'J SS SS Si Stadsnieuws LEDERHANDEL A. VERHOOG fijn Leder voor leerbewerking VRIJDAG 29 MAART 1935 TWEEDE BLAD PAG. 6 Niet vertellen wat het kost Laat hem raden. Haagsch Modehuis, Gr. Marktstr. b/Spui, Den Haag slaat alles in model, afwerking en prijs. Christelijk Comité voor Werkloozenzorg Ontspanningsavond In de groote zaal van „Prediker", die stampvol was, .heeft gisteravond het Chr. Comité voor Werkloozenzorg weer een ont spanningsavond georganiseerd. In de eerste plaats was er „Symphonia" liet strijkje onder leiding van den heer Plu, dat zijn zeer gewaardeerde medewerking verleende en met goede muziek de aanwezigen aange- avond op met een aantal voordrachten, die .veel succes oogstten. De heer P. J. Eikerbout tenslotte verricht te een aantal goocheltoeren op werkelijk keurige wijze en bracht de aanwezigen gedurende ge ruimen tijd in de „hoe is 't mogelijk''-stemming. De avoncl stond onder leiding van heer J. Sleglenhorst. die hem op de gebrui kelijke wijze opende en sloot. In de pauzo werden versnaperingen uitgedeeld. Het comité doet een dringend beroep op de burgerij om ten behoeve van de werk- looze gezinnen kleedingstukken beschik baar te stellen. Er is vooral behoefte aan heeren-bovenkleeding. Laat men zijn garde robe eens nazien. Er is ongetwijfeld wel iets te vinden waarmede men sommige werkloo/.cn een grooten dienst kan bewii-j Waarom zulk streng politie-optreden? Voor 16 Juli 1934 was alleen voor bestuur ders van motorrijtuigen voorgeschreven dat zij bij elke verandering van richting, daar toe een teeken moesten geven. Voor de overige bestuurders o.a. wielrijders, bestond deze verplichting alleen, als door het niet geven van het teeken de vrijheid of veilig heid van het verkeer werd belemmerd of in gevaar gebracht. In de practijk bleef het geven van een teeken in het hij zonder door wielrijders, veelal achterwege, ook in ge vallen, dat het teeken dcor de verkeers omstandigheden ter plaatse, werd vereischt. Was dit het gevolg van hot minder stren ge voorschrift voor hen gekiende? Aan de Wielrijders toch was in eerste instantie oyer gelaten de' heoordeeling van de vraag of het teeken noocLig was. Blijkbaar vonden de meesten van hen het niet noodlig, ten nadeele van de verkeersveiligheid. Men heeft toen van regeeringswege be paald, zulks met ingang van 16 Juli 1934, dat alle bestuurders bij richtingverandering steeds een teeken daartoe moeten geven. De- wielrijders moeten derhalve bij elke fcioh- tingverandering, ook naar rechts, een ken geven, afgescheiden -van de vraag, of dit teeken ter plaatse en op dat oogenblik strikt noodig is. Thans is nog verscliijnsel dat van de 100 automobilisten er zeker 95 een teeken geven doch van de 100 wielrijders bedraagt dit aantal misschien 10. Waarom zouden de wielrijders niet evengoed aan deze verplich tingen kunnen voldoen? Brengen zij de verkeersveiligheid minder in gevaaJr dcor het niet geven van een teeken dan automo bilisten Door herhaaldelijke bekendmakingen in de dagbladen is den wielrijders gewezen op hun verlichting van teekens geven. De politie trad waarschuwend op. Wat was het resultaat? Vrijwel nihil. De goeden niet te na gesproken werden de waarschuwingen in den wind geslagen. Wat blijft don over om een eind te maken aan het onverant woordelijke rijden in 't bijzonder van wiel rijders? Slechts strenger politie-cptreden. Is het geen belangrijke zaak het verkeec .veiliger te maken? Te trachten het aantal .verkeersongevallen te beperken? Het geven van een teeken bij riohtingver- andering tijdig en duidelijk moet oen tweede natuur worden. Kamer van Koophandel voor Rijnland Wijziging. 28 Maart Apotheek Allart, Al- Jart-Funnekotter. Alphen aan de Rijn, Raad huisstraat 206. E.: J. F. Allart. (H.V.) Opheffing. 