VRIJDAG 8 NOVEMBER 1935 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS Een vraag beantwoord Redo van den heer Joh. C. Francken In de geheel gevulde Geref. Kerk aan de Heerengracht heeft gisteravond de heer Joh. C. Francken uit Utrecht voer de Geref. Oudervereeniging, waarvan uitgaan de ver schillende Geref. Jongens- en Meisjesvereeni- gingen, een rede gehouden over het onder werp: „Een vraag beantwoord" De avond stond onder leiding van den heer A. van Weeren, die na de opening op de gebruikelijke wijze en een kort openings woord zijn vreugde uitsprak over de groote opkomst en de aanwezigen opwekte hetgeen men hier vanavond zou hooien nu ook in derdaad ter harte te nemen, op zich zelf toe te passen en in daden om te zetten. De avond werd opgeluisterd door kunst zinnig viool-en pianospel van de bh. Haazes en De Maaker, die na dit openingswoord reeds dadelijk optraden en zich later nog een en andermaal lieten hooien. Zij hebben ongetwijfeld ten zeerste medegewerkt om dezen avond naar het hooge peil te heffen waarop hij stond. Dc heer Francken ving zijn rede aan met er op te wijzen dat de vraag, 'die hij zou beantwoorden, natuurlijk betrekking heeft op de jeugdorganisatie. De vraag luidt: „Welke is de roeping der ouders tegen over de jeugdorganisatie?" Deze vraag is uitermate belangrijk, in het bijzonder in de zen tijd. Het is niet met woorden te om schrijven wat onze jeugdorganisatie in de zen tijd beteekent. Zestig duizend jonge mannen en vrouwen zijn in onze dagen alleen in de Geref. jeugdorganisatie ver- eenigd. Dat is een geweldig ding. Degenen ■die generaliseeren dat de jeugd zich afkeert van de oude paden, zijn onjuist in hun be weringen. Er is rijke stof om God te dan ken. God geeft de-zen zegen in dezen tijd. Het gezin is nog de kring die God ons geven wil om veel goeds te genieten, maar het Jachtende leven maakt het onmogelijk in dat. gezin nog te vinden wat wij noodig hebben voor het volle leven. Dit geldt zoo wel voor mannen als voor vrouwen. De vrouw is veel meer uit de schaduw in het daglicht getreden. De jeugdorganisatie be reidt voor de taak in het leven voor. De taak van de ouders teeenover dit werk gaat echter aan velen voorbij. De meesten zijn tevreden als de jongens en meisjes naar de vereeniging gaan, maar verder gaat het langs hen heen. Ze gelooven het verder wel Er is zoo weinig intens meeleven met het werk der jeugdorganisaties. Het wonderlijTcc is dat bij de ouders veel belangstelling be staat voor het schoolwerk. Daar zitten de ouders achter -heen en daarvan ontgaat hen weinig. Is het soms omdat hier het ma- terieele achter zit, de maatschappelijke po sitie der kinderen, de hoogte der sport od de maatschappelijke ladder? Met dit mate rieel© heeft het jeugdwerk niets te maken. Is daaraan soms de geringheid der belang stelling toe to schrijven? Spr. gelooft dat hij hier een zeere plek met de vinger aan raakt God eischt van ons dat wij tot alle goed werk volmaaktelijk zijn toebereid. Hieraan willen de Gereformeerde jeugd organisaties met alle macht meewerken. Op den leeftijd van 16, 17 jaar verkeeren 'de kinderen in de gevaarlijkste tijd van hun leven en juist op dezen leeftijd moeten zij de geestelijke steun ondervinden, die de jqug-dvereeni.gingen hen geven. De ouders hebben dus de taak de kindo ren naar de vereeniging te zenden, maar daar is men er niet mee af. De ouders moe ten zich met het werk der vereeniging be moeien. Ze moeten toonen te beseffen, dat dit werk eigenlijk hun werk is, maar dat zij niet kunnen doen en aan de Vereeniging overdragen. Laten de ouders hun kinderen toonen, dat «lj belangstelling hebben voor het werk. laten zij er mee meeleven, opdat de kinde ren zien, dat het hen op de ziel gebonden is. Het werk moet ook gesteund worden met uw geldelijke gaven, maar vooral met tiw gebed. Hoevele ouders blijven in dit op zicht in gebreke, hoevclen spreken in het gebed in den kring van het gezin nooit over dat werk. Maar denkt, men niet 'dat men met het gebed voor het jeugdwerk op de allerbeste wijze steunt? Vader spreekt over ons werk met God. Dat maakt een geweldige indruk op de fijnbesnaarde kinderziel. Eenmaal zal voor ons de vraag komen wat wij met onze