WOENSDAG 16 OCTOBER 1935 TWEEDE BCAD PAG. 5 Koningin en Prinses naar Den Haag Gisteravond uit Apeldoorn vertrokken H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana zijn gisteravond om 18.43 uur per trein uit Apeldoorn naar Den Haag vertrok- EERSTE KAMER Tot griffier is benoemd Mr. A. L. de Block. De Eerste Kamer was tegen gisteravond half 9 bijeengeroepen. Nadat twee kleine wetsontwerpjes met betrekking tot de toepassing van art. 83 der Comptabiliteitswet waren goedgekeurd z.h.s. tvas aan de orde de benoeming van een griffier in de plaats van Jhr. Beelaerts van Blokland die is overleden. Uitgebracht werden 42 stemmen. De te genwoordige commies-griffier Mr. A. L. de Block verkreeg alle stemmen. Hij werd dus benoemd verklaard. De benoeming zal he den ingaan. Mr. de Block werd onmiddellijk beëedigd. Hij had daarna de gelukwenschen der se natoren in ontvangst te nemen nadat de voorzitter daarin was voorgegaan. In zijn korte rede prees deze de kundigheden en jjver van den benoemde. -Er volgde een krachtig applaus. De vergadering werd gesloten. Heden vergadert de Kamer in de afdee- lingen o.a. om het Bezuinigings-ontwerp to onderzoeken. TWEEDE KAMER De vacature Snoeck Henkemans Nu ook Jhr. mr. Beelaerts van Blokland, Vice-president van den Raad van State, zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer in de vacature-Snoeck Henkemans niet heeft aangenomen, heeft de voorzitter van het Cen traal Stembureau thans in deze vacature tot Tweede Kamerlid benoemd verklaard mr. dr. A. A. van Rhijn, secretaris-generaal van de Departementen van Landbouw en Visscherij en van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Zooals we reeds hebben gemeld, zal ook deze zijn benoeming ni t aanvaarden, zoodat thans benoemd zal moeten worden verklaard de heer Tj. Krol, lid van Ged. Staten van Groningen, wonende te Haren. Het versche kadetje Referendum onder de bakkers De „Tel." verneemt, dat dezer dagen aan alle Nederlandsche bakkers, ongeveer 16.000, een circulaire gericht zal worden namens de hoofdbesturen der nationale bakkersorgani saties. De circulaire is bedoeld als een refe rendum over de vraag of de bakkers wijzi ging der Arbeidswet gewenscht achten, om aflevering van versch brood, tijdig vóór het I ontbijt, mogelijk te kunnen maken. Zooals men weet is thans de aflevering ïóór 10 uur des morgens verboden. De werkloosheid in September Weer een kleine stijging. De Directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemid deling deelt mede dat in de week 23 t/rn. 28 September 1935 het aantal leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 ge subsidieerde vereenigingen 544.100 waar van 75.300 landarbeiders. De werkloosheid onder de overige 46S.S00 verzekerden bedroeg 30.2 pCt. In de vorige verslagperiode (9 t/m 14 September 1935) bedroeg de werkloosheid 29.8 pCt In de overeenkomstige week van de ja ren 1934 en 19311 was de werkloosheid on derscheidenlijk 25.6 pCt. en 24.1 pCt. Bij 1061 organen der openbare ar beidsbemiddeling stonden op 28 Sep tember 1935 in totaal 380.014 werkzoe kenden ingeschreven onder wie 358.911 mannen. Van deze werkzoekenden war ren er 360.743 werkloos, onder wie 344.903 mannen. Op 14 September 1935 bedroeg het totale aantal ingeschrevenen bij een ongeveer gelijk aantal organen 376.022, onder wie 358.551 werkloozen. Het aan tal werkzoekenden is blijkens het bo venstaande sedert 14 September 1935 gestegen met 3.992, het aantal werkloo zen daaronder met 2.192. Hooge Belgische onderscheiding Voor oud-minister