|lii*uiur Crthsdjr (tTmiraut Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Dagelijks verschijnend EEN JUBILARIS BIJ HET N.J.V. een. &an de. $T|L|fUNKEN De 5000=actie der V.C.P.. abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7ct niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5616 WOENSDAG 30 OCTOBER 1935 15e Jaarganr atfoertentieprijjEn: Van I tot 5 regels1.17'/* Elke regel meer 0.22'I» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiên per regel 0.17 Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0.10 HERVORMINGSDAG De band aan het Woord Hervormingsdag biedt velen een zeer geschikte gelegenheid om de antithese tusschen Roomschen en Protestanten nog eens extra breed uit te meten. En van ons zal nimmer aandrang uitge oefend worden om de kerkelijk-religieu- se verschillen tusschen ons en Rome te verdoezelen; verflauwing van grenzen, hoe dan ook, loopt altijd op geestelijke schade en slapheid in het belijden uit. Maar men dient dan daarbij niet over 't hoofd te zien, dat de situatie in onze eeuw toch iets anders is dan op de dag van Luthers heroieke geloofsdaad. Toen kwam er een kleinehoewel staag groeiende groep van II e r v or ra- d e belijders te staan tegenover de over- groote massa, die althans in naam aan de Kerk van Rome verbonden was: - nu vinden Christenen van Roomschen en niet-Roomschen huize tegenover zich een macht des ongeloofs zoo groot, dat zelfs in ons bevoorrechte vaderland nauwelijks de helft des volks voor Christelijke staatkunde kiest. Luther heeft in zijn machtige taal gezegd„Das Wort, sie sollen lassen stehen" en hij bedoelde daarmee, dat de uitleg van Gods Woord niet aan men- schelijk gezag gebonden kon en het on derzoek der Schrift voor ieder vrij moest zijn. Maar de groote massa heeft een gansch andere beduiding aan zijn eisch gegevenzij heeft het Woord in onver schilligheid laten staan; zij heeft het gelaten voor wat het is. maar stelt zich dan ook niet onder de tucht van het Woord. Dit heeft in de historie van het poli tieke leven van ons volk tot merkwaar dige gevolgen geleid. De Roomsch-ka- tholieke. geestelijke leiders zagen de toe nemende afval van het geloof en hoe dit met zich bracht een onchristelijke staatkunde, waarbij alles onttrokken werd aan de invloed van Kerk en Gods dienst. En de roep om een Christelijke staatkunde te voeren werd zoo groot, dat orthodoxe protestanten en belijden de Roomschen elkaar vonden in nauwe Samenwerking voor handhaving van de Christelijke grondslagen van ons volks leven. Echter, wie in een democratisch ge regeerd land voor Christelijke staat kunde ijvert, moet aan liet volk de Bij bel brengen en dient alle onderwijs daarop te richten, dat Gods Woord in zijn beteekenis voor het volle leven al beter wordt gekend en verstaan- En het is een merkwaardig samen treffen, dat de lezer in ditzelfde num mer van ons blad een artikel vindt- waarin gewezen wordt op de propagan da van Roomsche zijde om de Bijbel on der het bereik der massa te brengen.. Natuurlijk, het Kerkelijk gezag wordt daarbij niet uitgeschakeld, dan zou Rome niet meer Rome zijn maar zou de trouwste Lutheraan zich niet ver heugen over deze actie tot verspreiding van de Bijbel onder Roomsche volksge- nooten? Het valt toch moeilijk te ontkennen, dat hierin de doorwerking van Luthers hervormingsdaad tot openbaring komt; al zien wij geen oogenblik voorbij, dat het Woord gebonden blijft aan de uit leg van menschen. De band aan heti Woord wordt nauwer aangehaald en dat is geestelijke winst. Zoo blijven we op Hervormingsdag altijd tegenover Rome staan, maar mèt Rome keeren we ons tegen het ongeloof dat het Woord radicaal verwerpt of het slechts als beschavingsfactor waardeert en