llifiuur (Irromnt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden sn Omstreken Tewaterlating m.s. G. S. Walden Sbonnementsprijs: Pef kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 4- portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 5502 Bureau: Breestrvat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 MAANDAG 17 JUNI 1935 15e Jaargang SfobertEntieprijjen: Van 1 tot 5 regels1.17'/» Elke regel meer0.22 Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer045 Handelsadvertentiën per regel 0.I71/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0.10 ONEDELE WEDIJVER Wij waren vroeger gewoon, dat uit de roode hoek spotprenten kwamen, welke op de grens van het toelaatbare stonden of o. i. over heen gingen. We herinneren aan de „worgplaat" over Dr. Kuyper. Later werd dat iets beter, doch in. de laatste tijd schijnt men het stuur weer kwijt te raken. Het propagandablad „Vrij heid, Arbeid, Brood" waagt tegenwoordig weer veel. Een recente plaat van een paar weken geleden over Dr. Colijn was weer grof. Ter verontschuldiging zal men misschien aanvoeren, dat de felste bestrijders der S.D.A.P. &een haar beter zijn. En inder daad; tusschen fascisme en socialisme ont wikkelt zich een onedele wed ij ver om de regeering te beleedigen. Zoo troffen ons vorige week in den Haag twee muurbiljetten van „Zwart front", wel ke ons deden vragen: Mag dan maar alles in Nederland? Het eerste luidde: „Arbeiders, ontworstelt u aan de geldmacht van dictator Colijn en aan de huichelachtigheid van het parasie- tendom der partijbonzen. Het fascisme komt!" Het andere is revolutionair in hooge mate. De inhoud is: „Opstand is gewettigd, waar het gezag nalatig is. Het fascisme komt!" Wij herhalen: mag alles maar in ons land? TEKORTEN REGISTREEREN OF VERDOEZELEN? In terugslag op een verwijt, dat men vroe ger minister Posthuma eens maakte, die volgens zijn critici achter de feiten aan zou komen, heet het thans in het Voorloopig Verslag, dat de Regeering achter het even- Wicht in de begrooting blijft aanloopen. Voor een verkiezingsmeeting is dat niet onaardig gezegd. Wanneer zoo iets met het noodige aplomb wordt uitgesproken, willen handen en voeten van lichtgeloovige toe hoorders wel in beweging komen. Wie op deze wijze het Regeeringsbeleid critiseert, wil daarmee natuurlijk zeggen, dat hij heelemaal niet- van plan is achter het evenwicht dei* rijksfinanciën aan te draven; waarschijnlijk wil hij dit evenwicht uit de weg of onder de voet loopen. Maar Wat beteekent dat? In het Voorloopig Verslag wordt wel- vaartspolitiek gepropageerd. Op vrij schampere toon wordt gezegd, dat de Re- geering slechts de tekorten registreert, wel* ke door offers van het .volk moeten worden gedekt. Dat is bijna even kwaadaardig als men dagelijks in de roode pers leest: „de Regec- ring doet een aanslag op het welvaartspeil der bevolking". Het schijnt toch zoo bar eenvoudig te zijn. De fatale kringloop moet doorgebro ken worden: eerst zorgen voor de volks- en dan vóór de staats huishouding; want het economisch leven gaat voorop: con structieve, actieve welvaartspolitiek en geen registratie van tekorten. Dat laatste komt volgens de critici hierop heer, dat de Regeering het volksinkomen Verlaagt, b.v. door steun- en salarisvermin- dering; het gevolg is minder koopkracht en minder belastingopbrengst; daarop moet dan weer salarisverlaging volgen enz. enz. en zoo ontstaat de „fatale kringloop", welke doorgebroken moet worden, zooals in 't roode Noorden en bij onze Zuiderburen. (Over het