geheel in het duister. Ook Gorahei gevallen! GoraJiei, waarop zich de actie der Ita liaansche troepen aan het Zuidelijk front do laatste weken steeds meer concentreerde, is ook in handen der Italianen gevallen. Gis termiddag is de plaats door die afdeeli-ngen van generaal Grazi-ani bezet. Daarmede hebben de Italianen een der belangrijkste strategische punten aan Zuidelijk front veroverd. De weg naar Harrar vrij? De dag van gisteren wordt te Rome ale een bizondere mijlpaal in de ontwikkeling van den oorlog beschouwd, daar zoowel Makalile als Gorahei zijn gevallen. De Itaiiaansche bladen stellen die inne ming van Makalle in militair en moreel opzicht op één lijn met de verovering van Adoea en Adrigrat, daar het in beide se- vallen de herovering betrof van een stelling, waaraan bittere herinneringen voor de Ita lianen verbonden waren. Gorahei in Ogaden i? een buitenge woon belangrijk, strategisch punt, aangezien het alle karavaanwegen en dien toegang naar de belangrijkste ibipuncn beheerscht. Door de bezetting van Gorahei wordt het gevaar ver meden, dat de Italiaansche troepen gevechten zouden moeten voeren in de ongezonde laagvlakte. De inneming van deze plaats opent den weg naar Harrar, aldus is de mecning der Ita liaansche bladen. In Italiaansche kringen verwacht men, dat de Abessijnen tegenstand zullen bieden op de lijn Gondar—-Debt-a TaborSokotar- Amba Alatsji—Kvvoram. De bezetting van Libye Naar men weet bevinden zich thans nog twee Italiaansche divisies in Lybie en eischt Engeland terugtrekking van nog meer Ita liaansche troepen, alvorens Deretd te sijr marino-strijdkraohten uit d» Middelland- sclie Zee terug te trokken of deze terug trekking althens in overweging to nomen. De Italiaansche vloot Blijkbaar met het oog op de a.s. vlooi conferenr.ie zijn de het vorige jaar op stapel gezette en nog niet voltooide 35.000 ton gro-»te slagr^hepcn .Xittorio" en „Vittorio Veneto" bij koninklijk besluit officieel op de lijst van de Italiaansoh marine geplaatst» Engeland en de sancties Het Britsche ministerie van handel heeft den 18den Nov. a.s. vastgesteld als datum, waarop de economische sanctiemaatregelen tegen Italië in werking zullen treden. Van dijn dag af is de uitvoer van bepaal de goederen van Engeland naar ItaJjë en de invoer van goederen uit ltaliaansch gebi9d in Engeland verboden. Egypte treft nieuwe voorzorgsmaatregelen Egypte gaat voort met militaire voorzorgs maatregelen te treffen. Vrijdag is een aan vang gemaakt met het beschermen van de stuwdammen in den Nijl met het oog op de eventueele gevaren uit de lucht. De groote stuwdam hij Assoean wordt door luchtdoelartillerie bewaakt, terwijl ook bij» andere dammen en waterreservoirs ge schut opgestela is. 3SO man terug uit Oost-Afrika Uit Oost-Afrika zijn drie schepen terug gekeerd, met 350 soldaten of werklieden aan boord, die naar Italië teruggekeerd zijn omdat het klimaat niet geschikt voor hen was of wel omdat hun contract was afge- loopen. Jöod veroordeeld wegens rassenschending De „Times" meldt uit Berlijn, dat te Al- tona een Jood voor de eerste maal volgens de te Neurenberg afgekondigde rassenwet- geving is veroordeeld tot negen maanden ge vangenisstraf wegens het onderhouden van betrekkingen met een Arische vrouw. Er was een Uvist tusschen hen ontstaan, waar op de vrouw, die lid was van den nationaal- sociallstischen Vrouwenbond, aangifte van de. zaak had gedaan. Een belangrijke principieele kant van de zaak is, dat de veroordeelde Jood van Pool- sche nationaliteit is. De rechtbank besliste nl'. dat de- Neurenbergsche