Naar de Brusselsche Wereldtentoonstelling MAANDAG 22 JULI 1935 TWEEDE BLAD PAG. 6' Het is velen onzer lezers misschien wel opgevallen, dat er naar de Brusselsche Wereldtentoonstelling verschillende extra-treinen rijden tegen zeer verminderd tarief. Deze treinen loopen echter uitsluitend op Zondagen, waardoor onze menschen dus van deelname aan deze goedkoope excursies zijn uitgesloten. In samenwerking met de NecL Chr. Reisvereeniging zijn we er thans in geslaagd een extra-trein te reserveeren, welke op DINSDAG 6 AUGUSTUS OA naar Brussel vertrekt Met het oog op de uiteenloopende wenschen der deelnemere, zijn twee mogelijkhe den opengesteld. A De eenvoudige levering van een spoor kaartje heen en weer naar Bn?«sel. B. Een spoorbiljet (A) plus een biljet rechtgevend op; 1. autorit door Brussel; 2. lunch (uitgebreid menu) in de stad; 3. per extra-trams naar de Tentoonstelling; 4. bezoek aan de Wereldtentoonstelling; 5. bezoek aan „Oud Brussel; 6. rit per liliputtertrein over de uitgebreide tentoonsiellingterreinen 7. eenvoudige avondmaaltijd (Vlaarasch menu: brood, ham, koffie en de beroemde patates frites). 8. per extra-trams naar het station Brussel-Schaerbeek. (Het ligt voor de hand, dat t.a.v. de niet genoemde plaatsen men op eigen gelegen heid voor vervoer naar en van de genoemde stations dient zorg te dragen). Men vindt hieronder de tijden en prijzen voor A en B. aangegeven: Heen Terug Reiskosten Ille kit A B Amsterdam C 5.48 1.15 4.90 8.— Haarlem 6.06 0.58 4.55 7.60 Leiden 6.31 0.35 3.95 7.— Den Haag H.S.M. 6.47 0.21 3.75 6.85 Delft 6.57 0.10 3.60 6.70 Schiedam 7.09 0.00 3.40 6.50 R'dam D.P. 7.20 23.53 3.25 6.40 Dordrecht 7.39 23.28 2.30 6.— Men is dan van 's morgens 9 uur tot 's avonds 9 uur in Brussel en heeft dus Voldoende tijd om een goede indruk van de tentoonstelling to krijgen. Wij twijfelen niet of deze aanbieding zal dankbaar door onze lezers worden gewaar deerd. Men haaste zich echter met opgave voor deelname, onder gelijktijdige storting van het verschuldigde bedrag. Men gelieve ons op te geven namen, voornamen (voluit), woonplaats, datum en- plaats van geboorte en beroep. Wij zorgen dan voor een gemeenschappelijk bewijs van Nederlandschap, waarvoor de kosten slechts 30 cents per persoon bedragen. Wij rekenen op massale deelname. Stadsnieuws Volkstuinvereen. „Ons Genoegen" Jaarlijksche theemiddag Zaterdagmiddag hield de Volkstuinver een iging „Ons Genoegen" op haar terrei nen nabij de zweminrichting „De Zijl" haar jaarlijksche theemiddag waarvoor ook dit maal weer groote belangstelling bestond. Aanwezig waren o.m. de heer Wijkmans, directeur van den Gem. Dienst voor Sociale Zaken ,de heer Jonker, chef van de afdee- Jing plantsoenen, de heer Boeyink, voorzit ter van den landelijken bond van volkstuin- vereenigingen, vertegenwoordigers van zus terverenigingen enz. De Voorzitter van rOns Genoegen", de heer Mulder, sprak een welkomstwoord en zette het doel van dezen middag, het plaatsen van het volks tuinwerk in het midden der publieke be langstelling. uiteen. De heer Wijkmans bood vervolgens namens het Leidsch Drankweer- comité de vereeniging een geschenk onder couvert aan. De heer Vijlbrief wees namens de zusterverenigingen op de goede samen werking, die er met „Ons Genoegen" be staat. De heer Boeyink wees op de groote verbeteringen die ai'om in het volkstuinwerk zijn te bespeuren. De heer Poelijoe, voorzit- voorzitter van de Woningbouwvereeniging de Eendracht deed een toezegging van fi nanciering van volkstuinen door deze ver eeniging. Het gemeenteraadslid Schüller zegde volle medewerking toe voor het be houd en zoo noodig uitbreiding der volks tuinen. Mevr. de Zwijger tenslotte wekte de aanwezige dames op om lid te worden van de dameskrans der Vereeniging. Door het kinderkoor „Ons Genoegen" werd onder leiding van den heer C. v. d. Keur een aardig programma uitgevoerd. Voorts was er muziek van T. en D., keurige num mertjes gymnastiek en tenslotte een tom bola niet mooie prijzen. De voonzitters van T. en D. en van de muziekvereeniging „Ex celsior" ontvangen een lauwerkrans. Mevr. de Zwijger werd gehuldigd met een tuil bloemen. In zijn slotwoord sprak de Voor zitter dc hoop en verwachting