Jiirnuir ^Triitsdje (ütmrant IUIZIN6A Dagelijks verschijne nd Nieuwsblad voor L eiden sn Omstreken Steun aan de Zeescheepvaart Emanyll Tandpasta Hoofdpijn, Kiespijn, Pakkende Verkiezingsplaat f250,- CHEMISCH REINIGEN-VERVEN P A L T H E abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 4- portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijkscbe zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> cl Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 5483 Bureau: Breestriat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 23 MEI 1935 15e Jaargang Ibbertentizprijjtn: Van I tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer f 022*1» Ingezonden Mededeelingen n»** van 1—5 regels230 Elke regel meer 0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17'/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0.10 ERGER DAN LEGENDE VORMING Veel polemiek en critiek laten we over onze kant gaan. Het zou ondoenlijk zijn om elke scheeve conclusie, welke vaak met ecnige s c h ij n van recht uit een artikel getrokken wordt, te weerleggen. Maar tegen een aperte onjuistheid, welke nog wel onder den titel „Een voos protest" in het weekblad „Eilandennieuws" van 18 Mei 1.L verscheen, komen we met klem op. Dc redactie is zoo vriendelijk over te ne men, wat wij 21 Febr. 1933 schreven over de afslachting van vee in Denemarken, maar voegt daaraan toe: Sedert het optreden van dr. Colijn is ook in ons land vertoond, wat in Denemarken geschiedde: afslachting van vee en nog wel volgens het systeem ééD voor twee; „maar van eenig protest naar ons weten is geen sprake geweest toen in Nederland op groote schaal hetzelfde plaats had. Toen een Deensch minister het voorstel de, een fel protest, maar nu het in ons land gebeurde onder de regeering van dr. Colijn, geen zweem van een protest, ja sterker nog, een verdacht making van hen die om des beginsels wille protesteerden .Daarom was het protest van 1933 een Voos protest". Wij kunnen het waardeeren, dat do re dactie van Eilanden-nieuws citaten uit ons blad zoo nauwkeurig bewaart. Doch het schijnt, dat ze zulks een beetje een zijdig doet en het gevcdg is een historie-be schrijving welke nog erger is dan legende vorming. Immers op 1 November 1933 en in latere nummers hebben we onverbloemd onze af keuring uitgesproken over het afslachten van drachtig vee; wat wij schreven bracht geen kleine beroering in de Nederlandsche pers en tegen bevriende bladen moesten we ons verweren. Ileeft de redactie hiervan niets in haar archief? Zoo neen; dan kan ze van het onze gebruik maken, of ze kan als het niet te veel gevergd is op onze pertinente ver klaring afgaan, dat zij zich radicaal vergist heeft en doen, wat iedere waarheidlievende redactie in haar omstandigheden niet zou nalaten: Zonder om de zaak heendraaien, rond en eerlijk verklaren, dat zij ons ten onrechte beschuldigd heeft Wat zij nu deed ging heusch te ver. DE EENVOUDIGE OPLOSSING? „Tot welke partij gij ook behoort en wel ke godsdienst gij ook belijdt, verheft nu Uw stem tegen verdere afbraak. Verzamelt Uw krachten, ten einde ons volk voor verdere inzinking te bewaren. Wanneer het tegen woordige kabinet de nieuwe koers niet wil yolgen, is het een volksbelang van de eer ste rang, dat zijn plaats door een ander wordt ingenomen, dat bereid is, een krach tige welvaartspolitiek te voeren." Aldus hebt ge kunnen lezen in een licht- rose strooibiljet, met vele zware en zwarte blokletters, dat dezer dagen huis aan huis werd bezorgd. Dc