WEKELIJKSCHE B IJ L A G E „aurora" keuken Handwerken inschrijving van leerlingen modevakscholen: knippatroon Stoom-Wasch- en Strijkinrichting W. SPIERENBURG C.Wzn, UTRECHT KONINGSWEG 56 Telef. 11165 Postrekening No. 43430 Opgericht 1838 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN Uit de chineesche Kruidig en gevarieerd, zóó eet de Chinees. China heeft altijd voor ons, Europeanen, ide attractie van het zonderlinge gehad, (Vooral in den tijd, toen de zonen van het Rijk van het Midden nog „staarten" droe gen, en in hun eigenaardige, prachtige zij den gewaden getooid gingen. Veel echte en nagebootste Chineesche kunst, in den vorm ,van waaiers, matten en vooral van porce- lein, droeg er toe bij, dat wij van het leven in dit land een denkbeeld van wonderlijke grilligheid kregen. De laatste jaren intusschen is China ons Jpeel dichterbij gekomen want nu de scheep vaart stagneert en de Ghineesohe kolonies in de Amstel- en Maasstad wellicht grooter zijn dan ooit, is de verschijning van deze schuin-oogige vreemdelingen en bijwoners in ons land steeds meer de aandacht gaan yragen. Ook het Chineesche restaurant trekt te genwoordig bezoekers, die er uit den aard van hun afstamming feitelijk niet thuis behooren, maar die ondernemend genoeg zijn, om eens met het Chineesche menu kennis te willen maken. De Chineesche keuken vertoont zeer aan merkelijke afwijkingen van bijvoorbeeld de „Hollandsche burgerpot", hetgeen natuur lijk niet te verwonderen is. Het eerste, wat den bezoeker van een Chineesch eethuis op valt, afgescheiden nu van het gebruik der befaamde eetstokjes, die echter niet in twee handen gehouden worden, doch slechts in één, is, dat de gerechten vrij klein gesneden en bijzonder gecompliceerd zijn. .Vermoedelijk ihoudt dit niet alleen verband juist met diezelfde eetstokjes, waarmee men het gemakkelijkst dingen van gemid delde grootte naar binnen kan spelen, zooals de Vlamingen zeggen, maar ook met een zekeren tegenzin, teveel van één soort eetwaar in een menu op te nemen. Ongecompliceerde gerechten, zooals bij- Voorbeeld vleesch zonder meer, onvermeng de groente, enz., daarnaar zal men op de Chineesche tafel tevergeefs uitzien. Want de Chinees heeft een zeer ontwikkelde smaak, en weet vermerfging van verschil lende geurige en kruaïgo substanties toti een goed geschakeerd geheel bijzonder te jvaardeeren. Kippenvleesch, ook al weer klein gesne den in mooi gevormde stukjes; kippenle ver en vooral ook varkensvleesch, behoo ren tot de dingen, die een rechtgeaard lid van het gele ras graag op de tong heeft, en dan ook veel gebruikt Zelfs in restaurants >vaar de prijzen zeer matig zijn, om niet te zeggen laag. Een ander voornaam artikel is natuur lijk de rijst die droog gestoomd op tafel komt elke korrel los van de andere. In melk gekookte rijst met boter en suiker, of onze echt Hollandsche rijst met krenten #ijn den Chinees een gruwel. Een zeker deel van de bamboeplant Is bok een zeer gewaardeerd bestanddeel van Chineesche gerechten. Kijkt u daar maar niet vreemd van op. Vermoedelijk denkt u aan het eten van een ding, dat veel op een yischhengel gelijkt? Maar het bamboe, in Chineesch eten verwerkt, is jong, een wei nig knappend, en heel geurig. Ook uitspruitsels van de sojaplant zijn zeer geliefd, en de smaak zal u denkelijk niet