D r„SJ." Ammonsalpeter„S.M. V Ihr ye&oL tK. eiqjZ*t J0outdLf HENGSTEN en STIEREN HANSA Rasterwerken, Blerick L H.H. EIERVERZENDERS De Rotterdamsche Veiling WIJ f. b. c.-vriie FOKSTIEREN SUPPLETIA-MINERALEN VAN DR VAN DER SLEEN LAND- EN TUINBOUW WOENSDAG 20 MAART 1935 e consumptiemelkregeling 1935-1936 De oude regeling in beginsel gehandhaafd. De afdracht van een halve cent vervalt. De Crisis-Zuivel-Centrale deelt omtrent de Consumptiemelkregeling in het wettelijk aangewezen gebied der groote steden in het Westen des lands mede, dat voor het per 1 April a.s. intredende nieuwe contractjaar 3935/1930, wat dc hoofdzaken betreft, het yolgende is bepaald. De per 31 Maart 1935 ten einde loopende regeling blijft in beginsel gehandhaafd. In de uitvoering der nieuwe regeling echter zal ten aanzien van de hierna te noemen punten wijziging worden gebracht. De toelaatbare taxe. De af te slui ten taxe zal in maximum mogen overeen komen met die, welke in het atgcloopen contractjaar heeft gegolden; als regel zal dus niemand een hoogere taxe kunnen af sluiten dan het vorige jaar. Bcteekent zulks eenerzijds, dat de voor het contractjaar 1931/1935 ingestelde zönègrenzen voor wat de taxen aangaat practisch blijven gehand haafd, anderzijds volgt hieruit, dat bedoelde grenzen formeel kunnen vervallen. Tot dit laatste is inderdaad besloten. Afdracht van een halve cent. Tot dusver gold do bepaling, dat voor consumptiemelk, andere dan taxc-melk, in consumptie gebracht door z.g. contingentbedrijven, melk- veilingen en zelfventende of daarmede gelijk gestelde veehouders, aan de Zuivelcenfrale een halve cent per Liter moest worden afgedragen. Per 1 April a.s. treedt vorenbedoelde bepaling buiten werking. In verband hiermede zal ten aanzien van 'de melkveilingen de eisch gelden, dat de in het contractjaar 1935/36 zonder eenige afdracht voor de consumptie af te leveren hoeveelheden melk niet mogen stijgen boven een nader vast te stellen contingent, waar van dc grootte aan de hand van de omzetten in do jaren 1932—1931 nader zal worden ivastgesteld. Voor wat de zelfventende veehouders aan gaat brengt het vervallen der afdracht van een halve cent de noodzakelijkheid met zich dat hun een bepaalde taxe wordt toegewe zen. Hierdoor zal deze categorie van melk producenten in het vervolg dus geheel zijn gelijkgesteld met alle overige melkveehou- ^Verlaagde taxe gedurende de winterlmaanden. Met bet oog op de gewijzigde omstandigheden, waaronder ook het veehoudersbedrijf wordt uitgeoefend, is verder beaald, dat bij het afsluiten van de Regeeringscontracten zal kunnen worden overeengekomen, dat in de periode van 15 September 1935 tot 1 April 193G, of een ge deelte hiervan, door de veehouders een hoe veelheid taxe-melk wordt geleverd, welke hoogstens 20 lager zal zijn dan de voor de overige maanden van het contractjaar overeengekomen taxe. De prijs der overmclk. De te Öezen opzichte reeds geldende regeling zal slechts in zooverre wijziging ondergaan, dat ,voor zoover vaststelling van den overmelk- prijs in georganiseerd overleg niet mocht hebben plaats gevonden, als minimumprijs zal gelden een prijs, overeenstemmende met den Regeeringscontraclprijs voor de eerste klasse melk, verminderd met V/2 cent per Liter. Z.g. bakkers melk. Ingaande 1 April Sla. zal de melk, bestemd voor bakkerijdoel einden mogen worden afgeleverd op de in dustriebasis en zal daarvan geen afdracht verschuldigd zijn. Deze bepaling