NATIONALE INA BOUDIER BAKKER ZATERDAG 13 APRIL 1935 TWEEDE BLAD PAG. 5 LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam WAT ONS VOLK TE WACHTEN ZOU STAAN Gisteren namen wij uit „Nederland Waak zaam" over eén stukje onder bovenstaan- den titel waarvan paragraaf V aldus luidde: V. Tot de N.S.B. behooren vooraan staande kapitalisten Hindert op zichzelf niets. Mits zij ook een toonbeeld zijn van hoog optreden. Eén der Zuid-Hollandsoho IJveraars is de heer Mr. Van Hasselt, één der directeuren van de Rottendamsche Bankvereeniging. Deze bankdirecteur gaat dus volkomen accoord met de wijze, waarop de N.S.B.., Dr. Colijn bestrijdt Do Rott. Bank vereen, heeft ecfyter een historie. In 1924 had déze bank het ver zadigingspunt overschreden, 't Was ,,mis" In November '24 werden nominaal 25 millioen aandeelen ingetrokken. Deze ■waren door een consortium met regee- ringsteun (via de Ned. Bank) ingekocht en afgestaan tegen o vergif te van 25000 am o r t isati ébevijzen. Wie was toen minis ter van Financiën, die de Rott. Bank- vereeU. heeft helpen redden? Dat was Minister Colijn. Een pietsje fatsoen had Mr. Van Has selt al moeten zeggen, dat h ij wat an- ders te doen had, dan vooraanstaand en vooraanloopend N.S.B.-er te spelen tegen den redder van zijn Bank in. Wij vermoeden, dat in den N.S.B.-staat de vrijheid minder groot zal zijn. Mr Van Hasselt doet ons thans een schrijven toékomen, waarin Tirij mededeelt „reefds geruimen tijd geleden voor het lid maatschap der N.S.B. bedankt" te hebben alsook dat hij slechts directeur is van het Bijkantoor Coolsingel der Rott. Bankvér- ecniging. De heer Van Hasselt voegt eraan toe een strijd met persoonlijke middelen niet te bewonderen. Nadat wij aan het verzoek van Mr. van Hasselt dus gaarne voldaan hebben, nog eën enkel woord onzerzijds: Ook wij schuwen het persoonlijke in den verkiezingsstrijd. De N.S.B. is echter zóó persoonlijk tegenover bijvoorbeeld regee- ringspersonen, als nog nooit eerder is ver toond geworden in ons land. Het kan noo- dig zijn hiertegenover ook een enkele maal persoonlijk aanwijzend op te treden, om ad- dus tot zuiverder methodes te komen. Misschien gevoelt men dan het onedele der N.S.B. strijdwijze. Van den directeur der Rott. Bankvereeni ging, zij het dan van een bijkantoor, van w-elke bank Dr Colijn toch niet zulk een strijdwijze verdiend had, mocht verwacht worden dat hij tijd en wijze in het leven zou kennen, om een woord van den Prediker aan te halen, en niet zoo openlijk zou zijn opgetreden als vurig aanhanger der regee- ringsvijandige N.S.B. beweging in dezen zoo zwaren economischen tijd voor ons land. Dat Mr van Hasselt thans geen lid meer is, noteerden wij. Een bankdirecteur moet zichzelf nu eenmaal in het leven bijzondere remmen aanleggen. Er is geen partij, welke over meer geld beschikt dan de N.S.B. bij deze verkiezingen. Er wordt verteld, dat bankdirecteuren, naast andere economisch vooraanstaande personen, zeer veel geld verzameld hebben voor deze actie. Gevoelt de heer Van Hasselt nu, die natuurlijk niet gedacht heeft aan de geschiedenis van 1924, in w-elk jaar de Rott Bankvereeniging den onbetaalbaren steun van Dr Colijn heeft mogen genieten, dat hij het zelf in zijn hand had, zoo weinig mogelijk genoemd te worden in het rumoer van den feilen ver kiezingsstrijd? Of de heer Van Hasselt daar voldoende Voor gezorgd heeft, kan hij het allerbeste zelf beoordëelen. Hij zal het ons niet kwa lijk nemen, dat wij het als onzen plioht achten in dezen zwaren tijd voor