BINNENLAND. DERDE BLAD PAG 9 NDERDAG 11 APRIL 1935 De sombere stc,et van bemanning en passagiers van de Leeuwerikpasseert bij Glanerbrug de grenswaar de burgemeester .van Enschede een groet brengt en een krans overhandigt. Foto rechts: Hel stOjjeiyp. uumscnui, van Mr. de Vlug(t, zoon van den Amsterdamschen Burgemeesterwordt de ouderlijke woning uitgedragen. De tentoonstelling van maquettes voor een standbeeld voor wijlen H. M. Koningin Emma, welke expositie in BOSKOOP. Het plantsoen naast het Floragebouw, de Ridderzaal van het Binnenhof te Den Haag werd geopend. ALLEN MOBIEL Ze zeggen: wij hebben geen mannen meer, Geen kerels met s-pieren van staal, Van rotsvaste trouw, van onkreukbare eer, Vol vuur voor ons schoon ideaal. Ze zeggen: je mannen zijn oud en aftandsch! Hun tijd, hun systeem is voorbij! Allo! ga opzij! geef de jongeren kans! Maak plaats voor de knokploeg! Opzij! De scheikundige Dr. J. v. d. S. D) „Het zijn uitsluitend de zich in de koffie bevindende aromatische oliën, welke den smaak en het aroma bepalen. Deze oliën ontstaan eerst tijdens het bran dingsproces. Door de coffeïne, ,een kleurlooze stof, zonder geur, doch met een onaangenamen, bitteren smaak, aan de ruwe boonen te onttrekken, kan de werking dezer aromatische oliën eerst ten volle tot naar recht komen, zooals bij Koffie Hag het geval is." Koffie Hag is een keurmelange van de beste koffiesoorten, veredeld volgens de door nieuwe octrooien beschermde werkmethode. De toe passing van dit verbeterde Hagprocédé laat de aromatische oliën tot volle ontwikkeling ko men. Dat is het geheim van het heerlijke aroma en den fijnen, pittigen smaak van Koffie Hag. <I) BovenilaanJi uitspraak is authentiek; de afbeelding van den persoon dien, echter allcm Ut illustratie eg beeft geen nauw intrige selyieuu. Ze zeggen: wij zullen je wat laten zien: Den Man met de alziende blik. Die alles doorziet (op zichzelf na misschien De eene almachtige lk! Ze zeggen: aan hém is het Woord en de Daad! Aan ons blijft de jaknikkerij! Hij is èn het Hoofd èn de Ziel van de Staat! De Eén!... en de nullen zijn wij!... Ik- zeg je: ze kennen de mannen niet, man, Gesterkt en gestaald in de strijd, Vol liefde en vuur, vol bezielend élan, Beproefd in hun trouw en beleid. Ik zeg je: wij hebben nog kerels genoeg! Je moet ze eens zien in t debat! Ze staan in de storm, aan het stuur, op de Geioend dat het schuim ze bespat! [boeg. Ik zeg je: ze zijn ja vergrijsd in het werk; Ze zijn het met God én met eer. En achter hen schrijden dé jongeren, sterk ln God, en gestaald in de leer. Ik zeg je: vergrijsd is de staf aan het hoofd, Maar jong en geestdriftig de ziel Van 't kampende keurkorps, en, God zij ge- Hun wachtwoord is: Allen mobiel! [loofd, - LEO LENS (Nadruk verboden) Afvloeiing bij de Spoorwegen De directie der Ned. Spoorwegen heeft aan den Personeelraad den volgenden brief gezonden: „Naar aanleiding van de toezegging door ons gedaan bij de tusschen een vertegen woordiging van Uwen Raad en ons op den' 5en Maart j.l. gehouden bespreking over mogelijke afvloeiing van personeel, deelenj wij U mede, dat wij met het oog op her groote overcompleet van treinpersoneel en van remisepersoneel besloten hebben mei ingang van 15 Mei a,s. a. te pensionneeren: alle hoofdconducteurs, conducteurs, locaal treinconducteurs en hoofdgeleiders, die nu dien datum 60 jaar of ouder zijn; alle arbeiders-remmer, die op dien datum 55 jaar of ouder zijn en alle ketelwassrhers kolendragers en stokers loc. loods, die geba ren zijn in de jaren 1876 en 1877; b. op wachtgeld te stellen: al het personeel, werkzaam op de depots Neem 'n AKKERTJE bij Gevatte Kou, Griep, Influenza enz. en in de centrale werkplaatsen (hieronder niet vallende het administratief- en loc. personeel alsmede het toezkhthehbenri per soneel met uitzondering van assistent werk meester 1e en '2e klasse en baas le en 2e klasse), dat geboren is in de jaren 1872. 1873 en 1874." Blijkens informatie b'i de Directie betreft deze afvloeiing van personeel ongeveer 140 man, waarvan ongeveer 60 personen van den Dienst der Exploitatie en ongeveer 80 man van den Dienst van Tractie en Mate* rieeL Officieele Berichten BUITENLANDSCH EERETEEKEN N.S.B.-ers over de N.S.B.-actie Het is geen botertje tot den boom. Men schrijft ons van geachte zijde: Maandagavond in de trein van Utrecht naar Leiden. 