VOEDT MS- WEKELIJKSCHE B IJ L A G E MO DE-VAKSCHOLEN Stoom-Wasch- en Strijkinrichting „AURORA" W. SPIERENBURG C.Wzn, UTRECHT KONINGSWEG 56 - Telef. 11165 Postrekening No. <3430 Opgericht 1836 Geheel naar de eischen des tyds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN uwi »n»j TZXl i :jmMI DE VROUW 1N DE RIMBOE „Help U zelthel parool De vrouw in de vimboe, wat wil dat zeg gen? Rimboe is een tot in onze taal door gedrongen Maleische uitdrukking, die oer woud, wildernis beteekent Men bedoelt er, bij afleiding, ook wel mee het wonen in een achteraf plaatsje. Zoo'n nederzetting aan den rand van wat wij blanken met een niet geringe zelfoverschatting de beschaving noemen. Want voor den man met de witte huid bestaat er maar één beschaving in de practijk, en natuurlijk is dat die van hem zelf. Maar wat is die blanke beschaving eigen lijk? Een van de meest naar voren treden de kenmerken daarvan is, dat de arbeid zooveel mogelijk is gespecialiseerd. Men kleedt zich bijvoorbeeld met de vezels van planten, die men misschien nog nooit zelf gezien heeft; men voedt zich met producten, die men zelf niet zou kunnen telen of be machtigen; men siert zich met de huid van dieren, waarvoor een volle stadsstraat gil lend op den loop zou gaan, indien in zulk een fraaie pels zich nu eens niet een „dame", maar voor één keertje de oor spronkelijke, rechtmatige eigenaar zou vér- toonen, het felle, onbedwongen dier. De voorbeelden zouden te vermeerderen Zijn. Wie zou, als zulk een gekleinachte „wilde", zich zijn eigen huis kunnen bou wen, zich zijn eigen wapens, muziekinstru menten, kookgerei kunnen vervaardigen, zijn akker bouwen, zijn vee slachten, en te gen het wild gedierte op de jacht gaan? Een Fransch filosoof heeft eens beweerd, dat het respect en het ontzag, hetwelk men aan een rijke betoond, die wèl gekleed, ge schoeid, geschoren en gekapt is, wel dege lijk een goeden grond heeft. Want hét ver zorgde voorkomen van zulk een door het lot bedeelde wijst uit, hoeveel menschen er voor hem aan het werk zijn geweest. Met andere woorden: welk een macht hij hééft! Maar do keerzijde van de medaille? Als er eens een kink in den kabel komt is zulk een van alle kanten bediend wezen heel vaak maar akelig hulpeloos, omdat hij..;... op zichzelf zoo weinig rekenen kan. Zoo gezien is het leven van een beschaaf den blanke zoo ongeveer als dat van een 6pin, al is het beeld nu niet bepaald aan genaam, Hij zit iii het centrum Van een net van heel dunne draadjes, die elk een steunpunt beteekenen, maar hij steunt wei nig op zichzelf. Met dit alles willen wij niet zeggen, dat onze moderne cultuur een verachtelijk ding is, maar elk vóór heeft zijn tegen, en we geven hier slechts schetsmatig aan, dat ook de eigen beschaving niet volstrekt is. Eerlijk gezegd, dit voelen wij allemaal wel. Verlangen wij er soms niet heel erg naar, eens een wat steviger contact met de wereld om ons heen te hebben Maken wij geen excursies naar de fabrieken, om nu eens met eigen oogen te zien, hoe dit of dat verbruiksartikel voor ons gemaakt wordt; gaan wij modernen niet graag trek ken en kampeeren, als eigenwillige, tijde lijke primitieven? En hoe komt het, dat wij als kinderen, en misschien ook als volwas senen nog, zoo graag lezen van nieuwe volksplantingen, waar elk zich maar red den moet zooals het 't beste wil, net zoo als Robinson vanouds op zijn eiland? In een Duitsch blad vertelde een pioniers vrouw onlangs van het leven der blanke vrouw in de Afrikaansche wildernis. De fann ligt dikwijls eenzaam in het diepe bosch, kilometers verwijderd van de naaste buren. Zoo veelzijdig als de Afrikaansche farmer zijn moet, die zelf zijn huis bouwt, zijn steenen modelleert, brandt en