Jüeuurr jCriiisdjr (tfmtrant Dagelijks verschijne nd Nieuwsblad voor L eiden ïn Omstreken abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per weeko.!8 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending/450 Bij digelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/i ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breesbiat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 N°. 5504 WOENSDAG 19 JUNI 1935 15e Jaargang iSbbertcntieprijjcn: Van 1 tot 5 regels !.177« Elke regel meer0.227» ihgezonden Mededeelinger» van 1—5 regels2.30 Elke regel meer 0.45 Handelsadvertenliën per regel 0.17 V» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 'I bureau wordt berekend 0.10 TOENEMENDE SCHEMERING De eenstemmigheid ontbreekt bij de critici Het gaat in de politiek vaak niet anders dan in de natuur: nu eens volgt op de schemering een lichtende mor gen, dan weer een donkere nacht. Op dit oogenblik neemt de scheme ring onder de parlementaire hemel toe. En de oorzaak daarvan ligt voor geen gering deel bij sommige roomsch- katholieke persorganen. Nauwelijks was het Voorloopig Ver slag over het Bezuinigingsontwerp verschenen, of meer dan een dezer kranten sprak het, op bijkans ruwe en irriteerende toon uit: het conflict is gekomen. Tegenover de aanpassings politiek der regeering heeft onze Ka merfractie duidelijk en welomschreven haar welvaartsprogram geplaatst; het wordt nu kiezen of deelen. De roode pers vloog er natuurlijk weer direct op af. En de roode partij ook. Het zou er nu van komen: een rood-roomsch front. Maar neen, zóó was het toch niet bedoeld. Nadrukkelijk werd de sociaal democraten te verstaan gegeven, dat ze niet zoo moesten opdringen; want, zoo heette het: „Zelfs indien het Ka- binet-Colijn zich hardnekkig zou ver zetten tegen een andere koers, dan is de S.D.A.P. zeker niet de eerst geroe pene om mee de leiding te nemen in de saneering van de rijksfinanciën, de algemeene verlaging van uitgaven en de opbouwende crisispolitiek, welkt noodzakelijk is." Kwam het tot een conflict met de Regeering, dan rekent men meer op een extra-parlementair Kabinet, dan „op de gemakkelijke uitkomst, waarop de heer Albarda zoo gebrand is". Zulke woorden leest men in dezelfde Roomsch-Kath. bladen, welke eerst de lezers in de waan brachten, dat ver vanging van het kabinet-Colijn maar een kwestie van enkele dagen was en die het baron van Wijnbergen hoogst kwalijk namen, dat hij geschreven had: „met minister-presidenten moeten we zuinig zijn". Geen wonder, dat de roode pers deze teleurstelling moeilijk verkroppen kan. Eerst had ze geschreven over de moe dige roomsch-kath. pers, die nu einde lijk eens stelling zou nemen tegen de „afbraakpolitiek" der regeering; doch toen de vlieger der samenwerking niet opging gaven de roode scribenten uiting aan hun groote teleurstelling: de roomsch-kath. fractie gaat wel weer onder het juk door. Nu vinden wij de figuur, welke zich waarschijnlijk weer voor zal doen, niet bepaald fraai. Want ze komt zoo onge veer hierop neer. Eerst maakt men vrij groot kabaal tegen het kabinet; vervol gens wijst men (terecht) nieuwe bond- genooten af; dan wordt er overleg ge pleegd en natuurlijk houdt de Regee ring zooveel het kan rekening met ern stige wenschen van de sterkste fractie in de Kamer, die drie geestverwanten in het Kabinet heeft; vervolgens geeft men het Kabinet dan weer zijn steun en ten slotte gaat men naar de kiezers met de boodschap: zie daar de vrucht van onze invloed. Nogmaals, erg fraai vinden we deze figuur ook niet. Te meer niet, omdat men zelf voelt, hoe bezwaarlijk het gaat een andere groepeering te vinden. Na een en ander te hebben overwo gen kwam b.v. de Volkskrant maar een paar dagen te laat tot dezelfde conclusie als wij, neergelegd in deze woorden: Is er, voldoende overeenstemming bij wat men wel de oppositie moet noemen om de taak over