BUITENLAND. Mysterieus drama te Rotterdam Gemengd Nieuws. MAANDAG 8 JULI 1935 EERSTE BLAD PAG. 2 R HET ABESSYNISCH- ITALIAANSCH CONFLICT De wraak van Adoea Mussolini heeft de divisie «Drie Januari" ider fascistische militie te Salerno geïnspec teerd. In een korte redevoering tot de aan getreden manschappen zeide de Duce o.m.: Italië staat voor een strijd, welke regeering en volk \oornemens zijn met succes te voe ren, ten iederen prijs. Steeds hebben de Italiaansche troepen den zege Ibevochten op de negers. Alleen Adoea vormde een uitzondering. Dit is te ■wijten aan de overweldigende meerderheid van de Abessyniërs; 4000 Italianen stonden daar tegenover 100.000 Abessyniërs. Italië had toentertijd een regeering, die zich meer bekommerde om de politici dan om de sol daten, daarom bleef zooveel heldenmoed zonder gevolg. Thans staat Italië achter zijn zonen in Afrika, die liever helden zijn dan een nutteloos leven leiden In 1896 werden de Italianen, die zich aan de grenzen van Abessynië hadden gevestigd en landihenger hadden, door de Abessyniërs finaal verslagen. Dit geschiedde bij Adoea. een stad in het landschap Tigré, onder leiding, van den negus negusti Mcnelik. Europeanen verlaten Abessynië De Amerikaansche zaakgelastigde te Ad dis Abeba ontving opdracht de in Abessynië gevestigde Amerikae.nsche staatsburgers den raad te geven het land te verlaten of de noodige voorzorgsmaatregelen te nemen voor him veiligheid. De Amerikaansche staatsburgers in Abessynië zijn meerendeela rendelingen. De „Sunday Express" verneemt uit Addis Abeba, dat de vreemdelingen van vrijwel alle nationaliteiten het advies hebben ge kregen uit Abessynië te vertrekken- Ook de Engelsche regeering zou het voor beeld van Amerika volgen. De te Zurich verschijnende „Schweiz?1* Faschist" heeft kort geleden bericht, dat 23 Zwitsersche officieren dienst haddein ge nomen in het leger van Ethiopië. Dit be richt, dat in Italië een storm van veront waardiging heeft ontketend tegen Zwitser land, wordt door de regeering beslist ont kend. De bemiddelingspogingen Te Scheveningen 'hebben de vier arfbiters Sn het Italiaansch-Abessynische conflict we derom een samenkomst gehouden. De moei lijkheden zijn nog niet uit deu weg geruimd. Naar wij vernemen wordt er op dit oogen- blik ernstig rekening gehouden met de mo gelijkheid, dat de arbitrage-commissie haar werkzaamheden zal staken. De corespondent van de Echo de Paris te Londen bericht, dat de Engelsche diploma tie thans nieuwe compromissen schijnt te overwegen, waarvan er een zou neerkomen op het instellen van een soort Engelseh- Italiaansch condominium over Abessynië, op de grondslagen van de onderhandelingen van 1925, die er tusschen Rome en Londen zijn gevoerd, zonder dat Frankrijk of Abes synië daarin zijn gekend. Een condominium is een ander woord Rroor verdeeling, boedelbereddering. Het ontwijkend antwoord van de Ameri kaansche regeering aan den keizer van 'Abessynië heeft de vraag op doen komen, of Amerika ten minste maatregelen zou ne men om den uitvoer van oorlogsmateriaal Tiaar Italië of Abessynië te verhinderen, in geval het tusschen beide landen tot een oorlog zou komen. De huidige Amerikaansche wetgeving is van dien aard, dat deze verhindering alleen geldt voor burgeroorlogen, en dan ook slechts .voor Mexico, Midden- en Zuid-Ame rika. Een comité van Amerikaansche predi kanten, w.o. vele negers, heeft besloten op 18 Augustus a.s. een biddag te houden voor Abessynië, om voor dat land te bidden, en als protest tegen de verklaarde bedoelingen van Italië om dit land te onderwepen. Een oproep van den negus tot zijn volk De negus van Abessynië heeft als ant woord op de redevoering die Mussolini te Salerno heeft gehouden, een nieuwe oproep gericht tot het Abessvnische volk om de wapenen op te nemen, teneinde bereid Je zijn op alle gebeurlijkheden. Het resultaat is een nieuwe toevloed van strijdbare mannen uit de binnenlanden, die