WOENSDAG 8 MEI 1935 TWEEDE BLAD PAG. 6 Stadsnieuws Van het Stadhuis Veemarktparkeerterrein Schuttersveld Burgemeester en Wethouders van Leidt brengen ter kennis van belanghebbend) dat liet tot de veemarkt behoorende p, keerterrein op het Schuttersveld op Vrijdag 17 Mei a.s. zal worden in gebruik genomen Van dezen datum af moeten de automo bielen en voertuigen, -waarmede paarden] runderen, graskalveren, schapen, bokken en geiten naar de veemarkt worden aange voerd, geladen naar bedoeld parkeerterrein worden gereden om de dieren aldaar te los sen. Na lossing moeten tie automobielen e.d. op dit terrein geparkeerd worden, ter wijl paarden, runderen en graskalveren via den Rijnsburgersingel naar den markttoe gang aan de le Binnenvestgracht moeten worden gebracht, en schapen, bokken en geiten naar den markttoegang aan de Lam mermarkt Het gebruik van do nieuwe brug cn weg bij den molen „De V a 1 k" i s v o o r aanvoer naar markt ten strengste verbod De bestaande wijze van aanvoer van vette kalveren wordt tot nadere' regeling gehand haafd. De betrokken automobielen moeten worden geparkeerd op het parkeerterrein. Varkens, nuchtere kalveren en lamme ren kunnen als tot dusver op de veemarkt worden gelost en geladen, ouder uitdrukke lijke voorwaarde, dat de betrokken automo bielen niet langer bij de standplaatsen rie«* dieren blijven staan, dan voor lossing of lading strikt noodig is. De automobielen iwaanncde varkens cn nuchtere kalveren worden vervoerd, moeten worden gepar keerd óf op het parkeerterrein óf op het nieuwe terrein bij de matorialenloocls op dei markt; zoolang dit laatste nog niet gereed of tc bereiken is, kan ook geparkeerd wor den op liet pleintje bij de Scheistraat De automobielen waarmede lammeren worden vervoerd, moeten op het parkeerterrein worden geparkeerd. De automobielen met z.g.n. gemengde la dingen (diverse diersoorten) lossen eerst op liet parkeerterrein paarden, runderen, gras- kalveren. schapen, bokken en geiten en mo gen eventueel eerst daarna naar de markt gaan om varkens, nuchtere kalveren en/of lammeren te lossen. Met uitzondering van varkens, nuchtere kalveren, vette kalveren en lammeren, wor den de dieren, welke met automobielen wor den afgevoerd, via den nieuwen weg en de brug bij den molen „De Valk" naar het par keerterrein gebracht en ter plaatse- inge- Automobielen, beladen met varkens, nuchtere kalveren, vette kalveren en lam meren mogen de veemarkt verlaten over weg en brug eerder bedoeld. Parkceren van particuliere automobielen bp den Rijnsburgersingel kan voortaan op Veemarktdagen niet worden toegestaan. Par tii-uPere automobielen, welke tot dusverre oo die dagen aldaar werden' geparkeerd kunnen voorloopig worden geparkeerd in de Boerhavestraat, mits deze straat word. bereikt via Moischsingel cn Morschpoort Deze regeling, welke niet voor de Dins- Üegsche vettevarkensmarkt geldt, is gedeel telijk als een voorloopïge te beschouwen. Het parkeergeld bedraagt: a. voor een wagen of automobiel voor veevervoer Leidsch Studenten Zangkoor Eerste Concert Een voortreffelijk beginI Bij de laatste uitvoeringen van „Sempre Crescendo" hebben we er onze blijdschap over te kennen gegeven, dat er blijkbaar in de studentenwereld een groeiende belang stelling is voor de muziek. Het eerste con cert van liet in October 1934 opgerichte Leidsch Studenten Zangkoor heeft de over tuiging van die belangstelling aanmerkelijk versterkt. We zijn daar zeer blij mee. Deze toenemende zelfstandige, muziekbeoefening onder jonge mensohen, die over 't algemeen later tot gewichtige functies in 't openbare leven zullen worden geroepen, is in dezen tijd, waarin allerlei ven-lakkende invloeden werken, van zeer groot belang voor de toe komst, zoo wel voor de muziek als voor de jonge menschen