llirtuur grihsclje(üouran t Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Griekenland roept zijn Koning terug Men wil weg uil Addis Abeba abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week 0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/* ct iet afzonderlijk verkrijgbaar No. 5600 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 VRIJDAG 11 OCTOBER 1935 15e Jaargang gfobtrtentirprijjen: Van t tot 5 regels 1.17'/* Elke regel meer 0.22 Ingezonden Mededeelingeti van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.171/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 'I bureau wordt berekendf 0.10 NIET REGELEND OPTREDEN Ten departemente van Binnenlandsche Zaken heeft een samenspreking plaats ge had tusschen Minister de Wilde en verte genwoordigers der zes samenwerkende or ganisaties van ambtenaren en werklieden in overheidsdienst naar aanleiding van des ministers laatste circulaire, aan ver schillende gemeentebesturen gericht, betref fende een nieuwe verlaging van salarissen en loonen van het personeel in gemeente dienst. Bij dit onderhoud werden tevens bezwa ren geopperd tegen de steeds verdergaande bemoeiingen der Regeering bij deze mate rie, wijl de minister zich niet zou bepalen tot het tegengaan van excessen, maar herhaaldelijk regelend zou optreden over de heele linie. Tegenover deze bezwaren wees de minis ter in de eerste plaats op de steeds moei lijker wordende tijdsomstandigheden, die het ingrijpen der Regeering rechtvaardigen, terwijl tevens geaccentueerd werd, dat deze bemoeiingen geen b 1 ij v e n d karakter dragen. Maar vooral is van beteekenis, dat de minister hierbij naar voren bracht, dat voor het bepalen van het loonpeil door de ge meentebesturen nimmer i t h o d e voorgeschreven wordt. Wij twijfelen er geen oogenblik aan of deze minister, die de plaatselijke autonomie een goed hart toedraagt, is van een derge lijke figuur afkeerig, doch het is maar al te bekend, dat het departement herhaal delijk nog wel verder gaat dan het voor schrijven van een bepaalde methode, zoodat men zelfs een regeling tot in de finesses oplegt. Aldus geschiedde althans fs tal van plaatsen ten aanzien van de bezoldiging van het politiepersoneel. Wij begrijpen zeer wel, dat de minister bezwaarlijk van de vaststelling van alle 6alarisregelingen persoonlijk kennis kan nemen en dat aan het departementale be leid heelwat moet worden overgelaten. Anderzijds wekt het geen bevrediging, wanneer het departement regelingen treft, die blijkbaar ten aanzien van een belang rijk punt op des ministers instemming niet kunnen bogen. We vertrouwen dan ook, 'dat het depar tement voortaan met 's ministers geopen baarde meening omtrent de hoofdlijnen rekening zal willen houden. Gaan de schoenenprijzen stijgen? In vakkringen meent men van wel Bij informatie in den kring der schoenfabrikanten naar de gevolgen van de prijsverhooging van leer, op de prijzen der schoenen, wordt boven staande vraag algemeen bevestigend beantwoord. Men wijst er op, dat de prijzen van overleder reeds met 20 tot 30 pet. om» hoog zijn, terwjjl de prijs van het zool-' leer krachtens bindende afspraak der leerfabrikanten met minstens 15 pet, werd verhoogd. Een dergelijke ingrijpende verhoo ging van den prijs van de voornaam st grondstof moet noodwendig ook den prijs der schoenen doen stijgen. Deze noodzakelijke consequentie moet op de schoenmarkt dan ook reeds duide lijk merkbaar zijn. Belastingverlaging in Rijswijk Een witte raai De financieele toestand van de ge meente Rjjswijk (Z.