JGaxeer-CUdcertjes "cdfóil BLUE BAND WOENSDAG 16 OCTOBER 1935 DERDE BLAD PAG. 9 DE VERVANGING VAN DE WARENWET HET OORDEEL VAN DE TWEEDE KAMER Gevaren voor volksgezondheid en bedrijfsleven Verschenen is het voorloopig ver slag van de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp verlaging van de openbare uitgaven door vervanging van de warenwet door een andere wet betreffende hoedanigheid en aan duiding van waren. We ontleenen er het volgende aan: Vele leden meenden dat ook aan het thans ingediende wetsontwerp zeer ernstige bezwaren verbonden zijn. De strekking van dit voorstel is, zoo werd opgemerkt, dat de bepalingen, op grond waarvan bepaalde eischen aan varen worden gesteld, zullen kunnen blijven bestaan, maar dat de rege ling, die zekerheid verschaft voor een goed georganiseerde controle, zal vervallen. De controle. Naar de overtuiging van vele leden zal in uitgestrekte gebieden van een deugde lijke warencontrole geen sprake meer kun nen zijn. In verschillende levensmiddelen indus trieën werden vroeger twee soorten waren gefabriceerd, één soort voor de gemeenten met keuringsdiensten en goede controle cn een andere soort, „rommel", voor de ove rige gemeenten. Het staat te vreezen, dat de knoeiers opnieuw deze methode zullen gaan toepassen. Ook ontstaan er mogelijkheden van oneerlijke concurrentie tusschen han delaren in gemeenten, waar de con trole niet doeltreffend is, en die in andere gemeenten. Vervanging van de warenwet door het thans inge diende wetsontwerp brengt gevaren mee voor volksgezondheid en be drijfsleven. Verschuiving van lasten. v" Voor zoo ver echter de gemeenten keu ringsdiensten in stand zullen houden, zal er van bezuiniging op de gezamenlijke openbare uitgaven niet of nauwelijks spra ke zijn en zal slechts een verschuiving van lusten van het Rijk naar de gemeenten plaats vinden. De regeering hoopt, dat het bedrijfsleven voortaan de controle zal steunen, b.v. door dat bepaalde groepen producenten en han delaren overeenkomsten zullen sluiten met keuringsdiensten, die zullen blijven be slaan. Verscheidene leden vreesden echter, dat, als de voorgestelde wetswijziging op 1 Januari 1936 in werking treedt, vele keu ringsdiensten reeds zullen zijn opgeheven, voordat zulke overeenkomsten tot stand gekomen zijn Waarom heeft de Regeering niet tijdig met de verschillende keuringsdiensten overleg gepleegd om na te gaan welke be zuinigingen nog mogelijk zouden zijn? Men drong er op aan dat dit overleg alsnog zo plaats vinden. Gevraagd werd een opgave van de besparingen, welke de regeering bijv. van de eerste drie jaren van de voor gestelde wetswijziging verwacht. Het tijdelijk karakter, in het algemeene Bezuinigingsontwerp aan de maatregelen op het gebied .van de warenwet gegeven, is bij dit wetsontwerp teruggenomen. Zoo is er een nieuw en ernstig bezwaar bijge komen n.l. dat de warenwet nu voorgoed ten doode is opgeschreven. Te royaal met overheidsgeld omgesprongen. Andere leden verklaarden zich met het wetsontwerp wel te kunnen vereenigen. Zij betoogden dat ook op het gebied der wa- renkeuring te royaal met overheidsgeld is omgesprongen. Het bedrijfsleven zal op eigen kosten hand weer aan de ploeg moeten slaan. Dit achten deze leden niet onredelijk. Eenige leden voegden hieraan toe, dat het wetsontwerp wel degelijk een belang rijke bezuiniging zal kunnen brengen zon der schade voor de volksgezondheid. Onge veer SO pCt van den geheelen arbeid der keuringsdiensten wordt besteed aan con trole op eerlijkheid in den handel. Dit maakt de zaak zoo duur. Verdere concen tratie van onderzoekingen zou gevoegelijk bij het centraal laboratorium