Jlieuure £riiisdji? (üourmit I Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden 3n Omstreken „PRINCESS" m P A L T H E abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7 7» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 5570 Bureau: Breesb-iat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1935 15e Jaargang atfoertentiepribtn: Van I tot 5 regels f 1.17'/» Elke regel meer0.22'/, Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer045 Handelsadvertentiën per regel 0.177» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 'I bureau v. wordt berekend f 0.10 Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt al I October a.s. verschijnende nummers gratis. Abonné's op te geven aan DE ADMINISTRATIE EEN ERKENNING EN EEN WAARSCHUWING Dat er tegenstellingen groeien in de S.D.A.P. is onbetwistbaar: orthodoxenals Dr. Wibaut staan tegenover nieuwe leiders. Dit kan ook niet anders bij een partij, die altijd op fiet vinketouw zit en gaarne speculeert op de ontevredenheid in andere groepen. Dan neigt men er allicht toe om de opposanten in 't gevlij te komen; moge lijk dat er stemmenwinst te verwerven is. Zoo deelt tegenwoordig de middenstand veel meer in de roode belangstelling dan vroeger het geval was. Maar sommigen, elwqer Dr. Wibaut en gelijkdenkenden, zien daarin een gevaar voor vervloeiing en verwatering. En ook de jonge voorzitter der partij blijft liever op een afstand van de middenstand, want hij is nog steeds volgens eigen uitspraak van oordeel, dat het begrip socialistische middenstand een contradictio in terminis is. De roode pers staat, wegens al die tegen strijdigheden, nog al eens voor moeilijk heden. Zij weet zich daar in de regel vrij goed door te slaan en wanneer ze het b.v. vopr de kleine boeren opneemt, houdt zo hen voor, dat ze toch feitelijk ook maar arbeiders zijn. Soms echter loopt men daarbij vast; dan kiest men radicaal voor het eenzijdig hlassekarakter der partij, maarbe strijdt daarmee tevens, wat men zoo gaar ne wil. Een treffend voorbeeld daarvan vindl men in .'éeh artikel, dat handelt over de vraag, waarom de roomsch-katholieken zoo bang zijn voor samenwerking en dat eigenlijk dienst moest doen opx eventueel samengaan te bevorderen, maar dat de -roomschen nog meer kopschuw zal maken. Van roomsch-katholieke zijde was - be tveerd, dat het optreden van een rood- robmsch kabinet koren zou .leveren op de nationaal-socialistische molen. Maar zoo is het niet, antwoordt de róode pers: vDe eigenlijke bezjvarpn. van de katho lieken moeten, als wij het wel zien, elders worden gezocht. Het is vooral de samen stelling van de Staatspartij de omstan digheid, dat zij haar kiezers en leden be trekt uit alle maatschappelijke groepen en steeds verplicht is, tegengestelde belangen te verzoenen die den heer Aalberse belet, vóór of tegen de sociale vooruitgang partij te kiezen. Doch wij nemen aan, dat de overweging van de propaganda-mogeiijk- heden, die men Mussert zou bieden, even eens een rol heeft gespeeld." Nu kan men hierop twee antwoorden geven. In de eerste plaats kan men aanvoeren, 'dat Mr. Aalberse heel veel aan sociale wet geving heeft gedaan en daarbij steun vond bil alle rechtsche partijen, ondanks het fe^t, dat alle rechtsche groepen „leden en kiezers betrekken uit alle lagen der be volking". Dat is één. Maar een belangrijker con clusie is de erkenning van de roode pers, dat haar partij eenzijdig is georiënteerd, dat zij een klasse- en geen algemeen be lang dient; en dat dus voor vele groepen .voorzichtigheid geboden is als deze vos do passie preekt. En voor deroomsch-katholieken schuilt er de waarschuwing in, dat