Verschuur Z. M. Koning Leopold van België heeft het grootkruis in de Orde van den Leeuw ver leend aan mr. T. J. Verschuur, oud-minister van Economische Zaken, als Nederlandsch Commissaris van de Brusselsche Wereldten toonstelling. Opheffing militaire Pensioenraad In de memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake de ontwerpen van wet tot wijziging van diverse pensioenwet ten voor zee- en landmacht, wordt uiteen gezet, dat het thans voor opheffing van den Militairen Pensioenraad een bij uitstek gun stig tijdstip is. Van de 5 leden is er n.l. één pl m. 68 jaar, een pl.m. 67, een pijn. 77, een pl.m. 66 en een ruim 64 jaar. De voorgestelde maatregel geeft een be sparing van rond f 22.000 per jaar. Van uit breiding van personeel zal noch bij het de partement van Defensie, noch bij den (bur gerlijken) Pensioenraad sprake behoeven te zijn. De leerprijzen stijgen De Federatie van Vereenigingen van Ne derlandsche Lederfabrikanten te Den Haag deelt het volgende mede: In verband met de sterk verhoogde hui- denprijzen zijn de vache-zoollederfabrikan- ten opnieuw verplicht, de lederprijzen aan de verhooging aan te passen. Het postvervoer naar Britsch Indië Hoogere tarieven voor de K.L.M. De correspondent van de „Times" te Sin gapore meldt, dat de regeering van de Straits Settlements maatregelen heeft geno men tegen het vervoer van luchtmail van Malaya naar Indië met vliegtuigen van de K.L.M. Verklaard wordt, dat met de invoering van den dubbelweekschen dienst van de Imperial Airways tusschen de Straits Settlements en Londen er niet voldoende post van Singapore is voor twee Nederlandsche en twee Britsch? vliegtuigen. Verder wordt erop gewezen, dat de Imperial Airways voor de mail naar Indië beter is, omdat de Engelsche machines de post op vier plaatsen afgeven, terwijl de Ne derlandsche machines dit slechts op twee plaatsen doen. Wanneer de brieven voor Londen daartoe een speciaal opschrift dragen mogen zij met de Nederlandsche vliegtuigen worden ver voerd tegen een hooger tarief dan die, welke gelden voor de Imperial Airways. De verbinding Den HaagHaarlem Een belangrijke verbetering De A.N.W.B. meldt: Dezer dagen zal het tweede gedeelte van de omlegging bewesten .Oegstgeest in den Rijksweg Den Haag-Haar lem gereed komen; het eerste deel, waar door de beruchte bochten nabij het Groene Kerkje werden vermeden, kon reeds het vorige jaar worden opengesteld. Nu het geheele wegvak bereden zal kunnen wor den, behoeven de vele auto's zich niet meer door de langgerekte en nauwe kom van Oegstgeest te wringen en eveneens wordt de smalle brug over het kanaal ontgaan, waarop twee wagens elkaar ternauwernood kunnen passeeren. De nieuwe asphaltbeton-weg heeft een breedte van 12 M., ter weerszijden zijn vrij- liggende rijwielpaden aangelegd. Het Oegst- geesterkanaal en de .daarnaast loopende weg worden door een brug met aansluitend viaduct gekruist; ook de nieuw aangelegde Rijnzichtweg, welke de verbinding Leiden- Katwijk vormt, gaat onder den Rijks weg door. Bij dit laatste viaduct is voor het verkeer LeidenHaarlem en omgekeerd een aansluiting ontworpen, waarbij het door gaande snelverkeer niet behoeft te worden gekruist. De op- en afritten van den Rijks weg mogen namelijk slechts in één richting worden bereden, terwijl, teneinde het over steken van den snelweg te voorkomen, deze door een middenberm over een afstand van ongeveer 1000 M. in twee afzonderlijke zij wegen is verdeeld. Ongetwijfeld beteekent de opensteling van dit wegvak, waarvan de aanleg