land en volk vlak aohter de regeering en achtér Dr. H. Colijn te srtaan. De N.S B. heeft al heel w-at menschen .van streek gebracht, dié er later spijt van tullen hebben. Minister Colijn op de Veluwe Minister Colijn, die nog eenigen tijd rust zal moeten houden, heeft voorloopig zijn intrek genomen in hoted „De Zelven", bij Loenen (G.) Tegen onwelvoegelijke kleeding De Ned. Reisvereeniging voor Katholieken heeft een adres gericht tot H. M. del Ko ningin, waarin verzocht wordt om over heidsmaatregelen tegen de onwelvoeglijke kleedij, o.a. bij Ihet zonnebaden, in onze badplaatsen. DE N.V. INDUSTR1EBANK IN LIMBURG De eerste vergadering der aandeelhouders In het Gouvernementsgebouw te Maas tricht heeft de eerste aandeelhoudersverga dering plaats gehad van de N.V. Industrie- bank in Limburg. De voorzitter, de Com missaris der Koningin in die provincie, Mr E. O. J. M. baron van Hövell tot Westerflier, heeft daarbij een rede gehouden, waarin hij de wordingsgeschiedenis van deze bank uit eenzette en dank bracht aan de publiek rechtelijke lichamen, die in het kapitaal hebben deelgenomen, en aan de provincie Limiburg die door haar besluit tot deelne men voor 100.000 een prachtig voorbeeld gaf. Er was alle reden om een op de industrie ingestelde credietinstelling in hél leven te roepen, aldus spr. Eenerzijds toch kan daar door do werkgelegenheid vergroot worden, anderzijds opent men de gelegenheid tot kapitaalvorming in eigen land Ons land aldus spr. zal het best ge diend zijn door de uitbreiding der toestaande kleine en midden-groote industrieën of door nieuwe oprichting dezer industrieën. Er moest een industriebank komen die een taak zou moeten vervullen, die de Nederlandsche banken niet kunnen vervullen en die tevens het beleggend publiek zou moeten toonen, dat men nog vertrouwen imag stellen in de Nederlandsche industrie. Met welk succes de plannen voorloopig bekroond zijn, blijkt uit het feit, dat tot op heden in het kapitaal der Industriebank werd deelgenomen voor 4.407.750. Daarvan komt 100.000 op rekening van de provincie en ruim 250.000 op die der gemeenten. Vier enzeventig gemeenten besloten deel te nemen in het kapitaal der Industriebank, 31 wezen het verzoek tot deelneming van de hand en in 13 gemeenten werd nog geen beslis sing genomen. Het doel der Bank is het venstrekken van credieten aan en het verrichten van finan cieringen op andere wijze van bestaande en op te richten induslrieele ondernemingen in Limburg en het verleenen van steun, mede werking en tus6chenkomst bij het verleenen van credieten door derden. In het algemeen gaat de Vennootschap niet over tot het verrichten van werkzaam heden, welke geacht kunnen worden te be hooren tot de taak, welke in het algemeen door de dépositobanken in Nederland wordt uitgeoefend. Het aan een onderneming te verstrekken crediet is beperkt tot 40.000 en alleen met algemeene stemmen kan de Raad besluiten dit maximum te overschrij den. Economisch Technologisch Instituut en Industriebank zijn een eerste stap in de richting der geordende industrie-uitbreiding en industrie-vestiging in Limburg. Moge, aldus spr, indien daaraan behoefte is, onze bank tot een nationale uitgroeien en haar hoofdzetel in deze, Nederlands' toe komstige industrieprovincie, gevestigd blij ven. Spr. eindigde met de hardgrondige bede, dat Gods onmisbare zegen moge rusten op den arbeid dien de Industriebank voor Limburg aanvangt. Naar de voorzitter tenslotte mededeelde, zal op 3 Mei as. een algemeene vergadering van