'k Zit alleen in de coupé, doch in Woer den komen twee heeren net op 't nippertje binnen en zetten zich naast mij. De heeren zijn N.S.B.-ers, dat blijkt al dadelijk uit hun gesprekken. De eene is afkomstig uit Woerden, de ander uit Montfoort, dat blijkt ook uit hun gesprekken. Wat is er aan de hand, vraagt de laatste aan de eerste. Een spoedvergade ring in verband met de verkiezingen. Ik had ook zoo laat het bericht en daarom kon lk je werkelijk niet eerder waarschuwen. Is de algemeene verkiezingsleider uit Amsterdam gister ook nog bij jou geweest? vraagt daarna de Woerdenaar. Bij ons wel. En dan op Zondag, wat een stommeling, 't Gaat er toch niet om om onze tegenstan ders wapenen tn de hand te geven door op Zondag op inspectie te komen. Hij zal an ders geen tijd hebben, zegt de ander. Kan mij niet schelen, dan moeten ze maar een ander sturen. Om op Zondag te komen, hij is niet goed wijs. Het is het eerste waar ze op die boerenplaatsen naar kijken. Anders wel een aardige vent, zegt de ander, om er over heen te praten, 't Gaat wel, een echte heibaas. Zóó'n groote smoel, is 't antwoom, terwijl de spreker met z'n twee wijsvingers een ruimte van 30 cM. aangeeft. In Bodegraven komt nummer drie er bij. Weer komt 't verhaal van de heibaas uit Amsterdam en het blijkt dat hij ook hier g-wpp'sf is Gplukkig op een stille tijd toen alles zoo wat in de kerk zat. Niemand heeft kiezingsinspecteur uitgemaakt voor een dubbel overgehaalde stommen, bij vvxen mei de minste tactiek zit. Uit de verdere gesprekken blijkt me dat nok a'les Mi r,p NSB nipf on rolleUes loont. De man uit Bodegraven had de borden voor de vei'Kiczingsreciame al drie weken in huis eer de biljetten kwamen. Hoe hij ook schreef en met leiders er over sprak, 't Zou altijd terecht komen doch het duurde hem wat lang. En toen ze kwamen waren er onvoldoende. Hoe was de vergadering bij jullie? werd hem gevraagd. Nou, slecht, was 't antwoord en de beide anderen keken zeer verwonderd, dat het menschdom in het algemeen en de Bodegravers in het bijzonder niet uilloouen als hun de eer te beurt valt een N.S.B.-er te kunnen hooren. En het ergste »vas nog: Er was een vergadering van de A.-R. ge weest en die zat stikvol. Daar waren er wel drie honderd. Dat kan niet, zeiden de an deren, die kunnen niet in de zaal. Ook werd nog vastgesteld, dat de optocht een groote sof geweest was, en na al deze bemoediging gingen de heeren ter spoed vergadering te Leiden. Door zoo iets laat men zich nu overbluf fen, dacht ik, terwijl ik het perron afliep. EEN CENTRALE COMMISSIE VOOR ZIEKENFONDSWEZEN? Naar wij vernemen, overweegt de Minis ter van Sociale Zaken ie samenstelling van een centrale commissie voor het Zieken- fondswezen en heeft hij een aantal organi saties uitgenoodigd, zich principieel toi medewerking bereid te verklaren. GEEN GESLOTEN TIJD VOOR ZEELT Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken is bepaald dat in 1935 voor de zeelt geen gesloten vischtijd wordt vastgesteld. lédeputeerde Staten van Drente hebben, ;aande 1 Januari 1935 een nieuwe rege- g gemankt voor de salarieering der wet- uders. Van de belangrijke gemeenten is t salaris voor de wethouders te Emmen lijk gebleven. Voor Assen is een salaris- rlaging van 10 pet., voor Meppel en Hoo veen van 5 pet. en voor Coevorden van pet. ingevoerd. Voor de andere gemeen .arieert de verlaging van 5 tot 10 pet De bestaande korting van 3 pet. is hier vervallen. De Drentsche wethouders- salarissen Bestrijding van cumulatie Ontwerp bij den Raad van State let regeeringsontwerp ter bestrijding van cumulatie is thans in behandeling bij Ra«ad van State. listeren is te Maassluis aanbesteed verbouw van een kademuur langs de ven en de ovenvelting van de Watering- sluis, in werkverschaffing uit te voe- Er waren veertien biljetten ingekomen, laagste inschrijfster was de N.V van hinders Aanneming- en Handel Maat- lappij te Ridderkerk met f 82.877. De Dgste inschrijfster was de N.V. Nederland ie Beton Maatschappij Bato v/h. Butza's ton- en Waterbouw te Den Haag mot .13.480, zhter in de tuin heeft men vanaf een ver- De Boskoopsche bloemententoonstelling, die een slottuin verbeeldt hooging een fraai uitzicht over het geheel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9