|lieuure gTrtharf)t (tEowrant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden 3n Omstreken Wederom Disconto-verhooging De beteekenis der Statenverkiezingen abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2-35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending 4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» cL Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar Bureau: Breestr-jat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 c WOENSDAG 10 APRIL 1935 15e Jaargang No. 5448 abbertentiepripen: Van I tot 5 regels f !.17'/a Elke regel meer 0.22'/» thgezonden Mededeelingen van 1-5 regels 2.30 Elke regel meer045 Handelsadverlentiën per regel 0.17 Va Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 'i bureau V wordt berekend 0.10 ZONDER POLITIEK Gaat het ook niet A Te veel politiek bij de Statenverkie zingen, zoo schreven we Zaterdag en we gaven het Mr P. Dieleman in zijn artikel in Anti-rev. Staatkunde grif toe. Maar dat artikel bevredigt ons niet vol komen. En we zeggen het zoo, hoop, dat de schrijver in een volgend nummer zal uitwerken, wat hij hier alleen maar heeft gesteld zonder een oplossing aan te geven en zonder dui delijk verband te leggen tusschen het eerste en het tweede deel van zijn zoo interessant betoog. Nu kan de schrijver ons tegemoet Voeren, dat hij daaraan onschuldig is, omdat de taak der Provinciale Staten gebroken is. Eenerzijds vormen zij het zeer politieke college, dat de leden der Eerste Kamer kiest; ander zijds wijzen zij het collége van Ged. Staten aan, dat de huishouding der provincie verzorgt en de plichten, wel ke het zelfbestuur oplegt, vervult. Deze opmerking zou volkomen juist zijn, wanneer Mr Dieleman niet zelf de dubbele taak ineenstrengelde in zijn betoog. De verkiezing der leden van de Eer ste Kamer bracht de politiek in de Sta ten. Zelfs ging het provinciale karakter daarbij te loor, omdat onderscheiden provincies tot één groep zijn verbon den. Dit is, zegt de schrver, een on- houdbette en ongewenschte wijze van samenstelling; doch hij acht het niet zijn taak daarop nader in te gaan. Echter, niet alleen hiermee sloop de politiek in de Staten. Deze heeft ook storend ingewerkt op het provinciaal bestuur zelf. De schrijver vindt dit zoo ernstig, dat hij verklaart: De Rijks wetgever droeg de administratieve rechtspraak meer en meer op aan Ged. Staten; Er zijn groote bezwaren aan verbonden, omdat de leden geko zen worden uit de Prov. Staten en de politiek, zooals langzamerhand hei partijwezen zich heeft ontwikkeld, ook daarop invloed uitoefent." Hoe -ernstig de schrijver deze bezwa ren acht, blijkt uit de volgende uit spraak: „Veeleer rijst de vraag of jure constituendo niet het college van Ged. Staten moet kunnen bestaan ook uit leden buiten de Prov. Staten". Men kan gereedeiijk toestemmen, dat de politiek te ver doorgedrongen is in de Prov. Staten; doch de vraag mag ook gesteld of iemand het denkbaar acht, dat men de politiek bij de Staten- stembus zou kunnen weren. Twee polen, aldus de schrijver, be- hooren de richting aan te geven bij de Verdere ontwikkeling onzer staats instellingen: Schrift en Historie. Dit onderschrijft ieder onzer. En de gevolgtrekking ligt ook voor ieder voor de hand. De Statenverkiezingen gaan niet buiten de beginselen, dat wil dus zeggen, buiten de Schrift om. Beginselen spreken mee; ook hier. Er is rechtspraak; er zijn reglementen, waarbij Zondagsrust, een rechtvaardig loon, een behoorlijke rechtspositie, ter sprake komen; over schoolzaken wordt beslist; belastingen worden geheven. Er is zoo ontzaglijk veel, waarbij de belijdenis van invloed is; waarbij poli tieke beginselen in 't spel komen. En dan de historie. Ach ja, er is een tijd .geweest, dat bij de provinciale stembus niet aan politiek gedaan werd. Toen zocht men alleen naar „onpartij dige, onafhankelijke, bekwame man nen". Alleen maar, het toeval wilde Steeds, dat die „onpartijdige mannen" slaafsche volgelingen waren van de partijdige