fpinisUrj/^tinfmding GEWELDIG HAARLEMMERSTRAAT 133-135 HAARLEMIVIERSTRAAT 133-135 WOENSDAG 5 JUNI 1935 TWEEDE BLAD PAG. 6 Stadsnieuws Van het Stadhuis Burgemeester en Wethouders van Leiden Ibrengen in herinnering, dat zij hun besluit, tot aanwijzing van openbare wegen, waarop den bestuurders van motorrijtuigen verbo den is, al of niet tegesn betaling, publiek op te. nemen, hebben gewijzigd, zoodat dit ver bod niet meer geldt voor Groote Haven- brug, Oude Heeregrach*, Heerenpoortsbrug, lieerensingel, Lage Rijndijk, Sumatrastraat, Formosastraat, Lombokstraat, Atjehstraat, Parkstraat en Sieboldstraat; in de plaats daarvan is genoemd verbod thans van kracht voor: Rijnsburgersingel, Trekvaart- brug, Maresingel, Slachthuisbrug, Heeren singel, tussehen Maresingel en Medusa straat. en Javastraat, Javastraat. tussehen Kooilaan en Driftstraat, Driftstraat, tussehen Javastraat en Formosastraat, Formosasraat, tussehen Driftstraat en Sumatrastraat en Sumatrastraat, tussehen Formosastraat en Lage Rijndijk. Leiden, 5 Juni 1935. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester VAN STRYEN, Secretaris. De Stadhuisbouw De eerste proefpaal geheid Hedenmorgen omstreeks 11 uur is op het Stadhuisterrein de eerste betonnen proef paal in de grond geheid. Hoewel aan dit feit in 't geheel geen ruchtbaarheid was ge geven, was op de Visohmarkt toch 'n groot publiek aanwezig, dat de interessante eaamheden om hét logge 11 M. lange vaarte in den grond te krijgen met toene mende belangstelling gadesloeg. Het betrof hier uitsluitend een proef zon der eenige officialiteit, maar toch gaven ver schillende autoriteiten van hun belangstel ling blijk. We zagen o.a. de burgemeester, Mr. A. v. d. Saude Bakhuyzen, de wethou ders Tepe, Splinter en Romijn, de gemeente secretaris Mr. Dr. v. Strijen, de architect Aan het nieuwe stadhuis, de heer Blauw, de directeur en de onder-directeur van Ge meentewerken, de oud-directeur van Ge meentewerken, Ir. Driessen, en verschillen de leden van de Commissie van Fabricage. Het duurde geruimen tijd voor men de hei- installatie zoo ver had dat met het eigen lijke heiwerk kon worden 'begonnen. De paal zakte louter door den druk van het blok reeds dadelijk eenige meters ver in den grond, maar het heeft daarna toch nog een uur geduurd alvorens hij op behoorlijke diepte was geheid. Intusschep had een he vige regenbui de belangstelling der auto riteiten en van het puibliek al aardig doen afnemen. Er wordt op het Stadhuisterrein nog steeds full-speed gewerkt. De afbraakwerkzaam heden gingen onder het. heiwerk op volle kracht door. Aan de Vischmarktzijde zal men zeer spoedig gereed zijn. Dan komt de Breestraat aan de ixfurt. Ook heeft men reeds een aanvang gemaakt met de restau ratie van den ouden gevel, Uitbreidingsplan Oegstgeest: Lelden licht zijn bezwaren toe Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ihebben gistermiddag behandeld verschil lende bezwaarschriften, om. van B. en W. ider gemeente Leiden en de Rijkswater staat tegen het besluit van de raad der gemeente Oegstgeest tot vaststelling van een «litbreidingsplan voor die gemeente. De ap pellanten lichtten hun bezwaren uitvoerig itoe. Ir 'X. Kloppert pleitte namens de [Rijkswaterstaat. Het rijk heeft bezwaar tegen de wegaansluifïng bij de niemve Morsehweg, waaihij geen ruimte is gereser veerd voor een verkeersplein. De heer J. Splinter, wethouder van Leiden, zeide, dat verschillende bezwaren van Leiden door overleg zijn weggenomen. iEenige