voor de volks gezondheid kunnen plaats vinden. Ook verscheiden andere leden betoogden dat het aantal keuringsdiensten grooter is dan strikt noodig. Dat de huidige indeeling te royaal is, mag echter geen reden zijn om de waren wet vrijwel geheel van haar werking te be rooven. De keuring zou voor het geheelc land behouden, maar eenvoudiger georga niseerd moeten worden. De laboratoria zou den moeten worden gecentraliseerd. Retributie gecontroleerde bedrijven. Van verschillende zijden werd erop aangedrongen, door een retributie van de gecontroleerde bedrijven de vereischte bezuiniging voor het Rijk te verkrijgen. Een retributie van f 5 per oedrijf zou daartoe, naar men meende, voldoende zijn. Dan blijft het groote voordeel eener uniforme con trole behouden. Andere leden hadden tegen zulk een hef fing ernstige bezwaren. Zij beschouwden ze als een nieuwe belasting op het bedrijfs leven. GEMENGD NIEUWS De ramp bij de Eierlandsche gronden Weer een lijk gevonden Men meldt ons van Vlieland: Door het visschersvaartuig „Harïingen 17" is bij Vlieland orijvende gevonden en te Vlieland aangebracht het lijk van een man van mid delbaren leeftijd. Men meent hier te doen te hebben met een slachtoffer van de ramp bij de Eierlandsche gronden, daar zijn klee ding overeenkomt met die \an ae reeds vonden lijken. Kermisgeneugten Een arrestatie In verband met een ernstige vechtpartij jl. Zondag o.d. kermis te Thorp (L.), waarbij een zekere J. W. uit Kerkrade, die bij zijn familie op kermisbezoek was, een diepe messteek in de borst opliep en levensgevaar lijk werd gewond, is door de marechaussee aangehouden de 50-jarige .arbeiaer H. C. De man is ter beschikking van de justitie gesteld. Verwijder de vergiften uit Uw darmkunuui Als Uw darmen door het innemen van te sterk werkende purgeermiddelen van streek zijn geraakt, en zij niet meer normaal functionee- ren, dan vindt ge in de nieuwe vinding van Apotheker Dumont: „Laxeer-Akkertjes" een prachtmiddel op het gebied van ontlediging aer ingewanden, dat onschadelijk werkt De samensteller is uitgegaan van de navol gende gedachte: de meeste laxeer-middelen streven hun doel voorbij door hun te hef tige werking i wonderolie, aloë, enz. Zij veroorzaken dan overmatige ontlasting in éénmaal, maar dan treedt nèr-verstopping op met alle ellendige gevolgen daarvan. Daar in de Laxeer-Akkertjes voornamelijk plantaardige sloffen zijn verwerkt, maar bo vendien melkzuur-fermenten te- gen gisting,gal-extracten voorde lever en chlorophyll® voor den Vs||3 bloeddruk en den bloedsomloop, w/ is er een samenstelling ontstaan van buitengewoon veelzijdige werking op geheel Uw gestel en een laxeermiddel als geen ander. TTlaJcen. Schoon Schip Per 12 stuks 60 cent. Overal verkrijgbaar. Een zonderlinge arme Hij had honderd gouden -tientjes Dezer dagen zou een oogenschijnlijk arm lastig persoon, die nog maar enkele maai den te Princenhage vertoefde., naar een ge sticht voer zv. .ïkzinnigen worden overge bracht. De politie kw?m echter tot de ont dekking. dat de man, die een verwnarloos- den inoruk maakt, in het bezit was van een kistje, dat hij zorgvuldig onder zijn jas be waarde. Bij nader onderzoek bleek dit te bevatten een bedrag van 4000 a 5000, nl een spaaroankboekje, bankpapier, zilvergeld en zelfs honderd gouden tienfi»s. De rnan zal nu de kosten van een verblijf in het ge sticht zelf moeten betalen en afstanci moeten doen van zijn kistje. De misdaden te Oss OPNIEUW ARRESTATIES De Ossche gemeentepolitie heeft voor den officier van justitie te 's Hertogenbosch ge leid den 37-jarigen arbeider J. C. van G. uit Oss, (bijgenaamd Puk), verdacht van in braak in