wetgeving niet alfëen van toepassing i op Duitsche Joden, doch op Joden in het algemeen. Tot nog toe had de rijksregecring, met het oog op de internationale verwikkelingen, die hieruit konden voortvloeien, op dit punt nog geen beslissing genomen. Petroleumgasartikelen H. J. REESINK Co, ZUTPHEN Reizigers uit Abessinië vertellen Gisteren is te Cuxhaven aangekomen het Duitsche stoomschip „Usambara" met aan boord een groep Europeanen, die uit Addi- Abeba waren vertrokken en zich te Djiboeti aan boord van de Usambara hadden ingi scheept. Onder degenen, die zich nog aan boord bevonden, was o.a. de Zweedsche luitenant Nyblom. een opleidingsofficier, die naar Europa is teruggekeerd. Hij verklaar de, dat hij was teruggekeerd om officier het Zweedsche leger te kunnen blijven, Eenigen zijner Zweedsche kameraden ware echter te Addas Abeba gebleven. Luitenant Nyblom schatte het aan tal op Europeesche wijze afgerichte soldaten op 150.000 ïi 200.000 man. Groote aandacht werd speciaal ge wijd aan dc opleiding van de garde. Voor den oorlog was deze 400C 5000 man sterk. Thans is zij echter aan zienlijk uitgebreid. De keizerlijke garde, die naar Euro peesche opvatting een buitengewone keurtroep is, is tot nog toe buiten den strijd gehouden. De ervaringen, die luitenant Nyblom Vij het opleiden van recruten had verkregjn, waren zeer gunstig. De Abessijnen w zeer intelligent en konden in zeer korten tijd van hun donderbussen overgaan op de modernste vuurwapenen. De opM- ding van recruten geschiedde niet alleen bij het leidende volk der Amhara's, doch bij alle slammen. De ongeregelde troepen, die dikwijls met 30.000 man iegelijk in de hoofd stad aankwamen, worden voor zoover voorraad is, eveneens met moderne ge- ren uitgerust De vrouw van een Duitsch architect deel de mede, dat de Europeosche mannen bijna allen in Abessinië waren gebleven. Zij had den indruk, dat van interne oneenighoid tusschen de Abessijnsche 6ammcn geen sprake was, hoewel de vriendschap tusschen de onderworpen sammea en de Amharas uiet zeer groot is. Zorgen voor de approviandeering der troepen zouden de Abessijnen niet licht heb ben, want als het moest konden zij 6taan met een handvol geroosterde erwten per dag. Italiaansche voorhoede dringt verder door Het agentschap Stefani meldt, dat de Ita liaansche voorhoede voorbij Kalappc, onge veer 30 K.M. ten Zuiden van Makallé is op gedrongen, waar deze troepen nog gister avond zijn aangekomen. De voorhoede heefi telkens gevechten moeten leveren met klei ne groepen Abessijnen. De rechtervleugel heeft eveneens eei marsch in de richting van het Tanameer in de provincie Amhara ingezet. Onthullingen in het Stavisky-proces Nog slechts kort is het Stavisky-proces aan den gang en reeds heeft het eenige nieuwe onthullingen opgeleverd, die in Frankrijk groot opzien hebben gebaard. Dit was o.a. het geval in de zitting van gisteren, toen de beklaagde Cohen, taxateur van de gemeentelijke bank van leening te Bayonne, gehoord werd. Dez< beklaagde gaf toe, in verschillende gevallen juweelen te hoog te hebben getaxeerd. Uitvoerig deed hij mede- deeling omtrent de betrekkingen tusschen Stavisky en verschillende vooraanstaande regceringspersonen, die de justitie aanlei ding hebben gegeven in eenige geva 'ai .en nieuw onderzoek te gelasten. Verschillen'j malen, zoo deelde hij mede. had hij L_ op dracht van Stavisky vooraanstaande nersc- nen geschenken moeten overhandigen, a. den voormaligen. thans overleden minister van arbeid Frangois Albert. Op een goeden dag had hij er echter genoeg van gekregen cn de