VRIJDAG 22 MAART 1935 TWEEDE BLAD PAG. 6 Stadsnieuws Aanvullingsagenda In de Maandag a.s. te houden zitting van den gemeenteraad komt alsnog in behande ling een voorstel tot verkoop van een ge deelte bouwterrein, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie' no 1678, gelegen aan den Van Slingelandweg, van Prof. dr. J. Huizin- ga. Het terrein is 6000 M2 groot Overeen stemming is bereikt over een verkoopprijs van f 12 per M2. Met het oog op de diepte van het terrein, welke 37.70 M. bedraagt, ligt aan deze koop som ten grondslag een prijs van f 15 per M2 tot een cltente van 20 M., gerekend van- ai den Van Slingelandtweg en van f 8.55 per M2 voor ue iest van het terrein; men komt aldus tot een gemiddelden prijs van i 12 per M2. Gemeentezaken HUTJE-AANGELEGENHEDEN Van mr. W. C. Feitkamp, huurder van het huis „G roenoord" aan den Haarlemmer weg no. 40, is, in verband met het afloopen van derf huurtermijn, een verzoek om huur- vermindering ingekomen. Dit huis werd aan hem verhuurd 28 Augustus 1933 voor den prijs van f 650 per jaar, onder bepaling, dat de straalbelasting voor rekening van den huurder kwam. Voorts heeft, eveneens in verband met de expiratie van den huurtermijn, P. A. Lefeber om huurverlaging verzocht. Aan hem werd 27 Maart 1922 de benedenwoning aan de j Nieuwst ecg no. 10 verhuurd voor de som van f 400 per jaar; eveneens onder het be ding, dat de straatbelasting ten laste van den huurder was. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat er in deze ge vallen aanlriding is den huurprijs te ver- 1 een, Lw. dien van het huis „Groenoord" tot f 624 per jaar, en dien van de beneden woning Nieuwsleeg no. 10 tot f 350 per jaar. De'straatbelasting, welke resp. f 24 en f 16.57 bedraagt en overeenkomstig het tegen woordig gevolgd s"steem niet meer afzonder lijk in rekening wordt gebracht, is .in beide huurprijzen begrepen. Het raadsbesluit van 22 Januari 1923 inza ke de verhuring van het winkelhuis Nieuwe Rijn no. 20 c.a., aan H. C. v. Leeuwen werd 14 Mei 1934 in dien zin gewijzigd, dat de huurprijs ingaande 1 Mei 1934 voorloopig voor één jaar werd verminderd van f 1400 per jaar tot f 1250 per jaar, waaronder be grepen de straatbelasting. De huurder ver zoekt thans deze voorloopige verlaging m een definitieve om te zetten, hetgeen B. en W. voorstellen in te willigen. GASLEVERING AAN KOUDEKERK Met een voorstel van commissarissen der Sted. Fabrieken van Gas en Electriciteit tot het aangaan van een nieuw gas leveringscontract met de gemeente Koude kerk kunnen B. en W. zich vereenigen. De thans contractueel vast te stellen grondprijs van het gas zal bij wijze van tijdelijk en crisis-maatregel nog met 1 cent per kub. Meter worden verlaagd, zoodat dan met ingang van 1 Januari j.l. te Kou dekerk practisch dezelfde gasprijzen zullen gelden als te Leiden. Een en ander is in overeenstemming met de mededeeling dat de gasprijzen in de buitengemeenten, waarin Leiden het gas rechtstreeks aan de ver bruikers levert, geleidelijk op de basis van •de Leidsche gasprijzen zullen worden ge bracht. DE LUSTRUMVIERING De Lustrum-commissie 1935 van het Leidsch Studentencorps heeft het. verzoek tot het college van B. en W. gericht om te bevorderen, dat ter gelegenheid van de Lustrumfeesten, welke van 29 Juni tot en met 5 Juli a.s. zullen worden gehouden, aan haar een vergunning wordt verleand voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop (tap- vergunning) in „Oud-Hortuszicht" aan de Witte Singel, alsmede in een op te richten gebouw op bet terrein van de voetbalver- eeniging „U.V.S." aan den Kanaalweg. In „Oud-Hortuszicht" zullen studenten reünisten en verdere belangstellenden worden ontvangen; op het terrein van de voetbalvereeniging U.V.S. aan den Kanaal- weg zal een nationaal springconcours wor den gehouden. Aangezien de Lustrumviering van het Leidsch Studentencorps als een buitenge wone gelegenheid voor maatschappelijk ver keer moet worden aangemerkt ook in 1910 zijn die feesten als zoodanig beschouwd en de beide genoemde gebouwen aan dat verkeer dienstbaar gemaakt zullen worden, bestaat er tegen het verleenen van de be doelde vergunningen boven het wettelijk maximum naar de meening van B. en W. geen bezwaar. DE WINKELSLUITING. De minister van economische zaken heeft in overweging gegeven in de hem ter goed keuring door de Koningin toegezonden ver ordening op de winkelsluiting, vastgesteld •bij besluit van 25 Februari 1935, eenige wij zigingen aan te brengen. Een der wijzigingen betreft art. 4 der ver ordening, hetwelk B. en W. bevoegd ver klaart vergunning te verleenen voor 't ven ten met bloemen op Zondag in de onmiddel lijke nabijheid van ziekeninrichtingen, be graafplaatsen en stations en