den nacht van 19 op 20 April 1927 bij J. Huisman te Oss. Zooals gemeld, is ook G. van K., bijge naamd grootvader, gearresteerd. Hij heeft in den Kerstnacht van 1933 met andere ge- maskeroe bandieten den alleenwonenden landbouwer Christiaans te Heesch uit zijn bed gesleurd, terwijl de mannen geld vroe-_ gen. Een worsteling ontstond, waarbij dè man zoo ernstig werd geslagen, dat hij meer dood dan levend, neerviel waarop hij handen en vo~ten gebonden werd. De man nen wisten zich meester te maken van het in huis aanwezige geld ten bedrage 120 aan contanten. Ook heeft Van K. zich aan vele inbraken, schuldig gemaakt De gevolgen van Septemberstorm Het wrak van „De Nijverheid" gelicht Men meldt ons uit Urk: De vorige week heeft men met behulp van twee schepen, van Van der Graaf en Koelmans Bergings bedrijf getracht het wrak van „De Nijver heid" die tijdens de storm was gezonken, te lichten. Door de weersomstandigheden is dit niet mogen gelukken. Dinsdagavond DONDERDAG 17 OCTOBER HILVERSUM I 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8.00 9.15. en 10.00 Gram.pl. 10.15 Morgen dienst olv. Ds. C. J. Hoekendijk. 10.45 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en orkestconcert. 2.30 Hand werkcursus. 3.003.45 Orgelspel. 4.00 Bijbellezing Ds. L. J. v. Leeuwen. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Celloreci tal L. Werner. 6.30 Gram.pl. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Reportage. 7.30 Journ. Weekoverzicht. 8.00 Beriohten. 8.05 Ged. uitzending v. d. Gemeent. Be groetingsavond van Zendeling W. F. Schroder. M.m.v. sprekers, koor o.l.v. J. Zwart (organist). 9.05 NCRV. Orkest. 10.45—11.30 Gram.pl. HILVERSUM H 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram.pl. (Om 9.00 Het recept v. d. week). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Decla matie Paul Huf. 10.30 Ensemble. Lismon- de. 12.00 Gram.pl. 12.15 Lyra-trio. 1.00 Omroeporkest. 1.45 Gram.pl. 2.00 Omroep orkest. 3.003.45 Knipcursus. 3.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Gram.pl. 4.45 Hoorspel v. d. kinderen. 5.30 Gram.pl. 5.45 AVRO-Decibels. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Radio-Volkszang olv. P. C. Poortman. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten. 8.10 Gram.pl. 8.15 Concertgebouw-orkest olv. B. Walter, mmv. de Wiener Sangerkna- ben, en het A'damsch a capellakoor „Bel Canto". 9.15 Causerie G. Czopp. 9.25 Om roeporkest, de Cavelli's (accordeon), Julia de Gruyter en Rien van Noppen (voor dracht). Om ca. 10.45 Verslag schaak match EuweAljechin. 11.00 Berichten. DROITWICH 1500 M. 10.35—10.50 Morgen wijding. 11.05 Causerie. 11.25 Orgelspel. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Orkest. 1.20 Gram.pl. 2.20 Berichten. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Causerie. 4.30 Gram.pl. 5.05 Orgelconcert. 6.20 Berich ten. 6:50 Orgelconcert C. H. Trevor. 7.15 Spaansche causerie. 7.50 Berichten. 8.20 „All Girls Together", variété-programma. 9.20 „Dinner is served", hoorbericht. 9.50 Berichten. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC- Orkest. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Kamermuziek. 5.05 „Les femmes sa- vantés", van Molière. 8.20 Zang. 9.05 Nat. Orkest. KALUNDBORG 1261 M. 11.20—1.20 Concert. 2.204.20 Concert. 7.20 „Messias", orato rium van Handel. 9.5011.50 Populair concert. KEULEN 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Omroeporkest. 1.35 Gram.pl. 3.20 Piano duetten. 4.20 Omroepkleinorkest. 7.30 „Hans Heiling", opera van Marschner. 10.1511.20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.00 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Declamatie en Gram.pl. 6.35 en Gram.pl. 8.20 Symphonieconcert. 