zelf. Het Leidsch Studenten Zangkoor, voor een halfjaar opgericht met 65 leden en nu 82 leden tellende, zal naar wij van harte hopen in het Academie-leven van Leiden een mooie ral hebben te vervullen. Er hangt bij ondernemingen als deze vaak zooveel van den eersten opzet, van den den heer Mens aan het klavier en door dezen voortreffelijk bewerkt een suite vai Oud-Noderlandsche danswijzen en ten sloth een zijner succesnummers, de schitterende sonate van Loei'let, en zette met beide wer ken de volle schouwburg in verrukking. En eindelijk rest ons nog mede te deelen dat de klavierpartijen bij de zangnummers bij mej. H. Boekwijt en den heer Jaap Sto- tijn in alleszins betrouwbare handen zaten. Na afloop van het Concert werden diverse kransen en bloemstukken en verdere her inneringen aangedragen voor het bestuur, den heer Mens, den heer Stotijn, mej. Wen- sinck, mej. Boekwijt,terwijl mej. Kohn stamm reeds vóór de* pauze op het podium was gehu'-digd. Een avond om niet spoedig te vergeten. Het gele gevaar Een verontschuldiging In een supplement dd. 1 Mei 1935 deelt het bestuur van de Indologenvereeniging te Leiden het volgende mede: Naar aanleiding van het gedicht ,Hct gele gevaar" in het Indologenblad van 1 April is het het Bestuur van de Indologen v... tractor met aanhang- of oplei agen voor veevervoer f 0.50. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, S Mei 1935. De gemeenteraadsverkiezing Vrijheidsbond De candidaten! ijst van den Vrijheidsbond ivoor de aanstaande Gemeentcdaads ver kiezing luidt als volgt: 1. ir. A. G. Bosman; 2. mr. A. J. Romijn; 3. W. v. d. Laan; 4. A. N. Ballego; 5. J. Heringa; 6. P. A. Hibma; 7 mr. A. B. Vos; 8. Is. Leman; 9. dr. J. R. F. Bassers: 10. prof. mr. J. M. v. Bemmelen. Nederlandsche Meisjes Clubs Geslaagde feestavond De afd. Leiden der Nederlandsche Meis- josclubs (DriehoeksmeLsjes) had gister- a\ oud in de goedbezette Stadsgehoorzaal een feestavond belegd. Op dezen avond is door de? streepjes, de fcriehoeksmeisjes en de voort reksters een duidelijk beel gegeven van het driehoeks- werk. dat niet alleen nationaal, maar ook internationaal zulk een groote beteekenis en aanhang heeft. Dit werk seunende op Christel ij ken grondslag, doet sterk aan de padvinderij denken, maar toch heeft het door zijn aparte' doel. en samenstelling een ipigen stempel. Achter ai het werk leeft het besef van de proote gevaren waaraan de jonge meisjes zoowel zedelijk als geestelijk, zijn blootge steld. Met het oog gericht op den Eenigen Bron van Kracht en Licht wil rnen de jonge meisjes lichamelijk, zoowel als ver standelijk en maatschappelijk ontwikkelen. Ds. D. Kuilman heeft. na opmarsch van felle meisjes, met een enkel woord nog na der liet doel van dc N. M. C. uiteen gezet. Hartelijk heeft hij allen ook welkom gehee- ,ten en opgewekt het werk te steunen of Zich als lid op te geven. Achtereenvolgens hebben daarna de Streepjes, de driehoeksmeisjes e'n voortrek kers liet een en ander van het werken in club-verband laten zien. Elke groep vormde ;voor zichzelf een afgesloten geheel en gaf Seen aardigen indruk van den opgewekter, geest onder de meisjes, die er heerscht. Voor ai ook het kampleven in de N. M. C. werd aantrekkelijk weergegeven. Een paar Engel sche volksdansen mochten al zeer groote belangstelling ondervinden. Na de pauze is door de streepjes- en drie hoeksmeisjes een zangspel „Als de kinde ren slapen" opgevoerd. In alleraardigste pakjes hebboh de meis jes waarvan wij vooral de kleintjes wil len'noemen, dit spel weergegeven. Ongetwij feld moet het voor mej. Jo Kortmann, die de leiding had, wel moeite gekost hebben, dit spel, waarin veel van de meisjes ge vraagd werd, er zoo in te krijgen, dat gis terenavond een klein foutje daargelaten zoo'n goede opvoering gegeven kon Nvorden. Mej. Riet Blok, begeleidde dit spel aan 'den vleugel op voortreffelijke wijze. Ook Ivoor de pauze zorgde zij voor de begelei ding. De N. M. C. mag op oen goede uitvoering, 'die prettig en vlot Ls verloopen .terugzien. OM DEN C.G.W.