politie een anoniemer! brief gezonden, waarin hy mededeeling deed van het geheele bedrog. Tot zijn groote verbazing was Stavisky eenige dagen later met het origneel van den brief bij hem geko men en had hem gezegd, dat hij, wan neer hij den schryver te pakken zou krijgen, wel met hem zou afrekenen. Ook deze verklaring was aanleiding voor de justitie, een nieuw onderzoek te gelasten naar de nauwe betrekkin gen, die blijkens dit verhaal tusschen Stavisky en de politie moeten hebben bestaan. Voorts wil men onderzoeken, wie Stavisky het parlementaire politiebewijs heeft ver schaft, waardoor het hem o.a. mogelijk was bij de wedrennen te Longchamps en Auteuil zijn auto te parkeeren op de voor den pre sident der republiek gereserveerde parkeer plaats Het verdere verloop der zitting brach' veinig nieuws, doch verschillende afgelegde verklaringen waren zeer belastend voorden voormaligen burgemeester van Bayonne, hel Kamerlid Garat Kingsford Smith nog niet terecht Te Singapore is gisteravond een conferen tie gehouden van stafofficieren der lucht macht. die hebben beraadslaagd over de maatregelen, welke genomen moeten wor den ter opsporing van den vermisten vliegei Klngsford Smith. Bij het aanbreken van den dag zal de opsporingsactie beginnen, vliegbooten. die een actieradius van 3000 mijl hebben, zullen dan opstijgen, evenals een eskad r bombardementsvliegtuigen, dat de kust van Malakka en de wateren in de nabijheid zal afzoeken. Ook het vliegtuig moederschip „Hermes" zal een rol spelen bij het opsporingswerk. Hoewel Kingsford Smith radio aan boord heeft, hebben de radiostations geen nood seinen opgevangen. Geheime socialistische organisatie ontdekt blaar uit betrouwbare bron verluidt is dc Weensche politie er in geslaagd een groote geheime organisatie op het spoor te komen onder de ambtenaren van de gemeentetram en de electrische centrale. De organisatie werd ontdekt, doordat de politie toevallig een geheime ledenlijst in handen kreeg. Er zouden reeds een duizendtal personen zijn gearresteerd. Bij talrijke arrestanten werd als herken ningsteeken een geldstuk van een Groschen gevonden, waarin het lidmaatschapsnum mer gegrift was. Kort Nieuws Gisteravond is te Weimar overleden Elisa bet,h Foerster-Nietzsche, de zuster van den wijsgeer Friedrich Nietzsche. Bij hun onderzoekingen zijn veeartsen in de Vereenigde Staten tot een nieuwe wijze van bloedtransfusie bij het behandelen van bloedarme dieren gekomen. Er zou nl. gebleken zijn, dat de kat de beste leveran cier voor hun doeleinden R Het bloed wordt zonder pijn of letsel onmiddellijk van het hart afgevoerd en de kat blijft zich lekker voelen. De republikeinsche partijleiders I nastasioc en Papandreoe zijn van het eiland Mycenos, waarheen zij verbannen w weer naar Athone teruggekeerd. De Belgische regeering heeft bij het parlement de begrooting voor 19:36 ingediend- .De inkomsten worden geraamd op 10.-V2'.' millioen francs en de uitgaven op 10 102 millioen. zoodat een overschot van 27 lioen francs bestaat. In den staat Ohio hebben vijf bandie ten een trein aangehouden en leeggeroof' Hun buit bedroeg ongeveer 40.000 dollar. Hot Duitsche gezantschap te Brussel heeft - opdracht gekregen bij de Rplgisrhi regeering te profesteeren naar aanlridina van her politieke proces tegen vier bewoner-; van Malmedy en de in dit proces gedane uitspraak, waarbij de beklaagden van hun Belgisch staatsburgerschap vervallen den verklaard. DE GROOTE KINDER VRIEND Moeders weten het. Quaker is vanouds de groote kindervriend. Quaker Havermout, van de beste zongerijpte haver, thans in Nederland gemaakt, bevat alles wat kin deren noodig hebben. Ze houden ervan en ze groeien ervan! Nu kost het slechts 22'h ct. per pondspok netto 500 gram). Moeders, geeP uw kinderen het beste, geeft hun UA-K-E R 'Q AT S ,-m.GR AAN PROD.U CT E N N.V. 