uit, dat het gemeentebestuur zal medewerker tot be houd en zoo noodig tot uitbreiding van de volkstuinen in onze stad. PLANTSOEN-CONCERTEN Door regen moest het concert van j.l. Donderdag worden afgelast. Het zesde con cert van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfarevereenigingen zal nu gegeven worden op Woensdag 24 Juli a.s., 's avonds S uur precies in het Plantsoen en worden verzorgd door de Muziekvereeniging „6 R. V.A.". directeur de heer M. Bolderdijk. Stoelen zijn te huur tegen den geringen prijs van vijf cent. Het publiek wordt be leefd verzocht gedurende het concert niet te loopen. Eventueel niet doorgaan wordt bekend gemaakt door de borden aan het Postkantoor. Politiebureau Zonneveldstraat en Politieposthuis Steenstraatcn, verder aan de Brugwachtersposthuizen. Programma 1 Marech Metropo'e S. P. v. Leeuwen 2 Ouverture La Journee aux surprises de l'operette Gadenne 3 Flots de Danube, Grande Valse J. ïvanovice Orchidée Fantaisia G. Gesse 5 Marsch Pauze 6 Pan Europa, marsch Dreissen 7 Ouverture Petite Fée Werkman 8 En Garnison Fantaisie Militair J. B. Minne 9 Marsch Finale. Burgerlijke Stand ONDERTROUWP: C v<i HeiHen M *n J v d Reüden 3 8 JDJ We'.selaar 22 -»n M Ruls 20 J J K CalsUn 23 «n M Brouwer 21 j: J de Kier e-i M J Kriek; H G S'njeling 20 j M Klap 19 J; N de Vrind 25 en P J Laugezaal 25 j; J A Huishoud- en Industrieschool Rapenburg Examens en overgang Geslaagd zijn voor het diploma: Huishoudkundige: de dames G. E. Bos scha, G. Biilstra, M. G. H. van Eelen, C. Paauw te Leiden; J. M. W. de Graaff, A. van den Hoek. L. de Later te OegstgeestM. Breedveld (alleen praktijk) te Noordwijk; N. Hagen en T. J. van Veen te Bodegraven; D. Martiné en C. van Sandick te Wassenaar; H. Ch. Persant Snoep te Leiderdorp; J. F. Petersen te Boskoop. Afgewezen 2. Hulp in de Huishouding: G. Bakhuis, M. J. W. Ghoufour, N. W. A- de Jongh, H. M. Kingma; A. M. Louwe; J. van Steenwijk te Leiden; C. van Leeuwen te Oegstgeest; T. van Beveren te Zoeterwoude; A. van Dam te Hazerswoude; A. Pasma te Aarlanderveen; F. Remmelets te Leimuiden; W. Hillebrand te Alphen aan den Rijn. Teruggetrokken 1; Herexamen 1; Afgewezen 1. Kinderverzorgster (Theoretisch en Prak tisch gedeelte) G. Butter, L. J. Karreman, E. M. Te Pas te Voorschoten; G- Bonefaas te Katwijk; J. C. Hoope en G. Jansen te Leiden. Kinderverzorgster (theoretisch gedeelte). A. Bredervel-d; A.H. J. van Es; E. van Kool bergen, E. Roest te Leiden; A. H. J. Hotz te Oegstgeest; M. Oudshoorn te Warmond; A Zaal te Bodegraven. Verlengd examen 1. Costuumnaaister: D. J. ter Beek te War mond; D. Leenheer te Rijnsburg; A. Plaizier te Oegstgeest; C. van Rooyen te Noordwijk; C. Smit te Leiden; T. C. Zwanenburg to Katwijk aan Zee; Afgewezen 1. Coupeuse: M. W. Sijpesteijn en J. van Vliet te Leiden; N. Verboon te Voorschoten. Het getuigschrift der 3-jarige Huishoude lijke Avoordopleiding werd uitgereikt aan: J. van As, A. de Feij, J. de Graaf, J. Gijzenij, L. Henzen, C. Ligtvoet, R. Pauw en R. de Winter. Afgewezen 4. Het getuigschrift der avondopleiding oostumière werd uitgereikt aan: G. van der Ham; M. G. M. G. Brouwer; M. Blok en J. Pront te Leiden. Het getuigschrift van den 2-jarigen dag- rursus werd uitgereikt aan: M. Beem, M. Bink. M. Dijkdrenth, L. Hozee, M. de Jong. R. van der Laaken, N. Mechelse, N. van Oorde. M. Starkenburg, M. de Vink. N. de Vreugd, E. Volkers, C. Abspoel, J. Been. S. Blom. S. Boom, M. Dubbeldam, S. van Duu- ren, L. van Ginneken, M. v. d. Horst, H. Hoogstraten, G. Lamman, M. van der Lin den, D. Klinkhamer, J. Kuperus, Jo de Vis ser. E. Volkers, R. de Wolff, T. Zeilstra. J. de Boer. C. Kret, A Labordus, J. van Tol en E. Trouwee. 