-BEKER riistermorgen speelde op het N.B.L.O.-ter- n L.P.S.V. tegen C.G.W. I. Deze wedstrijd •d door C.G.W. met 0—2 gewonnen. Bij e rust was de stand 1—ft, de zaak in het goede spoor te krijgen. Doch in dit geval is de eerste opzet, laten w huiselijken term gebruiken: „knal" geweest. Een actief en geestdriftig bestuur zegt al reek Doch o.i. had het bestuur bezwaarlijk ïelukkiger greep kunnen doen dan Leo Mens tot leider te kiezen. Een zeer kundig en muzikaal man; een man die weet wat hij die tevens door zijn ernstige en rustige gemoedelijkheid, de aanhankelijk heid van jonge menschen afdwingt; die een geheel eigen persoonlijke sfeer weet te schep pen, waarvan het verloop van het geheele concert de getuigenis was. Na de klassieke opening met het „Io Vi- at" nam de praeses, de heer Hengeveld, het roord, om den rector-magnificus, den secre taris van den Senaat, de commissie van ad- ies. professoren, lectoren, de besturen van plaatselijke studentenorganisaties en verdere Vereenigingen en aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen. Een bizonder woord ran dank richtte hij tot Prof. Wcnsink, Dr Schallenberg en den hoer Leo Mens, terwijl hij de hoop uitsprak, dat liet koor op den duur bij Academische plechtigheden van dienst mocht kunnen zijn. Alsnu begon men met de uitvoering van het programma, voor welks smaakvolle sa menstelling wij onverdeeld dankbaar zijn. Cachet werd onmiddellijk gegeven door de uitvoering van het „Gaudeamus" op de oude melodie. Toen volgde een Canon van Corn. Schuyt, de Leidsche jongeman, die in het laatst der 16e eeuw op kosten der Ste delijke Regeering een studiereis naar Italië ondernam, om daar zijn muzikale studiën te voltooien. De Canon op de klassiek ge worden woorden: „Bewaert, Heer, Hollandt en zalight Leyden" werd uit dankbaarheid aan „Die van den Gerechte" opgedragen. Een zeor mooi gecomponeerd werk, waarin men nog Palestrijnsche affiniteiten bespeurt, een werk, dat naar wij hopen, durend op het programma van het L. S. Z. zal blijven. Toen volgde „Domine Deus" voor tweestemmig koor van Orlando di Lasso, of laten wij den Nederlandschen naam gebruiken, Roeland van Lattre, en vervolgens „Pleni Suut Coe- li" van Josq. de Prés. De namen der componisten zeggen het u reeds: dit was werk van zuiveren muzikalen aard. Zij gaven ook alreeds aanleiding om een voorloopig oordeel over het koor te vel len. Het- materiaal der stemmen is over 't algemeen van zeer goede kwaliteit. De ver houding der stemmen was tegelijkertijd zeer goed. Tegelijkertijd gevoelde men bij het koor de vraag: Hoe zou men onze presta ties ontvangen? Zou het alles wel goed gaan? Er was een zekere schuchterheid, een avond de Hijnsburgarwog ter hoogte' van zich .nog..met geheel zeker gevoelen. Zeer Academisch Ziekcnhws d^reen peraonen- in verschillende kringen heeft gemaakt niet in de bedoeling van de schrijver heeft gelegen. Het betreurt het echter ten zeerste dal deze mogelijkheid aan de aandacht van de redactie is ontsnapt en daardoor op de In dologen Vereeniging een smet heeft gewor pen die zeer zeker niet met dc geestes houding en moraal van de Vereeniging overeenkomt. Het grijpt tevens deze gele genheid aan om namens de Indologen Ver eeniging haar verontschuldigingen de be trokken personen aan te bieden voor de verbijsterende indruk, die het gedicht heeit vermogen te wekken en het vertrouwt dat de loyale houding van de Indologen Ver eeniging ten aanzien van het rassenvraag stuk in het algemeen en van de Chinezen in het bijzonder niet