llictturc £rih5ri)r dourant Dagelijks verschijnt nd Nieuwsblad voor L eiden sn Omstreken P A L T H E OVERZICHT VAN 10 PROVINCIES ra ra abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7ct. Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestr-iat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5455 DONDERDAG 18 APRIL 1935 15e Jaarganr atfoertentieprijjtn: Van 1 tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meerf 0.22'/, Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2-30 Elke regel meerf Handelsadverlentiën per regel 0.17'/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend f 0-10 Wegens Goede Vrijdag zal mor gen geen nummer van ons blad verschijnen DE TWEEDE DAG Wij beginnen nu eerst aan te geven, op welke wijze bij de verkiezingen van 1931 de Provinciale Staten der acht provincies, waarin op gisteren is ge stemd, waren saamgesteld. Groningen had 10 a.r.; 5 c.h.; 3 r.k 14 s.d.a.p.; 5 v.b.; 5 v.d.; 2 comm. en 1 plattelander. Friesland: 12 a.r.; 10 c.h.; 3 r.k.; 13 s.d.a.p.; 4 v.b.; 6 v.d.; 1 comm. en 1 plattelander. Utrecht: 8 a.r.; 6 c.h.; 11 r.k.; 8 s.d.a.p.; 4 v.b.; 2 v.d. en 2 s.g.p. Noord-Holland: 6 a.r.; 7 c.h.; 17 r.k.; 26 s.d.a.p.; 8 v.b.; 7 v.d.; 3 comm.; 1 rev. soc. en 2 middenstanders. Zuid-Holland: 13 a.r.; 10 c.h.; 16 r.k 21 s.d.a.p.; 11 v.b.; 3 v.d.; 2 comm.; 1 rev. soc.; 4 s.g.p. en 1 herv. g.p. Zeeland: 8 a.r.; 7 c.h.; 8 r.k.; 6 s.d.a.p.; 6 v.b.; 2 v.d.; 4 s.g.p.; en 1 r.k. dissident. Noord-Brabant: 2 a.r.; 2 c.h.; 53 r.k.; 2 k.d.p.; 4 s.d.a.p. en 1 v.b. Limburg: 1 c.h./a.r.; 36 r.k.; 3 r.k. diss.; 4 s.d.a.p. en 1 v.b. Het ging dezen dag dus om de groote moot van het land. Wij willen nu eerst eens den stand der partijen in hun ge heel weergeven. Bij de a.r. ging het dan in totaal om 59.zetels; bij de c.h. om 48; bij de r.k. om 147; bij de s.&a.p. om 96; de v.b. om 40; de v.d. om 25; de comm. om 8; g.s.p. om iO; diss. kath. om 6. Verder liepen nog mee 2 plattelanders, 2 mid denstanders, 1 h.g.s. en 2 rev. soc. 446 zetels waren dus te verdeelen. Het zal het meest overzichtelijk zijn nu maar direct aan te geven, hoe de partijen zich straks tot elkaar zullen verhouden. De a.r. verkregen dus 55 zetels; de c.h. 43; de r-k. 141; de s-d.ap. 94; de v.b. 24; de v.d. 19; de c.d.u. 8de comm. 11de s.g.p. 10 de kath.-democr. 3; de n.s.b. 32. De rest mogen wij hier ver zwijgen. De verschuivingen ziet men nu met èèn oogopslag. In meerdere of* minder* mate vertoont zich weer het beeld van den eersten verkiezingsdag. Op de anti-revolutionairen, de partij van Dr. Colijn, die vóór nauwelijks twee jaar op glorieuse wijze werd in gehaald, werden de meest felle aanval len gedaan. Zóó is het leven: Kruist hem, vlak achter het hosanna. Nu i s de last, door onze partij aanvaard, ook bijna te zwaar om te dragen. Vele ver kiezingen achter elkaar onder zoo hoo- gen druk zouden het weerstandsvermo gen op te zware proef stellen. Aan de n.s.b. verloor onze partij wei nig. Haar beginselen hebben te zeer een vrijzinnigen inslag. Wat positief christen is in Nederland, haat de dicta tuur. Aan de scheurpartijen, vooral de c.cLu., zijn echter wel weer man schappen afgestaan, manschappen, wien de verantwoordelijkheid te zwaar werd. Aan het slot van dit artikel zeggen wij nog iets van het ditmaal wel erg dicht op