sluit ge heel aan bij het streven om door het beschik haar stellen van zoo goedkoop mogelijke melk do consumptie van melkbrood hier te lande op te voeren. Positie der z.g. randbedrij- ven. Goedgevonden is om, eventueel buiten het kader der consumptiemelk regeling, nadere voorzieningen te tref fen met betrekking tot de positie van zuivelfabrieken, welker leveranciers voor een grooter of kleiner deel woon achtig zijn in gebieden tot welke de behoefte aan consumptiemelk, aange kocht op Regeeringscontract, zich uit strekt en als gevolg waarvan zoodanige zuivelfabrieken bijzondere moeilijkhe den kunnen ondervinden. Grossiersmarges voor melk. Met het oog op bepaalde moeilijkheden, Welke zich in de practijk hebben voorgedaan tengevolge van de sedert September 1934 of- ificieol geldende minmum-grossiersmarges voor melk, is besloten over te gaan tot op heffing daarvan. In schakeling van nieuwe be- flrij ven. In gevallen, dat een consumptie- melkbedrijf zou verwisselen van eigenaar of pachter, is rekening te houden met de be paling, dat op het nieuw af te sluiten Re geeringscontract een taxe zal kunnen wor den overeengekomen, welke maximaal 8 Li ter per dag en per koe bedraagt. Het aan- jtal stuks melkvee, door den vorigen bewoner gehouden, zal hierbij als nadere grondslag dienen. Voor zoover voor het leveren van con sumptiemelk bedrijven zouden moeten wor den ingeschakeld, welke tot dusver melk produceerden, voor industrieele verwerking bestemd, zal de toe te kennen taxe op basis van de in 1933 gehouden veetelling niet meer dan 6 Liter mogen bedragen. Gr 0 s s i e r s-s 1 ij t e r s-c o 111 r a c t e n. Do aandacht van belanghebbenden wordt voor zooveel noodig gevestigd op de wenschelijk- heid de vorengenoemde contracten, geheel in den geest als te vorigen jare heeft plaats gevonden, zoo spoedig mogelijk af te sluiten. irmulieren voor Regeerings contracten. De Crisis-Zuivel-Centrale is oornemens formulieren als vorenbedoeld binnen den kortst mogelijkeu termijn ver krijgbaar te stellen aan dezelfde adressen, als welke zich te vorigen jare met de af gifte daarvan hebben belast. F)e officieele catalogus van de FLORA Een prachtig boekwerk De catalogus, die door het Uitvoerend Comité is samengesteld is inderdaad een boekwerk geevorden, dat er in alle opzich ten wezen mag. Het is overzichtelijk en een gids voor ieder, die aandachtig de tal- looze inzendingen en variëteiten wenscht te bestudeeren, onmisbaar. Het begin wordt gevormd door een serie fotografieën van dc vooraanstaande perso nen, die hun naam aan de tentoonstelling hebben willen erbinden. Naast een foto van de Hooge-Beschermvrouwe, H.M. de Koningin, staat liet portret van do Kroon prinses en dan volgen de portretten van drf i.if eere-presiilenten, de Zweedsche Gezant, deken van het diplomatieke corps, de mi nisters van buitenlandsche zaken, van eco nomische zaken (die het van een voor oord vergezeld deed gaan), en van den linister van Staat, Commissaris der Ko ningin in Zuid-IIoLland, en den Commissa ris der Koningin in Noord-Holland. Bij een inleidend woord staat het portret van den voorzitter van het Eere-comité Jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester van Heem Met een artikel „Welkom op Flora" opent het Uitvoerend Comité het tekstgedeelte, waarin allereerst voorkomen de samen stelling der Algemeene Vereeniging vooi Bloembollencultuur en voorts een lijst van de autoriteiten, die bereid zijn