bleven er over, nl. de besteding van ide grond ter weerszijden van de Nachtegaal- laan. Ook heeft Leiden bezwaar tegen dé- tailleering van een strook grond aan de iRijngeestweg en tegen de bebouwingsvoor schriften in de omgeving van Endegeest. Een en ander moet men laten afhangen van de behoeften der gestichten. De bebouwings voorschriften langs den Wasschenaarschen iweg ontmoeten eveneens bezwaar. Economisch kon men niet tot het aan leggen van een weg overgaan. Burgemeester A. J. v. Gerrevink van Oegstgeest. heeft bet uitbreidingsplan verdedigd. Het ge meentebestuur heeft zich beijverd aan zoo veel mogelijk belangen tegemoet te komen. Het is zelfs hier en daar te toegevend ge weest. Alle reclamanten willen echter het onderste uit de kan hebben. Had het ge meentebestuur dat geweten, dan zou het er misschien wat anders tegenover gestaan hebben. De sfedebouwikundige opvattingen van Leiden kan spr. niet deelen. Spr. wil er over praten met het gemeentebestuur van Lei den. Gedeputeerde Staten gaven spr. in over weging, het plan te laten zooals het is. De beslissing van Ged. Staten volgt later. i Kamer van Koophandel voor Rijnland Wijziging. 4 Juni. Splinter, tapijten, meubelen. N.V. Leiden. Hoogewoerd 41. Uittr. dir. Splinter, d.d. 25 Mei 1935. Naamloos: Vennootschap Handelmaatschappij t, Groot Amsterdam' Leiden, Hoogewoerd 41 groothandel in karpetten, tafelkleeden enz. een- heidsprijzenwinkel „Hadeka". Uittr. dir. G Splin ter, d.d. 25 Mei 1935. 1 THEOLOGISCHE FACULTEIT DER LEIDSCHE STUDENTEN Het bestuur van de theologische faculteit «Ier Leidsche Studenten is voor het Academie jaar 1935'36 als volgt samengesteld: G. W. B. A. Thoden v. Velzen, praeses; mej. J. H. Bethe, ab-actis; P. de Bruyn, questor; S. Postma, assessor I, J. E. Wagenaar, asses sor II, Bingh Scheurleer. Den Haag. Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en anet Zondag 9 Juni (1ste Pinksterdag) a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hooge Woerd 17. telef. 502, D. J. .Van Driesum, Mare 110, telef. 406. Maandag 10 Juni (2de Pinksterdag) neemt waar apotheek C W. Duvster, Nieuwe Rijn IS, telef. 523* ■ondelschoentje in V jCb molière von primo rwort is het succes wat de bewoners van Leiden en omstreken ons brengen, sinds de opening van Neerlands grootste Schoenpaleis. In groote getale worden Van Haren's Schoenen gekocht en dit is een overtuigend bewijs, dat Van Haren voorziet in het mooie en betere schoenwerk voor veel lageren prijs.Wij zullen steeds voortgaan het mooiste en soliedste te brengen, wat op schoengebied mogelijk is en dan tegen prijzen, lager dan de laagste. Gaarne verwachten wij U Kantongerecht van Leiden Overtreding Vuurwapenwet X. v. B. te Leiden heeft een inwoner van Voorschoten een dubbel loopsjachtgeweer ver kocht voor 10 zonder in het bezit te zijn van een vergunning, voorgeschreven bij de Wapenwet. Verdachte zegt tot zijn verdediging, dat hij niet wist dat hij daarvoor een vergun ning moest hebben. Aan den ambtenaar komt dit erg onwaarschijnlijk voor, daar erdachte reeds verschillende malen voor dergelijke overtredingen der vuurwapenwet met groote geldboeten en zware hechtenis- straffen is gestraft. Hij wil blijkbaar niet leeren. Eisch: Een hechtenisstraf van zes dagen. Dc kantonrechter wil het nog eenmaal met verdachte prabeeren en legt hem een geldboete op van 10 sub. 5 dagen. Ze moesten wijzer zijn T. K., autoverhuurder te 's-Gravenhage, heeft met een verhuisauto personen ver voerd zonder in het bezit te zijn van een vergunning. De ambtenaar zegt in zijn requisitoir, dat de menschen wijzer moesten wezen en niet in een dichte auto moesten gaan rijden in ons waterrijke land. Eisch 7.50 6ub. 3 dagen. Uitspraak 5 sub. 2 dagen. Steek de hand nit Wegens het niet uitsteken van de hand bij het veranderen van richting werden ver oordeeld; D. B. 