WEKELIJKSCHE Huiselijk leven in abessinië STEREO Handwerken B IJ L A G E Ons wekelijksch knippatroon Onlangs heeft de Keizerin -van Abessinië in een radiorede tot alle vrouwen der we reld dezen opgeroepen om voor den vrede te hidden, met liet oog op de ernstige gevaren, die haar land bedreigen. Italiaanschc, zoo wel als Abessijnsche moeders, zoo zeide zij, lijden bij de gedachte aan het onherstelbare kwaad, dat een oorlog zou kunnen teweeg brengen. Deze zoo echt mensonelijke woorden be hoeven zeker weinig toelichting. Van achter al de politieke en econmischc problemen, waardoor do wereld wordt beroerd, komt hier iets naar voren, dat ons allen aangaat, het leed, dat ontelbare mannen bedreigt, en in hen al de vrouwen en moeders, wier le- ven zoo nauw met het hunne is verbonden. Er wordt hier een beroep gedaan op ons medeleven. Doch lioe leeft men ginds, in dit Oost-Afri- kaansohe hoogland? Ook na de serie artike len, die eenigen tijd geleden in ons blad ver schenen, zal men belang stellen in enkele bijzonderheden, die meer den intiemen en den huiselijken kant Aan het bestaan dezer (zoozeer verscheiden volksgroepen raken. In zijn boek over Abessinic verhaalt Kurt Lubinski over een bruiloft, die hij in een der steden medemaakte. Het was het feest van het dochtertje van den burgemeester [Astatke, dat in het huwelijk zou treden. Mosjé Astatke was een van die zeer intel ligente Abessiniërs, die geen Fransch spre ken, maar ihet toch goed verstaan; die van Europeesch comfort houden, doch tegelijker tijd de vormen der traditie naleven. De feestelijkheden werden met pracht en praal gevierd. De bruidegom, een jong dou ane-beambte uit de hoofdstad, was met al zijn mannelijke bloedverwanten versche nen. Hij droeg een fonkelnieuAve, grijze, breedgerande vilthoed, die zijn smal, jongens achtig gezicht overschaduwde, en als jas de zijden, cape-vormige „kaba"' der Abessini- 6che staatsbeambten. De bruid was, naar het gebruik van het land, bijna precies zoo gekleed als de brui degom. Van haar hoed echter hing een fijne, groene sluier neer over haar zacht, rond ge dichtje. Haar zwart zijden cape werd door kostbare gouden gespen, in den .vorm van leeuwen, bijeengehouden. Een leger van priesters en koorknapen, allen feestelijk gekleed, had in de kerk het huwelijk voorbereid. Wierookgeur en gebeds gemompel vulden de ruimte, toen de oudste priester met zijn machtige gouden kruis drie maal bet heilige teeken boven het bruids paar maakte. In het huis van den vader der bruid ston- 'den de te slachten ossen, leemen reuzen- bekers vol honingwijn en korven vol brood gereed. Bedienden waren bezig, paprika erwten te stampen en sausen te koken. Het ,\vas een volksfeest in den kring der familie. De Abessinische hecht buitengewoon aan traditie. Bovendien stelt zij bijzondere eischen aan de mode. lederen morgen moet de kamenier de op handbreedte geknipte haardos opmaken, zoodat deze naar alle kanten uitstaat. Dat lijkt eenvoudig, maai bij dit oerwoud van tallooze, door de natuur gekrulde haren is iedere beweging van de houten kam een kwelling. Vervolgens wordt er boter in het baar gesmeerd, zeer veel en zeer grondig. Opdat echter het zorgvuldig gevormde geheel intact blijft, wordt