9 geen getuigschrift. Bevorderd tot 2e leerjaar Huishoudkun dige: C. Boot, R. de Borst, G. Dam, M. Diep hout, N. de Groot, W. Holl, P. Kroon, A. v. d. Meulen, J. Möhr, J. Muiswinkel, F. Nagel- kerke, I.. van Vliet, L. van Urk en G. Wiert- sema. Bevorderd tot 2e leerjaar Costuumklassn: E. Aarboden. G. Bavelaar, A. Bink, M. Cats, J. Ciere, C. Dexel, A. Didden, L. Nieuwenhuis R. Prins, L. van Rooyen en M. Veerman. Bevorderd lot 2e leerjaar Dagcursus: I. Bailer, M. Barthel, A. de Jaeger, M. Kingma. H, van der Laaken, J. de Minjer, D. Rem- melts, C. Schaap, G. Spreij, E. Tijstennan, J. Verstraaten, I. Zevenhuizen, G. Meijvogel, M. Binnendijk, A. Cats, A van Darn, J. ten Haken, A. Holl. HH. Jansen, G. Meijer, C Oudshoorn, J. Pet, J. Ramp, A. Rutgers. M. v. d. Tuin, M. van Vliet, C. Vogt, G. van de Wijngaard, L. Baart, B. de Vos J. van Benten T. Bouter, D. Brouwer, E. Gijzenij, W. Kwestroo, M. Meijer, Cl. Oudshoorn, W. van der Ploeg, H. van de Vegte, G. Verboon, A Vlieland, W. van Beek, M. Borreinan, E. Cornet, F. van Duivenbode, C. Fallaux, G. Kok, W. Kokkedee, A. de Kort, M. Rubers, T. Schouls, M. Segaar, A. Spoelstra, A. Zirk- zee, C. Alphenaar, J. Beem, M. de Best, G. Bethe, C. Crama, M. Geenjaar, L. van der Ham, J. Pea'fors, M. van der Ploeg, en M. Verdoes. C. Brakel (v.w.) Niet bevorderd 19 MetJllnk 26 •en J Janssen 28 J: G J Koot 27 en J B van Bemmel 22 J BEVALLEN. J C KooreTian—v Leeuwen <4; C LeugerlakDuUra z, J H SpierenburgSmid z. Waterpolo De Zijl I—S. Z. en P. C. I Morgenavond 8 uur speelt De Zijl I haar voorlaatste competitiewedstrijd tegen S.Z. en P.C. I (Schoonhoven) in de Zwemin richting „De Zijl" alhier. Momenteel bezet S.Z. en P.C. de laatste plaats met 2 punten, terwijl De Zijl met 4 punten de voorlaatste plaat6 inneemt. Het is daarom noodzakelijk om niet de grootste kans te beioopen op de onderste plaats le belanden, dat de Leidenaars uit dezen wed strijd minstens één winstpunt behalen. Bij een eventueele nederlaag van De Zijl is een beslissingswedstrijd, om uit te maken wie degradatiewedstrijden moet spelen, zoo goed als zeker te verwachten. Vooraf wordt gespeeld een vriendschap- pe'ijke wedstrijd tusschen een De Zijl com binatie en een LZ.C. combinatie. STUDENTENLEVEN De gecombineerde senaten -vergadering der Unitates en bonden van studenten in de Nederlandsche Universiteitssteden heeft een propaganda-geschrtftje uitgegeven over de studie en het studentenleven in deze steden, waarin worden opgesomd de voor- deelen verbonden aan het lidmaatschap der Unitates en bonden en de aanstaande studenten worden opgewekt zich hierbij aan te sluiten. Voor de Leidsche Vereeni ging, dc LTnitas Studiosorum Lugdum Ba- tava heeft de heer H. S. Zwarenstein een propagandastuk je geschreven. INSTITUUT PONT Deze maand slaagden voor Mach.-schrij- ven de dames Pienbroek, Metzelaar, Jonge- rius, de Ruyter, Noordwijk en de heer Trel. Stenografie Fransch: de dames Jongerius, Swierstra. Colijn, Alphen a. d. Rijn; Mes man. Boskoop en de heer v. d. Belt. Steno Engeisch: de dames Jongerius. Co- lijn. Alphen a. d. Rijn; Mesman, Boskoop en de heer v. d. Be'J. Ned. Harid.-Correspondentie: mej. Metze laar en de heer v. d. Oever, Katwijk a. Zes. Voor Privé-Secretaresse zijn geslaagd: de dames Jongerius, Swierstra, Colijn, Alpheu a. d. Rijn; Mesman, Boskoop en de heer v de Belt, Allen zijn leerlingen van het Instituut Pont. Breestraat 89a, alhier. Waar geen plaatsnaam wordt vermeld is deze Leklen. GEVEILDE PERCEELEN. Ten overstaan van den Notaris H. M. Markusse te Leiden. Huis met tuin, Hooge Rijndijk 250, in bod f 4450 kooper de heer J. C. Verhaar qq. te Leiden voor f 4450. Winkelhuis met afz bovenwoning. Hooi gracht 3?-37a, in bod f 2820, kooper ue heer E. van Starkenburg qq. te Oegstgeest voor f 2920. Huizen Jan Willemshof 1 en 2 samen, in bod f 110, kooper de heer D. van Lith qq. le Leiden voor f 1200. TERAARDEBESTELLING MEJUFFROUW J. J. BOEKWIJT. Hedenmorgen vond op de begraafplaats aan de Grcenesteeg onder groote belang stelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van mej. J. J. Boekwijt, die op 45-jarigen leeftijd te Den Haag is overleden. De overledene was een bekend piano-paedagoge, die zoowel hier als in den Haag vele leerlingen in vooraanstaande kringen had. Zij studeerde onder Van Gro ningen aan de Leidsche Muziekschool, die zij in 1907 met einddiploma verliet. Velen in Leirtm en daarbuiten hebben aan mej. Boekwijt een grondige pianistische ontwik keling te danken. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op vele leerlingen en oud-leerlingen van de overledene en voorts vele leden van Toon- Nadat de kist in de groeve was nederge- laten trad naar voren Jhr. Mr. C. J. A. de Ranitz. uit Den Haag, die een persoonlijk woord sprak en ook namens leerlingen en oud-leerlingen het woord voerde. Vele bloe men en kransen dekten de kist Een broe der van de overledene dankte voor de be toonde belangstelling. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN JUBILEUM Ds. J. BROUWER Zaterdag herdacht Ds. J. Brouwer, em. predi kant van de Geref. Kerk van Oude- en Nieuwe Wetering thans wenende alhier, den dag waarop hij voor 45 jaar werd bevestigd 'bij de Geref. Kerk van Naaldwijk. Wegens ernstige ziekte van Mevr. Brouwer die in het Diaoonessen'huis te Leiden verpleegd wordt, is dit fei^ in stilte herdacht, ESTAFETTE Zaterdag werd door Alphia de 2e Nat. Esta fette dwars door Alphen gehouden. De leiding was in handen van den heer G. W. de Jong, gymnastiekleeraar te Alphen a. d. Rijn. Vetl belangstellend pubhek sloeg de wedstrijd gade. Jongelingen van de Martha-Stichting hadden de afzetting in de Bruggestraat in handen. Eerste prijs verkreeg Alphia, Alphen met 5 min. 5. 10: 2. Donar. Leiden. 5 min 9. 2: 3. Hou Vast, Boskoop. 5 min 14.8: 4. Veres et Celeritas. Gouda 5 min. 17.5; 5. AJLC., Alphen en 6e tweede groep van Alphia. Door den heer Smit, voorz. van Alphia werden in hotel „Toor" de prijzen van deze ailleszi geslaagde wedstrijd uitgereikt. PLOTSELING STERFGEVAL Toen Zondagmiddag de oude heer P. C. Groe- nescheij in de Raadhuisstraat wandelde, zakte hij plotseling in elkaar. Na enkele oogeniblikken kwam Dr. Hilderoisse doch deze kon slechts den dood constateeren. HUREN DER MET VOORSCHOT GEBOUWDE WONINGEN Thans is het mogelijk zoo schreven B. W. aan den raad een overzicht te geven den toestand, welke door de verschillende maat regelen der Regeering is ontstaan en welke ge volgen daaruit voor de gemeente en woningbouw- vereen. voortvloeien. Eerst geven B en W. een overzicht va resultaten der laatste jaren. Deze resultaten zoo schrijven B. en W. zijn niet gunstig. Per 1 Januari 1934 was het verhessaldo van de Wo oingbcuwvcceen. ..Volksbelang" f 2226.59; ..Eens gezindheid" f 24.212.99; ..Nutsstichting" f 25.415.89 en Alphens Belang" f 4441.99. Totaal f 56.297.46. Ook d« kosten van het onderhoud der woningen zijn mede in verband en tengevolge van het leeg staan van vele woningen belangrijk hooger ge weest dao door de Regeering was toegestaan. Voor „Volksbelang" was voor onderhoud toege staan: f 9920.— en uitgegeven f 15.280,31: voor „Alphens Belang" toegestaan f 1820.— uitgege ven f 2214.45; voor „Eenrgczindheid" toege f 4990 en uitgegeven f 7123.97: voor „Nutsstich ting" toegestaan f 6630 en uitgegeven f 11.063,99. Ingevolge he,[ voorschrift van den Minister mag het voordeel van lagere rente alleen worden ge-" brui'kt voor een fonds voor huur ver la ging, dat door B. en W. wordt beheerd. Het was een teleurstelhng dat slechts de huur- verlagingen na 19 Mei 1934 ten laste van het fonds mogen worden gebracht. In 1933 toch was een huurverlagiog tot stand gekomen, welke een vermindering aan huur van ruim f 3600 per jaar beteekende, welke nu geheel voor de woningbouwvereen. (c.q, ge meente) blijft Het is B. en W. mogen gelukken f 1000 welke verlaging met Maart 1934 werd in gevoerd. ten laste te brengen van dc gelden die vrij komen door de renteverlaging. B. en W. doen nu voorstellen tot huurverla- ging welke met inbegrip van de op 1 Augustus a.s. in te voeren huurverraindering en de ingegane verlagingen bedraagi f 9037.60. naar de oorspron kedijkc huur een daling van 22 pet. Naast deze cijfers geven B. en W. uitvoerige beschouwingen over deze zaak en stellen den raad voor het Waarborgfonds op te voeren tot f 95000. Gaat de raad hiermee accoord dan zullen t.z.t. zien op welke wijze aan het fonds de gedachte middelen kunnen worden toegevoegd. NAAR HET KAMPHUIS Deze week wordt het Kamphuis te Katwijk aan Zee van de leerlingen der Oranicschool weer in gebruik genomen. De jongens van de hoogste klassen gaan onder leiding van den heer Hoornenbofg, hoofd der school en de meisjes van de hóógste klassen onder leiding van de dames Belgraver. Ook wordt in Kamphuis een week-end gehouden van Oud-leerlingen, waarvoor veel belangstelling is. GESLAAGD Voor het toelatingsexamen Middelbare Tech nische School te Haarlem slaagde de heer L. Boot (afd. werktuigbouwkunde en electrotech- ndek) en Th. J. Boot (afd. scheepsbouwkunde). ZITTEN IN RAAMKOZIJNEN K. en A. waren in strijd met de politieverorde nlng gaan leunen en zitten in de raamkozijnen der Alphensche Bank, en werden door den Kanten rechter daarvoor veroordeeld tot f 1 subs. 1 dag. CRISISZUIVELWET Wegens het met bijhouden van de voorge schreven registers van de Crisis-Zulvelwet werd door den Kantonrechter de landbouwer V. te Hazerswoude veroordeeld tot f 35 subs 7 dagen: diens zuster tot f 15 subs 5 d. en de landbouwer Den H. alhier tot f 10 sub. 5 d. met verbeurdvdr klariog van inbeslag genomen boter. KIND VERDRONKEN Een twee-jarig dochtertje van A. de V., wonende aan de Kort-Steekterweg i.s in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. HAZERSWOUDE EEN GOEDE VANGST Het is den gemeenteveldwachter Vet mo gen gelukken den dader op te sporen van de poging tot diefstal door middel van venbre king uit de vischbunnen van den vischhan- delaar P. van Amsterdam ,in den nacht van Maandag op Dinsdag van de vorige weck, toen de dader ijlings de vlucht moest nemen, doordat v. A. hem ontdekte en hem in zijn vlucht eenige revolverschoten najoeg. De in zijn overhaaste vlucht ach tergel aten snijschaar, waarmede hij bezig was om de kettingen van de met een slot gesloten visch* bunnen door te snijden en die hij bij onder zoek bleek geleend te hebben van den scheepsbouwer H. in den Groenendijk, is hem noodlottig geworden. H. had hem deze schaar geleend niet wetende echter voor welk doel. De dader, de 23-jarige M. W., wo nende in den Groenendijk, is aangehouden en heeft een volledige bekentenis afgelegd, Waarschijnlijk heeft hij medeplichtigen ge had, hetgeen het verdere onderzoek wel zal uitmaken. DE WERKLOOSHEID - Bij het correspondentschap voor Arbeidsbemid deling staan alhier als werkloos ingeschreven 91 personen, waarvan slechts 18 steuntrekkend, NED. HERV. M. V. „TEBE" De Ned. Herv. Meisjesvereeniging „Tébe" maakte onder leiding van haar presidente Zustei Boer een uitstapje naar Schiphol. De reis werd gemaakt per touringcar van den heer Langhout. Na Schiphol, waar veel was te zien. werd een bezoek gebracht aan het slot te Muiden cn aan Valkeveen. Er is veel genoten. EXCELSIOR Het Chr. Mannenkoor Excelsior behaalde op het gehouden concours te Naaldwijk een tweede prijs in de afdeeling Uitmuntendheid, met 261 p. KATWIJK KRINGWEDSTRIJD De Kringwedstrijd van de Kring van Bi wachten „Dumland" zal niet, zooals aanvankelijk is vermeld, gehouden worden op Woensdag Zaterdag doch op Dinsdag 30 juli en Zaterdag 3 Aug aan de banen te Katwijk a. d. Rijn. De regelingscommissie bestaat uit de commandanten der Burgerwachten van Wassenaar, Voorschoten en Valkenburg. De andere commandanten leen en assistentie aan de banen. Er zal ook vrijebaan-wedstrijd zijn. De volgorde van schie ten is: in A: 1. Voorburg, 2. Voorschoten. 3. Oegstgeest. 4. Katwijk. In klasse B: 1 Valken burg. 2. Wassenaar. 3. Voorburg.' 4. Oegstgeest. 5. Voorschoten, In C: 1. Wassenaar, 2. Katwijk, 3. Valkenburg. 4. Oegstgeest. 5. Voorschoten. 6. Voorburg. De wedstrijd op Dinsdag 30 Juli is voornamelijk voor Rijnsburg. Het belooft een spannende strijd te worden. OVERVLOED Er draait dezer dagen weer aardig wat door, enkele honderden kisten aardappelen die dan overgeveild worden voor export dus in sumptie komen, en eenige duizenden stuks kropsla die naar de belt gaan omdat er zelfs voor d< goedkoope groentendistributie geen plaats te vio- den is voor de massa sla die ook op andere vei- lingen doordraait beneden den minimumprijs var f 0.50 per 100 stuks. Men kan toch ook niet alleen sla eten. Van peen ging ook al een g» deelte naar de belt. Bloemkool is op heden we*' aardig in prijs,. KATWIJK AAN DEN RIJN KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN Door den assitent-dienstgeleider der di- rete belastingen zïl ten behoeve van de genen, die in aanmerking komen voor een kosteloos rijwielbelastingmerk 1935—1936 zitting worden gehouden op het politie bureau te Katwijk aan den Rijn op 29 en 31 Juli. des avonds van 79 uur. Dit geldt voor de gemeenten Valkenburg en Katwijk aan den Rijn. KATWIJK AAN ZEE DE HARINGVÏSSCHERIJ De laaWe tijd