MAANDAG 29 APRIL 1935 TWEEDE BLAD PAG. 6 Stadsnieuws De a.s. Gemeenteraadsverkiezing De R.K. lijst De R.K. candidatenlijst voor tic a.s. ge meenteraadsverkiezingen is, wat betreft de. eerste acht plaatsen als volgt samengesteld: 3. Th. B. J. Wil nier, 2. Mr. A. F. L. M. Tepe, 3. Th. M. W. Bergers, 4 J. II. A. Mandors, 5. H. Lombert, 6. T. L. J. Tobé, 7 E. J. Coster, S. J. A. ,v. Oyen. Het 25ste Ned. Natuur- en Geneeskundig Congres Verbeterd bericht Ter gelegenheid van het 25e congres dat de vereeniging „Het Nederlandsoh Natuur- en Geneeskundig Congres" op 23, 24 en 25 April hier ter slede heeft gehouden, is be sloten een som van ten hoogste 1000 gulden ter beschikking te stellen van een jong ge leerde voor het ondernemen van een weten schappelijk ondorzófek. Om voor het ont vangen van dit bedrag in aanmerking te komen, moet men een der volgende exa mens hebben afgelegd het doctoraal examen in de faculteit der ■wis- en natuurkunde, der geneeskunde of der veeartsenijkunde; hot doctoraal examen in de natuurkun dige aardrijkskunde; het ingenieursexamen aan de Technische Hoogeschool te Delft of de Landtoouwhooge- school te Wageningen; het arts-examen of het veearts-examen. De toelage wordt niet verleend voor het bewerken van een proefschrift Aanvragen worden vóór 1 Juni ingewacht bij den len aligemeenen secretaris. Dr D Coelingh, Regentesselaan 2 te Bussum. Orgelavonden Feike Asma De jaarlijksche serie orgelavonden lede ren Woensdagavond van 8.159.15 uur op het orgel der Hooglandsche Kerk te geven door den heer Feike Asma, zal dit seizoen aanvangen Woensdag 1 Mei a.s. en sluiten den laatsten Woensdag in September. In dit orgelspeelplan zullen orgelwerken uitge voerd worden vanaf de 16e tot onze 20ste eeuw. De toegang tot deze concerten is ge heel vrij. Programma der te spelen werken a 10 cent. Ned. Trekkers Bond afd. Leiden Propaganda-avond De Jeugdiherfoergen-ibeweging is de laatste ees jaren bijzonder sterk gegroeid, zoowel wat het aantal jeugdherbergen zelve betreft '(thans 70 stuks) als wat het aantal leden aangaat (thans 30.000). Maar, aldus de heer A. van Leeuwen, die op bovengenoemden avond het woord voerde om doel en karak ter van den N.T.B. uiteen te zetten, al is er iin de breedte een groei te bespeuren, niet is dit het geval als we de diepte beschouwen, im. a. w., er is de laatste jaren in de Ned. (jeugdherbergen een meer vervlakkende stem iming en sfeer te ontdekken. Die prettige vtrekkerssfeer van weleer is ■verloren gegaan. •Nu Is het streven van den N.T.B. hier ie ge nop te komen, de vervlakking tegen te gaan en weer een beteren geest in de jeugd herbergen te brengen. Vanzelfsprekend or ganiseert de N.T.B. zelf ook tochten, zoowel dn eigen land als daarbuiten. Dit jaar staat zelfs een reis naar Madeira op het program ma. Spr. eindigde met een krachtig propa- gandawoord voor den N.T.B. Voordat de heer A. van Leeuwen aan het woord kwam, was reeds een deel van het programma afgewerkt, waaronder dansjes en zang, terwijl na de pauze trekkerschetsen vermeld stonden. Evenmin als men bij het Arekken er b.v. op let of er een mier in de jam ziet of een dennenaald in de boter, even min zullen wij hier critisoh zijn ten opzichte van de afwerking van het gebodene. Trou wens de heer Gaykema riep bij den aanvang van den avond, toen hij dezen opende, ook ■de clementie van het pulbliek in, dat vrij wel de geheel e zaal vulde. Hoofdzaak is dat de N.T.B. propaganda voor zijn sympa thiek streven heeft gemaakt, iets wat de aanwezigen volkomen zullen hebben begre pen en gewaardeerd .ondanks bet feit. dat enkele aanwèzigen achter in de zaal, daar aan afbreuk trachtten te doen. Militaria Op de Maaldrift zal op 30 April pl.rn. 10.30 uur de beëediging plaats vinden van avolgende reserve-officieren: W. H. C.. Schukking, D. E. P. Schol te, Jhr. E. W, de inge en J. A. Burgers. De muziek van het 6e R. V. A. zal haar medewerking verleencn. De reserve le luitenant J. J. Raaff van het 6e Regiment Veld-Art, alhier, die tijde lijk onder de wapenen is bij zijn Regiment, zal op 1 Mei as. met groot verlof vertrekken. De onderofficieren van de lichtingen 1929 1 '31 van het 6e Regiment Veld-Art. komen op 2 Mei a.s., terwijl de korporaals en man schappen van