|Hf (ttv? GTiraraut Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden 5n Omstreken YACANTIE-ADRESSEN KAANDELSH abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaaL. waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestriat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 AO. 5510 WOENSDAG 26 JUNI 1935 15e Jaargang Ibbtrtentitprijjen: Van I tot 5 regels 1.17V» Elke regel meer0.22'/i Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiên per regel 0.17'/* Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau swordt berekend 0.10 Nu de vacantietijd weer aanbreekt en velen onzer lezers de krant aan hun vacantie-adres willen ontvangen, ver zoeken wij dezen vriendelijk de tijde lijke adressen zoo spoedig mogelijk, liefst drie dagen van te voren, aan de administratie schriftelijk op te geven, met duidelijke vermelding van het vaste adres en het vacan- t i e-a dres, de data van begin en einde der vacantie. Komen de aanvragen op het laatste oogenblik, dan is het niet zeker, dat men aan het nieuwe adres direct den eersten dag de krant ontvangt, terwijl dit toch zeker door de lezers, evenals door ons op hoogen prijs zal worden gesteld- DE CHR. MIDDENSTAND Oproep voor de jaarvergadering te Groningen Later dan de Christelijke arbeiders Zijn de middenstanders in onze kring tot organisatiebesef gekomen. Het zou de moeite loonen dat iemand, der zake kundig, van dit probleem eens studie maakte. Twee der voornaamste factoren, wel ke we slechts aanstippen, zullen wel deze zijn: le. op 't terrein van de arbeid sprak de tegenstelling tusschen revolutionair optreden en Christelijke beginselen Sterker dan bij de middenstand; 2e. de bedrijfsgenooten in handel en industrie zagen meer het concurreeren- de dan het samenbindende element in hun kring. Indien dit juist is, dan volgt daaruit onmiddellijk, dat de diepere beginsel studie, waartoe we in deze eeuw geko men zijn, moest leiden tot de overtui ging, dat het Christelijk principe ook hier tot gelding moest komen zoowel tegenover andersdenkenden als met toepassing op de onderlinge verhou dingen. Anders gezegd: het moest komen tot Organisatie onder eigen banier, maar Ook tot samenwerking onder bedrijfs genooten, die elkander niet louter zien als concurrenten, maar ook als zaken vrienden. Natuurlijk waren de moeilijkheden vele. Dat hebben de voortrekkers in deze zaak in ruime mate ondervonden. [Van buiten was gevaar, van binnen vaak strijd. Aanpassen is een moeilijk ding en wie een organisatie vormen en bouwen wil, moet deze kunst verstaan. [Vooral in een organisatie als deze met zoo velerlei bedrijfsgroepen en zooveel individualisme gaat er een zware wijs op om naar elkaar toe te groeien. Langzaam aan kwam er echter schot in. Men mocht verwachten, dat de or ganisatie over de eerste kinderziekten heengekomen was en dat men nu aan de verdere uitbouw en consolideering kon beginnen. Slaan we echter een blik op de agenda van de zeventiende jaarverga dering, welke 2 en 3 Juli a.s. te Gro ningen zal worden gehouden, dan rijst bij ons de vraag of de organisatie van de Christelijke Handeldrijvende en In- dustrieele Middenstand niet voor nieu we moeilijkheden staat, welke thans verband houden met de zoo gewijzigde tijdsomstandigheden. Verbazen kan dat niet. Een organisa tie, ook deze, wil een steun der zwak ken zijn en wie zal ontkennen, dat de economische moeilijkheden direct en indirect de middenstand treffen? Men moet niet overdrijven. Het verhaaltje van de winkelierster, die op elk distri butie-artikel verlies leed, maar door de groote omzet nog een boterham ver diende, maant tot voorzichtigheid. Er worden nog zaken gedaan; er valt nog werk uit te voeren; er wordt nog wel eens winst gemaakt; maar wie zou meenen, dat er geen reden is voor menigerlei klacht over verkoop bene den kostprijs en moeilijkheden van contingenteeringen en wat dies meer zij; die zou zich schromelijk vergis sen en hoogst onbillijk zijn. Het ziet er voor de middenstand boos uit en het kan