teleurstellen, mocht u het eens wagen een proef te nemen. Anders zal het u misschien vergaan, zoo li om een portie gebakken inktvisch zoudt .vragen, 't Is moeilijk te verklaren hoe dat zit, maar de meeste Europeanen hebben nu eenmaal een ingeboren aversie tegen dit gedierte. „Gemalen duif' is een vrij vet en zwaar Cten; toch smaakt ihet heerlijk, als men het met mate gebruikt. Hoe staat u tegenover een portie haaien- magensoep? Vermoedelijk niet zeer welwil lend- Nu, wat de maag van dit gevaarlijk .vraatzuchtig gedierte aangaat, zoo u daar van een deel in uw bord aantreft, kimt u het maar het beste aan den kant leggen. Het is vrij ruw in den mond. Maar de bouil lon, ervan getrokken, vermengd^ bijwijze .van soepgroente, met wat bamboehart en sojaspruitsel, en eventueel een stuk of wat nog geheimzinniger toevoegsels, is in het geheel niet te versmaden. De thee, die men in een gemiddeld Chi neesch restaurant opdient, en waarvan men in den regel zooveel krijgen kan, als men wenscht, zonder dat dit voor den gast financieele gevolgen iheeft, smaakt, als men er nog niet aan gewend is, een beetje hooi- aohtig. U begrijpt me wel, al hebt u ver moedelijk ook nog nimmer hooi geproefd. Men drinkt ze zonder toevoeging van suiker en melk, en in verband daarmede is ze niet sterk afgetrokken, wat alweer een voor deel is. Nu zult u vermoedelijk nog iets over de zoogenaamde eetbare vogelnestjes willen yveten. Of ze werkelijk naar Europeesch begrip eetbaar zijn, zouden we u tot onzen spijt niet kunnen vertellen. Om tweeërlei reden, Dit artikel is nogal gepeperd van prijs. Men houdt hot lang niet overal in voorraad, cn wie van een bord soep met vogelnestjes wil genieten, moet geruimen tijd van tevoren den restaurateur zijn bestelling opgeven. Dit experiment hebben «wij daarom nim mer gewaagd. De vogelnestjes, die aldus In de soep ge bruikt worden, zijn nesten van een rotszwa- luw, die salangari heet. Hij komt voor op de kusten van Zuid-Azië, op verschillende daargelegen eilandengroepen, cn ook aan 'de rotsachtige zuidkust yan ons Java, De Salangari maakt zijn nest tegen de rotsen, op dezelfde wijze als de zwaluw dal bij ons tegen de muur bevestigt. Het nest wordt gemaakt van een stof, die zich in den snavel onder dc tong van den vogel op hoopt; het is n>et veel anders dan een zeer taai speeksel, dat in de lucht verhardt. Ook wordt beweerd, dat de nesten bestaan uit kleiachtige, vette aarde met het speeksel van den Salangari vermengd. De nesten hebben als ze pas gemaakt zijn, een vrijwel witte kleur, doch worden lang zamerhand geel, geelbruin of bruinachtig. In kokend water gelegd worden ze week en zetten uit. Laat men ze weer opdrogen, dan worden ze weer hard, doch zijn niet meer taai en breken gemakkelijk. Ia Oost-Indië wordt een klip, waarin de eetbare vogelnesten geplukt worden, Gowa genoemd. Op Java bevinden zich de Gowa- Teonon, de Gowa-Linghon, de Gowa Tjip- trap enz. Op sommige plaatsen oogst men drie-, op andere plaatsen viermaal per jaar. Alvorens met het plukken te beginnen, heeft er een offerfeest plaats, een godsdien stige plechtigheid, waarbij de offers, be staande uit bloemen, vruchten, at&l, sirih, pinang, wierook en nog andere dingen wor den verbrand. Deze offers worden bijeengebracht in een bak van bamboe, die daartoe geplaatst is in de nabijheid