'R o 11 er d a r RECHTZAKEN Geknoei met invoerconsenten Valschheid in geschrifte .or de Rotterdamsche rechtbank hebben >ht gestaan do 31-jarlge koopman schhouwer J. XL S., gedetineerd, en do 38 jarige boekhouder F. J., cllc zich te verant woorden hebben gehad held In geschrifte. Zij ?bben 'cht. ik-endon '.weemaal risiszuivelcentralo oor het mogelijk ilheden ongesmolten indvi Volgens ae dagvaarding had verd. J. die f-">r- handteekenlngsstempels handteekening rulleren. welke voorzien waren van valsoha a van den chef van de etten en olie. en van ie kosjer van .ie afdeellng hting ngevuld. Verd. t). deze formulieren zijn handteekonlng geplaatst, met het oogmerk die stukken Rif echt en onvervalscht te gobrulkeu of te laten gebruiken, waaruit eenig nadeel kon ontstaan Subsidiair was verdachte S. uitlokking tot valschheid In geschrifte ten laste gelegd. Het rijk voor 4000 benadeeld De verdachten gaven de feiten toe. S. had zijn boekhouder J. opdracht ge; muiieren in te vullen gemaakte stukken had zelf de aldus c de C.Z.C. overhandigd. Op deze wijze ontdook S. de heffing van 20 cent per Xg. op vet. waar door hij het Rijk in totaal voor 4000 heeft benadeeld. Verschillende getuigen-ambtenaren werden gehoord, waaruit blijkt, dat er van machtigln gebruik is gemaakt, welke i i af- Het O.M. was van oordeel, dat het feit, .vaar in de verdachten zich hebben schuldig ge- laakt, moet worden gekwalificeerd als valsch heid in geschrifte te zaman en in vereenlging n ten aanzien van S. tevens, dat deze van Let •érvalschto geschrift gebruik heeft gemaakt. de strafbaarheid meent het O.M. dat S. feit ernstiger moet wordeu aangerekend. J. die het gedaan heeft, hit Eisch tegen S. 1 ja: i tegen J. 6 maanden nisstraf. voor belden met aftrek der preventieve hechtenis en ten aanzien van J. met de bepaling dat drie maanden vaun de straf voorwaardelijk worden opgelegd, met een proeftijd van 3 jaren. Vervolgens heeft terechtgestaan de 47-jar|ge kantoorbediende H. A. J. de R. uit Den Hnag. gedetineerd, die zich zou heobon schuldig ge maakt aan medeplichtigheid aan valschheid 'n geschrifte, door aan S. de beid-u formulieren tor hand te stellen en aan dlefstai van die formulieren van het kantoor der Crisis-zulvel- centrale. De verdediger heeft aangedrongen op el .1 thans gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Uitspraken 21 November. Valsche munters Drie en vier jaar gevangenisstnl ldens. Zij hebben belden eon volledlgo bekentenis afgelegd. B. maakte de geldstukken en van M. kocht ze van i :rhoor bleek, dat Uit het enige jaren zich onledig Hield t an valsch geld. Hij deed dit tanleldlng van hi van een rechtszakenverslag Iti de kraii at eenige getuigen waren g-Mioord. hooft lenscb genoemd, Juist doordat hij de kunst at het valsche gold *>o mooi na to af van -i Jaren voor belden niet aftrek preventieve hechtenis, ïrdedigers vroegen eoa clemente straf. Aangifte van een niet gepleegd strafbaar feit zegt: Ziet ge wel, dat dc anti-handdruk- hoedapieem-club reeds school maakt. Nu is er in Frankrijk een anti-handr kus-club opgericht, 't Gevaar nadert, als de bisamrat en de coloradokever, onze grenzen tot op zooveel kilometer afstand. Daarom moet er alarm gebla zen worden. Waar gaan we naar toe? Wat moet dat worden? Ge begrijpt toch, dat dit verzet tegen