elkaar gejaagde anti-revolutionaire volk. Eerst iets over de andere mede dingers. Onze naaste vrienden, de christelijk- historischen wonnen iets in Zeeland, maar overigens elders verlies. Naar het ons voorkomt, hier en daar wat te veel aan de n.s.b. Wij hopen, dat deze ver kiezing de twee grootste protestantsche partijen weer meer tot elkaar heeft ge dreven. De derde groep uit de oude coalitie, de roomsch-katholieken hielden zich vrij goed staande, ook tegen de n.s.b. behalve in Limburg, waar het verkeer met Duitschland zoo gemakkelijk is. Zij verloren toch ook een aantal zetels. De partij van Prof. Veraart haalde ge lukkig weinig op. De professor kan niet goed op streek komen. Bij de klassenstrijdpartijen een op schuiving verder naar links. De s.d.a.p. verliest in Noord-Holland, waar de communist opdringt. Elders wist zij zich te handhaven. Echter alleen, om dat zij oppositie-partij is, en nergens aan den opbouw meehelpt. Dat maakt het leven zoo licht, althans schijnbaar. Dan de groote onbekende bij deze verkiezing. Laat ons dankbaar zijn, dat deze „beweging", zoo rijk gezegend met aardsche goederen in dezen tijd van in krimping van volksvermogen en volks inkomen, voor den dag is getreden. Men kent thans haar sterkte en de elementen, welke zij vergadert. Zij had alles mee: als gezegd, geen krimp aan geld, geen verleden, critiek voor het grijpen, manden vol beloften, en goocheling met nationale symbolen. De witte das heeft de positieve protestan ten en de overtuigde katholieken al heel weinig in de war gebracht. Uit de twee vrijzinnige partijen zijn echter veel stemmers gezogen, en zoo is het over duidelijk, dat de n.s.b. hier beteekent een nieuwe vrijzinnige strooming, die door den nooi der tijden het spoor bijster is geworden. Gevaarlijk niet, met het oog op de meeste volgelingen, doch wèl, aanziende de leiders. Overigens is deze beweging sterk „gelocaliseerd". De vrije Friezen moe ten er niets van hebben. Evenmin de ronde Zeeuwen en de gemoedelijke Brabanders. In Holland, hetwelk altijd weer een vat vol tegenstrijdigheden is geweest, schoot de nieuwe plant weel deriger op. Vooral in forensenplaatsen. In arbeidersomgeving al bitter weinig. Daarom is de n.s.b. ook geen volks- partij, het is veel meer een be- langenagglomeratie, welke uit elkaar zal spatten, wan neer er meer normale tij den mogen aanbreken. Ten slotte valt met te ontkennen, dat de partijen, waarop de regeering steunt, zware verliezen hebben geleden. Men lette op de streken en de plaatsen, waar de crisis het felst om zich heen gegre pen heeft, als in Rotterdam. Hieruit zullen conclusies moeten getrokken worden. Doelmatig, snel handelen is gewenscht. Uit deze cijfers klinkt toch ook een sprake, waarnaar het oor te luisteren moet worden gelegd. Groote groepen volks zijn absoluut regeerings- getrouw, maar voortdurende immuni teit is slechts weinigen menschen gege ven, wellicht niemand. Slinken bepaal de onderdeelen van deze troepen in aanzienlijke mate, dan wordt de zaak heel moeilijk. Het anti-revolutionaire volk mag al met al dankbaar zijn. Vooral de laatste dagen kenmerkten zich door een groei ende ernst. Er is gebeden en gewerkt en de onderlinge band begon weer te werken als in tijden Van groote ver drukking. Ach, mocht het zóó nu eens langen tijd blijven. De