SbonnementBprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 4- portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/a ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Dagelijks verschijntnd Nieuwsblad voor Leiden 3n Omstreken Bureau: Breestriat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5451 ZATERDAG 13 APRIL 1935 15e Jaarganr aiibertenttepripen: Van I tot 5 regels1.17'/i Elke regel meerf 0.22'h Ingezonden Mededeel ingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17'/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 Over de geheele linie De beteekenis der komende Statenverkiezing Nog slechts luttele dagen scheiden ons van de belangrijke electorale ge beurtenis. die aanstaande is. Er is nog tijd, zij het ook dat deze beperkt is en met den dag beperkter wordt, om zich rekenschap te geven van het gewicht der beslissing, die we tegemoet gaan. Want erkend moet worden, dat haar beteekenis niet gemakkelijk kan worden over schat. En toch staat men voor het feit, dat de waarde eener Sta tenverkiezing maar al te vaak wordt onderschat, dat men niet voldoende oog heeft voor de uiteenloopende en belangrijke consekwenties, die aan een stemming van leden der Provinciale Staten verbonden zijn. De beteekenis van de Statenstembus wordt door niet zoo weinigen te laag aangeslagen. Men is geneigd haar waarde af te meten naar het onmiddel lijke doel, dat een dergelijke verkiezing beoogt, namelijk het bestuur der pro vincie. En wanneer men het gewicht van het gewestelijk beleid verge lijkt met de beteekenis van het bestuur des .lands of der gemeenten, dan is fluks de balans opgemaakt en valt het resultaat ten nadeele uit van het eerste. Ten gunste van deze redeneering valt inderdaad wel een en ander te zeggen. Immers, wanneer men vergelijkingen gaat maken met het lands bestuur, moet zonder voorbehoud worden er kend, dat dit van primordiale beteeke nis is. Wanneer een Kamerverkiezing op handen is, wanneer het gaat om de samenstelling van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, geven de kiezers een aanwijzing omtrent de vraag in welke richting zij wenschen dat ons vaderland zal worden bestuurd. Daar bij gaat het om de groote lijnen van het landsbeleid, daardoor wordt invloed uitgeoefend op eventueele wettelijke maatregelen, die' zullen worden aan de orde gesteld. Van niet geringe beteeke nis is daarbij ook wijl het gaat over de allergewichtigste vragen van lands bestuur of aan de invloed der Chris telijke beginselen bij wetgeving en be stuur ruimte zal worden gelaten dan wel of dit element volledig zal worden buitengesloten. In waarde daarmee te vergelijken is een Raadsverkiezing niet. Wel gaven de laatste tientallen jaren een buiten gewone uitzetting der gemeentelijke bemoeienissen te aanschouwen, wel werden de bedrijven en takken van dienst vermeerderd in tal en uitgebreid, wel kreeg de plaatselijke wetgever ge legenheid om meerdere materies bij verordening te regelen, wel bleek bij de uitbreiding der gemeentelijke taak ook het Christelijk beginsel in meer dere toepassing te erlangen, maar met het landsbestuur kan het ge meente beleid zich in beteekenis niet meten. Het gewicht eener Raadsverkie zing hoe beteekenend op zichzelf blijft daarom bij dat eener Kamerver kiezing ten achter. Maar nu de Staten stembus. Zij beslist over de samenstelling der Staten van het gewest, die een taak hebben van in de regel practische aard. Het beleid der Staten gaat over aan gelegenheden, bijna zonder uitzonde ring liggend in de zoogenaamd neutrale zone, aangelegenheden, die bovendien weinig in getal zijn. En van hoe geringe importantie het gebied der gewestelijke belangen is moge blijken uit het feit, dat de Staten in den regel niet meer dan tweemaal per jaar samenkomen. Aldus redeneerend is meer dan een van