'te Haarlem. Eisch 3 sub. 1 dag. Uitspraak conform. W. F. v. A. te Leiden. Eisch en uitspraak 2 sub. 1 dag. C. J. den E. te Leiden. Eisch en uitspraak 3 sub. 1 dag. W. S. v. d. H. te Leiden. Eisch en uit spraak 2 sub. 1 dag. J. M. te Leiden. Eisch en uitspraak 2 ib. 1 dag. E. N. te Oegstgeest. Eisch en uitspraak 3 sub. 1 dag. C. C. P. te Leiden een dergelijke overtre ding maar met een motorfiets. Eisch én uitspraak 5 sub. 2 dagen. GESLAAGD Geslaagd te Utrecht voor het examen gediplo meerd maki:laar in onroerende goederen en hy potheken. de heer P. Verstraaten, Rijo- en Schie- kade 121b, NIEUWE RECREATIEZAAL ENDEGEEST Naar wij vernemen zal op Vrijdag 14 dezer des avonds om 8 uur de nieuwe Recreatie zaal op het terrein van het Gesticht Ende geest officieel geopend worden. AANBESTEDING Door bet bestuur der YVoningbouw-veree- niging „De Tuinstadwijk" is aanbesteed het bouwen van 63 woningen met bestuurshuis. Hoogste inschrijver was Joh. de Kok te Gies- sendam met f 177.000.en laagste inschrij ver A. Voordauw te Zoeterwoude met S 122.800. OM DEN C.G.W.-BEKER Gisteravond speelde L.P.S.V. I tegen 6e R.V.A. De militairen wonnen met 4—0. Burgerlijke Stand BEVALLEN: M J Regeer—Verlind dr A W in Leeuwin dr A H C W Koopman zn. OVERLEDEN- A C LabordusTempelman eh vr. 62 Jr F Arkel man 71 Jr - M J ersnetJ—van Ark geh. vr. 81 jr. M Kret— errin .wede 61 jr. Uit den Omtrek BOSKOOP GEMEENTERAADSVERGADERING. In de Maandagavond gehouden vergadering van den Raad werd besloten aan het tentoon- stellingsbestuur vrijstelling van belasting voor de eerste 30.000 entreekaarten toe te staan. Een douceurtje van f 1700. Voor het schoonhouden der slooten naar een goed systeem pleitten de heeren J. Loef, 't Hart en Boekraad. De laatste wilde de „stinkslooten" dempen, desnoods met geld uit het werkverschaffingsfonds (60 millioen- fonds). Antwoord: Het College is diligent! Vernieuwing van rioleeringsstelsed is in gegeven omstandigheden onverantwoordelijk. Tot secretaris-penningmeester van het Burg. Armbestuur werd benoemd de heer C. J. Toebes. De toelage van den voorzitter vs dit bestuur werd gebracht op f 300 per jaar. Op de O. L. school wordt het vak lichamelijke oefening weer ingevoerd. Voor extra steun aan werkloozen over 1935 stelde de Raad f 2430 beschikbaar op voorwaarde, dat daar van door het nationaal crisiscomité 79 of f 1919.70 zal worden betaald. Het sluitingsuur voor vergunningszaken werd bepaald op 11 uur, dat voor verlofszaken op 10 uur Tegen stemde de heer J. Loef. Aan den op 1 Jan. 1.1. ontslagen gemeente werkman A. C. Harders zal zoolang dit noo- dig is ten laste van de gemeente een jaar- lijksche toelage van f 156 worden verstrekt. Tot ambtenaar van den Burg. Stand vacature Helmstrijd werd benoemd de heer W. Trapman. Bij de bespreking over het geven van vol macht aan B. en W. om in overleg te treden met de gewestelijke commissie voor uitbrei dingsplannen in Zuid-Holland gaf de heer de Ruijter in overweging den gemeente-archi tect op te dragen een plan te maken voor een voordeelige bebouwing, event, aan den Zwarte weg. Naar spr.'s meening is een kostenbere