dan met eigen hand samenvoegt; vervolgens zijn meubels maakt, zijn werktuigen voor het bedrijf; zoo veelzijdig moet ook de vrouw zijn in haar huisarbeid. Zij bakt haar eigen brood, heeft zich te bemoeien met haar melkkoeien en de bereiding van boter en kaas. Een moestuin moet hier of daar aan het oerwoud ontworsteld worden. Ook het kippenhok moet worden gereed gemaakt, en regelmatig verzorgd. En eiken dag willen al die hongerige monden hun eten hebben. Doch slechts om de veertien dagen, op zijn hoogst, komt van de dichtstbyzynde plaats die soms een 330 K.M. verwyderd is, een transportwagen, die levènsmiddelen, klee- dingstukken, enz. medebrengt Mij zelf, zoo schrijft deze pionierster," op een boerderij eens een paar schoenen meegegeven, die ik 300 K.M. verder bij den schoenmaker moest bezorgen. Daarom moet men alles wat men voor zijn levensonder houd noodig heeft op de farm zelf kweeken, wil men geen gevaar loopen, honger te lij den. Daar in de tropen veel Europeesche producten in het geheel niet, en veel groen ten maar slecht gedijen willen, is de keu ken over het algemeen niet rijk aan afwis séling. Buiten den arbeid in keuken, huis, hol en tuin wachten er ook nog andere taken. Aan de kleine kinderen moet het eerste on derwijs gegeven worden. De scholen liggen daartoe te ver af, de prijzen van het inter naat zijn te hoog, of er is op bereikbaren afstand hcelemaal geen inrichting van on derwijs. Dan móet de moeder zelf wel pro- beeren vóór onderwijzeres te spelen. Een naaister zoekt men natuurlijk op de neder zetting ook tevergeefs. Moeder moet dus niet alleen de kleeren van de kinderen naaien, én wat zij zelf noodig heeft, maar ook de khaki-hemden en -broeken voor haar man. Zij moet bovendien nog dokter en verpleegster wezen, en.raad weten tegen slangenbeten, tropenziekten, enz. Dat het. leven van zulk, een plantersvrouw geen peulschilletje is laat zich dus makke lijk bevroeden. Maar is zij er armer om? Vast en zeker niet. Zulk een bestaan kweekt sterke, gezonde, vastbesloten i schen, die hun plaatsje onder de zon waard zijn, ómdat"zij w'étcn, \Vat~er jri het leven te koop is. Juist in die primitieve omstan digheden, worden karakters ontwikkeld om respect voöri te hébbén, kijk slechts naar de ATÓêg'sl^"w^schré"dëhrs"J dér AmérikaahsChe kolonisatie, kijk na^r 'Zuid'Afrika. Een be staan, dat zoo in dep bodem is verworteld. kan niet bedreigd worden door die akelige beschavingsziekte, bloedarmoede. Met een rifnboe-avohtüpl" van zulk een Afrikaansche plantersvrouw willen-we hier besluiten. Ze verhaalt het-als volgt: Op een dag', tóen ik me juist naar bed wilde begeven, hoorde ik een zonderling, zacht en diep geknor, en door het open raam zag ik twee donkere schaduwen slui pen tüsschen mijn kapokboomen. Ik sloeg het venster dicht en hield me verder rustig Toen klopk er een verschrikkelijk gebrul. Meneer en -Mevrouw Simba (de leeuw) brachten mij hun serenade. Plotseling ech ter huilde daarbuiten tevens mijn kleine foxterrier. Hij jankte erbarmelijk. Ik open de de deur op een kiertje en riep den hond, die sidderend en bloedend binnensloop Blijkbaar was hij door den leeuwenklauw gelukkig maar eventjes, geraakt! Het ge brul waarde nog eenigen tijd om het huis, ebde weg in een eigenaardig gestommel, en toen was het stil. In de andere kamer sliep mijn boy. Ook hij had het gebrul van de leeuwen gehoord, maar loen het stil werd was hij ingedoe- zeld. Plotseling werd hij wakker geschrikt door een wonderlijk gestommel. De boy wreef zich de oogen uit en greep naar de lamp, om te zien wat er aan de hand was Het ongewone lawaai kwam van de met metaalgaas omgeven hoenderhof. Hij ging er op af, en daar blikten hem in het duis ter als vier