Jliruw r t douraitt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken HET VERRAAD VAN RAS KOEKSA Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevesligd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/a Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 5603 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DINSDAG 15 OCTOBER 1935 15e Jaargang gRfotrtentieprijjen: i Van I tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer0.22'h Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels 2.30 Elke regel meer 0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.171/» Bij conlract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekendf 0.10 DRIEERLEI WERK- LOOZENCONTROLE De circulaire van den minister van sociale zaken van 15 September 1933 onderscheidde drieërlei controlede s t n-a a t controle, de huis controle en de administratieve controle. Wat de straat controle is, geeft liet woord duidelijk genoeg aan. Het is de controle op de openbare weg, waar door men o. a. bij het uit- en aangaan der fabrieken constateert wie er werkt en tevens steun trekt, waardoor men waarneemt wie gelijktijdig handel drijft of soms ook wie zich cafébezoek ver oorlooft. Ook het woord huis controle levert geen al te groote moeilijkheden op. De huiscontrole stelt in staat om na te gaan, of leden van het gezin mogelijk thuiswerk verrichten, zij geeft gelegen heid tot controle op de samenstelling van het gezin enz. Maar de administratieve controle! Ziehier een begrip, dat tot misverstand aanleiding kan geven en dat ruimte laat voor ruimere en engere interpretatie. Dat het toezicht op het stempelen hiertoe behoort, zal wel niet gemakkelijk worden betwist. Het stem pelen is juist een van de middelen, waardoor men onrechtmatig steun trek ken tracht te voorkomen, zoodat het toezicht hierop zeker als controle moet worden opgemerkt. Hoe staat het echter met de hande lingen, die aan het stempelen voor afgaan of er op volgen? Het aanvragen van formulieren om voor steun in aanmerking te komen, de in vulling er van, het opgeven van wijzi gingen in de samenstelling van het gezin? Voorts de uitbetaling der steun bedragen? Toegestemd moet worden, dat het iiiet gemakkelijk is hier zuiver de grenslijn te trekken. Wat is admini stratieve controle, wat is zuivere administratie? Daarover zal verschillend worden geoordeeld. Het veiligst zal men gaan, wanneer men raadpleegt het concept-steunrege ling, opgenomen in de missive van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw van 15 Januari 1932, waarin voorkomt een hoofdstuk „Van de con trole". Onder deze rubriek vindt men tegen alle enge interpretatie in de be handeling opgenomen van het aan vraagformulier, veranderingen in ver band met de gezinsomstandigheden en de uitbetaling. Dat ook het stempelen hier wordt vermeld, ligt wel voor de hand. Daarmee is beslist, dat het rijk zelf èen ruime opvatting van het begrip controle heeft, al moet worden erkend, dat de afbakening der grenzen destijds niet geschiedde met het oog op de sub sidieregeling voor de gemeenten. De liefde dwingt echter om aan te nemen, dat de resultaten van deze subtiele taalkundig-juridische arbeid niet af hankelijk zijn van de vraag, of de subsidiekwestie in het geding is. Ruim is de interpretatie van den minister. Voor een ruim standpunt zal ook moeten worden gepleit als het gaat om de vraag, of subsidie alleen moge lijk is als men heeft speciale con troleurs met een volle dagtaak voor dit werk. Die vraag moet ontkennend worden beantwoord. Behartigt de dienst van maatschappelijk hulpbetoon tevens de burgerlijke armverzorging, dan zal een splitsing der uitgaven moeten plaats hebben. Is in een kleine gemeente een administratief ambte naar tevens belast met de volle con trole, die slechts een deel van zijn ar beid vormt, dan is hier evenzeer plaats voor