zegen kan zoo gemakkelijk verdorven worden. Wij zijn door de spitsroede gegaan en de over ons uitgestorte laster was niet meer bij te houden. Hoe zouden onze menschen zich daaronder gedra gen? De plattelandsbevolking, voor een deel in grooten nood. De middenstan ders met hun kort uitzicht op de toe komst. De arbeidende stand met zijn leger van werkloozen. De vrije-beroe- pen-lieden zonder vraag naar hun her senarbeid. Zij hebben het gewaagd met het o u d e beginsel. De Goddelijke sou- vereiniteit hebben zij ook nu gesteld boven de verlokkingen van de klassen- strijdpredikers en de voorspiegelingen van den dictator, die zich boven gewe ten en onderdanigheid aan Gods leiding wil plaatsen. Uit de drukking der melk komt de boter voort. Uit den druk, die gerust heeft op onze partij, heeft zich de veer kracht des geloofs weer kunnen verhef fen. Bij alle verwarring is dat het ver blijdende. De toekomst is in Gods han den. Moge ons dat rustig en voort durend getrouw doen zijn. Maar toch is dubbele, vierdubbele waakzaamheid plicht. Thans rest Gelderland nog. Deze pro vincie tijgt 26 April ter stembus. DE LEIDING ONZER PARTIJ Een woord van hulde komt de leiding der anti-revolutionaire partij toe. Het Ls gemakkelijker leiding te geven, wanneer de zon vriendelijk schijnt, dan wanneer de wolken wild door het zwerk jagen. Wanneer trouw betoond wordt van de hoogste tot de laagste, dan wanneer enkelen de lief de van jaren vaarwel zeggen, en anderen beproeven steenen uit den muur van het ge bouw te trekken. Daarbij komt, dat onze Leider als minis ter-president buiten het dagelijksch werk moet staan. Anderen hadden dit nu te ver richten. Het Centraal Comité onder leiding van den nieuwen voorzitter, die altijd vóóraan stond, waar het noodig was, en die getoond heeft partij-vóórman te kunnen zijn, heeft den dank der partij verdiend. Voere het ons anti-revolutionairen verder met Gods hulp door deze jaren van maatschappelijke en geestelijke verwildering tot een blijder toe komst, naar welke ieder onzer zoo verlan gend uitziet. ONZE PERS Wij komen terug op verschillende zaken, die zich bij deze verkiezingen openbaarden. Slechts over onze pers een enkel woord thans. Ook nu weer was onze ondervinding, dat waar onze eigen pers regelmatig de huizen van ons volk binnenkomt, de vijand necl sneller onderkend wordt Wij zouden dit aan de hand van bepaalde streken en ge meenten kunnen aantoonen. Conclusie? Nog grooter ijver van de pers. Voortdurende hulp van onze menschen Beter contact, vooral in de rustige tijden, tusschen partij en pers. Als wèl geschiedt bij nu niet te noemen politieke groepen en daar schitterend werkt Onze pers is volkomen trouw. Alle dag bladen, zonder uitzondering, moeten opge nomen worden in een schakel verband. Dit is méér een belang van de partij, dan van de pers. Ddérom durven wij er hier op aan dringen. Gelijk wij vaker deden. Dringt de noodzakelijkheid zich nog niet vodoende op? Bij aanvaarding der noodige vrijheid van handelen over en weer, is hier zoo veel te doen. Dat men erom denke, hier daar, laat men gerust zeggen bijna overal, blijkt de politieke organisatie het werk alléén lang niet af te knnen. HOE EEN VERZUIM ZICH WREKEN KAN In Zeeland hebben dé anti-revolutionairen één zetel verloren, omdat het bestuur vi de kieskring