het strijdbedrijf dog niet kennen, doch zich 'thans komen scharen onder leiding der Belgische en Zweedsche officieren, die als instructeur van het Abessynische leger de beginselen zullen trachten bij te brengen Van de moderne oorlogvoering. Bij groepen van 50 tot 500 man trekken thans de hoofden van verschillende onai- Jiankelijke stammen met hun mannen naar Addis Abeba, om tot het leger toe te treden. Onder de vreemdelingen heerscht nog kalmte. Ondanks de aanzegging van den Ameri- kaanschen zaakgelastigde aan de Ameri kaansche burgers om het land te verlaten hebben meer dan 100 Amerikaansche zen delingen reeds verklaard, dat zij hieraan geen gevolg zullen geven. NATIONAAL-SOCIALISTEN EN ROOMSCHEN De centrum-geest in Duitschland moet verdwijnen Op den gouwdag van Westphalen te Mi/aster, heeft "dr. Frick, minister van bin- nenlandsche zaken, o.a* gezegd: Het komt er niet op aan of de Centrum-partij als zoodanig verdwenen is, doch, het gaat «r om, dat ook de Centrum-geest moet ver dwijnen uit het Duitsche volk. Hij spookt integendeel en hier te Manster juist tame lijk erg. Er zijn tal van organisaties, naar het zoo schijnt niet. van politieleen aard, die met misbruik maken van den godsdienst nog steeds probeeren politieleen invloed in Duitschland uit te oefenen en het volk te vervreemden van den nationaal-sociallsti- schen staat. Wij hebben in de laatste maanden een versterkte agitatie waargeno men tegen de Rijkswet ter bestrijding van de erfelijke ziekten. Deze wet is door do Rijksregeering uitgevaardigd op weloverwo gen gronden ,om het Duitsche volk gezond te houden en het is dan ook onverantwoor delijk, wanneer men van zekere zijde, die ook vervuld is van den ouden Centrum- geest, met alle middelen, die berusten op het geloof, tegen deze wet optreedt Ik moet als vertegenwoordiger der Rijks regeering, aldus dr. Frick, hier constatee- ren, dat wij niet van zins zijn, verder een dergelijke sabotage van de Rijkswetten *e dulden. Ook volgens het Concordaat is de Roomsche Kerk verplicht de wetten, die in den Staat voor allen bindend zijn, ook voel de leden der Roomsche Kerk, als bindend te beschouwen. Wij willen noch een Roomsche, noch een Protestantsche, doch slechts een Duitsche dagbladpers. Uit de geschiedenis van het Duitsche olk gedurende de laatste duizend jaren kunnen wij genoeg leeren, hoe verderfelijk het is, wanneer tegenstellingen tusschen kerkelijke en staatsoverheden verder in het Duitsche volk een plaats zouden vinden. Alfred Rosenberg heeft hetzelfde punt aangeroerd. Hij noemde het ongehoord de kerkelijk onder de roomsche Kerk staande Duitschers op te ruien. Rosenberg, wees op de rassenbetooging en de sterilisatie-wetgeving, dio eveneens een hevigen strijd tegen de staatswetten hebben ontketend, in welk verband een zeer hooge instantie van de roomsche Kerk zelfs van een heidensche wereldopvatting heeft ge sproken. Rosenberg constateerde, dat de wetten bepaald worden door den nood der tijden. Het is voor de tegenstandera van de sterilisatie wet zonder bezwaren zich te bin den aan een argumentatie, volgens welke bevordering van al het zieke christelijk en de bevordering van al het gezonde hei- diensch is. Wanneer een versitandige wereld van vroeger opgetreden zou zijn tegen de onbeperkte vermeerdering van erflijke zie ken, zou de wereld thans zeker armer zijn aan misdadige elementen. In den nacht van Vrijdag op Zater dag hebben 20 families geprobeerd op onwettige wijze de Turksche grens te overschrijden. Het is daarbij tot een botsing gekomen met de Bulgaarsche grenswacht, die, nadat aan de somma ties te blijven staan, geen gevolg was gegeven, het vuur op de vluchtelingen opende. Twee personen werden door geweerschoten ernstig gewond. De leden van zestien families zijn er in gcs'.aagd uit te wijken. De overige per sonen zijn naar het binnenland terug gedreven. De regeering van Bulgarije heeft een nieuwe beschikking