WOENSDAG 1 MEI 1935 "TWEEDE BLAD PAG. 6 Stadsnieuws Van het Stadhuis Aangifte van leerlingen voor het Gymnasium, de Hoogere Burger* school met 5-]arigen cursus en de Hoogere Burgerschool voor Meisjes Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis van belang hebbenden, dat aan bovengenoemde inrich tingen van onderwijs gedurende de maand Mei gelegenheid bestaat tot het doen in schrijven van leerlingen voor het Gymasium des Dinsdags en Vrijdags van 2-3 uur nam. on voor de beide H. B. scholen des Dinsdags van 11—12 uur voorm. en Vrijdags van 23 uur nam. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 1 Mei 1935. Lustrumfeesten 1935 Versiering Breestraat. Gisteravond is de beslissing gevallen over 'de vraag op welke wijze de Breestraat zal worden versierd tijdens de as. Lustrum- leesten. Het besluit was, daar er niet minder dan 10 ontwerpen tot versiering waren binnen gekomen, zeer moeilijk. Zoowel wat de be- grootingen als wat de uitvoering betreft, Was er zeer groote verscheidenheid. Dc commissie, die met het oog op de fi nanciën de eindbeslissing had te nemen, is met ónzen Leidschen ontwerper, den hoer G. Scheepstra, leeraar M. O. Teekenen, tot een overeenkomst gekomen en aan hem is dan ook de geheele uitvoering opgedragen. Leidsche werkkrachten en Leidsche leve ranciers zijn hiermede gebaat. H 0 e deze versiering worden zal, zullen Wij niet verklappen. Alleen zij vermeld, dat het er een zal zijn passend in het kader der leesten en de Breestraat waardig. 40-jarig jubileum B. H. Jansen Heden herdacht de heer B. H. Jansen, edministratief-ambtenaar le klasse bij de Gemeentelijke Hulpbank (gemeentelijke [bank van leening en geldschietbank) alhier den dfll? waarop hij vóór 40 jaar als klerlc aan deze instelling werd benoemd. De heer Jansen is achtereenvolgens werk zaam geweest als assistent en beheerder van het voormalige bijkantoor der bank aan 'de Lammermarkt en is sedert 1923 als hoofdbeambte, afdeeling pandenleening, ver bonden aan het kantoor aan do Nieuwste©?. De heer Jtfnsen, die wars is van elke hul- 'diging, lveeft zich, door uitstedigheid, hier aan onttrokken. De Leidsche Winkelstand Speciaalzaak in Verkade's artikelen. Hedenmiddag heeft de heer G. J. van Kamp in het perceel Korevaarstraat 1 een speciaalzaak in Verkade's artikelen geopend. De winkel is ruim en licht en uiterst smaak vol ingericht. De groote verscheidenheid 'tier Verkade's artikelen komt in de verlich te vitrines en op de gunstig opgestelde op standen zeer goed tot haar recht. Alles wat in de Verkade's fabrieken gemaakt wordt treft men in de zaak van den heer Van Kamp aan. Het is 't ware een informatie bureau op het gebied van Verkade's artike len. De heer Van Kamp is een in alle op zichten ter zake kundig man in deze bran che, zoodat men prettig bij hem zal kunnen koopen. We wenschen hem gaarne goede zaken toe. Het Residentie-Orkest Abonnementsconcerten 1935-1936. Wij vernemen, dat de Abonnementscon certen van het Residentie-Orkest hier ter stede in den volgenden winter plaats zttltaD hebben op Donderdag 17 October, 14 en 2-S November, 9 Januari, 6 Februari en 12 Maart, 's avonds 8 uur, in de Stadsgehoor zaal. De Leidsche Spaarbank Bij de Leadsche Spaarbank is in de vorige maand (April 1935) ingelegd f 351.526.50 en terugbetaald f 527.234.36; 120 nieuwe inleg gers zijn ingeschreven en 120 boekjes wer- t(en geheel uitbetaald. Het te goed der 18.628 inleggers, inclusief 1.438 deelnemers aan den afhaaldienst, be droeg einde April 1935 f 8.734.054.96. In 4.815 posten is in deze maand door den afhaaldienst f 14286.ontvangen. Aanbestedingen Gistermorgen is door den directeur van gemeen tewerken aanbesteed het uitvoeren van slootdem- p-ogen, rioleerings- en fcestratingswerken tot aan leg van de Buys Ballotstraat C.A. in twee per- ceelen. Ingeschreven werd als volgt: A. van der Noll en Zonen, Den Haag. massa f 9640; G. A. Koning, Voorschoten, I f 6589. II f 2105, massa f 8694; W. Visser, Wassenaar, massa f 9300; H. C. Heemskerk, Leiden. I f 7736, II f 2200, massa I 9900; W. Vollebregt. Oegstgecst