kenmerkt zich door steeds nog ruime vangsten; ook de laatste praai- rapporten lievestigen dit. Er waren dan ook in de afgeh>open week veel „jagers" aan de markt, doch ook schepen met zelf ge vangen haring kwamen binnen. Zoo kwam de K.W. 141 binnen met niet minder dan dertig last. Met de prijzen gaait het minder goed. Be taald werd voor maatjes-haring 7,50—9 het kantje, groene haring iets hooger. De kwaliteit is buitengewoon goed te noemen. Jammer is, dat er weinig afzetgebied ge vonden kan worden: alleen wordt er neg wat naar België geëxporteerd. Misschien dat binnenkort ook Amerika zijn grenzen oor ons zeebanket opengestelt, zoodat dan op een flink afzetgebied gerekend kan wor den. Van Duitschland is weinig te verwach ten. Voor Polen en Rusland ondervinden wij danjg de Engelsche concurrentie. Hier men met zeer lflSo prijzen rekening moeten houden. De verkoop naar Rusland leverde eenige moeilijkheden op, aangezien deze verkoop door particulieren tot stand was gekomen; beter ware geweest, dit de Reedersvereen. te laten afwikkelen. Door op deze wijze te onderhandelen komt evenwel de prijzen ten goede. GESLAAGD Geslaagd te Rotterdam voor het Staats examen nuttige handwerken mej. Fr. deu Dikken. TREILVISSCHERIJ De nieuwe tongregeling schijnt voor deze visscherij uitstekend te werken. De tong- prijzen zijn vanaf de inwerking treding van genoemde regeling belangrijk verbeterd. Er werden door de loggers aardige besommin gen gemaakt. KOUDEKERK BEGRAFENIS Mej. SCHREUDER Vrijdagmiddag word op de alg. begraaf plaats alhier teraardebestel'd het stoffelijk overschot van onze oude kosteres der Geref. Kerk, de 88-jarige mej. J. Schreuder geib, Metselaar, die met haar nu reeds 9 jaren geleden overleden echtgenoot in 1889 werden benoemd tot kosteres en koster der Geref. Kerk alhier. Aan het graf werden waardee- rende woorden gesproken door Ds. Haspers, Geref. predikant, alhier, die wees op het vele dat zij voor de kerk gedurende 46 jaren heeft gdaan, al was het de laatste jaren met be hulp van haar inwonende kleinzoon en klein dochter. Een schoonzoon, de heer P. de Jong, sprak eveneens aan het graf nog gevoelvolle woor den en dankte ten slotte namens de familie Ds. Haspers en den kerkeraad voor zijn te genwoordigheid en allen die de laatste eer aan de ovcrledeno hielpen bewijzen. BEKNELD GERAAKT Tijdens het hooi rijden sloeg het paard van den landbouwer J. K. in de Lagewaard alhier in het hooiland op hol met het gevolg dat het gespan tegen een hek vloog en K. zoodanig bekneld raakte, dat geruime tijd noodig was om hem uit zijn benarde positie te bevrijden. Met gebroken ribben en een ga pende wond in het achterihloofd moest hij zich onder geneeskundige behandeling stellen van Dr. VI. alhier. WEESVADER EN -MOEDRE Tot weesvader en -moeder van het wees huis is benoemd het echtpaar G. Rijsdam van Alnhen aan den Rijn. LEIDERDORP SCHIETEN Bij de gehouden schietwedstrijden van de Bur gerwachten behoorende tot de kring Rijnland, be haalde in klasse A. Hazerswoude de le en Lei derdorp de 2e prijs In klasse B. behaalde Ha zerswoude de le en Koudekerk de 2e prijs terwij in klasse C. de lc prijs was voor Leiderdorp en de 2e voor Benthuizen. De resultaten in den personeel en wedstrijd waren als volgt: Klasse A. le prijs W Vroegrijk, 2e prijs C. J. Verdegaal, 3e prijs J, Nagtegaal, 4e prijs W. Bui tenhuis, 5e prijs G. den Braven, 6e prijs Chr. de Groot, 7e prijs A. J. van Vliet, Se prijs Lt. de Koning J.M.zn, 9e prijs J. Dekker. 10e prijs F. Zandbergen. Klasse B. le Joh. Rijlaarsdam, 2e Th._ Verkleij, 3e C. Voorwinden. 4e Th. Nagtegaal. 5e M. de Boer, 6 Jac. van Veen. 7e W. Hoogendoorn, 8e Joh. Timmermans, 9e Jac. Ravensbergen, 10e A. Rijkaart. Klasse C. le pr. B. Huisman. 2e pr. S. va Does. 3e pr. J. Smit. 4e pr Ant. Rijkaart, 5e pr. G. Rijlaarsdam, 6e pr. Nic. Berg Czn, 7e pr. D. Diephout. 8e pr. L. Hartman, 9e prA D v Wijck. 10e pr. A. van Ingen Schenau. Vrije baan. le pr. J. Timmerman, 2e pr. Jac. van Veen. 3e pr. S. van der Does, 4e pr. L. de Wit, A. J. van Vliet, 6e L Vermeulen, 7e A. v. Vliet, Se H. van Leeuwen, 9e A. van Remmen. 