samenwerking mét de S.D.A.P. beteekent overgaan op het spoor - van klassebelang; precies zooals Dr. Wibaut het eerlijk en ronduit zei: wie met ons meedoet moet weten, dat hij als de tijd rijp is, met ons op het socialis me behoort aan te sturen. De waarschuwing lijkt ons van meer be lang dan de onjuistheid in het betoog. De Indische pensioenkorting Volksraad tegen verhoogdng De Volksraad heeft uitvoerige besprekin gen gewijd aan de wetsontwerpen inzaWe de korting op de Indische pensioenen en on derstanden. De Regeeringsgemachtigde voor Finan ciën, de heer Do Bruyn Kops, verklaarde o.a., dat het tijdelijk karakter van den voorgestelden maatregel hierin ligt, dat de Regeering nog geen voldoende hechte basis aanwezig acht voor een definitieve rege ling van het pensioenvraagstuk. 'Bij een voortgezet vastberaden streven om te geraken tot bevredigende budgetaire verhoudingen ,en zulks met alle redelijke middelen, bestaat naar de overtuiging van de Regeering geen reden tot bezorgdheid over de nakoming van pensioenverplichtin gen. Deze maatregel is, naar de overtuiging der Regeering niet alleen te verdedigen, maar onder de geldende omstandigheden redelijk en billijk en moet daarom urgent worden geacht De Volksraad besloot echter met 45 stemmen vóór en 7 stemmen tegen te adviseeren tegen de aanneming der on- havige wetsontwerpen. AMSTERDAMS NIEUWE COLLEGE VAN B. EN W. De heer G. Baas Kz. neemt herbenoeming aan De verdeeling der functies heeft thans plaats gehad Naar wij vernemen heeft de heer G. Baas Kzn., Dinsdag door den Gemeen teraad van Amsterdam tot wethouder ge kozen, deze benoeming aanvaard. De heer Baas had de beslissing over het al of niet aanvaarden dezer benoeming in beraad gehouden omdat hij overleg wilde plegen met het Bestuur der A. R. Kies- vereeniging. Gisteravond te 7 uur heeft deze bespre king plaats gehad; te 8 uur heeft de heer Baas den burgemeester Dr. W. de Vlugt, medegedeeld, dat hij de benoeming aannam De eerste vergadering van het nieuwe Col lege, die ter oorzake van het uitblijven der beslissing van den heer Baas was uitge steld, is nu gisteravond voltallig gehouden. Na een langdurig debat dat tot bijna mid dernacht duurde is men tot de volgende verdeeling gelkomen: Mr. G. C. J. D. Krop man, waarnemend burgemeester. Burge meester de Vlugt: Algemeene Zaken (be halve. brandweer), Militaire Zaken, Ge meente, Bedrijven én Financiën voor zoover betreft de Gemeentelijke Inspectie. S. R. de Miranda: Publieke Werken en Volks huisvesting. Mr. Kropman: Arbeidsza ken, Handelsinrichtingen en Bureau voor Statistiek. E. Bo elk man: Onderwijs en Kunstzaken. Jac .Rustige: Financiën (behalve de Gem. Inspectie), Belastingen Gemeente Bedrijven, Brandweer en Assuran tie Zaken, F. v. Meurs: Maatschappelijk Steun, Levensmiddelen en Wasch-, Schoon maak-, ad- en Zweminrichtingen. G. Baas Kzn: Openbare Gezondheid, Bevolkings register en Burgerlijke Stand. Commissie Werkloosheidsbestrijding. Voorts is ter voorbereiding van nadere plannen inzake werkloosheidsbestrijding een commissie benoemd, bestaande uit de wethouders voor de Publieke Werken en de Volkshuisvesting, voor de Financiën en voor Maatschappelijk Steun, resp. de heeren De Miranda, Rustige en Van Meurs. De fractie van den Vrijheidsbond heeft het volgende communiqué uitgegeven: De financieel-economische inzichten der liberalen omtrent de in de naaste toekomst te voeren gemeentepolitiek, wijken zoozeer af van de inzichten der sociaal-democraten, dat de liberale Raadsfractie, met waardee ring kennis genomen hebbende van de be reidheid van den heer Baas, om zijn zetel voor een liberaal ter besohikking