fatale middel der devauuatie twijgen de meesten bij voorkeur.) Het frappante is nu echter, dat men de Volkshuishouding niet op gang weet te brengen dan door de staatshuishouding met nieuwe credieten te bezwaren. Hoe dat te rijmen is met de stellige verzekering, dat men een sluitende begrooting noodzakelijk acht, is ons tot heden niet duidelijk. De roode pers roept ons verwijtend toe, dat wij haar beter moeten lezen. Zij heelt er herhaaldelijk over geschreven. En als voorbeeld haalt zij uit het nummer van 9 Mei aan; „Het is volkomen duidelijk, dat juist degenen, die de huidige afbraakpolitiek door een krachtige welvaartspolitiek ver vangen willen zien, het, allerhoogste be lang hebben bij een sluitende begrooting. Een heele rist redactioneele getuigenis sen van dezelfde strekking viel hiernaast af te drukken. Voorts uit een artikel van Albarda in ons blad van 10 Mei: „Aan de noodzakelijkheid om het evenwicht in de rijksfinanciën zooveel mogelijk te her stellen, kan niemand zich onttrekken." We hadden dat allemaal wel gelezen en onthouden. Maar verklaren, dat een sluitende begrooting noodzakelijk is en daarnaar streven, is nog niet hetzelfde. En zoo komen we telkens weer bij het uitgangspunt terug: wij zullen het hartelijk toejuichen als de Regeering kans ziet veel kapitaal, dat thans renteloos ligt, actief te maken, doch slechts, wanneer het ook ren dabel belegd kan worden, brengt het we zenlijk welvaart. Wie leent, maakt schuld. Dat is het groote probleem van onze tijd en de oplossing vindt men niet in het ^.Voorloopig Verslag". GIJ KUNT, als gij uw plicht verstaat, En niet de middelen versmaadt, Iets doen, iets zijn voor de partij: Win óók een abonnee erbij En breng ons blad de woning in Van ieder Christelijk gezin LEO LENS GEMENGD NIEUWS AUTO TE PLETTER GEREDEN Twee doodentwee gewonden De gevolgen van sterke drank In den vroegen ochtend van Zondag heeft onder Haren nabij Groningen een door eigen schuld het misbruik ma ken van sterken drank veroorzaakt auto-ongeval plaats gehad, waarbij twee personen het leven verloren en twee andere passagiers ernstig gewond werden. Zaterdagavond waren zes inwoners uit Haren allen ongehuwde jongemannen er per auto op uit getrokken. Omstreeks half elf jiad de expediteur G. H. uit Haren hiervoor bij den garagehouder F. Venema, eveneens te Haren, een vierpersoons auto gehuurd, een dichte Ford. De nachtelijke drinkpartij. Gedurende den nacht hebben de zes vrien den, die er met den wagen op uittrokken. te weten genoemde expediteur, die de auto bestuurde, de 24-jarige J. van der P., de 25-jarige Jan B-, kapper te Haren, doch wonende te Zuidlaren, de 30-jarige Anton P. en de gebroeders Jan en Jacob K. in Paterswolde, Peize en Eelde verscheidene caféhouders uit hun bed gehaald en zich sterken drank laten verschaffen. Om vijf uur in den ochtend nog haalden zij te Eel de-een caféhouder uit zijn bed en dronk o. a. de bestuurder van de auto G. H. nog twee borrels. De gevolgen van deze nachtelijke drink partij zijn niet uitgebleven. In groote vaart tusschen 80 en 90 K.M. per uur werd van Eelde terug naar Haren gereden. Op den Meerweg nabij het Tolhuis, waar de weg een vrij scherpe bocht maakt, reed de auto in deze vaart tegen een boom. De auto sloeg geheel te pletter. .Vonder boven won der bleven de bestuurder H. en de naast hem zittende van der P. ongedeerd. De 25- jarige Jan B. en de 30-jarige Anton P. ech ter werden op slag gedood. De beide an dere inzittenden, de gebroeders K. werden ernstig gewond. De bestuurder van de auto