dat indertijd in zijn bestaande redactie is vastgesteld op instigatie van den minister zelf. Z.E. zou thans de uitdrukking „in de onmiddellijke nabijheid" vei*vangen willen zien door een bepaalden afstand. Ofschoon in deze ge meente van bezwaren tégen de huidige redactie niet het minst is gebleken, hebben B. en W., nu de minister een voor de ver schillende gemeenten gelijkluidende regeling in dezen op prijs stelt en blijkbaar in over eenstemming acht met de Winkelsluitings wet, daartegen geen bezwaar; als afstand zouden zij willen voorstellen 25 Meter. VERBREEDING UTRECHTSCHE BRUG. In verband met de verbreeding van de Utrechtsche brug, tot welke verbreeding werd besloten is het gewenscht, dat eenige gedeelen particuliere grond ter plaatse bij den weg worden getrokken, zulks met het oog op een behoorlijke aansluiting van de Plantage en den Hooge-Rijndijk aan de ver* breede brug. Met de desbetreffende eigenaren zijn ter zake van de overname van die strooken grond onderhandelingen gevoerd, waarbij er als gebruikelijk van uit is gegaan, dat voor de gedeelten voortuin f 10 per vierk. M. wordt vergoed en dat de stoepen zonder be taling van koopsom aan de gemeente in eigendom en onderhoud worden overge dragen. Op dezen voet is overeenstemming bereikt met de eigenaren van de perceelen kad. be kend gemeente. Leiden, seelie A nis 650, 1244, 1245, 1246, 1 1248, 1235, 1249, 1250 en sectie M no. 2407. De eigenaar n het kadastrale perceel sectie M no. 41 .j is bereid een strook grond deel uitmakende van dat perceel, aan de gemeente in eigendom en onderhoud af te staan tegen betaling van een bedrag van f 300, in welk bedrag begrepen is een ver goeding van de uit den grondafstand voort vloeiende noodzakelijke verbouwing van zijn perceel. De bedwongen vergoeding kan niet onredelijk worden geacht. De onderhandelingen met de eigenaren van de perceelen kad. bekend gemeente Leiden secüe A nis. 1239, 1240, 1241 en 1243 hebben vooralsnog niet tot het gewenschte resultaat geleid. Voor de uitvoering van liet plan levert dit echter geen moeilijkheden op. AANKOOP GROND EN WINKEL De Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec triciteit hebben de beschikking noodig over een stukje grond nabij de Kamerlingh Onnes laan voor den bouw van een transformator- huisje. Na gevoerde onderhandelingen heeft de eigenaar, de heer H. P. Jansen, alhier, zich bereid verklaard den grond te verkoo- pen voor den prijs van f 6 per vierk. M. De gemeente heeft in openbare veiling de hand kunnen leggen op het winkelhuis Hooigracht no. 6 voor de som van f 3030.— erhoogd met f 252.25 veilingskosten, aan gezien aankoop van dit pand met het oog op eventneele verkeersverbetering voor de gemeente rewenscht is, VERKOOP VAN GROND Van den heer J. C. Brouwer te Amsterdam q.q. is een verzoek ingekomen om van de gemeente te mogen koopen bouwterreinen aan de Da Costastraat, de Ten Katestraat en de Ter Haarkade, te zamen groot ongeveer 4100 vierk. M. De heer Brouwer is bereid den prijs van f 8.50 per vierk. M. te betalen. Tentoonstelling van goede en goedkoope voeding De ofiicieele opening Gisteravond is in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal de tentoonstelling van goede en goedkoope voeding, uitgaande van de plaatselijke, commissie voor huishoudelijke voorlichting officieel geopend door den bur gemeester, Mr A. van de Sande Bakihuyzen. De Voorzitter van het Crisis-Comité wet houder Romijn sprak een inleidend woord. Daarin heette, hij allereerst de talrijke aan wezigen vertegenwoordigers van plaat selijke vrouwenvereenigrfgen, van de vak scholen en van verschillende gemeentedien sten hartelijk welkom, terwijl hij een speciaal woord van welkom richtte tot mevr. Sandberg, die aanwezig was namens de lan delijke Commissie voor huishoudelijke voor lichting. Spr. zette nogmaals het doel van de Commissie uiteen en wees er op, dat het de bedoeling is het werk, dat gedaan moet worden in drie groepen te verdeelen: le deze tentoonstelling; 2e kookdemonstraties enz. in verschillende stadswijken; 3e. speciale cur sussen voor al degenen, die daarvan gebruik willen maken. Onze huisvrouwen, vooral zij die de gezinnen der minst draagkrachtigen besturen, hebben een zeer zware en moeilijke positie en het is geen wonder dat men wenscht te trachten er toe bij te dragen hun taak zooveel mogelijk te verlichten. Het stemde spr. tot dankbaarheid, dat de burgemeester ook zijn aandacht en tijd aan deze zaak wilde besteden en dat hij zich be reid had verklaard deze tentoonstelling te openen, waartoe spr. hem thans verzócht over te gaan. De burgemeester achtte het tijdstip om deze tentoonstelling te openen niet gunstig gekozen, omdat honger de beste saus is en men