bevonden het Eere-comité voor Flora 1935 te vormen. Na eenige korte artikelen over de archi tectuur en den aanleg der tentoonstelling, als toelichting op de aldaar ingevoegde oriënteeringskaart, volgt dan de ruim SO pagina's tellende catalogus der inzendin gen op de vollegrondstentoonstelling. Van de 10-daagsche tentoonstellingen, die in het Bloemenpaleig eiken Vrijdag om de 14 dagen zullen worden geopend, ver schijnt op den openingsdag een afzonder lijke catalogus, die in den „permanenten" catalogus wordt ingelegd. Van elk der bijna 1000 verschillende In zendingen bevat deze catalogus de volle dige besclinjviriR. In de volgende rubrieken worden de ver schillende dienstgebouwen met hun func ties beschreven en ook in het kort de ver keersregeling vermeld, die aan de hand van een kaart van dc omgeving van terrein, den bezoekers den weg wijst. Aan de speciale film vertooningen, de avondverlichting, de publiekwerlstrijd der voorjaarstuinen enz. zijn speciale artike len gewijd. Een aantal beschrijvingen van de aanwezige installaties en voorzieningen sluit dit hoofdstuk af. De volgende rubriek bevat 17 rijk geïllus treerde artikelen, waarin de voornaamste geëxposeerde bloemen en planten door des kundigen zijn beschreven en van aanwij zingen voor de cultuur zijn voorzien. Aan de bezitters van dezen catalogus wordt hierdoor de dienst bewezen van blijvende voorlichting, over de vraag, die hen in hooge mate bezig zal houden: hoe pas ik in eigen omgeving mot eigen mid delen het aanschouwde toe? De in- en uitwendige verzorging, waar in in aansluiting met het doel, dat met alles op Flora wordt beoogd, groote zorg is besteed, is een compliment voor de uitgeef ster. die daarmee nogmaals getoond heeft berekend te zijn voor de veelei schend' taak om in korten tijd een dergelijke uit gave te verzorgen. Dekroningen op de FLORA 1935 De jury heeft voor de eerste tiendaag- sche tentoonstelling in het hoofdgebouw van de Internationale BI •emententoonstel- ling „Flora" te Heemstede o.a... de volgende bekroningen toegekend: N.V. v.h. KON. ZAADHANDEL en KWEEKERIJEN A. WULFSE ZWIJNDRECHT TELEFOON 5581 DORDT jönderstaaude planten uit eigen kweekerijen, van beproefd zaaizaad, soortecht, goed gezond en flink beworteld. RLOEMKOOLPLANTEN per 1000 per 100 Wulfse's Victoria, Remme, Veentjes, Lecerf, Record, Alpha 3.50 f 0.45 ROODE-, GROENE-, GELE-, WITTE- en SPITSKOOLPLANTEN 3.— 0.40 KROPSLAPLANTEN Meikoningin en Bonte Chili 2.— 0.30 ZWIJNDRECHTSCHE POOTUIEN BOLRONDE 0.50 0.10 per 10000 4.50; per 100.000 40.— Levering af Zwijndrecht, zendingen ónder rembours. VRAAGT UW LEVERANCIER: 20,5 stikstof, voor de helft salpeter-, voor de helft am- moniakstikstof, ca. 35 koolzure kalk. 20,5 stikstof, voor de helft salpeter-, voor de helft am- moniakstikstof. De kwaliteit van deze Nederlandsche stikstofmeststoffen is minstens gelijk aan die van gelijksoortige buiten landsche, terwijl de prijs niet hooger is. Inlichtingen worden gaarne versterkt door het Landbouwkundig Bureau der Staatsmijnen te Lutterade (L). pergetelers ten sterkste aangeraden 't oude asperge-loof op do velden, waar het ge groeid is, volledig to verbranden en er ver der, door zorgvuldige bewerking van deze velden voor te zorgen, dat alle afgevallen deelen van het loof met grond bedekt wor den. Allo aspergetelers hebben er belang bij, it deze maatregel op alle aspergeveldcn ordt uitgevoerd. Daarom wordt aangeraden dat. vanwege plaatselijke