kin deren hebben gedaan. Laten wij dan mogen getuigen dat er bij ons met veel gebrek de echte overge- gevene liefde geweest is om onze kinderen te leiden tot God ook door middel van het Geref. Jeugdwerk. De heer Van Weeren sprak een "dank woord. De lieer Francken ging voor in dank gebed. De Novemberklokken luiden I Onder dit motto is enkele jaren geleden 'de Novemberpropaganda voor de Chr. Vak beweging ingezet. Opnieuw luiden thans de Nevemborklok- iken, opnieuw worden alle leden van de Chr. vakorganisaties in ons land en in het bij- zon ler de besturen opgeroepen tot een krachtige intensieve winterpropaganda. Onze Leidsche Cihr. Besturenbond heert bereids de eerste voorbereidingen voor deze propaganda getroffen. In het middelpunt van deze propaganda- actie staat een groote propaganda-vergade ring. In Leiden zal deze vergadering gehouaen worden od Donderdagavond 14 November a.s. in gebouw „Prediker". Door een tweetal sprekers zal het woord gevoerd worden over de onderwerpen: „In bewogen tijd" en „Een vaste koers". Door declamatie en muziek zal getracht worden deze vergadering een bijzonder ka rakter tè geven. Een onzer plaatselijke predikanten heeft zich bereid verklaard een slotwoord te spre ken. Vorige jaren was het aantal bezoekers Van deze propaganda-vergaderingen zoo enorm groot, dat de zalen te klein waren lien te bevatten. Do verwachting is dan ook dat zeer vele Jielangstellenden dit jaar weder deze ver gadering zullen bezoeken. Let op de adver tentie, welke in dit blad geplaatst zal wor den. Chr. Oranje-Vereeniging De Chr. Oranje-Verecniging, die gister avond in de Graanl>eurs een Zuid-Afrika- nvond had belegd met als spreker Z.Exc. Dr. H. J. van Broekhuyzen, zag zich genood zaakt deze samenkomst wegens te geringe belangstelline uit ie stellen. Het feit, dat ook enkele andere Chr. vereenigingen een bijeenkomst hadden belegd, zal hieraan niet .vreemd zijn geweest. Binnenkort hoopt men een nieuwe samen komst te beleggen, De werkloosheid Bij dc Arbeidsbeurs waren gisteren inge schreven 1031 bouwvakarbeiders, 190 fa brieksarbeiders. 216 kantoor- en winkelbe dienden. 62 hotel- en café-bedienden. 157 houtbewerkers. 67 kleermakers. 103 land- en tuinbouwarbeiders. 613 metaalbewerkers. 11 sigarenmakers. 40 technici, opzichters enz 321 tertielarbeiders, S16 transportarbeiders!. Si typografen. 215 voedingsmiddelenarbei ders. 306 brouwers, totaal 4296 personen Op dezelfde data van 193i en 1933 bedroeg dit aantal resp. 3761 en 3099. Een Leidsche Luchtvaartvereeniging Op a.s. Zaterdagavond acht uur zal in „De Burcht" de oprichtingsvergadering wor den gehouden eener Leidsche Luchtvaart vereeniging. waarvoor hier ter stede een zeer groot animo bestaat. Door het Voorloopig Comité werd nu aan Mr. Hugenholtz alhier verzocht 6tatuten te willen ontwerpen. Deze statuten vermelden in artikel 4. dat de vereeniging zich ten doel stelt de bevordering van de luchtvaart in het algemeen en de bestudeering van derzelver problemen. Voorts blijkt uit deze statuten, dat de ver eeniging een strikt neutraal karakter draagt en zich niet met politiek wenscht te be- Volgens artikel 7 tracht de vereeniging haar doel te bereiken door: a. het bestudeeren van alle vraagstukken, die tot het gebied van de luchtvaart be- hooren; b. het houden van diverse cursussen in de aërodynamica, aeromechanica, metereo- logie en andere wetenschappen op de lucht vaart betrekkelijk; c. het doen van opstijgingen en proef nemingen. zoowel met gewone vliegmachi nes als met zweefvliegtuigen; d. het aankoopen van vliegtuigmateriaal, om dil te gebruiken bij het onderwijs; e. het aanstellen van instructeurs en leeraren in alle aeronautische wetenschap pen en daarmede verband houdende vakken; f. het inrichten van een cursus in lucht- vaartrecht: g. het oprichten van een bibliotheek op luchtvaartgebied: h. zich te abonneeren op tijdschriften op luchtvaartgebied, teneinde deze te doen cir- culeeren bij de leden en anderen; i. zich in verbinding te stellen met andere vereenigingen op aeronautisch gebied; j. het organiseerep van wedstrijden op luchtvaartgebied; k. alle andere wettig geoorloofde midde len, die het in artikel 4 omschreven doel kunnen bevorderen. Het ligt in de bedoeling van het Voor loopig Comité, rechtspersoonlijkheid van de op tc richten Luchtvaartvereeniging aan te vragen. Locaal Rijkstelefoonnet Leiden Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand October 1935. 