tihans juist van den maaltijd was op gestaan met een gevoel van dankbaar heid voor haar, die de maaltijd zoo voor treffelijk had gereed gemaakt. Ter inleiding van deze tentoonstelling passen echter geen frivole opmerkingen. De zaak is ernstig. Wie wil in dezen tijd niet den weg gewezen wor den naar goede en goedkoope voeding. En toch: Bestaat er momenteel de behoefte om te leeren, om zich wegwijs te laten maken? Daar komt het op aan. Als men die behoefte kan constateeren is het halve succes van de tentoonstelling verzekerd. Het verheugt spr. dat zoovelen hun medewerking aan dit werk willen verleenen. Het is uw bedoeling, aldus spr., aan te toonen, dat al is Schraalhans keukenmeester, hij toch nog wel tot een behoorlijken kok kan worden opgeleid. De fijne keuken is een kunst, maar een deca dente kunst. Wat hier wordt verricht is hoogst nuttig en hoogst noodzakelijk. Spr. hoopt hartelijk dat de moeite die de Com missie zith getroost, ruimschoots zal worden beloond. Daarna werd de tentoonstelling bezichtigd. Wij hebben daarover gisteren reeds het een en ander medegedeeld. Het is inderdaad een zeer interessante en leerzame expositie, die de belangstelling van de Leidsohe huisvrou wen ruimschoots verdient Zooals" men weet worden geregeld demonstraties gegeven. Gis teravond was het bezoek reeds dadelijk zeer bevredigend. Laat dit zoo blijven tot Zater dagavond toe, opdat hot. werk dat door de commissie wordt verricht en d'at zeer veel practisch nut kan afwerpen, vooral voor de minst draagkrachtigen, zoo goed'mogelijk tot zijn recht kome. We vermelden tenslotte nog, dat de Groen- tenveiling voor het werk der Commissie gra tis groenten beschikbaar stelt en dat door de fa. v. d. Vlist van de Haarlemmerstraat gratis aardappelen zijn wjm Kamer van Koophandel voor Rijnland HANDELSREGISTER Wijziging. 20 Maart. Wed. A. Ciere, Leiden Lammermarkt 33, slagerij. Volmacht ver leend aan: J. Ciere, Leiden. Nieuwe inschrtj'ving. 21 Maart No 6597. N.V. De Spie, Leiden, Rijnsburgerweg 31e, verkrijgen, stichten, vervreemden, huren en verhuren, enz. van roerende of onr. zaken. (Ned. Stcrt 11 Febr. 1935, bijvoegsel no 355). Dir. J J G de Cl er, Leiden; Comm. J J de Cler. Leiden; Proc.: J J de Cler, Leiden; Maatsch. kap. f 10.000, waarvan geplaatst en gestort f 5000. Wijziging. No 937. Exploitatie, Credjet en Administratie Mij „Uitgebreid Bezit", Lei den, Rijnsburgerweg 31e. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: N.V. Exploi tatie, Crediet en Administratie Mij „Uitge breid Bezit". No 4273 Mij tot Expl. van Onroerende Goederen „Hou Vast", Leiden, Rijnsburger weg 31e. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: N.V. Mij tot Expl. van Onroe rende Goederen „Hou Vast", PORTRET Prof. Dr. L. W. E. RAUWENHOFF Namens de familie van wijlen Prof. Dr L. W. F. Rauwenhoff, die van I860—1889 deel heelt uitgemaakt van de faculteit der Godgeleerdheid Is diens portret, geschilderd door E. Moulin, den Academischen Senaat aangeboden ter plaatsing in de Senaats kamer. De Senaat heeft dit geschenk gaarne aan vaard, Leidsche Ambachtsschool De jaailijksche algemeen© vergadering. Uitreiking der diploma's Gistermiddag werd in de voormalige Kweekschool voor Zeevaart de iaarlijkscne algemeeno vergadering gehouden van de Vereen. „De Ambachtsschool". De voorzitter, de heer ir. J. M. Radema ker opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen en bracht verslag uit, over de lotgevallen der school in het afgeloopen jaar. Spr. memoreerde daarin de verdiensten van den afgetreden voorzitter, ir. H. M Touw. Daarna sprak de voorz. een woord van afscheid tot den heer L. van der Laan, die na een bestuurslidmaatschap van meer dan 27 jaar zich thans niet meer beschikbaar wenschte te stellen. Spr. dankte den heer v. d. Laan voor alles wat hij gedurende al die jaren voor de Ambachtsschool heeft ge daan. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 1934 112, flat der begunstigers 76 Vorig jaar wa ren die cijfers resp. 120 en 69. Op 1 Jan. 1934 bedroeg het aantal leer lingen 457. Aan 104 kon in Maart het eind- liploma worden uitgereikt. Bij het begin Éden cursus werden 176 nieuwe leer en ingeschreven en deze begon met 500 lingen. Op 31 Dec, 1934 bedroeg hun tal 467, waarvan 278 uit Leiden en 189 huiten Leiden. Uitreiking einddiploma's Hierna volgde de uitreiking der eind diploma's aan de 122 leerlingen, die de school verlaten. Deze zijn: Timmerlieden: J. W. Beijersbergen, Chr. Briejer, J. A. A. v. Dongen, P. v. Dijk. P. de Groot, Chr. Th. v. d. Horst, J. F. v. Ho ven. Th. J. Ketel. J. W. v. d. Linden, D. Nagtegaal, P Oudshoorn, A. J. M. van ie Ruit, Th. Stikvoort. J. de Water en A. de Wolf. Aan 2 leerlingen kon het diploma met worden