zaak is simpel-eenvoudig. Het tegen woordige kabinet wil de goede weg niet op en dient dus zoo spoedig mogelijk te ver dwijnen. Want duidelijk zet het strooibil jet in de aanvang de toestand uiteen. De nieuwe bezuinigingsplannen der regecring laten zien, „hoe ellendig de toestand is ge worden in de tijd van minder dan twee jaar, dat het kabinet-Colijn regeert. Ondanks dat in 1933 en in 1934 al tot vele groote bezuinigingen is overgegaan, wordt voor het dienstjaar 1935 op de Rijksbegroo- ting een tekort van 73 millioen gulden ver wacht en moet voor 1936 op een nog groo- ter tekort worden gerekend. Al de groote inkrimpingen van uitgaven voor sociale doeleinden, volksgezondheid, onderwijs, werkloozensteun en de herhaalde salaris verlagingen voor het overheidspersoneel hebben niet gebaat. Zij hebben niet kunnen verhoeden, dat wij hoe langer hoe dieper In de put zinken. Dat er in de meeste lan den der wereld en ook in ons land een he vige economische crisis woedt, is niet de schuld der Nederlandsche Regeering. Maar wel mogen wij haar ervoor aansprakelijk stellen, dat haar beleid in het economisch leven niet het minste herstel heeft gebracht en dat de nood aanhoudend toeneemt." Het is waar: het kabinet-Colijn heeft niet kunnen verhoeden, dat de toestand gaan deweg slechter is geworden; of het daar voor aansprakelijk is en of het bij zijn op treden beloofd heeft welvaart te zullen en te kunnen brengen; ja dat zouden we eerst eens moeten nakijken, vóór we het onderschrijven. Maar, het is van belang, dat in dit mani fest twee hoofdbesturen hun woord spre ken (zijn S.D.A.P. en N.V.V. eigenlijk wel twee?), die het beter weten en het anders willen doen. Zij hebben een plan! Een plan van opbouw; Colijn heeft slechts al- braakplannen! Het is een eenvoudig plan. Gij Iaat groo te werken uitvoeren; er worden groote ka pitalen verloond; dat loon wordt in voeu- sel, kleeding, schoeisel, huisraad enz. om gezet De middenstand herleeft; de belas tingen stijgen; het rijksbudget sluit; straks komen er weer overschotten en steeds meer welvaart Net is bar eenvoudig, nietwaar? De Nederlandsche handelsvloot moet paraat worden gehouden Beschikbaar bedrag f 8.200.000.— Rentelooze en ongedekte credieten Thans is ingediend het lang-ver- wachte wetsontwerp tot wijziging en verhooging van het tiende hoofdstuk der Rijksbegrooting voor het jaar 1935, (Rentelooze voorsohotten ten behoeve van-de zeescheepvaart). In de Memorie van Toelichting wordt herinnerd aan den noodtoestand waar in die Nederriandsche scheepvaart ver keert, De situatie neemt steeds scher per vormen aan. De oorzaken van dezen bedreevenden toe stand van -een bij uitstek nationaal bedrijl dragen in de eerste plaats een internationaal karakter. Uiteindelijk zal in deze internatio nale oorzaken slechts langs den weg van in ternationaal overleg verbetering kunnen wot den gebracht, cn hei is een verheugend feit, dat dit overleg tusschen de reedors van schillende zeevarende naties bezag is zich te ontwikkelen. De Regeering volgt dit overleg met aan dacht; zij onderzoekt in hoeverre zij het ini tiatief van de scheepvaartwereld kan onder steunen. Zij ontveinst zioh echter niet, dat nog vele moeilijkheden zullen moeten wor den overwennen en dat het zaak is in den tijd die noodzakelijkerwijze moet verloopen voor en aleer het internationale overleg vrucht kan dragen, de Nederlandsche han delsvloot paraat te houden. Incidenteel werden verschillende schepen iweds naar het buitenland verkocht., maai* de