te stel len, na ernstige overweging besloten heeft, geen harer leden af te staan aan een col lege van B. en W., waarin de sociaal-demo craten de helft der wethouderszetels be zetten. Zooals men hierboven kan lezen, iheeft daarop de heer Baas opnieuw een wethou derszetel aanvaard. De heer Snoeck Henkemans treedt af Als Tweede Kamerlid Naar de „Ned'.M meldt heeft de heer J. R. Snoeck Henkemans het voornemen, nog deze maand zijn lidmaat schap van de Twee de Kamer neer te leggen, zulks in ver band met zijn her benoeming als wet houder van Den Haag. Zijn opvolger op de TH.-lijst is mr. dr. A. van Rhijn, secr. generaal van het Departement van Econ. Zaken. Het Haagsche college van B. en W. De portefeuille-verdeeling Naar wij vernemen zijn de portefeuilles van het nieuwe college van B. en W. in Den Haag als volgt verdeeld: Prof. Ir. C. L. v. d. Bilt (lib.): Onderwijs; L. Buurman (s.d.a.p.)Sociale Zaken; Ir. L. J. M. F ber (r.k.)Gemeentebedrij ven en Openbare Werken; J. R. Snoeck Henkema s (c.h.)Financiën; M. Vrijenhoek (s.d.a.p.)Stadsontwikkeling Ze moesten het overdoen Dinsdagmorgen vergaderde de gemeente raad van Baarland en benoemde een tweetal wethouders. Des middags werden echter de Raadsle den wederom en nu spoedeischend in ver gadering bijeengroepen. In de vergaaering van des morgens had de burgemeester art. 52 van de gemeentewet over het hoofd ge zien en hadden de betrokken leden bij de herstemming meegestemd. Het Raadsbesluit van des morgens wera daarom ingetrokken en weer werd gestemd voor wethouders. Het gevolg was dat twee andere leden, waar onder een dame, werden benoemd! De eerst- gekozenen na enkele' uren dus af! „Kunst S.O.S." geopend Fraaie expositie Hij Kleykamp In de zalen van de Koninklijke Kunst zaal Kleykamp te Den Haag heeft de officieele opening plaats gehad van de tentoonstelling van werk van kunste naars uit Den Haag en omliggende ge meenten aangesloten bij de Nederland- sche Federatie van Beeldende Kunste- naarsvereenigingen, welke tentoonstel ling is georganiseerd door het comité „Kunst S.O.S." Namens het Uitvoerend Comité heeft dr H. E. van Gelder bij deze opening een inleidende toespraak gehouden. Dank bracht spr. aan burgemeester Do Monchy, die zich wel heeft willen belasten met het eere-voorzittcrschap en aan het comité van dames, die zich bereid hebben verklaard, op de Zaterdagmiddagen 7, 14 en 21 September a.s. door het schenken van gratis thee. het verblijf voor de bezoekers der tentoonstelling te veraangenamen. Burgemeester de Monchy hieraan gevolg gevend, deed dit met een rede, waarin hij den nood van de kunst schetste. De kunst aldus spr., dreigt onder te gaan. En als van een zinkend schip gaat een dringend S.O.S. door den aether. Het woord is thans aan het publiek, al dus spr. Hij deelde nog mede dat het ge meentebestuur door het geven van een crediet van 500 voor den aankoop van kunstwerken uit deze tentoonstel- - ling gemeend had een goed voorbeeld te geven; het gemeentebestuur stelt zich voor deze werken te gebruiken tot opluistering van de localiteiten in den aanbouw van het gemeenteziekenhuis. Hiermede verklaarde spr. de tentoonstel ling voor geopend. Tot bezichtiging werd daarop door de aan wezige autoriteiten en de vele genoodigden overgegaan. De tentoonstelling omvat 233 werken; zij is tot en met 29 September da gelijks geopend. De opening werd bijgewoond door wethou der Buurman en den gemeentesecretaris, mr dr Bestudeering van luchtvaartlijnen Naar het „Hbld." verneemt zullen de heeren Plesman en Guilonard Zaterdag a.s. naar Amerika vertrekken, met het doel voor de K. L. M. de organisatie van verschillende