niet verwonderen, dat men daarvan in de organisatie de terugslag ondervindt. Het logisch gevolg van een dergelijke stemming is altijd, dat er op de agenda voorstellen komen, welke we niet „on bekookt" zouden durven noemen, maar die toch met al te groote voortvarend heid aangekondigd werden. Wij vermoeden zoo, dat Prof. Diepen horst, die op het congres van 3 Juli hoopt te spreken over „Nieuwe vrien den van de Middenstand", dit gevaar niet onbesproken zal laten. Hij zal on getwijfeld waarschuwen tegen partijen, die met tooverformules en wonderolie werken en de hervorming der wereld op een stuivertje kunnen schrijven. Echter, uit de praeadviezen op de diverse voorstellen der af deelingen blijkt overduidelijk, dat het Hoofd bestuur van eenzelfde bedachtzame ;est is bezield. Er zal nog wel gelegenheid komen nader kennis te nemen van diverse wenschen der afdeelingen over uitbouw en propaganda, en we behoeven er hier niet breedvoerig op in te gaan; maar van belang is zeker, dat vele min of meer samenhangen met een reorgani satie der vereeniging en dat deze om bouw al op gang is. Het Hoofdbestuur moet dan ook telkens daarheen ver wijzen. Van geheel ander karakter zijn de voorstellen inzake directe levering van fabrikanten aan hotels enz.; wettelijke maatregelen voor warenhuizen en coö peraties; verlaging van sociale lasten, speciaal wat de Invaliditeits-rentezegels betreft. Deze vraagstukken kunnen te allen tijde aan de orde gesteld worden; maar het is buiten kijf, dat de economische nood ze thans naar voren dringt. Het is echter even duidelijk, dat ze van een omvang en beteekenis zijn, welke di recte afhandeling op een groote bijeen komst onmogelijk maken. Het Hoofdbestuur kiest voor de be handeling dan ook de aangewezen, hoe wel niet de gemakkelijkste methode: voorzoover de onderwerpen niet reeds in overweging zijn, wordt voorgesteld ze in studie te nemen om later met een weldoordacht praeadvies te komen. Naar onze meening de eenig juiste en mogelijke weg om geen besluiten te nemen, waarvan men de draagwijdte niet kan overzien. Waarom we op deze jaarvergadering de aandacht vestigen? Niet om Hoofd bestuur en ledën van advies te dienen of de weg voor te schrijven; doch en kel en alleen om onze belangstelling te toonen en vooral om onze ongeor ganiseerde Christelijke middenstanders ernstig te vermanen toch niet langer te blijven volharden in het kwaad van het individualisme. Zij zijn het aan zichzelf, aan hun vak- en standgenoten, aan de eere van onzen God bovenal verplicht om niet alleen werkers en zwoegers in hun zaak en bedrijf, doch ook om lichtdra gers van het Christelijk beginsel in een veelszins aan het stof gebonden maat schappij te zijn. BINNENLAND. De Italaansch-Abessynische conferentie De werkzaamheden der arbitrage- Tegelijk met graaf Aldrovandi zijn gisterenmorgen in het Palacehotel te Scheveningen afgestapt de Italiaan- sche experts, de heeren Grasetti, Las- sona, Cerulli, Guarnaschelli, Suardo en Paochioni. Maandagavond zijn behalve graaf Montague gearriveerd mevr. Montague en de heer Zanchi. In het Palacehotel zijn, naar wij nar der vernemen, kamers gereserveerd voor het houden van besprekingen, zoodat verwacht mag worden, dat de .conferenties van de Verzoeningscom missie daar zullen plaats hebben. Tot een juist begrip van de werkzaamhe den dezer arbitrage-commissie moge herin nerd worden aan art. 5 van het Italiaansch- Abessynisch verdrag van 2 Augustus 1928. Blijkens dit artikel hebben beide regee ringen zich verbonden alle kwesties, welke tusschen hen mochten rijzen en niet langs diplomatieken weg konden worden opgelost, aan arbitrage te onderwerpen, zonder een beroep op de wapenen te hebben gedaan. De beide regeeringen zullen de arbiters aanwij zen. Dit artikel is de grondslag van de vol kenbondsresolutie en is ook de basis van den arbeid der arbitragecommissie. Beide betrokken regeeringen hebben de noodige stukken en bescheiden aan de com missie doen toekomen vergezeld van een eenzetting van