3710 Mej. J. H. M. v. d. Vlugt, Oegstgees- terlaan 13a. 3759 H. W. Wouters, Hofdijck 43, Ogt. 3751 Mr. A. Th. J. Etmans, Rapenburg 64. 3761 Dr. J. Pos, Tandarts D.D.S., woonhuis Oranjelaan 21 Ogt. 3749 C. Snel. Raadslid, Jan Lievenstraat 18 3735 Huize Van Wely, Banketbakkerij en kokerij, Kempenaerstraat 14, Ogt. 3762 S. Schelvis. Taxibedrijf, Vaartkade 1. 3768 C. J. de Korver, Rapenburg 119. 3769 Ir. P. de Gruyter, Ing. van Rijnland, Laan van Oud-Poelgeest 36, Ogt. 3707 A. Paimentier, woonhuis H. Rijndijk G 42. Zoet, 3642 M. C. Segaar, reparatie en plaatwer kerij, L. Scheistraat 2123. 161 Anna Goldscheider—Wolf, L. Straatweg 8, Oegstgeest, 3773 H. W. Stóxen en Zn., Rijnl. Kunst, gieterij, Groenhovenstraat 2. 3771 H. K. W. Wrede, Arts, Geneesk. Inspec teur R. v. A.. Fruinlaan 3. 3774 Ds. G. J. Streeder, Hoofdstraat 19. L.d. 3764 H. F. Berg, hoofdmachinist Electr.fabr Morsclikade 11. 3763 L. J. Pierlot. Wasch- en Strijkinricb- ting, Oude Vest 157. 401 A. O. H. Tellegen, Pesthuislaan 6. 397 P. Lepelaar, Electr. Techn. Bureau, Haven 34. 19S L. Vrouw. Stud. Roeiver. „De Vleed", Witte Rozenstraat. 283 Fred. B. Joon, Oegstgeesterlaan 49. 231 M. de Kier, handel in melk en melk producten, Sumatrastraat 155. 3772 J. L. W. J. A. Schlatmann, Julianalaan 2a, Oegstgeest. VERVOERSOPBRENGSTEN N.Z.H.T.M. De vervoersopbrengsten van de N.Z.H.T.M. gedurende de maand October hebben be dragen f 242.200 (vorig jaar f 256.619). C.G.W.-NIEUWS Gisteren speelde een C.G.W.-combinatie een prettige voetbalwedstrijd tegen „Ons Clubje". De werkloozen wonnen met 64, nadat de rust was ingegaan met 33. De jaarvergadering van C.G.W. zal ge houden worden op Woensdag 13 Nevember a.s. in gebouw Nathanaël. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL RAPENBURG Uitslag examen (wegens ziekte uitgesteld examen). Geslaagd voor coupeuse mej. G. A. Root; voor kinderverzorgster (theor. ge deelte) mej. A. P. de Jong; voor kinderver zorgster (theor. en practijk) mej. A. M. v. d. Meer, allen te Leiden. AANRIJDINGEN Op de Lage Rijndijk ter hoogte van de Medusaslraat is gisteravond de 52-jarige tuinder W. C. van E. aangereden door een personen-auto. Hij werd aan het hoofd ge wond en is door den E.II.D. medegenomen naar het Acad. Ziekenhuis. Op het Steenschuur is gisteravond de 66-jarige J. S .aangereden door een wiel- rijdster. De man viel en kreeg een bloe dende wonde aan het achterhoofd. Hij is op het politie-lvureau verhonden en daarna naar huis gebracht, TEGEN EEN BOOM In de afgeloopen nacht is de 38-jarige J. M. N., gasfitter, op den Morschweg tegen een boom gereden. Hij werd in het gezicht gewond. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Maria Theresla Wilhelmina d v P J W v Ztfl en W M A Gillissen Jacoba Maria d v M v Dam en C v An I e-da-na Wil hel mi na Johanna d v J Bontje en W C Laven Marin Henr.ca d v Th J Verhoeven en A A M Vlekkï Huhertha Wilhelmina d v C ri Klein en G J Dnove OVERLEDEN: W Cv Pi?ele. dr 2 T Vilders—Moitanus woda. 88 Jr C M W Eos on-zeh vr «8 .ir AC Wals ongeh vr 44 jr ONDERTROUWD: J Vülbrief 25 jr en M A O Eeumer 2? jr. IN EEN KUIL GEVALLEN Hedenmorgen is de 41-jarige slooper G. K. op het Stadhuisterrein bij het verrichten van sloopwerk in een anderhalve meter diepe kuil gevallen. Hij werd gewond aan het hoofd en de tanden en is naar het ge bouw van den G.G.G. vervoerd, waar hij is verbonden, waarna men hem naar het Acad. Ziekenhuis heeft gebracht. AANVARING In het Rijn en Sclviekanaal zjjn in den afgeloopen nacht twee schepen tegen elkaar gevaren, waardoor de bovenverschansing van de Wilhelminabrug werd beschadigd. RIJW1ELPLA ATJESDIEF AANGEHOUDEN Door de politie is aangehouden de 17-jari- ge W. v. d. N die bekend heeft zich schul dig te hebben gemaakt aan diefstal van zes rijwielplaatjes. UIT DEN OMTREK ALPHEN AAN DEN RIJN LUCHTBESCHERMINGSAVOND Op initiatief van de Oranje Garde, vendel Alphen a. d. Rijn, zal Maandag 18 Novem ber a.s. in hotel „De Vergulde Wagen" een