vereenigingen toe zicht op deze uitvoering gehouden wordt. De aspergeroest treedt het hevigst op in het loof, (lat men vroeg laat doorgroeien, dus in de aanplantiagen, waarvan nog niet geoogst wordt Het Is niet mogelijk dit te voorkomen, maar wel kan men de ontwik keling van de ziekte op de velden, waarvan gestoken wordt, tegengaan door daarop geen stengels gedurende den oogsttijd te laten doorgroeien. Ook kan men alle wilde of ver wilderde aspergestengels buiten de asperge- velden spoedig vernietigen en daardoor een vroegtijdige ontwikkeling van de roestziekte tegengaan. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de op ver schillende plaatsen werkzaam gestelde amb tenaren van dezen Dienst, „Hilleshög"-suikerbietenzaad is een 100% Nederlandsch product: op Nederland- schen bodem met Nederlandsche arbeids krachten gekweekt. Dat garandeeren wij. Wanneer ge Uw belang begrijpt, bestelt ge voor den volgenden uitzaai „Hilleshög" bij Uw inkoopvereenigingen of suiker fabrieken. De ideale gladde vorm van de „Hilleshög"* suikerbiet maakt, dat het rooien veel min der tijd kost. Bovendien geeft „Hilleshög"* suikerbietenzaad de grootste suiker opbrengst en het minste aantal schieters. Ontvangen Geschriften Pokonplaten. Door de bekende fabrikant in Pokoa, de heer H. P. Bendicn te Naar- den, is naast de reeds verleden jaar door ons besproken bloemenplaton, thans een •nieuwe serie uitgegeven, waarin speciaal de aandacht geschonken is aan Cacteeën, die thans gemeengoed geworden zijn, doch waar velen nog heel wat moeite hebben. Ook wordt een plaat gegeven van een Orchidee, waar van een enkele soort het heel goed als kamer plant doet. Verder een plaat van de Gloxinia en van de Pelagonium, die foutief Geranium ge noemd is. Wel wordt op de achterzijde me degedeeld, dat „de Geranium eigenlijk Pe largonium heet", maar dat had ais onder schrift van dc plaat o.L moeten uitkomen. Overigens hebben we voor de uitvoerin; niets dan lof. De gebruiksaanwijzing voor de afgebeelde planten is duidelijk en voor het publiek ge makkelijk en ongetwijfeld met goede resul taten op te volgen. Tenslotte bevat de nieuwe serio Pokon- foto's een'groote plaat met een vaas vol al lerlei afgesneden bloemen. Op de achterzijde van deze plaat worden nuttige wenken ge geven, boe men bloemen dient te behande len, om er zoo lang mogelijk van te kunnen genieten. Dikwijls gaan bloemen al na eenige d ap hangen. Hoe men dat kan voorkomen, en indien het toch gebeurt, hoe de bloemen dan weer op zijn te fleuren, staat nauwkeu rig aangegeven. Deze platen zijn gratis verkrijgbaar bij de bloemen- en zaadwinkeJs, die ook Pokon ver koopon, Eereprijs van 250,met lof van de jury en eerste prijs benevens verguld zilveren medaille va.11 den burgemeester van Heem stede aan de afdeeling Heemstede van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur.. Een eereprijs van 250,—, met lof van de jury benevens een eè re prijs en een -groote zilveren medaille van H. M. do Koningin aan de afdeeling O verveenBloemendaal met medewerking van de Vereeniging „De Hyacinth". Een groote gouden medaille en eereprijs van 100,mét lof van de jury aan dc fir ma W. S. Warmenhoven en Zonen te Hille- gOIÏL Een groote gouden medaille en eereprijs (zilveren bolJenkist) met lof van de jury voor de firma G. ZandbergenTerwegen te Sassenheim. Groote gouden medaille en eereprijs van 100.met lof van de jury aan de N.V. Gebr. A. en P. Nijssen te