genoemde lichtingen op 9 Mei ander de wapenen komen voor herha lingsoefeningen. lÖip 2 Mei a.s. komen de navolgende reser- 2 officieren hehoorende bij heit 6e Regiment Veld-Art. alhier onder de wapenen voor het uilen van practischen dienst: de reserve- Ie luitenant F. J. H. v. E ijsden, lo luit. J. E. v. Nes v. Meerkerk, 2e luit. A. v. Vosveld, 2e luit. J. Weijl, 2e luit. A. L. J. E. H. Moo- reserve-wachtmeester V. Hellendoorn het Ge Regiment Veld-Art. alhier komt op 2 Mei a.s. voor herhalingoefeningen on der de wapenen. De opperwachtmeester instructeur J. Lam- bermont, van het 6e Reg. Void-Art wordt op 1 Mei a.s. gedetacheerd bij de Artillerie inrichtingen te Hemhrug, tot. het volgen van een cursus voor magazijnbeheerder der ar tillerie. Den len Mei a.s. zal het 36 jaar geleden zijn, dat de adjudant-onderofficier-instruc teur P. Schellevis van het Landstormverband Leiden zich als soldaat verbond bij het Instructiebataljon te Kampen, in velband waarmede hem op 1 Mei a.s. de gouden me daille voor 36-jarigen trouwen dienst zal •den uitgereikt. ZILVEREN JUBILEUM Op 1 Mei a.s. hoopt de heer J. Streef-, land den dag te herdenken waarop hij Vóór 25 jaar in dienst trad als winkelhou der van de coöperatieve schoenmakers- vereen. „Ons Belang" te Leiden. Hij is een algemeen bekend figuur in kringen van handel en schoenmakers, een man die door zijn kennis en zijn voortref felijke capaciteiten goed staat aangeschre ven, die met volle ijver, plichtsbetrachting en onkreukbare trouw mede heeft gewerkt tot opbloei van de coöperatie, juist waar vele coöperatieve inkoopsvereenigingen ten gronde gegaan zijn. Velen zullen dan ook met genoegen van Izijn jubileum kennis nemen. DAMKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN De uitslagen rler partijen gespeeld voor de 6e ronde zijn als volgt: 1ste klas: C. Klem—J. L. C. v. Leeuwen 2—0 E. v. TongerenA. Mooyekind 1—1 J. .T. Bekker—A. v. Dijk 0—2 A. G. de Jeu—A. Buurman 2—0 A. v. d. Reyden—Th. Seppe 2—0 Ilde klas: M. J. Moerkens—A. Leuven 2—0 P. Philips®Fr. Mulder n. gesp. I. Ju—S. Willems 1—1 C. v. Tongeren—F. Berefenger 2—0 J., Gijsman—N. Bloemendaal 2—0 W. v. Tongeren—J. H. Wegman P. Oudehand—K. Smit - afgebr. In de eerste klas wist Klein wederom 2 punten te veroveren tegen v. Leeuwen, en nam daardoor met 2 punten voorsprong de kop; v. Dijk won tegen Bekker zoodat eerst genoemde nummer twee op de ranglijst "staat, de Jeu en v. d. Reyden wonnen res pectievelijk tegen Buurman en Seppe en bezetten nu samen de 3e en 4e plaats. De strijd zal nu wel tusschen deze vier gaan, daar de anderen minstens 4 punten op den leider achter zijn. In de 2e klas kreeg Leuven zijn eerste nederlaag legen Moerkens, terwijl Wegman zijn eerste punten veroverde. Hier valt tot nu toe nog weinig te zeggen, daar Smit nog geen enkr' verliespunt heeft, Philips® pas 1 verliesnunt en verschillende 2 of 3 verlies punten, terwijl de helft van den wedstrijd pas bereikt i§. Bezoek aan Flora Zaterdagmiddag maakte een 30-tal manne lijke patiënten van Endegeest onder gelei de een uitstapje per autocar van Stadsver keer naar Flora te Heemstede. Na bezichtiging aldaar, werd naar Zand- >ort gereden. Langs verschillende omwegen door de bloemenvelden kwam men 's avonds te on geveer SYz uur weer thuis. N.V. Kon. Ned. Grofsmederij In de vergadering van aandeelhouders der Kon. Ned. Grofsmederij alhier bracht de directeur, de heer N.C. F. van Ginkel, het jaarverslag uit, waaraan wij ontleenen: Aan verschillende werken werd in 1934 uit gevoerd voor een bedrag van 532.703 te genover f 403.976; f 421.079 en f 1.035.266 in de jaren 1933. 