Hiruwr geitacift(tfduriuit Dagelijks verschijne nd Nieuwsblad voor L eiden sn Omstreken DE MISDADEN TE OSS „PRINCESS" P A L T H E abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending 4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 5582 Bureau: Breestmt 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1935 15e Jaargang"1- abbertrntirpripnt: Van I [Dl 5 regels TT M7'/i Elke regel meer 0.22'/» Ingezonden Mededeelingen f van 1—5 regels Z30 Elke regel meer 0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.171/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 'I bureau wordt berekend 0.10 X Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt al de tot 1 October a.s, verschijnende nummers gratis. Abonné's op te geven aan DE ADMINISTRATIE een belangrijke verklaring Het leek er meermalen maar al te veel op, dat „Nationaal Herstel" in het kielzog van de N.S.B. ging varen. Het kon moeilijk louter toeval zijn, dat de N.S.B. aan de Statenverkiezingen meedeed en Nat. Herstel zich vervolgens bij de stembus voor de ge meenteraden roerde. Wij dachten dan ook direct aan al of niet omschreven samen werking. Blijkbaar hebben de leiders van Nat Her stel, wellicht geleerd door de extra-vagan- tiën van de N.S.B. in de laatste maanden, ingezien, dat ze zich op gevaarlijk terrein hadden begeven en daarom hebben zij zich met een ruk losgemaakt- In „Eenheidspolitiek door Nationale Con centratie, Oproep van het Hoofdbestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel aan alle nationaal gevoelende Nederlandsch Mannen en Vrouwen" lezen we over de N.S.B. het volgende: „Bij overeenstemming van sommige nationale doeleinden is het V. v. N. IL van de N.S.B. gescheiden door het on overkomelijk beletsel van het Leiders beginsel, hetwelk voor het Verbond als strijdig m^ de Nederlandsche histo rische traditie en de nationale plicht jegens het Oranjehuis beteekent: a. knotting van de staatsrechtelijke hoogheid van het Hoofd van den Staat, schending van zijn constitutioneele rech ten en bevoegdheden en uitschakeling van zijn actieve deelneming in de uit oefening van het Staatsgezag; b. volledige uitschakeling van do volksinvloed op de behandeling .van 's Lands zaken; en c. volledige opheffing van vrijheid van gedachte- en meenings- uiting; ingrijpen van de Overheid in het gezins- en gemoedsleven; gelijkschake ling van alle denken, spreken en doen naar het schema van het staatsgezag." Terecht spreekt de oproep van een ou- nederlandsche figuur, strijdig met „het be ginsel, dat de nieuwe Nederlandsche Staat zal zijn gegrondvest op het zuiver Neder landsche volkskarakter, op de Nederland sche historische vrijheidsgedachte en op het onwankelbaar verbond met het Huis van Oranje. Nederland, trotsch op zijn na tionale traditiën, wil zijn en blijven „van .vreemde smetten vrij!" We maken met instemming gewag van deze robuste en ronde verklaring. Alleen vragen we ons af, wat we nu moeten den ken van de heel en half fascistische propa ganda, welke bij de raadsverkiezingen ■\oeFd is en wat de vertegenwoordigers van Nat Herstel thans in de gemeenteraden de kudde der na-apers Volgens de Tijd schrijven ook wij „de liberale bladen na, dat de Roomsch-Katho- lieken verantwoordelijk zijn voor de ge schade goudpositie van ons land". Volgens onze, dagelijks groeiende mee ning, schrijft de Tijd op steeds voorbeel diger wijze de roode pers na, dat Dr. Colijn van alles de schuld is, zelfs dan als kna gende en ondermijnende critiek van ande ren tot een onvermijdelijk conflict leidt Deelt derhalve de Tij d ons in bij het gilde „imitatorum servum