een tegemoetkoming. Zulks wordt zelfs gesuggereerd door de letter van het Werkloosheidssubsidiebesluit, dat in artikel 7 tot grondslag voor de be rekening kiest niet alleen het aantal controleurs, maar ook de in aan merking komende belooning dezer personen, wat toch bezwaarlijk iets anders kan beduiden dan dat het mogelijk is, dat een deel hunner beloo- ning, dat ter bezoldiging strekt van andere diensten, niet in aanmer king komt. Uit het vorenstaande moge blijken, dat voor het doeltreffend ingericht zijn der controle van groot gewicht is de financieele verhouding, die er aan ten grondslag ligt. Maar die geldelijke basis is niet het eenige. Daar zijn nog andere factoren, die voor het vrucht baar werken van de controledienst van beteekenis zijn. ADDIS ABEBA TRACHT DE BETEEKENIS VAN DEZE DESERTIE TE VERKLEINEN Na de regentijd begint de koorts zich te doen gelden Van onzen specialen correspondent W. F. Deedes) Addis Abeba, Maandagavond. Het bericht, dat Dedjasmatch Hailé Se lassie Koeksa naar de Italianen zou zijn overgeloopen heeft veel beroering in regee- ringskringen gewekt Hoewel de regeering niet weet, wat er van te denken, deelt zij mede geen geloof aan het bericht te hech ten en zij legt er de nadruk op, dat Ded jasmatch Koeksa de schoonzoon van den keizer is. Tegelijkertijd wordt evenwel in sommige kringen toegegeven, dat de desertie van den leider van het Abessijnsche leger in het Noord-Oosten het gevolg zou kunnen zijn van een bestaande jaloezie tusschen hem en zijn machtigen buurman, Ras Kas sa, en van een oude grief tegen den keizer, die het hem onrechtmatig toekomende grondgebied van-zijn vader in tweeën heeft gedeeld en een gedeelte er van aan Ras Seyoem heeft geschonken. Het spreekt vanzelf, dat de Abessijnsche regeering tracht de gevolgen van de deser tie van Hailé Selassie Koeksa ten aanzien van de plannen voor de verdediging van het land tegen de Italianen, te verkleinen. Daarom werd aangevoerd, dat, indien de desertie een feit zou zijn, het betrekkelijk onbelangrijk is, aangezien de werkelijke verdediging in het Noorden in handen van Ras Seyoem, Ras Kassa en Ras Ayeloe ligt. Afvalligheid van een dezer troepen zou in derdaad vérstrekkende gevolgen hebben. De eenige houding der regeering bestaat daarin, dat zij het bericht als een fantas tisch gerucht beschouwt, waarvan het niet van groot belang kan worden geacht een officieels bevestiging of ontkenning te geven. Regeeringspersonen deelen mede, dat zij geen commentaar kunnen geven op berich ten uit Italiaansche bronnen afkomstig. De Abessijnen gelooven nog steeds, dat Adoea niet in handen der Italianen is. Deze indruk wordt óf bewust gewekt, óf zij is het gevolg van schaarsch nieuws van het front Men wijst er op, dat Adoea tus schen heuvelen ligt en daarom geen veilige strategische positie is. Daarom zouden de Abessijnsche troepen de stad zélf verlaten hebben en zich heb ben teruggetrokken in het omliggend ge bergte. De Italianen zouden om dezelfde reden vermeden hebben de stad in werkelijk be zit te nemen. NIEUWE ABESSIJNSCHE INVAL IN ERITREA Italiaansche colonne van hoofdmacht afgesneden Volgens een bericht uit Djiboetl zijn Abessijnsche troepen Itali- aansch Erithrea binnengedrongen ten Noorden van Fransch Somali- land. Daardoor is een belangrijke Itali aansche colonne die alleen op Abessijnsch grondgebied was doorgedrongen ten Zuiden van den berg Moessali van de Italiaan sche hoofdmacht afgesneden, het geen beteekent dat verscheiden duizenden Italiaansche soldaten zich in alle eenzaamheid midden in de woestijn bevinden, en van de overige troepen zijn geïsoleerd. Opheffing bacon-contract Naar wij vernemen heeft de Minis ter van Landbouw en Visscherij be sloten het z.g. Bacon-contract tegen 1 Januari 1936 op te zeggen. Wij kunnen nog mededeelen, dat de reden welke tot de opzegging van dit