hoogstens als bron van geestelijke meditatie aanvaardt, omdat een mensch hieraan van tijd tot tijd behoefte heeft en zoo het Woord aan de waarde van den mensch bindt. Er zit niets romantisch in, dat Lu ther den Bijbel vond in de bibliotheek van Erfurt; het is volstrekt niet sym bolisch, dat het boek aan den ketting geklonken was (een heel gewone veilig heidsmaatregel) het wonder is, dat- God Luther een geestelijk oog gaf om de lichtstralen van het Woord op te vangen en een mond om van dat licht te getuigen in een duistere wereld. Dat is de band aan het Woord waar naar ons hart moet uitgaan zal het vre de en zullen wij waarlijk ##her- vormers" zijn. COLLECTIEVE CONTRACTEN BIJ DE VISSCHERIJ OPGEZEGD In de op 11 Januari j.l- tusschen de reeders vereeniging te IJmuiden en de betrokken orga nisaties van werknemers gesloten collectieve contracten was bepaald, dat een eventueele opze"ging der overeenkomsten vóór 1 Novem ber 1935 diende te geschieden. De Reedersvereeniging heef: van dit recht gebruik gemaakt en alle contracten opgezegd. WEEKSTAAT NEDERLANDSCHE BANK Goudvoorraad wederom toegenomen met 18 millioen Verdere ontspanning op de geldmarkt Wederom vertoont de weekstaat van dfc Nedierlandsclbe Be>nk een zeer gunstig beeld. De goudvoorraad nam toe met 18 millioen, waardoor de edelmetaal voorraad gestegen is tot ƒ609 millioen. De binnenlamdsche wis selportefeuille nam af met 7 ton tot ruim ƒ51 millioen. De beleeningen en voorschotten daalden met 1.611.673 tot 140.420.536. Het dekkingspercen tage is weer gestegen. Het is thans de vierd'e opeenvolgende week, dat de goudvoorraad van de Neder- landsche Bank een vermeerdering vertoont. Sedert 30 September j.l. was het verloop van den edeknetaalvoori-aad als volgt: 30 September ƒ557.1 millioen 7 October ƒ576.0 millioen 14 October ƒ582.1 millioen 21 October ƒ591.5 millioen 28 October ƒ609.9 millioen Sedert 30 September is de goudvoorraad dus weer toegenomen met 52 millioen. Waar in de afgeloopen week het toege stroomde goud vandaan gekomen is, valt niet met zekerheid 1»? zeggen. Niet onmoge lijk is het uit Engeland verscheepte goud reeds in deze weekstaat verantwoord. Voorts kan ook de Javasche Bank een hoeveelheid geel metaal aan de Ned. zusterinstelling hebben afgestaan. Ten slotte is ook niet uitgesloten, dat de koers van dien Belga in de afgeloopen berichtsperiode aanleiding heeft gegeven tot goudtransacties. De koers bewoog zich voortdurend op 24.80, terwijl cle laatst*» weekstaat van de Belgische Nat. Bank een goudverlies te zien gaf van bijna 3 mUldoen. In elk geval staat wel vast, dat ook deze week de goudimporten zullen voortgaan, zoodat ook de komemde week staat weer een goucüvermeerdering zeil te zien geven. De positie van den gulden was overigens vain dag tot dag gunstig. De ontspanning maakt goede vorderingen, hetgeen tot uit drukking komt in de rentetarieven. Het particulier disconto beweegt zich sinds meerdere dagen op 3% ook prolongatie daalde tot beneden 4 en noteert momen teel 31/2—334 Dat gaat dus de goede kant uit. Mogelijk ligt een verdere bescheiden fluscontovtsrla- ging van de Ned. Bank in het verschiet, Voorzichtigheid is echter geboden en daar om getuigt het alweer van wijs beleid, dat de Directie van onze Centrale Bank niet ai te spoedig hiertoe overgaat. Denkelijk wordt de ultimo eerst afgewacht. De geldmarkt is zeer ruim. De ver meerdering van de rekening-courant- saldi van anderen bedraagt deze week 12 millioen, zoodat zij thans verant woord worden met 51.4 millioen- De positie van die schatkist bleef onver anderd. De bankbiljettenciroulatie nam toe met 5.4 millioen tot ƒ788.9 millioen, zoodat de direct opedschbare verplichtingen thans 843.5 millioen