I f 3950. II f 3100, massa f 7050; H. Bunschoten, Leiden, I f 6789, n f 2195, massa f 8984: L. P. van der Geer en A. Th. Stuifzand, Leiden, I f 8620; E. van den Berg, Leiden, massa f 9S75: A. van Halem en I. Doornik. Leiden, I f 5300. II f 3000. massa f 8100; M. Konings, Leiden. I f 5120, II f 2650. massa f 7590. Voorts is aanbesteed: het verbreeden van den Hoogen Rijndijk van den oprit naar de Wilhel- mioabrug tot en met dc Roomburgerbrug. Hierop was als volgt ingeschreven: Th de Winter en C. 7 van Weeren. Leiden, f 17040; H. Bunschoten. Leiden, f 16889; G. A Koning. Voorschoten, f 16671; L. P. van der Geer en A. Th. Stuifzand. Leiden, f 15300: A. J. Langeveld. Leiden, f 14900: N.V Aann, Mij v.h. van der Velden en de Jcog, Oegstgeest, f 14444; Fa. Wed. H. van Driel, Koudekerk aan d_ Rijn, f 14150; W. Oudshoorn en Zóón. Le'den. f 13447; H. C. Heemskerk. Leiden, f 13300; Th. L. J. Zitman. Leiden, f 12833; C Godschalk Leiden, f 12760; P. J. Visser, Wassenaar, f 7500. ONDERSCHEIDING. Do Ned. Vereen, van Huisvrouwen beeft aan mej. S. Groenendijk, die 12^ jaar dienstbode is bij de fam. W. F. Verhey v A\":;tr* Leidon, een medaille met oorkonde if aikt. Burgerlijke Stand BEALLEX: A M E DiebenBeekman z: C BrouwerN'ienhufs z. OVERLEDEN: J SchoutenKramp vr 53 j; J II aLngezaal m 75 j; C van.Tol z 39 J. t'XPNRTROUWD: E aHng-Jas gesch 41 j en S 11 Lacbs 2 9. j. Leidsche Ghr. Oranjevereeniging Openbare feestrede in „Prediker,, Feestrede Prof. Dr J. dc Zwaan Ook ditmaal weer heeft de Leidsche Chr. Oranje-Verecniging ter gelegenheid van Prinscsse- v< rjaardag een openbare feestavond gehouden. De groote zaal van gebouw „Prediker" was goed be zet toen de heer Qucstroo den avond op de gebrul keHjke wijze opende en doordat er noga- enkele laatkomers waren werden in den loop van dt avcod ook de achterste rijen nog aardig bezet Namens het gemeentebestuur was aanwezig wethouder Goslinga. Dc heer Questroo deelde in zijn openingswoord ncce, dat de eerste voorzitte- Ds. H Thomas er de 2de voorzitter, Ds. J. C. v, Apeldoorn, beide c'rtr». van hun Oranjeliefde -fioeter. getolgar,. -< cat aan spr. de leiding van dcu •>vcud is opj'dra- geu. Spr. sprak een woord va-, as. 1 kom tot allen en speciaal tot den spreker van dezen nvc".l Prof. 1 de Zwaan en tot de andere mede .v en sen, als mede tot de vertegenwoordigers van de 3 October- vereeniging. de Vereenlghg „Koninginnedag", het Nationaal Jongeren Verbond en de Oranje- Garde. Spr. deelde mede. dat uit naam der verga dering een telegram van gelukwensch aan H. M de Koningin is verzenden. Met luid applaus be tuigde de zaal daarmede haar instemming. Een groot deel van het programma werd ver zorgd door het strijk-ensemble „Musica". dat on der leiding van den heer Plu op voortreffelijke wijze een aantal nummers uitvoerde co daarmede veel bijval oogstte. „Musica" verzorgde ook de entre-act muziek en oodersteunde dc daverende zang van de zaal, die vaderlandsche liederen zong. De voordrachtkunstenaar Siebesma, in onze kringen allerminst een onbekende, declameerde ..de Prins in uitersten nood", een historische schets, die merkbaar indruk maakte op de zaal. Later kwam de heer Siebesma terug met meer humoristisch ge tinte stukjes, waarmede hij veel en verdiend succes Voorts traden een en andermaal op mej Tilly Leening en de heer S'.enz. die met liedjes bi) de guitaar de zaal op bijzender aardige wijze bezig hielden, terwijl zij de aanwezigen ook zelf een werkzaam aandeel gaven in hun programma door veel refreinzang. De feestrede De feestrede werd uitgesproken door Prof. Dr. J. de Zwaan, die zich afvroeg hoe het mogelijk is in dezen tijd een feestrede uit te spreken De Oranje-vaan wordt omhoog gestoken tegen een dreigend zwerk. Maar toch is er zooveel reden om te danken. Ons land is, dank zij Oranje, een fak keldrager geweest, dat voorging !n de wereld. Nog regeert Oranje. Nog regeert God. Wij hebben een feestdag midden in een donkeren tijd. Er schittert nog licht aan alle kanten, een licht van liefde en dankbaarheid voor Oranje. Dat licht schittert vooral