van een waringin, en opge dragen aan Ratoe Kidael, de koningin van liet Zuiden, of wel aan den man, die eeu wen geleden het gebruik van de vogelnest jes bedacht, en die, naar het volksgeloof, op de plaats begraven ligt, waar de warin gin, in dit geval „Serootboom", is opge groeid. Aan het plukken dezer vogelnestjes is groote moeite en gevaar verbonden. De rotsen of klippen in welker kloven de Sa langari de nesten bouwen, zijn uit zee niet te bereiken. Niet door het beklimmen der klippen komt men in de kloof, maar door afdalen langs een ladder van rotan. Voor de Gowa-Temor heeft men een lad der noodig van 275 voet, voor de Gowa- Lingkon worden eenige ladders vereischt tot een gezamenlijke lengte van wel 11-50 voet. Deze ladder wordt aan een boom of aan een boomwortel bevestigd, zoodat hij van den overhellenden rotstop vrij neer hangt. De Javaan daalt, van een zak en eer. speer voorzien en werpt zich door een schommelende beweging op een uitsteken de rotspunt of wel op een bamboe-stelling, reeds vroeger in de rotsspleet ajangebradht. In de spleet of kloof zijn tussehen de wan den einden bamboe gewrongen soms tot een diepte van meer dan 200 voet naar binnen. Van bamboe op bamboe klimt de Javaan al dieper, nu eens omhoog, dan weer om laag, overal waar ze te bereiken zijn de nesten afplukkend om ze in den zak te ver zamelen. Is de zak vol, dan klimt hij terug, haalt met zijn speer, aan welker einde een haakje is, de ladder naar zich toe, en klimt dan, met zijn oogst op den rug, hoofd of schouder gebonden, weer omhoog. Bedenk eens, daar slingert hij dus boven de onder hem bruisende en kokende zee. Zijn speer dient hem nu om zich te vrijwaren tegen de vooruitstekende rotspunten. Het slingeren wordt minder, langzaam stijgt de Javaan omhoog, eindelijk bereikt hij den rotstop weer. Gelukikig worden deze moeitevolle en gevaarlijke tochten gewoon lijk volbracht; uiterst zelden verliest de klimmer zijn cvenwioht, maar gebeurt dit, dan stort hij met zijn oogst in de schuimen de waterkolk en verdwijnt voor altijd. Een Babycape. De hieihij afgebeelde babycape met ca puchon, wordt gehaakt van circa 330 gram witte wol, en 20 gram rose en lichtbauwe zefienvol. Men gebruikt ervoor een Inox haakpen no. 3. Natuurlijk wordt de cape gewerkt volgens het knippatroon, waarbij men begint aan den bovenrand van de pas met 90 witte kettingsteken. Men haakt heen en weergaand v., steeds beide lussen gebrui- Volgens het knippatroon wordt, over do heele wijdte verdeeld, onregelmatig gemeer- Is de pas gereed, dan haakt men de cape in een moezenpatroon als volgt aan: 1ste t. 1 v. op de 1ste v., 5 gerekte st. 1V2 c.M. hoog) op de 2de volg. v., en op de 2de volg. v. vanaf begin herh. Men heeft nu de vereischte breedte van het capedeel B verkregen. Bij het model zijn in den lsten t. 55 n zen. 2de t.: afw. 1 v. op het middelste van de onderliggende moes en 1 moes op 1 v. Steeds de achterste lus gebruiken. Alle volg. t. als de 2de t. Voor de splitten (zie k.p.) deelt men het werk. De teruggaande t., aan den onder rand, die het dichtst bij de lijn op het k.p. is, wordt lichtblauw, de laatste teruggaan de t. rose gehaakt. Nu werkt men aan den bovenrand van de pas van pijl tot pijl op het k.p. een 2*4 c.M. breed boordje, heen en weergaand wit te v. Aan de einden van het