pecus", dan kun nen wij, met welgemeende collegialiteit, slechts antwoorden: ook gij behoort tot „de kudde der naapers". Onze vliegtuig-industrie Het is een heugelijk feit te kunnen con- slateeren, dat onze Nationale Vliegtuig industrie, niettegenstaande de concurrentie, ook in het buitenland successen kan boeker.. Zooals reeds bekend, bekwam de N.V. Koolhoven Vliegtuigenfabriek een bestelling van de Zwitsersche Luchtvaart-maatschap pij „Alpar" te Bern voor een serie F. K. 50 v erkeersvliegtuigen De eerste van deze machines werd heden afgeleverd. Deze vliegtuigen, die, met twee piloten tien passagiers vervoeren, zijn uitgerust net twee Pratt and Whitney Wasp Junior inotoren, elk van 400 P.K. en speciaal voor deze maatschappij ontworpen. Daar deze machines hoofdzakelijk boven bergterrein gebruikt zullen worden, bezit ten zij een goed stijgvermogen en zijn oij motorstoring in staat met vollast op één motor door te vliegen. Geheel modern van bouw en vorm haalt het vliegtuig een snelheid van 275 KM./r. en kruist op 240 KMjh. De actieradius is bi- vollast 1050 KAL Het Bezuinigings-ontwerp Komt Dinsdag a.s. aan de orde Bij de regeling van werkzaamheden in de vergadering van heden van de Tweede Kamer zal de voorzitter voor stellen de beraadslaging over het wets ontwerp betreffende verlaging van de openbare uitgaven te hervatten in een op Dinsdag 24 September 1935, te een uur, te houden openbare vergadering. Smokkelhandel bloeit Maatregelen ter beteugeling Ter beteugeling van den smokkel handel in crisis-producten langs de Belgische grens, is het noodzakelijk gebleken het aantal crisis-producten, waarvan het vervoer en het in voor raad hebben in de z.g. linie aan be perkende bepalingen zijn onderwor pen, uit te breiden met brood en deeg (voor zoover bestemd voor mensche- lijk voedsel) met spijsoliën, paarden en paardenvlcesch. In verband hiermede is binnenkort, onder gelijktijdige intrekking van het Crisis-Ver voer-Besluit 1935, de afkondiging te ver wachten van het Crisis-Grenscontrolebesluit 1935 (Algemeen) en van een aantal hierop betrekking hebbende Uitvoeringsbesluiten en Ministerieele Beschikkingen, De Troonrede in Suriname De radio-ontvangst was uitstekend Naar wij vernemen is de Troonrede, die via de Phohi op korten golf werd uitgezon den, ook in Noord-Amerika, waar deze ge- relayeerd werd door Amerikaansche zenders uitstekend ontvangen. Een telegram uit Suriname meldt, dat de speciate Phohi-uitzending voor West-Indië van het Zendingsfeest der Zeister Broedergemeente, ter gelegen heid van het 200- jarig jubilé der Suri- naamsche zending, eveneens zeer goed Deze nieuwe successen van onzen natio- nalen wereldomroep bewijzen weer eens te meer, hoe de Phohi niet alleen een duur zame brug met de Nederlandsche koloniën vormt, doch tegelijkertijd ertoe bijdraagt, dat ook in andere landen de naam van Neder land in den aether hooggehouden wordt. De Zondagsrust in Indië Op de vragen van den heer Rutgers betref fende het nemen van maatregelen van Regeeringswege. krachtens welke worde voorkomen, dat de invoering van een alge- meene Plantersregeling in Ned.