Zierikzee verzuimd had de lijst te verbinden, 't Is jammer. Anders had Zeeland zich kunnen handhaven, gelijk Gro ningen, Friesland, Drente, Noord-Brabant, en Noord-Holland. Binnenland Open Brief Van Gen. Snijders aan Overheid en Volk In een uitvoerige open brief teekent Gen. G. J. Snijders protest aan tegen het feit, dat de gepens. generaal-majoor E. H. v. d. Akker, eerelid der Ver. van officieren der K*>n- Landmacht, als zoodanig ontslagen is, we genis zijn candidatuur voor de Prov. Staten als lid der N.S.B. Gen. Snijders zegt, dat hij geen lid is der vereeniging en niets met de N.S.B. 'ie maken heeft, maar hij keurt het verbod af, dat mili tairen geen lid mogen zijn van de N.S.B. en dus ook deze royeering als eerelid eener mili taire vereeniging. De plaatsruimte ontbreekt ons heden om de motiveering van Gen. Snijders weer te geven. De Spoorhout-kwestie Het rapport gereed Naar het „Handelsblad" verneemt is de commissie uit de Tweede Kamer, welke in dertijd is ingesteld om de gestes van de N.V. Spoorhout ten opzichte van de Nederland se, he Spoorwegen te onderzoeken, thans met haar arbeid gereed. Haar rapport kan bin nenkort tegemoet worden gezien. DE NIEUWE DOUGLASSEN De „Gaai", de eerste nieuwe Douglas der K.L.M., zal binnenkort haar luchtwaardig heidspapieren ontvangen. Zaterdag komt waarschijnlijk weder een nieuwe machine aan, volgende week verwacht men er twee tegelijk! DE NIEUWE EERSTE KAMER De vermoedelijke samenstelling na deze verkiezing Op grond van de door ons verkregen re sultaten van de verkiezing voor de Prov. Staten in 10 provinciën, hebben wij, uiter aard op theoretische grondslag en dus geen rekening houdende met de mogelijkheid, dat kleine groepen afspraken maken om trent het uitbrengen hunner stem op be paalde candidaten, een berekening gemaakt van de vermoedelijke uitslag van de Eerste Kamerverkiezing in de a.s. zomer, welke al leen in de staten van Noord-Brabant, Lim burg, Utrecht, Zeeland. Noord-Holland eri Friesland zal worden gehouden ter verkie zing van 25 leden van den Senaat. Voor deze verkiezing zijn deze 6 provinciën in twee groepen verdeeld en wel met name: 1 groep omvattende de provinciën Noord- Holland en Friesland, welke 12 leden der Eerste Kamer verkiezen en 1 groep Noord-Brabant, Limburg, Utrecht en Zeeland, welke 13 Senatoren afvaardigt. Volgens deze berekening zal de eerstge noemde groep (Noord-Holland en Friesland) vermoedelijk verkiezen: 4 S.D.A.P.-ers (onveranderd); 2 Roomsch-Katholieken (verlies 1 zetel); 1 Anti-Revolutionair (onveranderd); 1 Chr. Historische (verlies 1 zetel); 1 Vrijheidsbonder (onveranderd); 1 Vrijzinnig-Democraat (onveranderd); 1 N.S.B.'er (winst 1 zetel) en 1 Communist (winst 1 zetel). Thans hebben voor de Chr. Hist zitting 'ie heeren J. ter Haar Jr. Amsterdam en Mr. R. Pollema, Leeuwarden. In de tweede groep (Noord-Brabant, Utrecht Limburg en Zeeland) zal de uit slag vermoedelijk zijn: 8 Roomsch-Katholieken (onveranderd); 2 S.D.A.P.'ers (winst 1 zetel); 1 Anti-Revolutionair (onveranderd); 1 Chr. Historisch (onveranderd); 1 N.S.B.'er (winst 1 zetel). De eenige Vrijheidsbonder en de eenige Vrijz. Democraat zullen vermoedelijk niet in de Eerste Kamer terug keeren. De aftredende Vrijheidsbonder is Mr. D. Fock en de aftredende Vrijz. Democraat Prof. Mr. Dr. R. Kranenburg. Lasten