oordeel, dat aan een Statenverkiezing overwegende beteekenis moet worden Is dit betoog juist? Kan deze voor stelling van zaken worden aanvaard? Raadpleging der feiten zal doen zien, dat deze meening toch inderdaad niet hcudbaar is. Niet om de beteekenis der Statenverkiezing speciaal met het oog op de provinciale taak zelve. Maar ook niet wanneer men de stemming der Statenleden ziet in verband met de andere electorale gebeurtenissen en let op de onderlinge samenhang. De provinciale werkkring is beperkt, de gewestelijke arbeidssfeer niet uit gestrekt. Immers, een enkele bijzondere zitting daargelaten komen de Provin ciale Staten in de regel slechts twee maal per jaar samen. Dit feit moet worden erkend, al dient da'arbij tevens te worden vermeld, dat het werkingsgebied van de Staten der onderscheiden provinciën zich niet on aanzienlijk uitbreidde. Het beheer der bedrijven neemt in de tegenwoordige Statenpolitiek een ruime plaats in. Pc werkkring van het dagelijksch bestuur der provincie, van Gedeputeerde Sta ten, kreeg allengs een zoodanige om vang, dat het lidmaatschap van dit col- in de grootste gewesten langzamer hand den geheelen mensch ging vragen. En in vragen van bedrijfspolitiek, var krankzinnigenverpleging, van Zondags rust, van subsidieverlening, van admi nistratieve rechtspraak enz. spreekt het Christelijk beginsel herhaaldelijk mee. Zoo is de beteekenis eener Statenver kiezing alleen reeds met het oog op de gang van het gewestelijk bestuur niet zonder belang, Er wordt beslist over de richting, waarin het provinciaal beleid in de eerstkomende vier jaren zal worden uitgeoefend. Er is echter meer. Is een Kamer verkiezing van be teekenis voor de regeering en het be stuur des lands, ligt het gewicht van een Raadsverkiezing in haar gevol gen voor het gemeente beleid, de Staten stembus geeft niet enkel richtlijnen voor het gewestelijk bestuur. Bij een Statenverkiezing is tevens de lands politiek zoowel als de gemeentepolitiek ten nauwste betrokken. De landspolitiek. Immers, de gezamenlijke leden van de Staten dei onderscheiden provinciën hebben tot taak de Eerste Kamer der Staten-Gene raal samen te stellen. Wie zijn stem uitbrengt voor de Staten, stemt der halve langs indirecten weg tevens voor de Eerste Kamer. En in aanmerking nemend het groeiend aanzien, waarin de Senaat zich de laatste jaren mag verheugen en lettend op de toenemende- invloed, die er van haar arbeid uitgaat op wetgeving en bestuur, mag de Sta tenverkiezing voor ons landsbeleid van overwegende beteekenis worden geacht. Van niet minder gewicht is de dag van 17 April voor gemeentebestu ren, voor p o 1 d er- en water- s c h a p s besturen. Want gelijk bekend is, behoort met name tot de taak van Gedeputeerde Staten, dat deze colleges toezicht uitoefenen op de gestie der dusgenaamde lagere besturen. Dat dit toezicht ten aanzien van de gemeente besturen de laatste jaren ten gevolge van de financieele nood niet weinig is verscherpt, wordt dagelijks bevestigd. Dat de controle in deze tijd nauw gezetter is dan voorheen, kan niet on gerijmd heeten, daar toch de financiën van Rijk, provinciën en gemeenten een nauwen samenhang vertoonen. En evenmin kan worden betwist, dat menig Raadscollege zelf zich door gebrek aan zelfcontrole en zelftucht en door een roekeloos geldelijk beleid deze niet be- inmenging op den hals heeft al waarschuwen we in deze ernstig om niet te generaliseeren. Uit het vorenstaande blijkt intus- schen wel, van hoe groote beteekenis de beslissing is, waarvoor de kiezers straks worden gesteld: de Statenstem bus betref het beleid der publieke or ganen in de meest ruime zin, zij is van vérstrekkende beteekenis, zij gaat over de geheele linie. Op al die terreinen van staat, provin cie en gemeente, vragen de Christelijke beginselen toepassing. Hier minder, daar