in ons volkslied. Vaderland en Vorstenhuis zijn in ons land zoo hecht verbonden, dat wij het eenvoudig ervaren. „Oranje boven" klinkt de eeuwen door. Wij hebben geen reden kleinmoedig te zijn. De nood van heden is de eerste niet. Wij hebjjen al heel wat stornren achter den rug. Spr. herinnerde aan verschillende van die moeilijke tij den en aan het aandeel dat Oranjevorsten hebben gehad in de verlichting daarvan. Thans vieren wij het feest van den bloem van de aloude Oranje stam. Prinses Juliana. God zegene haar en haar Koninklijke Moeder. De Oranjes zijn trouw, vroom en moedig. De geschiedenis toont ons geen Oranje die niet trouw was. die niet vroom was. Eir is nooit een lafaard onder de Oranjes geweest. Niets hier op aarde echter wordt duurder betaald dan eer. niets weegt zwaarder dan verantwoordelijk heid. En hoe hooger men is hoe eenzamer men wordt. Wat God ons in Oranje gegeven heeft Is een groot goed, maar wat God aan Oranje heeft beschikt, is zwaar en moeilijk Gelukkig weten dat onze Landsvrouwe de bronvan alle kracht wijsheid weet. In Gods hand zijn Oranje, en .Ne derland samen veilig. Staande zong de zaal na deze rede. denkende aan de Prinses: Dat 's Heeren zegen op U daal! Zoowel Musica als de heer Siebesma en het duo Lteniog-Stcnz lieten zich daarna nogmaals hooren. De heer Questroo sprak daarna woorden van dank tot de medewerkenden eD sloot den .avond dank. Het Natuur- en Geneeskundig Congres De tentoonstelling In de Lakenhal Het is wellicht niet van algemeene be kendheid, dat de tentoonstelling, in het Stedelijk Museum „De Lakenhal", naar aan leiding van het alhier gehouden 25e Neder- landsch Natuur- en Geneeskundig Congres bijeengebracht, tot en met 12 Mei a.s. ge opend blijft. Het lijkt daarom niet overbo dig er nog eens de aandacht op te vestigen, dat deze tentoonstelling voor een ieder en niet slechts voor de leden van het inmiddels gesloten Congres toegankelijk is. Al wie belangstelling heeft voor het aandeel, dat onze Leidsche Universiteit in de beoefening der Natuur- en Geneeskundige wetenschap pen heeft gehad, vindt, hier iets van zijn gading, zoowel met betrekking tot het ver leden als tot later tijd. Het twee expositiezalen innemend geheel, dat door de welwillende medewerking van velen is bijeengebracht, bevat allereerst een kleine, maar uitgezochte verzameling hand schriften, meest brieven van en aan beroem de natuuronderzoekers: Leeuwenhoek aan the Royal Society, Boerhaave aan Ruysch, Leibnir aan d' Auson, .T. van den Vondel aan C. Huygens, enz. Verder een zeer uit voerige verzameling gegraveerde, geteeken- de of geschilderde portretten van Leidsche hoogleeraren. waaronder de zeldzaam groote collectie, op Boerhaa\>i betrekking hebbende, en ten slotte een aantal geografische kaar ten van het oude Holland, diverse platte gronden van Leiden in achtereenvolgende phasen van de ontwikkeling der stad, als mede prenten, die op dc beoefening der Natuurwetenschappen in het algemeen, zoo wel als te Leiden betrekking hebben. Voor degenen, die in de portret-schilder kunst belang stellen zij opgemerkt, dat men in meer en minder geslaagde exemplaren de ontwikkelingsgang daarvan.kan volgen, van het door Aert de Gelder geschilderde portret van Boerhaave uit het Mauritshuis af tot. "aan Jan Sluyters' portret van Prof de Sitter toe. Van een bezoek aan deze tentoonstelling, dat uiteraard niet veel tijd vraagt, zal men geen spijt hebben. De Princevlag Behalve de gisteren reeds genoemde is ook nog een telegram van gelukwensch aan H. K. H. Prinses Juliana gezonden door do Vereen. ,De Princevlag" alhier. Deze veree niging heeft zich gisteravond verdienstelijk gemaakt door op to treden als ordebewaak ster bij de vergadering der L. C. O. V. Leidsche Chr. Harmonievereen. Men deelt ons mede, dat tot directeur van de Leidsche Chr. Harmonievereeniging is benoemd de heer H. J. A. Bofchove. lid van de Kon. Milit. Kapel. Het secretariaat is thans gevestigd bij den heer J. J. v Waasj, Staal wijkstraat 2, De- aanvang van de dempingswerk zaamheden aan het Lcvendaal te Leiden. Het