bedragen (v. w.' 826 mil lioen). Zij zijn voor 69.7 door goud (v. w. 69.1 en voor 72.3 (v. w. 71.6 cloor goud en zilver gedekt. De verbreeding van de Kreekweg te Rotterdam B. en W. van Rotterdam hébben van morgen op het stadstimmerhuis aanbesteed het verbreeden van de Kreekweg en het ma ken van een oprit naar de Oost Varkenoord- scheweg. Er waren 42 inschrijvingen bin nengekomen waarvan de hoogste was die van J. Visser te Voorburg voor f87.000, de laagste die van de fa. Bakker, De Jager en De Leeuw te RotterdamHillegersberg voor f36.525. DE HEER C. TABAK herdenkt zijn arbeid onder de jongelingschap Tevens geestelijk verzorger van militairen en matrozen Ook de werklooze jeugd had zijn belangstelling Te midden van den drukken Bonds arbeid, die heel den mensch vraagt, vonden wij den heer C. Tabak, die, zooals wij reeds meldden, Zaterdag a.s. zijn zilveren jubileum in dienst van het Ned. Jongelingsverbond viert, toch nog bereid ons een kort vraaggesprek toe te staan. Lang mocht en kon het niet duren, voor- .1 niet, omdat de a.s. jubilaris het liefst had gezien dat de dag van het jubi leum alleen in den huisëlïjken kring was her dacht. Terecht o.L hebben de mede bestuursleden van den heer Tabak hierover anders gedacht en zoo komt dan deze bescheiden en werkzame man toch met zijn ar beid, die hem zoo lief is, op den voorgrond. De heer Tabak ziet het als een groot voorrecht, dienenden arbeid te mo gen verrichten voor het N. J. V., de oudste positief Christelijke jongerenorganisatie, die reeds meer dan 80 jaren in ons vadex'- land tot zegen van de opgroeiende jeugd en van de jongelingschap haar eminent werk verricht. Als opvolger van den heer J. van Bom mel, die meer dan 20 jaar als Bondsagent had gefunctionneerd, trad de heer C. Tabak 1 November 1910 in dienst van liet Ned. Jong. Verbond in den tijd, toen Ds. J. J. ïx Noort. voorzitter van het Verbond _.s en de heer A. C. Couvee algemeen secretai'is. De eerste jaren heeft de heer Tabak vooral met deze beide heeren sa mengewerkt. later en ook nu nog met Ds. P. Veen, den liuidigen voorzitter van het Verbond, en met de overige functionax-issen, die aan den algemeenen Bondsarbeid lei ding geven. De wereldoorlog gaf een geheel andere richting aan liet werk van den heer Tabak. Bestond dit de eex-ste vier jaren in het be zoeken eix opi-ichten van Chr. Jongclings- en Jonge mannenvereenigingen, de mobilisa tie bracht hem onder de militairen Aan de Zuidei'grenzen vooral, waar schier onophoudelijk in de mobilisatiejaren het gedreun van liet geschut werd beluis terd, zag de heer Tabak zich een geheel nieuw arbeidsveld aangewezen. Hij bezocht zieken en gevangenen onder de soldaten, heeft vele veldgodsdienstoefeningen geleid en tal van tijdelijke militaire tehuizen in gericht en geopend. Voor dezen verdienstelijken arbeid onder de militairen op forten en sche pen, in kazernes en cantonncmentcu Tabak kan maar de beste zijn Verkoop „TWSNTOL" voor HollandDEVENTER werd de heer Tabak 31 Aug. 1921 door H. M. de Koningin geëerd. Hij werd benoemd tot Ridder in de Oranje Nas sau orde, en het Bondsbestuur heeft den heer Tabak toen de functie en den titel van algemeen Verbondssecretaris toegekend. Eenige jaren na het beëindigen van de mobilisatie kwam de lieer Tabak in nauwe aanraking met onze vloot Als geestelijk verzorger vertrok hij in Oc tober 1922 met de „Tromp" voor oefeningen in den Atlantischen Oceaan. De Regeering had inzonderheid de gees telijke zorg voor 100 jonge matrozen aan hem opgedragen. Vijf maanden dacht de heer Tabak aanvankelijk op den oorlogs bodem te vertoeven. Het werden er acht, want de „Tromp" bleef langer uit dan bij cle uitreis kon worden voorzien. Turkije en Griekenland geraakten