op gebouwd onroerend goed In een adres aan de Ministerraad wordt om verlaging verzocht Prof Mr P. A. Diepenhorst en Mr J. Ha zenberg, resp. voorzitter en secretaris van de z.g. Contact-comm'ssie, welke ie samengesteld uit de Ver. van Directeuren van Hypotheek banken, de 'Ned. Ver. ter bevordering van het levensverzektringswezen, den Ned. Spaar- bankbond, de broederschap der notarissen in Nederland, den Ned. bond van huis- en grond eigenaren en bouwondernemers en den Ned. bond van bouwondernemers, hebben een adres gericht tot den ministerraad, waarin z opdracht van genoemde vereenigingen onder de aandacht brengen, dat de vertegenwoordi gers dezer veieenigingen in de laatst verga dering der Contact-commissie zich voorname lijk hebben bezig gehouden met het zoeken van een oplossing voor de velerlei moeilijkheden, welke zich voordoen op het terrein van gebouwd onroerend goed. De kern dezer moeilijkheden is gelegen in de steedts dalende opbrengsten daarvan bij ge lijk blijven en stijgen eer vaste lasten en de dientengevolge steeds verder gaande waarde daling van het onroerend goed. Adressanten verzoeken aan de regeering, het daarheen te willen leiden, dat: le de over- heidslasten direct of indirect op de huren druk kende, in den ruimsten zin genomen, worden verlaagd, 2e de overheid zich onthoudt van het bevorderen van of medewerking aan onnoodi- ge woningproductie, 3e het bevorderen van renteverlaging, doordat de regeering invloed op de fondsen uitoefent, de poging tot het converteeren van pandbrieven me»; een lager rentetype zooveel mogelijk te steunen, 4e het verleenen van vr: stelling van zegelrecht voor pandbrieven bii conversie en 5e de kosten van beslaglegging niet preferent te stellen boven de eerste hypotheek. HONSWIJK VpnrlFST ZIJN GASTEN! Naar de „Tel." verneemt hebben verschillende communisten het Fort Honswijk met onbepaalde bestemming verlaten en zijn zij vermoedelijk uitge weken naar België. Er zouden nog slechts drie geïnterneerden in het werkkamp vertoeven! OOSTENDE Casino-Kursaal <20—28 April) Concerten - Attracties 23 AprilHet Koor van de Don-Kozakken De Casino-Kursaal en de Private Salons zijn het geheele jaar geopend 10 pCt. KORTING op de prijzen van Chemisch reinigen van alle Schoonmaak-goederen als: GORDIJNEN, TAPIJTEN. TAFEL en DIVANKLEEDEN Motecht maken. Gegarandeerd glijvrij- maken van Tapijten ALIVELO Export van Tuinbouwproducten Crediet aan exporteurs beschikbaar gesteld VAN TEN HOOGSTE 5 MILLIOEN De Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat u-t het Landbouw Crisis Fonds voor credietverleening aan exporteurs van tuinbouwproducten (fruit, warmoezerijgewassen en vroege aardappelen) een crediet beschikbaar wordt gesteld cot ten hoogste vyf milli- gulden. Dit crediet wordt slechts verleend aan exporteure tot het bedrag van vor deringen uit hoofde van verkoop naar Duitschland van gewassen van den tuin bouw, waarvan de uitbetaling door het Nederlandsch Clearing Instituu; krach tens de desbetreffende bepalingen kan geschieden en nadat van dit instituut advies is ontvangen van de betrekke lijke storting by de Deutsche Verrech- nungskasse. Het crediet wordt verleend to»c het tydstip, waarop de betreffende vordering door het Nederlandsche Clea- ringinstituut wordt uitbetaald. Deze credieten