Luchtbeschermingsavond worden gehouden, die zal aanvangen te acht uur en waar als spreker hoopt op te treden de heer L. H. Jacobsen met het onderwerp: „Gasgevaar". Ter afwisseling zal de Garde voor fluit- muziek zorgen en na de pauze voor de op voering van „Hou en Trou" (Nov. 1918) met tot slot een tableau. CHR. GEM. ZANGVEREEN. „HOSANNA" Om het optreden van bekende solisten bij de a.s. uitvoering mogelijk te maken als mede de geheele uitvoering die aanzienlijke uitgaven vraagt, hebben ijverige dames van „Hosanna" een loting zonder nieten georga niseerd. De afname van de loten liet niets te wenschen over en „De Toko" heeft het druk met de uitreiking der prijzen. GODS VOETSTAPPEN Maandag a.s. des avonds half acht hoopt in het Nutsgebouw te spreken de heer Joh. de Heer, redacteur van het Zoeklicht over het onderwerp: „Gods voetstappen in het tegenwoordig wereldgebeuren". De toegang tot deze samenkomst is vrij. VACATURE BIJ GEMEENTEWERKEN Voor de betrekking aankomend teekenaar bij Gemeentewerken hebben zich niet min der dan 200 sollicitanten aangemeld. BAZAAR ,DIE ALPHE SANGERS" Hedenmiddag werd de Bazaar ten bate van het Chr. Mannenkoor „Die Alphe San- gers" in Concordia door Ds, Johs. Stehouwer geopend. De voorbereiding voor deze Bazaar was tot in de puntjes af; het geheel is dan ook een bezoek zeer waard, niet het minst voor steun van deze jonge vereeni ging. Hedenavond is de bazaar open tpt 11 uur en Zaterdag van 26 en van 711 uur. BOSKOOP HULPBRUG De hulpbrug over de Gouwe zal, naar we vernemen, gelegd worden nabij hotel „Neuf". Met de voorbereidende werkzaamheden is reeds een aanvang gemaakt. DIEFSTAL RIJWIELEN In Reyerskoop is een heeren- en een dames rijwiel en aan de B.C.straat een heerenrijwiel gestolen. De fietsen stonden onbeheerd in de poort naast de woning der eigenaars. NOG EENS DIEFSTAL Van kweeker van B. werd op den tuin een paar zoo goed als nieuwe tuinschoenen ont vreemd. De rijksveldwachter K. heeft den dief, zekere L. uit Alphen, opgespoord, waar door de schoenen weer in het bezit van den rechtmatigen eigenaar kwamen. VERKOOPING Het huis Tuinstraat 59, bewoond door den heer Bobeldijk, is ten overstaan van notaris Maarschalk verkocht aan den heer K. Ver kade Pz. voor f 2800. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Zondag 10 Nov. A. S. Kater, arts, telef. 28. HAZERSWOUDE EEN PRACHTIGE OPBRENGST De netto-opbrengst van de bazar, vorige week gehouden door de dameskrans „Wees een Zegen" ten bate van de Hervormde School en de Zending, bedraagt f 79S.— DE WERKLOOSHEID Bij het correspondentschap voor Arbeids bemiddeling staan alhier als werkloos in geschreven 129 personen, waarvan 64 steun trekkend. HILLEGOM BRANDSTICHTING Voor de Haarlemsche Rechtbank hebben terecht eestaan de Gebrs. B. wegens brand stichting en uitlokking tot brandstichting. In den nacht van 16 op 17 October is een bloembolleuschuur in de Van den Endelaan. welke de oudste verdachte in huur had, ge deeltelijk uitgebrand. De brand was ge sticht door den jongsten verdachte, nadat de oudste hem daarvoor geld had beloofd. Tevoren was dc. verzekering van f 10.000 tot f 14.000 verhoogd. De waarde der opgeslagen bollen bedroeg echter niet meer dan f3700. Tegen den jongsten verdachte eisohte het O. M. acht maanden voorwaardelijke gevan genisstraf met een proeftijd van drie jaar en tegen den oudsten verdachte anderhalf jaar gevangenisstraf. Op verzoek van den Officier van Justitie hief de rechtbank de geschorste preventieve hechtenis van den oudsten verdachte op, daar naar haar mee- ning gevaar voor ontvluchting bestond. Uitspraak 21 November. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUW Het loopt naar omstandigheden, nog niet tegen voor vele tuinders. In sommige jaren had de natuur al een einde gemaakt aan eel wat dan te velde stond in dezen tijd van het jaar. Vooral de gevreesde nacht vorsten deden soms zeer veel schade. Tot heden bleef men hiervan ongeveer ge vrij- i'd. Het staat er momenteel voor of dc bloemkool, een der hoofdproducten en een product wat al zeer slecht tegen vorst kan,t geheel zal binnen komen. En gezien do maat van het product is het een vrij duur artikel voor den consument. Wat goed is brengt een zeer goede prijs op. Eerste kwa liteit werd, naar gelang van de grootte vooral, verkocht voor f 6.50 tot f 12.50 per 100 en tweede soort werd betaald met f 1.50 tot f6.40 per 100. Roode en gele kool bleef, zoonis verwacht werd, goed in de prijs, arieerend van f 12.10 tot f 15.40 per 100 De verwachting is dat er a.s. voorjaar van dit product weinig zal zijn aan te bieden. Het gewas was slecht en gezien de bevre digende prijs, wordt er niet veel van be waard. Ook de groene kooltjes hadden geregeld goede belangstelling; ze brachten van f3.70 tot f 5.10 per 100 op. De meeste vraag was er echter wel voctr de waschpeen waarvan de prijs, na een kleine teruggang vorige week, weer opliep tot een voor dezen tijd ongekende hoogte, nl. van f 6 tot f 8.50 per 100 kg. Ook de grovere waschpeen kon nog van f 3 tot f 3.60 per 100 kg. opbrengen. De prijs bleef voor kroten stationair, van f 3.G0 tot f 4.10 per 100 kg., zeer bevredi gend voor die ze telen. Voor andijvie kwam deze week weer meer belangstelling. De kwaliteit van liet product wordt iets bele en hoe verder in don winter, hoe lieter het product te verkoopen is. Ze gaat voor 60 c. tot f 1.70 per 100 stuks. Met aardappelen ging het allesbehalve vlug. Beste kwaliteit kon van f 2.80 tot f 3.60 per 100 kg. opbi .- gen. Die hooge prijs was echter slechts uitzondering. De massa ging voor 3.20 per 100 kg. In omzet is men, bij vergelij king van vorig jaar, nog steeds aan het inhalen. Nog l i dagen zonder vorst en h< zal weinig of niets schelen of men is er. KATWIJK AAN ZEE ZATERDAGMIDDAGVOETBAL Quick Boys IIKoudekerk I L.R.C. IVKatwijk IV DE GESTRANDE LOGGER De heer W. Taat te Katwijk aan Zee deelde ons mede, dat voorloopig de werk zaamheden aan de gestrande logger gestaakt zullen worden. Het wachten is nu op v zend weer wanneer men doorgaans kans heeft op constanten Oostenwind om dan den arbeid weer voort te zetten. KOUDEKERK RAADSVERGADERING Gisteravond vergaderde de Raad dezer Ge meente. Voorzitter de Burgemeester. Tegen woordig alle leden. De Voorzitter opende de vergadering met gebed. Notulen worden gelezen en goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat de overname van den Gemeentetoren aan den Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk nog steeds een punt van onderhandeling is. Intusschen is gebleken dat de restauratie wellicht f SOOO k i 90<)0 zal kosten. B. en W. onderhandelen nog over subsidie voor tegemoetkoming in de te ma ken kosten, zoodat eerst later eventueel voorstellen bij den Raad zullen inkomen. Voorts stellen B. en W. voor een uitlee ft mg kasgeld aan het bestuur van het Bur gerlijk Armhuis over 1936 van f 1000. Hei vorig jaar was dit bedrag f 2000. Het voor stel wordt na toelichting goedgekeurd. Tengevolge van een opnieuw vaststel!ten van den pensioengrondslag van den vader, van het Armhuis, wordt ook een wijziging- aangebracht in het reglement van het Bur gerlijk Armhuis, hetwelk eveneens na toe lichting van den Voorzitter wordt goedge keurd. Het Reglement van Orde voor de Raads vergaderingen, hetwelk in 1931 reeds eenigs- zins is gewijzigd, wordt opnieuw aangevuld overeenkomstig destijds gedane opmerkin gen van de zijde van Ged. Staten. Een reclame Hondenbelasting door C. Zeilstra. wiens hond reeds een half jaar ge leden is doodgereden, wordt voor de helit afgeschreven. Rapport is ingekomen van de Commissie tot na'zien van de Begrootingen Waterlei dingbedrijf en die der Gemeente, dat door den voorzitter den Rand wordt voorgelezen. Aangaande de Waterleidingbegrooting wordt het door de Commissie wenschelijk geacht dat het bedrag tot inning der gelden, tot dusverre uitgetrokken op een bedrag van f 25, wordt gebracht op 50, aan welk voor stel B. en W. willen tegemoet komen. Vervolgens zou de Commissie 't zeer wen schelijk achten de opcenten op de Personeelé. Belasting niet te verhoogen van 150 op 200, maar enkele posten te wijzigen en zoodoen de zonder verhooging van belasting de Be grooting sluitend te maken. De Voorzitter deolt mede, dat B. en W. reeds voorheen alle pogingen hebben aan gewend de belasting niet te verhoogen. Zij zijn schoorvoetend tot verhooging overge gaan, doch na de gemaakte opmerkingen van de Commissie