er een witte mousseline doek vast overheen gebon- Iden, en in den nek vastgeknoopt. Er bestaan natuurlijk vele variaties. Bij tie Goeragi-vrouwcn zag ik voorhoofdsban- den, zooals Avij ze in den regel slechts bij Egyptische beelden bewonderen, en kapsels, zoo kort en jeugdig als een jongenskopje. Vriendinnen helpen elkaar daarbij. Op de groote Aveekmarkt van Addis Abeba bevindt zich bij de kruidenkoopvrouAven een kraam, waar ononderbroken gekapt wordt. Daar komt een bruin meisje met een dikke haar dos, gaat op den grond zitten, trekt de knieën op en hult zich stevig in haar katoenen cape. Haar vriendin gaat, een weinig hooger, achter haar zitten en begint haar tc kappen. Met een spijkerachtige kam, met één tand, Wordt de eerste scheiding in het midden ge trokken. Vlug legt zij, voor de haren, weer barstig als ijzerdraad, terug springen, een band in de scheiding. Nu worden de korte haren, heel ihiandig, met vingers 'die van ranzige boter glimmen, dicht bij de huid ge vlochten tot achter in den nek. Dan komt de Volgende scheiding aan de beurt. Tenslotte as de geheele haardos in ongeveer twintig scheidingen verdeeld, die zorgvuldig van het Voorhoofd tot in den nek getrokken zijn. Met merkwaardige gelatenheid ondergaan de Vrouwen alle pijnigingen, die het proces met zich brengt. Dikwijls duurt dit dagen. Dan wordt er eindeloos gekruld, boter inge smeerd; tenslotte worden de haren om een lange, dunne stok nachtenlang handelbaar gemaakt. Bij eenige Gal la-stammen worden de ha ren, die tot de schouders afhangen, met on eindig gediuld kunstig gekruld. Zulk een kapsel houdt het, al naar de energie, waar mee dit de natuur wordt afgedwongen, maan dcnlang uil. Aan behoedzaamheid ontbreekt het niet. Dit gaat bij sommige Gallas zóo ver, dat de vrouw zich na de bruiloft niet meer mag Avassohcn. Boter is dan het eenige toiletartikel, ter vervanging van water en Zeep. Saus is in Abessinië het alles overheer- schendc gerecht bij eiken maaltijd. Tegen de pikante smaak hiervan is geen enkel an der voedsel van de Afrikaansehc spijslijst opgewasschen. Elke saus is zóó sterk ge kruid, dat een Europeesch gehemelte door den vuurgloed, die van de tong tot in de maag brandt, in het eerst niets anders dan Spaansche peper proeft. Overigens zorgt de scherpe brand van de pepersaus voor een wisselwerking tusschen de tropische buiten en de menschelijkc binnen-temperatuur. De Abessiniërs hebben een beproefde me thode om zich aan tafel te bedienen. Ze nemen eerst een reepje vleesch tusschen de tanden, en maken het dan met een mes, van onder naar boven langs den neus snijdend, behendig van het been los. Iedere maaltijd heeft vleesch als hoofdschotel. Groente dient, versch of gedroogd, in ieder geval fijn ge maakt, slechts als kruiden. De verhouding aan tafel tusschen heer, be dienden enfamilie doet denken aan liet Oude Testament. Het is de mooiste traditie van het land, dat na den maaltijd de bedien- dcnschaar zich neerzet, en verder eet. De zelfde spijzen, van dezelfde tafel als hun tlueor. Er ligt altijd genoeg op de schotel, zoo dat allen er zich aan verzadigen kunnen, in vastgestelde volgorde. Allereerst de heer en vrouw des huizes, gastheer en gasten, die hun gelijken zijn; dan