uitgevaardigd met be trekking tot het verleden jaar afgekondigde verbod der politieke partijen. Deze nieuwe beschikking Ls feitelijk een verscherping der bepalingen, welke tot nu toe hebben gegolden. Krachtens de nieuwe beschikking iedere werkzaamheid op partijpolitiek ge bied, of ook zelfs iedere poging daartoe, met strenge kerkerstraf worden bestraft. DE BLIKSEM IN MUSSOLINI'S VLIEGTUIG Het vliegtuig, waarmede Mussolini de reis van Rome naar Salerno maakte, is door den bliksem getroffen. Mussolini zelf en de overige inzittenden bleven ongedeerd. Alleen de marconist werd bewusteloos geslagen. Zes leiders van de Amerikaansche re- publikeinsche partij weigeren een partijcon- ferentie bij to wonen. De studentencorpsen in Duitsch land worden gelijkgeschakeld Vijanden van de natie De rijksjeugdleider in Duitschland. Bal- dur von Sohirach, heeft een oproep uitge vaardigd aan de Hitlerjeugd, waarin hij uit eenzet, dat hij reeds vaak klachten had ont vangen van leden der Hitlerjeugd over de studentenorganisaties, maar dat men nog steeds gehoopt had, dat de overblijfselen van een overwonnen tijdperk zouden ont waken voor het beleven van de Duitsche kameraadschap. Thans echter weet men, dat deze hoop tevergeefs is geweest en dat valsche Heidelberg-romantiek en arbeids- ijandig feodaal denken de idealen vormen an die studentencorpsen. Zij staan buiten de volksgemeenschap en zijn vijanden van de socialistische natie. Speciaal de voorvallen, welke zich in de laatste dagen te Heidelberg hebben voorge daan en tot de schorsing van Saxo-Borussia geleid hebben, geven volgens Baldur von Schirach een vreeselijk beeld van de tuchte loosheid, ja afgronddiepe verdorvenheid van een kleine kliek corpsstudenten, die joelen en zuipen, terwijl Duitschland aan den ar beid is. Terwijl dergelijke personen zelfs voor de heilige persoon van deri leider niet halt maken, vonnissen zij zichzelf. Derhalve wordt met ingang van heden beslist, dat alle aan Duitsche hoogescholen studeerende leden van de onder Baldur von Schrach ressorteerende nat. soc. jeugdbon den, die lid zijn van een studentenvereni ging dan wel van rle Hitlerjeugd. Wanneer zij actief willen blijven in de studentenver- oeniging zullen zij geroyeerd worden uit de Hitlerjeugd. De dienstrapporten over hun werkzaamheid bij de Hitlerjeugd worden dan ingetrokken, terwijl overplaatsing naar andere organisaties der N.S.D.A.P. vervalt. NIEUW RUSSISCH-JAPANSCH CONFLICT Van Japansche zijde wordt medegedeeld, dat de Sovjet-autoriteiten drie nieuwe vischterreinen langs de kust van Kamsjatka in beheer zullen gaan nemen. Men verklaart hier, dat daardoor een nieuw geschil tusschen Rusland en Japan is ontstaan, terwijl de onderhandelingen er een herzieni/ig van het vischerijver- drag weinig vorderingen maken. In België werd tusschen de soc.-democra- ten en de zgn. chr.-democraten vinnige pole miek gevoerd naar aanleiding van verschil lende zaken, o.a. de devaluatie van den frank. Thans hebben beide partijen besloten elkander niet te bemoeilijken en polemiek ehterwege te laten. Zoo iets duurt drie da gen, zegt de volksmond. MUITERIJ OP EEN CHINEESCHE KRUISER. De bemanning geeft zich over. Men meldt uit Hongkong: Admiraal Tsjoentsjak heeft als vertegenwoordiger der Nanking-regeering het commando op zich genomen over de kruisers Haising, Haisen, welker bemanning eenigen tyd geleden het muiten was geslagen. Korte berichten Bij .de Amerikaansche posterijen is de veertigurenweek ingevoerd (vijf dagen per week wordt acht uren gewerkt). Engeland besteedt 5 millioen pond sterling voor de luchtmachtversterking Australië bijna 14 millioen voor vlootuit- breiding. Twee dooden bij motorongeluk Hardhoorende oude mau stak de weg over Te Velden (bij Venlo) werd do zeventigjarige heer J. Clabbers bij het oversteken van de weg door een motor rijder gegrepen cn zoodanig gewond, dat hij na overbrenging naar het zie kenhuis te Venlo is overleden. De mo torrijder en een dame die op de duo zat, beiden afkomstig uit Brunsum, werden van het motorrijwiel geslin gerd en liepen zware verwondingen op. In zeer zorgwekkenden toestand zijn zij naar het ziekenhuis te Venlo over gebracht Daar is de motorrijder, die gebleken was de 27-jarige R. Glaser uit Brunssum te zijn, overleden. De duorijdster was mej. A. Jijrisch, even een uit Brunssum. Haar toistands is nog zorgwekkend. Auto- en motor-ongelukken Zaterdagavond te ongeveer negen uur is de 23-jarige A. Timmermans, kantoorbedien de te Den Haag, die per motorfiets van d< T.T.