is deze zaak opnieuw be keken en na vele schikkingen is men iot overeenstemming gekomen, mits de wijzi gingen door Ged. Staten worden goedge keurd. De heeren De Jong en Oppelaar juichen deze handhaving van 150 opcenten zeer toe. Tevens werd door de Commissie de wen- schelijkheid uitgesproken nog f 25 uit te trekken tot aanschaffing van een nieuw brandzeil. De Voorzitter acht dit niet ongewenscht, doch maakt de opmerking dat f 2o een te laag bedrag is. Naar de kosten zal eerst worden geïnformeerd. De Begrootingen worden hierna voorloopig goedgekeurd en het aantal opcenten hoofd som Personèele Belasting voor 1936 vastge steld op 150. Bij dc rondvraag merkt de heer Van der Sterre op, dat nabij het Boerenschouw aan één zijde de straat verzakt. De heer De Jong zag gaarne een tegelpad aangelegd vanaf de straat naar het Gemeentehuis, het geen door anderen minder gewenscht gear!n wordt. Ook zij achten echter de voetstraat in zoodanigen toestand, dat hierin verbet© ring dient gebracht te worden. De heer Op pelaar informeert of bij eventueele brand zoo noodig hulp van buitenaf kan worden ingeroepen. De Voorzitter zegt den heer Van der Ster- re verbetering van de straat toe, terwijl ver betering van het voetpad langs het Raad huis overwogen zal worden. De Voorzitter antwoord den heer Oppelaar. dat Koudekerk steeds do hulp van de brand weeren te Leiden en Alphen a. d. Rijn kan inroepen zoo dat noodig macht blij ken. Hierna sluiting. Restauratie Ned. Herv. Gemeente. In de Koorzaal der Ned. Herv. Kerk werd een druk bezochte gemeente-avond gehou den in verband met de a.s. restauratie van het Kerkgebouw. Nadat Ds. Odé op de ge bruikelijke wijze deze samenkomst had ge opend. zette hij uiteen dat de grootste oor zaak van de restauratie is dat men in vroe ger tijden de dwarsbalken uit schip en booggewelven heeft weggenomen, waardoor de kap zoodanig is gaan uitzetten, dat daar door de muren naar buiten worden gedrukt waardoor ook de pilaren en muren zoodanig scheuren en breuken beginnen te vertoonen, dat noodzakelijk moet worden ingegrepen Bij een door den kerkarchitcct den heer R. van der Kloot Me.vburg ingesteld onder zoek is gebleken dat ons kerkgebouw nood zakelijke herstellingen behoeft. Daar echter deze restauratiewerken van zoodanigen omvang zijn, dat deze dc draagkracht der gemeente te hoven traan, is door lcerkvoog den aan het Rijk de Provincie en de .c een adres om subsidie gericht. Deze advie zen hebben mede de sympathie van Monu mentenzorg en zijn gezien de noodzakelijk heid der restauratiewerken van dit. knus' 'historisch gebouw, gunstig ontvangen. Ook van de Synode is reeds subsidie lo»gczogd Wat doet ge liever? DUUR WONEN IN EEN HUURHUIS EN UW LEVEN LANG HUUR BETALEN OF Goedkoop wonen in een eigen huis en toch in 20 jaar het huis geheel afbetalen? Hooge hypotheek-rente betalen of het rente bedrag gebruiken om Uw schuld af te lossen? Vraagt inlichtingen daarover bij de Stichting „HET NEDERLANDSCHE FONDS VOOR HYPOTHEEK-VERZEKERING", Daal- en Bergschelaan 82, DEN HAAG Niettegenstaande op de begrooting belang rijk is bezuinigd en men ook op een min der bedrag aan subsidie moet rekenen dan is aangevraagd, zal andermaal van de ge meentenaren een groot financieel offer wor den gevraagd. Vervolgens werd namens kerkvoogden door den heer J. D. dc Kort nogmaals ge wezen op de noodzakelijkheid dezer restaura tie en van 't nemen van de eenparige beslis sing der kerkvoogden en notabelen om dc restauratiewerken te doen uitvoeren. Spr. wekte allen op tot samenwerking. Ds. Odé gaf vervolgens gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. De heer Rollema dankte nan Kerkeraad en kerkvoogden Ds. Odé voor de wiize waarop hij dezen avond heeft willen leiden, waarna Ds. Odé met dankzegginj eindigde. NAT. KONINGIN-MOEDER HERDENKINGSFONDS Dinsdag a.s. zal in deze gemeente de speldjesdag worden gehouden voor het Nat. Koningin-Moeder Herdenkingsfonds tot steun van on- en minvermogende t. b. c. lijders. Als gevolg van de vele collecten den laal sten tijd in deze gemeente gehouden is deze speldjesdag telkens uitgesteld. Dinsdagavond a.s. te 7 uur zal de A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" al hier, vergaderen