uitgereikt. Meubelmakers: J. G. J. Rodenburg, D. W Visch en H. J. v. d. Woerd. Schilders: P. J. J. Duindam, J. Klinkha mer. D. Munnik, F. D. Schoonenberg, I. J. Schoonenberg en G N. Seijn. Aan 1 leerling kon het diploma niet wor den uitgereikt. Machinebankwerkers: C. Barthen, J. W. v. d. Berg, M. v. Berkel, A. P. Blok, P. J. Boot, A. P. Brandhorst, J. v. Damme, P- Delver, Th. A. v. Duuren, W. v. Ek, H- M. Heemskerk, W. Jorigejan, B. v. Klinken. H. v. Leeuwen, K. F. H. Morsman, J. Nuyen, W. M. A, Oppelaar, J. Piket, H. A. Prent, W. Reichwein, D. Teske, E. v. Vreedendaa.1, P G. J. Belt,, D. Braamzeel, G v. Duyn, S. v. Gijn. J. T. Haan, P. C. Hekker, A. Hoogc- boom, J. G. Janssen, D. P. Kuyvenhoven, F. J. de Laaf, J. Ligtvoet, F. Mak. G J. Roos, H. v. Rosse, J. C. v. d. Steen, P. v. d. Steen, H. J. Visser, J. A. Wlllenisen, Q. A. Wijs man, A. Blok, L- de Boer, A. de Bree, G. .T. v. d. Burg, J. de la Bye. J. Cival, S. G Dietz, C. le Febre, C. J. Fucjis. M W. Galjaard, S. de Groot, Th. W. M. de Grijs, S. M. Hurk- mans, J. Li na, H. C. Menger, H. Siebrecht, A. Verhoeven. A. W. Visser en J. v. d. Wijngaard. Aan 2 leerlingen kon het diploma niet worden uitgereikt. Auto- en motorherstellers: W. J. H. Anl- ba. G. H. Heynos. J. W. de Jong, H. Laman, M. v. d. Meer, J. D. Mol, G. L. Palm, L. A. Plassc.haert. N. W.' Schouten. J. v. Sons- beek, Th. v. d. Veer. P. H. Verkerk en L. C. J. A. Volkers. Eleciriciens-instrumentmakers: C Baart, A. Beii, A. Breedeveld, C. v. Egmond, J. J. Flamman. D. Flippo, E. de Heer. W. J. Hen- sing, C. K. Hoogeveen. J. L. Kanbier. J. A. Koevoet, C, Koster, G. R. E. Kuijntjes, J. N. C. v. Leeuwen, C. J. v. Leeuwen, P. Loo- vens, A. de Meij, J. Overduyn, J. de Roo, H. Schoo, B. Schootomeijer, P. G. Spieren burg, J. Taverne, L. v. Veggel en B. E. Zondervan. Aan 1 leerling kon het diploma niet wor den uitgereikt. Een diploma der Vakavondschool kon aan de volgende leerlingen worden uitge reikt voor: Bouwkundig teekenen: J. F. de Boer, Ha zerswoude; C. L. de Boer, Hazerswoude; G. Dantuma, Hazerswoude; J. W. Elstgeest, Hoogmade: A. G. v. d. Geer. Voorhout; J. M. Groenewegen. Leiden; J. Kort, Rijnsburg; P. Noordhoek, Voorschoten; D. Ouwehand Katwijk aan Zee; ÏI. v. d. Pompe, Leiden: P. Chr. Reizevoort, Leidei. Meubelteekenen: J. F. Raar, Leiden, A. v. Rossen, Leiden en P. Simonis, Leiden. Schilderen: P. J. Admiraal, Nieuw-Ven- nep; A. Bakker, Leiden; G. v. ,d. Kwaak, Leiden en G J. Lardé, Leiden. Stoffeeren: G. H. Mijnders, Lisse. Vakteekenen aan loodgieters: L. Haasnoot, Katwijk aan Zee en P. L. Kuyt, Katwijk Smids- en werktuigkundig teekenen; K. Pardon, Leiden en H. v. d. Pol, Voorschoten. Het gebouw De zorgen voor het gebouw bleven het be stuur steeds veel hoofdbrekens bieden. Was de uitbreiding met een nieuw gebouw een goede verbetering, het oude gebouw blijft nog altijd te klein en te onpractisch inge richt. Het bestuur hoopt dan ook_ nog slechts eindelijk eens een niéuw goed ingericht ge bouw te kunnen betrekken. Over de mutaties onder het leeraren corps worden dan nog enkele bijzonderheden me degedeeld, evenals over het onderwijs. Als de belangrijkste hiervan noemen we het stopzetten van den dagcursus voor de opleiding van machinisten. Doordat de be langstelling hiervoor te gering was, ver langde de Minister van Onderwijs stopzet ting. Na een 16-jarige periode zal de dagcur- Rii.s vanaf heden dus vervallen en zal alleen de avondcursus hiervoor blijven bestaan. Spr. richt dan een woord van geluk- wensch en aansporing tot de gediplomeerde leerlingen, richt hartelijke woorden tot di recteur en leeraren en deelt ten slotte me de, dat de omslag van het eerlang in druk te verschijnen jaarverslag zal ziin de met den lsten prijs bekroonde prijsvraag van den cursus typografie Hierna sprak de directeur, de heer G. G. G. Knijntjes, enkele woorden, waarin hii allereerst de boop uitsprak, dat niet nog meerdere bezuinigingen het Nijverheidson derwijs zullen inkrimpen. Spr. richt dan een woord tot de leerlin gen, spoort hen aan te blijven werken om zich verder te bekwamen en vooral om de avondcursussen te volgen. Namens de leerlingen sprak de gediplo meerde leerling G. H. Heynes een woord van dank voor het genoten onderwijs en geeft de verzekering, dat allen zich tot plicht zullen rekenen den naam der Am bachtschool steeds hoog te houden. Hierna volgde 6luiting der vergadering. De uitslag der overgangsexamens luidt als volgt: Overgangsexamens Timmerlieden: bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: 47 leerlingen. I. Arnoldus, T. Bax, Th. v. d. Berg, B. v. Berkel, K. v. Bie zen. D. Bol, F. G. Bouhof, G. W. Bonhof, C. L. de Bree. J. Dekker. D. v. Delft. K. v. Dijk, I. v. Elk, N. v. d. Eist, J. v. d. Eng, H. J. v. Eygen, E. Geitenbeek, L. Guijt, J. 