28 Maart A. van der Willik en Zoon, houthandel Warmond. Dorpsstraat D 50. A. van der Willik, Warmond. HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN LEI- DEN EN OMSTREKEN Uitgeschreven door i:Theorie en Practijk" De uitslagen van de deze week gespeelde partyen zijn als volgt: Iste klasse A. G.,de Jeu—J. L. C Leeuwen 11 C. Klein—E. van Tongeren uitgest. A. Buurman—A. v. d. Reyden 0—2 J. J. BakkerTh. Seppe 20 A. van DijkA. Moo.vekind 2—0 2e klasse J. H. Wegman—J. Philipse afgebr. M. J. Moerkens—C. van Tongeren 20 ,W. van Tongeren—'P. Oudehand 1—1 N. BloemendaalI. Ju 02 A. I-euvenFr. Mulders 20 S. BruceG. Jansen 2—0 S. Willems—K. Smit 0—2 W Berefeneer A. Sauniex n. gesp. De afgebr partij SanierLeuven is 02 geworden. Het blijkt, dat er een spannende kamp tegemoet kan worden gezien, daar de spelers in de 1ste klas aan elkaar gewaagd zijn. Momenteel hebben 2 spelers 4 punten uit 2 partijen. Maatschappij voor Toonkunst We willen beginnen met Toonkunst een woord van hulde te brengen voor het ini tiatief om de jonge menschen, die samen het Hollands Instrumentaal Kwintet vormen, te Leiden eens een kans te geven. Het bestaat uit: Jan Prins, fluit: mej. Jacoba Hencken- roth, harp; Louis de Ruiter, viool; Henk van Calsteren, altviool en Martin Zagwijn, cello; dus alle vijf leden van het Residentie orkest. Het is dus geen berocpsensemble, gelijk b.v. het „Quintet Instrumental de Paiis", waarvan de loden zich vrijwel on beperkt kunnen scholen in samenspel. De leden hebben hun gewone beroepsbezigheden in het Residentie-Orkest en moeten hier naast tijd zien te vinden, om zich aan de Kwintet-studie te wijden, En dan mag men, gehoord het resultaat van dezen avond, zeer tevreden zijn en gegronde verwachtin gen voor de toekomst koesteren. Dat de leden ieder voor zich voortreffelijke muzikanten zijn, is natuurlijk een eerste voorwaarde, doch lang niet voldoende. Het gaat hier om het samenspel, waarbij elk der vijf deelnemers zich aan de anderen ondergeschikt moet maken zonder nochtans zijn persoonlijkheid prijs te geven. Het defi nitieve resultaat, dat op den duur moot wor den bereikt rust ten slotte op veel studie en een steeds zich toespitsende muzikale in tuïtie. Dat alles is al reeds tot een belang rijke hoogte ontwikkeld, zooals herhaalde lijk overtuigend bleek. Dat hier en daar de harmonie nog niet ten volle bereikt werd. is voor ons geen reden, er de uitvoerenden hard om te vallen. Wij hebben ten slotte interesseerd geluisterd en zijn ten zeerste ingenomen mot het feit, een Nederlandsch ensemble te bezitten, dat naar wij innig hopen en vertrouwen, gaarne gehoord zal worden in de Nederlandsche concertzalen. Het concert werd ditmaal gegeven in de Schouwburg. De reden daarvan is, dat bij kamermuziekuitvoeringen in de Groote Statlszaal de intimiteit g>eheel verloren gaat wanneer de zaal half gevuld is. De kleine zaal is weer te klein en de Foyer door de herrie van de Breestraat ongeschikt Men heeftdus geen andere keuze. En daar het podium omsloten was met een Louis XIV decor en men met een beetje fantasie zich in een lSdc ceuwschc Fransche salon kon wanen en ten overvloede de accoustiek er voortreffelijk is,, hebben we ons gaarne in deze plaatsverandering geschikt. Het eerste werk, dat tengehoore werd go bracht, was een Trio vpor viool, cello en harp van Rameait, dat in de eerste satz „Lu Poplinière" nog wat onrustig klonk. Ileel vergeeflijk trouwens, want uitvoerders en publiek zijn gewoonlijk in het begin nog niet op elkaar „afgestemd". Het contact was evenwel met de Menuetten ge\onden en we I'd versterkt in de finale. Daarna volgde het prachtige Quart et no 28, D-dur van Mozart, voor fluit, viool, alt en cello. Was de muziék van Rameau fijn en voornaam van structuur, nog fijner, fragieler is die van Mozart, Mozart heeft hier zijn gracieuze kracht geheel gecon strueerd op de fluitpartij. Dat wil niet zeg gen, dat de strijkers niet veel te doen heb ben, integendeel! Doch de fluit heeft de lei ding, geeft