liberale politiek. En zou kwam het, dat ons volk niet langer ge loofde aan die.... onpolitieke colleges Kwam toen pas de politiek er 'aan te pas? Geen sprake van. Die was er altijd geweest. Alleen maar: een kleurig. - Sedert jaren, vooral sedert 1901 is er veel veranderd in onderscheiden pre Vincies. Heeft de politiek aan de pro vincie dat kwaad gedaan, dat men van liberale zijde voorspeld heeft. Bleken de nieuwe Gedeputeerden, mannen als H. de Wilde, Van Andel e. a. en Mr Dieleman niet opgewassen tegen het werk? Of was het veeleer niet om gekeerd? Wij deelen vele bezwaren, welke aan gevoerd worden tegen te groote invloed van de politiek op de Statenverkiezin gen en in de Statenvergadering; doch is het onze schuld? Ernstig en met nadruk komt Mr Die leman op voor de vrijheid van ons volk, welke het meest gediend is door krach tige af deelingen van de Staat in regel matig verband met het geheel en hij wijst waarschuwend op het woord van Breteuil: „Men heeft nimmer opgehou den de idee der vrijheid op de spits drijven, maar men heeft nooit ernstig gewild; haar in praktijk te brengen." „Laat ons volk zorgen, zoo voegt de schrijver er aan toe, dat het ook niet zoo in Nederland wordt, indien ten minste nog niet. Naar onze overtuiging zorgt ons volk hier het beste voor, wanneer het op 16, 17 of 26 April zijn stem uitbrengt op de candidaten der anti-rev. partij en derhalve in Zeeland op den schrijver van het artikel, waarover wij enkele opmerkingen maakten. Minister Colijn Heeft het ziekenhuis verlaten Dr. H. C o 1 ij n heeft tfeden het zieken huis hersteld verlaten. Tot Paschen zal hij nog rust houden. Het bezuinigingsontwerp Naar wij vernemen, is het advies van den Raad van State over het algemeen be zuinigingsontwerp in den Ministerraad van gister in behandeling geweest. Er komen in dit advies echter enkele be schouwingen van principieelen aard voor, die nog nadere overweging vcreischen zoo dat vermoedelijk in den loop van de vol gende week 'n tweede Ministerraad hieraan zal worden gewijd. In verband met het een en ander zal de indiening van het ontwerp nog wel een tweetal wéken op zich laten wachten. Minister Slotemaker naar Dordrecht Minister Slotemaker de Bruine heeft het voornemen Donderdag een bezoek te bren gen aan de centrale werkplaatsen voor jeug dige werkloozen te Dordrecht Binnenland PROV. STATEN VAN UTRECHT Nu ook de heer Brinkman voorzijn be noeming heeft 'bedankt is in de vacature- Hoogendijk (St Ger.) benoemd ver klaard'tot lid der Prov. Staten-van Utrecht de heer J. van Bochove, tc Zeist BEZUINIGING BIJ DE NEDERIu SPOORWEGEN Naar wij vernemén, zal de hoofdingenieur II. F. Thijssen, chef van de 2e afdeeling van den dienst' van Tractie, de. spoorwegen 1 Augustus a.s. wegens hoogen leeftijd ver laten. Uit een bezuiriigingsoogpunt zal de heer T. niet worden vervangen, doch zal door samenvoeging van afdeelingen in zijn dienst worden voorzien. Overwogen wordt .1. de 2e en de 3e afdeeling te vereenigen onder den hoofdingenieur F. J. Klein, thans chef van de derde afdeeling van den dienst van Tractie. Alle tarieven met een vol procent verhoogd Het goudverlies bedroeg in de afgeloopen week f 105 millioen Het dekkingspercentage slechts weinig Aneta op nationalen grondslag? Geen ieden tot twijfel, zegt de directie De directie van de N.V. Anota-Holland schrijft ons: Van verschillende zijden werd ons ge vraagd naar de juistheid van mededeelin gen, ontleend aan de Java-Bode van 26 Maart, volgens welke een bankier de aan deel en onzer zuster-vennootschap de N.V. Aneta te Batavia zou willen koopen na mens lastgevers wier identiteit hij niet aan de pers bekend wenschte te stellen. Eenige dagbladen hebben daaraan com mentaar vastgeknoopt Zeer terecht wordt de opmerking ge maakt, dat de neutraliteit en zuiverheid van deberichtgeving eischen, dat zich daarop geen éénzijdige invloeden geldend maken, Er bestaat echter geen reden tot twijfel dat binnenkort bevestiging der N.V. Aneta te Batavia op breeden nationalen grond- slag.ter volledige garandeering van boven genoemde voor ieder persagentschap dwin gende eischen, kan worden* ..