-H.) is van zooda- nigen aard, dat B. en W. den Raad hebben voorgesteld het aantal opcen ten op de personeele belasting van 180 op 160 te brengen. Dit beteekent, dat de gemeente zioh een verminde ring van f 20.000 aan inkomsten kan veroorlooven. BOSCHBRANDEN MALANG, 10 October (Aneta). Zondag nacht brak te Andjasmoro, boven Modjo- kerto, een boschbrand uit. die gisteren eerst was bedwongen. Verbrand is een areaal van 400 H A Aljechin Euwe^-1 De stand van den wedstrijd tusschen Aljechin en Euwe om het wereld-kampioenschap scha ken luidt momenteel als volgt: Eerste partij gewonnen door Aljechin (wit), na 30 zetten. Tweede partij gewonnen door Euwe (wit), na U5 zetten. Derde partij gewonnen door Aljechin (wit), na U0 zetten. Vierde partij afgebroken na h0 zetten in een voor Aljechin (Zwart) beteren stand. Nadere bijzonderheden treffen onze lezers aan op blz. 11. Generaal Kondylis kabinetsformateur LAND IN STAAT VAN BELEG Tengevolge van het drijven van de Grieksche royalistische gene raals, die onmiddellijke terugroe ping eischten van ex-koning George van Griekenland, is het kabinet- Tsaldaris, dat zich daarmede niet kon vereenigen, afgetreden. Staatspresident Z a i m i s heeft generaal Kondylis met de vor ming van een nieuwe regeering belast en is zelf afgetreden. Kondylis heeft den ex-koning verzocht per vliegmachine naar Griekenland terug te keeren! De gebeurtenissen hebben zich in Grie kenland als volgt gisteren ontwikkeld: Toen minister-president T s a 1 d a r i s zich naar het ministerie van buitenland- sche zaken begaf, kwamen hem de officie ren Papagos, Reppas en Oeconomoe tege moet, die hem een onderhoud vroegen. Zij keerden terug naar de woning van Tsal- daris, waar de officieren hem mededeelden, dat het leger in opstand was gekomen en het herstel der monarchie had uitgeroepen. Tsaldaris was gedwongen dit feit te erken nen dan wel af te treden. Onmiddellijk daarop riep Tsaldaris de ministerraad bijeen, waar hij bekend maak te, dat hij aftrad, aangezien hij geen af stand kon doen van zijn principe, dat de monarchie alleen hersteld kon worden door een plebisciet Na het aftreden van het kabinet-Tsalda- ris heeft staatspresident Zairais gene raal K o n d y 1 i s belast met de vorming van een nieuwe regeering. Generaal Kondy lis, die tot aan de terugkeer van den ko ning het regentschap op zich zal nemen, heeft den staat van beleg doen afkondigen. In Athene is alles rustig. De monarchis ten toonen groote vreugde over het her stel van het Koning schap. Generaal Papagos, generaal Oeconomoe en generaal Reppas heb ben verklaard dat hun taak geëindigd zal zijn zoodra het nieuwe kabinet den eed zal hebben Kondylis Zaimis. President Zaimls afgetreden Staatspresident Zaimis is in verband met de op handen zijnde restauratie van het koningschap afgetreden. Men heeft aan ex-koning George het verzoek richt, zich onver wijld per vlieg tuig naar Grie kenland te bege ven. Echter zou ex- koning George blijven bij zijn standpunt, niet te willen terugkee- ren naar Athene, tenzij eerst bij volksstemming is uitgemaakt, dat werkelijk de meer derheid der Grieksche natie zulks wenscht. De Grieksche Nationale Vergadering heeft het afschaffen van de republiek en het herstel der monarchie uitgeroepen. Het plebisciet, dat op 3 November vast gesteld was, zal naar verluidt toch door gaan en ten doel hebben het herstel der monarchie goed te keuren. Door het ministerie van oorlog zijn bij zondere maatregelen tot handhaving van rust en orde getroffen. De postkantoren, de banken en openbare gebouwen worden door militaire posten bewaakt, daar men rekent op demonstraties van de verschillende par tijen. Ook is het optrekken van boeren naar de omgeving van Athene verboden. Deze maatregelen zijn vooral veroorzaakt door de verhoogde activiteit der communis ten. Zoo is bijvoorbeeld een vergadering van 400 communisten, welke in den nacht van Woensdag op Donderdag werd gehou den, door de politie opgeheven. Zeven communistische agitatoren zijn uitgewezen. Ex-koning George n Ex-koning George II werd den 7dcn Juli 1890 geboren als oudste zoon van den toen- maligen kroonprins Constantijn, zoon van koning George I. Zijn moeder was een zus ter van den Duitschen keizer, prinses