de rijkdom aan muzikale gedach ten in hun elegante rococoverfijning, terwijl de strijkers in hoofdzaak de sfeer verster ken. Die fluitpartij werd door Jan Prins,we memoreeren even, dat hij leeraar is aan de Muziekschool van Toonkunst, prachtig ge speeld. Het is niet alloen zijn nobele toon, die bekoort, het is in de tweede plaats zijn enorme techniek om al die parelende klank arabesken, trillers, voor- en naslagjes, tot hun recht te doen komen, het is in laatste instantio zijn prachtige muzikaliteit. V dit fluitspel waren de strijkers soms een ielsje te zwaar, doch over "t algemeen kon men dankbaar en voldaan zijn over de no bele voordracht van dit Quartet. Uitmun tend sloot zich hierbij aan het Quintette van Guy Ropartz, een der begaafde leerlin gen van César Franck. Hoe voelt men uit deze muziek-, dio mn. dern is in den goeden zin. dat de Fransche muziek rzich geheel uit de traditie ver nieuwt. Guy Ropartz gaat zich niet te 'bui ten aan gewilde experimenten. Hij rust op de oude en de nieuwere meesters als De bussy. Er is in zijn werk klaarheid zonde! oppervlakkigheid, gevoeligheid voor de teerste schakeeringen, zuiverheid van ex pressie. Ropartz is in wezen religieus. De oude grondslag van het Gregoriaansch is verrijkt met moderne middelen: het har monisch palet is oneindig gedifferentieer der geworden, doch het blijft rusten op hechte traditie. Hoe prachtig is de statism contrapuntiek van de Prelude: hoe won dermooi is do tweede safe „Marine", waar in de 4'luit een zachte gedragen melodie voert, de harp tokkelt en de strijkers sordine spelen. En hoe zeldzaam verfijnd was het slot hiervan. Het prachtige wo-k werd besloten met „Chansons". Het kwin tet saf van dit alles een zeer nobele uit beelding. Na de pauze hoorden wij eerst Cinq Haï- Kaï, Epigrammes lyriques du Japon, van Jacqus Pillois, een vijftal korte stukjes, zeer fijn van structuur en van buitenge wone charme, indrukken gevend van Uftal Japansche gedichten en waarin ook de melodiek sterk Oosterseh aandeed. Het wilde ons toeschijnen, dat juist de niodirae werken van Ropartz en Pillois het kwintet het beste lagen, en wij geven dan ook sn? ciaal voor deze werken onverdeeld onu< arme waardeering. Tot slot werd nog gespeeld een „Suite' van Ernest d'Agrèves, waarvan do muz'ek van weinig oorspronkelijkheid getuiede, en hoe knap ook gespeeld ons niet in ver- 3ering kon brengen. De zaal was flink bezet. S\v. ARBEIDSBEURS Op den 28sten Maart 1935 -waren 4260 (v.j. 32S3) werkzoekenden ingeschreven. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN P.C. en L. Zaterdag a.s. te 4.30 uur zal op het V.V.S-- terrein de uitreiking plaats hebben van de prijzen beschikbaar gesteld voor de door P.C. en L. georganiseerde ncderlaagwed- strijden voor Fabrieks- en Bedrijfselftallen, welke wedstrijden werden gespeeld in twee afdeelingen. Voor iedere afdeeling konden 3 prijzen beschikbaar worden gesteld, te weten: voor de eerste afd. een beker en tw medailles en voor de tweede afd. een la wertak en twee medailles. De uitslag luidt, ais volgt: 1ste afdeeling: 1ste prijs N.R.M.; 2e prij: S.V.W.; 3e prijs C. en H 2de afdeeling: 1ste prijs Fortuna II; 2_c prijs Fabrieksarbeiders II; 3e prijs en H II. WATERPOLO De Zijl I—Poelm-er I Hedenavond 10 uur speelt de Zijl I haar laatsten wedstrijd voor de wintercompetitii van den Kring Den Haag van den K.N.Z.B. te 's Gravcnhage in de „Regentes" tegeu Poelmeer L UNIVERSITEIT VAN LEIOEN Geslaagd: doet. ex. Rechtsgeleerdheid mej R J A P Glerum. Heemstede. Artsexamen 1ste gedeelte: W Kerpel, Leiden W A Oudshoorn. Den Haag. Burgerlijke Stand ONDERTROUWD: C A de Motjero 26 j M Huizinga 22 J. BEVALLEN: J Bloemkoperden Hartog z C J Deromen ieLasschuü* d H tor Steeg-* Sehoap d P J Arnoldusde Vink z Eoelc-e-r d Gugten z. OVERLEDEN: J v Delft Jd 12 J. HAARLEMMERSTRAAT 57 Groote Keuze: Lederen Knopen in alle