-races terugkeerde, nabij M e p p e 1 ii botsing gekomen met een voor hem rijdend motorrijwiel, welks bestuurder plcteeling mocist stoppen. T. sloeg tegen den grond en werd ernstig gewond opgenomen. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleed hy een uur na het ongeluk in het ziekenhuis te Mep- pel. De andere motorrijder kon zyn reis volgen. Te Heesch stak Zondagavond 'te streeks tien uur ter hoogte van kilometerpaaT 19 op den Rijkswég onder de gemeente Heesch! de 50-jarige weduwe Dinter uit Nistelrodé*" plotseling de weg over, zonder op het verkeer te letten, met het noodlottig gevolg, dal; zij door een personenauto werd aangereden. Met ernstige hoofdwonden is zy in bewustelooze toestand een woning binnengedragen er dat door Dr Boumao de eerste hulp verleend i, is zij naar het St. Ludovicus gesticht te Heesch overgebracht. Door de Marechaussee uit Geffen is een onderzoek ingesteld. Waar schijnlijk treft den bestuurder geen schuld. Zondagmiddag omstreeks 1 uur zijn op de Holleweg te B e e kB erg en Dal twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Beide wagens werden ernstig beschadigd. Een der inzittenden, mevr van G. u?; Nijmegen, werd ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond. verige inzittenden kwamen er zonder noemenswaardig letsel af. Op den rijksstraatweg nabij V o huizen, is Zaterdagavond de 41-jarige motorfietsryder Demmers uit Soest, die op weg was naar Apeldoorn, in botsing gekomen personenauto, welke uit de tógenover- gestelde richting kwam. Hij werd ernstig ge wond en is in zorgwekkenden toestand het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort vervoerd, waar hy des nachts is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader zeven kinderen. Tijdens de groote doortocht van hen die van de T. T. Races afkwamen, stak de bejaar- e veehouder J. Jansen, ui'; Zwoller" p e 1 plotseling de Rijksstraatweg over, door hy door een motorrijder gegrepen werd. Hy bekwam een beenfractuur en verschillende ernstige hoofdwonde. In zorgwekkende toe stand werd hij naar het Sophia-Ziekenhuis overgebracht. Het door de politie ingestelde onderzoek heeft uitgewezen, dat het ongeluk aan eigen schuld te wijten was, zoodat de motorrijder spoedig zijn weg kon vervolgen. Op het kruispunt naar Nederhasselt nabij de Graafsche Brug is de caféhouder Van Has selt, uit O s s, bij het oversteken van den weg door een bestelauto welke op weg naar Nijme- aangereden. Met een gapende hoofd wonde en eenige blessuren bleef de man lig gen. Nadat door dr. Canters, uit Grave, de eerste hulp verleend was, is de man, wiens verwondingen niet van zoo ernstige aard ble ken 'ie zy'n, als men aanvankelijk dacht, per auto naar zijn woning vervoerd. Door de poli tie is een onderzoek naar het ongeval inge steld, waarbij gebleken is, dat de bestuurder van de auto waarschijnlijk geen schuld treft. Te St. Anthony (N.-B.) is Zondag nacht zekere v. K., uit Rijkevoort, terwijl hij van de kermis te Gemert per motorrijwiel naar huis terugkeerde, ';egen een lange den weg liggende teerketel gereden. In zorgwekkende toestand is hy naar het Ziekenhuis te Boxmeer Hedenmorgen vroeg is de ongeveer 50- jarige J. Rampen, die op zijn rijwiel gezeten, terugkeerde van werkzaamheden op het land, ter hoogte van de Burgerslotbrug aan den Rijksweg Den HelderAlkmaar door een hem achterop komende auto uit de richting Den Helder gegrepen en vrijwel op slag ge dood. Tengevolge van het sprin<ren van voorband is gisteravond op de Eeuwigelaan te Bergen (N.