eenige jaren heeft geduurd, een belangrijke verbetering voor het drukke verkeer op dien weg. OFFICIEELE BERICHTEN Ned. Ind. Leger. Bi) het Kon. Ned. Indisch leger is benoemd tot generaal-majoor bij het wapen der Infan terie de koloncl A. G. van Tricht. Notarissen. Benoemd is tot notaris te Amsterdam Jhr. P. A. A. H. Graafland, candldaat-notarls te Amsterdai „Schoonheid in schoenen"... dat brengt Swift. Elke lijn, elke tint, elke versiering getuigt van 'n kunstenaars hand. Een Swift-schoentje wekt be wondering. Want elk Swift-model is een Meesterstukje. U doet ze graag aan, want dat is *t wonderlijke bij Swift: Hoe apart en flatteus ook, toch zitten ze buitenge woon gemakkelijk. De Swift-Najaarsmodellen zijn juist uitgekomen. U kunt die in elke goede schoenwinkel op Uw gemak bekijken. f 4.95 - f. 5.95 - f. 6.95 OOK TIENTALLEN VERSCHILLENDE MODELLEN VOOR HEEREN Aan Mr. H. J. Ferwerda is eervol ontslag verleend cis kantonrechter-plaatsvervanger In het kanton Utrecht, W. VAN DRIEU's Stoomboot- en Transportondernemingen N.V. R'dam Maasknde 127 Telefoon 21&55 (3 lijnt REEDERS CARGADOORS TRANSPORTONDERNEMERS Dagelijksche sleepdienst naar den Rijn het LimhurKsclie Kolendlstrict, vice vei__ Bevrachtingen in Binnen- en Buitenland DE IDEALE VLOER BEDEKKING ROFFELRIJMEN. EEN IDEE Nederland kan weer wat leer en Van z'n buurman Ena eland Waar de post-autoriteiten Op beleefdheid zijn gebrand: Voor de postzegelverkoopsters Is een cursus ingericht Waar de studie wordt beoefend Van het vriendelijk gezicht. De toekomstige verkoopster Wordt een glimlach aangeleerd Die de horkerigste klanten Oogenblikkelijk charmeert. Ze moet lief zijn, en lief blijven, Als een klant één zegel haait Van één cent, en met een bankje Van driehonderd pop betaalt. En ze moet nog liever ivorden Als een lastige cliënt Slechts om voorlichting komt vragen En geen sou besteedt, geen cent 'Is dat voor ons vaderlandje Niet een allerleukst idee Ik wou nog iets verder kijken Dan de dienst der P.T.T.: Onze deurwaarder bijvoorbeeld Werd veel beter gewaardeerd Als hij met een glimlach werkte. Ook al ivas die aangeleerd. Werd zijn komst ons geen verrassing Als die huisvriend zeggen zou: „Alstublieft! een boterbriefje Van de Koningin, mevrouwt Slechts een vriendlijke attentie Van mijn heer Minister Oud, Die uw lieven man en echtvriend Als zijn beste klant beschouwt. Maak u werkelijk geen zorgen U betaalt als het u schikt! 't Zal me zelfs een vreugde wezen Als meneertje het vertikt Bureaucraticus zou groeien In de liefde van 't publiek Als hij zich met grooter ijver Oefende in de mimiek. (Nadruk verbodenLEO. LENS Links: met Italianen te paard vooroptrekl^n-de^nUmdsche soldaten. de rveroverde gebieden binnen. Rechts: vrouwen verlaten met haar kinderen Addis Abeba om in de heuvels Ranee, een tijger in den Whipsnade-dierentuin (Eng.)' beschutting te gaan zoeken-1 die drie jongen kreeg, toont zich voor het eerst aan het Rwnee met twee har er. welpen, Prins Juan, de Spaansche troonpretendent en zijn bruid verlaten na de huwelijksplechtigheid de basiliek Santa Maria degli Angeli te Rome. De wagen op den Nieuwen Rijksweg te Overschie, waar onder twee mannen lagen om reparaties te verrichten eru slachtoffer werden van een luxe autoj Onder groote belangstelling herdacht de Ned. Oranjever eeniging te Rotterdam haar 70-jarig bestaan. De dank- en herdenkingsavond stond onder leiding van Ds. I. Voorsteegh, voorzitter van den. Bond van Chr. Oranjevereen

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5