kleuren zeer nieuw, verder alle bijbehoor. artikelen Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN JODEN EN JODENZENDING In de Geref. Kerk aan de Ruiterstraat sprak ds. Jac. v. Nes Czn. van Den Haag voor een aandachtig auditorium over het onderwerp: „Joden en Jodenzending". Ds. G. Mulder opende de samenkomst op gebruikelijke wijze en heette met een toe passelijk woord den spr. welkom. Aan de hand van zeer fraaie gekleurde lichtbeelden handelde ds. v. Nes over het volk der Joden, de Jodenzending en de arbeid van de Geref. Kerken onder hot Jodendom. Deze goede avond werd door ds. v. Nes met' gebed gesloten. VIJFTIG-JARIG JUBILEUM 11 April a-s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de heer J. Groenendijk in dienst trad bij de inrichting voor gemeente-admi nistratie N Samsom N.V. De hoer Groenendijk kwam als zetters- leerling in dienst en heeft zich na zijn leer jaren doen kennen als een bekwaam zet ter. Naar we vernemen hoopt de a.s. jubi laris na de viering van het jubileum met pensioen te gaan. JAARVERGADERING VAN „ONS GENOEGEN" De meisjesverg. „Ons Genoegen", onder- afdeeling van het jeugdwerk Geref. Evan gelisatiecommissie Alphen en Oudshoorn, hield in Concordia haar derde jaarverga dering. De presidente, mejL H. v. d. Pol, open de de samenkomst. Vele ouders en belang stellenden hemmen temidden van de meis jes een bijzonder aangename avond gehad. Keurig werd het programma afgewerkt. Een programma met afwisseling van ernst en luim, waarbij bleek, dat de meisjes na we ken en maanden van voorbereiding in staut waren iets goeds te geven. Mooie recitaties en opstellen, en niet te vergeten 't leuke landelijke orkest, waren heel goed. Bijzon: der moeten we vermelden de keurige hand werken, die de meisjes in dit vereenigings- jaar onder leiding van hun leidsters, de dames v. d. Pol, hebben gemaakt. Nadat gezongen was: „Blijf met mij Heer", werd deze genoegelijke jaarvergade ring door ds. J. II. A. Bosch met gebed ge sloten. ORANJE GARDE De vergadering van de Oranje Garde, waarin dr. J. L. H. v. Haselen, zal spreken over „Prins Willem van Oranje", za) ge houden worden op Maandag 15 April a.s. in Concordia. In die vergadering zal de burgemeester worden geïnstalleerd als be schermheer en de heer J. Overduin .als voor zitter. SPARTA Dc bekende gymnastickvereen. „Sparta", uitgaande van de Martha-Stichting in richting voor onverzorgde kinderen hield in de kerkzaal der stichting haar jaarlijk- scha uitvoering. Sparta heeft een bekende naam in de kringen van het Chr. vereeni- gingsleven. Ook dit jaar heeft zij haar naam hoog gehouden en getoond, dat, hoewel de krachten der leden wisselen, ze onder lei ding van haar directeur, don heer Ant. Metz, in staat is iets goeds te geven. RINGVERGADERING NED. JONG. VERB. Do bondsring Alphen en omstreken van het Nederlandsch Jongelingsverbond hield Donderdagavond in het vcreemgingsgehouw een vergadering, die door ruim honderd leden was bezocht, henevens verschillende bezoekers. Na het zingen van: „Lof zij den Heer", las de heer L. C. v. Vliet, voorzitter, Prediker 11 en ging voor in gebed. Na het welkomstwoord krijgt de hoer A. Intgwcrsen gelegenheid te spreken over „Draagt elkan ders lasten". De hoofdstrekking was indrukken cn er varingen van de. N.J.V.-werkkampen. Dertig werkkampen zijn reods gehouden en 1500 jonge mannen hebben een week op dc Ernst SiLlcmhoeve doorgebracht in 't werkkranip. Groot, zeer groot is het cijfer van de werk- looze jonge menschen tusschen li25 jaar, n.l. tweemaal honderdduizend. Het N.JA was het eerste die werkkampen organi seerde. Spreker besloot zijn rede met den vvensch van Gods zegen op dit moeilijke doch mooie werk. Na een bespreking werd een collecte voor de werkkampen gehouden, die een bedrag van 11,50 opbracht. Gezellig was de pauze met muziek van mej. Alie Breoveld cn Jan v. d. Kamp. De heer