water is al gedeeltelijk weggedrongen door grondstor- tingen. Hoogheemraadschap van Rijnland Vereenigde vergadering In de gisteren gehouden vereenigde ver gadering van het Hoogheemraadschap vam Rijnland, werd mededeeling gedaan van de .goedkeuring door Gedep. Staten van de be grooting voor 1935. Na onderzoek der geloofsbrieven werden toegelaten als hoofdingeland voor het twee de district J. P. Rijnierse te Sloten, voor 't derde district O. de Kok te Haarlemmer meer, voor liet. zesde district L Onderwater te Lisse, voor het. zevende district. L. Kra nenburg te Haarlemmermeer en voor (het tiende district W. Los te Alplien aan den Rijn, terwijl werden toegelaten als hoofd ingeland-plaatsvervanger voor het zevende district A. J. de Wildt te Haarlemmermeer en voor het tiende district jhr G. J. Stoop te Alphen aan den Rijn. Aan den nieuw-benoemden rentmeester van Rijnland, jhr dr L. W. E. van Heurn werd toegestaan zijn woonplaats in Oegst gecst te hebben. Op zijn verzoek werd aan ir P. Hoogen- boom wegens gezondheidsredenen met in gang van 1 Juni as. eervol ontslag verleend als ingenieur van Rijnland. De staat van af- en ovcrschrijving op de begrooting voor 1931 werd vastgesteld met een totaal van f81S0.54 voor den gewonen dienst en van f 2190 voor den buitengewo nen dienst Met intrekkéng van een in 1934 genomen besluit werd alsnog aan den polder Broek- velden en Vettenbroek onder Reeuwijk, die in zeer moeilijke financieele omstandig heden verkeert, uitstel verleend over het jaar 1934 voor de betaling van het over dat jaar verschuldigde aflossing van het rente loos voorschot, verleiend in de kosten van dijkherstel en droögmaling. Besloten wprd tot het verleenen van een crediet aan het dagelijksch bestuur voor het verbeteren van de* vergaderzaal van dat College. Ten slotte werd het j'aarverslag over 193i aangeboden. Zilveren Jubileum J. Streetland Hedenmorgen is de heer J. Strecfland ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als winkelhouder van de coöperatieve schoenmakersverceniging „Ons Belang" har tel ijk gehuldigd. In tegenwoordigheid van het volledig bestuur der coöperatie werd hij toegesproken door den heer P. Hanoveld, dio hem een geschenk onder couvert overhan digde. Door de schoenmakersvereeniging „Door Vriendschap Verbonden" waren bloe men gezonden, terwijl in den loop van den dag de heer Streetland tal van persoonlijke en schriftelijke felicitaties in ontvangst had te nemen. BACH-CONCERT REM. KERK De netto-opbrengst van het Bach-concert op 21 Mei a.s. in de Remonstrantsche Kerk zal niet ten goede komen aan de (niethe- slaande) Braillebibliotheek voor Organisten der N.B.B.O., zooals gemeld, doch aan de Braillebliotheek voor Organisten, bij afkor ting genaamd de B.B.O. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN JULIANADAG. Te hooi en te gras een vlag. Echte Oranje avond van de Chr. Oranjevereeniging. Alphen de eerste plaats in Neder land waar een Julianaboom werd geplant. Concert van Arti Na het droeve jaar 1934 is 1933 nog niel een jaar waarin uitbundige feestvreugde past. Daartoe werd door niet één vereeni ging dan ook een poging gewaagd. Maar wie gister onder Leiden kennis nam van de mededeeling dat in de stad druk werd gevlagd, moet zich als inwoner van Alphen a. d. Rijn, met een gemeenteraad van 2 S.D A.P.'-ers en verder 15 afgevaar digden van Oranjegezinde groepen wel even hebben geschaamd. In de omgangstaal sprak men gister van: „te hooi en te gras ziet men een vlag". Met recht! Wat zal er in de gedachten van de kinderen, die gister door dc straten wandel den en terdege wisten dat het Julianadag was, zijn omgegaan? Ze zagen cr weinig en gingen niet onder een boog van vlaggen naar school. Moeten nu werkelijk de N. S. B.