10.30 11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest 1.502.20 Gram.pl. 5.35 Om roeporkest. 6.20 Gram.pl. 7.00 Omroepor kest. 7.30 Gram.pl. 8.20 Salonorkest. 10.30 1 Reportage. 10.4511.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 „Ver- wehte Spurenspel van H. Rothe. 9.20 Berichten. 9.50 Kamerorkest. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Concert. evenwel is men erin geslaagd het wrak te lichten en te Urk binnen te brengen. Het schip is zwaar beschadigd. HOE IN ENKELE JAREN EEN STAD VERAN DERT In verband met het eerste lustrum van de „Bijen korf" te Rotter dam geven wij hierboven hetzelf de stadspunt voor en na den bouw van het waren huis. Het stille plein links is het zelfde als dat aan de linkeronderzij de der foto rechts De morgenstond heeft in den mond! en avondrood: Blue. Band op 't brood!) Kind in een teil met water gestikt Dinsdagmiddag geraakte het 1 Jarig zoontje van len heer P. Jonkman, wonende in de Irisstraat te Almelo, in een onbe waakt oogenblik in een teil met water. Toen de moeder even later terugkwam waren de levensgeesten reeas geweken. Waar brandmelders goed voor zijn De originaliteit van een beschonkene Men meldt ons uit Amsterdam: Dat brandme'ders door personen,, die het niet te nauw nemen, ook voor andere doeleinden aan waarvoor zij bestemd zijn, gebruikt kunnen worden, is gebleken door een voor val aan de Kalfjeslaan, waar een man, die zeer dronker was en niet meer wist, wel- aen kant hij moest opgaan om zijn woning te bereiken, den brandmelder in werking had gesteld om naar huis te worden ge bracht. Zijn initiatief kwam hem op een proces-verbaal en op eenige uren verblijf in de cel te staan. EEN GOEDE VANGST Men meldt ons uit Amsterdam: In een airectiekeet van de Spoorwegen aan den Zeeburgerdijk werd den llen September in gebroken. Eenige fototoestellen, waaronder een troepen-camera, werden buitgemaakt* Bij deze inbraak werden vinger-afdrukken gevonden. Naar aanleiding van deze vinger afdrukken is een man gearresteerd, die reeos lang geleden iets met de justitie uit staande heeft gehad. Aanvankelijk ontkende hij iets van de inbraak te weten, maar ten slotte viel hij toch door de mand. Hij ver telde toen, dat hij nog een medeplichtige heeft gehad. Het is een jongmensch, dat thans in de tuchtschool te Nijmegen is. Ook deze heeft bekend, terwijl thans ook de heler van de goederen in arrest is. DOODELIJK MIJNONGELUK In de schacht Beerenbosch der dominiale mijn te Kerkrade is de 22-jarige los- werkman J. Wijnen bekneld geraakt tusschen een transportband en een rol en doodelijk verongelukt. Het lijk is naar het ziekenhuis overge bracht. 1 i BRAMMETJE FLAPOOR EN Z'N VRINDEN door G. T. ROTMAN ^3553 17. En 't gemeenste was, dat de roovers ook Brams snuit nog vastbonden, omdat hij probeerde, daar de touwen meer los te ma ken! Eindelijk, toen het geld geteld was. gin gen de Bedoeinen er mee weg; zeker om bet ergens te begraven. Maar wat was dat? Werd daar niet zachtjes aan het touw ge morreld, waannee Brams handen gebonden waren? Hij keek voorzichtig omJa wel, hoor! Het was Menelik! „Straks vertel ik al les wel", zei hij, „gauw!" En hij maakte Bram en Tom allebei los. IS. Onder het zeil van de tent door kro pen ze naar buiten. De paarden der roovers stonden daar nog. Snel klommen ze op één er van. Bram nam de teugels en voort ging het, als de wind zoo vlug. Waarheen, dat wisten ze zelf niet. „Ik had de roovers ge zien, ben ze stilletjes .gevolgd on heb gezien hoe ze jullie pakten!" vertelde Menelik on derweg. Zoo'n handige