-H.), een motor met zijspan te gen een boom gebotst. De bestuurder, de heer P. Bos, uit Velsen, heeft een hersenschudding bekomen, terwijl de duo-passagiers de heer K. van Essen, uit Bloemendaal en mej. T. Berg man, uit Haarlem, ernstige vleeschwonden hebben gekregen. Alle drie zijn opgenomen in het Ceri;.aal Ziekenhuis te Alkmaar. Zonderlinge rijkaard dood ge vonden in het sousterrain van zijn woning Moord of ongeluk Griezelige vondst van spelende kinderen Spelende kinderen hebben gister middag op het Ungerplein nabij de Schiekade to Rotterdam een grieze- ligo ontdekking gedaan. In hun nieuwsgierigheid keken ze door het raam van een huis aldaar, dat be woond werd door 'n welgesteld maar als zeer zonderling bekend staandten man. Zij ontdekten in de kamer een groote ravage en waarschuwden hun ouders, dat er wel zou zijn ingebroken. Deze hebben de politie opgebeld, dio een onderzoek instelde. Na zich via de achterzijde van het huis toegang te hebben verschaft, vond deze in het gousterrain van het pand den bewoner, den 58- j a r. W. H. D. S u r i n g a r dood op een bed liggen. Het lijk verkeerde reeds in verre gaande staat van ontbin ding. Het vertoonde in het gelaat, vlak boven de oogen, oogenschijnlijk een wonde. Zoowel in het sousterrain als verder in het huis werd een ge weldige rommel aangetroffen: alle kasten en laden waren op den grond omgekeerd en men trof de zonder lingste verzamelingen aan, die ooit in het huis van een zonderling kunnen zijn gevonden. De justitieele dienst van het bureau Groote Pauwenstceg, die onder leiding van den commissaris, den heer P. J. Roszbach, een onderzoek instelde, stond aanvankelijk voor een mysterie. Met zekerheid kon slechts worden vastgesteld, dat de hoer S., een ge wezen assuradeur, omstreeks half Mei moet zijn overleden. Of er mis drijf in het spel is zal de sectie, die heden zou ge schieden, waarschijnlijk eerst kunnen uitwijzen. De omstandigheden, waarin het lijk van tien zonderlingen rijkaard zijn gevon den, wezen niet op zelfmoord. Een zonderling De bewoner van he<t pand Ungerplein 14 stond bij de buren bekena als een zeer zon derlinge figuur. Niet alleen liet hij zich niet zoo vaak en dan nog op. opgerege 1de, tijden zien; maar in heel zijn optreden was eigenaardigs. Bekend was. dat hij vaak plot seling tegen het dienstmeisje, dat eenige malen per week het huis kwam redderen, zeide, dat hij voor onbepaalden tijd buitenaf ging en dat ze over twee of drie weiten maar eens moest komen zien, of hij weer terug was gekomen. Was hij thuis, dan brandde er vaak tot drie, vier uur in den nacht licht, zoodat de politie zich wel eens geroepen gevoelde aan te kloppen en te in- formeeren of er geen onraad was. „In orde" riep dan een stem van binnen, ten teeken, dat de bewoner zelf nog in actie was. Een enkele maal bracht de zonderlinge man het stille, deftige plein bepaald in op spraak door zijn optreden, door b.v. een ver zameling half afgerolae closetrollen op de breede vensterbanken van de moderne wo ning voor ieder zichtbaar uit to stallen. In formeerde men dan, wat dit te beduiden had, dan antwoordde de zonderling afwezig, dat dit zijn cactus-verzameling was 'n Andere keer vond men zijji venster weer vol met Verkade-plaatjes en zoo had deze wonderlijke man, die in eenzaamheid het groote huis bewoonde, als zonderling reeds èenige bekendheid gekregen. De gruwelijke ontdekking Gistermiddag speelden «enige kinderen op het Ungerplein en in de Obrecnstraat, een der verbindingswegen tusschen de Schie kade en de v. d. Sluysstraat en zij kwamen op ae idee eens binnen in het huis van den „gek" te spioneeren. Wat zij zagen was geheimzinnig genoeg. Op de vensterbank, die dik onder het sdof lag, zagen ze geld liggen, de vloer was be zaaid