aandeelhouders worden gehouden, waar in tot benoeming van den definitieven raad van beheer zaj worden overgegaan. Het Kanaal AmsterdamBoven-Rijn Conflict belemmert voortzetting der werkzaamheden Naar wij vernemen, komt het kanaal- werk voor den zijtak van het kanaal Amsterdam—Boven Rijn tusschen Jut- phaas en Vreeswijk bnnen enkele da gen stil te liggen, tengevolge van bij de uitvoering van 'het werk gerezen moei lijkheden. De orzaaik van de moeilijkheden is ge- lefcen in een conflict tusschen den aan nemer van het werk en de onder-aan nemer, de firma den Breejen van den Bout Daar het werk is tegengevallen door verzakkingen en andere tegenslagen, meent dé onder-aanneemster, het niet te gen den vastgeetelden prijs té kunnen voltooien, indien de aannemer, die in middels failliet is gegaan, niet voor de extra-kosten opkomt Door het stilleggen van het werk zal een groot aantal werklieden broodeloos wordeh Vacantiekaarten bij de Spoorwegen Naar wij vernemen zullen de vacantie kaarten dit j,aar behalve van 1 Juni tot en met 15 September ook verkrijgbaar gesteld worden van 19 tot en met 24 April en van 7 tot en met 12 Juni. 15 April 1875 15 April 1935 Nederlands beste romancière Van Ina Bou- dier Bakker heeft elke Ne derlander, die zich voor lite ratuur inte resseert, iets, meestal veel gelezen. In geregeld tempo, d'eed deze schrijfster een gansdie rij werken, speciaal romans het licht zien en dat alleen reeds is een factor van betoekenis voor de aandacht van het publiek. Een schrijver, die jaar na jaar niets van zich laat hooren, wiens productie stilaan of opeens stil staat, wordt in den regel vergaten, zijn vroeger werk raakt uit de belangstelling weg. Zie hier, het belangrijkste, dat Mevr. Boudier Bakker schreef: „Machten" (1902), „Het Beloofde Land" (1903), „Verleden" (1903), .Zorgen" (1903) „Wat komen1 zal" (1901), „Kinderen" (1905) „Het hoogste recht" (1900), „Grenzen" (1907), ..Armoede" (1908), „Een dorre plant" (1909), „Bloesem" (1912), „De on geweten dingen" (1915), „Het Spiegeltje" (1917), „Aan den Overkant" \1920)„De mo .erne vrouw en haar tekort" (1921). „In de engte" (1922), „De blijoe geboorte" (1923), „De Straat" (1924), „De Moeders" (1925), „Springvloed" (1926), „Dans" (1926) „Tooverlantaarn" (1928), „Twee voeten" (1928), „De klop op de deur" (1930), „Het kind in den strijd met leugen en vrees" (1932), „De verschijningen der menschen- ziel in het sprookje" (1932), terwijl op komst is een nieuwe roman: „Jacoba vau Bei j eren" Toch is het riet uitsluitend haar gestadige productie, welke lna Boudier Bakker de aandacht heeft bezorgd van het Nederland- sche publiek, maar vooral de kwaliteit daarvan. Ina Boudier Bakker heeft boeken gegeven die kenmerkend zijn voor de Nedei landschi romankunst van dezen tijd, die als docu menten van een geesteshouding en tijdsty- peering hun waaide behouden voor het rut geslacht, die door hun scherpe psychologi sche analyse, welverzorgde compositie, nauwkeurige milieuschildering, beheerschte taal zioli zullen handhaven, als biet groot ste deel der hedendaagsche romanproduc tie aart de vergetelheid zal zijn toegevallen. Ina Boudier Bakker is een zeer conecienti- euse schrijfster. Zij schrijft en herschrijft. Dr. RittPr in zijn boek ovör haar leven werk: jDe Veilelstcr weerspiegeld", deelt daarover mee: „Ze schrijft eerst in het klad en werkt het klad dan om. Boeken die driemaal ge schreven zijn, vormen geen zeldzaamheid. Dit schaven en ciseieeren van haar werk is niet. het eonige opmerkelijke. Zij