begaf zich te voet naar den garagehouder Venema, wien hij mededeeling van het gebeurde deed. Onmiddellijk werden politie en dokter J. Kruizinga gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse waren. De heer Kruizinga kon bij B. en P. slechts den dood constateeren. Na aan de twee gewonden eerste hulp te heb ben verleend, zijn zij naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Van een der broers is de toestand zeer ernstig. De bestuurder gearresteerd. De gemeente-politie van Haren heeft nog in den vroegen ochtend den be stuurder H. uit zijn bed gelicht en in arrest gesteld. Hij en de anderen ver keerden, toen het ongeval gebeurde, onder den invloed van sterkeh. drank. De Koninklijke Marechaussee te Gro ningen heeft de leiding van het onder zoek in handen. De totaal vernielde auto werd in beslag genomen. Bij on derzoek bleek, dat deze geheel in orde moet zijn geweest, zoodat het voertuig daarna werd vrijgegeven. Ook de lijken der slachtoffers werden in beslag genomen. Zondagmiddag kon de 32-jarige Jacob K., na in het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen geholpen te zijn, naar huis worden vervoerd. Zijn broeder blijft opgenomen. Autobotsing te Hilversum Een doode, twee gewonden Zondag vond op den hoek van den Eikbosschervveg en de Paulus Potter- laan te Hilversum een hevige bot sing tusschen twee auto's plaats, waarbij een der wagens over den kop sloeg. Bij dit ongeluk werd één persoon gedood, terwijl twee anderen licht werden gewond. Een uit de richting Utrecht komende auto, bestuurd door J. van G. uit Utrecht, reed volgens ooggetuigen met groote snel heid op den Eikbosscherweg en verzuimde voorrang te verleenen aan een auto, die uit de Paulus Potterlaan kwam. De be stuurder van den eersten wagen gooide, om een botsing te vermijden, snel het stuur naar links om. De wagens raakten elkaar echter, waarna de Utrechtsche auto over den kop sloeg. De drie inzittende hee- ren werden op den weg geslingerd. P. van Diessen uit Utrecht kwam daarbij zoo on gelukkig op liet hoofd terecht, dat hij op slag werd gedood. De bestuurder, de neer Van G., werd slechts licht gewond. Na ter plaatse te zijn behandeld, kon hij zijns weegs gaan. De derde persoon, die even eens enkele lichte kwetsuren had bekomen, is evenwel ter observatie naar de R.-K. Ziekenverpleging gebracht Van Diessen was 25 jaar oud en ongehuwd. De andere auto werd beschadigd. De inzittenden kwa men met den schrik vrij. INBRAKEN IN KERKEN EN SCHOLEN Te IJ mui den is iemand op heeterdaad betrapt, toen hij poogde In te breken in die Bethlehemkerk. Hij bleek die dader te zijn van inbraken in verschillende kerken en scholen. Merkwaardige gebeurtenis Honderden zijn Zaterdag geweest van een zeer merkwaardige plechtigheid. Van een der hellingen van de Rotterdamsche Droogdok- Mij. is nl. van stapel geloopen de grootste tankboot, ooit in Nedei> land gebouwd, het m.s. G. S. Walden, waarvoor de opdracht werd verleend door de internationale Stan dard Vacuum Oil Cy. De laatste belet selen werden weggenomen door de Amerikaansche Mrs. Walden. Het m.s. G. S. Walden is gebouwd volgens een nieUw systeem, onder toe zicht van den Duitschen ingenieur Schneider. Het zal als het gereed is gaan varen onder Engelsche vlag in de Aziatische wateren. Het schip Het schip is genoemd naar den voorzitter van het bestuur der Standard Oil, door wien het contract voor den bouw was afge sloten. De N.V. Nederlandsche Koloniale Petroleum Maatschappij heeft de plaatsing in Nederland van deze order grootendeels