-crs ons het voorbeeld geven? Zeker er waren vlaggengelukkig maar. Maar waar de vlaggen van industrieelen en arbei ders; van middenstanders en landbouwers; van onderwijers en handelarenvan alle Oranj e-menschen Genoegwe hopen, dat het beter zal worden; want als gister H. K. II de Prinses een onverwacht bezoek aan Alphen had go- bracht, hadden we ons geschaamd. Als we nu Iets gaan schrijven over de bij eenkomst van de Chr. Oranjeverecn., moet gezegd worden: dat was een échte Oranje avond. Keurig was de Ned. Herv. Kerk aan dc Julianostraat versierd en velen waren aanwezig met het bestuur der C. O. V. De heer J. H. Bnlgraver liet zingen Ps. 103 vs. 3, las Ps. 103, ging voor in gebed en sprak hot openingswoord, waarvan do hoofd gedachte was dat God ons dc Prinses go- laten heeft en haar jaardag nu meer naar voren komt. Inzonderheid werd welkom g> lieeten Ds. H. Thomas te Leiden en het Chr, Mannenkoor „Die Alphe Sanghers". D«. Thomas hield een met groote aan dacht gevolgde rede, waarin werd gehan deld over het jongste verleden, heden on naaste toekomst. Herdacht werden de over leden personen uit het Vorstelijk Huis. Een beschikking Gods was het dat Koning Wil lem III 40 jaar ouder was dan Koningin Emma. Bij alle donkerte in die dagen gaf God een Prinses. Nu in het heden hebben we geen behoefte aan een dictator. God gaf ons het Oranjehuis en zij zullen ons zoolang bet Hem behaagt regeeren. Het volk van Ntderland kan niet zich zelf leiden. In de naaste toekomst is noodig dat we oppassen, opdat we niet overrompeld worden. We grij pen moed en beloven ook nu goed en bloed te offeren voor Oranje. Met de krachtige opwekking trouw te blijven aan Oranje, be sloot spr. zijn rede. Het Chr. Mannenkoor, onder leiding van den heer Coljé, zong zeer schoon enkele liederen ter afwisseling. De heer Belgraver dankte Ds. Thomas voor zijn warme woorden, de kerkvoogdij voor het beschikbaar stellen van de kerk en het Mannenkoor voor zijn medewerking. Deze mooie avond werd besloten met het zingen van Gez. 2 1 en 5. Ds. Thomas ging voor in dankzegging. Onder de aanwezigen zagen we o.m. de burgemeester, gemeente-secretaris en wet houder Herngreen. Na den kerkdienst gaf de Chr. Muziek- •vereen. „Arti et Religioni" een keurig con cert in de tuin van het „Landbouwhuis". Honderden dankbare luisteraars hadden zich verzameld op de Rijnkade. Een waar dig besluit van den Julianadag. Óp één zaak moeten we nog wijzen en dat is de Julianaboom. Een der dagbladen vermeldde Maandag avond dat in Haarlem Dinsdag de eerste Julianaboom in Nederland zou geplaatst worden. Zonder dat dit. gemerkt is, zal Alpen de eerste plaats zijn, daar cte ont hulling op Maandag plaats vond. Het be stuur van Oranje Garde heeft in een felici tatie-schrijven H. K. H. de Px-inses .van do planting in kennis gesteld. WINKELWEEK-COMMISSIE. Vrijdag 17 Mei is het bestuur van de Winkelweek-Commissie gedagvaard voor 't Kantongerecht inzake proces-verbaal over de verloting voor het toekennen van de prij zen bij de laatst gehouden Winkelweek. Mr. Korver heeft de verdediging op zich genomen. tfEMilSï uhtaut g consulent rUNlLACCOUNTANT/ LEIDEN hoogewoerdro.Tel.1571 BALANSEN - RAPPORTEN REGELING van BELASTING-AANGIFTEN 30SK00P INZAMELING KLEEDÏNGSTIIKKEN Woensdag 8 Mei zal door het crisis-comité afd. B weder een inzameling langs de huizen worden gehouden van Kledingstukken. huishoudelijke ar tikelen. enz., kortom van alle bruikbare voorwer pen. Alles is welkom, daar de nood in vele gezin nen groot is. 25-JARIG JUBILEUM Zondag 28 April j.l. herdacht pastoor G. Daal- mans dao hij 25 jaar als zoodanig in Boskoop werkzaam is. 'a Morgens werd dit feit tn de versierde kerk herdacht en 's middags werd tn het RK. Vereni gingsgebouw een druk bezochte receptie gehouden waarbij vele. hartelijke woorden werden gesproken en dc jubilaris geschenken in ontvangst nam Maan dagavond werd de pastoor door het r.k. muziek korps „St. Caecilia" een serenade gebracht. CANDIDAATSTELLING GEMEENTERAAD De voorloopige lijst voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen vanwege de a.r. partij luidt als volgt: 1 E. Guldemond. 2 T. v. d. Berg, 3 H Haring. 4 J Loef, 5 C. Grootendorst, 6 J. v. d. Heyden. 