hand drukken, hoed af nemen, hand kussen tot diepe onder grond heeft een negatie van alle fa miliariteit. Een vriend van mij, die tot de diepe denkers behoort anders zou het geen vriend van mij zijn en wiens oordeel ik vroeg, zei me: Hebt ge dan nooit diezelfde verwording bij ons ge zien? En ook elders niet? Is die nieuwe wijze van groeten dan niet in wezen gelijk met het beginsel van die club hoe heet die ook weer? Geen handdrukken: daarom wordt zij opgeheven, die hand. Geen hoeden afnemen: daarom vooruitgestrékt, die arm. Ver genoeg van de hoed. Hoog genoeg voor de hand van hem, die je bejegenen wil. Begrijpt ge het goed? Die anti-handr druk hoedafneem-handkus-club is in wezen niets anders dan het vormen van cellen van fascisme in onze hui dige samenleving. Die anti-enz.-clubs zijn staatsgevaarlijk. Wat ik je brom! Een andere kennis van me. ook een denker, maar met minder politiek ge voel, nog jong en meer idealistisch, had andere bezwaren. Stel je voor. zeg! Geen handdruk meer!!Hoeveel zcQt zoo'n hand druk soms niet? Een honderdste se conde langer, een duizendste milli gram meer druk, een millioenste ampère meer electrische spanning, en een fractie van een Ohm meer weer stand. een snel terugtrekken of een noode loslaten spreken meer dan rose en geparfumeerde briefjes, meer dan avonden vol maneschijn (echte!... de hoed blijft op!) En wat zegt niet een gracieuslijk hoed afnemen (als men nog een hoed draagt: wat ook al zeldzaam wordt) is dat niet een natuurlijk begin van zoo'n handdruk Over handkussen laat ik me maar niet uit. ging hij voort, maar eerlijk gezegd, ik zou lieverMijn claxon loeide juist tegen een menschenpaar (of was het een paar menschendat blijkbaar geen confact met de wereld om hen heen ha± En dat geloei sleepte zijn laatste woorden mee Geef me de, vijf, zei ik, toen hij de wagen verliet. Hij gaj me een stevige poot. A. J. K. uit Krabbendijke behandeld, die d-i het ao mek dat Mlddoiburgflche rechtbank gif te doen van een strafbaar het niet gepleegd Is. Is ver maanden gevangenisstraf. K. f 2.rt te Krabb-üdiike. ten behoeve van een neef Toen hij in die hoedanigheid werd aangemaanc om aan zilt. verplichtingen tc »->'d< en. kende hij borg te zijn geblev-tn en diende h! ie. die volschelljk zijn éandtoekenin.. :ou hebben geplaatst. akte van borgstel den indruk I derzoek i's om dut deze dit tegen zijn er uit blijkt, diil nerkte op. nadat des aren gehoor ebitetfr zijn handtoe- iog getuig-r-nverltlari do verd. zich t heeft ultg.-lnt. ic-of ls gebleven. Om gc-nomen en hij pleegde daal '••it. dnt terecht naar het oordeel van het O M bij de rechtbank, dat mede appelleerde, niet gvnoog gestraft Is. Eiach vernietiging vat} het vonnis der recht- genisstraf. Uitspraak 20 Nov. a.; SMOKKELARIJ frauduleuze confectie alsmede van benzine. Vïre zijn auto aangehouden bij de grens onaer Tu bergen. In een zgn tweede bergpb.nts acht In den wagen hadden dounneb°nmh»en de go deren gevonden. Teg-en verd. werd 200» bot- geëischt. Hij we veroordeeld tot ino» een borg-tortlng kwilt partij goederen ter wa „Helen ons nog minder sympathiek, rij de kastanjes uit het vuur halen, bewijzen zgn. vriendendiensten en profiteeren op alle mogelijke manieren van de resultaten dl* de strooptochten van de dieven opleveren zelde de officier van justitie bi' de Ar damsche rechtbank in zlln uitvoerig requ a A. H. A., die terecht s hij Jaa onezaak. waarin drie personen door rechtbank n hof zijn veroordeeld tot zware gevangenls- traffen wegens diefstal van 10 000.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2