beïnvloed, waardoor voor rond 200.000 man dagen aan direct en indirect werk in Neder land wordt verschaft. Do G. S. Walden meet 15.000 ton en was reeds daarom een prachtige order voor cic Nederlandsche scheepsbouw. Voor de Rot- terdamschc Droogdok Mij. was de bouw echter van te meer belang omdat ze moest geschieden volgens het Isherwood „Arch Form" systeem. Dit systeem, dat reeds is toogepast op vier in Hamburg gebouwde tankers geeft de schepen een bijzondere onderwatervorm, waardoor ze als een visch het water door klieven. Door de verminderde weerstand van het water is het mogelijk de snelheid zonder extra machine vermogen te vergroo- ten. De G. S. Walden, dat een enkelschroef- sc.hip is met een 2 takt Dieselmotor van 3600 A.P.K. kan daardoor een snelheid ontwik kelen van 12V2 knoopen. De plechtigheid De directie der Rotterdamsche droogdok maatschappij heeft van de stapelloop een grootsche plechtigheid gemaakt, waartoe zij gereede aanleiding vond in het feit, dat de echtgenoote van den president der Standard Oil, Mrs. Walden zich de moeite had ge troost om, in gezelschap van verschillende andere Amerikaansche dames en heeren voor deze plechtigheid de Atlantische Oceaan over te steken. Onder óit gezelschap bevond zich ook Jimmy Walker, de bekende oud-burgemees ter van New York en de heer H. Dundas, vice-president van de Standard Oil. Bij aankomst op de werf werden aan mevr Walden prachtige orchideeën aangeboden. In een der lokalen van de R.D.M., welke feestelijk met vlaggen en groen was ver sierd had zich reeds een uitgelezen gezel schap verzameld, w.o. Z.E. de vice admiraal b.d. C. Fock, inspecteur-generaal van de scheepvaart, vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Rotterdam en van de Kamer van Koophandel, de hoofdcommis saris van politie en verschillende hoofden van gemeentediensten, vooraanstaanden op het gebied van scheepvaart en handel en tal Het grootste in Nederland gebouwde motortankschip „G. S. Walden", ge bouwd voor de Standard Vacuum Oil Co. te New-York, is Zaterdagmiddag bij de Rotterdamsche Droogdok-Maatschappij te water gelaten. van anderen. Na een korte ontvangst werd de doop- moedër van 't schip door de drecteuren der Droogdok Mij. de heeren Ir. A. Knape en B. C. Endert naar de met vlaggen versierde tri bune geleid. Het muziekcorps Doyard speel de het Amerikaansche volkslied. Op de tri bune werd nog namens de Ned. Kol. Petro leum Mij. aan mevr. Walden een ruiker rose anjers aangeboden. Voor de tewaterlating heeft Ir. K n a p e in een korte rede dank gezegd voor de eer, de maatschappij aangtaaan, dat mevr. Walden voor deze plechtigheid wilde overkomen. Hij noemde het een voorrecht, dat de R.D.M. was toegestaan dit schip, de grootste tanker ooit in Nederland te water gelaten, te mogen bouwen en verzekerde, dat allen, die er hadden meegewerkt hun best hadden daan om het een eersteklas schip te doen worden. Spr. besloot met de wensch, dat de G. S. Walden een goede geldbelegging mocht blijken te zijn en succesvol zou varen. De heer Dun das, vice-president van de Standard Oil prees het schip als een mooie boot van naar hij hoopte degelijke construc tie. Hij uitte woorden van waardeering voor het werk van Ir. A. Schneider en zeide, dat de eerste kennismaking met de Neder landsche scheepsbouw tot tevredenheid aan leiding heeft gegeven, omdat men blijk heeft gegeven een schip te kunnen bouwen precies volgens de eischen, die er aan wor den gesteld. Hij sprak ten slotte de verwach ting uit, dat de bouw van dit schip slechts het