de kinderen; daarna eten van dezelfde scholels de bedienden der VPAAGT UW WINKELIER 6ROENTENCON5EBYEN merk DE ZEEUW HET BOERem BOERIN DAN HEBT U HET FIJNSTE gasten, en eerst als deze gereed zijn neemt de bediendenstaf des huizes aan den disch van zijn heer plaats. Het feit, dat gasten en gastheer steeds van dezelfde schaal eten, eischt op zichzelf al een bijzondere mate \'an tact. Wij moesten, zoo zegt Lubinski, ons eerst terdege tot een ze kere onbevooroordeeldheid dwingen, voor wij ons aan de huisvoorschriften konden ge wennen. Wanneer een bediende voir het eten uit een kan water over Uav handen giet en U zeep aanreikt, neem er dan weinig van, In de eerste plaats zijn beide duur, in de twee de plaats zou men kunnen denken, dat ge werkelijk vuile handen had. Wanneer het eten is opgediend, op een ronde, strooien korf met de daarop uitge spreide, dunne ronde plakken brood, kies dan Uw zitplaats. Doch grijp niet naar het brood, dat voor de plaats van Uav buurman ligt. Gebruik het brood voor het doel, Avaarvoor het gebakken is: voor het naar Uw mond brengen van de saus, die over de stapel brood is uitgegoten, voor toet afvegen van Uw mond en voor het eten van het brood-zelf. Eet slechts met drie vingers van Uav rech terhand. Het komt absoluut niet te pas een ervan tegelijk met het eten in Uw mond te Wanneer de tafeldienster het kippenge- rocht op de etenskorf doet, wacht dan gedul dig met toetasten tot ze met haar donkere handen het vleesch van de botjes iheeft ont- Mocht ge desondanks toch nog een beentje vinden, houdt het met de pink van Uw rech terhand vast en trek stevig met, duim en wijsvinger aan het .vleesch. Dat helpt meestal. Een afgekloA-en bot behoort niet op de schotel, doch er onder. U schuift het dood eenvoudig netjes onder de onderste laag Bij de onbeschaafde stammen in-het bin nenland van Abessinië hcerscht nog de veel wijverij. Een man, die meerdere vrouwen be zit, moet ook noodzakelijk meerdere hutten hebben. Het is een oude wet, dat iedere vrouw haar eigen hut en eigen huishouden heeft 4 KANTE BESCHUIT Overheerlijke Gember - Ontbijtkoek Vraagt Uwen Winkelier Gebreide Dameshandschoenen De tijd gaat zoo zoetjes aan nader komen, waarin een paar warme handschoenen best op zijn plaats is, en daarom geven wij heden daarvoor een patroon, ontleend aan „Steek voor Steek", de bekende brei-uitgave van het Nieuwe Modeblad, Utrecht, waarvan wij de verschijning onlangs aankondigaen. Men heeft ervoor noodig 150 gram Lornawol, Patons Baldwins; als kleuren kan men kiezen: 90 gram bruin, 30 gram oranje en 30 gram beige. Men gebruikt verder een paar Beehive-breinaalden nr. 8 en twee paar nr. 11; de naalden moeten aan beide kanten punten hebben. Rechter handschoen Met bruine wol en naalden nr. 8 zet men 85 steken op. Ie toer: recht. Hecht de oranjewol aan. 2e toer: 1 afhalen. 3 a. 1 aver, afhalen, draad om do naald, 3 a. vanaf herhalen tot op 1 na den laatsten steek, 1 afhalen. 3e toer: 1 afhalen, 3 r. draad naar vo ren, 1 aver., afhalen, gelijk met de lus van de vorige toer, 3 r. vanaf herhalen tot op 1 na den laatsten steek, 1 afhalen. 4e toer: 1 afhalen, 3 a. 1 aver, afhalen (lus af laten glijden) draad om de naald, 3 a. vanaf herhalen lot op 1 na den laatsten steek, 1 afhalen. 