10e W. Etekker. Revolverbaan. Op deze baan werd le de heer K- Brug en 2e A. van Remmen. De wisselbeker werd ditmaal gewonnen door de Leiderdorpschc Burgerwacht NOORDWIJK AAN ZEE KUSTDEMONSTRATIES DE N.R.B. De Noordwijksche Reddingsbrigade hield Zaterdagmiddag een bijzonder geslaagde de monstratie op het strand voor de vuurtoren. Het publiek was in vrij groote getale opgeko men en heeft de lessen in het hulp verleenen aan drenkelingen in zee met groote belang stelling gevolgd De politie zorgde voor een goede afzetting, zoodat de N.R.B. ongestoord haar menschlie- vend werk kon tooncn. Allereerst werd gedemonstreerd verschil lende vervoert- en bevrijdingsgrepen, waar na men door middel van 'n menschelijke ke ten een zwin afzocht naar een kunstmatige drenkeling, welke methode bijzonder ge schikt is voor hulpverleening door niet- zwemmers. Hierna toonde men het publiek hoe men door middel van de hulpmiddelen uit de strandkastcn drenkelingen in zee bijstand verleent Met spanning volgde men hoe een drenkeling met een boei en vervolgens met een lijn met haspel op het droge werd ge bracht, waarna men op 't slaohtoffer kunst matige ademhaling met een. zuurstofappa raat toepaste. Bijzonder viel bij het pubiek de redding met een paard in de smaak. De zee was hiervoor uitermate ongunstig en verhoogde daardoor de prestatie van ruiter en paard. Deze demonstratie is uitnemend geslaagd en zeer terecht kon de N.R.B. na de a een warm applaus van het publiek oogsten. OEGSTGEEST OEGSTGEESTER GEITENFOKKERSVER. Zaterdagavond werd door bovengenoemde Vereen, een geitenkeuring gehouden op het A.S.C.-terrein alhier. De jury, bestaande uit den heer J. de Jong, rijksveeteeltconsulent te Den Haag en de heer Roest, landbouwleeraar te Den Brie!, had een zware taak, maar heeft die naar aller tevredenheid volbracht: De gelukkigen waren: Afd. overjarige wit te ongehoornde: le prijs M. Zijlstra, 2e priis F. de Jager, 3e prijs M. Zijlstra, 4e prijs J. Vliegenthart, 5e prijs A. B. Mulder, 6e prijs F. de Jager. Afd. overjarige bonte gehoornden: le prijs J. Slootweg, 2e prijs C. Hoogewoning, 3e prijs A. Maat. Afd. éénjarigen: le prijs H. v. d. Hoeven. 2o prijs C. Hoogewoning. Afd. lammeren: le prijs P. v. d. Bos, 2e prijs W. Siera, 3e prijs A. B. Mulder. Na de keuring werden de prijzen uitge deeld, grootendeels bestaande uit huishou delijke voorwerpen, en werd dank gebracht san de heeten Juryleden en allen die verder medegewerkt hadden aan het welslagen de zer keuring. Radiodistributie MAANDAG 22 JULI Programma 3: 8— Keulen; 8.30 DeutsóM.o.'S 10.20 Koulen; 21.50 Droltwlch; 12.20 Brussel VI 11.20 Deutschl.s: 15.20 Londen Keg; 17.05 Parut» Radio 18.20 Keulen; 18*60 Brussel Fr; 102u Keu len 21.45 Parijs R; 23.05 Weenen; 23.35 ParUs R ►jraoima 4: 8.05 Parüs R; 10.35 Londen R; 15.20 Droltwich 18.20 divers-aa; 18-50 Droltwlch 21.50 Londen Reg. DINSDAG 23 JULI Programma 3; 8 u Keulen; 8.40 Deutschl-ssni ler; 10.20 Keulen; 12.20 Brussel VI; 14.20 Deut ender. 16.20 Londen R-e-s; 17.20 Brusael VI; 0.20 Keulen; 19.50 Brussel Fr. 20.20 Keulen, 22.20 Londen Reg; 22.50 Leipzig Program.ua 4: 8.05 ParUs Radio: 10.35 Lon den Keg; 11.20 Droitwioh: 18.20 Diversen, 18.50 Droltwlch 19 Tulnpraatje door d-n heer Jon ker. chef. Gem.-Pl 19.30 Droltwich; 20.20 Lon don Rerg; 22.10 Droltwich Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdiejist cfer apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807; E. B. de Metz, Korevaarstraat 51, tek 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. KOSTELOOZE RIJWIEL-BELASTING- MERKEN In verband met het op 1 Augustus a.s. aanvangende nieuwe belastingjaar voor de rijwielbelastingwet wordt aan de daarvoor in aanmerking komende inwoners dezer ge meente op 23, 24 en 25 Juli a.s. telkens des avonds van 79 uur ten gemeentehuize de gelegenheid geboden tot het aanvragen van een kosteloos rijwielbelastingmerk. Na deze data kan de aanvrage uitsluitend gedaan worden ten Kantore van den Ont vanger der Accijnzen te Leiden, Langebrug no. 20. WATERPOLO Poelmeer I—AZ.C. I 2—0 Beide partijen hebben zich in deze wed strijd geheel gegeven. Poelmeer om kam pioen te worden en A.Z.C. om gelijk te ko men met Poelmeer, wat do bezoekers echter niet gelukt is. Steeds was de thuisclub iets sterker en werd er wat heter geschoten. De