begin zou zijn van nauwere relaties op het gebied van maritieme constructies. Z. Exc. C. Fock zeide als inspecteur voor de scheepvaart wel geen toezicht te hebben uitgeoefend op den bouw (de Nederlandsche inspectie doet dit niet over buitenlandsche schepen) maar desondanks verzekerd te zijn dat prachtig werk zou worden afgele verd, zoodat dit schip een der beste van de Standard Oil vloot zou worden. Spr. uitte de vurige hoop, dat Nederland niet vergeten zou worden indien nog meer tankschepen door de Standard Oil zouden worden ge bouwd, niet alleen omdat dit vele handen werk zou geven, maar ook omdat de goede reputatie, die onze scheepsbouw reeds aan de overzijde van de Oceaan heeft, nog zou worden verstevigd. Het groote oogenblik Na deze toespraken was het groote oogen blik van de te waterlating spoedig aange broken. Het hamergeklop van hen, die de stutten verwijderen bracht <Je bekende ner veuze spanning, de wijzer op het toestel dat de stand der werkzaamheden aanwees schoot vooruit, een belsignaal weerklonk en daar hakte mevr. Walden met een forsche slag het touw door, dat de champagneflesch nog omhoog hield, zoodat het schuim langs de flanken spatte. Op hetzelfde oogenblik gleed het prachtige schip majestueus van de helling, onder het gejuich der genoodig- den op de tribune en der honderden werk lieden met hun vrouwen op de werf, terwijl de booten buiten hun daverende sirenezang lieten hooren en de muziek het Wilhelmus en het Amerikaansche volkslied deed schallen. Even nog was er spanning, omdat óe Wal den dank zij z'n vlugge romp wel heel ver doorschoot, maar het slippende anker het schip toch tijdig z'n draai en de sleep- booten hadden het toen ook snel te pakken en trokken het naar de kade, waar het worden afgebouwd. AFSCHUWELIJKE MOORD TE WILDERVANK Oude man, aan handen en voeten gebonden, verdronken Sedert eenige dagen was het den buren van den alleenwonenden heer Kroeze, wonende aan het Oisterdiep te Wildervank opgevallen, dat het huis ge sloten bleef. Bij een Vrijdag in het huis ingestelde onderzoek, bleek alles in de woning overhoop te zijn gehaald, terwijl de brandkast geforceerd was- Van den heer Kroeze^ ontdekte men evenwel geen spoor. In verhand hiermede werd een onderzoek ingesteld en Vrijdagnacht is men overgegaan om in het Oosterdiep yoor de woning van den heer Kroeze, te Breggen. Het duurde niet lang of het lijk van den heer Kroeze werd opgehaald. Het slachtoffer bleek aan handen en voeten gebonden te zijn, terwijl zijn lichaam verzwaard was met een stuk ijzer. Hierdoor is komen vast te staan, dat misdrijf in het spel is. De politie zet haar onderzoek voort. Alle deuren waren aan den binnenkant gesloten, zoodat niemand begrijpt, hoe in brekers de woning hebben kunnen verlaten. Nergens zijn vingerafdrukken of sporen van een bloedige worsteling te bespeuren- Alles was overhoop gehaald en doorzocht. Zelfs het kleinste doosje was opengemaakt. De brandkast was van zijn plaats gehaald en aan den voorkant met beitels opengehakt Een pak met droge boonen lag over den vloer verspreid, zoodat vermoed wordt, dat de oude Kroeze bezig was met het doppen van boonen. Afgrijselijke sluipmoord Woensdag is Kroeze voor het laatst gezien en des avonds omstreeks elf uur hebben de buren een bons gehoord, maar daar de oude man wel eens vaker laat op was en dan allerlei werk deed, heeft dit geen vermoe den bij hen opgewekt. Vermoed wordt, dat de daders er in geslaagd zijn Kroeze, die niets kwaads zal hebben vermoed, te bewe gen de deur te openen. Deze zal