luchtvaartlijnen tej?e- studeeren .terwijl tevens de noodige aan dacht zal worden besteed aan de ont wikkeling van de Amerikaansche vlieg techniek. In verband hiermee zullen ook eenige vliegtuigfabrieken worden bezocht. De studiereis zal zich uitstrekken over tal van onderdeelen van het Amerikaan sche vliegwezen, zoo b.v. ook ten aan zien van den strijd tegen hinderlijke klimatologische factoren. De heer Gui lonard zal zich in het bijzonder bezig houden met de resultaten van nieuwe technische vindingen, welke in Amerika worden toegepastl Mr. J. J. Croles gaat heen De president van het Gerechtshof te Leeuwarden, Mr. J. J. Croles, heeft tegen 1 Nov. om gezondheids redenen ontslag als zoodanig ge vraagd. Mr. Croles werd 23 Augustus 1869 te IJlst geboren. Hij werd aanvankelijk opgeleid voor den scheepsbouw. Later studeerde hij aan het gymnasium te Sneek en voltooide zijn studies aan de Vrije Universiteit te Am sterdam, waar hij in 1897 aan de Gemeente lijke Universiteit promoveerde. Mr. Croles werd in 1905 griffier van het kantongerecht te Leeuwarden, in 1910 rech ter in de rechtbank aldaar, in 1920 raads heer in het gerechtshof, in 1926 vice-presi dent en sinds 1930 is hij president van het hoogste rechtscollege in Friesland. Van 1903 tot 1922 was de heer Croles lid van de Provinciale Staten voor de antiL revolutionaire partij. In laatstgenoemd jaar werd hij gekozen tot lid van de Eerste Ka mer, welke functie hij bleef waarnemen tot 1929. Bovendien was Mr. Croles van 1903 tot 1921 schoolopziener. De Regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en tot offi cier in de orde van Oranje-Nassau. Reizende Duitschers in Nederland Op vragen van het Kamerlid Vos inzake heit logeeren van Duitschers in Nederland-' sche hotels, hebben de Ministers van Finan ciën en Econ. Zaken geantwoord, dat het enkele malen is voorgekomen, dat kantore van het Mittel Europasches Reisebüro heb ben geweigerd hotelcoupons voor niet hij deze organisatie aangesloten Nederlandsche ho tels af te geven. Ter zake werd onmiddellijk, met een beroep op de bepalingen der over eenkomst inzake het reisverkeer, overleg gepleegd met de Duitsche autoriteiten, het- vvlk er toe leidde, dat het Mittel Europai- sches Reisebüro nogmaals in een circulaire aan zijn organen er op heeft gewezen, op aanvraag ook aan niet aangesloten hotels coupons dienen te worden afgegeven. Prinses Juliana op 13 Sept. naar Alkmaar Naar wij vernemen, bestaat er ge grond uitzicht dat H. K. H. Prinses Juliana op Vrijdag 13 September te Alkmaar de vergadering zal bijwo nen van de Ned. Vereen, voor Armen zorg en Weldadigheid, van welke vereeniging H. K. H. Beschermvrou we is. Zal Amerika Fokker arresteeren? Een voorbarige senator Zooals wij gister reeds mededeelden, zou Senator N y e aan het Amerikaansche De partement van Justitie de onmiddellijke aanhouding van de vliegtuigbouwer Anthony Fokker hebben verzocht. De voorzitter van de Senaatscommissie voor den wapenhandel wilde hem n.l. hooren over de door hem gedane leveranties van oorlogsvliegtuigen. De senator in kwestie heeft, vrij voorba rig, aangenomen dat Fokker niet voor deze commissie zou willen verschijnen, en wilde hem daarom maar vast arresteeren. Dat Fokker niet zelf reeds is komen op dagen zou verband houden met het feit, dat hij juist zijn vacantie doorbrengt op een jacht, dat langs de kust aan het visschen is Spek-uitvoer naar Duitschland Dringend op verruiming aangedrongen De Ned. Vereeniging van uitsluitend- ex porteurs van spek en de desbetreffende groep van de Ver. van Nederlandsche Ex porteurs van Vleesch en Vleeschproducten, hebbenzich tot den minister van