Santpoort; J. F. v. der Berg en C. Alkemade en Zoon. Een groote gouden medaille en eereprijs an 100.met lof van de jury aan de N.V. P. Bijvoet en Co. te Over veen. Verder werden nog toegekend aan: Firma Ant. v. d. Vlugt Zn., Lisse: een groote gouden medaille; Firma C. Soeteman. Noordwijk: kleine gouden medaille; Firma L. Stassen Jr. N.V,, Hillegom: verg. zilveren medaille; Afd. Bermebroek, R.K. Landarb. Ver. St Deus Dedit: verg. zilveren medaille; Firma C. A. v. d. Wereld, Roelof Arendsveen zilveren medaille; Firma J. Dix Jr., Heem stede: kleine gouden medaille; Firma P. van Reisen Zonen: verg. zilveren" medaille; Firma J. G. Eldering Co., Overvëen, kleine gouden medaille; Firma D. W. Lefober Co. N.V. Lisse: kleine gouden medaille; N.V. Gebrs. Eggink, Voorschoten: verg. zilveren medaille; Firma J. C. Roozen-Havcrkamp, Haarlem: kleine gouden medaille. Nu het den laatsten tijd flink is gaan vriezen en nogal onverwacht, bestaat de mogelijkheid, dat partijen pootgoed in meer dcre of mindere mate door de vorst zijn ge raakt Men lette dus goed op, goed mogelijk na, of er geen vorstschade kan zijn opgetreden. Indien men twijfelt liL- Aveet dat lichte vorstschade is opgetre den, zal men beter doen ander nemen. Bevroren pootaardappelen Naar aanleiding van een overzicht van E. R. Wallace, gepublieeert in het Tijd schrift voor Plantenziekten, over de oogst- resultaten, verkregen met aardappelen, die gekoeld of bevroren waren geweest, schrijft het Zeeuwsch Lanw-bouwiblad: Het lijkt ons voor onze aardappeltelers wel van belang, op de resultaten van deze onderzoekingen, de aandacht te vestigeu Het is bekend, dat planten, voortgeko men uit poters, welke door vorst zijn be schadigd (ook wat uiterlijk betreft), in groei achterstaan bij planten uit gezonde poters voortgekomen. In het algemeen zul len dan ook door vorst duidelijk bescha digde poters, niet worden uitgezet, omdat men dan wel weet, dat de planten minder goed zullen groeien. Anders is het echter met poters, welke aan vorst blootgesteld zijn geweest, doen waaraan men uiterlijk geen beschadiging kan waarnemen. Juist ómdat de poters uiterlijk goed gezond lijken, komt men spoedig in de verleiding, deze toch nog als pootmateriaal te gebruiken. Uit de onderzoekingen is gebleken, dat aardappels, welke aan vorst zijn blootge steld geweest, doch noch in- noch uitwen dig beschadigd bleken te zijn, toch een opbrengst vermindering van 10 pet. tc zien gaven, tegenover geheel normaal pootgoed Aardappels welke uiterlijk door vorst licht beschadigd zijn. geven evenzoo een onge veer 10 pet. geringere opbrengst. Het blijkt dus, dat poters, welke aan vorst zijn blootgesteld gieweest, doch uit wemdig niet dc gevolgen daarvan vertoo nen, voor het gebruik evenmin geschikt zijn, als poters, welke wel licht zijn bescha digd. Voor onze telers is dit van groot belang. Immers, vaak gebeurt het, dat tijdens ver voer of iets dergelijks, de aardappelen licht door de vorst worden geraakt., al ziet men het niet. Worden deze uitgezet, dan loopt men de kans een geringere opbrengst te krijgen. Melkbrood is beter brood Elk melkbrood van 800 gram, be vat ruim Vi L. volle melk. Toch eet 70 a. 75 pCt. van Neder land waterbrood. Waarom? Ja, waarom eet bijna der Nederland sche bevolking waterbrood, terwijl melk brood om zijn in elk opzicht aanbeveleus waardige kwaliteiten toch het aangewezen VQlksvoedsel dient te zijn en tot voor kor ten tijd ook was? Want