meer. Maar naar Anti-Revolutio naire opvatting moet gansch het pu blieke erf voor onzen Koning worden Zóó gezien, is de Statenverkiezing niet een gebeurtenis, die weinig onze aandacht behoeft te boeien of wellicht kan worden veronachtzaamd. Trouwens al was de beteekenis minder groot, dan zou ook om onze toewijding en in spanning worden gevraagd, omdat de Christen nooit in ruste is bij zijn aard- sche taak. Hoeveel te meer, nu de Statenstem bus van 16, 17 en 26 April a.s. haar be slissing geeft over de heele linie! DESKUNDIGE WAARDEERING Eenige tijd geleden sprak op een „neu trale" bijeenkomst (we zullen het niet na der aanduiden, omdat het er verder niois toe doet) een vrijzinnig officier, die van 't begin dezer eeuw af in Oost-Indië vertoefde, over de koloniale politiek van Nederland. Aan 's mans vrijzinnigheid viel niet te twijfelen, want hij gaf hoog op van het humanisme, door ons toedoen in Indië ge ïmporteerd en dat stesas meer het heiden dom verdringt. Wel rees bij ons twijfel aan 's mans on partijdigheid en breede blik op staatkundig terrein. Want sprekende over Nederlandsche staatslieden,, die invloed geoefend hebben op de nieuwe koers der koloniale politiek, werd enkel de naam van Mr D. Fock noemcL In waardeering voor hetgeen Mr Fock als kamerlid, als minister en als onderkoning voor lndië gedaan heeft, doen wij natuur lijk voor bedoelden spreker niet onder. Wij hebben steeds met belangstelling en bijna steeds met groote instemming gevolgd wat deze liberaal \an Uooge statuur durfde en Maar het leek ons toch wel een groote leemte in de overigens belangwekkende redevoering, dat niemanu anders genoemd werd dan hij. Misschien is het te veel ge vergd van een liberaal officier om op de hoogte te zijn van de sLijd, welke Mr Keu chenius voor een ethische koloniale poli'iel» gevoed heeft; maar dat de spreker zelfé de naam niet noemde van den luist ontslapen Idenburg, die vele ,iarei» gouverneur gene raal was gedurende sprekers aanwezigheid in Indië; zie, dat-tivf ons diep. Met het thema: „in 1902 hield Mr Fock een groote rede over onze roeping tegenover Indië en daarmee begint de nieuwe geschie denis", kunnen wij geen genoegen nemer. Gelukkig, Mr Fock denkt er ook anders over dan zijn geestverwant. Want dezer da gen herdacht hij op zeer waardeereride wijze zijn oud-ambtgenoot in veelvuldige fuuetie- Hij getuigt van Idenburg, dat deze gedu rende verscheiden jaren een belangrijke gelukkige invloed heeft gehad op het stuur van onze overzeesche gewesten. Hij herinnert ei aan, dat l«'le:.burg reeds bij zijn eerste optreden in 'i9 Tweede Kamer eeo politiek van zedelijke verphehting heeft aanbevolen en dat hij gedurende zijn eerste ministerschap van Koloniën het voorstel heeft gedaan tot kwijtschelding van schuld van Indië aan het moederland, als oplos sing van de opgeworpen kwestie der eerc- schuld. Mr Fock gaat na, wat Idenburg in Indië en Suriname tot stand bracht en besluit aldus: „De ontwikkeling van de gang van zaken, waardoor Indië, zij het dan onder contróle en toezicht van Nederland, meer in Inlië zelf moet worden bestuurd, waardoor de in gezetenen, zoowei plaatselijk als voor ge heel Nedcrlandsch-lndië, in officieele colle ges, zich over de wetgeving- kunnen uiten en kunnen meespreken, is met Idenburg» medewerking en deels onder zijn leiding tot stand gekomen. En men zal moeten er kénnen, dat die ontwikkeling toejuiching verdient en dat men Idenburg voor zijx» werk dankbaar moet zijn." Gansch weldenkend Nederland denkt dankbaar aan Idenbnrgs wérk hier en el ders en zijn naaste geestverwanten zullen de volgende week niet vergeten het verma nend woord, dat Idenburg zoo vaak gespro ken heeft als de stem-lag in zicht was. Echter, dit mag niet het een en al zijn. Een politieke rede, wélke enkel de dwaling bestrijdt, blijft