Jlirttwr feittööft (tfmimnt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden ïn Omstreken Liberale bijsmaak De Rijksmiddelen in Februari Flora 1935 opent haar paleis atjonntmcntsprijë: Pei kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestriat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5427 ZATERDAG 16 MAART 1935 15e Jaargana Sifotrtenliepriptn: Van I tot 5 regelsI.I7V* Elke regel meer0.22' Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17'/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 Wie ie zich heden op ons blad abonneertontvangt de tot i rAp>il aj. nog te verschijnen nummers gratis. Zoowel eigenlijk dagblad als Zondagsblad bevatten een keur van lectuur, en gaan in hoeveelheid elk voor vergelijking in aanmer king komend blad te bovenen in prijs er beneden Abonnes op te geven aan de Administratie van NIEUWE LEIDSCHE COURANT Niet Christelijk-nationaal, maar vroom-vrijzinnig Het is begrijpelük, dat de N. S. B. alles in het werk stelt om het Christe lijk deel van ons volk onder haar be koring te brengen. De leiders hebben wel zooveel politiek instinct, dat zij zich voor twee kwaden willen hoeden. In de eerste plaats begrijpen ze heel goed, dat zij rekening hebben te houden met de Christelijke inslag van ons volk En wie dus het klavier der volkscons- cientie wil bespelen, dient voor enkele vrome composities te zorgen. In de tweede plaats hoopt de N.S.B. niet in de fout der liberalen te verval len. aan wie ze het blijkt telkens weer zich geestelijk verwant voelt Het liberalisme heeft zich de dood ge geten aan een. godsdienstlooze politiek en een secteschool der modernen; en de N.S.B. wil zich daarvoor wachten Vandaar, dat telkens een eerbiedige buiging gemaakt wordt naar godsdienst en kerkprecies en daarop mag de N.S.B. wel le'ten zooals ook de libe rale partij het in de laatste jaren, doch tevergeefs, gedaan heeft. Waarom moet onzerzijds op die libe rale tendens van de N.S.B. zoo voile nadruk gelegd worden? Ook daarvoor zijn twee redenen. In de eerste plaats deze, dat zij tel kens weer in strijd met de feiten, het zij zoo voorop stelt, dat ze een beweging, geen partij is. Zij moet da' wel doen, omdat dit de voornaamste grondslag van haar program is. Een beweging, een geestelijke actie vooral, welke het voornamelijk zoekt in ethi sche elementen. De N.S.B., aldus een der leiders, wil stelsels en systemen doen verdwijnen omdat deze noodzake lijkerwijze s eeds (geestelijk en maat schappelijk) crises veroorzaken. De N.S.B. wil het kwaad in de wortel be strijden. Ze wil de bezielende daad. Waar klassenstrijd was, moet kame raadschap komen. De N.S.B. wil dus, zouden wij zeg gen, verandering des harteneen betere gezindheid; nationale broederschap. Het streven is lofwaardig. Maar het maant ons tot voorzichtigheid. Want vernieuwing des harten zonder het po sitieve Christendom, zonder het Evan gelie van Jezus Christus, den gekruiste, beteekent hoogstens een vroom-huma- ïiistische verandering en kan nimmer de eere Gods in 't publieke leven be doelen. Het blijft menschenwerk. Voorts dient met ernst de vraag ge steld: Hoe denkt de N.S.B. over den Christus, omdat dit het allesbeslissende criterium is of we de beweging zullen aanmoedigen of bestrijden. Afgedacht nu van de ruw-demagogi- sche en schimpend-revolutionaire toon, waarvan men zich in de laatste tijd bij voorkeur gaat bedienen.; was er in het geen de N.S.B. uitstalde, veel aantrek keliiks. Wie het hoorde of las, merkte wel op: dat zijn bekende klanken en de vraag rees wel: is het uitvoerbaar; maar er waren heel wat sympathieke gel ui den bij vaag en onbestemd, het zjj zoo welke men wist te waar- deeren. Maar, de N.S.B. is een