aap! Plotseling zei Bram: „Wat staat daar nu, daar bij dat palmboschje?" En hij wees op 'n vreemd soortig ding in de verte. (Wordt Vrijdag vervolgd) GOUD EN VUUR i EEN AMERIKAANSCHE i GESCHIEDENIS 'door Paul Hutchens (16 De klok sloeg middernacht. De Raynors zaten in de studeer kamer zacht met elkaar te praten. Buiten kon men regelmatig zware voetstappen hooren, die heen en weer gingen over het pad voor het huis. »»Wij kunnen niets doen", zei Meneer Raynor treurig, i- „Behalve bidden", herinnerde hem z'n vrouw, hoopvol. „Behalve bidden", herhaalde hij. „Laten we dat dan doen." f Twee menschen knielden eerbiedig neer. Was de hemel op dat oogenblik dichter bij dan te voren? Misschien niet, maar zeker is het, dat die twee die daar in dat uur met God spraken, dat geloofden. Buiten hield het rhythmische geluid van voetstappen op en een paar oogen keek nieuwsgierig door het raam. Vreemde menschen toch, wat ze ook waren! Het was heel wat jaren geleden, dat de man buiten z'n knieën met zulk een bedoeling gebogen had. Hoe lang was dat? Niet meer nadat nadat Hij zuchtte en z'n harde trekken verzachtten zich. Dan hervatte hij z'n gang, terwijl van de twee geknielde ge stalten smeekbeden opstegen naar den hemel. „O Vader", eindigde Meneer Raynor z'n gebed. „Denk ook aan kleine Tim. Gij weet, dat hij voortdurend in plaatsen vol ge vaar verkeert, om zijn avontuurlijk karakter. Gij hebt ons geleerd hem lief te hebben en in alles het goede voor hem te zoeken. Behoed Gij hem en moge hij spoedig U als zijn Ver losser kennen. Zegen ook den politie-agent buiten, He ere. Gij weet, wie hij is en wat zijn nooden zijn. En red zijn ziel, om Jezus' wil. Amen." Toen de twee opstonden keken ze elkaar even-aan, in eikaars oogen lezend. „Zeg het maar. Ik weet, dat je het denkt" zei zij. „Ja, dat doe ik", antwoordde hij. „Alles zal goed worden. Ik geloof, dat God Zelf hierin Zijn hand zal toonen en dat wij Zijn zorg op een nieuwe wijze zullen zien." Terwijl de agent buiten stilgestaan had om naar de knielende gestalten te kijken, had niemand opgemerkt dat een mensche- lijke gedaante stil van schaduw tot schaduw kroop en bij de boschjes onder Betty's kamer terecht kwam. En niemand had geluid opgevangen, toen diezelfde gedaante op een prieeltje en vandaar op de veranda klom en voorzichtig Betty's kamer in sloop. HOOFDSTUK XI Juist op dit oogenblik echter kwam Pat op het idee, dat 't misschien wel z'n plicht was, nog eens het grasveld en de achterkant van het huis goed te onderzoeken. Daarom ging hij, naar het prieeltje toe, waar hij achter een seringenbosch je weg kroop. Gespannen luisterde hij. Een donker voorwerp, beschenen door het zilveren maanlicht, dat door de bladeren van een boompje drong, trok z'n aandacht. Hij stootte er met z'n zware schoen tegen aan. „Zoo! Een koffer! Hè, die heb ik nog niet gezien." Hij tilde hem op en stond op 't punt om hem naar de voorkant van 't huis te brengen, toen hij één" geluid opving op de veranda boven. Voordat hij uit het gezicht kon komen, had een donkere schaduw zich over het hek gewerkt, op het prieeltje, en klom nu naar beneden. Pat was aan verrassingen gewend en met een onverwacht snelle beweging van zijn reusachtig lichaam, nam hij de ruimte in tusschen zichzelf en het naar beneden komende lichaam. Een moment later had hij een schoppende, stompende, bijtende en krabbelende bundel armen, beenen en tanden in z'n armen. „Hè daar!" bracht hij er uit. „Ik zal je geen kwaad doen; ik moet je alleen maar een paar vragen stellen." „La-me gaan", protesteerde z'n gevangene, die zich nog wanhopig verzette. „Ik ben een detective en ik heb dit moord- zaakje