naar >nze opvatting beneden de maat. Wij moeten dat overlaten aan hen, die louter van negativisme leven Partijen, die zelf niets meevoeren dan op geblazen bagage of goederen onder valscli etiket, kunnen nu eenmaal niet anders. Ze doen enkel aan afbraak en mocht de partij, waarop zij parasiteeren, wegvallen, dan wa» hun werfkracht ook zoek. Anders staat het mei ons. die door de historie heen een schat van beginselen met- voeren, waarop wij me! dankbaarheid mo gen wijzen. Omdat aan de toepassing van die beginselen de zegen voor ons volk hangt. Daarom mag zelfs in onze negatieve be strijding het positieve element niet ontbre ken. De dwaling verwerpen, de leugen be strijden; ja, maar dan ook de waarheid ver kondigen en aanprijzen. Ziedaar onze roeping. Verwerping van wat niet deugt, is noodig doch onvoldoende; kleur bekennen en lijnen trekken; dat wordt van ons gevraagd, NUMMER EEN IS DE VAN BOMMEL SCHOEN 1 Kwaliteit van de hoogste klasse Mode- en pasvorm ongeëvenaard Vraagt reizigersbezoek Fa.Wed.l.P.VABOMMEL-MOERGfSIEL *4* POSITIEVE TAAL „Dr. Colijn heeft op die politieke bijeen komst een paar uur gesprokenen geen enkel woord ten nadeele van een andere partij gezegd"; aldus sprak een vrijzinnig psychiater tot Drs Prins; die dit meedeelt in een brochure over de Chr. Dem. Unie, welke dezer dagen bij J. H. Kok te Kampen verscheen en welk eenvoudig boekske we gaarne ter lezing en doorgeving aanbevelen, omdat het zonder opschik de eenvoudige zielen waarschuwt voor een groot gevaar Dat was een merkwaardig getuigenis over Ur. Colijn en wij allen, die propaganda ma ken voor de verkiezing van onze Candida- ten. zullen goed doen dit voorbeeld zoo veel in ons en mogelijk is na te volgen. Natuurlijk kan het geen regel zonder uit zondering zijn. Het 13 ondenkbaar, dat wij »n deze dagen de beginselen en lectuur on zer politieke tegenstanders onbesproken zou den kunnen laten. Afweer is geboden. On juiste voorstellingen behooren weerlegd te worden. Gevaarlijke meeningen, welke de eenvoudige zielen verleiden, dienen onder 't zoeklicht te worden gebracht. ONDER EIGEN VAANDEL Een zeer geliefd en veelvuldig gebruikt strijdmiddel tegen de ariti rev. partij is deze beschuldiging: Colijn is als minister puur liberaal en de Christelijke partijen gaan hand in hand met liberalen en vrijzinnig democraten. Het eerste is pure onzin, nauwlijks waard er veel over te schrijven, al kunnen we ei misschien niet buiten; bet tweede geeft scheeve voorstelling van zaken. Wij juichen het ten zeerste toe, dat nisters, behoorend tot rechtsche en linksche partijen, elkander vonden op een ei program; doch van een nieuwe coalitie is geen sprake. Het is denkbaar, hoewel onwaar schijnlijk, dat nog grooter nood of nog het tiger aanvallen op de geestelijke vrijheid van ons volk, nog meer samenwerking brengt op een verbreed ensisprogram, waar aan ook sociaal-democraten hun medewer king verleenen; maar ondenkbaar is, dat eerugo partij tér rechterzijde samensmelt met één ter linkerzijde. Scherp en diep, is de kloof tusschen libe ralen, sociaal-democraten en z.g. nationaal socialisten; maar cis de fundamenten bloot gelegd worden, dsn blijken ze te rus ten op een en dezelfde ondergrond. „Geloot, wat gij wilt, maar breng uw geloofsovertui ging niet mee in de politieke vergadering of de staatkundige conferentie." Ook nu, bij, deze Statenstembus trekt daaarom iéder -partij op onder eigen vaan del. Het komt niet bij ons op een liberaal uit te noodigen zijn stern te geven aan één der mannen van Colijn; doch evenmin mag er weifeling bestaan bij één onzer kiezers om af te wijken van -ie goede lijn, welke zij tot heden hebben gevolgd. Ontrouw aan het vaandel is het ergste, wat in de politiek kan gebeuren. Alle fou ten, welke door voormannen gemaakt zijn of welke verondersteld worden, kunnen