met papieren, daartusschen 'agen kopjes en schoteltjes, 'n fiets, ettelijke paren schoenen, ondergoed, sokken, kranten een onmogelijke rommel! De eerste ontdekkers vertelden het weer aan andoren en zoo was gistermiadag het verlaten huis op het Ungerplein plotseling het brandpunt geworden van de nieuwsgie rige jeugd, die met bokstaan en optillen el kaar behulpzaam was, om het geheimzinnige huis binnen te gluren. Dit bedrijf trok ook de aandacht der oude ren. Deze keken nog eens beter, ook door de raampjes van het sousterrain en meenden door de gordijntjes hoen op de vloer een lichaam te zien liggen. Zij waarschuwden de politie, dat er vermoedelijk een moord was gebeurd. De politie kreeg op haar bellen, evenals de buurtbewoners geen gehoor en verschafte zich toegang via dc achterzijde door over- klimming van een tuinmuur. Men vond ook aan de achterzijde alles gesloten en heeft een raam van het sousterrain moeten ver breken om binnen te kunnen dringen. Al aanstonds bleek den dienstdoen- den politieman, dat in dit huis een drama was gebeurd. Een ontzettende lijklucht kwam hem tegemoet en een vluchtig onderzoek wees uit, dat op een bed in het sousterrain een in ver regaande staat van ontbinding verkee- rend lijk lag, terwijl rondom een ver schrikkelijke rommel heerschte. Direct werd de justitieele dienst ge waarschuwd en de commissaris van de lste afdeetóng, de heer P. J. Roszbach verscheen met de inspecteurs Beek man en Walekop Reyers tot het in stellen van een onderzoek. Wat mei. .ond De staat, waarin men het lijk vond, wees er op, dat de bewoner reeds geruimen tijd geleden moest zijn overleden. Het lijk was reeds grootemleels tot. vertering overgegaan. Daarom was het ook zeer moeilijk uit te maken, of de heer S. een natuurlijke dood gestorven, dan wel slachtoffer is gewor den van moord. Voorzcrver men kon nagaan had de man een zware verwonding aan het voorhoofd, juist boven de oogen. Het is mogelijk dat de heer S. in zijn slaap is overvallen en doodgeslagen, maar meer dan een veronderstel ling is dat niet. Of er een worsteling heeft plaats gevonden valt niet met zekerheid te zoggen. De geweldige rommel, dio ron- öora werd aangetroffen, schijnt meer een gevolg te zijn van de levensge woonten van den zonderling. Vast, staat slechts, dat op den grond geen bloedsporen zijn gevonden, noch ook een zelfmoordwapen, terwijl het onmogelijk is, dat het slachtoffer, dat goh oei gekleed op bed lag, door middel van gas een einde aan zijn loven heeft gemaakt. Voorloopig staat ook de politie nog voor een groot raadsel bij het stellen van de vraag wat de doodsoorzaak is geweest. Ook de direct ontboden poli- tie-arts, Dr. Kolff kon wegens den toe stand waarin het lijk werd aangetrof fen niet vaststellen, of er misdrijf in het spel is. Gisteravond werd daarom besloten het pand onder bewaking te stellen en den dag van heden af te wachten, tot het verrichten van de sectie, welke ter plaatse zal moeten gesohiedon, omdat de toestand van het lijk v r\oer niet toelaat. Grenzelooze verwarring Het huis, waarin de mysterleuse ontdek king werd gedaan vertoonde het beeld van een zeldzame verwarring. In het sousterrain en in de kamers daar boven vond men alle kasten openstaan, de laden geopend en de inhoud daarvan over tafels en vloeren verspreid. Een berg van zakencorrespondentie her en derwaarts verspreid. In een der ka mers vond men niet minder dan 20 paar sohoenen, terwijl vier nieuwe costuums aan den wand hingen. Het bed in de parteri'e- slaapkamer was onbeslapen. Het is nog volkomen raadselachtig waar om de heer S. juist op het bed in het sous terrain is gaan liggen. Weliswaar zijn er in Mei enkele, warme dagen geweest, maar toch niet van dien aard, dat de heer S. daar om het sousterrain als nachtverblijf zal hebben opgezocht. Bovendien was hij gelijk gezegd, geheel gekleed. Bij dezen zonder ling was echter alles mogelijk! Reeds de vondst van 20 paar sohoenen