neemt vaak heele stukken weg, heele hoofd stukken uit ,De klop op de deur" zijn ge sneuveld onder deze onbarmhartige zelf- critiek. De stukken, die prijsgegeven worden, zijn dikwijls fragmenten, waaraan zij per soonlijk is gehecht". Als hoofddoel van haar schrijven heeft Ina Boudier Bakker eens aan een intervie wer (André de Ridder) aangegeven: „men schen levend te heelden in btun onderlinge verhoudingen, hun innerlijkgn en uiterlij- ken strijd" Dit verklaart de opzet van vele van haar Inspectie der militaire luchtvaart Bij K. B. is ingesteld de inspectie der mili taire luchtvaart te Soesterberg. Do militaire luchtvaart béstaat uit den staf der militaire luchtvaart en bet lucht vaartbedrijf De staf van de militaire luchtvaart zal bs staan uit: 1 generaal-majoor of kolonel, in specteur van de militaire luchtvaart (dec.e functie kan ook door een reserve-opperoffi- cier worden vervuld). 1 luitenant-kolonel, majoor, kapitein of ritmeester. 1 eerste-luitenant-adjudant (kan bij bevor dering tot kapitein of ritmeester in zijn func tie worden gehandhaafd). Voor de beide laatstgenoemde betrekkin gen worden zoo mogelijk officieren-vlieger of -waarnemer bestemd, bij voorkeur 1 of ficier van elk van die kwaliteiten. Benoemd is tot inspecteur der militaire luchtvaart de reserve-luiténant-generaal M. Raaymakers. van het wapen der genie. De kolentoeslag stopgezet De Minister van Sociale Zaken beeft od een desbetreffende vraag van hét Amster- damsohe gemeentebestuur medegedeeld, al dus de „Tel.", dat. vanaf heden geen kolen- toeslag aan ondersteunden meer verstrekt mag worden. Van het balcon van het „Grand Hotel Borromeote Stresa, waanr de gedelegeerden naar de conferentie op Isola Bella verblijven wapperen de vlaggen der deelnemende landen. tv* vujvcn booken, in „Armoede" bijv. hebben wij een roman van zeer gecompliceerde familiever houdingen, en in „De klop op de deur" tee kent de schrijfster de familieverhoudingen zelfs gedurende eer.ige geslachten. Dr Gil- lee meent, dat dit geen willekeur is: „Zij heeft lange jaren haar moeder die bij haar inwoonde verzorgd. Zoodoende was zij steeds met een andere generatie bezig, evenals zij dar. was met een jongere, de kin- déren'. (Ina Bakker begon haar loopbaan als onderwijzeres). De voornaamste trek van Ina Boudier Bakkers werk is de karakterteeke- ning, de toekening dus van „de innerlijke 1 uiterlijke strijd". En dan is het bovenal die strijd, welke de mensch hoefi te voeren tegen de levens leegte, die hij wel te vervullen poogt met zooveel dingen van tijdelijke waarde, doch die blijft schrijnen, de blijvende armoede: ,.er schuilt pen armoede in ieder menschen- bestaan". „Tenslotte blijft ieder eenzaam, naast dengenc. die hem het liefst is". De teekêning dier geestelijke armoede, dat gebrek aan ware levensvrede, geeft aan het werk dezer romanschrijfster een pessimistische kleur. Is het pessimisme haar persoonlijke levensbeschouwing? Aan Ph, Molkenboer verklaarde zij: „Toen ik nog jong was ge'oofde ik, zooals ik nu nog doe Ik zou niet kunnen leven zonder dat". Gelooven, ja, maar bet ls de vraag, waar aan? Ook de humanist gelooft Er is in het werk van mevr. Boudier Bak ker wel een pessimistische noot, een som bere grondtoon, doch het is niet zwartgal lig. niet leverewerbitferd. Er Ls nok een volheid van liefde en geluk, ondanks de worm. die er aan knaagt, lietde in het zoekend tastan van een zich ontwik kelende verhondiing tusschen jonge men schen, in het volle harmonische huwelijk, in de verhouding