levens wereldbeschouwing; is een politieke partijwil ons staafkundig leven her vormen. Daarom dringt zich de vraag naar voren: kan daar onze plaats zijn; kunnen aanhangers van een staatkun dige gedachte, welke rust en kracht zoekt in Gods Woord, zich vinden in een gezelschap, waar zooals we nog pas zagen plaats is voor belijders van elk geloof en ongeloof? Het antwoord op die vraag behoeft niet lang uit te blijven. Niet deze of gene spreker, maar de officieele ge schriften der N.S.B. geven daarop in hun vage onduidelijkheid een zeer dui delijk bescheid. Opvallend is daarin wel he* bezigen van typisch Kuyperi- aansche uitdrukkingen, doch dit mag ons niet bedriegen. Evenmin mogen we ons laten ver leiden door historische wijsheid als deze, dat het liberale regiem in de schoolstrijd moest capituleeren en dat „de demo-liberale staat opgebouwd is door mannen, van wie wjj zeker niet zullen zeggen, dat zjj hoofd voor hoofd een oneerbiedige positie jegens God wenschen in te nemen. Zij gingen ech ter tezamen uit van de gedachte, dat de^ Staat met het Goddelijk gezag niets te maken had en niets te maken moest hebben." Wanneer na deze niet onjuiste ka- rakterteekening dan gezegd wordt, dat de Nederlandsche Staat God zal he lijden als de drijfkracht van het natio nale zedelijke leven" en dat „de Neder landsche Staat Gods souvereiniteit zal erkennen"dan doet het woord d r ij t kracht wel heel zonderling aan; maar dan is toch de vraag begrijpelijk (vooral in crisistijd!)valt zoo'n Chris- telijk-nationale partij nu zóó te veroor deelen? Voor ons en onder ons is die kwestie spoedig beslist. Immers, op deze ge ruststellende verklaringen volgt onmid dellijk: „de Godsdienst in engeren zin is een zaak der Kerken". Daar proeven we zoo ineens de liberalistische bij smaak van deze verklaring. En deze wordt versterkt, als we elders lezen ..'s Menschen heiligste gevoelens, welke mede in godsdienstzin tot uiting kun nen komen, mogen niet worden aange tastDaartoe is waarborging var godsdienst- en gewetensvrijheid nood zakelijk. Voor deze waarborging is noodig, dat het staatsgezag nimmer dienaar worde van een of andere kerke lijke richting. De waarlijk geloovigen zijn verdraagzaam. Zij, die de gods dienst willen misbruiken ter bereiking van politieke doeleinden, zijn de heerschzuchtigen of de fanatici, voo- wie, in het wezen der zaak. niet heilig is." We zijn er van overtuigd, dat anti revolutionairen tot deze fanatici ge rekend worden. Want zij zijn niet tevreden met 't antwoord, dat in „Kerk Staat en Fascisme" gegeven wordt op de vraag: „Hoe denkt de N.S.B. over de in Gods Woord geopenbaarde Wa&r- De opbrengst van de „overige middelen" met bijna 7.000.000,— gestegen Toch bleven zij f 4.000.000, beneden de raming In de maand Februari hebben de directe belastingen veel min der opgebracht dan in de overeenkom stige periode van het vorige jaar. De inkomsten zijn in totaal gedaald met ruim ƒ7 millioen. De inkomstenbe lasting daalde met anderhalf millioen en de grondbelasting met 5y2 millioen Met de overige middelen is het juist andersom gesteld. De op- brengst is gestegen van 22.3 millioen tot J 29.2 milljpen, vvelk bedrag echter nog bijna 4 millioen benedén de ra ming is gebleven, welke ƒ33.17 mil lioen bedraagt. Als men de cijfers, wat de zgn. indirecte belastingen betreft gaat anal>sceren, dan blijkt, dat bij het accres van 7 millioen, ae pmzelbelasting het grootste gewicht in de schaal heeft gelegd aangezien deze ƒ5 055.221 opbracht tegejl ƒ2.608.545 in Februari 1934. Hierbij dient er evenwel rekening mee gehouden te worden, dat de opbrengsten in de eersie maanden van het vorige jaar abnormaal laag waren, omdat de belasting toen