in twijfel zal worden getrokken. Het betreft hier een gedicht, dat afge drukt is geweest in liet Indologenblad, hel orgaan der Indologenvereeniging cn dat als volgt luidt: Chinezen, Chinezen, Overal Chinezen en half- en kwart-Chinezen, In Delft en in Dordrecht, in Leiden en Utrecht en in Amersfoort; Ze planten zich voort met elke andere soort. Ze dringen ons weg naar de rand van de duinen: en we schuilen in gaten als kaninefaten en infanteriesoldaten. Hollanders! Germanen, Europeanen! Beperk ze en vang ze als konijnen en hang ze die gele Chinezen van Peiping en Tang-tze! Tegen dit stuk heeft de Sarekat Perana- kan Tionghoa Indonesia, de vereeniging jvan in Indonesië geboren Chineezen, een verontwaardigd protest doen hooien, terwijl men zich er van hoogerhand ook reeds mee bemoeid heeft. Radiodistributie WOENSDAG 8 MEI Programma 3: 8.00 Deutsehlandsender; 10.35 tramofoonmuziek GUP 11.05 Droitwich: 12.20. Srussel VI: 13.20 Deutschl-sender; 14.15 Lon- ion Heg; 16.20 Keulen; 10.20 Paris P P: 20.05 Ceulon; 21.20 Pails P P; 22.10 Keulen; 23.20 ituttgart Programma 4: 9.33 Droitwich; 10.05 London leg; 11.10 Droitwich17.20 Diversen: 17.50 Pon 20.50 London Reji; DONDERDAG 0 MEI Programma 3: 8.00 Deutechlandsondcr; 9.20 Keulen; 11.05 ParU'3 Radio; 13.20 Deutschland- sender; 14.20 Londen Reg; 15.20 Keulen; 16.20 Brussel Fr: 18.20 Stuttgart 19.20 Brussel Fr; 21.30 London Reg: 21.45 Weenen Programma 1:8.50 London Reg; 11.10 Droit wich: 13.20 London Reg- 14.20 Droitwich; 17.20 Diversen; 17.50 London Reg; 19.20 Droitwich; 19.30 Sportpraatje door den heer J. G. A. Jan- reen (journalist); 20 Droitwich; 21 Beromunster 21.20 Droitwich; 23.20 Kalundborg; Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark S, Oegstgeesl, telef. 274. Filialen: LEIDEN, Haarlemmerstr. 65, Driftstraat 38, Heerenstraat 43 en verder filialen door het gehele land. begrijpelijk! Doch eveneens begrijpelijk was, dat dit gevoel langzamerhand verdween en de zekerheid won. Er is, natuurlijk, van dit ensemble een beschaafde uitspraak te ver wachten; het staat op een intellectueelc hoogte, welke de meeste koren missen. Doch pater L. Zonderland en pater v. Genuchten, leeraren der R.-K. H.B.S.; voorts het gezamenlijk personeel van den overledene. De beaarding werd verricht door den pastoor Th. Beukers. De kist was bedekt met een tweetal kransen. Een broeder van de overledene dankte alle aanwezigen voor de betoonde belangstelling. Teraardebestelling H. D. Sala Hedenmorgen werden in de Lodewijkskerk de H. Uitvaartdiensten gehouden voor zielerust van wijlen den Heer H. D. Sala in leven kunsthandelaar alhier, die jl. Vrijdag- vond op de Rijnsburgorweg ter hoogte van Academisch Ziekenhuis door een personen auto werd aangereden en aan de bekomen verwondingen Zondag in het Academisch Ziekenhuis is oveiiede.n. De II. Mis opgedragen door kapelaan G. Leenderi: belangstelling in de kerk was zeer groot. het heeft tegelijkertijd de verplichtingen rtp,°Sn" lif.'lS'l'lS.T van zijn bevoorrechting gevoeld. De koor- Zijlpoor onder groote belangstelling de klank is hier en daar zeer mooi en homo- teraardebestelling plaats. Onder de aanwe- «een. De volle homogeniteit, de volle soepel- ™r*,en oa- °P de, d"ecteur der heid is nog niet volkomen bereikt. Dat te ]?"K' H RS' voor jongens, pater G- d« Goe willen eischen, zou na een half jaar studie, zeer onbillijk zijn. Doch wat be reikt werd, verdient onze warme hulde en waardeering. Met dien ernst igen wil en die absolute overgave aan de leiding van den dirigent zal men zien, hoe spoedig de groei gaat Bij de tweede groep liederen bespeurde men onmiddellijk reeds het grootere zelf vertrouwen. Kwam dit misschien mede van de mooie vondst, de teksten voor dat zij werden gezongen te laten declaraeeren? Mejuffrouw