„i. Arbeid door vreemdelingen Schriftelijke vergunning noodlg De Staatscourant van gisteravond bevat een Koninklijk besluit van 3 April, bepalen de, dat werkgevers arbeid in den zin van artikel 1 der wet van 16 Mei 1934, tot rege ling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen, zonder schriftelijke vergun ning van den directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling niet mogen doen verrichten door vreemdelingen in een reeks met name genoemde bedrijven. Een Amsterdamsch raadsbesluit vernietigd Ongeoorloofde loon- en salarlsverhooging In Staatsblad no. 171 is gepubliceerd een Kon. Besluit waarbij is vernietigd een be sluit van den gemeenteraad van Amster dam strekkende om, gerekend van 1 Juli 1934, aan de ambtenaren en werklieden in dienst dier gemeente, op wie ten gevolge van de wijziging van de Pensioenwet lJ&i van laatstgenoemden datum af 4% /o wordt verhaald in de bijdrage der kosten voor eigen pensioen, boven hun salaris of loon 1% pet. daarvan toe te kennen. In de overwegingen van dit K.B. wordt gezegd, dat een dergelijke vorhooging der salarissen en loonen slechts redelijk zou zijn te achten, indien deze zoodanig zouden zijn, dat zij, ten gevolge van het thans bij de Pensioenwet 1922 voorgeschreven pen sioenpremieverhaal zouden dalen beneden een peil, hetwelk redelijk en noodzakelijk moet worden geacht. Echter moet worden aangenomen, tlat zulks niet het geval is, daar deze salarissen en loonen, ook na af trek van het daarop toe te passen en bij de Pensioenwet 1922 voorgeschreven pensioen- premieverhaal, als alleszins voldoende en toereikend zijn te beschouwen. Derhalve moet de bij het raadsbesluit vastgestelde verhooging der salarissen en loonen geacht worden te zijn een, mede in verband met de huidige tijdsomstandighe den, ongewenschte en ongemotiveerde ver hooging dier salarissen en loonen. Op dezen grond wordt het besluit van den raad der gemeente Amsterdam geacht te zijn in strijd met het algemeen belang. De Emma-bloem-collecte kan maar de beste zijn Verkoop „TWENTOL" voor Holland: DEVENTER Voor-de tweede maal binnen een week is de Nederlandsche Bank tot een verhooging van het officieele disconto overgegaan. Volgens mede- deeling van de Directie zullen de officieele tarieven met ingang van heden als volgtluiden: Wisseldisconto 4% (3%) Promessedisconto 5 (4 Beleening van effecten 5 (4 Beleening v. goederen 5 (4 Voorschotten in rek.-ct, 5 (4 Dit beteekent een verhooging van de rentetarieven over de ge heele linie met een vol procent, nadat reeds op 5 dezer een verhoo ging van 21^ tot 3 Va was -inge- Het besluit vaai :de Nedieiiandsclia Banl^, om andermaal tot discontoverhooging - over te gaan, is in het geheel geen verrassing. Reeds in den loop van gister weaen de ge beurtenissen er op, dat een tweede -disconto- verhooging niet zou kunnen - uitblijven, en dat deze vermoedelijk wel tegen heden zou worden afgekondigd. Hoewel Mr L. J. A. Trip te Bazel heeft verklaard, dat de aanval op den gulden is ïn, was het verloop van de rente stand op de geldmarkt toch nog van dien aard, dat de tarieven verder aantrokken. Het particuliere disconto bereikte- gister, gelijk ons beursoverzicht reeds meldde,, een •an 3% waarmede de noteering op hetzelfde niveau was gekomen als het verleden week verhoogde officieele disconto 'an de Ned. Bank. Daggeld noteerde 2 en dp prolongatierente steeg tot 2% Be halve deze en andere factoren bleken, er bovendien toch altijd nog personen te zijn, die ondanks de kracht, waarmede in eerste instantie de aanval op den gulden word afgeslagen, devaluatieverwachtingen blijven koesteren. Dit leidt men o.m. af aan het belangrijke prijsverschil, dat er nog steeds bestaat tus schen contante ponden en termijnponden, hetwelk gister 15 17 cents bedroeg, waar uit wei blijkt, dat de normale verhoudingen nog geenszins