te nemen? Is die er niet of is die niet te ver krijgen, dan ware een optreden te gen de regeering niet verantwoord, wijl men dan zelf in een minimum van tijd zou vastrijden. Waarom sluit men eerst eenige da gen de oogen voor die waarheid? Ook zakelijk is men er wel van over tuigd. De roode pers stelde het zoo heel eenvoudig voor. Men leent geld voor werkverruiming; deze brengt de bedrijven weer op gang; er komt wel vaart en verhoogde belasting; de weg opwaarts is weer gevonden. Het welvaartsprogram der sociaal democraten is, zoo schreef de Tijd on langs terecht, ten aanzien van de c'ri- sisnooden geheel onvoldoende; nuchter en zakelijk merkte het blad op: Immers openbare werken kunnen wel voor eenige tijd uitbreiding van werkgelegenheid geven, maar ten eerste zal de financiering daarvan al spoedig bezwaren gaan opleveren de kosten zullen op de belasting betalers verhaald moeten worden, en alles zal sleehts neer komen op een verplaatsing van bestaande koop kracht en ten tweede: hoe ener gieker men de werken aanpakt, des te eerder zullen de objecten uitge put zijn. Het klassenstrijdbeginsel vormt voor deze groep een beletsel om bij te dragen tot den herbouw van onze ontredderde volkshuishou ding. Ligt hier niet zakelijk en principieel in opgesloten, dat men naar andere samenwerking moet zoeken dan waar op de roode pers in zenuwspanning aanstuurt? Trouwens, we herhalen wat we al eerder schreven: met het heele wel vaartsplan kan men niets beginnen, zoolang men het niet eens is over de devaluatie. Welnu, de eigenlijke plannenmakers nemen de devaluatie als vanzelfspre kend in hun program op; de leiders Albarda en Aalberse deinzen voor deze sprong in 't duister terug. De laatste zei nog pas in Genève, dat devaluatie slechts tijdelijk verlichting brengt en hij herinnerde aan het woord van Dr. Dessauer: Nooit is door proefnemingen met de munt, de crisisdruk duurzaam verzacht. Daarentegen worden crises door experimenten met de munt noj catastrofaler. Prof. Aalberse voegde er echter aan toe, dat men er met eenvoudige loons verlaging ook niet komt. Daarvoor is het maatschappelijk leven te gecom pliceerd. Wij gelooven, dat dit in onze krin gen geen tegenspraak vindt. Wij willen met anderen zoeken naar uitkomst uit de moeilijkheden. Zou de Regeering die Prof. Gelissen in haar midden op nam, niet willen? En wij zeggen met de Maasbode, die o. i. de meest be dachtzame houding aannam, „dat men, wanneer men de lijst van desiderata, door de Roomsch-Kath. Tweede Kamerfractie naar voren ge bracht, overziet, toch wel de sterke in druk krijgt, dat hier een grondslag wordt geboden voor voortgezette sa menwerking ook met dit kabinet". BINNENLAND. Verkiezingen voor de Eerste Kamer Stemming op 26 Juli De candidaatstelling voor de verkie zingen van 25 leden der Eerste Kamer zal op 9 Juli a.s. plaats hebben, terwijl de stemmingen in de betrokken Provin ciale Staten op Vrijdag 26 Juli a.s. zul len worden gehouden. Mr. Aalberse en devaluatie We hebben melding gemaakt van hetgeen mr. Aalberse te Genève over koopkracht theorie en devaluatie heeft gezegd. Of zijn rede juist is weergegeven, valt moeilijk te zeggen; maar, aldus het Dagblad van Noord-Brabant, met dat al blijft vast staan, dat de katholieke fractieleider zich nog eens tegen devaluatie verzet heeft. Hij heeft ook de koopkracht-theorie en de loon dalingstheorie. verworpen. Hoe hij dan wel mot name voor ons land tot aanpassing van onze productenprijzen aan het wereldprijs peil komen wil, waar hij zelf toch ook de noodzakelijkheid van ruimer internationaal ruilverkeer betoogt, blijft een onopgeloste vraag. Nu is het wel waar, dat prof. Aalberse te Genève als regeeringsgedelegeerüe heeft ge sproken en zich dus in zijn uiteenzettingen aan het regeeringsstandpunt gebonden kan hebben geacht, maar het is toch onwaar schijnlijk, dat hij, zelf een andere meening