in ooi'logstoestand en de „Tromp" werd als gevolg hiervan een half jaar lang voor dc reede van Smyrna vastgehouden, omdat de belangen van de Hollanders aldaar dit vorderden. Aan dit verblijf aan boord denkt de heer Tabak nog met genoegen terug. Hij spreekt gaarne een goed woord voor onze zeelieden, wier kameraadschappelijkheid en mededeel zaamheid hij prijst Met name de gods dienstoefeningen aan boord stemden hem tot dankbaarheid. Wie geen dienst had, kwam trouw luisteren en steeds constateer de hij aandacht en eerbied der bemanning voor deze Zondagschc karakteristieke plech tigheid op zee. In de iaatste jaren kwam wederom een bijzonder werk de aandacht van den a.s. jubilaris vragen, de arbeid onder de werklooze jeugd Van Prot. Chr. zijde was het Ned. J. V. de eerste organisatie, die zich met dit pro bleem ernstig bezig hield. In 1933 werd de Ernst Sillem-hoeve benut voor werkkam pen en den heer Tabak de leiding van dit belangrijke werk toevertrouwd. Reeds 1500 jonge mannen hebben hierdoor kennis gemaakt met den heer Tabak, alle jonge vaklieden, die elke week een ander kamp van 50 deel- nemers vormen. Tevoren was cle heer Tabak reeds met dit werkloozenvraagstuk practisch bezig; de laatste 4 jai'cn is hierdoor veel beslag op zijn tijd en arbeidslust gelegd. Maar de jubilaris doet ook dit werk met vreugde. Er is, tot zijn blijdschap, iets groeiende om het pijnlijke probleem van de werklooze jeugd aan te pakken en hij ziet met veel belangstelling de ontwikkeling der gebeur tenissen op dit gebied aan. Zoo mag de heer Tabak op een mooien tijd terugzien. Veel ervaring heeft hij in de verloopen 25 jaren opgedaan. Hij verklaar de er een bock over te kunnen schrijven en denkt hiertoe nog eens te kunnen ko- Als hij Zaterdag met de zijnen, omringd door vrienden en belangstellenden, zijn levensweg overziet, heeft hij het liefst dat dc aandacht wordt geconcentreei'd op het Bondswerk onder de 20.000 leden, wier on derlinge zorgzaamheid en offervaardigheid den heer Tabak steeds zoo bijzonder heb ben getroffen, en wier geestelijke belangen hem in deze verwarde tijden zoo ter harte gaan. „Bestcvacr" is dc eerenaam, die vele jon geren en guderen hem hebben gegeven. J NATUUR-, GENEES- EN HEELKUNDE De Tilanus-medaille uitgereikt aan Dr. C. van Gelderen In de groote gehoorzaal van de Amster- damsche Gemeentelijke Universiteit heeft hedenmiddag het Genootschap ter bevorde ring van Natuur-, Genees- en Heelkunde onder groote belangstelling de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. In de huishoudelijke vergadering zijn ojn. nieuwe leden benoemd en heeft de overdracht plaats gehad van het algemeen voorzitterschap aan Prof. Dr. E. Laqueur Vervolgens hield Prof. Dr J. C. Clay een voordracht over „Kosmische stralen", waarin hö een uiteenzetting gaf van zijn onderzoe kingen aangaande de kosmische straling, resultaten van de expedities naar Noorwe gen en Zuid-Amerika. Na deze voordracht vond de plechtige uitreiking plaats van de Tilanusmedaille aan Dr Chr van Gelderen. Prof Dr. P. R. Michaël hield een rede, waarin hij zeide, dat de medaille om de vijf jaar wordt uitgereikt. Bij de toekenning worden behalve geschriften op het gebied der heelkunde in engeren zin, alle oor spronkelijke bijdragen tot de biologi sche wetenschappen, die voor de heelkunde van gewicht zjjn, in aanmerking genomen. De Commissie heeft in haar laatste ver gadering beslist ditmaal de medaille uit te reiken aan Dr. C. van Gelderen. Echter die- ne dit niet ter ontmoediging van de ande ren: immers veö'. voortreffelijk werk was aanwezig en verschillende auteurs gaven blijk origineelc ideeën te kunnen voortbren gen Met enkele waardeerende woorden overhandigde spr. de