zijn teruggekeerd. Verder wijst men er op, dat dia koersen van Fran- sche francs en ponden wel is waar aanzien lijk zijn gedaald, zoodat de goudexport naair Parijs tot staan kwam, doch de koers van den dollar kon weer in zooverre aantrekken, dat goudexport near de Ver. Staten nog n< loonend blijft vooir de goudarbitrage. Een belangrijk bedrag aan goud heeft de Nederlandsche Bank, blijkens de heden gepubliceerde weekstaat, aan het buitenland moeten afstaan. Het totale bedrag over de afgeloopen week bedraagt ƒ105 millioen, hetgeen t es amen met het bedrag van ƒ33 mil lioen, dat die Bank in de week geëm« digd per 8 April, heeft afgestaan, een totaal van 138 millioen uitmaakt. De - geheele edelmetaal voorraad van de Bank bedraagt thans nog 694, millioen. >T)e gouddekking is niet belangrijk verminderd, gelijk Mr Trip te Bazel ceeds mededeelde. De direct opedschbare verplichtingen zijn thans voor 71.2 door goud ge dekt tegen de vorige week 78.1 Da zilver- en gouddekking bedraagt thans in het geheel 73.3 tegen de vorige week 80.2 Deze percentages zijn een bewijs van de krachtige positie van onze circulatiebank, aangezien de wettelijke minimum-dekking 40 bedraagt. Waarom een tweede dis- conto-verhooging? Reeds de vorige week schreven wij, dat de discontoverhooging van 2% tot 3% ge heel paste .in het kader van den. gouden standaard en gevolg is van het aantrekken van de rentetarieven op de open markt. Voor de thans genomen maatregel van de Nederlandsche Bank gelden dezelfde opmer- DE NED.-INDISCHE LEENING 1935 Alle inschrijvingen toegewezen De Nederlandsch-Indische lee ning 1935, gegarandeerd door Nederland, rentende 3%%, groot nominaal 50 millioen gulden, waarvan reeds een bedrag van 20.707.500 tegen een koers van 98i/o% en hooger bij openbare instellingen is geplaatst, is niet geheel volteekend, zoodat alle inschrijvingen worden toegewe zen. Het niet aanstonds geplaatste bedrag is inmiddels overgeno men door de Rijksfondsen. klingen. De tarieven in de open markt waren gister, gelijk reeds opgemerkt, zoover opge- loop^n, dat een verdere verhooging van het officieel disconto onmogelijk kon uitblijven. Met dezen maat.regeel bewijst de Ne derlandsche Bank opnieuw, dat het haar ernst is met de verdediging van den gouden standaard en de gave gulden op de huidige goudipariteit. Immers wil zij waken voor een ongezonde credietuitzetting, waarvoor blijkens die week staat van heden alleszins aanleiding was. De binnenlandsche credietverLeeningblijkt althans aanzienlijk te zijn toegenomen. De wisselportefeuille steeg van 22 tot 36 niillioen, ende beleeningen, waaronder de voorschotten in rekening-courant op onder pand begrepen zijn, stegen zelfs van 153 bot 194.9 millioen. Deze vermeerdering van het opereierernde kaipitaal houdlt zeer nauw verband met het beroep dat van de zijde der Banken op de middelen der Ned. Bank is gedaan. Dit komt tot uiting aan de passiefzijde van de balans, .waar de rekening-courant saldi, van anderen terugliepen van 72% millioen tot ƒ58.8 millioen, nadat zij de week tevoren reeds aanzienlijk waren afgenomen. Intusschen is het opvallend dat de reke- ning-courantsaldi niet meer zijn terugge- loopen. Men veronderstelt, dat het thans nog Au.nwwzigo saldo niet aan de groote-banken böhoort, maar aan andere instellingen. De eigenaars van deze saldi hebben, bun aid -niet opgevraagd en bet blijkbaar de Bank niét moeilijker willen maken, dan zij het ar heeft. Behalve de rekemng-courantsaldi van an deren is ook het tegoed van het Rijk afge nomen en wel van ƒ28.2 millioen tot ƒ16.8 millioen. Mede ten gevolge van de groote goudont trekkingen is de bankbiljetten-circulatiia in de afgeloopen week gedeald met 25% mil lioen tot 871% millioen. Het besbhikbare metaalsaldo is met 85% millioen teruggeloopen en bedraagt thans ƒ315.7 millioen (v. j. 413 millioen). Uit al les. blij kt, dat de Nederlandsche iBank met de nieuwe discontoverhoo ging beoogt zich aan te passen aan de tarieven in.de open