boordje haakt men twee 20 C.M. lange koorden van kett.s. De capuchon wordt afzonderlijk gewerkt. Men begint aan een smallen kant op -13 kettis. en haakt: 1ste t: 1 v. in 1 opzetsteek, 1 moes in den 3den volg. s., en in den 3den volg. s. vanaf begin voortel herh. 2de en alle volg t., als de 2de t. aan de cape. Is de vereischte hoogte bereikt, dan haakt men langs den voorrand van de capuchon heengaande tv., waarbij steeds beide lus sen gebruikt worden. Men haakt 2 witte, 1 lichtblauwe, 1 witte en 2 rose toeren. De capuchon achter in het midden dicht naaien en boven aan den pasrand zetten. Daarbij moet het smalle halsboordje aan den binnenkant van de capuchon liggen. Langs den voorrand van de cape haakt men 2 heengaande t. witte v. De armsgaten omhaken met telkens 1 rd. witte, lichtblau we, witte en rose v. Als sluiting dient eeu 110 C.M. lang koord van rose en lichtblauwe ketts., dat onder de capuchon door den pasrand wordt gere gen. Aan de einden van het koord komen 2 kleine, op de punt van de capuchon 1 groo te rose-licht blauwe pompon. Melkdrinken op school Straks gaan onze kleintjes weer naar schoolde allerkleinsten voor oen eersten keer, de grooteren om de taak weer op te vatten, die tijdelijk door de vacantie onder broken werd. Eerst een woordje over die laatste groep. Behooren ze tot de normaal gezonde kin deren, op wie het schoolleren vooral het statische schoolleven met zijn betrekkelijk gebrek aan frissche buitenlucht geen noemenswaard nadeeligen invloed heeft en die in hun vacantie dus eigenlijk geen tekort aan krachten hadden in te halen, dian zien we ze ook thans weer met een gerust hart naar school gaan: ze zullen ook in dit leer jaar wel weer groeien en bloeien. Jamits we de noodige voorzorgen nemen. En een van dlie voorzoigen bestaat in een doelmatige voeding, een voeding die bij dezen leeftijd past: eenvoudig en degelijk, voedzaam (zonder overdrijving!) goed ver teerbaar en smakelijk. Een stevige gi-oei vraagt om de noodige bouwstof en daarenboven om een hoeveel heid energie, die bij dat „bouwen" niet ge mist kan worden; voedsel dus, dat bouw stof en energie levert, moet op geregelde tijden aan het kind worden verstrekt. Voor die „geregelde tijden" kamen natuur lijk in de eerst plaats in aanmerking de drie hoofdmaaltijden, die in ieder gezin Uruikelijk zijn: ontbijt., koffiemaaltijd en warm middagmaal (deze laatste twee ook, al naarmate het gebruik het meebrengt, in om gekeerde volgorde verschaft). Eten de kinderen aan die maaltijden be hoorlijk mee, dan zal reeds een groot deel van hun behoefte aan voedsel gedekt zijn: wat nog te wenschen overblijft, kan het best gegeven worden als onderbreking van de betrekkelijk lange ruimte tussehen ontbijt en twaalf uur-maaltijd en dan wel zeer be paald in het z.g. vrije kwartier, dat in de ochtendschooltijd valt. Feitelijk is dat niets nieuws; de meeste kinderen zijn gewend voor 't vrije kwartier een boterhammetje mee te brengen, om 1 --P, gevoel in de maag te verdrijven. En nu is een boterham op zichzelf natuurlijk voor de CURSUS van 1 en 15 SEPTEMBER as. aan de ROTTERDAM: Gkradsche-1L. MAASOEVER: Frans] HILLEGERSBERG: singel 219 - Telefoon 15877 Bekkerstraat 69. Spreekuur Berglaan 6 Spreekuur: Spr.uur:Dinsd. en Donderd. I Maandagavond v. 79 u. I Donderdag van 24 uur. v. 2—4 u. Dir.: M. WOLS. I Directr. N. LAGENDIJK.Directrice: J. STOK. SPECIALE WINTERAVOND KNIPCURSUS 1 X per week. Aanvangende 15 September a s. niet kwaad, maar waar er per dag totfi al vrij wat brood wordt verorberd, zouden we ter voorkoming van eenzijdigheid toch liever den raad gevenvervang do boterham in 't vrije kwartier door een klein flesohje melk, *4 liter b.v., dat is vast en zeker beter. Niet lang geledon zijn in Amerika (door dr. C. Mann) proeven genomen met een groot aantal schooljongens vaai 711 jaar, prooven die zich over een tijdperk vam 13 jaar uitstrekten. Aan de jongens werd ge durende dien tijd normaal, goed gekozen en goed berekend voedsel gegeven, het. z.<r. standaard voedsel". Maar naast dat voedsel voor alle jongens, werd aan elk van de zeven groepen waarin het aantal jongens "leeld was de een of andere bijvoeging verstrekt (suiker, groente, boter, eiwitpoe der, melk)het resultaat was, dat de gemid delde gtoei van de jongens gedurende een jaar met een bijvoeging van melk (er werd per dag 4 deciliter verstrekt) verreweg den groei in de andere gevallen overtrof, een feit, dat volgens professor Van Leersum (die deze proeven in een van zijn geschriften aanhaalt) verklaard wordt door de aanwe zigheid in de melk van niet alleen allo voe dingsstoffen, maar van daarenboven diverse vitamine-soorten. Behalve dat verschillende gebreksziektcn worden voorkomen, wordt hei weerstandsvermogen der kanderen erdoor verhoogd, en worden de verschillende stof wisselingsprocessen tegelijkertijd geregeld. Vier deciliter melk afgerond dus eigen lijk y2 liter komt elk kind in den school- plichtigen leeftijd toe en die hoeveelheid wordt gemakkelijk bereikt door b.v. beker thuis (bij een van de hoofdmaaltijden) en het bovengenoemde flesohje op school op dat tijdstip in den morgen, waarop juist be hoefte aan een lichte bijvoeding wordt ge voeld. Ddt melkgebruik moest tot een vaste ge woonte worden, zóó algemeen erkend, dat b.v. de melk in afgepaste fleschjes op de scholen werd afgeleverd met hygiënisch ver pakte rietjes erbij; zonder omhaal van be kers, glazen of kopjes kan dan de medk uit het flesohje worden „opgezogen"voor de kinderen reeds een pret je op zichzelf. Intusschen, vóór we tot de invoering van een dergelijke algemeenen maatregel zijn gekomen, geve Moeder het flesohje melk nog maar van huis uit mee met beker of in gepakt rietje, al naarmate het uitkomt. Stelden we den eisoh van „V2 titer melk per dag" reeds vast voor normaal gezonde kinderen, hoeveel temeer mogten we er aan hechten, waar het de zwakkere betreft, de voor het eerst naar school gaande kleintjes en de bleekneusjes uit de hoogere klassen, die het niaar ternauwernood van vacantie tot vacantie uithouden. Voor hen brengt juist de keus van melk als dagelijksohe bijvoeding nog andere be paalde voordeelen mee; ze vinden er ten eerste een hoeveelheid zeer licht ver teerbaar voedsel in en ten tweede een hoeveelheid voedsel die zeer gemakke lijk naar binnen glijdt en die ze met een rietje feitelijk spelenderwijs tot zich nemen. Nog eens: de kleine pauze voor het zoo noodzakelijke „melkdrinken" moest op alle lagere scholen beschouwd worden als een maatregel in het belang der gezondheid, waarmee niet valt te spotten; een maatre gel, waarvoor de noodige propaganda moet worden gemaakt, zelfs