't Hart, L. J. Snoeok, H. Swinkels, C. Th. Hillebrand C. J. Hinderks, J. v. d. Hoeven. J. J. de Jong, W. C. A. de Jong, J. Karstens, J. Klinkhamer, W. J. van Laar, L. v. d. Marei, W. Nievaart. J. P. Noest, I). Noordhoek, H. Outslioom, K. Ouwerkerk, S. A. Pierot, P. M. du Prie, J. Sohrier, G. N. Stikkelorum. H. Stoeke, G. Uljee, C. Veerman, J. de Wolf, J. Leieher en R. J. Sirre. Voorwaardelijk: K. Dantuma en P. Mieloo. Van de le naar de 2e klasse: 23 leerlingen. H. v. d. Berg, L. v. Breda, P. Brussée, W, D. Caspers, J. Dekker, H. G. Dei-riks, J. Duin dam, P. J. Graper, C. K. Hensing, P. v. d. Horst, J. Kluit, H. Korswagon, W. Korswa- gen, F. H. Langeveld, C. M. Langeveld, C. M. v. Leeuwen, G. v. Leeuwen, W. C. v. Os- nabrugge, L. C. Otto, G. J. den Ouden, C. Voordauw en W. v. d. Willik. Voorwaardelijk: A. C. Krom. Niet bevorderd: 1 leerling. Meubelmakers: bevorderd van de 2e naar 3e klasse: 6 leerlingen. W. v. Beelen, H. S. v. Iterson, J. C. v. Kempen, W. J. M. Kriek, C. Vreeken en H. v. Zanten. Van de le naar de 2e klasse: 10 leerlingen. L. Brerterveld, Th. G. Buis, W. G. den Houd- ijker, H. v. d. Kwaak, C. A. M. Rosdorff, N. Stikkelorum, J. Veld huij zen, J. Zonneveld en C. v. d. Zwart, Voorwaardelijk: J. Bekooy. Schilders: bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: 7 leerlingen. H. G. J. Hartevelt, M. G. Link, A. G. v. Maren, J. G. L. Obgaar, B. M. F. Prins, J. Riethoven en J M. v. Vliet. Van de le naar de 2e klasse 9 leerlingen. R. Heidema, N. F. G. Lens, F. Piena, W. v. Polanen. L. C. v. Rijn, L. C. Verdoes en A. W. Wijling. Voorwaardelijk: G. Miereniet en A. Th. Tetteroo. Machinebankwerkers: bevorderd van de naar de 3e klasse 62 leerlingen. J. C. v. Apeldoorn, Th. M. Bakker, F. P. E. v. Beek, D. J. v. Bemmelen, A. Chr. Beurse, A. v. Breda, B. M. v. Brummelen, W. L. Buts, A. BBuutfeld, S. Collé. C. du Croix. Chr. Flippo, S. Fuchs, W. J. J. Glasbergen, H. de Graaf, VV. de Haas, W. A. de Heer, H. Hegeman, E. C. v. Heuzen, L. den Hoed, D. Jasperse, C. E. de Jong, C. J. de Joode, M. Keereweer, C. Koordes, A. D. J. Labordus, L. P. Lam- mersen, H. J. Larrewijn, J. v. Leeuwen, J. v. Leeuwen, H. Lieftink, H. Los, W. Mark, P. A. J. de Nobel, W. Ober, T. H. O verdijk, J. A. Parlevliet, A. H. Ramak, C. Reichwein, C. Rhijnsburger, W. Rhijnsburger, L. de Ro mijn, W. Smit, A. B. Starkenbrug, K. F. v. Venetiën, J. Dijksterhuis, W. v. Laar,, A. Lit, S. v. Maanen, N. C. Mooijekind, C. E. v. Nie- rop, J. Tolsma, J. A. Versluis, B. Verstraten, J. W. Visch, J. de Wagenaar, H. de Water, G v. Wezel, en J. v. Zeijst, Voorwaardelijk: A. Hakkert, J. J. Rijns burger en P. J. de Wolf. Niet bevorderd: 5 leerlingen. Van de le naar de 2e klasse: 54 leerlingen. M. Alberts, J. D. Beij, K. F. van de Broek, D. Coster, G. H. Dabroek, J. J. Dijksterhuis, M. C. Hansen, P. Holswilder, P. J. v. d. Klauw, W. F. Knotter, L. Kramer, Chr. Lar rewijn, W .F. Lepelaar, G. v. Maasdam, A. F. Mo6eman. P. Mulder, N. de Rijk, C. Schef- fel, P. Slootweg, J. v. d. Stouwe, A. F. J. Strijk, J. Tukker, C. v. Vegten, P. F. Vincen ten, P. S. Wagenaar, J. Wouterloot, Ph. J. Bakker, P. de Best, J. J. v. Biemen, L. J. Bos. J. H. A. Bredewold, C. J. Christlaanse, J. M. v. Cuilenhurg, G. v. d. Dool, J. B. H. Grotenhuis, D. Haasnoot, A D. Hakkenberg, H. M. v. Kimmenaede, M. de Klerk Wolters, A. H. J. Kooloos, J. A. Manceau, C. A. den Ouden, J. Oudshoorn, J. v. d. Peppel, J. Rak- horst, M. Schefers, C. Schimmel, J. H. Schouten, N. Siraa, W. M. Suringbroek, A. v. d. Valk, J. Q. Vink, H. K. West, S. A. West- dijk. Niet bevorderd: 3 leerlingen. Auto- en Motorherstellers: bevorderd de 2e naar de 3e klase: 13 leerlingen. J. v. Blom, C. v. d. Boon, C. Th. v. Dorp, C. Th. v. Egmond, P. J Gouw, W. van den Haak, J. P. Kemp, H. de Reus, G. Schalkers, P. Sjaar- dema en P. Verbeek. Voorwaardelijk: J. Boersma en H. ten Braak, Van de le naar de 2e klasse: 25 leerlingen. S. Abelman, W. F. Barendse, J. Beij, C. Boeijenga, J. H. Boon, C. F. J. Brouwer, J. H. Buitenhuis, M. Derogee, L. N. v. Duuren, J F. Francken, Th H. Greive, J. A. de Haas, L. A. Hazevoet, J R. de Hoog, J. v. Kampen, E. J M. Knelange, C. J. v. Leeuwen, D. v. d. Meij, J. Roskam, J. J. Stichter, J. Verbeek, J. Verboog, C. Visser, P. Zuij derduin. Voorwaardelijk: A. van den Ouweelen. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Electrlciens-instrumentmakers: Bevorderd van .de 2e naar de 3e klasse 26 leerlingen: W. Arnoldus, A. H. M. Bakker, A. van den Bos, N. F. A. Broeken, J. v. d. Burg, H. J. du Chateau, F. P. C. Comelissen, P. Crama, J. Delfos, H. Guijt, L. Heijboer, J. Hollander, Chr. Houtihoff, G. J. v. Kempen, H. A C. de Koning, H. J. Koppier, J. W. v. Laar, H. v. d. Lelie, J. Limburg, H. W. Onderwater, W. A. Prins, W. J. v. Rooijen, D. Sajtos, C. J. v. d. Voort, C. Voorzaat en C. A. War- merdam. Van rie le naar de 2e klasse 26 leerlingen: A. v. Aalst, C. Bier. J. v. d. Boogaard, J. J. v. Deenen, J. de Graaf, W. M- v. Harte velt, D. Keyser, F. v. Kouwenhoven, C. G. Kriek, G. Kromhout, J. v. d. Lee, P. A. Po ver, F. Rietkerken, W. J. v. Rooijen, M. G Rijgersberg, A. Smit, J. Splinter, A. Stein- meier, F. Tegelaar, L. F. W. Thoolen, D. W. Wan sink, C. M. v. Wel, C. van 't Zelfde, L. Zitman en G Zwanenburg. Voorwaardelijk: J. H. Wouterloot Niet bevorderd: 2 leerlingen. „Wij moderne mensen" De Stedelijke Lichtfabrieken hebben er flink slag van om reclame te maken. Van dezen zin voor origineele propaganda getuigt weer de kleine brochure: „Wij moderne mensen", welke gratis verkrijgbaar is gesteld aan den toonwinkel Hooigracht 14. Dit boekje geeft in een reeks van fraaie foto's een indruk van de resultaten der moderne wetenschap en techniek. Aan het einde van de reeks komt de aap uit de mouw: „Ook 'n het huishouden heeft de electriciteit snelle vorderingen gemaakt Een mooi reclame-boekje, dat bij het pu bliek zal „Inslaan". LUSTRUMCOMMISSIE HOOGEWOERD EN... OMSTREKEN De Lustrum-commissie Hoogewoerd en Omstreken heeft een circulaire verspreid, waarin de Hoogewoerdsche burgerij wordt opgewekt actief deel te nemen aan de ver siering van de stad bij de Lustrum-feesten, In de Juni-nviand te houden. De commissie is erin geslaafd oen aardig plan in elkaar te timmeren. Op Dinsdag 26 Maart, des avonds te half 9 zal een vergadering wor den gehouden h de foyer van den heer W. F. van Wijk, Ht'ogewoerd 87, waar deze planinen nader a 'llen worden ontvouwd. GEMEENTEDRUKWERK Het bestuur der samenwerkende werk nemersorganisatles in de typografie en het rasterdiepdrukbedrljf hebben een adres ge zonden aan den Raad, waarin adhaesie wordt betuigd aan het adres van de fede ratie van werkgeversorganisaties in het Gra fisch Bedrijf, waarin er op aangedrongen wordt dat hét gemeente-drukwerk uitslui tend wordt vervaardigd op georganiseerde drukikerijen. Jaarvergadering Chr. H.B.S. Gisteravond had de jaarverga dering plaats in het gebouw aan de Kagerstraat. Nadat de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze had geopend en de aan wezigen had welkom geheeten, las de wrad. secretaris de notulen van de laatste leden vergadering, die onveranderd werden goed gekeurd. Daarna bracht hij verslag uit over het afgeloopen jaar. Dankbaar mag gecon stateerd worden de voortdurend groei der school. De resultaten van het onderwijs zijn meer dan bevredigend. Directeur en leer aren kwijten zich bij voortduring op loffe lijke wijze van hun niet altijd gemakkelij ke taak. Vervolgens gaf de penningmeester een overzicht der financiën en lichtte de jaarrekening toe, die na accoord bevonden te zijn door de verificatie-commissie, onver anderd werd goedgekeurd. In een best uurs vacature werd voorzien door de verkiezing van Ds H. A. Wioïsinga. De rondvraag le de niets bijzonders op. Hierna sluiting. Radio Distribute GEEN SPREEKUUR De Wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Gzn., is verhinderd morgen spreek uur te houden. DE KONINKLIJKE AUTO'S DOOR DE STAD Hedenmorgen te omstreeks 12 uur zijn H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana, komende van het. Loo en gaande naar Den uaag, pér auto onze stad gepas seerd. KORFBAL L. C. K- C. „Pernix" Zaterdag speelt Pernix voor de C.K.B.- oomptetitie weer een thuiswedstrijd tegen V.E.S. (den Haag). VOETBAL Morgenmiddag speelt P. G L. I een vriendschappelijke wedstrijd tegen een C.G. W.-combinat.ie op het V.V.S.-terrein. ARBEIDSBEURS Op den 21sten Maart jl. waren 4409 (v.j. 3355) werkzoekenden ingeschreven. VAN WIE? Bij de politie zijn vier onbeheerd gevon den rijwielen te bevragen LANTAARNS ONTVREEMD In den afgeloopen nacht is ten nadeele van Gemeentewerken een roode lantaarn ontvreemd welke geplaatst was bij een op gebroken gedeelte van de Breestraat, DIEFSTAL ROEIBOOT J. N. H heeft bij de politie aangifte D- daan van diefstal van een roeiboot, liggende in de Spoorhaven achter de Morsohsingel Burgerlijke Stand BEVALLEN: A J WalravenGeerlingh z. OVERLEDEN: M T v d MeerHooBenboom vr 26 j: A Loeve m 81 J: J v d TuUn wednr 79 j GEHUWD: A O H Tellegem en N Engberte RIJKSUNIVERSITEIT TE LEIDEN. Gusl. Artsex- le ged.: J. G. Beunders, Den Haas en J. P. Nikljuluw. Oegrstgeeet, Bevorderd tot arts: W. E. F. Wlnckel, Den Haag-, mej. C. C. Bontenbal, RUawUk, J. J. Speelman, Nleuwveen en J. H. Klomp, Den Haag. Agenda Vrijdag 22 Maart: Rehoboth 8 uur, A. R. rop. Club Kring Leiden. Cursusvergadering Spr. de heer R. A, den Ouden. avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Maart a.s., waa-genomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen- burg 9. telef. 