rosse lichtjes de oogen van het 1 eeuwenpaar aan. De nieuwsgierige leeuwen hadden hun kop door het deurtje gestoken, waren binnen getreden, en konden nu den uitgang niet meer vinden. Boy's beenen Een aardig en zeer modern Kamer- hoekjeI HANDWERKEN Baby-overgooier met mutsje van Astrakan-Frotté Benoodigd materiaal: drie en een halve knot wit, 1 knot blauw. Het mutsje: Opzetten 18 steken. Hierop 37 toeren in Tunische haaksteek. Dit is dan het midden gedeelte van het mutsje. Dan twee rondjes voor op-zij. Opzetten 3 lossen. Deze tot' een rondje maken. Dan hierin 5 maal 2 stokjes, 1 nop. 2e toer: 5 maal 5 stokjes, 1 nop. 3e toer: 5 maal 11 stokjes, 1 nop. De noppen komen steeds boven elkaar. Nu haakt men ruim de helft van ieder rondje met vasten van blauw aan het mid denstuk vast, terwijl men meteen de rest van de rondjes en het voor- en achterstuk met blauw omhaakt. Nu 2 koordjes van wit (dubbele draad) en twee pompoenen van blauw. Een nop maakt men als volgt: Omslaan, met de haakpen de geheele nop van de yo-r rige toer opnemen, omslaan, doorhalèii, omslaan, twee lussen doorhalen^, er blijven dan nog 3 lussen óp de pehi' dan weer om slaan, nop opnemen, omslaan, doorhalen, omslaan, 2 doorhalen, blijven dus 4 lussen over. Dan omslaan, nop opnemen, omslaan. doorhalen, omslaan en alle zich op de pen bevindende lussen doorhalen. Het jurkje. We beginnen met het lijfje; opzetten 42 steken. Hierop 4 toerenin Tunische haak steek, daarna 6 toeren in Tunische haak steek, waarbij men aan weerszijden elke keer een steek mindert, voor het armsgat. Dan de schoudertjes; 7 toeren Tunische haaksteek over 8 steken elk, voor de hals houdt men dus 14 steken over. De rugzijde wordt evenals het voorpand gewerkt, dan zynaden sluiten en het geheele lijfje mol vasten van blauw omhaken, op de voor» zijde het motiefje van kruissteken bordu ren en de schouder» met kleine knoopjes sluiten. Het rokje wordt aan het lijfje gehaakt, .waarbij men telkens 2 lussen van elke blauwe vaste opneemt le toer: nopje, 1 stokjè, 2 stokjes in een jvaste, 3 stokjes in een vaste, 2 stokjes in 'een vasté, 1 stokje, dit herhaalt men 13 maal. i 2é toer: nopje, 3 maal 1 stokje, drie stok- !jés op het midden van de vorige drie, drie s'maal 1 stokje, enz. jj i:.tfezev2e toer herhaalt men nog 7 maal, zoodat men in totaal 9 toeren wit heeft. D'an een toer vasten van "blauW. Verdéf V i'tóér Wit' (éls toer 2) en 1 toer blauw (als fjtper 2), Door de soepelheid van Astrakan Frotté „behoeft hét werk niet te worden gestreken. werden slap van schrik, toen hij het zag, de lamp viel hem uit handen, met een schreeuw sprong hij in huis terug en gren delde de deur. 's Morgens liepen de beesten nog achter hun omrastering, maar even later braken ze eruit en vluchtten weg. Met zulke en soortgelijke dingen heeft de farmersvrouw in de rimboe te rekenen, en zij verdient bewondering zoo zij ondanks dit alles dapper op haar post blijft, in het besef er een taak te hebben. GRIEP Ziekten duiken soms plotseling als een school vliegende visschen uit de golven op, en verdwijnen weer even spoedig uit de al- gemeene aandacht Tenminste, dat lijkt ons leeken zoo toe. Denk bijvoorbeeld maar aan de befaamde „Alastrim", waarvan men nü nimmer meer iets hoort. Maar als compen satie heeft men daarvoor in de plaats ge kregen de „ziekte van Weil"', ook zooiet! waarvan wij vroeger nimmer droomden. De meeste gevallen van griep tasten dc ademshalingsorganen aan. Zij kenmerken zich door het plotselinge begin, het alge meen gevoel van niet lekker zijn, dat ver gezeld gaat van hevige hoofdpijn, rheumati- sche gewrichtspijnen, én hooge tempera tuur. De uitvinder van het woord „griep" vroeger spraken we van influenza heeft dan