1932 en 1931. Het. nadeelig saldo der fabricagerekening bedraagt f 33.219, vermeerderd met afschrij ving, de kosten van intrest, ongevallenver zekering enz. en verminderd met het sur plus reservefonds en te veel gereserveerd voor Dub. Debiteuren en Ongevallenverze kering in 1933 geeft een saldo-verlies van f 75.206. Door overboeking van dit bedrag uit de latente reserve gaat de N.V. het nieuwe boekjaar in met een verlies- moch winst saldo. Jaarverslag, balans en verlies- en winst rekening werden goedgekeurd. Besloten werd het dividend te passeeren. Tot commissaris werd herkozen mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Op een vraag van een der aandeelhou ders naar den toestand der N.V. deelde de voorzitter, de heer J. H. Zeeman, mede, dat er wel eenige opleving is te constateeren, maar dat zal moeten worden afgewacht of die opleving blijvend zal zijn. De prijzen be wegen zich nog steeds in dalende lijn. Explosie door waschbenzine Zaterdag was in de keuken achter de naaimachinehandel van de fa. M. de 27- jarige A. P. N. bezig iets schoon te maken met waschbenzine. Er stond in de keuken een gasstel te branden en plotseling ontstond een explosie waardoor drie ruiten werden verbrijzeld. Een begin van brand werd met water en zand gebluscht. De brandweer die uitgerukt was behoefde geen dienst te doen, Mej. N. kreeg geen letsel. N.V. BROODFABRIEK „DE ZEEUW" In de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Broodfabriek •de Ze^uw", alhier, werden de jaarstukken goedgekeurd en het dividend bepaald op (v.j. 6 De heer D- G. de Rooij wex'd herbenoemd als commissaris. DE VALKEN I—P.C. en L. Zaterdagmiddag speelde De Valken I te gen P. C.. en L. (comb.) eeen medaille-wed strijd. Rust 3—2 voor P. C. en L. Eind 54 voor de Valken. UNIVERSITEIT VAN LEIDEN Burgerlijke Stand ONDERTROUWD: W Neuteboom 43 jr en L» Crama 44 jr P Re(jken 22 jr en C v Ton geren 22 jr H Pet 24 jr en M Hogervorst 20 B J B v Weerlee i W v d Llm' 20 jr H J Blikman 2; Meijer 23 t M Li C O F C L, Uit den Omtrek ALKEMADE MISHANDELING. Zaterdagmorgen geraakten twee bij de werkverschaffing geplaatste arbeiders 11a 'n woordenwisseling handgemeen. De 30-jarige J. V. wond zich daarbij zoodanig op, dat hij zijn medearbeider A. C. B. met een schop te lijf ging en hem verwondde. V. werd naar het politiebureau overgebracht en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. ALPHEN AAN DEN RIJN M ARTH A-STICHTIN G Een bijzondere collecte bij de Ned. Herv Gem. te Heemstede ten bate van de M,artha- Stichting heeft opgebracht f62.02. R. K. ARMBESTUUR De verkoop van kerkschapcn ten bate van het R. li. Armbestuur heeft opgebracht DERDE LUSTRUM VAN „BIDT EN WERXT" Maandag 6 Mei hoopt de Meisjelsverecn. op G. G. „Bidt en Werkt" haar derde lustrum te vieren in Concordia. Het in twee kleuren uitgevoerde' program ma geeft aan een inleiding Gew. Gesch. „De vijf wijze en vijf dwaze maagden", door mej. St. Snel en inleiding M. O. „Christus en de Vrouw', door mej. Tr. de Graaff. Mej. H. C. Maan, de eerste presidente zal een toespraak houden. Punten van afwisse ling en dat is hij de dames in goede handen zijn; Revue en Microfoondebu tant jcs. NED. HERV. KERK 1-Iet verslag van het Schapenfonds 'van de Ned. Herv. Gem., Julianastraat, geeft een voordcelig saldo van f281.95. KINDERKOOR „SURSUM CORDA" Ook de tweede uitvoering van het Chr. Kinderkoor „Sursum Corda" is alleszins geslaagd. Het zelfde programma werd afge werkt onder leiding van den heer J. van Beek. De opening en sluiting ward verricht door den heer J. Overduin, voorzitter van de Oranje Garde. WATERTOEVOER Wegens controle van het buizennet der Waterleiding zal de Watertoevoer bij ge deelten afgesloten worden in den nacht van Dinsdag 30 April en Donderdag 2 Mei, van 12—4 uur. OOK IN AARLANDERVEEN CONCERT Dinsdagavond acht uur zal bij gunstig weer de Muziek vereen. „Exsolsior" een concert geven op het plein van de voorma lige O. L. School. GEVONDEN VOORWEHPEN Twee beursjes met halsketting, domme kracht, portemonnaie met inhoud en zwart beursjes Inlichtingen politie-bureau. DOOR EEN DAKRAAM GEVALLEN Tijdens werkzaamheden ten huize van Van 0. in den Hoorn, viel de schilder L. Zater dagmorgen door ee'p. dakraam, doordat de ladder weggleed. L. kwam op een bank schroef terecht en werd ernstig aan zijn zijde verwond. Dr. Van W. verleende eerste hulp. NED. CHR. VROUWENBOND Vrijdagavond hield de afd. Alphen Van de Ned. Chr. Vrouwenbond een ledenverga dering in Concordia. Na gebruikelijke opening door de presidente, mevr. Wester brink—Wirtz, werden tot de pauze huis houdelijke zaken afgedaan. Na de. pauze was het woord aan mevr. Zonneveld—rigee, een der leden, die 'het boek van Diet Kra mer „Begin" behandelde. Dit boek, dat de godsdienstlooze jeugd van tegenwoordig in de groote stad be schrijft, werd van alle zijden bekeken en belicht en getoetst aan wat wij als Christen ouders voor onze kinderen moeten wezen. Eerlijk is dit boek zeker, maar o zoo airm! Wanneer de twee hoofdpersonen aan *t eind op hun manier een nieuw begin maken, laat dit toch de ziel zoo leeg, en is het, volgens mevr. Zonneveld, slechts een stilstaan op de verkeerde weg. Op dit uit gebreide, goed opgezette betoog, volgde öenige gedachten-wisseling, waarna Ds J de Bruin, die als gast tegenwoordig was. dankte. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WT1RK! Mooi resultaat te Alphen De Zaterdag gehouden collecte voor „.Tong Holland snakt naar werk heeft op gebracht f380 Ongetwijfeld een mooi re sultaat, waarvoor het comité zeer dank baar is en alle gevers zijn dank betuigt. HAZERSWOUDE TWEEDF. PRIJS. Op de Centrale Stierenkeuring voorZuid- Holland, welke te Rotterdam werd gehou den, behaalde de heer N. J. Kaptem alhier met zijn stier Koning Willem 3 in de afd. oudere stieren een tweeden prijs. PRINSESSEVERJAARDAG. Morgen zal door de Chr. Oranjvereen. een herdenkingsdienst worden gehouden ter ge legenheid van den verjaardag van H. K. 14. Prinses Juliana. De samenkomst zal worden gehouden in de Geref. kerk en aanvangen des avonds half acht. Als feestredenaar hoopt op te treden Ds. Voorsteegh van Den Haag. Het bestuur der Oranjevereeniging verzoekt allen dien dag te vlaggen en ver wacht een goede opkomst, KATWIJK UITBREIDINGSPLAN In de 1.1. Vrijdag gehouden conferentie van B. en W. en eenige raadsleden met de zg. commissie Van Booijen te Den Haag besprekingen over het intusschen berucht geworden uitbreidingsplan uitvoerig bespro ken en heeft genoemde commissie als haar meening te kennen gegeven wel voor aan neming van het gelneele plan te zijn, doch niet voor onmiddellijke uitvoering hiervan. Het gedeelte waarin de verbinding Varke- visserstraat—Oude Zeeweg valt zou b.v. over 20 jaar of een ander tijdstip, wanneer zulks noodig mocht lijken, kunnen worden uitge- gevoerd. Door aanneming van het plan is bebouwing dezer gronden toch uitgesloten. Zulks is precies in den geest zooals de 10 raadsleden het wenschten en te kennen ga- en in de raadsvergadering van Woensdag 24 April. BURGERWACHT Zaterdagmiddag was het de dag dat de dezen winter gehouden bukswedstrijd ten einde liep, de uitslag bepaald werd en de prijzen uitgereikt zouden worden. De com mandant sprak zijn voldoening uit over den wedstrijd, niet alleen voor wat de uitkom sten betreft, die naar verhouding van vorig jaar aanmerkelijk beter waren, doch ook voor de uitstekende verstandhouding ei goede geest, die er steeds gedurende den wedstrijd hecrschte. Spr. bracht voorts woor den van dank aan de leden die steeds me dewerking verleenden, aan de commissie voor aankoop der prijzen en aan degenen die zich verdienstelijk hadden gomaakt dooi prijzen beschikbaar te stellen. Dan werd overgegaan tot uitreiking der behaalde prijzen in de drie verschillende klassen A. B en C. Voor de gelukstoaan waren ook een vier tal prijzen beschikbaar, die waren gewonnen als volgt, in klasse A no. 1 met 1722 punten de heer J. de Kreek. no. 2 de heer J. Meijer met 1576 punten. In B hoogste schutter S. Dubbelaar met 1690 punten. In C P. Bik met 1520 punten. Hier volgt de uitslag van de wedstrijd voor klasse A, B en C. A: Bas Dubbelaar 677. J. de Kreek 670. Nic. Schaap 667, A. Slingerland 648, C. van Leeuwen 643. P. Slingerland 630, Cor Hoek 603, H. de Boer 598, J. Slingerland 593, Jac. Meijer 574, L. J. van der .Valk 430 punten. B: S. Dubbelaar 627, J. C. van Rijn 617, P. Bekker 59S. P. van der Valk 589, Leo Lange 581, Jan Meijer 581, Nic. Schuitemaker 544, in der Gugten 543, M. Schoneveld 522, C. J.Schuitemaker 504, P. van Duij venbode 466, H. Slingerland 436, A. Wassenaar 374 punten. C: P. Bik 526, E. van Wensveen 523, L. do Haan 510, J. Bekker 456, A. van Zuijlen 451, T. de Jong 430, II. de Nie 426, A. Klok 401, P. Varkevisser 334, Botermans 280 punten. KATWIJK AAN DEN RIJN GEVAARLIJK EXPERIMENT. Het 5-jarig zoontjd van M. v. P. kreeg een onbewaakt oogenblik de petroleum- kan in zijn bezit en dronk van dit onsma kelijk goedje. Alhoewel hij bijna den ge- heelen dag hiervan ten zeerste ongesteld is geweest, was tegen den avond gevaar ge- KATWIJK AAN ZEE ARBEIDSBEURS Bij het Bureau voor Arbeidsbemiddeling stonden heden 856 personen als werkloos ingeschreven. AVERIJ Te Ebsjerg (Denemarken) is binnengc- loopcn de Katwijksehe motorlogger „Satur- nus". Het schip had schroefschade opgeloo- en zal aldaar gerepareerd moeten wor den, alvorens het weer ter treilvisscherij zal kunnen uitvaren. B.V.L.