nooit motief of verontschuldiging zijn oiu bij de stembus een andere banier te kiezen Dit ministerie verdwijnt vroeg of laat; de anti-rev. beginselen blijven en die zijn het welke onder ons gepredikt en omhelsd zijn. Trouw moet blijken, vooral in crisistijd. VERWRONGEN WERELD Er zal moeilijk een periode in de wereld geschiedenis aan te wijzen zijn, waarin op elk gebied des levens zooveel verwarring heerschte als .tegenwoordig. Men roept om vrede en men bereidt zich voor op oorlog. Men hoopt op verbroedering en men beoogt elke dag nieuwe verwijde ring. Men acht internationale samenwer king noodig als brood en men gaat door het nationale te begrenzen en omheinen. Men zegt, dat alleen het vrije ruilverkeer SAMENSTELLING PROVINCIALE STATEN Op onderstaande staatje kan men zien hoe de Provinciale Staten thans zijn samengesteld. Wellicht kan dit lijstje onze werkers goede diensten bewijzen, 't Geeft een goed over zicht van de sterkte der partijen, in de verse hillende provinciën en over 't geheele land PARTIJEN O Drente 1 Overijsel O J Utrecht j I N. Holland j Z. Holland Zeeland 55 Limburg H Anti-Rev. Partij 10 12 7 7 8 8 6 13 8 2 81 Chr. Hist. Unie 5 10 5 8 10 6 7 10 7 2 1 71 R. K. Staatspartij 3 3 1 12 20 11 17 16 9 53 36 181 R. K. Volkspartij 1 1 1 3 4 Staatk. Geref. Party 1 1 2 4 4 12 Berv. Geref. Staatspartij 1 1 Vrijheidsbond 5 4 6 4 8 4 8 11 6 1 1 58 Vrijz. Dem. Bond 5 6 5 3 3 2 7 3 2 36 Middenstanders 2 2 1 1 1 3 S. D. A. P. 14 13 9 10 10 8 26 21 6 4 4 125 1 1 2 1 1 1 2 2 1 - 1 1 - 3 2 - - 10 TOTAAL 45 :'5147 62 41 7. 82 42 64 45 j 590 uitkomst brengen kan en men belemmert het op elke mogelijke wijze. Men weet, dat landen en volken op elkaar aangewezen zijn en men drijft steeds meer lar autarkie. Dat is- allemaal erg; zeer erg. Maar ergei is nog dit, dat men constateeren moet hoe machteloos de ijdele mensch is en dat men ondanks dat feit het nog steeds van den mensch verwacht. De verkiezingsbiljetten en pamfletten vlie gen gestadig uw deur binnen. Er zijn er bij. die u .afmanen van de dwaasheid om ep een gestrekte arm, een gebalde vuist of een sterke hand te betrouwen; doch verreweg de meeste stembusleetuur voorspelt u orde ning en orde, vrede en welvaart, als een partij maar tot macht, tot overheersching liefst, komt. „En aan God denkt er geen", kan men haast met de sombere dichteres zeggen. Bij de meeste partijen is er voor God en godsdienst geen plaats; hoogstens wordi de religie geduld, mits ze zich bescheiden terugtrekt op kerkelijk en particulier ter rein en zich vergenoegt met het zeggen var enkele vrome, bemoedigende of pijnstillende woorden. Maar dat ze een macht in het leven zou zijn en wetten zou mogen uit vaardigen; dat is uitgesloten. Tegenover de politieke armee van het po sitieve Christendom stast wel geen phalans van bestrijders, want net is een heterogene massa; maar als het er op aan komt schrij ven allen in hun vaandel: verknoei met uw Bijbelteksten mijn staatkunde niet. Waarbij dan nog komt, dat enkele vendels, welke een Ander vaandel omhoog heffen, ii verwarring van het gevecht ons in de rug aanvallen. Hiertegenover past aan onze vrienden slechts één advies; trouw! Dag en naam Wij stemmen niet op personen, maar op :ers van beginselen. Dat wil zeg gen: wanneer de Kiesvereenigingen onzer partij, al of niet geheel conform aan ons verlangen, de candidaten heb ben gesteld, dan vragen we niet meer, wie er op de lijst staat, doch wij kiezen voor het beginsel Echter, het lijstenstelsel zooals we dat thans hebben, brengt licht verwarring. Niemand behoeft zich te schamen, als hij ootmoedig erkent: ik kan de lijst van mijn partij moeilijk vinden; het zijn voor mij onbekende namen en onbeken de menschen. Daarom geven we hieronder de namen van de lijsttrekkers, voorzoover onze lezers er belang bij hebben. Men