C. Wensing trad telkens op het podium even naar voren. Uiterst sympathiek was dit optreden; zeld zaam mooi werden de verzen gezegd met een uitspraak zoo klaar als kristal; een tref fende dictie, die het minste geruisch in de zaal deed verstommen; elk lied geheel in zijn eigen sfeer. Deze wijze van verzen zeg gen moest wel inspireerend werken op het koor en op de toehoorders, waardoor een olkomen gelijkgerichtheid van aanvoelen was gekomen. Twee liederen van Valerius ,X) Nederland, let op uw saeck" en „Helpt nu u self" en een lied van Starter uit de „Friesche Lust hof'. Deze drie liederen waren meerstemmig bewerkt door mej. Caria Kohnstamm Het heeft ons sterk getroffen, dat deze jonge componiste uit den kring der studen ten, zoo zeldzaam goed in haar bewerking de oude sfeer heeft gehandhaafd en blijk baar bij de oude vocalisten der 16de en 17de eeuw ter schole heeft gegaan. En kenmer kend was ook hier het verschil tusschen de stoere muzikale sprake der Valerius-liederen i dat van Starter. Na de pauze werden nogmaals drie oud- Nederlandsche liederen ten gehoore gebracht „In 't soelste van de Meie", weer bewerkt door mej. Kohnstamm en „Ik weet een casteel" en „Lied van den jongen smid", beide op voortreffelijk zaakkundig en muzikale wijzo bewerkt door Leo Mens. Treffend was, hoe na de pauze het koor. mooier, fijner, overtuigender zong dan daar voor. Wat ons in 't algemeen in den koorzang heeft gefrappeerd, een zekere ingetogenheid, innerlijk leven niets te kort deed, trof nog veel sterker bij het Concert voor drie klavieren met begeleiding van strijk- intet in d. kl. t. van J. S. Bach. De lei ding was hierbij aan den heer Mens, de beide andere klavieren werden bespeeld door de heeren E. Hengeveld en W. H. Sprenger. Het kwintet werd gevormd door de heeren S. A. Liezenberg, A. H. Heering, F. Wen- si nek, H. J. Heering en Th. Kneiffer, op één na allen weer uit eigen kring. De geest van den leider sprak zich wel seor bizonder uit in deze nobele voordracht. Alles even ingetogen en verdiept; geen spoor van eenig uiterlijk effectbejag. Hier een dienen van Bach, zooals men het zelden beleeft. En ten slotte werd hot Concert nog op geluisterd door onzen meester-hoboïst Jaap Stotijn, die in beheersching van zijn instru ment en muzikaliteit van voordracht zeker nergens wordt overtroffen. Hij speelde ru-1 Haagsch Gerechtshof Verduistering Het Hof deed heden uitspraak in de zaak tegen den bootwerker J. J. F. te Leiden, die in hooger beroep terecht heeft gestaan van een vonnis van den Politierechter waarbij hij was veroordeeld tot f 50 sub. 50 dagen hechtenis wegens verduistering. Verd. had eenige veulenvellen in consignatie gehad, waarvan hij het geld niet afgedragen had. De adv.generaal had de verduistering niet bewezen geacht, en vrijspraak gevraagd. Het Hof vernietigde het vonnis van den politierechter en sprak verdachte vrij. Rechtsgeleerdheid, mej. L. Tol, Den Burgerlijke Stand H Stouten en v P Barendse en A v L Kop en A W Wagemaker GEBOREN: Wllhelmlm M Doove Pleter Matji Corneli D J Reiche P Wfi.-.-'n.Dtr OVERLEDEN: J. P- Prins, Schonevold. nia-n. 79 jr. ONDERTROUWD: H C P Sn Weerthof 2S jr. Uit den Omtrek 4LPHEN AAN DEN RIJN WEEKDIENSTEN. Woensdag, gebouw Jonathan, 7.30 uur Ds. Schoncveld. Lokaal van Mandersloostraat: 7.15 uur do heer Wijnen, van Oldebroek. MEISJES VEREEN. „BIDT EN WERKT" presidente, mej. Lena van Dam, opende cn leidde de geheele vergadering. Mej. Hoogendoom gaf het jaaroverzicht ran '34-'35. Mej. St. Snel en Tr. de Graaff gaven keurige inleidingen en mej. II. G. Maan, C.