toegedaan zijnde, daarvan geen blijk zou hebben gegeven. Wanneer mr. Aalberse er zoo over denkt, rijst volgens het blad de vraag, of er tus- schen den katholieken fractieleider en een deel zijner fractie niet een kloof groeiende is op het punt van economische inzichten. Want tusschen de strekking der rede te Ge- n've en hetgeen verschillende katholieke Kamerleden in het Voorloopig. Verslag tegen he<t Bezuinigingsontwerp hebben opgemerkt, is moeilijk eenige overeenkomst te vinden. Koninklijk Militair Invalidenhuis Het hoofdbestuur van het Fonds ter aan moediging en ondersteuning van den gewapen den dienst, in de Nederlanden, zal aan de al gemeene vergadering, welke op 10 Juli te Am sterdam gehouden wordt, voorstellen he>: Kon. Militair Invalidenhuis te Leiden, dat reeds lang zeer slecht bezet was, op te heffen. De invaliden zullen vermoedelijk „Bronbeek" verhuizen. HET ZINKCONFLICT TE BUDEL Bespreking ten Departemente Donderdag zal op het Deartement van Oeconomische Zaken onder leiding van den Rijksbemiddelaar Prof. Mr. P. J. M. Aal berse met de partijen, betrokken bij het conflict aan de zinkfabriek te Budel een bespreking plaats hebben DE VEILIGHEID VAN HET VERKEER Verzekeringsplicht tegen gevolgen van wettelijke aansprakelijkheid? In het verslag inzake het wetsontwerp „Regelen in verband met het gebruik van motorrijtuigen en rijwielen" van de Commis sie uit de Tweede Kamer, en van het ant woord der Regeering daarop wordt medege deeld, dat de commissie met instemming de indiening begroet van dit ontwerp, dat de Overheid in staat wil stellen de veiligheid van het verkeer beter te behartigen dan onder de geldende wet mogelijk is. Zij betveurt evenwel, dat de minister, wiens wenschen toch naar een alge meene verkeerswet uitgaan, niet heeft ingediend een ontwerp van wet, dat een eenvormige volledige regeling van het verkeersvraagstuk inhoudt, alsmede den wettelijken plicht tot verzekering tegen de gevolgen van wettelijke aansprake lijkheid van houders, eigenaars en be stuurders van motorrijtuigen. De commissie vertrouwt, dat de voorbe reiding van zulk een algemeene wet niet zal worden vertraagd door de indiening van het thans aan de ordo zijnde wetsontwerp. Op deze vraag heeft de minister geant woord, dat nadere overweging inmiddels heeft geleid tot eenige wijzigingen, waar door naar het den minister voorkomt, wordt verkregen hetgeen in de richting van een algemeene verkeersregeling thans practisch doenlijk is. De minister ziet niet in, in hoeverre naast het aangevulde ontwerp nog behoefte zou bestaan aan een algemeene verkeerswet. Na mondeling overleg verklaarde de mi nister de stellige verzekering te willen geven, wettelijke regeling van den verzeke ringsplicht voor zooveel van hem afhangt te bevorderen, zoodra hij en zijn ambtge noot van justitie omtrent de nadere uitwer king tot overeenstemming zullen zijn geko men. Hij zou daarbij den meest mogelijken spoed betrachten- Algemeene verkeersbelangen Op een aantal verkeersbelangen, welke door uniforme regeling wellicht beter diend zouden kunnen worden, vestigt de commissie de aandacht: 1. voorschriften voor het parkeeren en voor de verlichting van parkcerende auto 2. maximumsnelheid: 3. verkeerslichtst nalen; 4. kleedïfig van verkeersagenten;, 5> stopborden; 6. voorbijrijden van stilstaande trams; 7. voorbijrijden van vluchtheuvels langs de trambaan; 8. waarschuwingssig nalen voor tramverkeer; 9. opstelling van linksafgaand verkeer; 10. voorrang van de verschillende categorieën weggebruikers bij het weder openstellen van gesloten geweest zijnde bruggen; 11. stopteekens voor geopen de bruggen; 12- het lawaai op den weg. Naar aanleiding hiervan merkt de minis ter op, dat het hem, wat het eerste punt be treft, voorkomt, dat dit er zich niet toe leent om geheel aan de plaatselijke wet geving te worden onttrokken. Wat het tweede aangaat, de commissie