vóór den oorlog werd in Neder land bijna uitsluitend melkbrood gege doch door den nood der tijden werden meer en meer gedwongen ons met water brood te vergenoegen. En na den oorlog zijn wij tot op den hul digen. dag grootendeels een waterbrood- et end-volk gebleven. En dat in een land, dat van melk cn boter overvloeit! Luten wij ons verder niet verdiepen in de oorzaken, in het „Waarom" van dit verschijnsel, maar ons bepalen tot de voor deden van het melkbrood, welke blijkbaar niet voldoende bekend zijn. Wat is eigenlijk melkbrood? Melkbrood is brood, gebakken uit een deeg, dat aangemaakt is met een krachtens het. Broodbesluit vereischtc hoeveelheid vplle melk of volle melkpoeder, welk brood als kenteekon draagt de letters M. B. Mi B. Teneinde een duidelijk beeld te geven van de voedzaamheid van melkbrood het volgende- In ieder heel brood van 800 gram ruim Yi liter melk verwerkt. Het zal thans een ieder duidelijk zijn, dat het gehalte van deze hoeveelheid volle melk in een brood van S00 gram een groot verschil in voedingswaarde uitmaakt, wan neer men het vergelijkt met gewoon water brood. Men leze o.a. maar eens na wat de Minister van Sociale Zaken over het ver schil in voedingswaarde tusschen melk brood en waterbrood nog onlangs heeft verklaard: gestrijding van de aspergeroest Het vorige jaar is een ziekte in het as perge-loof, de zg. aspergeroest, op een aantal plaatsen in ons land in heviger mate opge treden dan daarvoor en heeft zij schade aangericht, doordat het loof te vroeg is af gestorven. Daar de besmetting van het nieuwe loof uitgaat van de zwamsporen, die op het loof van het vorige jaar zijn ontwikkeld, is het. om deze besmetting te voorkomen noodzake lijk, dat het oude loof volkomen vernietigd wordt. In verband hiermede wordt aan alle as Marktoverzicht (Medegedeeld door het Centraal Bureau). Do laatste weekperiode gaf blijvend vaste stemming voor de voedergranen. Zoo wel mais als genst. konden zich een weinig ui» de verdrukking opheffen. Gerst zelfs nog ietis meer dan mais. Toch is gerst nog iets lager op het oogenblik, doch op de verdere termijnen gaat het nu natuurlijk andersom. Gerst wordt op aflading in volgende maan den hooger, terwijl mais op de zomermaan den nog bijna een tientje lager ligt dan thans. De aankomsten van den laatsten tijd van Laplatamais zijn iets beter geworden, maar. het ,is nog altijd niet veel moois. Doch de Nederiandsohe verbruikers geven, zooals thans gebleken is, toch de voorkeur aan minder goede Laplatamais dan aan prima gezonde droge Zuid-Afrik, soorten. In rogge en tarweprijzen kwam feitelijk geen veran dering, tenvijl haver een vrijwel verlaten artikel blijft. Er is in de afgeloopen week vrij groote vraag, geweest voor disponibele lijnkoeken. De prijzen bleven onveranderd, doch op zomerievering is het aanbod zeer klein ge worden, met aanmerkelijk hoogere prijzen. Cocoskoeken blijven voor directe levering zeer schaarsch en duur. Op zomerievering is Zwijndrecht momenteel niet aan de markt. Grondnotenkoek iets vaster gestemd, zoowel voor direct als voor zomerievering. Palmpitkoek en soyascliroot onveranderd. De laatste dagen kenmerkten zich door vrij groote kooplust voor alle soorten veekoeken en soyascliroot op zomerievering. Meststoffen StiUstofinoststoffen. Do stikstof affaire is in de afgeloopen week op den- zelfden voet voortgezet als wij in ons vorig bericht schetsten. Het is moeilijk daarbij eenige lijn te