5c toer: 1 afhalen, 3 r. draad naar voren, 1 aver, afhalen (lus af laten glijden) 3 r. vanaf herhalen tot op 1 na den laatsten steek, 1 afhalen. Breek de oranjedraad af. 6e toer: Met de bruine wol 1 r. 3 a. aver, samen de afgehaalde steek en de lus, 3 a. vanaf herhalen tot op een na den laatsten steek, 1 r. Hecht nu de beige wol aan. 7e toer: 2 r. de draad naar voren, 1 aver, afhalen, 3 r. vanaf herhalen tot op 3 na den laatsten steek, draad naar voren 1 a. afhalen, 2 r. 8e' toer: 1 r. 1 a. 1 a. afhalen (lus af la ten glijden) wol om de naald, 3 a. vanaf herhalen tot op 3 na den laatsten steek, 1 a. afhalen (lus af laten glijden) draad om de naald, 1 a. 1 r. 9e toer: 2 r. draad naar voren, 1 a. af halen (lus af laten glijden) 3 r. vanaf herhalen lot op 3 na den laatsten steek, draad naar voren, 1 aver, afhalen (lus af laten glijden) 2 r. 10e toer: 1 r. 1 a. 1 a. afhalen (lus af la ten glijden), draad om de naald, 3 a. vanaf herhalen tot op 3 na den laatsten steek, 1 aver, afhalen (lus af laten glijden) draao om de naald, 1 a. Ir. Breek de beige draad af. 11c toer: Met bruine wol 2 r. samen brei de afgehaalde steek en de lus samen, 3 r. vanaf herhalen tot op 3 na den laatsten steek, brei de afgehaalde steken samen met de lus, 2 r. samen. Terwijl men verder gaat met het breien van het patroon, mindert men in iedere vijfde volgende toer 1 maal aan het begin cn het einde Aan de naald, totdat er 55 steken overblijven. In de volgende toer 1 r. 4 a. 2 a. samen, 5 a. vanaf herhalen tot op 1 na den laatsten steek, 1 r. 2 steken opzetten. Met naalden nr. 11 gaat men nu de steken op 3 naalden veroeelen (16 steken op de beide eerste en 18 op de 3e naald). Brei acht maal in het rond 1 r. 1 a. en ga dan verder als volgt: le toer: 7 r. Meerder 1 maal in de vol gende steek, vanaf herhalen tot 2 na den laatsten steek, 2 r. (er moeten nu 56 steken in het rond op de naald staan). 2e toer: Recht. Deze toer wordt öy2 c.M. lang herhaald. In de volgende toer de le pen recht, de 2e pen 10 r. (dit punt is nu het begin van de rondte). Verdeel de steken op drie naalden (18 op elk der 2 eersten en 20 op de oerde naald). Maak de opening van de duim als volgt: 1 r. Zet de volgende 10 steken op een draad, zet 10 steken op en brei recht tot aan het eind van de rondte. Brei recht op deze ste ken, totdat de hana 10 c.M. meet. Begin de vingers als volgt: - lc vinger: Brei de eerste 8 steken, zet alle, behalve de 8 laatste steken, op een draad, zet 2 steken op en brei de 8 laatste steken. Verdeel deze 18 steken op 3 naalden en brei 29 toeren recht. 30c toer: (2 r. samen) 9 x. Breek de wol af cn trek het eind door ae overgebleven steken. Stevig afhechten. 2e vinger: Brei de volgende 7 steken van de toer, zet 2 steken op, brei de laatste 7 steken van de toer en neem 2 steken onder aan de eerste vinger op. Verdeel deze steken op 3 naalden. Brei nu 32 toeren recht. Af hechten als bij de eerste vinger. 3e vinger: Brei de volgende 7 steken van de toer, zet 2 steken op, brei de 7 laatste steken van de toer en neem 2 onderaan de 2e vinger op. Verdeel deze steken op drie naalden en brei 29 maal in 't rond recht. Afhechten als bij den eersten vinger. 