in het lokaal achter de Geref. Kerk. De heer G. J. Reijneveld zal spreken over het onderwerp „Wat is de C. D. U KATWIJK AAN ZEE JAARVERGADERING DAM- EN SCHAAKCLUB K.W.Z. De Dam- en Schaakclub KAV.Z. heeft Woensdagavond in het Jeugdhuis haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter opende de vergadering sprak een kort maar krachtig openings woord. Daarna brachten de secretaris en de penningmeester hun jaarverslag uit. De kascommissie had de boeken en bescheiden van de penningmeester in orde bevonden. De aftredende bestuursleden de heeren L. Brouwer en H. de Wit werden met groote meerderheid van stemmen weer herkozen. Daarna werden nog enkele zaken hespro- ken en sloot de voorzitter de vergadering. DAMMEN De stand van de onderlinge bordenwed strijd van de Katwijksche Damclub is op 't oogenblik als volgt: In de eerste groep gaat vooraan C. J. Bouw meester met 11 punten uit 9 wedstrijden, terwijl G. Guyt tweede is met 9 punten. In de tweede groep leidt H. van Schie met 12 punten uit 8 partijen, terwijl ii derde groep W. Zuyderduyn eerste is met 28 punten uit 15 wedstrijden. De wedstrij den worden voortgezet. SCHAKEN Dc derde ronde van de onderlinge com petitie der Katwijksche Schaakclub K.W.Z. bracht de volgende uitslagen: Ie Groep: J. Huisman Jr.—Th. Admi raal afgebr.; W. SpierenburgJ. Hooge- veen uitgest.: J. de Jong—Optendrees 6—1; J. Huisman Sr.A. Peters 1—0; A. Haas noot (niet opgekomen)E. H. v Galen 01. 2e Groep: A. LeenheerP. Huisman uit gest.; W. HouwaartH. J. Haasnoot y2y2; A. C. BerkheyA. Ouwehand 10; J. M. A. WaterreusAbr. Hgfkcr 10; W. Varke- visserA. Bonefaas uitgest.; A. van Rijn Gerritsen 10. Nagekomen uitslagen. Ie Groep 2e ronde: J. HoogeveenJ. Huisman Jr. y2y2; Op tendreesW Spierenburg 0—1. 2e Groep le ronde: GerretsenP. Huis man 1—0; A. Bonefaas—J. M. A. Water reus' 012e ronde: GerritsenA. Leen heer 10; J. M. A. WaterreusA. Ouwe hand 10. LISSE KONIJNEN- EN PLUIMVEE- SPORTVEREENIGING De Konijnen- en Pluimveesportvereen. „Lisse en Omstreken" hield Donderdag avond in „De Vereeniging" een ledenverga dering. De Voorzitter, de heer N. J. Dol, presi deerde deze vergadering en sprak een kort openingswoord. De aanwezigen werden welkom geheeten. Spr. hoopte met het oog op de a.s. Tentoonstelling op een flinke medewerking van de zijde der leden. De secretaris, de heer de Wit, las de tulen der vorige vergadering welke werden vastgesteld. Door den heer A. N. Ruigrok werd verslag uitgebracht van de door hem namens de vereeniging bijgewoonde jaarvergadering van den Raad van Beheer. Dit werd door hem op een keurige en accurate wijze gedaan waarvoor hij den dank der vergadering ont ving. Eenige punten werden nader besproken 1 toegelicht. Voor de a.s. tentoonstelling werd een com missie van bijstand benoemd. De secretaris deed mededeeling van den stand van zaken betreffende de tentoonstel ling. Een mooie collectie eereprijzen is reeds toegezegd. Verschillende aangelegenheden deze tentoonstelling betreffende werden be handeld. Betreffende de veilingen werd meegedeeld dat nog geen zaal beschikbaar is. Getracht zal woi'dén alsnog in de a.s. week met de veilingen te beginnen. Na rondvraag werd een verloting gehouden waarvoor mooie prijzen beschikbaar waren gesteld. EINDSTAND BORDENWEDSTRIJD P.D.L.V. C. Gastelaars ongeslagen winnaar! gespeeld punten C. Gastelaars 13 24 Duin 13 23 H. Eigenbrood 13 19 D. Vergunst 13 13 an Essen 13 13 G. Balkenende 13 13 H. de Jong 13 12 J. C. Hobo A 13 11 A. Wijnhout 13 11 C Blom 13 9 D. Algera 13 7 I. v. d. Meulen 13 5 W Möhlmann 13 2 competitie-wedstrijden zullen aanvan- - on 11 Nov. a.c. in het Clubgebouw .D.L.V. RADIO DISTRIBUTIE 12.05 ParUs Brussel VI; 15 2o Deutsi rils Radio; 13.35 Lond?i NOVEMBER na 3j- 9-20 Keulen: 11.20 Kalundborg Radio: pl.m 12.35 Keulen; 18.30 14.25 Droitwlch; 14.50 Kalundborg; rhl-senïer16.20 Keulen; 17.50 Fa- 18.20 Leipzig;; 18.50 Weenen; 19.35 :0.20 Doltwlch; 21.30 Weenen; 23 22.25 Weenen i 4- 8-05 Parijs Radio: 10.05 Deuts» Londen Res; 12.10 Droitwlch; Reu; 17.35 Droitwlch; 18.20 Di- 0 Droitwlch: 19.10 Londen Rog;; auz. GRD; 22 Brussel VI; 22.40 ZATERDAG 9 NOVEMBER Programma 3: 9.20 Keulen: 13 20 Brussel Vit 14.20 Pa rils Radio: 14.50 Kalundbonj: 16 20 Fa rijs Radio: 17.20 Beromunster; 18 Brussel Frj 18.30 Weeenen: 20 Rome Programma 4: S.05 Parijs Radio; 10.35 Lon» AGENDA Woensdag, Donderdag en Vrijdag 20—22 November. Prediker 8 uur. Maranatha- samenkomsten. Spr. Ds. A. W. F. Waarden burg. De avond- nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 November a.s. waargenoemen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, telef. 