E. Boender hield een Bijbel-inleiding over Rom. 8 3539, waar op bespreking volgde. Als voor dc tweede maal de koffie is rondgediend, werd het diploma uitgereikt aan den oud-ringvoorzitter, W. v. Vegten Do heer R. C. Schellingerhout gaf het jaar verslag en als ook het punt rondvraag ge passeerd is, wordt deze alleszins geslaagde ringvergadering op gebruikelijke wijze ge sloten. DAMKAMPIOEN De Alpliensche Damclub wist deze week beslag te leggen op het kampioenschap- competitie „de Rijnstreek". SCHIETWEDSTRIJD B.V.L. In het schietlokaal aan de Rozenstraat had de opening plaats door den tweeden voorzitter der plaatselijke landstormcom missie, den lieer C Koren, die in zijn ope ningswoord bijzonder welkom heette den se cretaris der Gewestelijke Landstorm-com missie, luitenant Karros. Spr. hoopte, dat de wedstrijd vele vruchten zou afwerpen, dat vele nieuwe leden zouden worden inge schreven en zoodoende de wedstrijd in alle opzicht zal slagen. Vervolgens verleende hij het woord aan luitenant Karres, Deze sprak er z'n vreugde over uit, dat in Alphen. een groote .wedstrijd uitsluitend voor de Aljihértsclié B.V.L.'ers,."geheel gratis ■wordt gehouden. Spr. memoreerde overste Brevet, welke in de mobilisatie als com pagniescommandant te Leiden in garni zoen was en ouder wiens commando ook vele Alpliensche B.V.L'ers dienden. Overate Brevet, na z'n verblijf in Indië, in Holland weergekeerd, ook lid van den B.V.L. gewor den, was batajonscommandant bij de Z.H.W. Vorige week bij zijn begrafenis werd het korps Z.H.W. o.m. door do korpscom mandant en vele andere officieren vertegen woordigd. Voorts hoopte spr., dat deze wed strijd de saamhoorigheid in de afdeeling Alplien en de goede verstandhouding, welke altijd bestaan had, zou bevorderen. Spr. deed een beroep op de aanwezigen om pro paganda te maken opdat het korps Z.H.W 't welk thans ruim 7000 vrijwilligers telt nog dit jaar via de 7500 de 8000 zou berei ken. Hierna werden de openingsseries gescho ten resp. door de plaatselijke leider, de se cretaris van Z.H.W. en do tweede voorzit ter der plaatselijke commissie. Daarna vin gen de wedstrijden aan, waarvoor reeds aanstonds drukke belangstelling was. Tij dens de wedstrijd werd meedeeling ge daan, dat een extra prijs, n.l. een gehamerd zilveren beker, was uitgeloofd, voor hem; die 't meest aantal rozen schiet. HAZERSWOUDE BURGERLIJKE STAND BJTVALLEN'; C C Jonkmande Brabander z M C de Roodev Steyn z W Balkenende —de Leeuw d S Lemmors—Heemskerk d. OVERLEDEN: W Stoop geb. Balkenende, 66 J C Mihnee greb. do Kidder 38 J M Moolc- naar geb. v d Zaal. 59 jaar. HOOGMADE VRIJSPRAAK De Haagsche Rechtbank deed gistermor gen uitspraak in de zaak tegen de 65-jarige visscher P. H. uit Hoogmade, die op li dezer terecht stond terzake van lasterrijke aan klacht. Verd. had tot tweemaal toe aan den Minister van Justitie brieven geschre ven waarin hij de Gemeente- en Rijkspolitie betichtte van diefstal en corruptie. De officier yan Justitie had tegen verdachte 2 maanden gev. straf geëischt. De Recht bank achtte hetgeen verdachte ten laste was gelegd niet wettig en overtuigend be wezen en sprak hem daarvan vrij. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUW 'Dc afgeloopen weck stond in het teeken der ver gaderingen. De groep VeLMngvereenigrigen uit den Ned Tuinbouwraad vergaderde te Utrecht. Blocm- boiiencutuur te Haarlem. Beide waren het belang rijke vergaderingen, en in beiden hebben velen hun hart weer eens kunnen luchten. In beide werd uit voerig gesproken over het knellende als men in het bedrijf door de ambtenarij geregeerd wordt. Over de malligheden die dan worden uitgehaald, over de hooge kosten hiervan en waarvan de tuin- der-bloemboHenkweeker toch weer de dupe wordt. Néén, men hoort tegenwoordig niet meer van het genoegelljk rollende leven des gerusten landman Men klaagt over het knellende harnas, over