Land bouw en Vissoherij gewend met een telegra fisch adres, waarin zij dringend de aan dacht verzoeken voor den spek-export naar Duitschland, welke de eerste zeven maan den van 1935 reeds ver beneden het rela tieve aandeel 193334 van den totaaluit- voer naar Duitschland is gehouden en thans voor September wederom is vermin derd met 10 pCt. ten opzichte van Augus tus niettegenstaande het thans vol seizoen is en de spékexport naar Duitschland te gen prijzen van 48—50 ets per K.g. loo- nend is. Bovendien aldus het telegram worden de betalingen gedekt door garan ties van exporteurs. Aangezien groote hoeveelheden spek zijn verkocht voor smelting tegen prij zen van 2030 ets. per K.G., terwijl de Buitsche afnemers dringend spek noo- dig hebben, verzoeken adressanten on middellijke, herziening van de positie van den spek-export, verruiming daar van eiL zekerstelling van een minstens relatief aandeel van 3,1 pCt. van de waarde van den totalen uitvoer naar Duitschland voor het artikel spek, en maatregelen te nemen opdat de achter stand over de - eerste negen maanden van 1935 worde gecompenseerd in het laatste kwartaal 1935. Aan doovemans deur geklopt? Voorts wordt uiting gegeven groote rief van de exporteurs, behalve het niet-beantwoorden hunner requesten door het departement ,nl. het niet-bekendmaken van de betalingscontingenten door het Cri sis-Uitvoerbureau, de weigering van een voudige inliohtingen, hun belangen be treffende en het niet-instellen, ondanks her haald verzoek van een commissie van ad vies voor den spekexport, samen te stellen uit leden van beide onderteekenende ver- eenigingen, waarin, alle belanghebbenden zijn Architect Jac. Ph. Wormser f De bekende Hilversumsche architect Jac. Ph. Wormser is te Amersfoort op 57-jarigen leeftijd na een slepende ziekte overleden. Hij was een man met groot talent, gelijk bleek uit verschillende werken, zooals wonin gen te Hilversum, te Watergraafsmeer en te Velp, zijn verbouwing van de Torenlaankerk en een hulpkerk te Hilversum, een aantal landhuizen, waaronder bet bekende „Rei gersnest" te Oostvoorne, waarvoor hij den Prix d'or verwierf en een fröbelschool te Hilversum. Ook ontwierp hij vele boek banden. Oud-Minister Van Dijk te Batavia BATAVIA, 3 Sept. (Aneta). De oud-oni nister Van Dijk, die thans voor gezondheids redenen een reis door Indië maakt, en het eiland Sumatra reeds bezooht, arriveerde hedenmiddag met de „Van der Wijck" van de K.P.M., uit Padang. Hij werd bij aankomst te Tandjong Priok door velen verwelkomd, o.a. door den vloot- commandant Van Duim, den heer Everts, president-directeur van de K.P.M., en de heeren Van Helsdingen en Van Lonkhuyzen, vertegenwoordigers van de Christelijke Staatspartij in den Volksraad. De heer Van Dijk verklaarde, dat hij zich omtrent allerlei Indische vraagstukken wenschte te oriënteeren; bij z'n eerste bezoek aan Indië was hij buitengewoon onder den indruk gekomen van de majestueuze natuur en de outillage van de voornaamste cultures op Sumatra. Na Java bereisd te hebben, zal hij een tooht maken door Bali en eind October Holland terugkeeren. Gemengd Nieuws. BRANDEN Te Nu enen (N.-Br.), is de boerderij den landbouwer H. de H., afgebrand. Verzeke ring dekt de schade. Te Stadskanaal is door onbekende oor zaak de arbeiderswoning, bewoond door W. Schrik, totaal afgebrand. Van den inboedel werd niets gered. Alles was verzekerd. Ontzettend ongeluk in een keet Acht mannen door den bliksem getroffen Drie hunner gedood Gistermiddag heeft een kortston dig, doch hevig onweer aan de Maaswerken in de polder te M e- gen (N.