sprak het vertrouwen uit, dat schrapping van het eerste lid van het geldende art 7 in den chaos van voorschriften betreffende de maximumsnelheid de zoo dringend ge- wenschte verbetering zal brengen- De ter deelt dat vertrouwen. Ad 3. Het is den minister nog niet geble ken, dat het aanwenden van de verschillen de wijzen, waarop rood en groen licht wordt gegeven, misverstand kan veroorzaken, zoo men zich overigens aan de bestaande rege len terzake in de motor- en rijwielbeschik king houdt. Overwogen zal worden in den algemeenen maatregel van bestuur een regeling omtrent het voorbijden van stilstaande trams op te nemen. Het komt den minister na ampele overweging vooralsnog wenschelijk voor aan de gemeentebesturen de beslissing te laten, in hoeverre zij het aan weerszijden voorbijrijden van vluchtheuvels willen toe staan- Overwogen zal worden of ten aanzien van punt 8 nadere voorschriften gewensclu zijn. Betwijfeld moet worden of centrale ling van de opstelling van linksafgaand verkeer aanbeveling verdient, evenals punt 10. Lawaai op den weg! Het is den minister bekend, dat om trent het lawaai op den weg door de motor- en rijwielcommissie binnenkort uitgewerkte voorstellen zullen worden ingediend: overwogen zal worden, of een regeling zal kunnen worden getrof fen en of er aanleiding zoude zijn om deze nog vóór de inwerkingtreding van de nieuwe wet in het motor- en rijwiel reglement op te nemen- Aangaande het verleenen van voorrang aan het verkeer over den hoofdweg boven dat, hetwelk van een zijweg komt, is het den minister bekend, dat de motor- en rij wielcommissie thans een nieuwe uitgewerk te regeling te dezer zake heeft ontworpen, waarbij voor verschillende wegen aan het verkeer op den hoofdweg voorrang kan wor den verleend. Dit voorstel zal den minister binnenkort bereiken en het zal, zoo noodig, in het motor- en rijwielreglement kunnen worden opeenomen, ook vóórdat de nieuwe wet in werking is getreden. Het verslag is vergezeld van een tweetal nota's van wijziging. GEMENGD NIEUWS Inbrekersbende gearresteerd Er komt thans licht in de serie inbraken welke den laatsten tijd te Amersfoort en omgeving werden gepleegd. Op last van den commissaris van politie zijn aldaar name lijk gisteren gearresteerd een drietal man nen en 'n Oostenrijksohe vrouw, terwijl nog meerdere arrestaties zijn te verwachten. Een der aangehoudenen heeft reeds be kend deel te hebben genomen aan de in braak bij de firma Noack, waar 1 2700.— werd buitgemaakt; kan maar de beste zijn Verkoop „TWENTOL" voor Holland: DEVENTtR SPOORWEGEN VOOR EEN TON BENADEELD Verduistering op plaatskaarten bureau te Haarlem Gisteravond is te Haarlem gear resteerd een ambtenaar van het plaats kaartenbureau vari het station der Ned. Spoorwegen aldaar, verdacht van ver duistering, ten nadeele der spoorwegen, van een bedrag van ruim f 100.0001 In den loop van den dag deden op het plaatskaartenbureau geruchten de ronde, dat er onregelmatigheden in de boeken zouden zijn ontdekt, en dat valsche boe kingen waren verricht door een 56-jarigen chef-commies, die op deze wijze een bedrag van meer dan f 100.000 zou hebben verduis terd. De verduisteringen zouden loopen over een tijdperk van meer dan een jaar, en zou den op zulk een geraffineerde wijze hebben plaats gehad, dat zij aan de controle zijn ontsnapt- De boeken van den betrokken ambtenaar worden nl. tweemaal per maand gecontro leerd door den stationschef en voorts nog twee A drie keer per jaar vanwege de di rectie der Spoorwegen. Bovendien worden zij opgezonden naar de centrale controle te Utrecht, maar niettemin werden de malver saties niet ontdekt, totdat de thans gearres teerde ambtenaar een ander systeem van valsche boekingen ging toepassen en hij bij de controle tegen de lamp liep. Het geld had de man noodig voor culaties. Het onderzoek is reeds een dag of tien aan den gang en geschiedt