So phie van Pruisen. Den elfden Juni 1917 verliet koning Con stantijn daartoe gedwongen door een ulti matum van de Entente, met den toenmali gen kroonprins George het land en wees zijn tweeden zoon, Alexander, aan om het bewind over te nemen. Na diens vroegtijdigen dood in October 1920 werd eerst koning Constantijn weder teruggeroepen. Hij moest evenwel na den ongelukkigen veldtocht in Klein-Azië den 28sten September 1922 nogmaals aftreden, waarop prins George als koning George II den troon besteeg. In 1921 trad hij in het huwelijk met een zuster van koning Carol van Roemenië, die op zijn beurt met prinses Helena, een zus ter van George was gehuwd. Beide huwelijken waren ongelukkig en zijn dan ook ontbonden. De thans terugge roepen koning heeft geen kinderen en is ook niet hertrouwd. Hij vertoeft meestentijds te Londen. De eerste Britsche sanctie-maatregel Aloisi mag niet vla Britsche omroep spreken voor Amerika De „Tinnes" meldt uit Genève, dat Enge land reeds den eereten sanctiemaatregel te gen Italië heeft toogopost, doordat de directie der Britsche posterijen heeft geweigerd een radioverklaring van Aloisi inzake de behan deling van het Italiaansch-Abessijnsche con flict in de Volkenbond naar Amerika te relayeeren. De verklaringen van Aloisi .ouden geschie den in den vorm van een onderhoud met een Amerikaansohe journalist en over de Ei sche staatszender te Rugby naar Amerika worden uitgezonden. Enkele minuten voor het begin dezer uit zending is de Amerikaansohe journalist in hoffelijke termen er van op de hoogte ge steld, dat geen verklaringen van Aloisi of van eenige ander Italiaansche spreker over Briische lijnen kunnen worden uitgezonden. NIEUWE ITALIAAN SCHE OPMARSCH RAS KOEKSA BLIJFT WERKLOOS TOEZIEN Abessijnsche oneenigheid! Volgens een bericht van den oorlogscor respondent van het D.N.B. aan het Noorde lijk front, rukt de onder generaal Santini staande linkervleugel der Italianen van En- dagamoes op naar Magale, waar Ras Koeksa met-zijn troepen werkeloos staat. Men is van meening, dat de aarzelende houding van deze Abessijnsche veldheer een politieke achtergrond heeft. Ras Koeksa is vijandig gezind jegens Rijs Seyoem, dae aan de Italiaansche troepen te genstand blijft bieden. De onder aanvoering van generaal Mara- vignia staande Italiaansche troepen hebben de hoogten en dalen rondom Adoea bezet. De Inlandsche troepen onder bevel vam Pirzio Biruoli bevinden zich achter de berg Amba Augher. Overal hebben gevechten tusschen de voor posten plaats. In het gebied van de Setit aan de grens van Eritrea komen herhaaldelijk botsingen voor tusschen de oorlogszuchtige bewoners en inlandsche Italiaansche troepen. Over de verliezen valt nog niets met stel ligheid te zeggen, daar sinds de laatste ge vechten verscheiden afdeelingen nog worden vermist. Een aantal van zestig dooden en 200 ge wonden aan de zijde der Italianen lijkt ech ter niet te hoog geschat. Aardschokken op Siaoe Twee personen gedood TAROENA, 11 Oct. (Aneta). Tengevolge van aardschokken welke zijn voorgekomen op het eiland Siaoe (Sangi- en Talaua- eilanden residentie Menado) zijn op 1 Oct twee menschen gedood. Aan de noordzijde van het eiland zijn circa honderd huizen ingestort. De vulkaan van het eiland, is rustig en er .valt geen aschregen. NACHTELIJKE AANVAL OP ADOEA 2500 Italianen zouden zijn gesneuveld De Abessiniërs maken veel matertaai buit ADDIS ABEBA, 11 Oct. Volgens alhier ontvangen telegrammen zouden de troepen van Ras Seyoem gisteravond een tegenaanval hebben gedaan op Adoea. De tegenaanval geschiedde bij verrassing. Groote afdeelingen Abessijn sche troepen slopen onder bescherming van de duisternis tot de Italiaansche linie waarna fanatieke gevechten van tegen man werden gevoerd. Volgens de ontvangen berichten zou den in deze strijd 2500 Italianen zijn ge vallen en zouden de Abessijnen, die zelf ook zware verliezen