•erst^presidente, liet dc aanwe zigen zien hoe het in 't verleden was. Afge- Loef Az., 3. C. 1 vaardigden toonden hun medeleven, o.a. de IHeerik, 5. Jac. heer J. W. Hoornenborg namens den Kor- keraad en ter afwisseling van al dit goede hadden de dame-s gezorgd voor enkele aar dige programma-nummers: De Revue, met. de koddige teekeningen en de micro t'oon- debutantjes, waarbij de onschuldige „kin deren" goed in hun rol waren. Een mooie avond, die door Ds. J. II. A. Bosch werd beëindigd. NIEUWE ALPHEN SCHE BRUG B. cn W. geven voorkeur aan een lage brug B. en W. schrijven aan den raad: Uit de besprekjngen, welke met de Commissie van advies voor de uitbreidingsplannen zijn ge voerd, is gebleken, dat door de Provincie zoowel ten oosten van Gouwsluis als ook in de omgeving van den Heerenwcg een brug is geprojecteerd, dat het maken van een tweede oeververbinding dc kem der gemeente van gemeentewege niet z worden goedgevonden Daarom moet ook worden afgezien van het vroeger naar voren gebrachte plan een tweede brug te maken ter hoogte van de Voorstraat. Aan het plan der Provincie ligt ten greedslag de gedachte, dat de bruggen ten oosten en westen van de bebouwde kom meer speciaal zullen wor den gebouwd om te voorzien in de behoefte van het doorgaand verkeer, terwijl de oeververbinding in de bebouwde kom van meer plaatselijk belang wordt geacht. Het is ook daarom, dat Gedepu teerde Staten de beslissing hierover aan de Ge meente wenschen over te laten. Van den aanvang af zijn B. en W. er van uit gegaan, dat slechts op grend van zeer dringende redenen aan een verplaatsing van het tegenwoor dige centrum zou mogen worden gedacht. De technische dienst heeft in samenwerking met die der Provincie verschillende mogelijkheden onder oogen gezien. Daaruit is echter cuet geble ken, dat de bouw van een brug op een andere plaats vcordeelen biedt, welke een zoo ingrijpen de verandering zou wettigen. Ten slotte restte ons nog te bezien, welke op lossing met behoud van de brug op de tegenwoor dige plaats de voorkeur verdiende. Wederom in overleg met den Provincialen Wa terstaat heeft enze technische dienst een tweetal ontwerpen gemaakt. Het eerste geeft een brug met een doorvaarthoogte van 2,60 M.. gelijk die van de door de provincie te Boskoop Waddinxveen te bouwen bruggen. In bet tweede heeft de brug een doorvaarthoogte van 3.30 M.; deze meerdere hoogte echter maakt voor het rij- verkeer aan de Lage zijde een viaduct noodzakelijk met opritten in de Van Boetzelaerstraat, terwijl ten dienste van voetgangers trappen zijn ont pen. Ofschoon elke vergrooting van de door vaarthoogte het aantal malen, dat de brug moet worden geopend zal verminderen, meenen B W. toch, dat de bezwaren aan het tweede plan verbonden, zoo groot zijn, dat zij met beslistheid aan het eerste de voorkeur geven. Immers, wordt door dit plan bereikt een groote verruiming op het kruispunt: Bruggestraat. Van Boetzelaerstraat. Raadhuisstraat, Van Mandersloostraat, terwijl door het tweede, ook al blijft het voor het kien veckeer. (handkarren en fietsen) mogelijk onder het viaduct door te gaan, op dit kruispunt voor altijd een belemmering voor het vrij intensieve verkeer wordt opgeworpen. Met nadruk willen B. en W. er nog op wijzen dat met het uitspreken van deze voorkeur niets wordt beslist omtrent de financieele consequentie dit vraagstuk Het bouwen van de brug zelf voor rekeDing der Provincie te gescheiden, over is tusschen Gedeputeerde Staten en het Gallege geen verschil van gevoelen. Maar ook meenen B. en W. dat het maken van de noodige toegangen tot de brug en het scheppen van de ruimte "daarvoor meer een aangelegenheid der Pro vincie dan die der Gemeente is Het Provinciaal belang komt reeds tot, uiting, gezien het feit, dat de Bruggestraat zelf eigendom der Provincie is. BOSKOOP COMMIES SECRETARIE. Benoemd tot commies ter secretarie alhier vacaure A. H. van Gelderen) de heer Mr. Èitzema, werkzaam ter secretarie te Wad dinxveen. COöP. BOERENLEENBANK. In