807: J. E. M. ten Dijk. Haven no. S, telef. 85; en C. van Zijp, Wilheimina- oark 8. Oe-gslgeest, telef. 274. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN „DE CHRISTELIJKHEID" VAN DE N.S.B. Belangwekkende rede van Prof, Dr. K. Schilder Meer dan 1000 belangstellenden Het bestuur der A. R. Kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" heeft in samenwerking met de prop.-commissie dier vcreeniging gisteravond een buitengewoon goed geslaag de vergadering gehouden, waarbij als spre ker optrad Prof. Dr. K. Schiider van Kam pen met het onderwerp: „Is de N.S.B. Chris telijk?" Voor deze vergadering had men gehuurd de drie groote zalen van „Concor dia". De vergadering zou aanvangen half acht, maar kwart over zeven waren deze zalen reeds geheel gevuld en stroomde het belangstellenden. Na een mededeeling van den voorzitter, den heer W. J. v. d. Brink, ging men van daar naar de Raadhuisstraat, welke normaal voor ruim 800 personen plaats biedt. Door het plaatsen van stoelen rondom de preekstoel, in de paden boven en beneden, konden meerdere personen een plaats vinden. Niettegenstaande deze uitbrei ding moesten meeideren zich met een staanplaats tevreden stellen. De voorzitter, de heer W. J. v. d. Brink, liet zingen Psalm 100 1, las het eerste gedeelte van Matth. 7 en sprak een kort Inleidend woord. Prof. Schilder herhaalde de woorden van het gezongen Psalmvers „God heb ik lief" en „Komt nadert voor Zijn aangezicht". Zon dag jl. leefde dit ook in de Duitsche Chris tenen, maar de geheime Staatspolitie ver hinderde het optreden van vele predikanten, waarvan er meerderen in arrest werden ge steld. Spr. liet in dit verband zien de voor geschiedenis van deze zaak en ook de hou ding van de N.S.B. in Nederland. Is de N.S.B. Christelijk? Neen, dat is ze niet! Heel moqi, zegt men, God te willen eeren als de drijfkracht van den Staat, maar de logica hiervan is: God is idee. Wie zegt dat erken ik. God is idee, staat lijnrecht tegenover de uitspraak de Schrift naar Jacobus' woorden: God is do wetgever, mijn maker, mijn schepper en herschepper. Drijfkracht is geen Schepper: Tot de vele aanwezigen riep spreker: Wees voorzichtig! De Wet zegt zoo duidelijk: Gij zult geen andere goden Na deze inleiding kwam Spr. tot de ont vouwing van drieërlei gedachten: 1. dat de N.S.B. in plaats van het geloof in God het valsche geloof aan de idee stelt; 2. de N.S.B. is nu noodgedwongen gekomen tot de valsche evolutieleer; en 3. dat zij van deze beide fouten vervalt in Humanisme en Staatsaibsoluti sme. Van deze rede gaven wij in ons blad reeds meermalen uitvoerig verslag. Na de rede stelden verschillende personen vragen, of o. m. een vergadering van de N.S.B. met gebed geopend en gesloten wordt, vragen over speciale punten van het N.S.B.- program en over de Regeerlng-Colijn. Dui delijk werden alle vragen beantwoord. En hoewel Spr. gewoonlijk niet ingaat op prac- tische vragen beantwoordde hij toch do vraag over de Regeering-Colijn en liet daar bij duidelijk uitkomen, dat als het huis in brand staat, allen die van goeden wille zijn en het vaderland willen dienen .zonder aan de brandstichting te hebben medegewerkt, tot blusschen moeten worden geroepen. Staande zong de menigte twee coupletten van het Wilhelmus; Prof. Dr. K. Schilder ging voor in gebed, waarna men uiteen ging onder het zingen van: Zij zullen het niet hebben Het was een goede vergadering, die op zeer goede wijze heeft beantwoord aan het gestelde doel, VRIJDAG 22 MAART Programma 3: 8.05—8.20 Deutschlamdzander. -011-20 Keulen, 11.20—12.05 Kalundborg. '■0511.20 Parlja Radio. 14.20—15.20 Kalund- org-, 15.2016.50. Keulen, 16.50173'J Béro- una ter1720—19.20 Brussel VI., 19.20—19.35 f\35 Keulen. 20.35—plm. 23 :hlanózender. alpzg. plm. 23afl. Programma 4: 8.05—8.50 Purijs Rado, 10.05— 10.35 Deutschlandaendor: 10.3510.50 Droit- ~ich: 10.50H-95 Deutschlandaendor; 11.05— -30 London Reg; 11.20—13.20 Droltwlcb; 13.30 on °,^nT?n Ree: 15.50IS.20 Droltwich; 6-e|6f-n; 18.5030.30 London Reg: .30—pl.m 22.30 Loc. Uitz GRD, waaraan om edowerkt het Kinderkoor o.l.v mej J A. v Ha- el, afgewisseld door microfoon debutajitj es ZATERDAG 23 MAART Programma 3: S.058.20 Deutschlandesnder; --0 Keulen; 11.20 Kalundborg: 12.20 Keulen: 4.50 Kalundborg; 1S.20 Keulen 17.20 Brussel "r 17.50 Leipzig; 18.5.0 Brussel Fr; 19.30 Leip- ig; 21.40 Beromunster; 22.20—afl: Leipzig Programme 4; 8-05—8.50 arü'3 Radio; 10.05— 10.35 Deutschlandsder; 10.35 Droltwich: 11.05 London Reg; 13.20 Drojtwich; 1S.20 D.versen; 101:^ London Reg; 19.50 Droltwich, 21.50 