leden, duizenden geweren, mitrailleurs, stukken licht ge schut en zeer veel munitie hebben buit gemaakt. De strijd schijnt de geheele nacht te hebben voortgeduurd zonder dat evenwel verandering in de toestand is ingetreden. Een Italiaansch bericht ASMARA, 11 Oct. Ras Seyoem die zooals gemeld, ten Zuiden van Adoea in een hevige strijd met den vijand is gewikkeld, zou, naar men zegt, geheel zijn afgescheiden van het gros van zijn leger, bestaande uit 20.000 man die in de vallei van Mariam Soesoela zijn geconcentreerd. Italiaansche vliegtuigen mel den dat ten N.W. van Aksoem Abessijnsche troepen zijn geconcentreerd, die de Italiaan sche voorposten met geweervuur zouden be stoken. Ondanks de schitterende wijze waarop zij tegenstand hebben geboden hebben de Abes siniërs dit district, dat een belangrijk strate gisch punt vormt, niet kunnen behouden. Zal de Paus bemiddelen? VATICAANSTAD, 11 Oct. In officieele kringen werd Donderdag de mogelijkheid niet uitgesloten geacht dat Paus Pius XI op verzoek van Mussolini bij den Volkenbond zou intervenieeren in het Italiaansch-Ethio- pisoh geschil. VOORNAAMSTE NIEUWS MEELIJWEKKENDE TOONEELEN AAN HET STATION Is de opmarsch uit het Zuiden een wanhoopspolitiek? Van onzen specialen correspondent W. F. DE EDE S Addis Abeba, Donderdag. Wanhopige tooneelen speelden zich af bij het vertrek van een trein met reizigers uit Addis Abeba. Reeds bij het aanbreken van den dag wa ren de straten tusschen de witte huizen en de ronde hutten der inboorlingen vol men schen, die zich naar het station spoedden om zich te verzekeren van een plaats in den trein, die hen naar de kust zou moeten brengen. Ik zag ze voorbijtrekken in het licht van de vroege morgenzon, die juist boven de omliggende heuvels te voorschijn kwam, en die Addis Abeba deed opleven in de glans van den Afrikaanschen dageraad. Grieken, Armenen, Italianen, Egyptenaren, mannen, vrouwen en kinderen van vele nationali teiten, haastten zich, belast met bagage, duwende, schreeuwende, dringende, som migen voorthollende in hun zenuwachtig pogen op tijd aan het station te zijn. Het meelijwekkende hiervan was, dat bijna driekwart gedeelte van deze menschen geen hoop hadden op het vinden van een plaatsje in den trein. Alle beschikbare plaatsen in den trein naar Djiboeti die niet meer dan een honderdtal passagiers kan vervoeren waren reeds den vorigen dag besproken. Twee uren voordat de trein zou vertrekken werd het ijze ren hek, dat toegang geeft tot het perron, gesloten, en achter het hek stond een beambte, die mededeelde, dat er geen plaatsen meer beschik baar waren. Op het perron, aan de andere zijde van het hek, stonden ook de honderd gelukkige reizigers, van wie velen nog angstig voor het bezit van hun plaats in den trein, te wachten, in een volmaakt overspannen toestand. Buiten het zware hek stond de massa van driehonderd of meer menschen met zware, moeilijk te hanteeren pakken en an dere bagage. Velen van hen hielden niet op te vragen het hek te openen, voordat de trein was vertrokken. Gedurende langer dan drie uren was er een helsch kabaal alle talen door elkander, binnen en buiten het station, het onophoudelijk schreeuwen en huilen van kinderen, het janken yau honden, het geschreeuw van geplaagde stationsbeambten een mengelmoes van ge luiden, dat samenviel met het gewone straatlawaai van de hoofdstad wanneer de bevolking aan haar werk gaat Ten slotte arriveerde de trein en drongen de passagiers zich naar binnen. Doch het oorverdoovende lawaai duurde voort; de trein was nog niet vertrokken. Bijna negentig minuten gingen voorbij de stationsbeambten wonden zich steeds meer op en toen verscheen een afdeeling soldaten, speciaal ontboden om de onrustige massa in bedwang te houden; zij kozen hun weg door de stationshal en verspreid den toen de menigte die voor de hekken bleef samenscholen. Onder den druk van de soldaten