-Indië voor de thans onder de Assistentenregeling val lende werknemers op de Oostkust van Su matra achteruitgang brengt ten aanzien van de Zondagsrust, heeft Dr. Colijn Minister van Koloniën, het volgende geantwoord: De Minister is nog niet bekend met de juiste bewoordingen van het voorontwerp zooals dit aan belanghebbenden om advies is gezonden. Hij heeft terzake bereids inlich tingen gevraagd aan den gouverneur-gene raal. Indien mocht blijken, dat het voorontwerp inderdaad voor de thans onder de Assisten- tentenregeling vallende werknemers der Oostkust van Sumatra een achteruitgang zou beteekenen ten aanzien van de Zondagsrust, is do Minister bereid zijn invloed aan te wenden om dit te voorkomen. Aan het voren staande zij toegevoegd, dat de Minister, in afwachting van de bovenbedoelde inlichtin gen, reeds aanstonds de door den steller der vragen geuite bedenkingen onder de aan dacht van de Indische Regeering zal brengen. AUDIËNTIES De gewone audiëntie van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal op Maandag 23 September niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minister van Financiën zal op Maandag 23 Septem ber niet plaats hebben. Officieele Berichten LAND. EN ZEEMACHT v' tweed 1 t aart at" eser£reantcn°A "a"de Rooy WJ3^oeccm de Groot. A. Stol werk F H Groen hT A O At ens. P. G. Ticmstra, P. H. dc Klerk' L Don kei sloot. J. H. Ritsma, G. W. Endenburg L. H. de Geus J. S. Smid en A. W. Hej allen von "eclin3-.P tot rei ZUn >noel landm Het Vaste-Lasten Ontwerp De Dag. Beurscourant deelde Dinsdag j.l. onder voorbehoud mede, dat het wetsont werp tot verlaging van vaste taston zou worden ingetrokken. Dit bericht is tegen gesproken. Het blad meldt thans, dat be doeld bericht toch niet van allen grond ont bloot was, omdat vast schijnt te staan, dat het wetsontwerp een belangrijke wij ziging zal ondergaan, teneinde tege moet te komen aan tie critiek, die het heeft ontmoet. Dienovereenkomstig luiden ook de infor maties, die ingewonnen werden door den correspondent van de Agence Economique. Het blad schrijft: „Uit in Den Haag ingewonnen inlichtin gen blijkt dat dc regeering eventueel het wetsontwerp in zijn oorspronkelijken vorm zal willen laten vervallen, maar het door een anderen tekst zou willen remplaceeren. Deze concessie zou gedaan zijn ten einde de stabiliteit van de regeering te verzekeren door gedeeltelijke voldoening te verschaffen aan de partijen der oppositie". Koninklijk bezoek aan Limburg Dankbetuiging van H.M. de Koningin H.M. de Koningin heeft aan den Commis saris van de Koningin in de Provincie Lim burg, het volgende telegram doen toekomen: „Teruggekeerd van ons bezoek aan Lim burg, verzoek ik U mijn warmen dank over te brengen aan de bevolking voor de geest driftvolle en hartelijke ontvangst die zij mijne dochter en mij heeft bereid. Gaarne voeg ik hieraan toe, onzen hartgrondigen wensch, dat het heden door mijne dochter geopende Juliana-kanaal in alle opzichten aan de gestelde venvachtingen zal beant woorden cn in belangrijke mate zal bijdragen tot verbetering van den economischen toe stand van Maastricht en Limburg en .van geheel ons land." Graaf de Marchant et d'Ansembourg De Commissie voor onderzoek van de geloofsbrieven meent dat hij tot de Kamer moet worden toegelaten De Commissie voor onderzoek van de f loofsbrieven uit de Ecrete Kamer is tot conclusie gekomen, dat graaf de Marchant et d'Ansembourg (N.S.B.) tot de Kamer be hoort te worden toegelaten. Gister heeft het nieuwe lid echter de ver gadering van de Eerste Kamer nog niet bij gewoond, omdat de Kamer besloten heeft het verslag van de Commissie inzake de ge loofsbrieven, waarin de vraag van het Nederlanderschap van den heer De Marchant aan de orde was gekomen, eerst aan d< dcelingen door te zenden. Het andere N.S.B.