vooral van ouders en kin- Voor de nooden van het kinderleven, voor de nooden van het vrouwenleven heeft, deze schrijfster een open 00e. In haar romans heeft zii de wonder, en zonden van eigen eneratie. als gevolg van verkperde opvat tineen en toestanden op het gebied van hu welijks- en gezinsleven geteekend, in haar moed ice hoekje ,Pe moderne Vrouw en haar tekori" heeft zii het vraagstuk van het vrouwenleden in nnze maatschanpij fel be licht. Wanneer zij in de inleiding van dit V>ekie de emanrinatie van de vrouw getee kend heeft, besluit zij met de klacht, die zij dan in het verdere van haar geschrift nader uitwerken zal" „Het nieuwe bezit is misbruikt in gebrek a^n onderscheidingsvermogen. Wij hebben 'aarloosd het kostelijkst geschenk., dat. vrouwen van onze moeders meekregen: de stem van on* hart". De stem van het hart, die diepe, warme stem van een liefdevol bart in haar werk te hebben laten spreken, zóó, dat wij er door ontroerd zijn „zooals het, de schrijfster zelf ontroerd heeft", dat is de hoogste lof, welke men aan „Nederlands beste romancière" op haar zestigste jaardag toekennen kan. Zij heeft vele gave gijke kunstwerken aan onze literatuur toegevoegd en het vertrouwen leeft in ons, dat deze rijke sohrijversbloei ons ook in de toekomst nog vele rijpe vruch ten brengen zal. In 1934 aan polishouders uitgekeerd- ,15 millioen gulden BILLIJK VERZOEK Dat ingewilligd behoort te worden Dat is het toppunt, zei iemand. De Duit- schers, die Dinsdag naar het interneerings- kannp zijn overgebracht, willen er uit en zijn als protest een hongerstaking begonnen; terwijl geestverwante emigranten onder el kaar. een solidariteitsstaking hebben gepro clameerd. Het komt mij voor, dat aan deze billijke verzoeken met welwillendheid voldaan moet worden. Deze gasten van Nederland achten het beneden hun waardigheid om de moeilijk heden, waarvoor wij staan, te vergrooten. En ze wenschen ons niet tot last te zijn of onze uitgaven te vergrooten. Dadrom weigeren ze van ons armoedje mee te eten. Zie eens, het was ze van harte gegund. Hier in Nederland wordt een bete broods met den vreemdeling gedeeld. We willen onze gastvrijheid hoog houden. Doch we mogen ze niet opdringen. Dat verbiedt de etikette. En het zou er op lijken, alsof men gasten in een kamer opsluit. Dat mo gen wij niet doen. Ik adviseer dus om de schotel eenvoudig weg te zetten, wanneer de nieuwe Honswijkers ze weigeren. Bovendien wil ik deze menschen volko men v r ij laten, 't Is toch geen verhouding, dat zeventien Nederlanders op zeven vreemdelingen moeten passen. Die zeven be seffen dat en willen ons deze kosten be sparen. Uitnemend; laat ze gaan. Zooals een visch pas in 't water waarlijk vrij is; zoo gevoelt zich niemand i n den vreemde volkomen vrij. Breng daarom deze menschen op staande voet terug naar het land hunner vaderen; het volk, dat zij liefhebben cn de Heimat, welke hen dier baar is, als het plekske grond, waarvan de dichter zong. Summa summarum: laten wij ons niet bespottelijk en gehaat maken door dokters naar Honswijk te sturen om de nieuwe be woners te plagen met kunstmatige voeding en teedere bewaking; doch laten we de bil lijke verzoeken eerbiedigen en toestemmen met een leege maag, als men de zware Hol- landsche kost nu eenmaal niet verdragen kan, linea recta de grens over. P-S. Ten overvloede wordt aan 't boven staande toegevoegd, dat gelijk men weet elke humor nadrukkelijk uit ons blad geweerd wordt. ONZE BOTERPOSITIE Nog geen verhooging van het mengpercentage