4e vinger: rBei de overgebleven 12 steken en neem tevens de 3 steken onderaan den Sen vinger op. Verdeel deze steken op drie naalden en brei 23 maal in 't rond recht 24e toer: (2 r. samen) 7 x, 1 r. Afhechten als bij den eersten vinger. Duim: Brei de 10 steken, welke voor den duim gereserveerd werden en neem 12 sto ken rondom de opening op. Verdeel deze steken op drie naalden. Brei 29 maal in 't rond recht. 30e toer: (2 r. samen), 11 x. Af hechten als voor den eersten vinger. Met bruine wol en naalden nr. 8 aan de rechter kant van het werk 76 steken opnemen langs de bovenkant van de kap cn 46 langs de zij kant omdraaien. Verder als volgt: le toer: 45 r. (1 maal meerderen in dë volgende steek) 2 x, 75 r. 2e en 4e toer: Rec-ht. 3e toer: 46 r. (1 maal meerderen in de vol gende steek) 2 x, 76 r. 5e toer: 47 r. (1 maal meerderen in de vol gende steek) 2 x, 77 r. 6e toer: Recht. Losjes afkanten. Linker handschoen Dc linker handschoen wordt precies het zelfde gebreid als de rechter, totdat men de duim-opening is gekomen. In de volgen de toer breit men dc eerste naald, haalt de 10 volgende steken af cn zet deze op een draad, zet 10 steken op, 1 r. (dit punt is nu het begin van de toer). Verdeel de steken op drie naalden (18 op elk der 2 eersten en 20 op de 3e naald). Ga verder als beschreven voor de rechter handschoen. Met bruine wol en naalden nr. 8 neemt men aan den rechter kant 46 steken op langs den bovenkant. Ga nu verder als volgt: le toer: 75 r. (1 maal meerderen in de volgende steek) 2 x, 45 r. 2e en 4e toer: Recht. 3e toer: 76 r. (1 maal meerderen in de volgende steek) 2 x, 46 r. 5e toer: 77 r. (1 maal meerderen in de vol gende steek) 2 x, 47 r. 6e toer: Recht. Losjes afkanten. Met een natte doek en een warme bout perst men de handschoenen ten slotte op en naait de naden van de handschoenen zoo dicht, dat 4© recht gebreide reepjes uit steken. Stoom-Wasch- en Strijkinrichting „AURORA" W. SPIERENBURG C.Wzn, UTRECHT KONINGSWEG 56 - Telef. 11165 Postrekening No. 43430 Opgericht 1838 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN ST00MWASSCHERIJ Th.BOMBEKE OOSTMAASLAAN 93 Telefoon 52545 HELDERHEID en AFWERKING ONGE-EVENAARD Wollen kleeding Wollen goederen hebben speciale eigen schappen, die door een speciale manier van wasschen en drogen behouden kunnen wor- Men neemt een goede zeepsoort en lost die op in warm water. Dc temperatuur van het water moet zoo zijn, dat men er de han den goed kan inhouden. In geval men wit goed móet Avasscheu is aan te bevelen, aan dit water een scheut ammoniak toe te voe gen. Het wollen goed mag in geen geval ruw gewreven of gewrongen worden. Men slaat het goed enkele malen door het sopje, tot dat het goed schoon is. In schoon water van dezelfde temperatuur wordt het nagespoeld, totdat alle zeepdeelen zijn verwijderd. In geval de avoI een kunstzijden draad be vat, voegt men aan het water een scheutje azijn toe, waardoor het doorloopen wordt voorkomen. Laat het gewasschen goed nooit nat liggen, doch druk het tusschen twee schoone hand doeken goed droog. Daarna kan men het het beste op een schoone doek leggen, op de juiste maten gerekt, en indien mogelijk Ver der met warme lucht drogen. Wanneer wollen goed op deze manier Avordt