ook taalkundig een goede greep ge daan. Want weinig ziekten grijpen op zóó snelle wijze, en zoo meedoogenloos om zich heen. En even geheimzinnig en onverwacht als zij komt, blijkt zij ook dikwijls na kor ten tijd weder verdwenen. Ook in vroeger tijd heeft blijkbaar meer malen geheerscht wat wij thans als griep aanduiden. Wij lezen tenminste in de ge schiedenis van Karei VI, beschreven door Juvenalis, dat in het jaar 1414 in de maand Februari iedereen was aangetast door een geweldige verkoudheid, en ten prooi aan hevige hoestbuien, tengevolge van den gu ren, snijdenden wind. Nicolaas de Baye, griffier van het parle ment, vertelt, dat er op de vijfde Maart daarop geen zitting kon worden gehouden, doordat alle belanghebbende partijen ziek waren. Zelf sliep hij heel den nacht niel, tengevolge van hoofdpijn, pijn in de len den, buik, armen en beenen. Dit alles had hem plotseling overvallen, nadat hij in de Notre Dame de mis had gehoord. Hij kon zich ternauwernood op de been houden, om zijn buis te bereiken. Zestien dagen n hij binnen de deur blijven, om de ziekte te laten uitwoeden. En intusschcn was heel Parijs besmet. Meer dan 100.000 menschen leden aan hevige koortsen, welke zich twee of driemaal daags deden gelden, en paard gingen met misselijkheid. Lust om te eten had men niet, de slachtoffers verzwak ten deerlijk, en durfden zich nauwlijks te verroeren. Deze epidemie van 1414 kreeg den naam van „lac", wegens de plotseling optredende jverschijnseleri; een even juist woord als igriep. Hét schijnt, naar vroegere beschrijvingen ;te oordeelen, dat reeds in 927 cn in 1387 griep-epidemieën West-Europa hebben ge^ teisterd, al was de ziekte toen van'een vrij goedaardig karakter, en wat de sterfte be treft niet te vergelijken met de rich telkens herhalende, zoo gevreesde aanvallen van 'pest. Men had er toen den naam van „ca tarre" aan gegeven. Later, in 1427 en 1510, noemde men haar „coqueluche", naar aanleiding van de standigheid, dat men zich door het inhul- len van het hoofd met de kap of „coque- luchon", welke gewoonlijk onbenut op den rug hing, tegen de besmetting en den kwa den invloed van de koude trachtte te be schermen. In 1675 werd Engeland geteisterd door een zware griep-epidemie, waaraan bijna niemand ontkwam. Toentertijd eischte zij door bijkomende longontsteking, vele slacht offers. De geneesheeren van dien tijd schrc ven matigheid voor in het gebruik van wijn, zachte purgeermiddelen, bed warmte, cn natuurlijkaderlatingen. ROTTERDAM: Goudsche- singel 21? - Telefoon 15877 Spr.uur: Dind. en Donderd v. 2—4 u. Dir. AL YVOI.S Gelegenheid voor DAMES vervaardigen. L. MAASOEVER: Frans! HILLEGERSBERG: Bekkerstraat 69. Spreekuur I Berglaan 6 Spreekuur: Maandagavond v. 79 a I Donderdag van 21 uur. Directr. N. LAGENDIJK. Directrice: J. STOK. >n MEISJES in korten tijd hun eigen kleeding te leeren DAG- EN AVONDLESSEN Speciale Middagcursus voor Meisjes v. 1418 j. 4 middagen per week VRAAGT PROSPECTUS WEKEUJKSCH KNIPPATROON Xo. 537: bijzonder geschikt model voor corpulente dames. Het bestaat uit een ja pon met een bijpassend mouwloos jasje. De rok krijgt pas onder de heup ruimte. Een ingezet vest van ander materiaal fleurt het geheel op. Benoodigd materiaal: 4 Meter stof van 130 cM. breedte. Prijs van dit pa troon is 50 cent per stuk. No. 570: aardige zomerjurk van gebloem de mousseline. De schouderpas heeft twee vleugels, die dienst doen als mouwtjes. Ook! dit model is zeer geschikt voor minder slanke dames. iBenoódigd materiaal: 4.50 Meter van 100 cM. breedte. Prijs van dit patroon is 50 cent per stuk. Deze patronen zijn in alle maten te ver krijgen tegen bovengenoemde prijzen bij de „Afdeeling Knippatronen" van de Uitgevers