in één kamer wijst op de waanzinnige affec ties, die deze man moet hebben gekend. Zoo heeft men ook in het huis duizencven en duizenden papieren sigarenpijpjes vonden, die de zonderling blijkbaar verza melde. Er waren groote aardappelzakken vol van! Op een andere plaats vond men wee stapel gouden tientjes, die hij blijkbaar had verzameld en deze ontdekking zou een roof moord weer onwaarschijnlijker maken. Al te zeker mag men hier echter ook weer niet op ingaan, omdat de crimineele geschiede nis bewijst, dat misdadigers vaak voor hand liggende geldsommen laten liggen. Uit een gevonden aanslagbiljet van de vermogensbelasting is de recherche inmid dels wel gebleken, dat de heer S. een zeer vermogend man moet zijn geweest. Waar hij zijn schatten bewaarde en of ze er nog zijn? Niemand, die het kan ze de mond die het alleen zou kunnen bekend maken, zwijgt De justitieele dienst heeft zoo spoedig mogelijk contact gezocht met familie van den heer S. die elders in het land woont, om inlichtingen te verkrijgen. Ook het dienst meisje van den zonderling is bereids opge spoord. 13 Mei Deze wist maar weinig te vertellen. Inder daad was zij ongeveer half Mei voor het laatst in het huis gewo t om haar werk te doen. De heer S. was toen naar zijn zeggen buitenaf gegaan en had haar de bekendo bqodschap mee gegeven, dat ze over een poosje maar eens moest komen kijken. Ze had dit ook gedaan, maar geen gehoor ge kregen. Ze had zich daarover bij een zoo zonderling man als de heer S. was, ook niet verwonderd, evenmin als de buren, die zijn afwezigheid niet eens opmerkten. Vast is komen staan, dat het drama op het Ungerplein zich vermoedelijk op 12 of 13 Mei heeft afgespeeld. De couranten en brieven, die tot kniehoogte toe op de mat achter ae voordeur lagen opgetast, gingen alle terug tot 13 Mei. Maar wét er op 12 of 13 Mei gebeurd daarover tast ook de politie nog volkomen in het duister. Zij weet nog slechts, dat in een volkomen afgesloten pand, waarop geen enkel spoor van braak is gevonden, het lijk is aangetroffen van een man, waarvan dc sectie nog moet uitwijzen, of hij is vermoord of niet. Het Parket ter plaatse Kort na de ontdekking is ook hot Parket ter plaatse verschenen, tot het instellen van een onderzoek. Het werd vertegenwoordigd door den Sub stituut Officier van Justitie, Mr. H. A. J. Reumer. Moordaanslag door een vrouw Een liefdesdrama Te Kerkrade heeft de gehuwde vrouw, A. W. geb. O., drie schoten op haar zwager W. gelost en deze daarbij zoo ernstig gewond, dat hy in zorewekkenden toestand naa Ziekenhuis gebracht werd. Het slachtoffer was in de kost geweest bij zijn broer, de echtgenoot van de daderes maar omdat er een intieme betrekking tus schen hem en zyn schoonzuster ontstond heeft hij, om hier een eind aan te maken, e der kosthuis gezocht en gevonden by de ouders van zyn schoonzuster. Toen de dackres hoorde dat W. verkeering had aangeknoopt met een andere vrouw is zy gewapend met een parabellum naar haar ouders gegaan, waar ze wijfc, dat W. zich be vond. Na een korte woordenwisseling trok ze het vuurwapen. Weerbericht Hoogste stand te Yannouth 771.3. Laagste stand te Vestmanör 752.2. Stand vanmorgen halftwaalf 709.0. WEERVERW ACHTING Zaklke tot. matige N. tot O. wind, half bewolkt, droog weer. iets warmer overdag. BUITENLANDSCH WEERBERICHT De hooge drukking verplaatst zich lang zaam in de richting van de Oostzee, en do depressie over de oceaan wordt wel dieper^ maar trekt meer Noord- dan Oostwaarts. Een meer vlakke secundaire ligt over Frankrijk. In Scandinavië begint de lucht op te k'aren en stijgt de temperatuur. Aan de Nooreche kust valt nog regen. De Brit- sche eilanden hebben fraai weer met stij gende temperatuur. In Ierland nadert regen. In Duitschland is in het O. de lucht nog bewolkt onder invloed van de koele N.W. stroom. In het Oosten klaar det lucht op bij stij gende temperatuur. Frankrijk, Zwitser'and en Oostenrijk hebben fraai