de algemeene vergadering van de Ooöp. KATWIJK AAN ZEE GEREF. GEMEENTE Hedenavond hoopt voor de Geref. Gemeen te op te treden Ds. H. Ligtenberg van Lisse. WERKVERSCHAFFING Bij dc gemeentelijke werkverschaffing zijn deze week 24 personen werkzaam. VISSCHERIJ EXAMENS Bij de in dc visscherijschool alhier alhier afgenomen examens voor motordrijvers zijn geslaagd Maart van Rijn Bzn.; Piet L. v. d. Plas; Willem van Beelen Wzn.; Willem Klinkenberg; Gerard Maagdelijn; Piet v. d. Plas; Corn. Maagdelijn; Dirk Ouwehand Azn. allen van hier en Jan P. Plaatsen; Arie Smit. beiden van Noordwijk aan Zee, allen leerlingen van den heer C. Varkevisser; Dir. Visscherijschool, Rijksgedelegeerde was J. Ages. GESLAAGD Geslaagd te Den Haag voor het examen van Radio-telefonist Corn. Ouwehand Ilzn. leerling van do Visscherijschool. TREILVISSCHERIJ Do visch'prijzen zijn in de afgeloopen week weer heel wat tcruggeloopen. In het bijzon der zijn de prijzen van fijne visch abnor maal laag. Alleen de enkele exporteurs welke zorg dragen voor de export van deze visc-h ver dienen nog wel wat. Winsten van 300 a 400 pet. zijn geen uitzonderingen. Men kan zich indenken dat men in ree- derskringen hierover niet bepaald te spre ken is. De reeders ontvangen gemiddeld nog geen 50 cent per kilo! Het is te hopen dat hierin spoedig verandering komt. Som mige kuslibooten hebben de treilvissóherij reeds beëindigd omdat de uitkomsten abso luut onvoldoende waren. De Noordbooten ma ken soms nog aardige besommingen, alhoe wel ze ook belangrijk minder zijn dan en kele weken geleden. Al met al ziet het er voor de Treilvisscherij donker uit. Alleen het „Eet meer visch" kan hierin verbetering brengen. Met het houden van vischtentoon- stellingen in velschillende plaatsen ons land is men dan ook op den goeden DE HARINGVISSCHERIJ Hierin bereikt do spanning haar hoogtepunt nl. in de vraag, wanneer er ter haringvis- scherij zal mogen worden uitgevaren. Men wil beweren dat de eerste schepen eerst 13 Mei zullen uitvaren. Voor de kleinere reede- rijen is de periode van klaarmaken dan wel heel kort, ook wat betreft het bekend ma ken van de maatregelen welke eventueel zullen genomen worden. Onze werklooze visschers zien dan ook met spanning hier naar uiL KNAPEN-AVOND In de Oranjezaal hebben de gezamenlijke knapenafdeelingen hun jaarfeest gehouden. De opkomst was goed. De leiding berustte in handen van den heer W. v. Beelen welke tevens een inleidend woord sprak. Na de pauze werden lantaarnplaatjes vertoond. Om half twaalf werd deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze gesloten. GEREF. MANNENVEREEN. Donderdags avonds om 8 uur spreekt in „Casa Cara" voor de Geref. Marmenvereen. i heer F. Luitjes van Leiden. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer J. C. v. d. Berg te Den Haag onder Rijkstoezicht, geslaagd voor hot examen van gediplomeerd schoen- hersteller. „ALGEMEEN BELANG" Alhier is opgericht een nieuwe Kiesver- oen. „Algemeen Belang". Voorzitter is de heer Jac. Sosef, secretaris H. de Vries. I-Iet Boerenleenbank werd verslag uitgebracht plan is om aan de a.s. gemeenteraadsver- over 1934. Tot bestuurslid werd herkozen de kiezingen deel te nemen. Als candid a ten n„ nrctIi„a wii.p" I. rt. rfPTvin lustrum- heer P' W' HardÜTCr. to' plaatsvervangende zij„ da„ gesteld 1. C. van Beelen; 2. Jan de viX r?r f'isrrs ss 3 Th-K— Grondslag „Bidt .en Werkt_ verloopen. Be hJr w c ran K]Mf DORST? GEMEENTERAADSVERKIEZING. deJ~ De lijst der Chr. Hist, kiesvereeniging voor van zijn bakfiets een bus met melk is ont- e a.s. gemeenteraadsverkiezing bevat de vreemd, terwijl hij zich in de Noordstraat ■olgendc namen: J. W. Kranenburg, 2. P.l bevond. De politie stelt een onderzoek in. LEIDSCHENDAM BENOEMING SECRETARIE Naar