7 J. H. van Osnabrugge, 8 M. Jongejan, 9 M Kamp. HAZERSWOUDE DE A.S. GEMEENTERAADSVERKIE. ZINGEN Door de R.K. kiesvereeniging werd de candidatenlijst voor de verteiezing van, leden voor den gemeenteraad als volgt sa mengesteld: 1 A. Scheel, 2 N. P. Kaptein, 3 W. Lommerse, 4 A. J. de Jong, 5 F. J. Kou wens» wen, 6 J. C Lourier, 7 M. Straver, 8 A. G. Timmermans, 9 J. H. van Kampen, 10 H. A. Koot. FEESTVERGADERING CHR. ORANJE- VEREENIGING Do Chr. Oranjevereeniging kwam Dins.- dagavond in feestvergadering bijeen in de Geref. kerk ter herdenking vau den ver jaardag van II.K.H. Prinses Juliana. De voorzitter, de heer B. Offringa, opende het samenzijn met te laten zingen Psalm 77 vers 7 en 8, ging voor in gebod en las Ps. 111. Daarop riep hij do talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toe en deelde mede, dat door het bestuur der Chr. Oranje Ver. een telegranj van gelukwensch a^n II.K.H. Prinses Juliana was verzonden. Medeleven met ons Koninklijk Huis zal ongetwijfeld, vooral in do dagen dio we thans beleven, worden gewaardeerd, en daarom is hot uiten van trouw aan ons geliefd Oranje huis van zoo groote betcekenis. Om daarbij te bepalen en op te wekken .tot dank aan God voor wat wij als volk van Nederland in Óranje bezitten, is de voorzitter van den Bond van Chr. Oranje Vereenjpingen in Ne derland tot ons overgekomen. De voorzitter riep Ds Voorsteeglh een hartelijk welkom toe cn eveneens den burgemeester der ge- gemeente. den heer D Waraaar en den gem- secretaris, den heer B. den Braver. Ds Voorsteegh veitoeeg daarop het woord en begon met er op te wijzen, dat 't gebed en het getuigen in deze donkere da gen zoo noodig is. Spr. bepaalde verder in een bezielende rede de aanwezigen bij de daden des Heeren in het voorrecht ons land en volk geschonken in het Huis van Oranje en wekte op tot clank aan God voor deze rijke zogen imger. oqs geschonken. Wat Oranje voor Nederland was en is, werd in een helder licht gosteld en door sohoone voorbeelden geïllustreerd. Nadat Ds Voor steegh in gebed was voorgegaan, werd staan de een tweetal coupletten van 't Wilhelmus gezongen. KATWIJK AAN DEN RIJN CHR.-HIST. KIESVEREENIGING De Chr. Hist- Kiesvereeniging kwam gis teravond |n) ledenvergadering bijeen. De voorzitter, de heer H. N. de Nie, opende op de gebruikelijke wijze. In zijn openings woord herdacht hij do verjaard«g van H. K. II. Prinses Juliana., Voorts werd de uitslag van de verkiezing voor de Prov. Staten besproken. Na lezing en goedkeuring der notulen werd do a.s. gemeenteraadsverkiezing aan de orde gesteld- De samenwerking met Kat wijk aan Zee werd definitief vastgesteld, zoodat met- een gecombineerde lijst zal worden uitgekomen. De eerste candidaat van Katwijk-jBinnen komt No. 3 op de "ge meenschappelijke lijst. Als candidaten voor Katwijk-Binnen wer den door de vergadering aangewezen: 1. J. v. Elk; 2. T. van Beelen en 3. H. Abbink. Bij dc gehouden bestuursverkiezing werd de heer J. van Elk; 2. T. van Beelen en 3- H. Abbink. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer J. van Elk herkozen en in de vaca ture D M v d Gugten werd gekozen de heer J. Kloos. Na rondvraag volgde sluiting der verga dering, KATWIJK AAN ZEE CONCERT Gisteravond gaf het muziekgezelschap voor een vrij talrijk publiek in de muziektent op de Boulevard een concert ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. Het gezelschap speelde versohillen- sche liederen, terwijl met -het Wilhelmus werd besloten. UITSTAPJE De leden van de Chr. Zangvereeniging „Halleluja" maakten in vier autobussen een uitstapje naar de Flora, Na afloop werd in de Gemeentezaal een gezellige avond ge houden. KOUDEKERK CONCERT Ter gelegenheid van den verjaardag van Prin ses Juliana, gaf het fanfare-ccrps „Kunst na Ar beid" glsteravcod in de muziektent onder groote belangstelling een openluchtconcert onder leiding van haar directeur de heer J. van der Kaaij. te Leiden. De verschillende nummers werden uitste kend en pittig uitgevoerd en docr de aanwezigen met groote aandacht aangehoord. LEIDERDORP PRINSESSEVERJAARDAG H. K. II. Prinses Juliana een rede over het onderwerp: „De lamp van Nederland niet uitgebluscht". Met veel belangstelling werd de rede aangehoord. De bijeenkomst werd met het zingen