con tract geleid heeft, gelegen is in de omstan digheid, dat de hoeveelheid bacon voor ex port sterk teruggeloopen is, zoodat het thans in alle opzichten wenschelijk is een nieuwe regeling te maken. Tienduizend malarialijders repatrieeren De Excelsior meldt, dat ongeveer 10.000 Italiaansohe soldaten, die van het Afrikaan- 6che front terugkeeren het Suezkanaal zijn (gepasseerd. Het meerendeel dez$B zieken zou lijdende zijn aan malaria^ ïntusschen wordt medegedeeld, da? Rés Kassa de rivier ïakkaze is overgestoken om zich bij het Noordelijk leger aan te sluiten. Een groote troepenmacht uit het Westen trekt met hem op. Over Ras Ayeloe komt nog steeds het be richt, dat hij de grens van Eritrea een flink eind naar het Noord-Westen is over schreden en een sterke bedreiging vormt voor de Italiaansche verbindingslijnen. Men gelooft in de hoofdstad, dat in de naaste toekomst geen Italiaansche opera ties van eenige beteekenis zijn te verwach ten, aangezien de koorts, die steeds op het regenseizoen volgt, thans in groote deelen van Eritrea woedt. De Abessijnsche regeering hier wordt steeds terughoudender in haar inlichtingen over het .verloop van de oorlog. (Copyright MorningpostA.N.P.J DE TWEEDE STATENDAM ZAL IN NEDERLAND WORDEN GEBOUWD Dank zij de goede wil van alle partijen is overeenstem ming bereikt Na moeizame ien langdurige on derhandelingen onder leiding van den minister van handel, nijver heid en scheepvaart, gevoerd met de Holland Amerika Lijn, (de drie Rotterdamsche werven en de Mij. De Schelde, alsmede na bespre kingen, gehouden met de afge vaardigden der betrokken arbei ders, is, dank zij de goede wil, die van den aanvang af bij de vijf partijen voorzat, Zaterdag j.l. in de laatste bespreking, gehouden op het departement van handel, nijverheid en scheepvaart overeen stemming bereikt. De Ministerraad heeft 5n zijn zit ting van hedenochtend zijn goed keuring gehecht aan het voorstel van den iminister van handel, nij verheid en scheepvaart, zoodat de bouw van het schip voor Neder land behouden blijft, Hoe groot dit object voor !de werk verruiming is, moge blijken uit het feit, dat hierin voor 5 millioen loon is geaccumuleerd» 1 Tegen salarisverlaging De Centrale commissie voor georgani seerd overleg in ambtenarenzaken be sloot aangaande het regeeringsvoorstel tot 5 salarisverlaging zich tegen dit Voorstel uit te spreken doch tevens der regeering aan te bevelen om, indien zij niettemin den voorgenomen maatregel tot uitvoering zou brengen, het bedrag van ruim 1 millioen, hetwelk naar de meening der commissie de voorgestelde verlaging meer dan de in het bezuini- gingsontwerp vermelde 10 millioen zal opbrengen, te bezigen tot vermindering van deze 5 salarisverlaging, dan wel te strekken tot verzachting der vol gens de Millioenennota van dit jaar nog in overweging zijnde verdere sala risverslechteringen. Voorts gaf de commissie in overweging de 5 pCt. salarisverlaging niet ten volle te doen gelden voor de ambtenaren op maand- en weekloon ifl de 4e klasse gemeenten, dan wel deze voor dit personeel, dat reeds door de herclassificatie van 1Juli j.l. een. extra salarisverlaging van ongeveer 6 pCt. had ondergaan, eerst te doen ingaan met 1 Juli 1936.' De vertegenwoordigers van 3 der 6 in de commissie zitting hebbende organisaties zijn tevens voorstanders van het niet onder deze 5 pCt.' vetlaging doen -vallen van het mini mum bedrag der kindertoelage. De vertegen woordigers van 2 organisaties zouden ook van de verlaging uitgesloten wilen zien het bedrag van f 180 der huwelijkstoelage en de vbor deze toelage gestelde limiet van f 1800. De ontvluchte Duitsche gevangene Geen politieke vluchteling, doch tuchthuisboef I Onlangs heeft het Tweede Kamerlid Schalk er enkéle vragen gesteld aaen den Minister van Justitie omtrent een uit een concentratiekamp ontvluchte gevangene