door den chef der inspectie Amsterdam van het vervoer. De aangehoudene is van middelbaren leeftijd en reeds vele jaren in dienst der Spoorwegen- Hij heeft een bekentenis af- ïlegd. Het staat wel vast, dat hij geen medeplich tigen heeft gehad. De gewezen gemeente-architect van Huizen Nieuw onderzoek gewenscht! Gister heeft het Gerechtshof te Amsterdam een interlocutoir arrest gewezen in de zaak van de gewezen gemeente-architect S. M., aie wegens valschheid in geschrifte had te recht gestaan, en door de Rechtbank was vrijgesproken, nadat het O.M. IV2 jaar ge vangenisstraf had geëischt. Het Gerechtshof achtte het onderzoek nog niet volledig. Het wenschte een speciaal on derzoek door den rechter-commissaris naar dc grondslag van het door den Bussumschen ambtenaar Boomsma opgemaakt rapport in verband met de tegenstrijdige verklaringen, die in de zitting zijn afgelegd. De heer Boomsma heeft namelijk gebruik gemaakt van een cahier met gegevens aangaande in de Huizensche straten verwerkte steenen, dat de chef-gemeentewerkman Schaap heeft samengesteld. Ter zitting van het Hof had een getuige verklaand, dat dit cahier was opgemaakt met medewerking van den verdachte zelf! De verdachte heeft dit steeds ontkend. 1 ")p herhaald verzoek wordt de ipzendings termijn voor de KOOS K0EN-PUZZLE verlengd tot 2 O Juli 1935 Vraagt nog heden Uw winkelier één van onze artikelen en U kunt meedingen naar den HOOFDPRIJS van 250 EMANYLL TANDPASTA EMANYLL CREAM EMANYLL EAU DE COLOGNE HET DRAMA TE WILDERVANK Voornaamste Nieuws. Komt er licht in de zaak? Drie personen gearresteerd Aan het eind der vorige week werd, zooals wij meldden, uit het Ooster- diep opgehaald het lijk van den al leenwonende heer Kroeze te Wil dervank. Vermoed werd een roofover val, daar het lichaam gebonden was en met ijzer verzwaard, en in de wo ning alles bleek overhoop gehaald. Naar wij vernemen is het door de ge meente- en rijkspolitie te Wildervank inge stelde onderzoek thans zóóver gevorderd, dat kon worden overgegaan tot de arrestatie van een drietal kooplui, twee daarvan wer den te Groningen aangehouden en de derde te Oude Pekela. De gearresteerden zijn allen beneden de dertig jaar. Een hunner is na een verhoor, dat den geheelen avond heeft geduurd, we der op vrije voeten gesteld, de beide anderen worden nog vastgehouden. De Officier van Justitie heeft 300 gulden uitgeloofd voor wie inlichtngen kan ver schaffen, welke tot de ontdekking van dader of daders leiden. Oude granaat gevonden Vorige week zijn er in een terrein o Woldervetd bij Maastricht, naar de L. K. meldt, twee granaten gevonden, die daar grood verstopt waren. Men heeft terstood den brigadecommandant van de Marechaussee Wolder gewaarschuwd, die terstond zijn maatre gelen nam. Vrijdagmiddag heeft men de beide gevaarlijke projectielen met medewerking v; deskundige van de Hembrug tot ontploffing ge bracht, in de buurt van de vindplaats, waar zij n groot gat in den bodem sloegen. De beide granaten zijn vermoedelijk door iemand in den grood verstopt, die wel gaarne de bulzen bij wijze van herinnering wilde hebben, doch er geen weg mee wist, wijl de projectielen nog geladen waren. Vermoedelijk heeft dit ver bergen een jaar of vijftien geleden plaats gehad. Al dien tijd lang hebben zij een gevaar gevormd voor iederen landbouwer die het betreffende terrein bewerkte. De granaten lagen niet erg diep onder den grond, doch gelukkig een tikje dieper, dan waartoe ploegtanden plegen te komen. Zouden zij anders geraakt zijn door de tanden van een ploeg, die op het veld ge bruikt werd, dan was er honderd tegen een een ontploffing gevolgd met heel den gruwelijken nasleep. Hoe oud de granaten ook waren, zij waren aan den buitenkant zeer beroest, toch is hun uitwerking geweest, alsof zij pas van de fabriek kwamen. De scherven, die men ervan vond, bleken aan den bin nenkant volmaakt onbesmet te