kening van f 48000 bij bouwen aan de Zwarte weg te hoog. De heer Noest voelde er ook voor, om eerst een plan te doen maken door den gemeente-bouwkundige vóórdat men zich in verbinding stelt met de commissie var Boeyen. Tegen het bestaande uitbreidings plan is op alle manieren gezondigd, ant woordt de Voorzitter, en zeer zeker is noodig dat het ongewenschte element van chaotisch bouwen naar alle richtingen wordt verwijderd. Momenteel werdt er al hard gewerkt aan het vaststellen van de nieuwe rooilijnen, die den Raad in een volgende vergadering worden voorgelegd. De gevraagde machtiging voor het maken vat een nieuw uitbreidingsplan werd door den Raad verleend. Bij het voorstel van B. en W. tot bert ra ting van den onderweg Dorpsstraat Oost-Rejjerskoop in verband met de Gouwewerken, te maken door den aanne- ner van de prov. oprit, wilden verschillende •aadsleden de kosten van f S92 verhalen op de provincie en informeerden bij wien de schuld lag voor deze extra kosten verhooging. Wet houder Guldemond deelde in zijn antwoord mede, dat wanneer men wil spreken fout, dat die dan is gemaakt door de pro vincie, zoodat na overleg met een ingenieur een projectswijziging noodzakelijk was. Pro- cedeeren heeft tengevolge, dat de gemeente den weg in orde zou moeten maken en dan komen er stellig eenige honderden guldens bö die f 802. Evenzoo bij uitvoering in werk verschaffing zooals de lieer Noest wenscht. De Voorzitter accentueerde nog, dat op geen enkele wijze van de provincie een bijdrage in de kosten kan worden verwacht. Over schuld vraag mag niet worden gesproken; een gekke geschiedenis blijft het. Na uitvoerige repliek en het geven van technische toelichtingen werd het voorstel van B. en W., dat ook de belanghebbenden vol komen bevredigt, met algemeene stemmen aangenomen, Na zitting in comité werd be sloten tot verbreeding van een gedeelte der Zijde. Verzocht wérd door de heeren J. Loef en Noest zooveel mogelijk Boskoopsche inge zetenen te werk te stellen. Na rondvraag, die, behalve een raadslid, dat kwaad wegliep, niets bijzónders bracht, volgde sluiting. KATWIJK GEMEENTERAAD Vergadering van den raad hedenavond half acht. Punten van behandeling zijn: 1. Vaststelling van de notulen van 30 Jan. en 6 Maart; 2. Mededeeling van ingekomen stukken; 2a. Aanwijzing van commissies tot nazien der gemeenterekening, electri- citeits-, gas-, waterleidingbedrijf, grondbe drijf en schoolartsendienst; 3. Voorstel tot vaststelling van het kohier der straatbelas ting 1935 4. Voorstel tot verhuring van grond aan de Vereeniging „Zomers Buiten" te Leiden; 5. voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting; C. Voorstel tot vaststelling van dc vergoe ding ingevolge artikel 101 der L. O.-YVet 1920 over 1932 en inzake de driejaarlijksche afrekening ten aanzien van twee scholen over 1930, 1931 en 1932; 7. Voorstel tot sloo ping van de Openbare Bewaarschool Katwijk aan den Rijn en tot verbetering van het kruispunt KerkstraatAchtenveg- v. Egmondstraat; S. Praeadvies op h adres van de afdeeling Katwijk van den Chr. Fabrieks- en Transport arbeidersbond inzake bet verleenen van een toeslag op de verdiensten der visschers; 9. Voorstel tot wijziging der gemeentebegrootingen voor hf.c dienstjaar 19341935; 10. Voorstel tot wijziging van de voorwaarden, verbonden aan den verkoop van grond aan T. Meij- vogel; 11. Voorstel tot het verleenen van dispensatie van artikel 22 der bouwveror dening aaji J. Haasnoot; 12. Voorstel tot