die door de autoriteiten weer aan Duitsch- land zou zijn bitgeleverd. De Minister van Justitie heeft op deze vragen geantwoord, dat de ontvluchte ge vangene niet uit een concentratiekamp, doch uit een Gefangenenlager ontvlucht was en zelf verklaard heeft vrijwillig daar heen te willen terugkeereh, hetgeen hij schriftelijk bevestigde. De marechaussee heeft zioh daarna, al vorens tot verwijdering van den vreemde ling uit ons land over te gaan, gewend tot den fungeerenden directeur van politie te Leeuwarden om instructies. Voorts is van den Duitschen leider van het Gefangenen lager inzage gevraagd van het strafregister van genoemden gevangene, ten einde zeker heid te hebben, dat de betrokkene inder daad geen politieke vluchteling was. Uit dit strafregister bleek, dat Schmitz sedert 1925 achtmaal was gestraft wegens diefstallen en thans onderging een straf van zeven jaar en twee maanden tuchthuis wegens diefstal en roof, in vereeniging en met ge bruik maken van wapenen. De fungeerende directeur van politie heeft den Min. in deze aangelegenheid niet ge kend, hetgeen trouwens ook niet noodig was. Het treffen van maatregelen vereisent de onderwerpelijke aangelegenheid niet Haring uit de markt genomen Crediet van 750.000 Met het doel de Centrale ten behoeve van de reeders in staat te stellen om een ge deelte van de in het tijdvak aanvangende 10 October 1935 en eindigende op een nader door den Minister te bepalen datum, aan te voeren haring uit de markt te nemen en tijdelijk op te slaan, ten einde een te sterke prijsdaling te voorkomen, opent het Fonds met ingang van 10 October 1935 onder dooi den Minister te stellen voorwaarden aan de Centrale ten behoeve der reeders een crediet van ten hoogste 750.000 De verkoopprijzen van de aan de Centra- Ie in eigendom overgedragen haring worde?, ten minste éénmaal per week vastgesteld door den Minister. De reeder is verplicht, voor zoover d< prijs van een partij haring aan den afslag beneden een door den Minister vast te stel len prijs loopt, indien deze voor opslag ge schikt is en voldoet aan de gestelde eischen, in eigendom aan de Centrale over te dragen De prijs wordt voor de eerste maal bepaald op: VH EW 9; VH Z (vast) 8; VH Welle 8; SH EW 7.50; SH Z (vast) 6.50; SH Welle 6.50; VH Kanaalharing (vast) 8 en SH Kanaalharing (vast) 6.50 per kantje. K.L.M. wijzigt Indië-route De Egyptische Regeering heeft in verband met het Italiaansch-Ethiopisch conflict hei vliegveld Mersa Matruh gesloten. De K.L.M. zal trachten voortaan S o 11 o e m als tus- schenlandingsplaats te benutten. Dit plaatsje lig 200 KM. ten westen van Mersa Matruh. Auto- en motor-ongelukken Te Arnemuiden is een auto van den dijk gereden en na drie buitelingen in den sloot langs den weg terecht gekomen. Een der inzittenden, mevrouw Klinkenberg, echtgenoo- te van den dokter uit Ierseke liep een been breuk op, haar schoondochter die de auto be stuurde en haar kleinkind kwamen met den schrik vrij. Mevrouw K. ie naar een der zie kenhuizen te Goes overgebracht. Te Amsterdam is in de Lairessestraat een wielrijdster aangereden door een auto. Met een ernstige hoofdwonde is zij opgenomen in het Teeselschade-ziekenhuis. VREESELIJK AUTO ONGELUK BIJ DELFT Twee dooden, een gewonde Maandagavond omstreeks kwart over zes heeft op den Nieuwen Rijks weg tussohen Delft en Rotterdam on der de gemeente P ij n a c k e r bij den Pauwmolen een verschrikkelijk onge val plaats gehad. Langs de niet verlichte weg stond ter rech terzijde een vraohtauto stil met een lekken band. Eenige personen waren bezig den band te repareeren, toen uit ie rich-Tig Rotterdam een personenauto naderde. De bestuurder werd verblind door een tegenligger en be merkte eerst op twee Meier afstand voor zijn wagen twee personen, welke op den grond lagen en bezig waren met het herstellen van ae vrachtauto. De bestuurder schrok hevig en trachtte tevergeefs te remmen. Hij kon niet voorkomen, dat bedde personen, een jongeman en een oudere, resp. 10 en 20 M. werden meegesleurd. De gevolgen waren vreeselijk Onmiddellijk werd de Delftsche politie gealarmerd. Daar de oudere man nog teekenen van leven gaf werd hij het eerst naar het gasthuis te Delft overgebracht. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. Met een dok ter keerde men daarna terug en op den weg constateerde de dokter den dood vam den jongeman. Omtrent dit ongeluk vernemen wij nader, dat het slachtoffer, de 22-jarige kolenhande laar A. F. Urbain, woaende te Voorburg, met zijn auto langs den weg stond en was een lekke band te repareeren. Hij werd daarbij geholpen door den 44-jarigen expedi teur Konings uit Rotterdam, en diens zoon, die juist in een expeditieauto passeerde. De bestuurd!Mr van een personenauto, komende uit de richting Rotterdam, de 35-jarige TI. F. J. L. uit Den Ilaag, werd verblind door de lichten van een hem tegemoetrijdende auto en reed op de bij de kolenauto op den grond liggende U. en K. in. Beide personen werden eenige tientallen meters meegesleurd. U. vrijwel op slag dood, terwijl K. in het zie kenhuis te Delft werd opgenomen. K. is~ran- oohtend overleden. Terwijl men bezag was hulp te verieenen aan de slachtoffers van het eerste ongeval, botsten in de nabijheid wederom twee auto's tegen elkander. Een dame werd over den weg geslingerd en klaagde over inwendige pijnen. Zij, de 24-jarige mej. Lubber uit Den Haag, werd eveneens naar het ziekenhuis te Delft overgebracht. Haar toestand is niet ernstig, HEVIGE BRAND TE GOUDA Een phiimveevoederfabriek in de asch gelegd Gistermiddag is een hevige brand uitge broken in de pluimveevoeder-fabriek van de firma W. v. d. Blroek aan de Nieuwe Gouw- te Gouda. Dit fabrieksgebouw is 35 M. lang en 10 M. breed en bestaat uit drie in elkaar loopende gedeelten. Midden in de fabriek staat een groote steenen droogoven, welke met ruw. olie wordt gestookt Vermoed wordt, dat de heete lucht, welke uit deze oven door pijpen uitgelaten wordt, oorzaak is geweest, dat du zoldering boven het middengedeelte is gaan brandien. Eén vlammenzee De brand werd tegen 2 uur onitdekf, Met razende snelheid greep het vuur om zioji heen en spoedig was de fa briek, uit twee verdiepingen bestaande, één vlammenzee. In de droge grond stoffen en het afgewerkte voeder, dat voornamelijk op de bovenverdieping lag opgeslagen, vonden de vlammen gretig voedsel. De heer v. d. Broek, die uitstedig was geweest, kwam juist van den trein toen die brand uitbrak. De brandweer die onmiddellijk gewaar schuwd was, verscheen met de groote motor- spuit en tastte dadelijk het vuur aan. Met vier stralen werden duizenden Liters water in de fabriek gespoten. Na ongeveer een half uur nam het vuur in hevigheid af, doch bleef hardnekkig nagloeien. Daarop moes ten nog groote hoeveelheden water worden gespoten. De smeulende massa verspreidde een dikken rook, die de brandweer in haar werk belemmerde. Om half 4 kon ge: den, dat men den brand geheel meester was. Een geweldige ruïne De schade is aanzienlijk'. Het voer was zwart en nat. De vijftien motoren en machi nes waren totaal bedorven en het dak finaal weggebrand. De ruim zeven meter hooge muren van het fabriekspand zijn wel blijven staaai, doch overal vertoonen zich ernstige scheuren. De zolder tusschen de beneden- en bovenverdieping is verzakt Het woonhuis van den heer Broer, dat los staat van de fabriek, en het kantoor zijn gespaard gebleven. Het geheele gebouwen complex behoorde toe aan den heer H. Za- nen. Het is behoorlijk verzekerd. Ook dc heer v. d. Broek is tegen brandschade verzekerd, terwijl hij. tevens een verzekering voor be drijfsschade heeft Alles bij elkaar zal de schade tusschen de 20 en ƒ30.000 liggen. In de fabriek waren twee olietanks, één voor S0 liter en een ondergrondsche voor 4000 liter, beide gedeeltelijk gevuld. Het vuur is gelukkig niet met de olie in aam-aking gekomen. Burgemeester Gaarlandt en andere autori teiten deden van hun belangstelling blijken, terwijl een talriik nnhlHoW Hun Hi.nn.