vrees is gewettigd, dat de moeilijkheden, waarin reederijen zich bevinden, in vele ge vallen zal moeten leiden tot algeheele liqui datie van reederijen, cLw.z. verkoop naar het buitenland. Dit zou niet alleen een vermin derde werkgelegenheid in het scheepvaart bedrijf beteekenen, doch ook aan onze inter nationale handelspositie een zwaren slag toebrengen. De Regeering verwacht niet in de eerste plaats, dat steunverleening aan do scheepvaart tot werk vermeerdering zal leiden; behoud van do noodzakelij ke scheepvaartverbindingen is echter van de grootste beteekenis om verdere inzinking van de werkgelegenheid in Nederland te voorkomen. Ten tijde van de oprichting van dK „Benas" (1932) werd reeds voorzien, dat" de moeilijk heden niet van voorbijgaanden aard zouden zijn. Destijds werd echter nog de hoop ge koesterd, dat het mogelijk zou zijn door het verstrekken van. rentedragende en door on derpand gedeke credieten de noodzakelijke overgangsperiode naar een meer gezond be drijf te overbruggen. Sindsdien is het noodig gebleken naast de indiividueele crednetverlce- ning creddeiten te versohaffen ter overbrug ging van het verschil in gages tusschen de Nederlandsche en de buitenlandsche scheep vaart. Thans is het wel duidelijk geworden, dat ook deze vorm van steunverleening niet meer voldoende is. De steunverleening zal er op gericht zijn, dat deel van onze koopvaardij in stand te houden, hetwelk een vitaal belang voor het Nederlandsche bedrijfsleven in het algemeen en voor onze internationale handelspositie in het bijzonder vormt. De beoogde steun zal in den vorm van rentelooze en ongedekte credieten verstrekt worden. De geheele steun zal een voorloopig karakter dragen. De nonnen der ooedöetverleenimg zullen uiteraard wirband houden met de instand houding van het noodzakelijke deel van onze koopvaardij en met de verdere rationalisatie en economiseering van het scheepvaartbe- dirijf. Om \oor crediet in aanmerking te komen, zal de reederij derhalve niet alleen een Hollandsche onderneming moeten zijn, doch zij zal tevens een voldoend nationaal bedamg moeten „vertegenwoordigen ter be oordeeling ren de Regeering; zij zal voorts ook in zoodüinige financieele omstandighe- Slechts één ding blijft duister. Waar komt het eex*ste kapitaal vandaan? Daar voor worden offers vei'langd. Het is wel. Dus hooger belasting; een heffing in eens; onteigening, misschien, met of zonder scha devergoeding; een leening wellicht. rente- gevend of renteloos. Is dat plan erixst? Dan make men ons duidelijk, dat wie zijn kapitaal opeet, rijker wordt; dat wien zijn geld ontnomen wordt, nochtans door kan gaan met uitgaven te doen van allerlei aard; dat leenen, al maar leenen niet leidt tot inflatie, dat is tot groo- ter armoede. Zeker, er zit wel iets in in dit plan en 3t was onmiddellijk voor uitvoering vat baar, wanneer we onze producten voor goed geld aan het buitenland konden slij ten. Maai*, daar hokt het juist en daaraan kan het kabinet en kan geen enkele regee ring van een klein land als het onze iets eranderen. Is dus de zaak wel zoo eenvoudig als het bewuste strooibiljet de eenvoudigen, die straks weer ter stembus gaan wil wijs maken? den moeten verkeeren, dat met toekenning van steun volgens de nader aan te' geven normen haar voortbestaan althans geduren- do diit jaar gewaarborgd is,'terwijl zij overi gens over een vloot moet beschikken, die in zoodanige conditie verkeert, dat op haar be houd moet worden prijsgesteld. Gesteunde reederijen zullen zich