Amerika komt op de markt Zooals men zal weten is thans onze boter- positie zoo, dat we met een zoo groot sur plus zitten, dat er geen doorkomen aan is. Men heeft het vorig jaar ruim 10 millioen Kg. zoo goed als cadeau ge daan aan Engeland, nl. voor een mid- denprijs van 39 cent per Kg. voor welke prijs men ongeveer 17Vfc mil lioen Kg. er heen exporteerde bij een normale export van 6 h 7 millioen Kg. Men zou denken dat een verhooging van het mengpercentage van boter door margarine de aangewezen weg was en verwachtte dit dan ook. Het blijkt echter, dat dit verkeerd gedacht is, tenminste volgens door ons ingewonnen inlichtingen omtrent het standpunt der re- geeringsorganen in dezen. Hierbij wees men er op, dat het aspect, dat onze boterpositie vertoont, den laatsten tijd een groote afwisseling heeft te zien geven. Het spreekt vanzelf, dat de loop der gebeurtenissen op dit terrein met groote aan dacht wordt gevolgd. Zooals bekend is, was met ingang van 13 Januari jl. het meng percentage van boter in de margarine terug gebracht van 25 op 15 pet. Deze maatregel as eenerzij ds het gevolg van de (overigens geheel normale) sterke daling van de boter- productie en anderzijds gegrond op de mee ning, dat het zeer wcnschelijk moest wor den geoordeeld, het op de Engelsche markt erworven afzetgebied te blijven voorzien, ten einde het gewonnen terrein aldaar niet meer te verliezen. Sindsdien steeg de boterproductie aanmerkelijk en werd er van verschil lende zijden bij herhaling op aange drongen, het mengpercentage voor do margarine weer op 25 pet. te brengen Hiertoe werd vooralsnog echter niet overgegaan. Verwerkt in de marga rine toch brengt de boter feitelijk niet meer op dan de prijs van de grond stoffen van eerstgenoemd produet, zijnde een aanmerkelijk geringer be drag dan bij export van de boter wordt verkregen. Met het oog op de inkomsten van het landbouwcrisisfonds dient dus de verhoo ging van het mengpercentage zoolang mo gelijk te worden uitgesteld, waarbij nog komt, dat handhaving en zoo mogelijk uit breiding van den boterexport naar Engeland de reeds genoemde redenen aanbeveling verdient. Bovendien heeft ook de boterposi tie ondanks de zelfs boven het normale uitgaande seizoenstijging eenige ver betering ondergaan door het in dp markt komen van Amerika voor ons product. De export daarheen heeft aanzienlijke afmetingen aangenomen, hetgeen zich weerspiegelt in het oploo- pen van de zoogenaamde Leeuwarder commissienolexing. Als gevolg hiervan kan het tijdstip om tot verhooging van het mengpercentage over te gaan op dit oogenblik nog niet als aange broken worden beschouwd. Men gaat de si tuatie evenwel van dag tot dag na om, zoo dra de noodzakelijkheid dwingt, tot verhoo ging van het mengpercentage te besluiten. Christelijke Marinevereenigingen Een afdeeling te Vlissingen gesticht Nadat de voorzitter der Chr. Marine-ver- eeniging. de heer E. Bos van Den Helder in het Militaire Tehuis te Vlissingen een propaganda-rede had gehouden, werd al daar een afdeeling opgericht In het voorloopig bestuur namen zitting de vloot-predikant, Ds. v. d. Giessen. de huisvader van het tehuis voor militairen de heer v. Benthem en <*n u' de Marinecantine, de huur ;ic Wit, De moeilijkheden in het diamantbedrijf Op het Departement van Financiën hoeR gisteren een conferentie plaats gehad in verband met de moeilijkheden, die voor onze diamantindustrie zoozeer vergroot zijn door de Belgische devaluatie. De moeilijkheden van deze industrie zijn uitvoerig