medaille. Met een kort woord van dank van Dr. C. van Gelderen werd de plechtigheid besloten. Belgisch bezoek aan Visscher ij scholen Gisteren heeft de Belgische oud-minister van Landbouw en Visscherij, Mr. Henri B a e 1 s, vergezeld van een 6-tal afgevaar digden van Belgische Visscherijscholen en andere instanties een bezoek gebracht aan de Visscherij school te Vlaardingen. Zij werden door den burgemeester de heer A. v. Walsum in het Handelsgebouw, waax*- in de school gevestigd is, verwelkomd en door den directeur der school, de heer A. C. P. E. Vermeulen rondgeleid. Daarna is het gezelschap aan boord van het instructievaartuig „Prinses Juliana" van het Onderwijsfonds voor de Binnen vaart, naar Rotterdam gevaren, waar een bezoek werd gebracht aan het Scheepvaart kundig Instituut en Museum, waar bijzon- dei-e aandacht aan de visscherij-afdeeling werd gewijd. Heden zullen de visscherijscholen te Scihe- veilingen en IJmuiden ««orden bezocht liet gezelschap keert morgen weer naar België terug. VOOR ELCK WAT WILS In de op 11 Januari j.l. tusschen de Ree dersvereeniging te IJmuiden en de betrokken organisaties van werknemers geslot collectieve contracten was bepaald, dat een eventueele opzegging der overeen komsten vóór 1 November 1935 diende te ge schieden. In de gister gehouden aandeelhouders vergadering van aandeelhouders van de N.V. Holl. IJzeren Spoorweg Mij. is be sloten tot ontbinding der N.V. over te gaan met ingang van 1 Januari a.s. De Di rectie werd gemachtigd tot verkoop aan de H.IJ.S.M. van de spoorwegen Amsterdam (Haarlemmermeer)AalsmeerUithoorn en NieuwersluisHaarlem. Uit Madrid wordt gemeld, dat door de Spaansche Regeering voor de artikelen koffie en eieren van Nederland- schen oorsprong geen contingenten voor de laatste maanden van 1935 worden toegestaan, daar het totaal-contingent voor dit jaar met de toewijzingen van het derde trimestre uitgeput is. Volgens 'n bericht in „De West" worden in Suriname in verband met den internatio nalen toestand alle verloven van of ficieren opgeschort. Zij die met ver lof zijn, behoeven niet onmiddellijk terug te keeren, maar nieuwe verloven worden voor- loopig niet verleend. EEN AANKLACHT Naar de Maasbode verneemt heeft liet hoofdbestuur van Jen Nederl. R.K. Textiel- arbeidersbond „St. Lambertus" bij de justitie een klacht Ingediend naar aanleiding van een in de „Tilburgsche Post" van Woensdag 4 September 1935 verschenen hoofdartikel met voor „St. Lamberlus" beleedigende in houd. In dit verband zijn F. H. A S. en W. van M., te Tilburg, onderscheidenlijk in hun kwaliteit van uitgever en redacteur van de „Tilburgsche Post" gedagvaard voor de Bredasclie rechtbank. De Oeverzwaluw heeft motorstoring Onmiddellijk naar Batavia teruggekeerd I BATAVIA, 30 Oct. (Aneta). De „Oeverzwaluw" is om 10 uur 5 van het viegvcld Tjililitan met bestem ming naar Holland vertrokken. Kort na het vertrek trad een motor storing op waarop het vliegtuig on middellijk met post en passagiers weer naar Bandoeng terugkeerde. Het te Bandoeng aanwezige reserve-toe- stel de „Nachtegaal" is thans ingelegd ;en vertrekt morgenochtend vroeg van Ban doeng rechtstreeks naar Palembang. De „Oeverzwaluw" had 177 kilogróm post, 6 kilogram pakketpost en 16 kilogram goederen aan boord. Er waren negen pas sagiers voor tusschen-trajecten geboekt, terwijl twee passagiers geweigerd moesten worden. FRAUDE PEMATANG SIANTAR, 28 Oct. (Aneta). De assistent van het Postkantoor te Balxge verdwenen vermoedelijk na fraudeering een aangeteekend stuk ter waarde f5000- VERGIFTIGE PADDESTOELEN TJILITJAP, 29 Oct. (Aneta). Door het eten in vergiftige paddestoelen zijn negen per'so- -n in de buurt van Kroja ernstig bedwelmd. Door tqdig medisch