werd het station ontruimd, en, ten slotte, meer dan anderhalf uur te laat, stoomde de trein met een lang gefluit ten afscheid, weg door de bergen en de bosschen naar de kust. Den meesten indruk maakte een wagen, geheel gevuld met jonge Ame rikaansche kinderen van de Ameri- kaansche missie in Addis Abeba, die met hun moeders naar Egypte ver trokken. Terwijl hun ouders schrei den, lachten deze kinderen, wuivende naar een man, die fotografeerde en nu en dan spelende de hoofddeksels afrukkende van de Ethiopische solda ten, die op het perron patrouilleer den. Voordat tenslotte de trein ver trok had bijna elk volwassen lid van de Missie tranen in de oogen. Tot hen die zoo gelukkig waren met dezen trein te kunnen vertrekken behoor den 25 Egyptenaren, vijf Italianen, zes per sonen, die onder Italiaansch protectoraat stonden cn ongeveer een dozijn Amerika nen. De straten van Addis Abeba waren nog een groot gedeelte van den ochtend vol teleurgestelde reizigers ,die afdropen naar hun woningen om te wachten op de aankomst van een volgenden trein enkele dagen later. Addis Abeba, Donderdagavond Hedenmorgen ontving de regeering hier de mededeeling, dat een sterke Italiaan sche troepenmacht infanterie uit het Zui den optrok. Dit bericht dat door den keizer en zijn ministers langdurig werd besproken, kwam niet heelemaal onverwacht. Tot nu toe hebben de Italianen in het Zuiden nieuw» vorderingen gemaakt. De ministère heb ben de veronderstelling geopperd dat de vijand zal probeeren op beide fronten tege lijk op te rukken. Het laatste nieuws schijnt dit te beves tigen. Toen ik hedenmorgen een bezoek aan het paleis bracht deelden Abes sijnsche militaire deskundigen mij mede, dat zij verwachten, dat de Italianen een hevigen aanval in het Noorden voorbereiden. Tezelfdertijd zal de strijd in het Zuiden zich uit breiden en de Italiaansche legers zullen door uit tegenovergestelde richting naar elkaar toe te marchee- ren, trachten het geheele Abessijn sche leger in te sluiten. Deze metho de zal bovendien de gevechtsmoge lijkheden beperken en de Abessijnen beletten hun tactiek van guerilla toe te passen, die hun de laatste dagen zooveel succes heeft gebracht. Ik verneem, dat de Italianen uit het Zuiden langs de rivier Fafan optrekken. De legers van Ras Seyoem, Ras Kassa en de schoonzoon van den keizer stuiten op wei nig tegenstand. Hun legers trekken steeds Noordwaarts. Meer Zuidelijk heeft de krachtige tegen stand van de Abessijnen de Italianen Een aantal vooraanstaande personen hier gelooft, dat de opmarsch in het Zui den niet zoozeer een vooropgezet plan is, dan wel een wanhoopspolitiek. Een snelle opmarsch is noodig. Dat is duidelijk. Nu generaal de Bono's leger in het Noor den onverwacht schaakmat is gezet, moeter» de Zuidelijke troepen zoo snel mogelijk oprukken. De voorsprong, die zij in het Noorden hebben verloren, moet in het Zui den ingehaald worden. Fransche beambten hier berichten dat de Italiaansche opmarsch uit Assab is afge broken. Dit kan vermoedelijk slechts be- teekenen, dat de verschillende secties van het Italiaansche leger terugtrekken naar hun bases, voor een hernieuwden grooten aanval in de provincie Aussa. Het eerste officieele nieuws uit het Noorden werd hier vandaag bekend en veroorzaakte veel enthousiasme. Het bericht luidt, dat minstens dui zend inboorlingen uit Eritrea uit het Italiaansche leger zijn gedeserteerd. Verwacht wordt, dat zij binnenkort in Makale zullen aankomen met een Italiaansche tank, die zij uit Eritrea hebben medegebracht Zij bewegen zich slechts langzaam voort in de richting van Makale door een moei lijke landstreek en onder voortdurend vuur uit Italiaansche vliegtuigen, die hen gedurende den geheelen tocht volgen. Naar aanleiding van het verzoek aan den Italiaanschen gezant in Addis Abeba om de stad te verlaten, wordt mei deeld, dat deze Rome heeft bericht, niet eerder te