bespraken. De regeering zal, nagaan of en zoo ja welke maatregelen ten deze kunnen worden genomen. Een en an der zou ook afhangen van het besluit der Belgische regepring inzake de door de Bel- eisehe werkgevers toegestane loonsverhoo- ging van 30 pCt., welk besluit heden zou worden genomen. De steenkool-contingenteering De Commissie van Advies voor de Crisis- Invoerwet heeft de myndirecties uitgenoodigd, heden naar Den Haag te komen, ter kennis geving van wenschen en bezwaren betreffende eventueele voortzetting van contmgenteering ran steenkolen, cokes en steenkoolbriketten. Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit VIER bladen waarbij inbegrepen het Zondagsblad Blz. 2 Op de conferentie te Stresa is de atmosfeer opgeklaard, doordat Duitschland zich be reid heeft verklaard toe te treden tot een uiet-aanvalspact in het Oosten, zelfs indien osnige andere onderteekenaars van dit pact ouderling afspraken omtrent een overeen komst voor wederzijdsche hulpverleening zonden hebben. Frankrijk heeft zijn eischen voor een Volkenbondsresolutie tegen de Duitsche herbewapening gematigd. Te Rostock in Duitschland is een pastoor tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroor deeld. Blz. 3 Te Nijmegen is bij een brand een vrouw om het leven gekomen. Te Maastricht is de eerste algemeene ver gadering gehouden van aandeelhouders van. de N.V. Industriebank voor Limburg. Geen verhooging van het mengpercentage voor margarine is nog te wachten. Men heeft nog hoop op Amerika. Te Utrecht is heden de jaarvergadering gehouden van de Vereen, tot Bevordering van Chr. Onderwijs aan achterlijke en zenuw zwakke kinderen Het Zondagsblad van heden 'bevat o.m.: Meditatie, „In de tijdens weken", vers van A. Wa penaar. Letterkundige kroniek van A. Wapcoaar; Diverse dichtbundels. ..Week-end meubelen van Rietveld", door P. J. Risseeuw. Van bonle dingen ..Iets over citroenen'1 door G. K. A. Noohebel. -P-én avond gast vao de N en Z. H. Red- d ngmaatschappïj" reportage van Bert Bakker en Leentje Hagen. „Christus wacht", vers van Jo IJpma. „Vormelijke nederigheid" door Drs. A B. W. M. de Kok. ..Levenslicht" kort verhaal van J. B. van Dijk. Jeugdrubriek. Kleuterkrantje. Dames, om ook kennis te maken met onze voortref felijke Amilda-huidcrême ontvangt U bij een tube Ivorol-tandpasta tijdelijk een tube Amilda gratis. Ivorol in tuben van 60 en 40 cL Verkrijgbaar in alle voorname zaken. „Wat Mijnhardt maakt is goed". Burgemeester G. B. Fortuyn Zijn afscheid van de drie gemeenten Burgemeester G. B. Fort u ij n heeft af scheid genomen van den gemeenteraad van Langerak, Nieuvvpoort en Groot-Ammers In verband met den pensioengerechtigden leeftijd had de heer Fortuijn eervol ontslag uit zijn ambt gevraagd. De heer Fortuijn werd in 1897 burgemeester van Zwammer- dam en in 1917 burgemeester van de drie bovengenoemde gemeenten. MUTATIE BIJ RADIO-RAAD Zooals men weet, was de heer E. P. Weber ambtenaar bij het Hoofdbestuur der P.T.T. sinds de oprichting gedetacheerd bij den Ra dio-raad als secretaris van dein Raad. Naar wij vernemen zal deze detacheering thans een einde nemen en keert de heer Weber naar het Hoofdbestuur der P.T T terii" De heer Mr. de Gaay Fortman, tweede secretaris van den Radioraad, zal nu voor loopig de functie van eerste secretaris ver vullen. Werk van leerlin gen op de tentoon stelling van de jubileerende Eer ste Rotterdamsche Ambachtsschool straat te Rotter dam. Een keu rig, stijlvol hoekje

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5