wijziging der algemeene politieverordening; 13. Voortzetting van de behandeling var> het voorstel tot vaststelling van een uit breidingsplan der gemeente; 14. Rondvraag KATWIJK AAN DEN RIJN VERKOOPING Ten overstaan van notaris H. Eerdbeek werden eenige huizen verkocht. Het pand Molentuinweg (Jac. Z.) werd afgemijnd door den heep Jac. Haasnoot op 3350, Het pand Voorstraat (fam. W.), kooper de hecr J. v. d- Berg, voor 3100,—. Het pand Voorstraat (Wed. v. Mil), kooper de heer A. v. Mil, voor 1475,—. Het pand Groote Steeg—Achterweg (v. W.), kooper de heer P. Kort, voor 700,De panden Voorstraat (W. en v. M.), gecombineerd. Kooper de heer A. v. Mil, voor S 4475, VERBETERING (Binnenkort zal het gebouw hoek Kerk straatAchterweg worden weggebroken, ardoor een verkeersobstakel zal zijn dwenen. Meerdere botsingen hadden daar plaats. Het zal bovendien tot ver fraaiing bijdragen op dit punt. Dc A.N.W.B. en de K.N.A.C. gaven voor deze verbetering bijdragen. TUINBOUW Het staat thans vrijwel vast, dat voor het rooien, vervoeren naar en van de vei lingen dezelfde bepalingen zullen worden getroffen als in het vorig jaar. Zelfs zal ten aanzien van telers-handelaars een aanmer kelijk strenger bepaling gelden. Was het vorig jaar h.v. toegestaan dat telers-hande laars het product z.p. administratief moch ten veilen, d.w.z. dat het product niet be hoefde te worden aangevoerd,, doch dat volstaan kon worden met administratief opgeven waarna men dan in het bezit kwam van een vervoerbewijs. Thans zul len ook telers-handelaars het product aan de veiling moeten aanvoeren. Hierdoor wordt de controle vergemakkelijkt. De tuinders zullen zich eerstdaags bij het veilingbestuur op vertoon van hun teelt vergunning moeten komen voorzien van een rooi vergunning voor vroege aardappe len en vervroegde eigenheimers. De controle op een en ander zal aan- merkelijk scherper zijn dan in 1934. KATWIJK AAN ZEE A.R. PROPAGANDACLUB De A.R. Propagandaclub kwam in de kleine zaal van Irene in lcdenvergaderin; bijeen. De voorzitter, de heer J. Boendei opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en sprak een opwekkend openings woord. Hierna verkreeg de secretaris, de heer Dompeling, het woord voor het voorlezen van de notulen der oprichtingsvergadering, die ongewijzigd werden goedgekeurd. Vervolgens had dc bespreking en vast stelling plaats van het concept-reglement. Besloten werd, dat de vereeniging den naam zal dragen van „Idenburg". Als inleider trad daarna op de beer 3 de Kreek, van Katwijk aan den Rijn, me het onderwerp; „Dc strijd voor het Begin sel". Spr. behandelde achtereenvolgens da noodzakelijkheid, de werkwijze en inrich ting der Prop.clubs. Op dit onderwerp volgde een geanimeer de bespreking, waarbij vooral de practischc arbeid besproken werd. Nadat bij de rondvraag nog enkele huis houdelijke zaken besproken waren, de heer J. de Kreek voor in dankgebed en sloot de voorzitter déze geslaagde vergade ring. KOUDEKERK AANBESTEDING Door den heer J. van der Sterre alhier, is gistermorgen aanbesteed het bouwen een burgerwoonhuis aan den Hoogen Rijn dijk ,voor rekening van den heer W. Dokkum alhier. De inschrijving is als volgt: Metselwerk: G. de Graaff f 4276; D. Leenheer f 3890; Tim merwerk: G. Sepers te Hazerswoude f3690 Gebrs. Batelaan te Hazerswoude f 3528: W Jontreneel f 3345; Gebr. van Dnel f 3160: S h derswerk: J. M. v. d. Berg te Hazerswoude f532; Joh. A. Hortensius f507; J van f425. Loodgieterswerk: N. B. Eijmer f728, J. Vit- ters te Alphen a. d. Rijn f577. Waar geen woonplaats is vermeld zijn deze alhier woon aclitig. De gunning is aangehouden VAN WIE? Bij de gemeente-politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een paar gevonden brui ne beenpijpen. Radiodistributie Program, sender. 