ontdekken, zoodat de natuur lijke of beter de door de producenten vast gelegde onderlinge prijsverhouding soms geheel zoek is. Thomasmeel. Nu de Februari-stati- stiek bekend is geven wij de navolgende cijfers: Februari 1935: 50.400 ton; Febr. 1934 36.300 ton; April 1934-Febr. 1935: 324.200 ton: April 1933-Febr. mi: 170.600 ton. Een aanmerkelijke vooruitgang dus voor dit seizoen. Het lijstje van verbruik o\ laatste vier seizoenjaren ziet er als volgt uit: 1931-1932: 327.000 ton; 1932-1933: 172.000 ton 1933-1934 - 250.000 ton; 1934-1935: 370.000 ton (geschat). De vraag is iets minder geworden, maar toch worden op tal van plaatsen de voor raden klein. In het Noorden van het land zijn tegen het einde van de campagne twee schepen met Russisch thomasmeel binnen gekomen die echter voor een groot deel niet meer verkocht konden worden en daar om in het binnenland zijn opgeslagen. Van het nieuwe seizoen is nog weinig te zeggen. Het blijft van weerskanten uitkijken, doch zaken worden er nog niet afgesloten. Superfosfaat. Er blijft een goede vraag voor dit artikel bestaan, althans voor de lichtere gronden. Op de zware klei in Groningen en Zeeland/Zuid-Holland is er slechts weinig vraag meer. Er kan van de Nederlandsche fabrieken behoorlijk op tijd geleverd worden en naar de voornaamste overslagplaatsen zijn regelmatig schepen onderweg. K a 1 i z o u t e n. Er is nog regelmatige aan voer van kalizouten; dc vraag is bij een zóó gevorderd seizoen nog altijd flink te noemen. DORDRECHT HET adres voor Tuinders, Landbouwers en Particulieren Betreffende Prijscourant zenden we gaarne op aanvraag. kunnen los loopen bij Staaldraad Vlechtwerk H A N S ft (Nederlandsch Fabrikaat) ONVERWOESTBAAR en TOCH GOEDKOOP! Draad lengt niet! Mazen verschuiven niet! Zelfs veulens scheuren zich niet! Prikkel draad beslist onnoodig! Voor ALLE dieren een veilige afrastering! DE EXPORT STAAT PRACTISCH STIL Men is dus aangewezen op de groote steden in ons land. Voor U heeft de handel aldaa^ zijn eigenaardige bezwa ren en ook gevaren. Wilt U een, naar omstandigheden, behoorlijken prijs ma ken en veilig zijn voor Uw geld? Vraagt dan onverwijld inlichtingen bij: ROTTERDAM Telefoon 13649 WARMOEZIERSTRAAT R 3739 Recht van controle v. H. H. Zenders. Directe afrekening na iedere veiling. administreeren beheeren landbouwbedrijven taxeeren j bezorgen Hypotheken voor den landbouw bemiddelen bij Aan- en Verkoop yeven gratis advies bij Geldbelegging Van Hasselt's Landbouwkundig Administratiekantoon Noordeinde 128a Tel. 111132 DEN HAAS MELKVOER wetenschappelijk, speciaal voor MELKVEE, samengesteld voer Alle soorten KRACHT VOEDERS uitsluitend eerste kwaliteit, VERKRIJGBAAR bij: M. VERH EUL's KRACHTVOEDERHANDEL N.V. TELEFOON 56892 ROTTERDAM TE KOOP uit de 1ste klas van ouds bekendo fokstal bij Y. C. DE HAAS, Schraard (Friesl.)] H.H. VEEFOKKERS Vraagt voor Uwe Transacties bemiddeling bij: K. F. KUIPER GAASTMEER en A. L. DE WITTE - HUIZUM COMMISSIONAIRS IN FOKVEE Telefoon 5430 - LEEUWARDEN 3 rente zekerheid van koerswinst vrij van couponbelasting ten allen tijde aflosbaar dat is de AGIO-OBLIGATIE-POLIS der Noord - Hollandsche Levensverzekering Mij. N.V. van 1891 'T HOOGE HUIJS ALKMAAR LIJFRENTEN, bestaande beleggingen worden zooveel mogelijk overgenomen VRAAGT, geheel vrijblijvend, inlichtingen! bevorderen Gezondheid, Kracht en Productie Fabrikanten: Fa. G. DAAMS - HAARLEM 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10