-Kamerlid, de heer Van Vcssem is nog niet beëedigd, omdat hij gis ter, toen de beëediging aan de orde kwam, de Kamer heeft verlaten in verband met bo venbedoelde kwestie. Mr. van Vessem, deelde mede, dat hij als protest tegen het uitstel tot toelating van het w gekozen Eerste Kamerlid, graaf de Marchant et d'Ansembourg, die naar zijn meening, aan alle vereischten voor het lid maatschap en in het bijzonder aan die be treffende het Nederlandschap voldoet en door het Nederlandsche volk op wettige wijze tot lid der Kamer is gekozen, verhinderd is geweest heden aan de zitting der Kamer deel te nemen. van Vessem heeft aan den voorzitter der Kamer bericht gezonden van de reden van zijn verhindering. Het is een ietwat zonderlinge motiveering van een zonderlinge daad, die niet van vreemde smetten vrij mag heeten. Tot het toelaten van den graaf als lid der Kamer is geadviseerd. Maar de Kamer wenschto om het bijzondere van het geval dit nog eens in de afdeclingcn tc bekijken. Is dat zoo'n ramp? Is zij daarin niet vrij krachtens eigen autoriteit? Menschen van de cadaverdisciplrne, die politiek slechts bestaan krachtens den wil hun „Führer" behooren voor het gezag onzer Staatsinstellingen wat meer respect te tooncn. Het gebaar van den heer v. Vessem zijn toelichting bevestigt de onderstelling in ons Kameroverzicht vertoont nu een iet wat illegalen en uitheemschen ondergrond. Men gaat niet eerst voor den voorzitter staan om zich tc laten beëedigen en snijdt ~r dan op het laatste nippertje tusschen uit. Dat is geen houding! En het is belachelijk zoo iets later als heldendaad te willen voor stellen. De gulden steeds vaster Op de wisselmarkt van hedenochtend viel een algemeene daling der buitenlandsche valuta's te constateeren. Het staat thans wel vast, dat de Nederlandsche Bank den aanval op den gulden weer goed heeft door staan en zij het met eenig goudverlies, als -verwionnaar uit den strijd is getreden. Het pond daalde hedenmorgen van 7.31% tot 7.29%; de dollar van 148% tot onder het gouduitvoerpunt nl. tot 1.47%; de l-'ransche franc van 9.76% tot 9.74%; de Belga van "5 tot 24.96. Van goudverschepingen is nu natuurlijk geen sprake meer. MEER BOTER NAAR BELGIË Naar het Alg. Hend.bl. verneemt, heeft de regeering besloten, met ingang van 1 Oct. a.s. het invoercontingent voor boter te verrui men. Deze maatregel vindt zijn verklaring in het feit, dat de prijs der binnenlandscbe boter aanmerkelijk is gestegen. Mocht deze prijsontwikkeling ondanks de uitbreiding dor invoercontingenten voortduren, dan zal de regecring bovendien het speciale recht op invoervergunningen verlagen. DE BERECHTING De berechting van de Ossche misda digers Z»1 niet aanvangen op Donder- dag 10 October, maar vermoedelijk op Maandag 14 October voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch, De afgehakte vinget. In verband met nieuwe gegevens, welke dé Koninklijke Marechaussee te Oss had verkre gen, is J. C., bekend als de Ceel uit het Huis van Bewaring te 's-Hertogenbosch naar Oss overgebracht en aan een verhoor onderworpen. Hierbij heeft C. bekend, dat hij op verzoek van L. van der W., in begin 1935 dien6 vin ger zou hebben afgehakt om hem zoodoende in de gelegenheid ':e stellen diverse verzeke- rings-uitkeeringen hiervoor te ontvangen. De uitkeeringen zijn thans reeds gedeeltelijk ge schied. Naar aanleiding van deze bekentenis is var der W., door de Kon. Marechaussee gearres teerd en aan een verhoor onderworpen. Hy blijft tot dusverre hardnekkig ontkennen. Roofovervallen opgehelderd. Toon de Soep en De Sijp hebben nieuwe ont hullingen gedaan. Zij bekenden, dat zy in den nacht van 30 op 31 Mei 1932 een brutalen over val met berooving hebben gepleegd in het dorpje Lith in samenwerking met een J. A. v. d. A., bijgenaamd de 9;ier, die gearresteerd is en bekend heeft, en zekeren K. van G. uit Oss. Deze behoort; tot de beruchte Ossche dadigers en heeft reeds