raadpege de oproepingskaart en zoeke de naam op van den eersten candidaat onzer lijst en voor die naam make men op het stembiljet het hokje rood. Vergissen is menschelijk, doch vooral bij de stembus niet wenschelijk. WOENSDAG 17 APRIL In ZUID-HOLLAND: No. 1 v. Liist 10 Kieskring Rotterdam: J. Schouten. Kieskring 's-Gravenhage: Jhr. Mr. J. M. M. van Asch van Wijck. Kieskring Leiden: W. Warnaar. Kieskring Gouda: C. J. Hoogendijk. Kieskring Delft: Mr. G. van Baren. Kieskring Dordrecht: J. A. J. Jansen Manenschijn. Kieskring Ridderkerk: JCDiepenhorst VIJAND OF NAASTE? Gevraagd werd: hoe staan wij tegenovei S.G.P., H.G.S. en C.D.U.? Zijn dat onze vij anden' of geestverwanten? Wij zouden op die 'vraag alleen dan een antwoord kunnen geven, als we eerst nauw keurig omschreven wat men onder „vijand' en „geestverwant" in politiek verband moet verstaan. Zonder meer is de vraag moeilijk voor beantwoording vatbaar en zouden wij ze liever door een andere willen vervangen- Hoe gedragen genoemde groepen zich tegen over ons: als vijand dan wel als naaste? Naar hét antwoord op die vraag behoe ven we niet lang te zoeken. Gaan we de diverse politieke schakeeringen na, dan valt allereerst op, dat er twee groepen zijn. Al lereerst die partijen, welke met meer ol minder instemming behoud .van het kabi net op prijs stellen en anderzijds groepen die tot elke prijs via de Statenstembus aan dit kabinet een moreele nederlaag hopen toe te brengen. Het is te begrijpen, dat de eerstbedoelde partijen elkander niet te vuur en te zwaard bestrijden; al denken ''wij er natuurlijk niet aan ons beginsel te verdoezelen en al hou den we in woord en geschrift vol, dat de vrijzinnige invloed bestreden moet worden, ook nu! Wat de rechterzijde en deze vrijzinnige groepen betreft, kan het dus een beginsel strijd zijn, doch zonder politieke hartstocht. Met de twéede groep staat het echter an ders. Die spreekt zoo weinig mogelijk over eigen beginsel en streven voorzoov men iets positiefs in zijn mars draagt doch loert op niets anders dan op afbraak. Deze tweede groep nu valt weer in twei deelen uiteen: allereerst de tegenstanders van vrijzinnigen huize als communisten sociaal-democraten en N.S.B.; over wier be strijding we geen woord behoeven te zeg gen; en voorts de.rechtsche dissidenten, of wel, met een huiselijke uitdrukking: bedillers Beschouwen we hen deswege als vijan den? Neen, maar zij behandelen ons als vijanden. Terwijl ze onze naasten had den moeten zijn. Let op do gelijkenis van den barmharti- gen Samaritaan. De wetgeleerde stelde de vraag: wie is mijn naaste? Jezus keerde het om en vroeg: wie is de naaste geweest van den man, die onder de moordenaars geval len was? Het volk is in nood, de regeering heeft het moeilijk, dé zorgèn hemen met de dag toe. En wat doen de leden der firma Af braak Co? Treden zij steunend en hel pend op, gedreven door de erkenning, dat zij de naasten zijn van hen, die worstelen om het behoud des volks? Men kan nog zoo veel eerbied hebben voor het recht van critiek en contróle op de regeering; maar van opbouwende steun vindt men nóch bij S.G.P., noch bij C.D.U., noch bij H.G.S. ook maar één greintje of Bewaar wat belangrijk voor U is. Vooral NU ontvangen wij" dage lijks van lezers verzoeken om toezending van bepaalde artikelen uit ons blad. Zooveel mogelijk voldoen wij daar aan, al kost bet opzoeken soms zeer veel tijd, voor ons bijna niet te missen. Het betreft soms artikelen van eenige jaren terug. Wij herhalen, wat wij ook vroeger reeds hebben aangeraden: Bewaar wat voor U van belang is. Leg een verzame ling aan, gelijk zoo veel lezers doen. Gij zult er den een of ande ren dag groot plezier van hebben. REDACTIE. Dz Duinzichtkerk ic Den Haag, welke hedenmiddag in gebruik is genomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1