toen wel aanstonds zijn gebonden en vermoord, waarna men hem aan een ijzeren staaf aan handen en voeten heeft gebonden en in het water geworpen. Vermoedelijk zijn de daders dus, nadat alles wat van hun gading was, Iton worden meegenomen, door een schuifruim weer naar buiten gekomen- Een familielid uit Stadskanaal verklaarde, dat Kroeze nimmer, aan wien ook, iets heeft medegedeeld 'omtrent 2ijn financieelen toe stand, -waarover de familie ook nimmer schattingen heeft durven maken. Een politiehond werd lucht gegeven, maar dit gaf geen resultaat, waarom men begon te dreggen, met bovengenoemd gevolg. Het lijk vertoonde geen enkel uiterlijk teeken van geweld; de sectie kan misschien meer licht brengen. Doodelijk auto-ongeluk Onder Berkel-Enschot (N.-Br.) had een ern stig ongeluk plaats. Doordat de 18-jarige wiel ryder W. Dankers, zonder op te let):en, plotee- ling ter hoogte van café De Druivetros den Rijksstraatweg overstak, werd deze door een auto gegrepen en bijna op slag gedood. Het stoffelijk overschot werd naar het R.-K. Zie kenhuis te Tilburg overgebracht. De auto bok ste na de aanrijding tegen een boom en werc' licht beschadigd. De bestuurder bekwam daar bij geen letsel. Voor zoover is komen vast te staan, treft den chauffeur geen schuld. Felle brand te Rosmalen Hinderen met moeite gered Te Rosmalen brak door onbekende oor zaak brand uit in de boerderij van den land bouwer van Pinkste-eu. De bewoners, die reeds te bed lagen, moesten in allerijl de straat op vluchten. De vijfkinderen, waarvan he": oudste vijf jaar, konden met moeite worden gered. Bijna de geheele inboedel en venschillende landbouwwerktuigen, gingen in de vlammen op. De vrouw was zoo hevig geschrokken, dat zij bewusteloos ineenzakte. Een medicus con stateerde een ernstige zenuwtoeval. De brani weer kon, wegen', gebrek aan water, weinj uitrichten. Verzekering dekt slechts gedeelti lyk de schade. Motorboot gezonken Einde vai 1 plezicrvaart Men meldt ons uit Lage Zwaluwf Op het Holl. Diep alhier is Zondagmiddag schipper P. van der Elshóut, wonende Beurs straat te Rotterdam, mek zijn motorboot, ge laden met scheepsmaterialen, op weg naai Waspik, op een strekdam gevaren, tengevolge waarvan een lek in den bodem ontstond en het vaartuig begon te zinken. Met veel moeite wist men nog de haven van Lage Zwaluwe te varen alwaar de goederen op de mekorboot „Avontuur" werden overgeladen. Vier Rotter damsche jongens, die de reis voor plezier mede maakten, konden nog bytijds het reeds zi; kende vaartuig verlaten BERUCHT MISDADIGER AANGEHOUDEN Vrijdagavond is het de maréchaussee, en meentepolitic te Beek eindelijk gelukt, een jacht van een vollen dag, den beruchten misdadiger J. H. verdacht van talrijke dief stallen, welke gedurende den laatsten tijd zijn gepleegd in Zuid- en Midden-Limburg, en kerkdiefstallen in tal van Limburgsche p sen te arresteeren in een bosch bij Helmond. J. H. werd sedert drie maanden gezocht en is thans opgesloten in de marechausseekazerne te Beek. Hy ontkent echter alle daden, welke hem ten laste werden gelegd. Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen Blz. 1 Zondagochtend is bij Haren een auto met zes personen tegen een boom te pletter gereden Twee personen zijn op slag gedood en twee ernstig gewond. De bestuurder is gearresteerd. Te Wildervank heeft men een onde man aan handen en voeten gebonden in het water geworpen. De daders van de afschu welijke moord zijn nog onbekend. Bij een autobotsing te Hilversum is eed persoon gedood en zijn er twee gewond. Blz. 2 Op Woudschoten is het Gereformeerd Jeugdcongres gehouden. blz. 3 Ingediend is het wetsontwerp inzake d« cumulatie van inkomens en pensioenen. Uitslagen van Gemeenteraadsverkiezingen Blz. 5 Het bezoek van de Koningin en de Prinses aan Amsterdam. De opening van de Volksraad door gouver- neur-generaal De Jonge. Nog enkele bizonderheden uit het rapport inzake de ramp van de Uiver. Blz. 9 Op Woudschoten is een driedaags Congres gehouden vanwege de Geref. Evangelisatie. Arrestant schiet op agent Ontvlucht in het Haagsche Bosch Zondagochtend omstreeks half zes werd te Den Haag een surveilleerend agent van politie door een voorbijganger er op merkzaam op gemaakt, dat een persoon; op den Schenkweg aan het slot van de voordeur van één der aldaar gevestigd©, slagerijen stond te morrelen. De politieman stelde een onderzoek in en zag inderdaad een man, in wiens tasch zich inbrekers werktuigen bevonden. De agent arresteer de hem. Op weg naar het bureau trok de arrestant een revolver, die hij op den agent richtte, waarop deze zijn rijwiel opnam en deze naar het hoofd yan den aanvaller wierp. Laatstgenoemde rukte zich even wel los en wist te ontkomen, terwtjï bij de achtervolging vier schoten door hem op den politieman werden, gevuurd. Deze op zijn beurt loste twee schoten op den voortvluchtige, die via het Bezuidenhout in het Haag sche Bosch verdween. Tot nu toe is het niet gelukt den .vluchteling te vinden. De politie geeft van hem fiet volgende signalement: Ouderdom pl.m. 25 jaar, bol, bleek gelaat, draagt licht gekleurde regen jas, blauwe pantalon,, zwarte hooge schoe nen. De man spreekt Duitsch en gebroken Nedêrlandsch. Het is niet onmogelijk, dat hij gewond is, hetzij door een revolver schot, hetzij door het rijwiel, dat de agent naar hem geworpen heeft. VROUW IN VLAMMEN DOOR WASCHBENZ1NE Te Enschedé was de echtgenoote van den grossier in visch, Kroee, in haar woning aan den Hengeloscheweg bezig, kleeren te wasschen met benzine. Hierby vatten haar kleeren vlam, waardoor zij zeer ernstige brand wonden opliep. De vrouw snelde naar buiten. Het vuur werd door voorbijgangers gedoofd. In zeeT zorgwekkenden toestand is het slacht offer naar het ziekenhuis vervoerd. De keuken en de daar boven gelegen slaapkamer brand den uit. UIT DE ANTIREV. PARTIJ A.R.J.A. Bij hot secretariaat der Anti-Rev. Jonge ren Actie, Tesselschadestraat 31, Zwolle is bericht ingekomen van de oprichting van de volgende clubs: Hijlaard (Fr.) Secretaris J. Wobma Jr aldaar; Borssele (Z.) Secr. N. J. de Regt, Molenweg 279: Hardinxveld, Secr. A. van Houwelingen, Rivierdijk B 138, terwijl te Deventer do bestaande club ge splitst is in twee afdeelingen, respectieve lijk genaamd A. W. F. Id en burg en Vigilate, Secretaris K. Korpershoek, Van Marlestraat 18. Tevens is van de nieuwgekozen bestuurs leden Dr. L. W. G. Schol ten te Utrecht en T. S p a a n te Rotterdam bericht ontvan gen, dat zij hun benoemingen hebben aan vaard. AMSTERDAM CHR. VACANTIESCHOLEN Op Zaterdag 6 Juli a.s. hoopt de vereen, tot bevordering van Chr. vaean' escholen :e Amsterdam een collecte te houden. Subsidie ontvangt de vereeniging niet .i.eer en meer dan 3000 kindi.ren «achten op de gezondheid sterkende vacantie-oorden. Do vereeniging vraagt hulp door toezen ding van materiaal voor handwerken, han denarbeid, speelgoed, vooral kruiwa.rpns, scheppen, karretjes, poppen, boeken, soeiert enz., door zich op te geven als wijk dame voor de collecte en door haar te help-m aan collectanten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1