hun standpunt en voor de bewijzen van de juistheid van haar stelling. Van Italiaansche zijde zijn twee deskundi gen ter beschikking gesteld van de arbiters, één van het ministerie van buitenlandsche zaken en één van het ministerie van kolo niën. De gepensionneerden van de Kon. Holl. Lloyd Maatregelen aan den Minister vereocht Het Tweede Kamerlid mevr. Bakker- N o r t heeft de aandacht van den minister van Economische Zaken gevestigd op het feit, dat de 212 pensioengerechtigden, onder wie 80 weduwen, van de N.V. Kon. Holland sche Lloyd, ten gevolge van de aan deze maatschappij verleende voorloopige sur séance van betaling, sinds 1 Juni geen pen sioen meer ontvangen en dientengevolge in een allertreurigsten toestand verkeeren. Mevr. Bakker-Nort verzoekt verder den mi nister maatregelen ten behoeve van deze gedupeerde gepensionneerden te treffen. BRAKEL EN POEDEROYEN Wat men daar aandurft Ging en gaat het dan zoo schotsen en scheef toe in Brakel en Poederoyen; vraagt ons een lezer, die maar niet begrijpt, dat er in de binnenlanden van de Betuwe zulke ongelooflijke dingen kunnen geschie den. Ons antwoord moet luiden: 't Was er erger, dan men ^n een krant durft to schrijven. Trouwens, nu burgemeester S. van Dalen overleden is, zou het geen pas geven in historische herinneringen te treden. Maar verzwegen mag niet worden, dat men toen eenmaal het recht zegevierde en de Christelijke school gesticht moest worden nochtans al het mogelijke en onmoge lijke heeft gedaan om de ontwikkeling te- te houden. Ja, zelfs het onmoge- 1 ij k e. Want sommige autoriteiten worden soms ineens verbazend actief, wanneer een goede zaak tegengehouden moet worden. Crisiscomité en Werkverschaffing waren machtige middelen om de openbare school een voorsprong en de Christelijke school duwtjes te geven. Natuurlijk baat dat alles op de duur niet; maar onrecht doet pijn. Dat onrecht kan tegengegaan worden, wanneer thans de wensch van het meerendeel der bevolking wordt ingewilligd en deze twee Geldersche gemeenten een burgemeester krijgen, die man van beginsel is en los staat van de tegenwoordige plaatselijke autoriteiten op politiek en maatschappelijk aetjfcd. Eerste Kamer De Eerste Kamer heeft gisteravond een 14-tal kleine wetsontwerpen afgedaan, waaronder enkele contr.jgenteeringen. suppletoire begrootiogen en voorts de wijziging der Indische Motorvoertuigen- belasting en de verhooging van den benzine- accijcs in Indië. Er werd geen woord bij gespro ken en alles ging z.h.s. onder den hamer Daarna volgde trekking der afdeelingen. Nadat de vergadering eenigen tijd geschorst geweest, deed de voorzitter mededeeling van de ■benoemde voorzitters en onder-voorzitters der afdeelingen. Tot voorzitters waren aangewezen de he de Gijselaar, v. Sasse v IJsselt, Michiels v. Kessenicb, Janssen en Droogïeever Fortuyn, *- tot onder-voorzitters de heeren Fock, Hermans, de Savornin Lohman en Heerkens Vervolgens werd de vergadering verdaagd tot hedenmorgen 11 uur. Alsdan komen o.a. Zuider* aeefoods en Verkeersfocds aan de cn*». RIJWIELPADEN IN DE ACHTERHOEK De raad der gemeente Hummelo en Kep- pel heeft gisteren in principe besloten mede te werken aan de plannen der Nederland- sche Heidemaatschappij tot het in werk verschaffing aanleggen van rijwielpaden in den Gelderschen Achterhoek. Als voor waarde werd gesteld, dat de plannen wor den uitgevoerd in centrale werkverschaf fing. De kosten yoor de gemeende bedragen 17.000. Gemengd Nieuws, De doodslag te Hoofddorp Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft rest gewezen in de strafzaak van den 24- jarigen electro-technicus W. K. te Hoofd dorp, die ervan verdacht wordt, zijn pleeg vader van Brussel om het leven te hebben gebracht. Voor de rechtbank te Haarlem had de officier tien jaren gevangenisstraf geëischt; de rechtbank, niet overtuigd van verd's schuld, had hem vrijgesproken. Het Hof heeft thans, met bevestiging van het vonnis der Haarlemsche recht bank, K eveneens vrij gesproken. Het overwoog