worden verstrekt tegen een disconto va- 4 pCt per jaar met een minimum lpoptyd van 3 maanden. Vereeniging van Scheeps- werktuigkundigen De Vereeniging van Scheepswerktuigkun- digen hield op 6 en 13 April haar twee en twintigste jaarvergadering, resp. te Rotter dam en Amsterdam. De vergadering' was goed bezocht. In zijn inleiding wees de voorzitter, de heer Veenstra, op de slechte toestand in het koopvaardij bedrijf waardoor honderden officieren werkloos rondioopen De toene mende verkoop van schepen wijst er op dat ook de gageverlagingen tot ongeveer op de helft van het peil van 1920, de •-li- krimping der koopvaardijvloot niet hebben kunnen tegenhouden. Op de gageverlagm- gen van de laatste jaren is niet de daling in kosten voor het levensonderhoud ge- volgt Spr. acht een oplossing van het crisis-probleem in de scheepvaart niet nv>- gelijk, zoolang de Regeering geen voor waarden schept, die een gageverlaging wet tigen. Aldus vervalt men in het verzoek om financieele steun vcor de scheepvaart zooals dat door de reeders en de organisa ties aan de Regeering is gedaan. Tenslotte wees de voorzitter nog eens op het gevaar van de communistische en fascistische poli tieke groepen voor de vakbeweging. Hij herinnerde er aan, dat de zelfstandige vak beweging als orgaan In de volkshuishou ding. onder een politieke dictatuur zou ver d wijnen. Het jaarverslag, dat door den secretaris- penningmeester, den hier van Muijlwijk was samengesteld, werd door de vergade ring goedgekeurd. De teruggang van h«t ledental is vrijwel parallel met het vermin deren van personeel door inkrimping van de vloot. Niettegenstaande bleef de finavi cieele positie van de organisatie gehand haafd en werd een bedrag van f10953 57 nu de contributie gereserveerd. Voor extra-uit keering aan leden die crisis-steun ontvan gen, werd f1000 uitgetrokken, terwijl do contributie voor deze leden werd verlaagd- tot f2 per kwartaal. Wijziging der Huisarbeidswet De commissie van prae-advies De voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid heeft benoemd in de commissie welke aan den Raad prae-advies zal uit brengen omtrent een voorontvvprp van een algemeenen maatregel van bestuur en een voorontwerp van wet tot wijziging van de Huisarbeidswet 1933. tot voorzitter Prof l)i J. A. Veraart en tot leden en plaatsvervan gend lid Prof Dr H. W C. Boiduwijk. G. L Domhoff (Kon. Ned. Middenstandsbond) 1 s 1 5 Zetels of -J31 1935 O O O O 5 Z N s 1931 1935 verlies 1931 1935 Anti Rev. Partij 12 10 7 G 7 6 11 7 73 68 5 .144 3S0.810 288.620 "12.76 H.4 Chr. Hist. Unie 9 4 4 G 5 5 9 8 2 61 52 9 308-955 i).10 8.6 27.3 R. K. Staatspartij 3 2 1 12 11 lü 14 7 bl 37 161 154 7 882.475 911.924 St. Geref. Partij 1 4 'A 11 1271 81.840 2.34 0.78 2.1 Herv. Geref. St P. 1 1 1 22.889 Chr. Dem. Unie 3 3 1 1 10 ïo 62.073 1.8 •h. Dem. Partij 1 t 1 1 5 4 18.929 53.064 O.i 1.3 1 s. Kath. 1 4 1 3 S P A. P. 13 13 10 10 9 22 23 G 116 114 91.271 71? tM '90 '1 x t'u." i. Part:: Holl. 1 2 1 6 2 9 12 3 71.071 122.466 2.44 3.ü rt. s. a. p. 1 2 1 3 4 1 71.059 >0 1.4 Vrijz. Dem. 6 4 4 1 5 33 26 7 109.409 i:M06 ...81 4.2 Vrijheidsbond 2 2 3 2 6 7 5 53 29 21 2S4682 292.606 9.76 c Recht en Vrijheid 1 l -f- 1 xrat. Soc. Bew. 1 4 4 3 A 7 39 39 264.180 7.