onderhanden. Ik ben den vent, die Barloman ver moordde, op 't spoor." „O, ben je dat? Nou, dat ben ik ook, en je kan me een prachtige aanwijzing geven, jongen." Het geluid van het vechtpartijtje had de aandacht van Meneer en Mevrouw Raynor getrokken en zij kwamen kijken, wat er aan de hand was. „Nee maar, 't is Tim!" riep Meneer Raynor. „Tim Bentley, wat voer je hier op dit uur van den nacht uit?" Tim spartelde niet langer tegen in de armen van Pat „Bah! Kan iemand z'n eigen detective-werk niet- doen, zonder dat hij lastig gevallen wordt door agenten en iedereen anders? Laat me toch los! Ik heb 'n idee, waardoor ik vast en zeker dien kerel zal vangen, ja meneer! Kijk maar 's!" Hij bukte en tilde de koffer op. „Deze koffer hier is het geheim van mijn plan, ja meneer! 'k Zal 't laten zien." Vol belangstelling luisterden ze. „Ongeveer elf uur vanmorgen zie ik dat een man met een grijs pak aan bij Barloman belt. Ik zie, dat hij naar binnen gaat, a!s iemand de deur opendoet, en dan hoor ik ongeveer tien minuten later een geluid dat een revolverschot geweest kan zijn. Een poosje later komt de man in 't grijs naar buiten, en loopt weg, fluitend of hij de gelukkigste vent op de wereld is. Nou, daarna zijn een massa andere dingen gebeurd. Ongeveer drie uur zie ik dat een man met een lichte overjas aan, en met een koffer, beH bij het huis er naast. En als er niemand open doet zie ik dat :j de koffer laat staan en er van tusschen gaat. Als hij op straat komt begint hij te fluiten en Tim wachtte, en z'n gezicht dmkte volkomen uit, hoezeer hij genoot van de belangstelling, waarmee men naar hem luisterde, „en die vent met de overjas hij droeg een bril met donkere glazen - heeft dezelfde manier van fluiten als die andere man en het was ook hetzelfde wijsje! Nou, misschien dat alles me niet zoo opgevallen was, maar plotseling ging de deur open en er kwam even een hand te zien, die de koffer oppakte. Zoo de rest van het verhaal is mijn zaak, of u moest me willen helpen om den vent te pakken te krijgen, dien ik zoek. Ik heb de koffer vast en hoe, dat is ook mijn zaak. Als iedereen zich nu een poosje stilhoudt krijgen we onzen man". Verbaasd over die stroom van woorden van den jongen en meer nog over z'n enthousiasme en z'n blijkbaar heel goede verstand, vroeg Pat zich af, of die jongen, wie hij dan ook was, niet goed zou kunnen helpen om het raadsel op te lossen. Daarom liet hij hem, hoewel half tegen z'n zin, z'n plan heelemaal uitleggen. Maai toen hij er aan dacht, dat het hem zelf ook voordeel zou opleveren, als Tims berekeningen uit kwamen, luisterde hij met volle belangstelling, t Was toch gek ook! Waarom zou hij naar zoo'n joggie luisteren? Maar iedere keer. dat hij zichzelf die vraag stelde, die hij niet kon beant woorden, voelde hij een vreemde neiging om alles te gelooven. wat de jongen zei. Ze stonden op de bovenste stoeptree, toen Tim klaar kwam met het uitleggen van z'n plan. Een poosje later was de val gezet De koffer was verborgen achter het seringenboschje onder Betty's kamer. Aan het hand vat was een stuk sterk paktouw gehouden, waarvan het andere eind stevig vastgemaakt was aan de trekker van een revolver. Die revolver lag onder het raamkozijn een paar voet verder. Het touw was zoo vastgemaakt, dat in geval er aan getrokken werd de revolver af zou schieten, niet oen kogel, maar een kleine traangasbom. Hoe Tim daar aankwam, was ook „zijn zaak." „Je zal zien, dat-ie hier dadelijk is. I-lij hoort hier even over half drie te zijn precies over een uur", zei Tim, met 'n bevelend air op z'n horloge kijkend. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9