van de Avondzang besloten. Radiodistributie WOENSDAG 1 MEI Programma 3: 8 50 Kouion: 14.20 Brujsel VI: 14.50 Kalundborg; 15.20 Kaulcn; 16.20 Brussel VI; 18.20 Keulen Programma 4: 8.20 Brussel VI; 9.35 London Reg; 11.05 Droltwlch; 11.50 Brusjel VI; 13.20 Londen Reg; 14.35 Droltwlch; 17.20 Diversen; 17.50 Londen Reg; 18.50 Droltwlch; 20.50 oLn- don Rog; 23.20 Kalundborg DONDERDAG 3 MEI Programma 3: 8.00 Deutschlandeender; 9.20 Keulen; 11.05 Parlls R; 13.20 Keulen; 11.05 Ka. lundborS: 15.20 Keulen; 15.50 London Rcg; 16.20 Keulen; 17.50 Stuttgart; 18.20 Leipzig: 19.30 Mu-.ichen 21.20 Diversen; 21.40 Boedapest; 21-50 Keulen; 23.20 Woonen Programma 4: 9.35 Londen Reg; 10.25 Drolt wlch: 13.20 Londen Reg- 14.20 Droltwlch: 17.20 Diversen: 17.50 Londen Reg: 19.20 Droltwlch; 19.30 Sportpraatje J G A Jansen (journali-st) 20 Droltwlch; 20.55 Londen Rog; 21.20 Droltw; 22.05 London Reg; 23.20 Kalundborg Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 April tot en met Zondag 5 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502; D. J. van Driessum, Mare 110, tel. 406; C. van Zijp, Wilhelminapank 8, Oegstgeest, tel. 274. VAN WIE! „RONDOM HET WOORD" De Geref. Mannenvereeniging „Rondom he* Woord" vergadert Donderdag te 7.30 uur i kerkeraadskamer Als onderwerp wordt behan deld: „Het Heilig Avondmaal LEIDSCHENDAM R.-K. CANDIDATENLIJST VOOR DE RAAD VAN VEUR. Door de R.-K. Staatsparty, afdeeling Veur, werd by referendum de volgende candidaten- lyst voor den Raad der gemeente Veur vastgesteld: 1. L. C. de Koning, 2. A. J. Schrader, 3. Th. J. Blokland, 4. F. J. Zuyd- wyk, 5. W. G. Blonk Wzn., 6. C. J. van Boheemen, 7. J. B. Uittonhout, 8. Th. H. Raaphorst, 9. D. P. v. d. Berg, 10. A. Lange veld, 11. W. J. van Veen Czn., 12. Jac. J. van Veen, 13 \V. J. Bleijs, 14. A. J. v. d. Lans, 15. W. B. Blonk Nzn., IS. A. J. Zandwyk. Uitgebracht werden 457 stemmen, waarvan 372 geldig. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: oen bolaetl.igmerk in koperen buis c-; een bestelboek: een stuk vitrage; een kus- en met speldjes, een gele motorjas met 2 pUpon en plat Bleuteltje. Verloren; een bankbiljet van f10; een nik- elr-n tang; een belastlngmerlc in etui; een por NOORDWIJK GEMEENTERAAD De Raad dezer gemeente kwam Dinsdag middag te 2 uur in openbare zitting bijeen. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de ■heeren P. Admiraal en J. G. van Eeden. Do Voorzitter opent de vergadering met gebed, on herdenkt de verjaardag -van Prinses(i Juliana. Spr. uit de wensch, dat de Prinses nog vele jaren gespaard moge blijven. De heer Liefferinlk memoreert de groote eer, die de gemeente is te beurt gevallen, dat de Koning en de Koningin van België ten huize van den Burgemeester hebben ver toefd. Spr. dankt den Burgemeester voor de bemoeiingen die hij in deze heeft gehad. Burg. en Weth. stellen den raad voor de door de weeshuismeesters ingezonden reke ning en verantwoording over 1934 goed te keuren. Het heeft de aandacht van den heer Braun getrokken, dat er een niet on belangrijke achterstand is in'.de betaling van de rente. Spr. verzoekt hiertegen maat regelen te nemen. De heer Meijer vindt het niet juist, dat niet alle stukken, die noo dig zijn voor een juiste beoordeeling van de rekening aan den raad zijn overgelegd. Spr. acht het op die manier moeilijk voor den raad om zijin goedkeuring aan de reke ning te hechten .Weth. Alkemado zegt, dat hij er als weeshuismeester bezwaar tegen heeft sommige stukken ter inzage te leggen. Ten aanzien van de rente-achterstand zal spr, in besloten zitting nadere mededee- lin-gen doen. De heer Van der Wiel vraagt of de raad geen ter inzage legging van allo stukken kan eisehen. Dc Voorzitter beves tigt dit. Op voorstel van den heer Meijer wordt besloten de vaststelling der rekening aan te houden tot na de nadere mededec- lingen in de besloten zitting. De rekening van den schoolartsen-dienst over 1934 wordt goedgekeurd. Burgemeester en Wethouders stellen den. raad voor de vaststelling van het uitbrei dingsplan voor drie maanden te verdagen; Door liet groote aantal ingekomen bezwaar- sdhiriften is het vooronderzoek door de com missie nog niet beëindigd. De heer Van der Wiel vraagt door wie de ingekomen be zwaarschriften onderzocht, worden. De Voorzitter zegt, dat dit door de commissie voor het uitbreidingsplan geschiedt. Ds heer Van der Wiel vraagt of dit wel juist is; of dpze commissie wel voor dit onder-* zoek door den raad is aangewezen. Spr. acht het van groot belang, mede in verixmd met de actie in do gemeente, dat Burge meester en Wethouders middelen beramen; om met den volledigen raad de ingekomen.