daarbij, dat de bijge brachte bewijsmiddelen niet uitsluiten, dat een ander 't misdrijf heeft gepleegd, zoodat het Hof niet de overtuiging heeft bekomen, dat K. de schuldige is. K. hoorde het arrest aan zonder dat een spier van zijn gezicht vertrok en verliet ver volgens, met een korte buiging voor het college, de rechtzaal. De moord op de Schiedamsche Politie-Commissaris Veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf Het Haagsch Gerechtshof behan delde heden de zaak van den ge wezen hoofdagent van der K. te Schiedam, die op 1 December 1934 commissaris Ellenberger te Schiedam heeft vermoord. De Rotterdamsche rechtbank had 12 jaar gevangenisstraf geëischt. In' hooger beroep heeft de advo caat-generaal een gevangenisstraf van 20 jaar geëischt Het Hof heeft van der K. veroor deeld tot vijftien jaar gevangenis straf. kan maar de beste zijn Verkoop „TWENTOL" voor Holland; DEVENTER HEVIGE ONWEDERS BOVEN ONS LAND Blikseminslag en zware regens Ook windhoos richt schade aan Gistermiddag en -avond heeft in ver schillende streken van het land een he vig" onweer gewoed, waarbij de bliksem bijna geen oogenblik van de lucht was. Het liet zich dan ook aanzien, dat er nogal wat bliksem-mslag zou hebben plaats gehad. Hetgeen de later binnen komende berichten dan ook bevestig den. Te Zelhem is de bliksem geslagen in de boerderij van den heer Ebbers. Het 7- jarig dochtertje werd door het hemelvuur getroffen en gedood. De boerderij is geheel afgebrand. To Vaassen sloeg de bliksem in de groote boerderij „De Runneberg", be woond door de familie Kloeselman. Man en vrouw kwamen daarbij allebei om het leven; de boerderij was één vuurzee. Behalve het bejaarde echtpaar kwa men ook zes .varkens in de ylammen In Den Dun gen (N.B.) sloeg het he melvuur in de hofstede van den landbou wer R. van der Steen op de Keer. In een minimum van tijd brandde de stalling als een fakkel. Het talrijke gezin kon zich ter nauwernood redden. De brandweer bestreed met eenige stralen de vuurzee. Het achter huis met stalling zijn geheel in de asch ge legd. Het woongedeelte liep groote water schade op. Een aantal kippen is in de vlam men omgekomen. De schade wordt door verzekering gedekt. Te Berlicum (N.-Br.) ging het onweer gepaard met zwaren hagel, waardoor groote schade werd aangericht aan de te velde staande gewassen. De bliksem sloeg in het woonhuis van den groentenkweeker v. d. Hcyden op den Dijk, zonder evenwel brand te veroorzaken. Het dak van het woonhuis werd gedeelte lijk vernield. Voorts werd eenig vee in de weide dood. Ook de omgeving van Deventer werd door het onweder bezocht. Hier werden vooral de boomen door het hemelvuur havend. T w e 11 o heeft te lijden gehad van een windhoos, die 'de takken van de boomen rukte, schoorsteenen en hekken vernielde, en in de korte tijd dat hij voorbij trok, diude lijke sporen achterliet. Gelukkig duurde dit natuurverschijnsel slechts kort, en vielen er geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Gisterenavond en gedurende den afgeloo- pen nacht heeft boven West-Friesland een zwaar onweer gewoed .gepaard gaande met hevige slagregen, waardoor veel schade is aangericht Om vijf uur gistermiddag is de bliksem ingeslagen in de boerderij van de wed. Groot-Karsten in de Berkmeer bij Obdam. De bewoonster kreeg op het moment, dat de bliksem insloeg, een steen op het hoofd, doch werd niet ernstig gewond. Het geheele pand stond direct in lichter laaie. Hoegenaamd niets kon worden gered. De schade, die door verzekering wordt gedekt wordt op 5A 6 mille geraamd. Tijdens hevig onweer is gisteravond te Ursem de 20-jarige mej. B. Wildeboer, terwijl zij in het land de koeien molk, door den bliksem getroffen. Het meisje, dat geheel blauw zag, werd bewusteloos weggedragen. Geneesheeren waren spoedig ter plaatse, doch hedenmorgen was het bewustzijn nog niet teruggekeerd. De Ossche misdaden Een brandstichster garresteerd Steeds gaat de gemeentepolitie te Oss ver der de verdachte branden der laatste jaren tot