maatschappij „De Mijlpaal", postbox 175 te Amsterdam. Bij de prijs komt nog 6 cent portokosten. Toezending zal geschieden na ontvangst van het verschuldigde bedrag, dat kan worden voldaan in postzegels, per postwisi sel of per postgiro 41632. Aan de lezeressen wordt vriendelijk ver zocht bij bestelling van een der patronen duidelijk het verlangde nummer en tevens de verlangde maat op te geven, d.w.z. bo ven-, heup-, taillewijdte, enz. Gelieve verder naam en adres duidelijk te vermelden. Men voorkomt daardoor on- noodige .vertraging in ue toesturing. HET BOEK VOOR DE VROUW Steek voor Steek: Zomermodellen. Reeds eerder bespraken wij een tweetal deeltjes „Steek voor Steek", de aardige brei- boekjes, welke bij „Het Nieuwe Modeblad" te Ulrecht verschijnen. Dit derde deeltje is niet minder dan zestien pagina's grooter, cn beslaat dus 64 bladzijden, waarin een twin tigtal fraaie zomermodelien op de bekende, duidelijke manier zijn beschreven en ge il lustreerd. Ondanks deze vermeerdering van den inhoud is dit deeltje in prijs niet verhoogd. Voor de zomermodellen, welke het bevat, zal dan ook vermoedelijk wel zeer veel belangstelling bestaan. Gaarne vesti gen wij er daarom hier even de aandacht op van de liefhebsters van breinaald en kluwen. BALTEX ZONGORDIJNEN brengen uitkomst. Worden buiten aange bracht, houden de zon absoluut buiten Uw Woning en houden Uw kamers heer lijk koel. PRIJS f 1.40 per M2. Vraagt inlichtingen of prospectie bij J. v. d. TOORN Ca, Mathen.weg 77/79, Tel. Nos. 33628 en 36628 - ROTTERDAM STOOMWASSCHERIJ Th.BOMBEKE OOSTMAASLAAN 93 Telelmra 525(5 HELDERHEID en AFWERKING ONGE-EVENAARD HET MIDDAGMAAL IN MEI Het toch al vrij lastige probleem om voor een behoorlijke afwisseling te zorgen bij het middagmaal wordt nog moeilijker, nu ook de aardappelen onsmakelijk, taai en zwart gaan worden, tot het oneetbare toe. 's avonds te voren schillen en in wa ter laten staan, opzetten met heet water cn ruim 5 minuten fel laten doorkoken, daar na op een laag pitje zacht kokend gaar la ten worden, zijn enkele middeltjes om er nog van te maken, wat er van te maken is Dikwijls is ook dan het resultaat nog maar pover en doen wij verstandig met er een of andere purée-schotel van te maken Bijvoeging van geraspte kaas, waardoor dan tevens onze zuivelproducten een steun tje krijgen, vermeerdert de voedzaamheid, terwijl de smaak en geur gecompleteerd worden met wat Maggi's Aroma. Een andere methode is de aardappelen te verwerken in een soep, welke men door meer of minder aardappelen toe to voegen, naar smaak kan binden. Ook met groenten wordt het meer en meer behelpen en vervallen we, nu er zoo weinig versche zijn, voortdurend in herha ling. Uien, die we gestoofd, gevuld met ge hakt of als jachtschotel opdienen, zijn een gezonde kost. Bruine boonen en Capucij- ners geven we gewoon gekookt of in purée- vorm, een keer schorscneeren, groenten uit het zout of uit de Weck, zoo komen we de weck toch nog gemakkelijk rond. Als altijd gewaardeerd slot van het maal geven we dan een hapje rabarber of een bord zuringpap, die beide al weer vers;:h uit den tuin te krijgen zijn. De laatste ko ken we met rozijnen in karnemelk aange- zoct door stroop. AARDAPPELPUREE MET KAAS (4 pers.) 1 Kg. aardappelen 3 kopjes melk -2 ons geraspte kaas 2 a 3 theelepels Maggi's Aroma zout. I Kook de geschilde aardappelen met wei nig water en zout goed gaar. Giet ze af en druk ze, terwijl ze nog wrrm zijn, fijn me' een houten stamper; vermeng ze met de geraspte kaas, de Maggi's Aroma en, onder voortdurend omroeren, met de kokende melk. AARDAPPELBOLLEN (4 pers.) Vz Kg- gekookte aardappelen 2 eieren -4- 2 theeelcpls Maggis Aroma Vz ons geraspte kaas vet om te bakken. Maak de