moeten gediragen naar voorschriften/en/of aanwij zingen, door of namens 'de Regeering te geven in het algemeen belang der scheep vaart. Zij zullen zich in hot bijzonder moe ten verbinden mode te werken aan de voor bereiding van'een saneering van het bedrijf en zekioriheid zal moeten worden verstrekt, dat de steungelden niet zullen strekken tot verscherping .van de onderlinge concurren tie in de Nederlandsche scheepvaart. Voorloopig voor een jaar Nederriandsche lijn- en wilde-vrachtreed-2- rijen, die aan bovenbedoelde voorwaarden voldoen, zullen, te rekenen van 1 Januari 1935, voor den tijd Van ten hoogste één jaar uit 's Rijks kas crediet kunnen ontvangen. Het ligt derhalve in de bedoeling de nieu we regeling met terugwerkende kracht, te rekenen van 1 Januari 1935, toe te passen, waarbij een verrekening met dc van dien datum af door de ,3cnas" verleende gagc- credieten zal plaats vinden. Het onderzoek, dat bij de meeste reede rijen reeds door „Benias" geregeld wordt ingesteld, zal in 1935 worden uitgebreid over alle, dat? steun vragen, zoodat tijdig vóór het einde vain 1935 kan woeden over wogen of verdei'e steun mic-et plaats vinden cn in welken vorm deze eventueel moet worden verleend. De voorstellen, welke 111 verband hiermede-eventpueel noodzakelijk mochten zijn, zullen te zijner tijd bij de Sta- ten-Generaal aanhangig worden gemaakt. Grondslag van de credietverleening Als grondslag voor de credietverleening in 1935 wordt aangenomen een vast bedrag per dag, varieerende met de bruto register- ton neromaat voor in bedrijf zijndle schepen volgens een schaal, opklimmende met 100 bruto register-ton voor vrachtschepen en voor passagiersschepen. Voor gemengde wacht- en passagiersschepen zal een in ven- houding tot het aantal passagiersplaatsen berekende toesleg boven de schaal van vrachtschepen worden gegeven. Voor de zeesleepvaart zal een afzonder lijke regeling worden getroffen. Indien mocht blijken, dat hot op dit arfi- kel uitgetrokken bedrag niet voldoende is voor de toekenning van bedragen volgens bovenbedoelde schaal, zal een pondsponds gewijze voxmindering plaats hebben. Het aan een i*eederij uitgekeerde bedrag zal geheel of ten deele moeten wórden terug betaald, als het bedrijf over 1935 winst blijkt te hebben gemaakt. Deze regeling zal beperkt worden tot de groote zeescheepvaart en der- halve niet gelden voor de z.g. kust vaart. In verband hiermede is voor die wilde vrachtvaart de grens, bene den welke geen crediet wordt verleend, gesteld op 1000 bruto register-ton. Wat de lijnreederijen betreft, be staat wel aanleiding sohepen benaden 1000 bruto register ton onder de rege ling tie doen vallen, dear deze prin cipieel in gelijke omstandigheden ver keeren als de grootere lijnbooten. Den crediet van ƒ8.200.000 Het ligt in bet voornemen de Mij. ter be hartiging der Nationale Scheep vaart belan gen met de uivoering dl?n* steunregeling te belasten. Het totaal der uitgetrokken rente looze credieten bedraagt 8.200.000. De toestand in de mijnen Het antwoord van de gezamenlijke mijnwerkersbonden Te Heerlen vei*gaderden gister de geza menlijke mijnwerkei-sbonden ter vaststelling van het antwoord aan den Rijksbemiddelaar. In'hun antwoord hebben zij hun waardee ring uitgesproken voor het besluit van de Regeering tot instelling van een onderzoek naar den algemeenen toestand van het mijn bedrijf, onder leiding van oud-Minister Verschuur. Zij hebben er verder op gewezen, dat er bij hen ovenvegende bezwaren bestaan tegen de foimuleering