-Br.) een vreeselijk onge luk veroorzaakt. Toen een achttal werklieden voor het opkomend on weer in een keet beschutting had den gezocht, sloeg plotseling de bliksem in de keet, die geheel aan splinters sloeg. Van de arbeiders werden er drie op slag gedood, terwijl de an deren min of meer ernstige brand wonden opliepen. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen. Dr. Stolts uit Oss werd onmid dellijk telefonisch gewaarschuwd en was spoedig op de plaats des onheils, om de eerste geneeskundige hulp te verleenen. Ook dokter Baptisi uit Megen en burge meester van Vlokhoven uit Megen waren spoedig op de plaats van de ramp. De na men der drie slachtoffers zijn J. Arts uit A. v. d. Boogaard en H. Arnlz, beiden uit Horssen. Alle drie waren gehuwd. Van de overigen was J. G. v. d. Vonder voort er het ergst aan toe. Hij werd ver voerd naar het ziekenhuis St. Anna te Oss, evenals de minder ernstig gewonde P. Ploegmakers, v. Orsouw, v. d. Wielen en G. Boeyen, allen uit Oss, die brandwonden hadden bekomen. De toedracht van het ongeluk Omtrent de toedracht van het ongeluk wordt gemeld: Omstreeks vijf uur brak een hevig onweer -os, dat gepaard ging met zwaren regenval. De werkzaamheden aan de Maas-kanalisa tie-werken, aan de Oostelijke zijde van het dorp, waren nog in vollen gang. Circa 150 tewerkgestelden uit Noord-Brabant en het Land van Maas en Waal zijn daar een ge deelte van de oude Maas aan het dichten. Een opzichter der werken gaf de tewerk- 0estelden toestemming den arbeid te onder breken en zij spoedden zich ijlings naar de zich op het terrein bevindende schuiiketen. Deze gebouwtjes, welke van hout zijn op getrokken en afgedekt zijn met gegolfd plaatijzer, bieden een schuilplaats aan tien twaalf personen. Het onweer nam voortdurend in hevig heid toe en de bliksemschichten waren niet _,an de lucht. Plotseling weerklonk een he rige knal. Een aantal arbeiders die in de dichtstbijgelegen keet schuilden, snelde toe om te zien wat er gebeurd was. Ze trachtten de deur van de getroffen schuilkeet te ope nen, doch tot hun ontzetting bemerkten zij dat de toegang was afgesloten. Bovendien kregen zij op hun herhaald geroep geen antwoord. Onmiddellijk rees het vermoeden, dat hier een ontzettend ongeluk moest zijn gebeurd. Met vereende krachten poogde men de deur te forceeren, doch dit gelukte niet. Er was geen andere oplossing moge lijk, dan het gebouwtje te vernielen, ten einde aldus zekerheid omtrent het lot der slachtoffers te verschaffen. Een ontzettend schouwspel- Toen de mannen na veel moeite de planken aan een zijkant hadden ver wijderd, ontwaarden zij een ontzet tend schouwspel. De acht arbeiders lagen bewegingloos op en over elkaar op den grond uitgestrekt. Allen ble ken door het hemelvuur te zijn ge troffen, terwijl slechts enkele van hen zwakke teekenen van leven gaven. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ontboden. De te hulp gesnelde opzichter en arbeiders hadden intus- schen zooveel als mogelijk was, hulp aan de slachtoffers verleend. Men kwam spoedig tot de ontdekking, dat drie slachtoffers direct door den blik sem waren gedood, terwijl de andere vijf getroffenen bewusteloos warea. Onmiddellijk paste men kunstmatige ademhaling toe en het mocht geluk ken bij deze laatste vijf de levens geesten weer op te wekken. Toen dr. Stoltz uit Oss per auto op de plaats des onheils arriveerde kon hij bij drie slachtoffers slechts den dood consta- teeren. De slachtoffers. De 35-jarige Arts uit Oss laat een vrouw met 3 jonge kinderen achter; de 50-jarige J. v. d. Boogaerd uit Horssen is vader van een kind, en de 43-jarige H. Arntz even eens uit Horssen, was vader van 5 kinde ren. De vijf anderen hadden