nog op gang moest ko men. Dit nieuwe middel is ehter sheds een tegenvaller gebleven, want vrijwel nimmer werd de maandelijksche raming gehaald. Ocik in de afgeloopen maand niet. aange zien de opbrengst 1.7 millioen beneden de raming is gebleven. De Regeering heeft dan ook onlangs verklaard, dat de Rijksmidde len blijven tegenvallen, mede ook door de teleurstellende opbrengst ven de omzetbe- 'asiing, zoodat als de toestand niet andert, de ramingen voor 1935 in totaal met 13 millioen zullen moeten worden her- Naast de hoogere opbrengst van de omzet belasting moet die van de invoerechten worden genoemd. Deze verbeterden van 4.3 millioen tot ƒ5.7 millioen, welke opbrengst echter nog heid?" Het allesbeslissende antwoord luidde: „Vragen als deze, behooren aan de N.S.B. niet gesteld te worden, om dat zij volkomen onbevoegd is over dergelijke zaken een oordeel uit te spreken. Dit vraagstuk ligt op hei gebied der Kerken". Hier behoeft geen woord meer bij. De N.S.B. schakelt de wet en de waar heid van Gods Woord uit, wanneer ze „Christelijke" staatkunde drijft. Zij staat daarmee antithetisch tegenove de positieve Chris'elijke partijen, dii zich in gebrek en met zwakheid juist door die geopenbaarde Waarheid willen laten leiden. 2.8 millioen bedraagt, niet haalde. Meevallers waren verder: de couponbelas ting die van ƒ298.453 tot ƒ475.666 verbeter de waarbij in aanmerking dient te worden genomen, dat deze belasting verleden jaar rst op 25 Februari in werking trad; de allerminst gunstig is te noemen, omdat de maandelijksche raming ƒ8.1 millioen be draagt, alzoo een na doe lig verschil van ƒ2.4 millioen. Sedert 1 Januari zijn de invoer rechten nu al ƒ3.7 millioen bij de raming ten achter gebleven. Het nieuwe jaar heeft ook een flinke ver- belering gebracht in de opbrengst van de snik'raccijns. De maand Februari bracht ƒ4.6 millioen in het laatje tegen 3.5 mil lioen in dezelfde periode van 1934. De ra- j werd met 5 ton overschreden. Blijk baar wordt het product momenteel in meer dere mate aangewend voor de bereiding genotmiddelen die in de plaats treden voor andere, die voor de groote massa, wier koopkracht nog steeds dealt, te duur worden zijn Dok de tabaksaccijns maakte ^en beter figuur. Zij bracht ƒ2.7 millioen op of 4 ton dan in Febr. 1934. Teleurstellend is weer, dat ook dit middel de raming, zegelrechten, die door het toenemend tai conversies stegen van f 1.4 millioen tol ƒ1.5 millioen; de registratierechten, die een ooruitgang te zien gaven van /92Ü.3U7 tot ƒ1.036.605; en de successierechten, die ove- is stérk afhankelijk zijn van toevallige omstandigheden, en met 1.7 mrllioen om- hoogsprongen van ƒ2.2 millioen tot 3.9 millioen, waarmede zij de raming met 1.Ï millken overschreden. Naast meevallers zijn er ook, behalve de reeds genbemde omzetbelasting en in1 rechten, leelijke-tegenvallers. De dividend en tantièmebelasting gaf in plaats van millioen, dat een twaalfde van de raming vormt, slechts een goede vier ton Over de ee.ste 2 maanden van dit jaar is deze be lasting bijna, een millioen achterl Het statistiekrecht daalde ivan ƒ132.000 tot ƒ123 500), evenals verschillende accijn zen, waarvan vooral die op het geslacht het gedistilleerd en het bier de aandacht tokken. Vooral de beide laatstgenoemde middelen ondergaan de terugslag van een verminderd verbruik. De hooge belastingen, die op het hotel-, café- en restaurantbedrijf drukken, gaan boven de draagkracht van deze be drijfstak uit, met tot resultaat, dat vele on dernemingen moeten verdwijnen. Hetgeen 1r schatkist weer op nieuwe uitgaven komt te staan door toeneming van de werkloos heid etc. Het gedistilleerd bracht in Febr. 1935 op ƒ2.1 millioen (v. j, jf&3 