van de bevoegdheden van den regeerings-commissaris in het Al gemeen Mijnwerkersfonds, welke bezwaren zich vooral richtten tegen het feit, dat er besluiten zullen kunnen worden genomen ook wanneer slechts één der direct-belang- hebbende groepen een wijziging wenscht en zonder dat de andere groep daartoe eeniger- lei medewerking verleent. A V A N O SCHOENEN NIEUWE MODELLEN VOOR VOORJAAR. EN ZOMERSEIZOEN HET ZESTIG MILLIOEN-PLAN Uit te voeren werken Naar Vooruit verneemt, is thans tusschen de bouw-arbeidersbonden en 't Werkfonds overeenstemming vei*kregen over de vol gende objecten: le. De bouw van de Vecht- brug en omlegging weg te Ommen. Raming f 46.500. 2e. Wegomlegging te Rozendaal. Raming f 678.500. 3e. Aanleg van een weg in Zeeuwsch-Vlaanderen van Koewacht naar Sint Jansteen. Raming f 143.543. 4e. Verbe tering van den rijksweg van Borne 1 Hengelo. Raming f 50.450. 5e. Verbetering van den rijksweg in de gemeenten Naald wijk, Maasland en De Lier. Raming f 535.000 6e. Het maken van Walbeschoeiingen in de gemeente Gaasterland. Raming f 20.000. De ministerieele commissie heeft de over eengekomen loonen en arbeidsvoorwaarden voor deze werken goedgekeurd, zoodat de aanbesteding van deze werken tot een to taal bedrag van f 1.473.993 binnenkort tege moet is le zien. Ook een groot werk te Velzen Buigemeester en Wethouders der gemeente Velsen hebben van den mi nister van Financiën bericht ontvan gen, dat de Regeering in beginsel be reid is, gevolg te geven aan het tot het Werkfonds gericht verzoek, de uit voering van het rioleeringsplan voor de gemeente mogelijk te maken door middel van een aan de gemeente te verstrekken voorschot. Het bedrag van dat voorschot is voorloopig bepaald op f 737.000. De totale kosten van bet werk, dat in hoofdzaak omvat het aanleggen van hoofdrioleeringen van Santpoort en IJmuiden naar een in Velsen nabij het Noord zee kan aal te bouwen zuiveringsinstallatie, bedra gen ruim één millioen gulden. Officieele Berichten ONDERSCHEIDINGEN Bij Kon. besluit troepen J. W. H. ind.de eeremedaillo Oranje-Nassau. In brons, aan: E. W. Haussier. i-Gravenhase, wattenmaker, en J. Goedhart. s-Gravenhage. gep. bestuurder, beiden bü s'.V. Gemengd Bedrijf Haagsche Tramweg M&atschappü. STAATSCOMMISSIE BURGERLIJKE WETGEVIN.G Bü Kon. besluit is benoemd tot ondervoor- tter der Staatscommissie tot wegneming van onjuistheden en aanvulling van leemten in de NederL Burgerlijke Wetgeving mr. G. H. A. ende te t lid s 1 bovi 'Sic. mde Sta: 1 is b; sle mr. A 'W. J. van Vrjjberghe de Coningh, rechter In de arrondissementsrechtbank - tc 's-Gravenhage, wonende aldaar. BROCHURE Mr. H. P. MARCHANT Naar wij vernemen zal aan het einde van deze week bij A. W. Sijthcff's Uitgevers Mij ie Leiden een brochure verschijnen van Mr. H. P- Marchant, getiteld: „Tot Verweer'" DE POSTRAAD OP SCHIPHOL Ir. Damme. directeur-generaal van P.T.T. en de leden van den Postraad hebben gister morgen onder leiding van de heeren A. Plesman, directeur en de Vries, chef van de afdeeling Buitenland der K. L. M.,.de vlieghaven Schiphol bezichtigd. DE HEER DOUGLAS IN ONS LAND Te Den Haag is aangekomen de heer Donald Wills Douglas, vau de bekende Dou- glasfabrieken in Califc-mië, welke de nieu we vliegtuigen aan de K.L.M. geleverd heeft CONFLICTEN IN DE VENEN Staking te Exloërmond geëindigd Elders geen resultaten bereikt De staking te Exloërmond is geëindigd. De stakende arbeiders hebben aanvaard het ver beterde aanbod van den vervenersbond, inhou dende, da'; de