verschillende brandwonden opgeloopen, terwijl er onder hen eenige waren wier ledematen verlamd bleken te zijn. Van der Vondervoort uit Oss, vader van 6 kinderen, is er het ernstigst aan toe. De ongelukkige had zware brand wonden. Burgemeester van Vlokhoven re- quireerde direct alle beschikbare auto's om de gewonden naar het St Anna Ziekenhuis te Oss te doen overbrengen. Daar zijn ze ter verdere verpleging opgenomen. De lijken van de omgekomenen werden per brancard naar het Liefdegesticht ter plaatse overge bracht Later op den avond zijn de stoffe lijke hulsels door de justitie vrij gegeven en naar Oss en Horssen vervoerd. Het ongeluk veroorzaakte diepe verslagenheid in O: Megen. De toestand van de slachtoffers kan be vredigend worden genoemd. Bij geen enkel is direct levensgevaar aanwezig. GEMAKSSCHOENEN bieden U comfort en elegance. 0e beste hulp voor gevoelige voeten VAN BLADEL Princess WAALWIJK Voornaamste Nieuws. Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen BV 1 Het Amsterdamsche college van B. en W. verdeelt de functies. De heer Baas heeft zijn benoeming aangenomen. Mr. J. J. Croles, president van het ge rechtshof te Leeuwarden, heeft tegen 1 Nov. ontslag gevraagd. De heeren Plesman en Guillonard van d# K.L.M, gaan voor een studiereis naai Amerika. Tijdens een onweer is gisteren te Megen (N.Br.) de bliksem in een werkkeet van da werkverschaffing geslagen; drie arbeiders werden gedood, vijf zwaar gewond. Overleden is de architect Jac. Ph. Wormser BIz. 2 Edens uiteenzetting te Genève. Hij stnnrt aan op vredelievende regeling, maar wijst op den stok achter de deur, die Engeland zal helpen hanteeren. Laval sluit zich bij Edens betoog aan Aloisi vaart op felle wijze uit tegen Abessynië. De orkaan over een deel van Florida heeft veel meer slachtoffers geëischt dan aan vankelijk gedacht werd. Een kanaal door Florida, dat den Atlanti- schen Oceaan met de Golf van Mexico ver bindt, zal in werkverschaffing worden uit gevoerd. Koning Leopold moet het bed honden. Besprekingen aangaande eventueele ver* lenging van de tinrestrictie. BIz. 8 De verhooging der monopoliehelfing óp granen en veekoeken, ten bate van het Land bouwcrisisfonds zal verschillende bedrijfs takken schaden. Heden is te Zeist het 27ste Congres geo pend van de Ned. Bond van Chr. P.T.T.- personeel. Ex-koning Alfons van Spanjo Is gister i4 Amsterdam aangekomen. Een dag bij Philips, II (slot). BIz. 9 Het achttiende congres van de Calvinis tische Studenten Beweging, Rott. Ond. Mij v. Levensverz. Diergaardelaan 39 Rotterdam 3 -Jaarlijkse winstverdeling: AGENTEN GEVRAAGD 20 pCt. KORTING CHEM. REINIGEN en VERVEN JAPONNEN De staking te Tilburg Met 130 man uitgebreid Gistermiddag heeft de tweede ploeg der N. V. Kamgarenstoffenfabriek „Kas- tofa" aan de Groeseindstraat zioh bij de stakers aangesloten. Heden zal al het personeel van deze fabriek in staking gaan, waardoor deze staking met on geveer 130 man wordt uitgebreid. Hoewel er aan de verschillende fabrieken ge» post wordt, is tot nu toe alles nog rustig. Kind door geveltop getroffen Doodelijk ongeluk bij een afbraak Gistermiddag omstreeks kwart voor 12 is het 314-jarig meisje M. v. d. S., wo nende in de Smitstraat te De n Haag op tragische wijze om het leven geko men. Gemeld tijdstip kwam in de Gasl.uan de geveltop van perceel 62, dat werd ge sloopt, plotseling naar beneden, wl - r- door het juist passeerende meisje werd getroffen. Zij is per particuliere auto in stervenden toestand naar den Centralen Post vervoerd, alwaar zij kort na aan komst aan de bekomen verwondingen is bezweken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1