-AVOND De plaatselijke afd. van de B.V.L. kwam in gezellige bijeenkomst in de Oranjezaal van het Jeugdhuis bijeen. Aanwezig waren o.a.: generaal majoor Ned. Ind. Leger b. cl. Ch. Kies; L. G. Rooyaards, voorzitter van de gew. commissie, Ds. W. M. A. Kalkman, eserve veldprediker, burgemeester Mr. W. J. Woldringh van der Hoop. Dn zaal was geheel versierd met de Hol- landsche driekleur. De voorzitter, de heer den Dikken, sprak woorden van welkom lot de hooge militaire autoriteiten en ver tot alle aanwezigen. Spr. wijdde ook rden aan de nagedachtenis van Prins Hendrik. Uit eerbied voor den overledene erhieven allen zich van hun zetels. Met en propagandistisch woord, om zich bij de B.V.L. te scharen, eindigde spr. zijn ope ningswoord. Hierna lieten enkele leden van de reciteerclub „Atego" zich hooren, het geen zeer in de smaak viel. Ook oogstte Corrie Gouw met haar xylophoonmuziek succes, waarin ook de heer W. A. Gouw deelde. Vervolgens gaf generaal Kies een uiteenzetting over het voortreffe lijk bestuur van Ned. Oost Indië. Deze rede erd met aandacht aangehoord. De heer Rooyaards besprak het groote nut van de B.V.L. Luitenant Karres reikte hierna de prijzen uit. De prijswinnaars wa ren: le prijs scherpschieten T. Uithoorn, le prijs schutters .2e kl. A. Durieux, 2e prijs scherpschutters K. Meyvogel, 2e prijs schut t.ers 2e kl. A. Harteveld, 3e prijs scherp schutters M. Ouwehand, 3e prijs schutters J. v. Schie, 4e prijs scherpschutters 2e kl. G. v. Duijn Het brevet scherpschutters 1935 werd uit gereikt aan de heeren T. Snithoorn, G. Ouwehand Dzn. Tj. Rozema, H. Heurink, Jac. v. Duyventoode, W. v. d. Plas, A. Ouwehand, L. v. d. Plas en H. v. d. Voet. De voorzitter zeide luitenant Karres har telijk dank. De heer W. de Vries vertoon de hierna eenige films, o.a. de begrafenis van de Koningin-Moeder. Het was reeds Vrijdag toen de voorzitter deze gezellige bijeenkomst sloot. AANGIFTE N. P. uit de Burgerdijkstraat deed aangif te dat uit een schuur, gelegen achter zijn woning een half mud aardappelen is ont vreemd. DIERENMISHANDELING De politie heeft procesverbaal opgemaakt tegen F. C. v. D. van de Sluisweg, die een kat met een hooivork heeft afgemaakt. C. H. KIESVEREENIGING De C. H. Kiesverociiiging kwa.m in verga dering in Casa Cara bijeen. De voorzitter, de heer L. v. d. Zwan sprak een kort ope ningswoord waarin hij stilstond l>ij de uit slag van de Prov. St. verkiezingen. Ver volgens spralk de heer G. J Thijssen nog enkele woorden van opwekking, waarna werd overgegaan tot het stellen van can didate]! voor de a.s. Gemeenteraadverkie zing. De uitslag was als volgt: 1. L. v. d Zwan. 2. W. Kulk; 3. J. Dubbeldam. 4. B v. d Bent. 5 D. Schoonenberg; 6. T. Lodder; 7. I-Ierm. Pari e vliet; S. J. Amoldsen; 9. A. Brouwer; 10. J. v. Duijn Dzn., 11. N. J. v. Duij venbode; 12. H. P. Bloot; 13. J. Hou- waard; 14. C. A. Kruijt; 15 D. de Jong; 16 D. J. Kleen; 17. C. Kuijf; IS. D. v. d. Plas; 19. J. v. Duijn Jzn., 20 Nic. Hoek. De Voorzitter sprak hierna nog eeti kort slotwoord, waarna de heer T'nijssen met dankzegging eindigde. ZATERDAGMIDDAGVOEBAL Katwijk IV—Sleutels II 34 Rouwkoop asp.—Katwijk asp. '(b) 1—0 CONCERT U.N.I. Dinsdag 30 April a.s. zaJ de Muziekver- eenlging U.N.I. ter gelegenheid van Prinses Juliana's verjaardag een concert geven in de muziektent aan de Boulevard. STAKING BOUWVAKARBEIDERS Doordat de Katwijksehe bouwpatroons aan de organisaties hadden voorgesteld r>m het loon van 55 cent te brengen op 50 c plus vermindering van vacantie-bon en regenverzuim, is hieruit een conflict ont staan. Een ultimatum, aan de patroons ge stuurd, had geen succes. Zaterdagmiddag is dan ook besloten om heden in staking te gaan. Op alle werken welke in uitvoering zijn, wordt gepost EXTRA COLLECTE De Paaschcollecte voor de Oude Kerk heeft opgebracht de som van f 19S.81. HARINGVISSCHERIJ De motorlogger KW 163 van de Reedenj Kleen, welke