loonen voor alle werkzaamheden met uitzondering van groote fabrieksturf en uurloon, welke gehandhaafd blijven op het loon van 1934, zullen worden verlaagd met IVz pCt. en van persturf, waarvan de maak- loonen zullen worden verlaagd met 5 pCt. en de droogmakersloonen eveneens met 5 pCt. Emolumenten worden verlaagd met 20 pCt., terwijl het halen van de machines naar het werk en hef; brengen van de machines in loods zullen worden betaald. Verveners wart aanvankelijk voornemens dit niet te betalen. By deze staking waren 300 personen betrok ken, die dus thans weer aan den arbeid gaan. Wat het conflict in de venen te Roswinkeler veen betreft, kan worden gemeld, dat op de te Assen gehouden conferentie de werkgevers be reid waren he"; indertijd gedane voorstel van den rijksbemiddelaar te aanvaarden, doch de arbeiders gingen met dit voorstel niet accoord. In Emmer-Erfscheidenveen hadden de werk gevers besloten, het voorstel van den rijksbe middelaar te aanvaarden, behalve wat betreft de emolumenten brandstof en woninghuur, die ze wenschten te laten vervallen. Dit werd door de arbeiders onaannemelijk verklaard. Zij deden echter het voorstel de emolumenten te laten vervallen, doch daartegenover de loons verlaging, die voor persturf was bepaald op vy'f procent en voor alle andere turf op IVz procent, terug te brengen, resp. op 2bi en 5 Emanyll Crème Emanyll Vanishing Cream Nieuwe organisatie Vrijwillige Landstorm Bij Kon. besluit is bepaald, dat van 1 Januari 1936 af de Vrijwillige Landstorm zal bestaan uit: A. den staf van de vrijwillige landstorm; B. de vrijwillige landstormkorpsen motor- dienst, vaartuigendienst, luchtwachtdienst, spoorwegdienst; C. de Bijzondere Vrijwillige Landstorm, bestaande uit de in voorkomend geval te vormen landstormkorpsen, waarbij dienst en reserveplichtigen en vrijwilligers van de vrijwillige landstorm in werkelijke dienst komen ter handhaving of tot herstel van de openbare erde en rust. De samenstelling van de staf en de korp sen, genoemd onder A. en B, zal nader bij Kon. besluit worden geregeld De geheele vrijwillige landstorm komt onder bevel van den inspecteur van de vrij willige landstorau die rechtstreeks ressor teert onder den minister van defensie. Het ligt in het voornemen het vooroefe- nings-instituut. van de vrijwillige landstorm met ingang van 1 Januari op te heffen. Het bestuur der gemeente Beerta Terugkeer tot de normale toestand Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot intrekking van de wet van 29 Decerpber 1933 tot voorziening in het bestuur der gemeente Beerta. De Minister van Binnenlandsche Zaken merkt in de toelichting o.m. op, dat de Regeering zich over den gang van zaken beraadt in verband met het optreden van den nieuwen Gemeenteraad in 1935. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Al wat U noodig heeft om deze KUNST EN LETTEREN Werkelijk pakkende verkiezingsaffiches zijn zeldzaam. Het propagandabiljet, dat door Wubbo de Jonge voor de komende raadsverkiezingen ontworpen is, moet men ongetwijfeld tot deze zeldzaamheden rekenen. De afbeelding ervan, die wij hierbij af- mi-nEVOLUTIONAIPE PARTIJ drukken, overtuigt zoowel van het zin rijke van de vondst als van de artistieke uit voering. En nu heeft men hier nog slechts een voorstelling in grijs en zwart. Ziet men echter de plaat in kleuren: de gestyleerde plattegrond van ons land in oranje en deze omlijnd met twee forsche letters A R in blauw, welke kleur ook genomen is voor de in de witte Noord- en Zuiderzee