markt. Zij wil hier mede een verdere uitzetting van de cfeddetgeving als gevolg, van de abnor male goud- en -credietbeweging tegen gaan. Hier en daar is men die opvatting toege daan, dat de nieuwe discontoverhooging zou wijzen op een hernieuwde aanval van de speculatie op den gulden. Het is duidelijk; dat hiervan nog geen sprake behoiaft te zijn. Het is er de Bank om te doen thans de laat ste restjes van het wantrouwen in den gul den te liquideeren. Regeering en de Nederlandsohe Bank geven blijk vast beslot-en te zijn de gulden op de huidige pariteit tot het laatst toe met man en macht te verdedigen. De goudonttrekkingen in de laatste jaren Het loont de moaite «ven na te gaan aan welke veranderingen de goudvoorraad van de Nederlandsche Bank de laatste jaren is j onderhevig geweest. Het record werd bereikt in November 1932, toen de goudschat van de Bank 1Q35 millioen bedroeg. Nadien, trad een regel matige vermindering in tot 23 April 1934, toen de voorraad nog „slechts"' ƒ786 mil lioen bedroeg. Nadien trad een herstel in, zoodat de hoeveelheid geel metaal op 12 November van het vorige jaar weer was opgeloopen tot een bedrag van ƒ880 mil lioen. Nadien ging bet weer in neerwaartsohe richting. Per 8 April 1935 bedroeg de voor raad 674 millioen, zoodiat we sedert No vember 1932 in totaal voor ƒ360 millioen aan goud hebben vendoren. De koersen hedenmorgen Na het schrijven van bovenstaand over zicht, ontvingen wij de eerste koersen uit Amsterdam. Daaruit blijkt, dat er inderdaad eenige nieuwe onrust en nervositeit op de wisselmarkt is ingetreden. Het pond stel ling was prijshoudend, stelde zich bij de opening op 7.19% (slot van gister 7.17%) en steeg tot 7.21% om 10.35. Berlijn opende O]) 59.75. Fransche francs, waarvan de offi- oieele noteering gister 9.77% bedroeg, stel den zich om 10.15 op ƒ9.78 en trokken aan tot 9.78%, waarmede het gouduit- voerpunt weer yver.d overschre den. Ook de dollar was vast gestemd. De koers liep op van 1.48% tot. 1.48%. De verboden verkiezingsplaat Mr. G. A. Boon heeft aan den Minister van Binnenlandsche Zaken gevraagd, waarom de Amsterdamsche verkiezingsplaat van den Vrijheidsbond, waarop de voorstel ling van een concentratiekamp voorkomt, verboden is. Is de Minister niet van meening, zoo wordt verder gevraagd, dat hoezeer het gewenscht is, dat de internationale goede zeden door Nederland steeds worden hooggehouden, een dergelijk toegeven aan overgevoeligheden hoogst bedenkelijk is en is de Minister be reid alsnog aan het hoofd der Amsterdam- sche politie te berichten, dat tegen het we der aanbrengen dier verkiezingsplaten bij hem geen bezwaar bestaat? De eerste geïnterneerden Naar Honswijk! Gisteren zijn zeven van de in hef Huis van Bewaring te Amsterdam opgesloten Duitsche communistische emigranten per auto overgebracht naar het fort Honswijk, dat als concentratiekamp is ingericht. Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen 812. 1 De Minister-president heeft heden het zie4 kenhnis verlaten. Met ingang van heden heeft de Nederland sche Bank andermaal de rentetarieven over de geheele linie met een vol procent ver< hoogd. Geen vreemdelingen meer in Nederland sche bedrijven zonder speciale werkver gunning. Blz. 2 Verklaringen van Sir John Simon in het Lagerhuis over de resultaten der Engelsche informaties in de Europeescbe steden en da Brische plannen voor de conferentie van Stresa en de vergadering van den Volken bondsraad. Te Boskoop werd heden de groote bloe mententoonstelling met een rede van Ir, Roebroek geopend. Bk. 9 De terugkeer van de slachtoffers van de „Leeuwerik" in het vaderland en de voorbe reiding der teraarde-bestelling. Prinsesse-ver jaardag te te Amsterdam Muziek van Paleis-carillon De Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak te Amsterdam deelt ons mede, dat zij den heer J. Vincent, beiaar dier van het Koninklijk Paleis, uitgenoodigd heeft, om op 30 April a.s. 