al zouden daa: eenige kosten gepaard gaan: het weerstands vermogen van een volgend geslacht is er mee gemoeid- Voor stille oogenblikken Waf anderen dachten Het jaar is lang genoeg voor alles wat er in gedaan moet worden. De bloemen bloeien, het fruit rijpt, iedere diersoort is tevreden en bereikt haar volmaking. Alleen do mensah niet; de mensch heeft meer gezien dan hij tijd heeft gehad om te doen. De zon schijnt en verwarmt en verlicht en wij zijn er niet nieuwsgierig naar, waarom dit zoo is. Maar wel vragen wij E WEG NAAR 'T HART BLINDE VINKEN Maak 1 ons kalfsgehakt op 'do gewone wijze aan. Wasoh 4 kalfslapjes van 1 ons, wrijf ze in met wat zout en leg op ieder kalfslapje een rolletje gehakt. Bindt ze met een dim touwtje dicht, haal ze door wat met water uitgeklopt eiwit en paneermeel. Bak ze in wat heete boter vlug aan alle kanten bruin, voeg de rest van de boter toe, en laat ze nog een uur zachtjes nastoven met het deksel op de pan. Snijdt voor het opdoen de touwtjes los. VRUCHTENSOEP 1 L. water, 1 citroen, suiker naar smaak. 1 ons rijst of parelgort, 1 pond pruimen en des verkiezend ook nog andere vruchten. Kook water, citroenschil, en rijst. Voeg op het laatst de gewasschen pruimen toe, laat ze even meekoken en voeg suiker naar smaak toe. BLEEKSELDERIJ. 2 struiken bleekselderij, zout, 2 lepels boter 21epeis bloem, 2 dL. melk of-selderijnat, en wat nootmuskaat. Snijd van de selderij de groene bladeren en de al te dunne 6tengels. Snijd de dikke ste len in gelijke stukjes en verwijder de leelij- ke plekjes. Wasch ze en kook ze gaar met zooveel water en wat zout dat ze juist on der staat, drie kwartier. Giet ze af en stoof ze met een sausje van boter, bloem en BLEEKSELDERIJ AU JUS: Kook de stelen in hun geheel, ongeveer 1 uur. Schik ze in een vuurvaste schotel, giet er wat jus over en wat paneermeel en laat de schotel in de oven lichtbruin worden. BLOEMKOOL MET KAASSAUS: Kook de kool gaar. Maak een sausje van van boter, melk en bloem, en roer daardoor wat geraspte kaas. Giet dit over de kool en rasp over alles nog wat kaps. Naar verkie zing kan men dit in de oven nog laten bakken. GEBAKKEN BROOD MET APPELMOES: Snijd sneedjes overgebleven brood gelijk zonder korstjes. Béstrijk ze met appelmoes, en leg er nog een sneetje op. Druk alles stevig op elkaar en bak ze met boter of slaolie lichtbruin. Bestrooi ze met suiker. KOMKOMMERS MET GROENTENVULSEL: Komkommers in schijven van 3 cM. dik snijden. Schillen met een Kartelmesje, ze met een appelboor uithollen en marineeren, een tijd lang met olie, ozijn, peper en zout. Vullen, nadat men ze heeft laten uitlekken KOMKOMMERS IN AZIJN: 10 komkommers, liefst harde groene, 2 fl. inmaakazijn, 1 ons mosterdzaad, 1 ver- sche Spaansohe peper, 1 stukje gemberwor tel, wat zout, een takje venkel, een klein stukje aluin. Schil de komkommers naar verkiezing, laat ze ongeschild iheel en snijd de geschilde in nette stukjes, zonder zaad. Laat ze 2 uur met zout bestrooid staan, niet langer, an ders worden ze slap. Laat ze uitlekken, doe ze in stopflessohen of Keulsche potten. Schik de kruiden er tussehen en giet de azijn er over."Voeg voor het hard blijven der komkommers een stukje aluin toe en sluit de potten met perkament. TOMATENPUREE: Goed rijpe tomaten, nadat ze gewasschen zijn en doorgesneden, met wat