502; D. J. v. Drièssum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wilhelmina» park 8, Oegstgeest, telef. 274. ONRECHTMATIG STEUN TREKKEN De werklooze arbeider R. K. alhier is door de Haarlemsche Rechtbank veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf wegens onrecht matig steuntrekken door .iet verstrekken van frauduleuze opgaven. NOORDWIJK BENOEMING Door B. en W. is benoemd tot schatter van de huurwaarde van perceelen voor do toepassing van het waterleiding-tarief de heer Th. H. Teunissen, architect, alhier. VERLICHTING BEEKLAAN Ingekomen is eien adres van den heer A. Roodemburg, houdende verzoek tpt het ver» lichten van de Beeklaan in deze gemeente, VEEL ANIMO Naar wij vernemen, bedraagt het aantal sollicitanten naar de betrekking van ad- junctcommies 2e klasse ter secretarie van Noordwijk ongeveer 215. OUDEWETERING HUISHOUDCURSUS Het bestuur van de "Afd. Oudewetering en Omstreken van de Zuid-Hollandsche Ver.a „Het Groene Kruis", heeft besloten, gedu rende de wintermaanden een huishoudcur- sus te organiseeren onder leiding van mej. C. Rethmeyer, Rotterdam. 'Doel van dezo cursus is. op de goedkoopste en beste wijzo het huishouden te leeren. Er zullen worden gegeven 16 lesdagen van telkens 3 uur. Een avond per week (op Vrijdagavond). Deelname kosteloos. De cursus is toegankelijk voor dames van 18 jaar en ouder. Ten hoogste worden 16 deelneemsters toegelaten. Opgave uiter lijk Zaterdag 9 November bij Ds. A. van der Bijl of bij M. Los Azn. „Onderzoekt de Schriften" De Geref. Mannenvereen. „Onderzoekt de Schriften", hoopt hedenavond achter de Geref. kerk in de localen te vergaderen, 's avonds 7.30 uur. Onderwerp: „Jacob". In leider: C. van Maasdam. RIJNSBURG TUINBOUW Verschillende omstandigheden zijn er als oorzaak aan te wijzen, dat de aanvoer dezer dagen grooter is dan andere jaren in dezen tijd. Meerdere winterproducten zijn lang niet goedkoop, zoo bijv. gele en roode kool, groentjes, en bovendien zijn sommige niet goed bewaarbaar. De volgende prijzen werden betaald: uien per 100 kg. f 2.30 tot i 2.90, roode kool van f 12.20 tot f 14.80 per 100, gele kool van f 12.40 tot f 15.10 per 100, groentjes f 3.20 tot 1' 4.30 per 100, wasch peen van f 5.-40 tot f 7.60 per 100 kg.-, an dijvie per 100 stuks 60 c. tot f 1.70, kroten gaan vlug weg tegen f 3.60 tot f 4.10 per 100 kg. SASSENHEIM ERNSTIG ONGEVAL Gistermiddag beeft in de Hoofdstraat al hier een ernstig ongeval plaats gehad. De 27-jarige mej. Oele uit de Haarlemmer meer raakte met de trapper van haar rijwiel de trottoirband, met het noodlottig gevolg dat zij slipte en kwam te vallen. Een vracht auto welke haar passeerde, reed met een de.r wielen over haar hoofcl, waardoor zij zeer ernstig werd gewond. In bewustelooze toestand en bloedend uit mond en wonden werd zij opgenomen. Een juist passeerendo verpleegster verleende eerste hulp, terwijl spoedig eenige geneesheeren ter plaatse aren. Zij werd daarna naar het Academisch Ziekenhuis te Leidon vervoerd. Haar toe stand is zeer ernstig. Eerst laat in den avond kon men haar naam en woonplaats vast stellen. De politie maakte proces verbaal op. SCHIETOEFENINGEN B.V.L. Wij berinneren aan de schietoefeningen der afdeeling Sassenheim der B.V.L., welke hedenavond in het Bruine Paard weder zijn aangevangen. GROOTE OPENBARE VERKOOPING Gister had in het ..Bruine Paard" de ver- kooping bij opbod plaats van de woon- en winkelhuizen. Hoofdstraat 202 A on 262 B; de garage met bovenwoning Kerklaan 1 on de acht woonhuizen "-et schuurtjes en er- Kerklaan nummers 3. 5, 7, 9, 11, 13, 15 en 17 te Sassenheim en de burgerwoonhui zen met schuurtjes, erven en tuinen Molen straat nummers 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31'

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6