Ü Neutr. Partij 1 1 1 Middenstanders 2 Plaltelanders 3 3 -J.931 0.6S Totaal 50 45 35 47 41 77 82 *T 64 45 1 1 Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit VIER bladen Aan exporteurs van tuinbt jwproducten rdt een crediet beschikbaar gesteld van ten hoogste vijf millioen. De Volkenbondsraad heef' de resolutie is. de eenzijdig ver^raqsverloochening door Duitschland aangenomen en een studiecom missie voor sancties in dergelijke gevallen voor de toekomst benoemd. Er is een ontwerp verdrag van wederkee- rigen bijstand tusschen Laval en Litwinoff overeengekomen. Gemeld wordt, dat 'e S*en Genève het probleem van de verzekering van Oosten rijks onafhankelijkheid reeds feitelijk is op gelost. De conferentie van Rome zal de po litieke en economische reorganisatie van het Donaubekken hebben te behandelen. Rott. Ond. Mij v. Levensverz, Diergaardelaan 39 Rotterdam Agenten gevraagd Mr A. M. Engels, Th. de Groot (R.K.W.V.), Dr Ir A. H. W. Hacke, (pl.vervanger Ir H .1. Scholte), T. van der Heeg (N.V.V.), C. v. (L Lende (N.V.V.), Mr Dr J. J. M. Noback (Centraal Overleg). W. Nieuwland (CN.V.)j mej. A. Polak, Mr B. C. Slotemaker (Verb. Ned. Werkgevers), Mr B. J. M. van Spaen- donck (Alg. R.K. Werkg. Verb.), Dr J. van den Tempel. Hooge onderscheiding voor Dr. Bredius GROOTKRUIS IN" DE ORDE VAN ORANJE-N ASSAU De bekende kunstgeleerde en kunstbescher mer, Dr A. Ez-eaius, die heden zijn SOsten verjaardag viert, is bevorderd tot grootkruis de Orde van Oranje-Nassau. Eere-penning van het Kon. Oudheid kundig Genootschap Als blijk van hun oprechte waardeering voor „e groote en menigvuldige diensten door eten onvermoeïden geleerde Dr Abraham Bredius aan de kunst en df oudheidkunde bewezen, heeft het Kon. Oudheidkundig Genootschap den grijzen jubilaris bij het voltooien van diens SOste levensjaar, de eere-penning van het Genootschap aangeboden. De Koningin naar Boskoop H. M. de Koningin en Prinses Juliana heb ben het voornemen. Dinsdag 23 April in den namiddag de bloemententoonstelling te Bos koop te bezoeken. DE KAASMARKT TE WOERDEN De kaasmarkt te Woerden bestond gisteren vijftig jaar. Aan dit jubileum is geen feei'ea.k karakter gegeven, in hoofdzaak wegen het over lijden, kort geleden, van den heer G. van Eyk, oorzitce- van de Hollandsche vLi va.: Land bouw, die io deze gemeente woociachl: is ge- Onooglijke handen Bij schoonmaak worden Uw handen vaak ruw, rood en onooglijk. Om ze weer snel zacht, blank en mooi te krijgen is Purol het eenige goede middel daarvoor. Uit Oost-lndie VERDUISTERING DOOR PANDHUIS- tEHEERDERS DJOKJA. 17 April (Aneta). Het oadere onder zoek inzake de verduistering door den beheerder van het pandhuis GondomaD nabij Jogja ge pleegd, heeft uitgewezen dat het verduisterde be- crag in totaal f 9C00 heeft bedragen. In tegen- stellmg tot zijn vroegere verklaringen blijkt deze Europeesche pandhuisbeheerder niet al het geldl verdobbeld te hebben, doch een deel te hebben beoraven in zijt. tuio Afgaande op deze aanwij zingen heeft men inderdaad op de aangewezen plek een stuDf'<" 1 ongetroffen, welke contant -•ed en sieraden bleek te bevatten. Het ccntante hedrao was oroot f 5S00. BRUSSEL Ho,el »Chl"en Vert" Bource bil unuooLL de Bp||rs) Augusl 0rtsslIaa{ Nos. 38- 40. Kamers vanaf 2t fr. str. wu'er warm en koud. Ook gel, y. fauiiliën.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1