Boeda 22.20 London Reg; 23.20afl: Droltwich DE HEER D. v. BUUREN, fe Doorn is gisteren plotseling overleden onze vroegere plaatsgenoot de heer D. v. Buuren. Verscheidene jaren heeft de heer van Ruuren in het Chr. vereenigingsleven en in het leven van de Ned. Herv. Kerk Julianastr. een vooraanstaande plaats inge nomen. C. V. K. De opbrengst van de gisteren in onze ge meente Rehouden bloempjesdag, ten bate van de vereeniging tot uitzending van kin- 1737ryaar Chr' Vacantiekolonies bedraagt B. V. L. Door de afd. v. d. Bljz. Vrijw. Landstorm; alhier, zal volgende week van 26—S0 Maart a-s. in het schietlokaal a. d. Rozenstraat een schietwedstrijd worden gehouden. Ge schoten kan worden op de vrije, personeele en geluksbaan. NED. CHR. REISVEREENIGING Door de Ned. Chr. Reisverg. „De Rijn* streek", zal op 1 April a-s. in „Concordia", een algemeene ledenvergadering worden ge houden. De agenda bevat o.m. bestuursver» kiezing en benoeming leden excursiecom missie. HAZERSWOUDE GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der gemeen te op Woensdag 20 Maart des v.m. 10 uur. Voorzitter is de burgemeester, de heer A. Warnaar. Afwezig met kennisgeving de heer C. A. van Dam, verder zijn alle leden tegenwoordig. De voorzitter opent met ambtsgebed de vergadering. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen die onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van ingekomen stukken, w.o. verslag van den Keuringsdienst voor Waren over 1934. In het !?/batorium had 131 maal een onder zoek plaats, ter plaatse 2412 keer, terwijl 17 maal een waarschuwing werd gegeven en 11 monsters werden afgekeurd. Missive van Gedep. Staten houdende goedkeuring van raadsbesluiten, en vaststelling van het presentiegeld voor de leden van den raad op f 2.50 per vergadering. Van Gedep. Staten terug ontvangen de begrooting voor 1935 met eenige opmerkingen, waaronder in overweging wordt gegeven de bezoldi ging der gemeenteamblen.iiren nog eens te herzien. B. en W. stellen echter voor hierop voor '1935 niet in te gaan, maar voor 1D3G dit punt bij de begrooting t.e behandelen. Vervolgens wordt door Gedep. Staten voor gesteld op de post uitgaven voor de secre tarie bezuiniging aan te brengen, waarop op voorstel van B. en W. besloten werd, deze post met f 400 te verminderen. Om trent verhooging van leges enz., werd goed gevonden dat B. en W. dit nader zullen overwegen, terwijl inzake conversie geld- leeningen door B. en W hieraan de volle aandacht wordt geschonkon. Hierop 6tclt de voorzitter aan de orde verordening tot afwijking van de bepalingen der winkel sluitingswet, die 16 April a.s. in werking zal treden. Na gehouden bespreking werd besloten de bestaande toestand te hand haven, met dien verstande dat met den aan vang van den zomertijd de bekende afwij'- kingen weer zullen "worden toegestaan. Inge komen was een verzoek van het bestuur der Bouwvereeniging „Volksbelang" om renteverlaging van de voorschotten voor de woningen in de Zonneveldstraat. Hier door zou het mogelijk worden dat de huur der huizen van f 3.75 op f 8.50 per weck kon worden gebracht, wanneer het per centage van het bedrag aan voorschot, zijnde f 25.000, van 5 op 41/i kon worden gebracht. De voorzitter acht het billijk aan het verzoek te voldoen, waartoe met alge meene stemmen wordt besloten. Tot leden der schattingscomraissio voor de inkomsten belasting, worden herkozen de heeren D. de Bruijn, A. J. Pannehakker en Th. Ver kleij, terwijl in de vacature J. van der Meulen wordt voorzien door de benoeming van burgemeester A. Warnaar. De voorzit ter doet mededeeling van de uitslag van de gehouden aanbesteding van de ambts woning voor den Burgemeester, waarvoor laagste inschrijver wag in massa, de heer B. J. Timmermans, aannemer alhier voor f 7400, aan wien het werk is opgedragen. De voorzitter deelt mede dat besloten is de woning van centrale verwarming to doen voorzien, en dat door Gedep. Staten het besluit van don raad tot het bouwen van een ambtswoning is goedgekeurd. De huur der woning wordt, berekend tegen 15 ct van de jaarwedde van den burge meester, gesteld op f 495 per jaar, wat wordt goedgevonden, In zake een regeling voor onderlinge hulpvorleening in geval van brand deelt de voorzitter mede dat Jan. 1934 een schrijvon van een commissie was ingekomen, voor wat betreft de Pro vincie Zuid-Holland. Daar de beslaande toe stand in sommige gevallen moeilijkheden opleverden, werd besloten wijziging aan te brengen en de Provincie Zuid-Holland in kring te verdeelen, en de vergoeding bij geboden hulp. vast te stellen. Deze gemeen te zou daarbij voor wat den Rijndijk be treft, worden ingedeeld by Alphen aan detj

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6