de zware lasten, over de opeenvolgende voorschriften, zoodat men soms met meer weet waaraan zich te houden. En met den dag wordt dc toestand moeilijker en de vooruitzichten donkerder. En met dit beeld voor ooaen gaat men hier thans het nieuwe seizoen :n. Er wordt geplant, gezaaid, in de hoop op loo- nende uitkomsten. En de kans op dit laatste wordt steeds geringer: het bedrijf wordt volgens vastge stelde normen beperkt, de export van producten bemoeilijkt, de koopkracht in eigen land .geringer. Sommige producten brengen op heden zeer weinig op. B.v. gaan kroten voor f 0.700.80 per 100 K.G. Gele kool brengt van f 3.10-4.40 in zeer goede kwaliteit op. Witlof van f 78.40 per 100 K.G., betgeen ook verlies geeft. Spruiten, anders een erg gevraagd product, gaat voor f 6—9.10 per 100 K G. Jonge groenten als radijs brengt ook al niet veel op. van f 2.90—3.10 per 100 bos. Spina zie van f 0.1820- per kist. Vooral dit laatste brengt de tuinder niets in dc lade Roode kool brengt een goede prijs op, doch het zijn een paar tuinders die dit artikel aanvoeren én dan nog in zeer klein kwantum. Ook uien staan hooger dan zulks het winterseizoen door het geval was, van f 3.904.40 per 100 K.G. Doch ook dit product is nog maar bij zeer enkelen te vinden. Wasch- peen blijft in prijs nogaf stabiel doch in dezen tijd van het Jaar is er veel ui real zoodat ook deze prijs maar matigjes kan genoemd worden. KATWIJK AAN ZEE CRISIS-COMITE KATWIJK. Het Crisis-Comité bericht, dat het zijn werkzaamheden voor dit seizoen heeft be ëindigd. Enkele loopende aanvragen zulleu nog afgedaan worden, nieuwe aanvragen worden niet meer in behandeling genomen. Het Comité heeft dit seizoen 631 aanvra gen om steun behandeld; hiervan zijn 156 aanvragen afgewezen. PLUIMVEEVEREEN. AVICULTURA Hier is opgericht de Katwijksche Pluim vee- en Komjnenvereen. „Avicultura". met aanvankelijk 22 leden, waarvan 10 leden zijn overgekomen van de vereen. „Het Ras konijn". Tot voorzitter werd gekozen de heer C. v. Beelen en tot bestuursleden de heerea C. J. Lugthart, A. Kloinman, W. v. d. Bent en P. Schouten. „EXCELSIOR". De Chr. Zangvereen. „Excelsior" zal 31 Maart a.s. 25 jaar bestaan. Het bestuur zal een receplic houden op Dinsdag 2 April a.s., des avonds van 8—9 uur, in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD De Raad vergaderde gistermorgen. ■Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A- Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De Voorzit.er doet mededeeKog dat het aan brengen van een nieuw wegdek is gegimd aan den laagsten inschrijver, de N.V. Brusse en Teeuw te 's-Gravenhag; voor f 9583 Met ingang van 8 April a_s. zal met de werkzaamheden een aan vang worden gemaakt. De voorzitter doet mede- deeling van enkele ingekomen stukken. Ged. Staten wijzen er op dat de Jaarwedden der wethouders met ingang van 1 Januari 1935 alsnog dienen Ce worden gebracht op f 160.— per jaar. Besluit van Ged Staten d.d. 19 Februari 1935 waarbij het presentiegeld der leden van den Raad der gemeente met ingang van 1 Januari 1935 wordt bepaald op f 1.50 per lid en per vergadering. Adres van bet bestuur van de school met den Bijbel d.d. 19 Maart 1935 waarbij wrocht wordt om gelden beschikbaar te stellen ingevolge art. 72 der L.O.-Wet 1920 voor de bete gel. r.g van een gedeelte van het schoolplein. De kosten worden begroot op f 560.—. Aange zien dit adres nog cdet behandeld is in de verga dering van B. en W. wordt het adres om advies in handen gesteld vac B en W. Schrijven ran den heer J. Dompeling waarbij deze verzoekt om vergoeding voor het onderhoud van de rijwielen van zijn kinderen die op 1 April a.s. de o.l. school te Nieuwveen zullen gaan be zoeken. De heer Koot vraagt of hij die vergoeding moet hebben. De voorzitter zegt dat dit afhangt van de afstand van de school tot de woning. Is de afstand 5 K.M. of meer dan heeft J. Dompeling recht op een vergoeding Bij het bepalen van het bedrag dient rekening te worden gehouden met de finan- cieele toestand van den aanvrager Benoeming lid van de Commissie tot Wering \-an Schoolverzuim. De Voorzitter deelt mede dat de heer K. Voshart medegedeeld heeft dat hij zijn benoeming tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim niet aanneemt. B. en W hebben thans de volgende voordracht opgemaakt: 1. P. H. MüIIer. 