kruiden (als voor soep) en heel weinig water gaar ko ken. Door een zeef wrijven en de purée weer inkoken tot ze oik genoeg is. Met deze pu rée goed schoongemaakte flcsschen vullen, de schoongemaakte kurken losjes op de flesschen doen en de flesschen in een pan met water aan de kook brengen; één uur laten koken. Op de bodem van de pan legt men een doek of draadbodem voor het springen der fleschjes. Na één uur de flcsschen goed sluiten en dc hals van de flesch in vloeibaar flesschenlak doopen, zoo dat de purée van de lucht is afgesloten. ULLEN WE ETEN? ZONDAG: Blinde vinken, andijvie, vrach- tensoep. MAANDAG: Sansijsjes, bleekselderij, gebak ken brood met appelmoes. DINSDAG: Eieren, bloemkool met kaas saus, havermout. WOENSDAG: Kerrysoep, sla van gare groenten, varkenslapje. DONDERDAG: Gehakt, worteltjes, chocola- VRIJDAG; Tomatensoep, baklapje, boontjes. ZATERDAG: Gebakken eieren, komkom mers met groentenvulsel, flensjes. Laat M 0 R A A L Uw slager zijn. Eerste kwaliteit Lage prijzen, die zich aansluiten aan de tijdsomstandigheden. Vraagt prijscourant Vergelykt kwaliteit en prijs. Plu vierstraat 273 - DEN HA AG - Tel.554297 Ons wekelijksch Onderstaande patronen zijn in één maat (bovenwijdte 102 cM. taillewijdte 87 cM., en heupwijdte 107 cM.) tegen de prijs van 38 ct, per stuk te verkrijgen. No. 580: snoezige japon van gebloemde voile, gegarneerd met strooken plissée. Be- noodigd materiaal: 4.50 meter van 90 cM. brééd. No. 581: aardige jurk van geruite taf, ge garneerd met wit glasbatist. Benootiigd ma teriaal: 4 meter van 90 cM. breed en 50 cM. Deze patronen zijn dus tegen bovenver melde prijs in de vastgestelde maat te ver krijgen bij de „Afdeeling Knippatronen" van de Uitgeversmaatschappij „De Mijlpaal", Singel 91 te Amsiterdam. Bij dit bedrag wordt nog 6 cent extra voor porto-kosten be rekend. Aan de lezeressen wordt vriendelijk ver zocht bij bestelling duidelijk het nummer en tevens naam en adres zoo volledig mo gelijk op te geven. Mannen hebben een nauwkeuriger zin voor tijd, dan vrouwen. Er is een klok in Adam, in Eva niet. Het is in de wereld heel gemakkelijk om met de meening van de wereld te leven. Het is heel gemakkelijk om in eenzaamheid zelfstandig te denken. Maar dc volmaakt,® mensch is hij, die temidden van de menig19 met volmaakte beminnelijkheid de onaf hankelijkheid van de afzondering bewaart. Als men nauwkeurig zijn gedachten na gaat, zal men zich erover verbazen, hoezeer men in de toekomst leeft. Waschbehandeling Wij ontvingen van de Lever's Zeep Maat schappij een exemplaar van haar nieuwe Radion waschbehandeling ten dienst© van huisvrouwen. Het is een wenkje van 24 pagina's mol fraaie kleurenom&lag en verlucht mét vele aardige kleurenillustraties van de hand van den Rotterdamschcn reclame teekenaar de Wilde. Het bevat voor onze huisvrouwen veel wetenswaardigs, o.a. zeer nuttige wenken bij de waschbehandeling van het huishoud- goed, kousen, sokken, gekleurd goed, woL gebreid goed, enz., waarbij het Nederland- soh zelfwerkend waschmiddel Radion prachtige diensten zal bewijzen. VooHs waardevolle aanwijzingen over hal opmaken en strijken en het verwijderen van vlekken. ST00MWASSCHERIJ Th.BOMBEKE OOSTMAASLAAN 93 Teleloon 525 a HELDERHEID en AFWERKING ONGE-EVENAARD I

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8