uitslag had zeker grooter kunnen zijn. Voor de rust schoot Poelmeer reeds in het begin een paar maal hard tegen het hout werk. A.Z.C. verdedigde stug, waardoor vrij zwemmen bijna een onmogelijkheid was, totdat na een vrije worp verdiend door Poel meer de leiding werd genomen. Ook in de tweede helft ging het er vrij forsch maar fair naar toe, met betere kansen voor Poelmeer. Eindelijk gelukte he 2—0 te maken, waarna de thuisclub wat rustiger ging spelen. A.Z.C. kreeg nog een enkele maal een goede kans, maar schoot zeer slecht. Door deze overwinning is Poelmeer kampioen van haai' afoeeling. ALGEM. VERGADERING ORANJEVEREEN Na een woord van welkom door den voor zitter, den heer C P. J. Paardekooper en een inleidend woord, waarin teleurstelling werd uitgesproken over de geringe opkomst werd de activiteit en het behaalde succes (pl.m. 200 nieuwe leden) gememoreerd. Het bestuur is daarmee zeer ingenomen. De notulen van den secretaris, den heer J. van Noord, werden ongewijzigd vastge steld. In het uitgebrachte jaarverslag werd het gehouden Oranjefeest gememoreerd, dat in verband met de droeve gebeurtenissen voor vaderland en volk, op bescheiden wijza is gevierd. Uit het door den penningmeester den heer J. M. Pos, uitgebracht financieel ver slag, deelen wij mede, dat de ontvangsten bedroegen f 1223.65^, de uitgaven f 1093.87. Alaoo een batig saldo van f 229.78Vi. De commissie van onderzoek stelde een enkele wijziging voor van administratieve aard.Volgde goedkeuring. Aan de beurt van aftreding als bestuurs lid was de heer J. den Ouden, die werd her -kozen. Breedvoerig werd daarna het a.s. Oranjefeest besproken. In beginsel werd besloten tot het houden van: Kinderfeest, tractaties, optocht met muziek, wedstrijden: 's middags ringrijden cn des avonds lampionoptocht. Verschillende wenschen werden naar vo ren gebracht w.o.: uitreiking van prijzen op een nader vast te stellen plaats en tijd; een afgesloten terrein voor wedstrijden, waar over het bestuur in onderhandeling is; een concert in het Wilhelminapark, waartoe echter overwegende bezwaren bestaan in verband met ontembaarheid van enkele on- gewcnschte elementen onder het publiek; uitbreiding van het feest, waarover het be stuur meende niet met voorstellen te mo gen komen in verband met de tijdsomstan digheden. De plannen zullen in een dezer dagen te' houden vergadering van het bestuur met do propaganda-commissie definitief vastgesteld worden, waarbij rekening zal worden ge houden voor zoover mogelijk met de uitge sproken wenschen. Hierna sluiting. RIJNSBURG KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN Zii die in aanmerking wenschen te ko men voor een kosteloos rijwielbelasting merk 1935'36 moeten zich vervoegen op het politiebureau alhier op 26 of 30 Juli a.s. des avonds van 7—9 uur. TWEEDE PRIJS De Chr. Zangvereen. „Sursum Corda", di recteur de heer A. Smink, behaalde op Het concours te Naaldwijk een 2de prijs in de eerste afdeeling. SASSENHEIM SCHOOL DER NED. HERV. GEM. Vrijdag maakten de kinderen der hoogste klassen dezer school onder leiding van het personeel hun jaarlijksch uitstapje. Rhenen met Ouwehands Dierenpark was het doel van de tocht Om 8 uur vertrok men. Leek de tocht door stortbuien in 't water te val len, toen men Rhenen in 't zicht kreeg, brak de zon door en de regen was vergeten. Veel is er in het dierenpark genoten, evenals in de speeltuin, 's Avonds waren vele ouders aanwezig om hun kinderen af te halen. VOORSCHOTEN VITESSE-NIEUWS De beide Vitesse-twaalftalien wisten in de afgeloopen competitie de 4de plaats te bereiken. Voor Vitesse II een aardige pres tatie, voor Vitesse I een minder mooi ein de, daar zij haar verwachtingen wat hoo ger had gesteld. Op de seriewedstrijden van Excelsior te Delft wist Vitesse II met de zeer gewaar deerde medewerking van enkele Excelsior- invallers den eersten prijs in de 3B-kIasso te verwerven. Zoo gaat het de goede rich ting uit. Op 17 cn 24 Augustus en waarschijnlijk 7 Sept. hoopt men op het Vitesseterrein ook series uit te schrijven en wel resp. voor de 2e, 3e en le klasse Daarbij zullen waar schijnlijk vele clubs uit de omgeving aan wezig zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6