gekookte aardappelen goed fijn met een houten stamper of vork, vermeng ze met de geraspte kaas, de geklopte eie ren, do Maggi's Aroma cn indien noodig met een beetje zout Maak er bollen van en bak deze in heet vet of boter in een koeke- pan aan alle kanten lichtbruin. AARDAPPELSOEP MET SELDERIJKNOL (4 pers.) S aardappelen 2 L. water 1 prei 1. selderijknol' wat peper 2 theelepels Maggi's Aroma Vz o"s boter of vet Ij) gram zout Breng het water aan de kook. Doe hierin de geschilde en in stukken gesneden aard appelen, de gewasscher cn fijngesneden ptei en selderij en liet zout Kook alles in uur gaar. Roer de massa door een ver giet; zet het doorgeroerde nat opnieuw op, doe er de boter of het vet bij, de Maggi s Aroma en wat fijne y ine. peper en laat de si-ep nog even doorkoken. Men kan de soep nog voedzamer maken dcoi er nog een gekloot ei met wat melk voorzichtig aan toe te voegen. Laat MORAAL Uw slager zijn. Eerste kwaliteit - Lage prijzen, die zich aansluiten aan de tijdsomstandigheden. Vraagt prijscourant. Vergeiijkt kwaliteit en prijs. Pluvierstraat 273 -DEN HAAG -Tel.554297 GESTOOFDE UIEN (4 pers.) \Vz pond uien V2 L. kokend water 5 gram zout een stukje boter of vet fijngestampte beschuit 2 theelepels Mag gi's Aroma. Schil de uien, snijd ze in stukjes, wasch ze, zet ze op met het kokende water zout en kook ze zachtjes gaar in pl.m. 1 uur. Doe ze dan over in een vuurvast scho teltje, roer er de Maggi's Aroma doorheen, strooi er beschuit over, leg hier en daar een stukje boter en Iaat de uien in den oven bruin worden. JACHTSGHOTEL (6 pers.) 1 pond soepvleesch of andere resten 1 Kg. gekookte aardappelen 546 uien zout, peper, noot 3 kopjes water 3 theelepels Maggi's Aroma een stukje vet of boter. Bak de gesnipperde uien in het vet of de boter lichtbruin. Snijd het vleesch in dob belsteentjes, de aardappelen in plakjes. Leg in een vuurvast schoteltje laag om laag aardappelen, vleesch, uitjes, zout, peper en noot Giet er het water met de Maggi's Aroma overheen. Strooi er wat paneermeel over en een paar stukjes boter en laat de schotel pl.m. 1 uur in den oven 6toven. Geef er wat ingemaakte uien of augur ken bij. GESTOOFDE ANDIJVIE UIT HET ZOUT Andijvie uit het zout 40 gram boter 3 theelepels Maggi's Aroma 1 kopje heet water paneermeel of fijngemaakte be schuit. Neem de andijvie uit den inmaakpot. Giet er kokend water op, giet het er dade lijk weer af. Zet dc andijvie opnieuw op met kokend water en kook ze pl.m. IVz uur. Leg de andijvie op een vergiet en zet zo pl.m. 1 uur in koud water. Zot ze nogmaals op met kokend water en kook ze gaar. Laat ze weer uitlekken op een vergiet. Doe ze dan in een vuurvast schaaltje. Doe de drie theelepels Maggi's Aroma in een kopjo heet water en giet dit op de andijvie. Strooi er de paneermeel over heen, leg hier ei* daar de klontjes boter en laat de andij vie in den warmen oven bruin worden gii durende Vz uur. GROENTENATSOEP MET VERMICELLI (4 pers.) Wz L. groentenat (b.v. het uitgelekte kooknat van spinazie, postelein of stoof- sla), 1 L. melk, 50 G. boter of mélange, 250 G. vermicelli, wat zout, 2 Maggi's Bouil ter als noodig ie om er V/z Liter van te ma- hard gekookte eieren. Breng het overgehouden groentenat aan de kook, met toevoeging van zooveel wa ter als nodig is om er V/z Liter van te ma ken. Laat er de gebroken vermicelli in gaar worden en verdun dan de op dat oogenbhk zeer dikke soep met de melk. Laat de soep opnieuw aan de kook komen en maak zo daarna af met de boter en de Maggi's Bouillonblokjes of de Maggi's Aroma, mis schien ook met wat zout. Giet de soep fn de soepterrine en roer er de in blokjes ge sneden harde eieren door,

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3