's avonds een ca rillon-concert te geven met medewerking van het muziekgezelschap „Soli Deo Gloria", onder leiding van den heer M. H. Boekei. Voor het eerst zal een muziekgezelschap met het carillon samenspelen, hetgeen mo gelijk is zoowel door de groote afmetingen van den koepel van het Koninklijk Paleis, waarin een orkest geplaatst kan worden, als door de toonhoogten en stemming van het klokkenspel. Uitgevoerd wordt een aantal volks- en Valerius-liederen, speciaal gearangeerd voor carillon en orkest Het eerste gedeelte van het concert zal door de KR.O. worden uitgezonden. HET DREIGEND CONFLICT IN DE SIGARENINDUSTRIE De Rijksbemiddelaar Prof. Aalberse, heeft de partijen, betrokken bij het dreigend con flict in de sigaren industrie, opgeroepen tot een bespreking Vrijdag a.s. op het Depar tement van Sociale Zaken. OPGELEGDE BELASTING De Staatscourant van gisteren bevat een besluit van den minister van Financiën, waarbij, gelet op art 9 der wet van 4 Maart j.l. houdende voorzieningen ter zake van ge meentelijke kosten van werkloosheidszorg, de opcenten op de personeele belasting voor 1935 in de gemeenten Simpelveld, Kuinre en Blankenham voorloopig op 150 worden vast gesteld- JOH. A. Rl EN KS BELASTING-CONSULENT Adviezen en behandeling van alle BELASTINGZAKEN BOEKHOUDINGBALANS Zwaerdecroonstraat 43, Tel. 34634, R'dam Aanbesteding werkverschaffings« werken De Nederlandsche Aannemersbond heeft in de onlangs gehouden algemeene leden vergadering met algemeene stemmen uitge sproken, dat de aangesloten leden zich heb ben te onthouden van deelneming aan z.g.' „opzet-contracten", wanneer het betreft het aanbesteden van werken in werkverschaf fing. In deze beslissing vindt de minister. van Sociale Zaken nogmaals aanleiding ter algemeene kennis te brengen, dat gemeente besturen en andere corporaties, welke wer ken in werkverschaffing met subsidie van de Overheid tot stand brengen, worden uit genoodigd ernstig te overwegen of derge lijke werkzaamheden niet door middel van aanbesteding kunnen worden uitgevoerd. Voor gemeentebesturen e. d. die een der gelijke wijze van uitvoering overwegen, is een model ontwerp-bestek bij het departe ment van Sociale Zaken op aanvrage be schikbaar. De buitenlanders bij de film De Minister van Sociale Zaken is op grond mede van een persoonlijk onderzoek tot de overtuiging gekomen, dat het verrich- ten van arbeid door buitenlanders bij de filmproductie slechts in zeer bijzondere ge vallen noodig moet worden geacht. Aanvra gers om vergunning voor het werken van buitenlandsehe krachten in dat bedrijf zul len hier rekening mede dienen te houden. Indien filmproducenten niettemin een ar beidsovereenkomst met een buitenlander willen sluiten, zullen zij in de toekomst geen tegemoetkoming kunnen verwachten,! indien zij zich reeds met een buitenlander verbonden hebben, alvorens omtrent de ver gunning overleg te hebben gepleegd met den directeur van den Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling Het lid van Gedeputeerde Staten van de Provincie Utrecht, Mr. G. A. DIEPENHORST, schreef voor onze serie vlugschriften er een onder bovenstaanden titel. Op een wijze, welke veel klaarheid kan brengen. De aanstaande verkiezing heeft, aldus Mr. Diepenhorst, een provinciale en een nationale beteekenis. Beide worden duidelijk uiteengezet. Met talrijke voorbeelden uit de praktijk van het Statenleven, hetwelk de schrijver zoo goed kent. De prijs is zoo laag mogelijk gesteld. BiJ 250 Ex.2.25 Bij 6000 Ex«j— 500 Ex,4.50 7000 Ex.45._ f 1000 Ex. 9.— 8000 Ex. 50— 2000 Ex.17.— 9000 Ex. 55.L 3000 Ex. 24— 10.000 Ex. t 60— 4000 Ex. 30— 20.000 Ex.100— 5000 ExS 35— Elke 1000 Ex. meer. 5— Alles zonder Verzendingskosten worden bij elke omzetbelasting levering afzonderlijk berekend Bestel spoedig. Van allen kant wordt getrokken aan onze kiezers. Het Christelijk volk moet dicht naast elkaar staan. Opgave aant Hel Comité voor Christelijke Volkslectuur Bureau: Talmastraat 13. Tel 90115. Amsterdam-Zuid

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1