gedurende het vorige ïaar uit sluitend aan de trawlvisscherij deelnam, zal dit jaar weer aan de haringvisscherij deelnemen, onder beheer van dc N.V. Vis- scherij Maatschappij Insulinde alhier. UITVOERING EXCELSIOR Donderdag a.s. geeft de Chr. Zangvereen. Excelsior een uitvoering in de Oude Kerk. Uitgevoerd wordt het oratorium „Ehas van Mendelsohn Bartholdy met volledige orkestbezetting n.l. van de H.O.V. Deze uit voering wordt door Huizen uitgezonden. KOUDEKERK CONCERT Ter gelegenheid van dc verjaardag H. K. H. Prinses Juliana op Dmsdag hoopt het Fanfarecorps „Kunst Na Arbeid" alhier in de muziektent een openlucht concert te geven. GEREF. MANNENVEREEN. De Geref- Mannenvereen. „Schrift en Belijdenis" vergadert Dinsdag 30 April in het lokaal achter de Geref. Kerk 's avonds half acht. De heer C. Horsman zal inleiden art. 4, 5 en 6 van de Ned. Geloofsbel. LEIDERDORP JAARVERGADERING „DOOR EENDRACHT STERK". De Eier- en Pluimveevereeniging „Door Eendracht Sterk" hield in de zaal \an Ra makers de jaarvergadering. De voorzitter, de heer P. van der Kwaak, opende en sprak zijn voldoening uit over de flinke opkomst. Hij wees voorts op de groeiende belangstel ling, zoo van de zijde van hen die hun goe deren ter veiling brengen als van de. koo- pers. De notulen werden na lezing onver anderd vastgesteld. Hierna bracht de secre taris, de heer A. Heijkoop, het jaarverslag uit. Aan het hierna volgend verslag den w >rden ontleend: Opbrengst van de gevif'de goede ren f 7053,04; bruto winst f 390,75; onkosten f 286.99; netto winst f 103,76. Aangevoerd werden de volgende goederen: 129.904 eieren, kaas 7717 pond, boter 10S0 pond, kippen 7S4 stuks, konijnen 1037 stuks, hanen 315 stuks, eenden 207 stuks, duiven 51 stuks, planten 670 stuks, fruit 909 pond. De totale aanvoer was beduidend grooter dan het vorig jaar. Na het uitbrengen dezer verslagen was aan de orde bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren A. Heijkoop, J. Goedhart en B. Noordervliet. De beide eerstgenoem- den werden herkozen. In de plaats van den heer Noordervliet, die zich niet meer her kiesbaar stelde, werd gekozen de heer L. Rietkerken. Het dagelijksch toestuur is thans als volgt samengesteld: Voorz. P. van der Kwaak, secr. A. Heijkoop, penn. J. B. v. d. Wijngaard. Van toestuurszijde werd een voorstel ge daan tot aankoop van eierkisten. Dit punt gaf aanleii^ing tot uitvoerige bespreking, met als gevolg aanhouding tot een volgende vergadering. Nadat nog enkele andere vei ling-aangelegenheden waren behandeld, was hiermede het zakelijk deel der vergaderiug afgeloopen. Men bleef echter nog eenigen tijd bijeen. Er werd namelijk o.a. nog een tombola gehouden en een mooe fruitmand werd op z'n Amerikaamch verkocht. De ba ten van deze attracties, een niet onbedui dend bedrag, komen de kas ten goede. Op deze wijze werd het nuttige mei het aan gename vereenigd. Hierna sluiting. NOORDWIJK RAADSAGENDA De Raad dezer gemeente zal Vergaderen op Dinsdag 30 April a.s. des namiddags te NOORDWIJK-BINNEN UITVOERING CHR. ZANGVEREEN. „ËUPHONIA" Door omstandigheden zijn we eerst heden in de gelegenheid een verslag te geven van de uitvoering op Donderdag 25 April jl. ge geven door de Chr. Zangvereen. „Ëuphonia" en het Chr. Jeugdkoor „Klein Ëuphonia" directeur Alto. J. Meijers) in de Geref. Kerk te Noorclwijik-Binnen. Na de gebruikelijke opening herinnert de eer-voorzitter De H. B. Visser aan het suc ces dat heide koren vorig jaar hebben ge oogst met de „Euphonia"-cant.ate en weten-, de dat ook voor deze uitvoering ernstig ge studeerd is. geeft Spr. aanstonds gelegen heid het programma af te werken. Aangevangen werd met drie nummers voor Gemengd Koor, waarvan Psalm 87 is getoonzet door den dirigent. „Paaschzang" van G. Jellesma eni „Opstandingslied" van Graün genoten eveneens een goede vertol king. Waarom de twee eerste nummers ook niet a caijjella? Ook dezen avond heeft „Ëuphonia" de medewerking van den lieer C. J. Verloop Azn als ccliiist weten te verkrijgen doet ons goed te mogeen verklaren dat zijn voordracht ons aller sympathie heeft. Met veel gevoel gaf hij „Resignation" van W. Fitzenhage ten gehoore, aan het orgel be geleid door den heer Meyers. Vervolgd werd met drie tweestemmige lie deren