- bezwaarschriften te behandelen opdat ds raad straks in volle overtuiging de beslis sing omtrent het plan kan nemen. Spr. zou er geen bezwaar tegen hebben als hiervoor enkele avonden beschikbaar werden gesteld. De Voorzitter heeft tegen dit voorstel geen bezwaar. De heer Meijer vraagt den raad dan tegelijk op de hoogte te stellen van ale zaken en verordeningen, die met het uitbreidingsplan in verband staan. De Voorz. zegt zulks toe. Besloten wordt de vaststel ling van het uitbreidingsplan voor 3 maan den te verdagen. Burgemeester en Wethouders stellen den raad voor ongeveer 60 M2 tegelterras te verhuren aan den heer Van Wijk. In dj vorige vergadering was dit voorstel door B. en W. teruggenomen, daar met den heer "V. Wijk onderhandelingen gaande waren om tegelijk een strookje, grond van hem aan te koopen. De voorwaarden die echter wa ren gesteld waren voor de gemeente niet to aanvaarden. Verschillende heeren willen, als de beer v. Wijk niet toeschietelijk is, ook de verhuring aanhouden. Aangedrongen wordt op mededeeling van de gestelde voor waarden. Weth. Alkemade deelt mede, dat als voorwaarde gesteld is, dat de gemeente voor haar rekening de terrasmuur ver plaatst en dat gedurende 15 jaren vrijstel ling van 'huur van het terras wordt ver leend, hetgeen alleen aan vrijstelling neer komt op een bedrag van f900. Enkele hee ren meenen, dat deze twee zaken niet aan elkaar gekoppeld moeten v/orden. Na lang durige discussies wordt besloten, dat Buig. en Weth. het terras kunnen verhuren als de heer van Wijk het. bedoelde strookje grond gratis aan de gemeente afstaat B. en W. stellen den raad voor om gelijk de par keerterreinen aan den Noord-boulevard ook die aan den Zuid-Boulevard, bij den vuur toren en in het Langeveld te verpadhten. De Voorzitter is tegen verhuring van de standplaatsen aan den Zuid-Boulevard, daar dit altijd vrij geweest is en de gemeen te voor inrichting van deze staanplaatsen weinig kosten heeft behoeven te maken. Verschillende heeren pleiten eveneens tegen verpachting. Instemming bracht het voor stel van B. en W., nl. om tot verpachting van alle parkeerterreinen ook die aan den Zuid-Boulevard over te gaan. Aangeno men met 7 tegen 6 stemmen. Tegen stem den de heeren Liefferink, Soeteman, De Groot, den Hollander, van der Meer en van der Wiel. Na de stemming deelt de -heer Braun mede, dat hij zich vergist heeft en eveneens tegen had willen stemmen. Had de heer Braun tegen gestemd, dan zou het voorstel niet zij-n aangenomen, daar dan de verhouding juist andersom geweest zou zijn.nl. 6 stemmen voor en 7 tegen. Do ta rieven voor het parkeeren worden voor allo terreinen bepaald op 10 cent voor fietseu-, 15 cent voor motorrijwielen en auto's en 25 cent voor autobussen, ongeacht den tijd dien men op de parkeerterreinen doorbengt. Aan P. Plug te Noordwijk aan Zee wordt vergunning verleend voor het aanleggen van een straat van de <ie Rui terstraat naar den Oranjeweg. De kosten yan aanleg be dragen f3960, welke kosten door Plug wor den betaald. Een aanvrage voor het aan leggen van epn straat door K. Giezen en door G. Krau wordt aangehouden voor be spreking in de commissie voor openbare work en. Aan het Bestuur der Chr. U.L.O.-sdhooJ te Noordwyk aan Zee wordt een voorschot op de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O. Wet vorleend van f 1054 90, berekend naar een voorloopige kostprijs per leerling on f25. Op het verzoek .'van den heer Rodenburg

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6