een groot deel zijn leven in de gevangenis doorgebracht. Op het oogenblik ondergaat hij een gevangenis straf van drie jaar wegens inbraak. Het vier tal was destijds de woning binnengedrongen van de zusters van Eldyk te Lith. Zij waren allen gemaskerd en wisten zich toegang te verschaffen tot het slaapvertrek der vrouwen. Twee van hen grepen de vrouwen keel en mishandelden hen vrij ernstig, Wfrwijl de beide anderen zich meester maakten van een geldkistje en het geld uit de winkellade. Een ,van de vrouwen zag echter kans te vluchten en de buren te waarschuwen. Een buurman, de bierbrouwer van Mourik, snelde, gewapend met een jachtgeweer, te hulp, waarna de ge maskerde bandieten, met medeneming var buit, ijlings de vlucht namen. De struikroovers van Berghem. Toon de Soep bekende verder nog een bru talen overval, welken hy tezamen met M. de B., die op het oogenblik wegens een anderen roofoverval in het huis van bewaring te 's-Her togenbosch vertoeft, heeft bedreven. In 1933 heeft het tweetal op den Berghemscheweg markt/bezoeker, die over een welgevulden geld buidel beschikte, opgewacht, neergeslagen van zijn portefeuille, inhoudende f 70, roofd. Eenzelfde misdrijf pleegde hij tezamen met Bijs de Sijp en P. de B. in April 1934 te Berghem. Het beruchte trio volgde een vee koopman uit Bateenburg, die van de Ossche markt huiswaarts keerde. Op een eenzaam ge deelte van den Berghemscheweg onder Berg hem sloegen de drie mannen den niets kwaads vermoedenden veehandelaar neer en mishan delden hem ernstig. Zy slaagden er in hem te berooven van een portefeuille, inhoudende een bedrag van f 280 aan bankpapier. Te Zwijndrecht is gestorven en begraven de l-jarige G. van G., die deel heeft uitgemaakt in een bandieten-bende te Oss. Van G. werd in 1894 veroordeeld tot levenslange gevange- nis&raf wegens moord op wachtmeester Hoek- i. Van G. heeft 32 jaar in de strafgevan genis te Leeuwarden doorgebracht. Bij het 25- jarig regeeringsjubileum van de Koningin werd hij begenadigd. Zwijndrecht werd hem door de justitie als woonplaats aangewezen, het verblijf te Oss werd hem ontzegd. Op zy'n sterfbed heeft v. G. nog uitdrukke lijk verklaard, dat het doodelijke schot gelost door den indertijd naar Amerika uitgeweken Ossenaar van Berkom, bijgenaamd de Baron, dat hij dus 32 jaar onschuldig in de ge vangenisstraf had doorgebracht. Wachtmeester Hoekman was de grootste vijand van de bende. Hy viel tenslotte ats slachtoffer van een verraderlijken moord-aan- val. In 1894 werd Hoekman door de bende, van v. G. een'der meest actieve leden was, een schut uit een jachtgeweer gedood. Branden Woensdagmorgen is nabij De Cocks- dorp op Texel de groote boererahostede ..Sir Robert Peel" geheel in de esoh gelegd. Te omstreeks tien uur werd de brand ontdekt de keuken, waar men bezig was met het bakken vam brood. Het vuur greep toen reeds zoo snel om zich heen, dat aan blus- schen niiert te denken viel. Binnen een uur was het woonhuis en de aangrenzende groo- te schuur, welke geheel met graan gevuld was, geheel afgebrand. Toen dc brandweren van Den Burg en Oosterend ter plaatse kwa men was hun hulp niet meer noodig. De boerderij, welke bewoond word door den heer M. Witte, was eigendom van Jhr. M. Verduynen. Door nog onopgehelderde oorzaak is te Nieuwveen brand uitgebroken in de boerderij van den heer G. van Weiden aan den Bloklandschenweg. Het vuur breidde zich zeer snel uit en, hoewel de brandweer an Nieuwween vrijwel onmiddellijk na het uitbreken van den brand met haar motor spuit aanwezig was en met vier stralen wa ter gaf, mocht het niet gelukken de boerde rij te