2. J. W. de Ren. Op den heer J. W. de Ren worden 5 stemmen uitgebracht - op de heer P. H. Müller 2. De heer de Ren. die ter vergadering aanwezig is, deelt mede zijn benoeming aan 6e zullen nemen. Aan de orde komt ehans de behandeling van het schrijven van Ged Staten der prov Z. H. in ver band met de begrooting dienst 1935. Ged. Staten deelen mede dat overleg met de regeering is gepleegd in verband met de extra bij drage in de werkloosheidslasten. De Regeering is de meening toegedaan dat over gegaan moet worden bot verhooging van de se cretarie-leges. de besmettelijke ziektegelden en het schoolgeld tarief. Voor wat betreft de besmettelijke ziektegedden ban volstaan worden met aanvulling van het tarief met een schaal voor inkomens van meer dan f 1000.— en minder dan f 1501.— waarbij de hef fing op 10 pet. van de kosten kan worden gesteld. Het schoolgeddtarief moet zoodanig worden ver hoogd dat bij een inkomen van f 3000.— of meer circa 1 pot. daarvan is verschuldigd met aanslui ting daaraan van de overige heffingsklassen. Ged Staten -willen voorts dat de wedde den plaatselijk deurwaarder van f 25 op f 20 wordt terug gebracht. De Raad kan zich er mede vereenigen dat aan de opmerkingen van Ged. Staten geheel wordt Voldaan. De reahten wegens verrichtingen van de Ambte naren van den Burgerlijken stand worden aanzien lijk verhoogd. Het voltrekken van huwelijken zal alleen kosteloos kunnen geschieden in den vervolge op Maandag. Daarna sluiting. WERKLOOSHEID. Bii het agentschap der arbeidsbemiddeling stonden op Zaterdag j.l. 23 werkloozen in geschreven. OEGSTGEEST GEVERS-DEUTZ KLEUTERSCHOOL Hoewel wc niet kunnen zeggen, dat we nog leven in „de eeuw van het kind", mag toch worden geconstateerd, dat het kind nog steeds in het middenpunt der belangstelling slaat. In de laaste jaren heeft die belangstelling zich vooral geconcentreerd op het kiod op rijpere leeftijd cn Radiodistributie VRIJDAG 29 MAART Programma 3: 8.058.20 Deutschl.6enderj 9.20 Keulen: 11.20 Kaiundborg; 12.05 Par(js R.j 14.20 Kaiundborg; 15.20 Keulen; .16,50 Londen R-; 17.20 BrusjOl VI.18.35 Brusael Fr.; pl.m. 19.15 Bei-omunster; 20.20 Keulen; 21.20 Rome; 22.20 IVeenen; 22.45 Brussel Fr.23a25afloop Kaiundborg. Programma 4: 8.05—8.50 Parijs Radio; 10.35 Droitwich: 11.05 Londen Reg.; 11.20 Droit wich; 13.20 Londen Reg; 15.10 Droitwich; 18.20 Diversen; 18.50 Londen Rcg; 19.50 Droitwich; 20.30 Loc. uitr waaraan medew. I mevr. L Bor. gerhof Mulder-MeisJner (zang); mej. Gonda v. Dam (piano) II mevr. Rlna cn den heer Tullio Berganinl (piano en collo). In do pauzen gram, muz.; 22.30afloop Londen Reg. ZATERDAG 30 MAART Programma 3: 8.05—8.20 Deutjfbhl.sender; 9.20 Keulen; 14.50 Kalundborg; 15.20 Keuiep; 18.05 Brussel Fr.; 18.20 Keulen; 10.30 Leipzig; 20.20 Rome. Programma 4: 8.05—8.50 Partfs Radio; 10.35 Droitwich; 11.05 Londen Rog.; 12.35 Droit wich; 18.20 Diversen; 18 50 Londen Reg.; 60 Droitwich, pl.m. 22 Leipzig; 23.20—afloop Agenda De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Wef. -502; D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406; eu C. van Zijp, Wilhelininapark 8, Oegstgeest, telef. 