ingrijpen werd erger voor komen. Het ongeluk aan de Kortekade te Rotterdam De Rotterdamsche Rechtbank heeft vonnis gewezen in de zaak tegen den 23-jarigen autobestuux-der H. D., uit Utrecht, aan wiens roekeloos en on voorzichtig rijden het te wijten zou zijn geweest, dat de door hem be stuurde zeswielige auto op de Korte Kade te Rotterdam tegen een boom was gereden, waarbij een zware vracht bananen naar voren was ge schoven en de cabine ineengedrukt had, tengevolge waarvan de 13-jarige J. Overbeek, die zich in de cabine bevond, zoo ernstig letsel had beko men, dat hij korte tijd later was overleden. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot drie maanden hechte nis, doch voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De zilverdiefstal te Amsterdam Een verdachte gearresteerd De politie heeft in een logement te Amsterdam een dertigjarigen man gearresteerd, die er van wordt ver dacht betrokken te zijn bij de inbraak in de Johannes Vermeerstraat, waar dezer dagen in een der heerenhuizen een groote partij zilver is gestolen. Op den man werden slechts eenige centen be vonden. Hij is op het politiebureau Leidscheplein opgesloten. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit DRIE bladen Blz. 1 De goudvoorraad, van de Nederlandscha Bank is met 18 millioen toegenomen. Italië bereidt met kracht een economische rweer tegen de Geneefschc sanctiemaat- regelen voor. Op den Duitschen nationalen spaardag heeft dr Schacht een rede gehouden over: „Sparen voor vrijheid en brood!" Blz. 3 De herdenking van het 15-jarig bestaa n van „Christelijk Nationaal Schoolonderwijs Blz. 9 Verschenen is het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer over de begrooling van Buitehlandsche Zaken, Steunverleening aan de cichoreiteelt. Blz. 10 Euwe heeft de twaalfde partij om li wereldkampioenschap schaken gewonnen. van Telefunken, als U de volmaakte weergave dezer radio-toestellen slechts éénmaal hebt gehoord! Prijzen: van f106.- tot f250.- Ieder kan meedoen. Een van de mooie dingen van de velerlei Christelijke actie in ons land is, dat vrijwel ieder christen er aan mee kan doen. Niemand die in dit opzicht ledig aan de markt behoeft te staan. Voor ieder is er een stukje van de wijngaard te bewerken. Wordt dit stukje ook inder daad bewerkt? Men ziet het niet altijd zoo, en daarom is het goed, dat we er elkaar eens op wijzen. Van die vele schijnbaar kleine, maar niet toevallige gelegenheden, om aan het bidden het werken in Gods Koninkrijk te paren, mag ook worden gerekend het streven om in eigen omgeving in de Christelijke gezinnen de „neutrale" krant te doen wijken voor de Christelijke. De kracht van onze Christe lijke actie zou in allerlei opzicht minstens verdubbeld worden, als in elk Christelijk gezin het Christelijk dagblad kwam. Tot verwezenlijking van dat ideaal kunt gij nu, vandaag, mee werken. Concreet, door iets te doen. Door een kennis of vriend, die nog de „neutrale" krant leest, over te hevelen naar de de abonnementenlijst van ons blad. Misschien kunt ge bereiken, dat althans in Uw omgeving in elk Christelijk gezin de Christelijke krant wordt gelezen. Ge zult daar dan voor allerlei actie rijke vrucht van oogsten. Dit moedigt U aan om vandaag, of als dat niet gaat. morgen, de zooveelste van de 5000 nieuwe abonnés, die we aan 't werven zijn, op te geven aan DE ADMINISTRATIE. Voor ieder, die een nieuwe abonné aanbrengt, ligt een mooie ZILVEREN THEELEPEL klaar. Wie de meeste abonné's werft, heeft kans op een van de tien groote prijzen, die zoo nu en dan in ons blad worden gepubliceerd, waarvan de le prijs is een VOLLEDIG AMEUBLEMENT of een PRACHTIG HUISORGEL.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1