van J. D. van Ramshorst voor Jeugd koor. Pittig werd er gezongen en opmerke lijk was met wolk een aandacht de jeugdige zangertjes den dirigent volgden, terwijl de uitspraak stukken beter was dan vorig jaar. Jannv Passohier zong heel lief en zuiver 't tweede couplet van „De schoonste bloara" als soio. Na de pauze kregen we de hoofdschotel voor dezen avond, nl. Psalm 116 naar de nieuwe vertaling van Prof. Dr A. Noordtzij; een compositie van den directeur Allb. J. Meyers voor soli-, gemengd-, jeugd-, jon gens-. mannen- en spreekkoor met begelei ding van cello en orgel. De orgelbegeleiding was toevertrouwd aan mej. F. Kruyswijk. Dit werk, wat een vol uur in beslag nam, getuigde inderdaad van ernstige studie niet alleen, maar ook van goede compositie en verdeeling. De heer Meijers heeft v beschikbare materiaal ook terdege gebruik weten te maken. Een goede gedachte is het om ook de jeugd in zulke werken te kennen; immers heeft de praktijk al geleerd wat een paeda- gogisclhe waarde van de samenzang der kin deren uitgaat. Het voorspel werd statig ingezet en deze beginmelodie speelt in het geheele werk een belangrijke rol. Dit eerste deel was reeds zoo massaal voor beide koren en solisten dat ik werkelijk vreesde of met dit tempo en fortissimo er een rnog ingewikkelder mooier slotkoor kon volgen, maar m'n vrees is gelukkig beschaamd geworden. Deel twee voor Mannen- en Jongenskoor met cello-solo was melodieus en werd sober in overeenstemming met de woorden ver tolkt. De zetting in C-mineur was zwaar en toch mooi. Noemen we voorts Deal 7. waarin de so praan-solisten mevr. Brouwer-Pothoven en mej. C. Lindhout (heiden koorleden) een zware partij hadden, zoowel afzonderlijk als met het groote koor. Het koor beheerschte zich dermate dat de solisten zich zuiver van hun taak konden, kwijten. De inleiding dit deel wat tevens als cello-solo is bedoeld is met fijne melodieën doorweefd en de heer Verloop wist op uitstekende wijze die partij te benutten. Door den dirigent-componist is heel goed getroffen het contrapuntisohe no. 9 voor sopraansoli en koor met cello en orgel, over de woorden „Kostbaar is in de oogen des Heeren de dood zijner vromen". Waar dit vol ede onmiddellijk na een massale-unisone zang van Psalm 116 8 berijmd, was deze largorisohe vertolking zoo ingrijpend en ge voelig. dat het een merkbare indruk op de luisteraars maakte. Fijn klonken de sopraan soli over de koren heen. Een bijzondere vermelding verdient ook No. 11 in welk deel het jeugdkoor het had op te nemen tegen het groote koor. In de vertolking van Psalm 116 10 (berijmd) werd een keurige samenzang bereikt. Het slotkoo'r vroeg aller aandacht, te waar in korte grepen en andere, toonaarden bet reeds gezongene gehoord werd en door de vele afwisselingen en moeilijke invallen Radiodistributie MAANDAG 29 APRIL Programma 3: 8 00 Dcutschl. s. 9.20 Keulen. 1120 Brussel VI. 12.30 Keulen. 13.20 Douteehl. .15 Droltwich. 14.50. Kalundburg. 15.20 sn. 17.50 Brussel Fr. 18.50 Deutschl. s 19.20 Leipzig. 21.20 Parijs P.P. 21.40 Letpzl .'ich. V, DINSDAG 30 APRIL 3: 8.00 Dautschlandsender9.20 Brussel VI; 13 20 Deut3chlandsen 50 Droltwich; 15.20 Keu r: 14 20 Diverf i; 17.50 Brussel VI; 18.20 Keulen; pl.i ussel Fr; 22.05 Leipzig 1.35 London Reg; *0.20 Droit- vlcli13.25 London R?g; 1C.35 Droltwich; 17.20 )tver?en; 17.50 Londen Reg; Tuinpraatje door len heer Jonker chef afd, Gem.-ri. uitgesteld ot 14 Mei 'a.s.19.20 Droitwichl; 20.20 Leipzig: 21.20 London l'eg; 23.20 Kaluadborg AGENDA Dinsdag 30 April. Geb. Prediker. S uur. Openbare Feestavond Leidsche Christelijke Oranjevereeniging. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 April tot en met Zondag 5 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. II. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502; D. J. van Driessum, Mare 110, tel. 406; C. van Zijp, Wilhelminapaik 8, Oegstgeest, tel. 274. en maatveranderingen aan alle medewer kenden hooge eischen stelde. Het geheel was cn eindigde ook vol harmonie. De spreekkoren werden duidelijk en goed gearticuleerd ten gehoore gebracht. Wij kunnen den dirigent van harte geluk wenschen met het welslagen van zijn werk. Hot, koor bezit goed materiaal. Wat meer attentie van alle leden zal er zeker too bijdragen vele passages nog meer te ver edelen en het koor kwalitatief op hooger peil brengen. Eén der tenoren geef ik in overweging van bovenstaande regel goede nota te ne men en zich te beheerschen. Wij onderstrepen de slotwoorden van den eere-voorzitter, waarin hij als tolk der aan wezigen dank bracht aan dirigent en koren voor dozen mooien avond. De solisten mevr. Brouwer, mej. Lindhout en den heer Ver loop complimenteorde hij eA'eneens en ook wij hopen hen hij de e.v. uitvoering weder om te mogen hooren. Mej. Kruyswijk voor* haar zware taak met de orgelbegeleiding komt ook een woord van dank toe. Na dankgebed werd deze zangavond ge sloten met gemeenschappelijk zingen van Psalm 146 1. W. SASSENHEIM Op 2 Mei a.s. zal het D.V. 25 jaar geleden zijn, dat de heer P. J. Vercouteren als Hoofdonderwijzer aan de „School met den Bijbel" te Sassen- heim, verbonden werd. Dit feit zal niet onopgemerkt voorbij gaan, doch op eenvoudige wij ze herdacht wor- Pietei* Jacobus Vercouteren werd 28 Mrt 1881 te Re- tranche ment (Z.)1 geboren, volgde de Normaallessen aan de Chr. scho a. de Chr. sdhool voor L. en M.U, L.O. te Sluis en slaagde den 7den Mei 1900 te Mid delburg voor do onderwijzers-akte. Van 1 Dec. 1900 tot 31 October 1903 was de heer Vercouteren werk zaam aan de School met de Bijbel voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te Axel (destijds hoofd de höer P. van Vliet); daarna was hij van 1 Nov. 1903 tot 31 Maart 1907 werkzaam aan de School met de Bijbel aan de Van Ostade- srraat te Den Plaag onder den heer A. J. v Wijk. Van 1 April 1907 tot 30 April 1910 werkte Vercouteren onder den heer J. v >1 Spek aan de Geref. School voor Mulo te Zwolle. Op 2 Mei trad Vercouteren op als hoofdonderwijzer aan de „School met de Bijbel" te Sassenheim, als opvolger van den heer II. Verwoerd, die naar Arnhem ver trok. Ruim tien jaar was hij als zoodanig werkzaam. Mede op zijn initiatief werd te Sassenheim een vereeniging voor Chr. Mulo opgericht en kon op 1 Sept. 1920 de „De Visserschool" voor Chr. Mulo aan de Beu kenlaan te Sassenheim worden geopend. De lieer Vercouteren ging toen van „De Schóól met do Bijbel" naar de „De Vissersdhool" over. De kwarteeuw, die Vercouteren te Sas senheim werkzaam is, heeft hij bijna 1000 leerlingen zijn school zien verlaten. Uit de beide schoolbesturen en uit de oud- leerlingen zijn commissies gevormd, om den jubilaris te huldigen. Deze huldiging vindt plaats Zaterdag 4 Mei a.s. 's namiddags half dirie in het gebouw „Concordia". Deze huldigingsbijeenkomst is alleen toegankelijk voor genoodigden. Van vier tot half zes uur (eveneens op Zaterdagmiddag in het ge bouw „Concordia") wordt een receptie aan geboden, waar ieder in de gelegenheid ge steld wordt den heer Vercouteren te felici- BLOEMBOLLENMARSCH Zaterdagmiddag arriveerden per tram de Leid sche Ger. Knapenvereen. eo Meisjesvereen. met 'hun leiders. In een der lokalen achter de Geref. Kerk werden zij ontvangen door de Sasseciheim- sche Knapenvereen., waarna gezamenlijk 'n flinke wandeling langs de kleurrijke velden werd ge maakt. De beide leiders der Sassenheimsche ver eeniging maakten zdch verdienstelijk door de jeug dige bezoekers datgene van het bloembol len vak mede te deelen, wat voor den buitenstaander we tenswaardig en interessant is. Na afloop van de wandeling wachtte de heer Van Diggelen het gezelschap op met limonade en krentenbollen, waarop door de Leidsche vereen, werd getrakteerd. De Leidenaars waren zeer voldaan over de wan deltocht en de co'.vangst te Sassenheim en toonden dit door het uitreiken van enkele geschenken aan hen die de tocht en de ontvangst hadden voorbe reid. Bij het vertrek kregen alle jongens en meisjes een bosje narcissen, welke door eenige firma s wel willend waren ter beschikking gesteld. VOORSCHOTEN GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Woensdag 1 Mei 1935, des namiddags te 8 uur: Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingeko men stukken. 2. Benoeming leden Schat- tingsommissie. 3. Praeadvies op het ver zoekschrift van de Nat. Commissie tegen het Alcoholisme inzake verlaging maximum aantal verloven A. 4, Subsidie R. K, .Wijk-

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6