behandeld, zal de wol zacht en wit blijven en niet krimpen of doorloopen. Het is absoluut verkeerd om wollen goe deren in de week te zetten, om een sterk zeepsop of soda te gebruiken, uit te koken, te Avarm water te nemen, of nat op te han gen. Nr. 584: aardige mantel-japon, vervaardigd van wollen stof in een lichte tint. Een vlot gekleurd sjaaltje er onder, knoopen en cein-. tuur in dezelfde kleur geven liet geheel een vroolijk 'intje. Benoodigd materiaal: 4 meter., van 100 c.M. breedte. Prijs van dit patroon is 50 cent per stuk. Dit patroon is in alle maten te verkrijgen bij de „Afdeeling Knippatronen", van de Uit-< geversmaatschappij „De Mijlpaal", Singel 91' te Amsterdam. Toezending zal geschieden na, ontvangst van het verschuldigde bedrag, waar nog 6 cent extra bij komt voor porto kosten, dat kan worden voldaan in postze gels, per postwissel of per postgiro 41632. Aan dc lezeressen Avordt vriendelijk ver zocht bij bestelling duidelijk de gewenschte maat op te geven, d.w.z. boven-, heup-, taillewijdte enz. Gelieve verder naam en adres nauAA'keurig te vermelden; men voor komt daardoor onnooüige vertraging iu de toesturing. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN OCTOBER aanstaande aan de voor den CURSUS van 1 en 15 MODEVAKSCHOLEN: ROTTERDAM: Goudsche-1L. MAASOEVER: Frans 1 HILLEGERSBERG: singel 219 - Telefoon 15877 Bekkerstraat 69. Spreekuur Berglaan 6 Spreekuur: Spr.uur.-Dinsd. en Donderd. Maandagavond v. 7—9 u. Donderdag van 2—4 uur. v. 2—4 u. Dir.: M. WOLS. I Directr. N. LAGENDIJK. I Directrice: J. STOK. SPECIALE WINTERAVONDKNIPCURSUS 1 X per week. Aanvangende 15 September a.s. E WEG NAAR 'T HART In tegenstelling tot Avat men eertijds aan nam hebben bouillon of soep slechts een be perkte A'ocdingswaarde. Hun waarde schuilt voornamelijk in hun opwekkend vermogen. Om deze reden gebruikt men bouillon of soep dan ook steeds vooraf, en daar ze den eet lust bevorderen zijn ze eveneens voor zie ken heel geschikt. De fabriekmatige bereiding van bouillon, Avaarvan de net verpakte Maggi's Bouillon blokjes een algemeen bekend voorbeeld zijn, heeft het voordcel, dat daarbij aan het vleeschextract de zouten uit diverse groenten en kruiden toegevoegd Avorden en dat hei klaarmaken van liter bouillon een kwes tie van enkele minuten wordt. De bijvoeging van groenten en (of) vermicelli, een ei en wat boter aan dezen boillon levert een sma kelijk bord voedzame soeg. Voor de bereiding van bovenstaande spij zen volgen hier eenige recepten: SELDERIJ-SOEP (4 pers.) 1*4 liter kokend Avatcr. 4 Maggi's bouillonblokjes, 1 bosje sel- dcrij-grocn, \2 ons vet of boter, S afgestreken eetlepels bloem. Wasch de selderij, hak of snijd ze heel fijn. Kook ze in het water heel zachtjes gaar 20 minuten en roer er af en toe door. Los de bouillonblokjes in wat van dc hoeveel heid kokend water op. Smelt het vet of de boter, voeg de bloem toe, roer de kluitjes er uit, doe er daarna, onder roeren de bouil lon bij, laat de soep nog zachtjes vijf minu ten, onder af en toe roeren, doorkoken. KERVELSOEP (4 pers.). V/2 liter kokend Avater, 1 groot bosje kervel, y2 ons rijst, 4 Maggi's bouillonblokjes. Wasch de rijst eenige malen tot ze goed schoon is. Kook ze in het water