geplaatste woorden „stemt op", dan treft het geheel nog meer. De gedachtenbeelden „Nederland en Oranje" en het Christelijk- historische beginsel der antirevolutionaire partij, gesymboliseerd in de kleuren van de Princevlag, worden in deze teekening- en kleurencombinatie op direct-aansprekende wijze vastgelegd. Wij vernemen, dat de gelukkige idee. even als de uitvoering van den genoemden teeke naar is, die daarmee zeker veel eer heeft ingelegd. Men zal bij de beschouwing van de afbeel ding wel begrepen hebben, dat het lijstnum- mer en de naam van den plaatselijken lijst aanvoerder naar behoefte gewijzigd kunnen worden, zoodat de plaat voor elke gemeente van ons land geschikt is. Zij zal voor het Christelijk Comité voor Volkslectuur, Talmastraat 13, Amsterdam- Zuid, dat haar uitgeeft, dan ook wel een „succesnummer" blijken te zijn. Eau de Cologne Emanyll Vraagt db KOOS KOEN PUZZLE bij Uw winkelier Hoofdprijs Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen Bij de Tweede Kamer Is ingediend een wetsontwerp tot stennverieening aan d« Zee-Scheepvaart. De regeering-Flandin zal het parlement volmachten vragen om de begrooting slui tend te maken. Baldwins rede over de Britsche defensie politiek is tevens antwoord op de rede vu Hitier. Roosevelts veto tegen de Patmanwet fs in het Huis van Afgevaardigden onmiddel lijk na de rede van den President met 322 tegen 98 stemmen verworpen. Heden zou de Senaat de eindbeslissing brengen. Algemeene vergadering van de Ned. Chr, Grafische Bond te Lage Vuursche. Te Apeldoorn is de algemeene vergade ring gehouden van de Chr. Metaalbewer* kersbond. De Eerste Kamer heeft een aanvang ge- maakt met de behandeling van het wets ontwerp tot verbindend en onverbindend- verklaren van ondernemers-overeenkomsten* Blz. 9 Algemeene vergadering van de Ned. Cen trale Bond van Chr. Arbeiders(sters) in de bedrijven van Voedings- en Genotmiddelen, Blz. 10 Prof. Dr. A. Verwey heeft afscheid geno men van de Leidsche Universiteit. De jaarvergadering van de Rudolphstlch- ting is gister te Amersfoort gehouden. 't Gevaar voor bederven van da tegenwoordige subtiele stofien is groot. Wend U daarom tot den meest vakkundige Rott. Ond. Mij v. Levensverz, Diergaardelaan 39 Rotterdam Agenten gevraagd Karabij nbrigade Van het Amstcrdamsche politiekorps Op de Achterplaats van de Oranje Nas sau Kazerne te Amsterdam, trad gistermor gen de karnbijnhrigade van het Amsterdam- sche Politiecorps aan. om gepresenteerd te worden aan Burgemeester de Vlugt. Daar bij waren tegenwoordig de Hoofdcommissa ris van Politie, de heei H. J. Versteegh en de Commissarissen Haarman en Mouwen, de Garnizoenscommandant Majoor Boswijk, zoomede eenige officieren der legerpolitie troepen. De commandant van de Karabijnbrigade, Inspecteur Kruine, liet daarop de brigade, die honderd man sterk is en zal optreden bij ernstige onlusten, eenige oefeningen uit voeren. Behalve oefeningen met de kle wang en de karabijn, werd een voorstelling gegeveue hoe een straat zal worden ont ruimd. De burgemeester dankte tenslotte inspec teur Kruine, voor hetgeen hij de troep had laten uitvoeren. PHILIPS' PAVILJOEN TE BRUSSEL Gistermorgen is het fraaie Philips' Pavil joen op de Brusselsche Wereldtentoonstel ling officieel geopend. Deze geschiedde door Dr. A. F. Philips. BRUSSEL Ho,el •Ch,en v®rt" Bource (bij DllUOOLLdQ Reurs) Augus| Qrtsstraat Nos. 3840. Kamers vanaf 20 frsir. water warm en koud. Ook gel. v. fauiilicn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1