wij vernemen is tot ambtenaar ter secreta rie Stompwijk-Veur benoemd de heer Bielefeld, ambtenaar ter secretarie te Zwijndrecht en bc- iioorend tot de Anti-Rev. Partij De RK. lijst van candidaten voor den gemeen teraad van Stompwijk ls thans definitief vastge steld en ziet er aldus uit: 1. N. J. M. WiUemsc, 2 J. de Lange 3. J. C. M. v. Wtjk. 4. C. J. Waaljer, 5. G. J. L. de Groot en 6. N. J. Bolle- LEIDERDORP BURGERLIJKE STAXD. ONDERTROUWD: L do Jons 23 en E Glazen J Coliin 28 J en T Kranenburg 27 j. BEVALLENM van DUk—Ottema d. LISSE DIEFSTAL Door den heer R. werd Dinsdag bij de politie aangifte gedaan, dat zijn rijwiel tijdens een kort verbh'Jf in het Patronaatsgebouw werd gestolen, RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het Postkantoor alhier werd dc vorige maand ingelegd f 8667.53 en terugbetaald i 20191.62. PLUIMVEE- EN KONIJNENSPORT De Pluimvee- en Konijnensportvereeniging „Lisse en Omstreken" zal Donderdag 9 Mei ver gaderen. De voorzitter, de heer W. F. Daudeij zal bedanken en zich niet meer herkiesbaar stellen. SLAGERSVAKTENTOONSTELLING Naatr wij vernemen zal Donderdag 16 Mei a.S. alhier in Café-Rest „De Nachtegaaleen groote Slagersvaktentoonstelling worden gehouden. Dit zal de eerste zijn op dit gebied in de bloembollen- LOONEN BLOEMBOLLENBEDRIJF Het thans geldende contractloon in het Bloem- bollenbedrijf zal gehandhaafd blijven tot 1 Maart 1936. OEGSTGEEST BRAND IN ONBEWOOND PERCEEL Gisternamiddag ontstond door totnogtoe onbe kende oorzaak brand in een schuurtje achter een nieuw gebouwd oog onbewoond perceel aan de Emmalaao alhier. Al heel spoedig stond het schuurtje dat met papier en droog hout gevuld in lichte laaie en begon het vuur zich reeds mede te deelen aan de achtergevel van het be lendende huis. Het balkon vatte vlam en de ruiten sprengen. Toen kwamen buren op het luminieuse idee hun tuinslangen op de brandende gevel te richten en wisten zoodoende het huis zelve te be schermen. Ondertusschen was de Oegstgeester brandweer met groot materiaal aangerukt: motor- spuit, ladderwagen en brandhaken. Alleen restte nog de rookende puinhoopen van twee schuurtjes nat te spuiten. De politie stelt ondertus schen een onderzoek in. daar het vermoeden be staat dat hier kwaadwilligheid of baldadigheid in het spel is. SASSENHEIM ERNSTIGE VAL Toen gisterenmorgen een schilder bezig was aan de topgevel van het in aanbouw zijnde perceel van B- Bergsman, had hij het ongeluk te vallen. In zijn val bleef hij aan een sport van de ladder hangen. Op liet hulpgeroep van hem kwam spoedig hulp opdagen om den schilder te bevrijden. De ontboden geneesheer constateerde dat er niets was gebroken, doch dat enkele spieren ernstig waren verrekt. Per auto is 'de schilder naar zijn woon huis te Katwijk vervoerd. VERKOOPING Het complex huizen, bekend onder de naam „Het Kuipershofje", hetwelk in bod stond voor f 6000, is afgemijnd op f 1000 door den heer B. Jansen. WOUBRUGGE GEMEENTERAADSVERKIEZING Door de R.K. kiesvereeniging zijn dc vol gende candidaten gesteld voor de Gemeen teraadsverkiezing: 1. C W Lieverse, aftr., 2. P van Ruiten, aftr., 3. J Zwetsloot, 4- J P Meijer. 5. J G Rnntje, 6. J C van Tol, 7. N M Lieverae, 8. J J van Goozen. Door de A.R. kiesvereeniging: 1. Jac. J Anker. 2. Chr. van der Nagel, 3. C W Anker, 4 A van der Laan, 5 A Peters Azn.. 6. J Metselaar. UIT DE ANTIREV. PARTIJ BOSKOOP. De voorloopige candidatenlijst in de A.-R. kiesvereeniging voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing, vorige week gepu bliceerd, is gewijzigd en thans definitief als volgt samengesteld: 1. E. Guldemond, 2. H. Haring, 3. J. Loef, 4. C. Grootendorst, 5. J, van der Heyden, 6. J. H. v. Osnabrugge, 1. .AL Jonge* m, S. M. Ramp.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6