klaarheid te brengen. Zoo ontstond op 26 Maart 1934 brand in de woning van me]. R. v .d. E., aan de Waterstraat te Oss. Door gebrek aan water gingen huis en inboedel verloren. Hoewel toen reeds brandstichting werd vermoed kon wegens gebrek aan be wijs geen vervolging worden ingesteld, tot dat de politie een dezer dagen voldoende bewijzen meende gekregen te hebben. Gisterenmiddag ging ze over tot arres tatie van de 35-jarige mej. R. v. d. E., moeder van zeven kinderen, die door inspecteur van Kempen aan een streng verhoor werd onderworpen, maar aan vankelijk bleef ontkennen. Gisterenavond bekende ze den brand ge sticht te hebben om de verzekering machtig te worden. Ze is naar den Rosöh overge bracht. NU HET WATER WEER LOKT Slachtofferlijst wordt langer! Ondanks alle waarschuwingen om hij baden en zwemmen voorzichtigheid te be- trachten, en zioh niet te ver te wagen, neemt het aantal sla>chtoffers van het wa ter nog steeds toe. En het is helaas te vooo dat, zoolang de hitte duurt, ook de doodenlijst langer zal worden. o is gistermiddag een 37-jarige man, genaamd M. D li ets t rat e n, te Goirle woonachtig, aldaar hij het zwemmen om het leven gekomen. Hij laat een weduwe achter en twee kinderen. Voor de haven van Harderwijk was gis termiddag de 12-jarige jongen van den heer Van Wely aan het baden. Hij is daarbij ii vaargeul terecht gekomen en ver dronken. Als tragische bizonderheid kan hierbij worden vermeld, dat twee jaar geleden een andere broer van dezen knaap eveneens bij het baden verongelukte. Gisteravond was de 27-jarige gehuwde fabrieksarbeider P. van G. uit Eindhoven in het Nieuwe Kanaal aldaar aan het zwemmen. Hij heeft vermoedelijk kramp gekregen en is in de diepte verdwenen en verdronken. Raadgevingen voor baders en zwemmers Kinderen moeten niet zonder toe stemming der ouders te water gaan. Veel (door ratten besmet) water is er, dat gevaarlijk is voor de gezond heid. Zwem nooit met volle, noch met ge heel leege maag. 't Best is na het ontby'c, of ongeveer 2 uur na het middag eten. Niet meer dan éénmaal per dag te water gaan. Hoogstens één uur in het water blyven als het heel warm is. Hoe kouder water, hoe korter men in het water mag blijven. I Niet dadelijk te water gaan, noch een douche nemen als men verhit is van loopen of fietsen. Als de handen paars of blau worden moet men dadelijk uit het water gaan en de handen wryven of laten wryven, tot ze weer rood worden. Houdt U aan de voorschriften in zweminrichting of op het Gerand. Ga nooit te ver in zee. Die niet kunnen zwemmen mogen hoog stens het water tot hun middel laten komen by een bewaakt stroomge- deelte, bij een onbewaakt ged> hoogstens tot de knieën. Bij landwind (oostenwind) en vallend waiter nooit op een onbewaakt gedi zwemmen. Zwemmen is verboden voor hen die ly- den aan geperforeerd trommelvlies, chronisch loopend oor, melancholie, hartgebreken (enkele uitgezonderd), t.b.c. (met neiging tot bloedspuwing) vaatverkalking, chronische rheumatiek, erge bloedarmoede, lastige breuken, chro nische nierziekte. By twijfel moet men eerst altyd een arts om advies vragen. HEDAIUfS ■INSIGNES KRANSEN TAKKEN VLAGGEN ÜOYEBS-HAAC Voornaamste Nieuws* Dit Nummer bestaat uit DRIE bladert Blz. 1 Gisteren is de commissie van verzoening en arbitrage inzake het geschil tusschen Italië en Abessinië te Scheveningen met haar arbeid begonnen. De Eerste Kamer heeft gisteravond zon der debat en zonder hoofdelijke stemming een aantal wetsontwerpen aangenomen. Bij de Interbank te Den Haag is een nieu we inval gedaan, waarbij twee personen zijn gearresteerd. De dader van de moord op de Schiedam sche politie-commissaris is in hooger beroep tot vijftien jaar veroordeeld. In hooger beroep heeft het AmsterdamseSi Gerechtshof de beklaagde inzake de dodtË slag te Hoofddorp vrijgesproken. Nieuwe arrestatie te Oss. Bij de Engelsch-Duitsche vlootbesprekin- gen verklaarde Duitschland nooit meer een onbeperkten duikbootoorlog te zullen voeren. Groeiende ontevredenheid in China