10 Keuten: 14.20 Dl WOENSDAG 5 JUNI l 3: 8 00 Keuten; 10 u. Deutschl.- Keulen; 12.05 Droltwlch; 12.50, LISSE SERENADE GEBRACHT Door de beide plaatselijke muziekverecni- gingen werd het gouden echtpaar Van der DriftAkerboom Dinsdagavond een serena de gebracht. Er was van de zijde van het publiek groote belangstelling. lll'RGRRLIJKB STAND. BEVALLEN: G M v d Veer—v Dienten z J Wiinajidsv d Voort z J J P Hagenv Oletz z C J Beyk—v d Lans d. ONDERTROUWD: Th C Warmerdam en C A r>amen W P v Dfck en C M Bood Th J lobbe en J M v d Berg. GETROUWD: A J H riman en S de Groot OVERLEDEN". Jacob Buurman, 20 jaar. 15.20 Diversen: 16.20 Keulen; 18.50 Brussel r.: 19.20 Keulen; 19.50 arb's R.; 20.20 Brussel Fr. Programma 4: S.05 Part" R. 9 30 Graro.muz, GRD: 10.35 Droltwlch; 11.05 Londen Rcg.; 14.55 Droitwich; 18.20 Diversen; 18.50 Lo-aden Reg. DONDERDAG 6 JUNI Programma 3: 8 u. Keulen; 10 u. Deutschl.s* 10.20 Keulen; 12 05 Parts R.: 14.20 Deut3chl.s.s 15.20 Droltwlch; 16.20 Deutschl.8.: 17.20 Keulen; 18.50 Brussel Fr.; 19.20 Keulen; 19.50 Diversen; Leipzig; 22.20 Bru'ssel VI.; 22.30 Brussel 19.3 Droit- wich; 11.06 Londen R-; 12.10 Droitw Londen R.: 17.35 Droitwich; 18.05 Londen R., 18 20 Diversen: 18 50 Londen R.; 19.30 Sport- praatje d. d. heer J G A Janssen, Journalists 20 20 Londen R.21.20 Droitwich; 21.50 Bero- SIJNSBURG VERZOEKSCHRIFT Door B. fin W. zijn aan den minister van economische zaken en aan de Tweede Ka- mer der Staten-Generaal, verzoeken verzon den iot behoud van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland te Leiden. SPAARBANK Bij de R. P. S. bijkantoor alhier werden, over Miei 48 inlagen gedaan ad f 1543 tegen 40 terugbetalingen ad f 1SS0.81. CONCERT Onder groote belangstelling heeft „Wilhel- mina" haar 1ste openlucht-concert voor dit seizoen gegeven. De nummers werden alle op zeer verdienstelijke \\ij*e gespeeld. Laat „Wilhelmina" haar kennen en kunnen zoo nog meerdere malen laten blijken; het zal ongetwijfeld en aan haar populariteit en aan de muziekliefde in 't algemeen ten goe« de komen. BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN": D van Tol—van Klaveren d M van der GugbenCederhout d. GETROUWD: Adr. vaa Nieuwkoop, 24 j^., en WADDINXVEEN EEN JUBILEUM. De heer A. Kreupeling, gemeente-secretaris alhier, herdacht den dag dat hij 25 jaar geleden werd benoemd tot secretaris-penning meester van de Voorofsche polder. Als blijk waardeering van zijn werk ontving hij het Polderbestuur een schrijfmachine. De gemeente-ambtenaren boden den jubilaris een bloemstuk aan. EEN PROMOTIE. De heer R. Boonstoppel, werkzaam ten kan tore van den gemeente-ontvanger alhier, is benoemd tot ass. verificateur bij de Veree niging van Ned. Gemeenten. Dit is de derde benoeming binnen een paar jaren van jongelui die bij den gemeente-ontvanger alhier werk- ARBEIDSBEMIDDELING. Ten raadhuize heeft de installatie plaats gehad door den Burgemeester van de nieuw benoemde commissie van toezicht op het agentschap dar arbeidsbemiddeling Voorzitter is de heer N. Krabbendam; leden-werkgever de heeren Ph. J. C. Dijs en A. Oudijk en leden-werknemer de heeren W. van Vliet en S. SlappendeL

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6