weer met zeer hooge temperatuur in het Zuiden van Frank rijk waar in het Westen onweer dreigt. Hier te lande zal de lucht geleidelijk op klaren, de temperatuur is stijgend, tenvijl de nacht nog koel is. TEMPERATUURSTAND Stand vanmorgen halftwaalf 17.0 G. 9 JULI. Zonsopgang 4.50 uur, zonsondergang 9.19 uur Maan op nam. 2.30 uur, onder nam. 12.20 uur VOERTUIGEN MOETEN HUN LICHTEN OP HEBBEN 9 JULI. Van 's avonds 9.49 uur tot 's morgens 4.21 uur Waterstanden Rivieren Heden Vorig Rhelnfelden 3,72 3,t Brei each Kehl Maxau Diedeshelm Mannheim Mains Binden Cobleno Dusaeldorf Kuhrort 3,09 3,21 3.90 0,00 5,33 5,85 0,37 0,56 4.91 4,81 0,99 1,07 2.00 1,85 2,86 2,72 3,26 3,11 1,09 1,12 3.01 2,90 0,22 0,28 9,30 2,85 Heden Vorig Wesel 1,00 1,32 Emmerik 2,58 2,63 Loblth 11,57 11,59 Nijmegen 9,16 9,18 St. Andrles 3,60 3,66 Arnhem 9,07 9,09 Vreeswijk lw 0,00 0,00 Westervoort 9,59 9,61 Deventer 3,29 3,36 Kampen 0,10 0,29 Eynden 46,20 46,18 Maastricht 40,91 40,91 Grevenblcbt 27,97 28,02 Venlo 00,00 00,00 0,00 -2,95 Grave Of.ïft) 4,74 5,14 1,50 1,49 St. Andrles 0,28 0,67 Hoogwater Ned. Zeehavens 9 Juli 4,23 16,28 Hellevoetsl. Delfzijl Terschelling l,3o 13,46 Harllngen 2,05 14,25 Den Helder 11,55 IJ muiden 8,27 20,52 Hoek v. HolL 6,35 20,05 ticlieveningen 4,45 20,15 Rotterdam 9 39 21,46 8,17 20,42 Willemstad 9,15 21,37 Brouwersh. 7,29 19,54 Zienkzee 7,55 20,09 Wemeldinge 8,20 20,31 Vlissingen 6,46 19,04 Terneuzen 7,13 19,33 Hansweert 7,51 20/12 BRANDEN Te Amsterdam werd de brandweer gealarmeerd voor een brand aan de Zee- burgerdyk. Uit een loods sloegen heftig de vlammen, due de lucht rood kleurden. Met een paar stralen op een motoispuiit wist de brandweer het vuur te dooven en te be perken tot die loods, die uit gegolfd ijzeren platen bestond. Aan dit materiaal is het voor een groot deel te danken, dat do naast liggende loodsen niet werden aange tast. De uitgebrande loods diende als bergplaats van een groot aantal petroleum marktlampen, die nog gedeeltelijk met petroleum waren gevuld. In het begin van de brand hoorde men dan ook telkens ontploffingen bij hot springen van de lampen. De loods brandde uit. De oorzaak is onbekend. Een half uur voor het uitbre ken van de brand had de eigenaar de loods gesloten en toen niets bespeurd. Zondagmiddag is door onbekende oor zaak brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer Bastiaan, gelegen aan den IJsnldijk in de gemeente Zwollerkers pel. Het vuur sloeg over op twee groote hooibergen en een groote schuur. De brand weer van Valk en Veekatcn, die met oen handpomp ter plaatse was, ?;on begrijpelij kerwijze tegen de felle- vlammen niets 'uit richten. De geheele boerderij, de schuur en de beide hooibergen gingen in die vlammen op. Ook van de inboedel kon nagenoeg niets worden gered; alles was slechts laag verzekerd. VLEESCHKNOEIERIJEN. Voor het kantongerecht te A 1 p h e n a. d. R y n heeft Vrijdag voor de zooveelste maal terecht gestaan de Alphensche slager R. H. Thans stond hy terecht, omdat hy in zyn ijskast eeu hoeveelheid bedorven rund- en varkensvleesch in voorraad had gehad, dat volgens de verklaringen van den hulpkeur meester voor de consumptie ten eenenmale ongeschikt was, omdat het groen zag en kleefde. De Kantonrechter veroordeelde hem tot een principale hechtenisstraf van 14 dagen met openbaarmaking van het vonnis in de plaat selijke pers. Eisch was 30 dagen hechtenis. Uit Oost-lndie KNOEIERIJEN SOERABAJA, 8 Juli. (Aneta). De djaksa (Inheemsch rechtskundig ambtenaar) te Djom- bang is ontslagen wegens het feit, dat hy ge durende drie jaren woek«»rr raktyken if toefen- de. Voorts is een Eu-op^-h ambtenaar n het Regentschap D:or.: en daar 1 ij gild leende van ondarg Verder ;s de as- sistent-wedana van i 'et :>n 'n de huurt van Djomhang ontslagen wegens slordigheid in de fïnancieele administratie. Dit ontslag heeft echter eervol plaats gehad.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2