zachtjes gaar. Los de bouillonblokjes in Avat van de hoeveelheid kokend water op en roer er af cn toe door. Wasch de kervel en hak ze zeer fijn, roer ze even voor het opdienen door de bouillon. PETERSELIE-SOEP (4 pers.) 1 y2 liter ko kend water,"" 1 bosje peterselie, y2 ons rijst of vermicelli, 4 Maggi's bouillonblokjes. Deze bereiding is dezelfde als de Kervel soep, roer er alleen, inplaats van kervel, fijngehakte peterselie door. Ook de peterselie mag evenmin als kervel koken, ze is dan niet zoo geurig. AARDAPPEL-SOEP (4 pers.) 6 aardappe len, V/2 liter Avatcr, 4 Maggi's bouillonblok jes, 5 Ogram vét of boter, 2 afgestreken eet lepels bloem, wat selderij en peterselie. Breng het water met de gewasschen en ge hakt c selderij en de geschilde en in stukken gesneden aardappelen aan de kook. Kook ze een half uur. Roer ze door een vergiet. Smelt de boter of het vet, voeg de bloem toe, roer de kluitjes eruit, doe er dan het aardappel- nat bij. Los de Maggi's bouillonblokjes op in een beetje kokend water, voeg ze bij de soep. Laat alles nog eenige minuten onder roeren doorkoken. Maak de soep af met een beetje gewassen en fijngehakte peterselie en, indien noodig, wat zout. NIER-RAGóUT (4 pers.). 2 varkensnieren, 4 deciliter kokend Avater, 2 Maggi's bouillon blokjes, 30 gram bloem, 30 gram vet, 1 stuk ui, een paar peperkorrels, kruidnagelen en laurierblad', wat, fijngehakte peterselie. Zet de gewasschen nieren op met koud water, breng ze aan de kook, giet, Avanneer liet Avater kookt, dit er weer af, zet ze op nieuw op met kokend water en kook ze gaar. Snijd ze dan in plakjes. Smelt het vet, doe er de gesnipperde uit en de kruiden in cn laat ze heel zachtjes bakken. Neem de kruiden eruit, voeg de bloem toe, roer dc kluitjes eruit cn laat de bloem bruin wor den. Los dc Maggi's bouillonblokjes op in 4 deciliter kokend water en doe dezen bouil lon onder roeren bij de gebrande bloem. Stoof in dit sausje de nier nog vijf minuten. Roer er voor het. opdienen de gewasschen en fijngehakte peterselie door. VULSEL VOOR TOMATEN. UIEN, CRO- QUETTEN, enz. 1 y2 ons vleeschresten, 20 gr. boter of vet, 2 afgestreken eetlepels bloem, 2 kopjes kokend water, 2 Maggi's bouillon blokjes, ui, peper, noot. Smelt de boter of het vet, bak hierin het fijngehakte uitje, voeg de bloem toe, roer de kluitjes eruit. Los de Maggi's bouillonblokjes op in het kokende Avater, voeg dezen bouil lon onder roeren bij de bloem. Laat het sausje even doorkoken. Doe er het fijn ge hakte vleesch in, voeg de kruiden toe en laat de massa nog eenige minuten zachtjes sto- ULLEN WE ETEN? ZONDAG: Groentensoep, gemarineerde run» derlapjes, bloemkool. MAANDAG: Sansijsjes, aardappelpuree, pe ren, wentelteefjes, DINSDAG: Kerrysoep, hutspot met klapstuk. WOENSDAG: Baklapje, snijboontjes, llens- jes, DONDERDAG: Vermicellisoep, gehakt, stoof- VRIJDAG: Varkenscoteletjcs, worteltjes va- tergruel. ZATERDAG: Lamsvleesch, witte kool, gries meelpudding met bessensap. Laat MORAAL uw slager zijn. Eerste kwalitei - Lage prijzen, die zich aansluiten aan ie u.idsomstandigheden. Vraagt prijscourant Vergelijkt kwaliteit en prijs. Pluvierstraat 273 - DEN HA AG - Te!.554

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8