zullen vertrekken voordat de Ita liaansche consul uit Magalo in Hadama is aangekomen. Dit zou zijn vertrek acht dagen vertragen, doch men verwacht, dat hij toch Zaterdag zal vertrekken. (Copyright Momlngpos 4.N.P.) Dit nummer bestaat uit VIER bladen Blz. Nabij Nichtevegt is een auto in het Mer* wede-kanaal geredenvan de vier inzitten* den zijn er twee verdronken. Blz. 5 De statistische cijfers over de opbrengst der gemeentefondsbelastint, 19351936. Blz. 9 1 De Eerste Kamer heeft het voorstel tot herziening van de wettelijke tijd met 3% tegen S stemmen verworpen. De slagersorganisaties zullen een "krach tige actie blijven voeren tegen de heffing, op geslachte varkens. Blz. 8 De zware Octoberstorm heeft hier en daat nogal schade aangericht. Op Terschellina is een motorrijwiel tegeit een huis gebotst. Daarbij zijn twee personen ernstig gewond. Naar Amerika III, Reisbrieven van Dr F. Reitsma, Blz. 14 "1 Karl Barth 'door 'de Duitsche autoriteiten gearresteerd en over de grens gezet. Tien over één enkele die tallooze kreupele echte makkers AUTO RIJDT IN HET MERWEDEKANAAL Vier personen te water Twee inzittenden verdronken Gisteravond omstreeks acht uur Is eert ernstig auto-ongeluk voorgevallen in de on* middellijke nabijheid van Nigtevecht. Een personenauto, komende uit de ricKJ ting Weesp, is daar tot dusverre onopgehel- derde oorzaak in het Merwedekanaai ge reden. In de wagen bevonden zich vier per sonen, n.l. een heer en zijn echtgenoo- te, een 2-jarig zoontje en een meisje van 10 jaar. De pontwachter Barneveld was direct aanwezig met een boot en mocht het ge noegen smaken den heer en het zoon tje terstond op het droge te brengen. De dame en het meisje, die reeds bewuste» loos waren, werden met vereende krach ten uit de auto gehaald en bij den yee- houder Verwey binnengebracht. Dr. van Herwaarden van Nigtevecht wa3 onmiddellijk aanwezig en paste kunstmati- ge ademhaling toe. Ook verscheen spoedig de burgemeester van Weesperkarspel, als mede dr. Knaap uit Weesp. Na langer dan: een uur kunstmatige ademhaling te hebberï toegepast, konden de doctoren slechts den; dood constateeren. De verongelukte auto bleek thuis te b©- hooren in Bloemendaal. Waarschijnlijk heeft een defect aan dd stuurinrichting het ongeluk veroorzaakt Omstreeks half elf gisteravond was metf bezig, de auto uit het water op te halen. De dame die verdronken is, is omstreeks 35 jaar oud. Laat in den avond werd bekend, dat de familie, die met de auto in het kanaal is gereden, het gezin van den heer Oosterling uit Bloemendaal was. De lijken van mevr. Oosterling en haar 10-jarig dochtertje zfirt naar Weesperkarspel overgebracht "4 De heer Oosterling is met. zijn zoontje, na van droge kleeren voorzien te zijn. naar Bloemendaal teruggekeerd. De auto is uit het water gehaald. De Rijksverzekeringsbank Een nieuw gebouw in Amsterdam-Zuid Tusschen het Gemeentebestuur en dat vart de Rijksverzekeringsbank zijn langdurige onderhandelingen gevoerd, over een ge schikt terrein, waar het nieuwe administra tiegebouw van deze bank zal worden ge- De onderhandelingen hebben ertoe geleid, dat overeenstemming is bereikt omtrent den verkoop van een terrein in de uitbreiding Zuid. Dit terrein, dat gelegen is tusschen do Apollolaan, de Euterpestraat, de Handel- straat en den Stadionweg. heeft een opper vlakte van 7584 M2. De verkoop zal ge- schiecen tegen f 40 per M2. Met de bebouwing van het terrein moef binnen twee jaar, te rekenen van den datum de overdracht, een begin worden gemaakt. De bebouwing moet voltooid zijn binnen vier jaar na bedoelden datum NIEUWE ARRESTATIES TE OSS Als verdacht van medeplichtigheid aan een groot aantal inbraken, roofovervallen, diefstallen enz., werd door de gemeente politie te Oss gr •"•resteerd J. de Bie en J, van Geenen. Beiden zijn op transport naar 's-Hertogenbosch gesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1