over den Japanschen invloed. Noodweer in Engeland en Denemarken. De staking in de zinkfabrieken te Bndel is geëindigd. Bldz. 3 De goudvoorraad van de Nederlandsche Bank is in de afgeloopen week met 7.2 millioen toegenomen. De binnenlandsche ere. dietverleening tot een normaal niveau te. ruggebracht. Blz. 5 De bond van Chr. Geref. Meisjes VereenU gingen heeft te Utrecht de vijfde bondsdag gehouden. De jaarvergadering van de Ned. Chr. Bonwarbeidersbond te Zeist, NIEUWE INVAL BIJ DE INTERBANK TE DEN HAAG Twee personen door de politie gearresteerd In ons land weinig of geen slachtoffers gemaakt. Men herinnert zich, dat eenige tijd gele den de politie en justitie een inval hebben gedaan bij de N. V. Interbank (Bank voor Intermeditaire Credieten) aan de Parkstraat te Den Haag. De uit buitenlanders be staande directie dezer hank was toen ge vlucht. Naar wij vernemen, i.s een hunner, S. B. j.l. Zaterdag te Weenen gearresteerd Hij zal daar vermoedelijk worden vervolgd wegens bedriegelijke handelingen ach tereenvolgens te Straatsburg en te 's-Gra- .venihage gepleegd. Aanvankelijk moet hij te Straatsburg- oplichtingspraktijken hebben uitgeoefend' met nog iemand, welke laatste te Straats burg gearresteerd werd en nog wordt vast gehouden; B. slaagde erin, uit te wijken. Hij en andere leden van de leiding der zaak brachten de bank naar 's-Gravenhage over. Toen destijds naar aanleiding van in gekomen klachten een inval werd gedaan, was. zooals gezegd, de leiding er van door. Andere personen hebben hier evenwel de zaak voortgezet, zoogenaamd ter afwikke ling, maar vermoedelijk in werkelijkheid als stroopoppen om de praktijken van op lichting en verduistering te vervolgen. Naar aanleiding van nieuwe klachten hebben politie en justitie gistermiddag opnieuw een huiszoeking gedaan in het perceel, waar de bank is gevestigd Ge arresteerd werden twee personen, een Duitscher, L., en een Nederlander in België gevestigd en hier tijdelijk ver blijf houdende. Zij rouden heden .voor den rechter-commissaris worden geleid. In ons eigen land zijn door de praktij- dan in de Zon ken dezer heeren weinig of geen slacht-» offers gemaakt De bank, hier gevestigd, werkte in geheel Frankrijk en Luxemburg en heeft daar ve len door haar praktijken gedupeerd. Da laatste klacht, welke inkwam en die aan. leiding werd tot de huiszoeking van gister, middag, kwam uit Luxemburg. Er bestaat, ook thans vermoeden van op* lichting en verduistering. De administratis is in beslag genomen. De kas was echter niet aanwezig. GROOTE HITTE AFGEWISSELD DOOR EEN HAGELBUI. Over een groot deel van het Westland trok gistermiddag onder zwaar onweer, een regen bui, die overging in hagel, gelukkig niet van afmetingen als tweeden Pinksterdag. Aan het strand te Hoek van Holland, 's-Graven- zande en Ter Heyde brachten de hagelkorrels groote ontsteltenis. In het gedeelte in het Westland, vooral langs de kust, waar de hagel neerstriemde, werden opnieuw de pro- ducten getroffen en de schade vergroot. Rechtzaken. ONEERLIJK BANKEMPLOYÉ 12000 gulden van cliënten verduisterd De boekhouder J. van B„ uit Wageningen, die voor de Arnhemsche rechtbank heeft terecht ge staan wegens valschheid in geschrifte, waardoor verschillende cliënten van de bankinstelling, waar hij werkzaam was, werden benadeeld tot een bedrag van f 12000, werd veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De eisch was drie DE RECLAME OP HET N.S.B.-KRINGHUIS TE ARNHEM •pen het beroep der N.S.B. te straatpolltie te N.S.B.) bev rechtbank t Arnhem in hi (het Kring-huis der dameborden door de VISSCHEN MET TWEE HENGELS &.an G. J. v. d. H., handelsreiziger te Zwolle. Onder Zalk had hij, visschende met éi den hengel bij zich gehad. De rechtbi Zwolle heeft echter ontslag van rechts» ging gegeven, waartegen de officier va titie aldaar cassatie aanteekende. De Raad heeft he vonnis vernietigd, he b. verklaarde strafbaar verklaard en v. d. H. oordeeld tot f 3 boete.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1