-i van £cn JuüWtaat' VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladert Blz. 1 I De tweede Statendam zal in Nederland worden gebouwd. Nabij Delft heeft een ernstig auto-ongeval plaats gehadwaarbij twee personen hel leven verloren. 1 Te Gouda heeft een hevigs brand eerl pluimveevoederfabriek in de asch gelegd, j Bij een auto-ongeluk te Hillegom is 'êêr% persoon gedood ej^ een ander gekwetst. j In de Noordzee heeft een scheepsramp plaats gehad. Men vermoedt dat er vijftieit dooden zijn. Blz. 2 i De sanctie-conferentie te Genève heeft fo£ financieele maatregelen' tegen Italië beslo ten; aan het vaststellen der economischsj sancties wordt met uiterste spoed doorgei werkt. Volgens geruchten zouden 'in Zuid-Abes* sinië. tijdens den Italiaanschen opmarsch irt Ogaden, duizenden het slachtoffer van gif* gas zijn geworden, j Nu t.o.v. Abessinië tot opheffing van Het. wapen-embargo is overgegaan, wordt ge* hoopt op spoedige aanvoer van defensie* middelen. 'Aksoem heeft zich, naar verluidt, zondefi verzet overgegevendaar men de stad wilds sparen. Nieuwe inval van 'de 'Abessiniërs In Eritrea (Blz. 3) Prof. Dr H. TH. 'ObbinTi is dezer 'dagen 25 jaar hoogleeraar. (blz. 7) - 1 T| Tegen 'de verdachte in 'dé ver'duisterings zaak te Barendrecht is twee en een half jaar gevangenisstraf geëischt. LIJK AANGESPOELD Men meldt ons van Terschelling: den Westwal aan het Noordenstrand is net lijk aangespoeld van een ongeveer 28-jarigen man, lengte 1.82 M., met lichtbruin haar. De doode was .gekleed -in -een -lichtbruine overall. Botsing tusschen twee vrachtauto's Eén persoon gedood, een ander licht gewond Maandagmiddag heeft in de Weere- steinstraat te Hillegom een botsing plaats gehad tusschen een vnechtauto, heiaden met groente en een vracht auto, met steenen heiaden. Een man, die op de vrachtauto met groente meereed, werd van den wagen geslin gerd en bijna op slag gedood. Dc chaufftaur van den wagen bekwam snij- won'den aan zijn handen. De beadc auto's zijn ernstig beschadigd. Het stof felijk overschot van den man, waar van de naam nog ombekend is, is naar het lijkemhuisjé te Hillegom overge bracht De bestuurder van de met steenen beladen vrachtauto bleef onge deerd. EEN SCHEEPSRAMP, OP DE NOORDZEE Vermoedelijk vijftien dooden Aan de N. Pr. Gron. Crt wordt, uit E m den gemeld, dat een logger, tij dens d'e zware stormen in de Noordzee is gezonken. Men vermoedt, dat het vaartuig in aanvaring is gekomen met een wrak. Men vermoedt, dat 15 menschen zijn omgekomen. Uit Delfzijl wordt gemeld, dat aldaar door het motorschip „Mr Harm Smeenge", kapt. De Groot, het lijk van een onbekend manspersoon, oud ongeveer 30 jaar, aan wal is ge bracht. Het lijk is vermoedelijk dat van een visscher. Men vermoedt, dat dit een der slachtoffers is van den gezonken logger. Auto op Mooksche Baan geslipf Twee ernstig gewonden Maandagmiddag te omstreeks half éé3 heeft op de Mooksche Baan nabij M o o k een zeer ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij twee Amsterdammers ernstig ge- wond zijn. Een tweeperstoonsauto, komende uit de richting Venlo en rijdende in de richting Nijmegen is, terwijl met vrij groote vaart gereden werd, vermoedelijk ten gevolge van- plotseling hevig remmen, geslipt en eenige malen over den kop geslagen. Beide inzit, tenden, twee heeren van pmstreeks 40-jari- gen leeftijd, zekere D. Luza en D. Nord uit' Amsterdam werden zeer ernstig gewond. Zij zijn naar een ziekenhuis te Nijmegen ver voerd. Hun toestand is redelijk wel. De aut<* is .geheel vernield.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1