behouden. Het woonhuis, de veestal, een wagcnloods en een varkensschuur wer den door het vuur vernield, terwijl ook een hooiberg en een groote hoeveelheid ge- dorscht en ongedorsoht graan verloren ging Slechts van den inboedel kon een gedeelte worden gered. Do schade wordt door verze kering gedekt. Eerst na verscheidene uren kon de brondweer inrukken. ROFFELRIJMEN. GEZELLIG WEERZIEN Achtnegenenvijftig, mijn Haagsche agent (Je weet welde man van mijn prachtige tent Die mij een vergunning gaf heel joviaal, Inplaats van een passend procesje-verbaalX Was ook bij het feest van de Staten present, En had me natuurlijk direct weer herkend. Eerst was ik wat angstig, dat voel je wel aan, dacht: ja, misschien héb ik wéér wat misdaan!. Ik zat op een bankje; hij zag hoe 'k genoot Toen zette hij Tietjes ons neerin de goot Maar 't war er heel frisch en heel fijn om te staan Want pas had een bui z'n behoefte gedaan Zoo stonden we daar, zeer zorgvuldig bewaakt. Met heel de familie werd kennis gemaakt Hiér kneep hij een schatje (van acht!) in haar kin, Daar gaf hij een grootje wat beter haar zint Ginds werd er een praatsige jongen gelaakt Maar gansch onze morgen werd vroolijk gemaakt Toen kwam het gewéldig ontroerend moment. Nu was hij weer heelemaaZ enkel a g ent z Z'n hand aan de lat en z'n oog op het volk, Als hadden wij elk een revolver of dolk En toen kwam het afscheid een hand van de bent Tot ziens allemaal! volgend jaar iveer present! (Nadruk verbodenLEO LENS. Auto met zes personen in een sloot gereden Eén zwaar en één licht gewonde Woensdagmiddag heeft op den weg AmsterdamIJ mui den een auto-ongeval plaats gehad, waarbij één dame ernstig werd gewond, terwijl een andere dame licht gekwetst werd. Een familie uit Rotterdam, bestaan de uit 6 personen, (vier dames en twee heeren) was naar Amsterdam gekomen om afscheid te nemen van een familie lid, dat per boot naar het buitenland zou vertrekken. In IJmuiden zouden zij hem nog een laatsten groet brengen. Om dit voornemen uit te voeren, huurden zij een A.C.O.-wagen. Toen deze achter de Ford-fabriek bij de Hemburg was gekomen, nam de chauffeur do bocht te groot, de wagen kwam daardoor op de berm van den weg terecht en verdwenen voorover in de sloot. Door de schok werden de inzittenden 'door elkaar geworpen. Al spoedig konden een paar zich uit den wagen werken en met behulp van anderen werden ten slotte allen weer op den beganen grond gebracht. Vier van hen kwamen er goed af. Een da me van 53 jaar echter was bewusteloos. Zij had een groote wond aan het hoofd, terwijl een andere dame haar arm had gebroken. De hulp van den Geneeskundigen Dienst werd ingeroepen. De bewustelooze dame bleek niet alleen een hoofdwonde te heb ben, maar ook een schedelbreuk te hebben gekregen. Beide gewonden zijn naar heit Wilhelmrna- gasthuis vervoerd. De bewustelooze dame, wier toestand ern stig is, werd opgenomen, de andere kon, na verbonden te zijn, zich weer bij het gezel schap voegen. De toaht naar IJmuiden werd niet voort- Doodelijke auto-ongelukken Te S m i 1 d e is het ongeveer 7-jarig zoon tje van E. van der Scheer door een vracht auto van de N.V. Asser Houthandel overre den en gedood. De politie heeft het lijkje in beslag genomen en stelt een onderzoek om trent de schuldvraag in. Bij Ven ra ij is een ongeveer 50-jarige rouw. Rutten genaamd, die daar voor haar oning uit een autobus stapte, gegrepen door een uit tegenovergestelde richting ko mende vrachtauto met aanhangwagen uit Rotterdam. Zij werd tegen den grond ge smakt en met een zeer ernstige hoofdwonde opgenomen. Eenige oogenblikken later is de vrouw in haar