zijn. Bij de ontploffing hadden de marechaus sees maatregelen geoomen voor de veilig heid en het terrein op voldoenden afstand afgezet. Smokkelkapitein veroordeeld Voor zes maanden geschorst De Raad voor de Scheepvaart heeft uitspraak gedaan inzake de klacht van den Inspecteur-Generaal voor de Scheepvaart tegen den toenmaligen kapitein van het stoomvisschersvaar- tuig „De Hoop II" IJM. 40, wegens het met lading naar zee vertrekken, zon der de vereischte papieren als vracht- Hedenmorqen is de electrische zakkenfabriek van W. Smaal aan de Dijkstraat te Bot terdam door brani totaal vernield. Een foto van den brand toen deze of> 't felst was Dit nummer bestaat uit DRIE bladen Blz. 1 In verband met het drama te Wildervank zijn drie personen gearresteerd. Nabij Maastricht zijn twee onontploft» granaten i*« de grond gevonden. Door verduistering op het plaatskaarten bureau te Haarlem zijn de Spoorwegen voor een ton benadeeld. In Noord-Brabant is een dievenbende in de val geloopen; vier personen zijn gearres* teerd. Blz. 2 DE DUITSCH-ENGELSCHE VLOOTOVER- EENKOMST GOEDGEKEURD. DE VER HOUDING VAN 35 OP 100 DEFINITIEF VASTGESTELD. DE DUIKBOOT-TONNAGE MAG 45 PROCENT BEDRAGEN, ZONDER DAT HET TOTALE PERCENTAGE VER HOOGD WORDT. Indrukwekkende rouwplechtigheden ta Wittenberg voor de slachtoffers van de ramp te Reindorf. In Wormerveer is een ernstig geval van fraude geconstateerd: een bankier is voort vluchtig. Er komen in Oss steeds meer bekentenis sen voor de dag. Blz. 3 Gister Is te Hemmen de conferentie van het Ned. Herv. Verbond voor Kerkherstel voortgezet. De weekstaat van de Nederlandsche Bank geeft een voortgezette crediet-contractie te zien ondanks een stijvere geldmarkt. De Duitsche handelsbalans over Mei. Blz. 5 Te Utrecht is gister de 71ste jaarvergade^ ring gehouden van de Utrechtsche Zendings- Vereeniging. Uitslagen van Gemeenteraadsverkiezingen» Blz. 10 Damrnbriek. hoofdpijn altijd )Aspirin schip en zonder dat zijn vaartuig voor zien was van uitwateringsmerken. Dit schip is naar men zich herinneren zal geruimen tijd door de Engelsche auto riteiten vastgehouden wegens smokkelarij van spiritus, welk feit den eigenaar van het schip niet bekend was. De Raad is, met den insDecteur-generaal voor de Scheepvaart, van oordeel, dat de aangeklaagde op zeer ernstige wijze zijn verplichtingen als gezagvoerder van een Nederlandsch schip heeft verzaakt. Hij heeft willens en wetens gehandeld tegen de wettelijke voorschriften en schade berokkend aan den naam van de Nederlandsche scheep vaart in binnen- en buitenland. De klacht is dus gegrond en een zware straf is hier naar 's Raads oor deel op haar plaats. Mitsdien straft do Raad, uitspraak doende bij verstek, den betrokkene door hem de bevoegd heid te ontnemen om als kapitein te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 oer Schepenwet, voor den tijd .van zes maanden. Dievenbende in Noord-Brabant in de val! Een viertal arrestaties De gemeente- en rijkspolitie van Ge- mert heeft aangehouden twee inwo ners van Gemert en twee van Hel mond verdacht van inbraken en dief stallen in het dorp, Gemert en in de omgeving in Noord-Brabant gepleegd. Zij hebben reeds een gedeeltelijke bekentenis afgedegeL Vooral op afgelegen hofsteden had deze bende het voorzien. Meestal stal men kip pen, konijnen en andere gemakkelijk ver koopbare dingen, doch ook viel hun dikwijls een buit aan geld in handen. De grootste slag werd wel geslagen ki de stoomzuivelfabriek ,De Lieshout", alwaar heel dè inventaris werd overhoop gehaald en een bedrag van f 1200 werd medegeno men. Sporen bij deze laatste inbraak achter gelaten, verschaften echter aan de politie zulke duidelijke aanwijzingen, dat thans tot aanhouding van dit viertal individuen k» n 7orden overgegaan. Zij zijn op transport gesteld naar Roer- 'tnond en aldaar ingesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1