274. op het zeer jonge kind1. Van die belangstelling en uitnemende zorg voor hot zeer jtnge Jdnd ge. tuigde ook de openbare les van de Gevers-Deut;. Kleuterschool aan de Deutzstraat alhier. Met groot genoegen hebben wc deze les bijgewoond ook zeker de veie belangstellenden, die dicht op een gepakt in de beperkte ruimte, die beschikbaar was voor bezoek, genoten van hetgeen de kleintjes presteerden. Een woord van waardeering en hulde voor de kranige hoofdooderwijzeres, Mej. Ken- beek en haar sympathieke helpsters, is hier zeker op z'n plaats. Wat een geduld cn wat een afdalen van groote menschen tot kleine kinderen hadden we hier te bewonderen Deze dames toonden de psyche van het kleine kind te. verstaan eö. te kunnen leiden:.. Al dadelijk kwamen, we ia dé'.gOedc stemming door de opraarsch der kleuters onder' dc vroalijke tonen van de muziek der joopulair ge worden „Tinnen-soldaatjes-marsch". Daarna ver toonden de zeven muzikantjes hun kunsten ett oogstte vooral de muzikant, die met het centen bakje rondging, veel bijval en vee] centen! Geen wonder, dat hij zeer gracieus boog bij elke vangen gave. Ook het „dokterbezoek" was stekend ingestudeerd en wekte de hilariteit va: publiek op. Er toen eindelijk de in slaap geraakte kabouters door de lieve dansende feetjes werden gewekt en iedere kabouter zijn eigen fee uitkoos en bij de hand nam. steeg het enthousiasme top. Het botenspel, dat wc dikwijls docr ouderen zagen vertoonen enmislukken, slaagde hier uitstekend, ai moest ook de juffrouw wel eens tusschenbeide komen om een verward lintje op de juiste plaats te brengen. Hulde aan de kleine sneeuwman, die zich zoo goedmoedig liet omke gelen. evenals aan de IJscoman: wat kon die hard roepen en mooi bellen. Eo wat hadden die leid sters het druk, n.l. de dames Momberg en FJesch, die afwisselend het accompagnement op de piano of de leiding hadden. Een eeresaluut aan deze jeugdige paedagogen voor haar aardige prestaties! Nadat alle kleuters een geïmproviseerde ijsco ontvangen hadden en de prijzen van de verloting waren toegewezen werd deze prettige middag be sloten met de afmarsch dex lieve kleinen en gingen de bezoekers na een daverend applaus voor de leidsters welvoldaan huiswaarts. WASCHGOED ONTVREEMD Ten nadeele van Mevr. van B. alhier is vaaaï de waschlijn jaeger-ondergoed ontvreemd. Men zij dus op zijn hoede en late in den nacht geen waschgoed aan de lijn hangen. Een onderzoek wordt ingesteld. RIJWIELDIEFSTAL Hoewel reeds eerder is gewaarschuwd tegen het onbeheerd achterlaten van rijwielen ei daarop bevestigde pakjes en tasschen. is dezer dagen weer een rijwiel achtergelaten langs den openbaren weg met een actetasch met inhoud, welke bij terugkomst verdwenen bleek te zijn. Aangifte bij de politie volgde. DIEFSTALLEN VAN ALLERLEI AARD Onze gemeente levert nog steeds ten vruchtbaar operatiegebied voor allerlei dieven. A'-'es is hun gading. Behalve waschgoed, zija ook kippen en planten niet eilig voor hun aanslagen. BLOEDEND VERWOND Door de politie werd op de Bndegeesterlaan een persoon aangetroffen, die bloedend verwond was Hij kon echter zelf geen inlichtingen geven oantrenl deze gebeurtenis, zoodat vermoed wordt, dat bij door het een of arvder voertuig is aangereden, waardoor hij bewusteloos is geraakt. Hij is naar zijn woning te Katwijk overgebracht. AANRIJDING Op den Rijksstraatweg nabij de van Assenddft- straat had een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's, respectievelijk bestuurd door G. J W. R„ wenepde te Amstcriam. en G. J.. wonende te Den Haag. Beide auto's werden licht beschadigd eq kon den op eigen kracht hun weg vervolgen. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Proces-verbaal is opgemaakt. BALDADIGHEID Van een leegstaande woning aan de Borneo- straat werd een aantal ruiten ingeworpen door bal» dadige jeugd. De politie heeft de daders opge spoord. Betalen zal de boodschap zijn. GEVAAR VOOR DE GOEDE ZEDEN Wederom werd bij de politie aangifte gedaan ran een gesigarJeerde persoon, die kinderen tracht mee te lokken onder een of ander voorwendsel. Ook hiervoor zij men gewaarschuwd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6