woning overleden. De auto bus werd bestuurd door den zoon van het slachtoffer. Op den Rijksstraatweg bij de tol te B r u m- e n is de 40-jarige courantenbezorger J. S. door een auto, bestuurd door den heer W. uit Enschedé, overreden. S. is met een sche- delbasisfractuur naar het R.K. ziekenhuis te Zutphen mrriHrehrqrht, w»«.r bij is overleden Princess bieden U comfort en elegance. De beste hulp voor gevoelige voeten. VAN BLADEL - WAALWIJK Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit VIER bladen Dinsdag zal de Tweede Kamer de beraad slagingen over het Besuinigingsontwerp her vatten. De Ossche misdaden zullen op Maandag 14 October voor de rechtbank behandeld worden. Op de weg Amsterdam-IJmuiden is een auto in een sloot gereden, waarbij een per soon zwaar en één licht gewond is, BIz. 2 De voorstellen der Commissie van Vilf zullen vermoedelijk door de Negus aanvaard, door Mussolini verworpen worden. De Italiaansche Ministerraad heeft ingrij pende financieele maatregelen getroffen, w.o. een binnenlandsche oorlogsleening. De Britsche vloot in de Middellandsche Zee telt thans reeds 140 eenheden; op alle bases wordt hard aan versterkingen gewerkt. Aan de Abessijnsche grens hebben troe penconcentraties plaats; ook Abessynië neemt oorlogsmaatregelen. In verband met het dreigend oorlogsge vaar heeft President Roosevelt zijn vacantia onderbroken. Te Utrecht is de jaarvergadering gehou den van het Verband van A.R. Propaganda- clnbs. Blz. 3 Verschenen is het jaarverslag van de Postcheque en Girodienst over 1934. De surseance van J. Schaap Lz. te Wor. merveer. De bankiersfirma Katan aanvaardt een accoord op basis van 35 pet. BIz. 5 De herdenking van het 200-jarig bestaan van de Suriname-zending. Minister Colijn voert het woord; de heer Legêne geridderd. De oefeningen van de Lichte Brigade en het Veldleger vangen hedenmiddag in de omgeving van Zutfen en Deventer aan. Blz 9. Nog enkele hoofdstukken uit de Begroo ting voor '"36. Wat de pers zegt over de Millioenen-nota. De Eerste Kamer heeft gister vergaderd. De meuw-gekozen leden zijn toegelaten behalve tot nog toe de N.S.B.-ers. Blz. 10 De Centrale Diaconale Conferentie van de Geref. Kerken te Alkmaar. In Zuid-Afrika is opgericht een Federatie van Calvinistische Vereenigingen. Prof. Dr. J. Wille heeft gistermiddag het rectoraat van de Vrije Universiteit overge dragen aan Prof. Dr. L. van der Horst. Rott. Ond. Mij v. Levensverz, Diergaardelaan 39 Rotterdam Agenten gevraagd 20 pCt. KORTING CHEM. REINIGEN en VERVEN JAPONNEN Smokkelaars en smokkelauto's In samenwerking met. de politie heeft een Rijksambtenaar te Hoek van Holland twee Engelsche stokers aangehouden, die verdacht werden van smokkelen. Dit ver moeden bleek juist te zijn, want ht tweetal was in hot bezit van twee en twintig fles- schen eau de cologne, die frauduleus werd ingevoerd. Een en ander werd in beslag ge nomen en proces-verbaal opgemaakt. Men meldt ons uit Moerdijk: Door een rijksambtenaar, bijgestaan door de marechaussee alhier, werd een dezer avonden nabij de veerboot een auto aange houden, die als smokkelauto stond gesigna leerd. Bij een door de ambtenaren ingesteld grondig onderzoek werd boven op de ben zinetank een houten kistje ontdekt, geheel gevuld met sigarettenpapier, terwiji in de medegevoerde reservebanden, instede van lucht .000 boekjes Belgisch sigaretten papier bleken verstopt te zijn. De chauffeur werd ter beschikking ven den brigade-com mandant gesteld en de auto met sigaretten papier, na inbeslagname, van den Inspecteur mvr.«rro/-Ht«T, Pr^i

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1