milli'cn), tij een raming van ƒ2.6 millioen; het bier oiéef 4 ton bij de raming ten achter e vijrde ƒ493.000 (v. j. ƒ605.000). De accijns Op geslacht daalde met 2 ton, en bracht het niet verder dan 415.000. De wijnaccijns vloeide ook minder rijkelijk. Zij daalde van ƒ113.000 tot. 63.309. Alleen de accijns op zout wist een luttele vooruitgang te bo ken, die echter ruimschoots te niet werd gedaan door de mindere opbrengsten van de loodsgelden, die daalden van ƒ312.594 tot 248.670 vrijwel de raming haalden, en de belasting op gouden en zilveren werken. In totaal hebben de zg. overige middelen het thans tot ƒ60.420.437 gebracht, hetgeen zes millioen minder dan de raming is. Op den grooten terugslag bij de directe belastingen wezen wij reeds. Voor de in komstenbelasting is er thans ƒ18.7 millioen op het kohier gebracht, d.i. J W2 millioen minder dan verleden jaar. Bij de grondbe lasting is het verschil ruim 4 maal zoo groot. Per uit. Februari was er voor ƒ1.7 millioen op het kohier gebracht tegen ver leden jaar 7.4 millioen. In de komende maanden zal dit nadeelig verschil wel aan zienlijk terugloopen. Bij de vermogens- en verdedigingsbelasting zijn de verschillen miniem en niet vermeldenswaard. De be lasting van de doode hand, die geacht >.-dt ƒ3 millioen op te leveren, bracht het tot dusver pas tot 40 671. De gerneentefondsbelasting bleef ruim 6 millioen boven de raming en 3y2 millioen onder de opbrengst van verleden jaar. De verschillende op centen liepen iets terug. De totale in komsten voor het gomeentefonds be droegen per uit. Februari ƒ81.113,365 (v. j. ƒ86.153.497). Da raming bedroeg ongeveer ƒ77 millioen. De inkomsten ten bate van het verkeers- tonds bedroegen ƒ1.14 millioen, waarvan ƒ1.13 voor rekening van de motorrijtuigen en 14.982 van de rijwielbelasting komt. Aan wegenbelasting werd tot dusver ir jaar betaald ƒ2.826.826. NUMMER EEN IS DE VAN BOMMEL SCHOEN! Kwaliteit van de hoogste klasse Model en pasvorm ongeëvenaard Vraagt reizigersbezoek Fa.Wsd.l.P.VAt BCMMEL-MOEROESTEl Voornaamste Nieuws. De Oranjekerk te Den Haag H. M. de Koningin legt den eersten steen In tegenwoordigheid van een groot aan tal genood igden heeft hedenmiddag om half drie H. M. de Koningin den eersten steen gelegd van de Oranjekerk der Ned Herv. Gemeente te 's-Gravenhage. (Spoor- wijk). Hare Majesteit werd in het wijkgebouw enthousiast ontvangen, waarop Zij het ter- rein betrad on alle aanwezigen uit volle borst twee coupletten van het Wilhelmus zongen. Vervolgens hield Dr. de Wilde, de wijk- predikant, een korte toespraak, en zong het Oranjekoor Psalm 127„Vergeefs op bou wen toegelegd." Daarna legde H. M. den eersten steen, waarop wederom het Oranjekoor zich deed hooren, met het lied: „Des Heeren Huis". Dr. de Wilde sprak daarna nog een kort dankwoord, en toen H. M. naar het vvijkge- bouy terugwandelde zongen ailen Gez. 237:4: Blijf, o Gódl in on2e dagen, Voortgaan met Uw heerlijk werk; Hiermee was de plechtigheid beëindigd en tevens een begin gemaakt met de vol tooiing van het Oranjekerk-complex. Maandag hopen wij hierover nog uitvoe riger mededeelingen te doen. Dit nummer bestaat uit VIER bladen «aarbij inbegrepen het Zondagsblad B12.1 Door H-M. Dc Koningin werd heden de eerste suen gelegd van de Oranjekerk te Den Haag. De Rijksmiddelen hebben in Februari, met uit' zondering van de directe belastingen, i 29.2z0.vD0 opgebracht, of f 6.872.700meer dan verleden jaar. Zij bleven echter bijna 4 midi oen onder dc maandelijksche raming. De opening van de TentoonstJling „Flora" te Blz- 2 De Fransche Kamer achter de regeerinqsmaatre- gelen tot diensttijd-verlenging, uitbreiding van het beroepsleger en verlaging van den dienstplichtigen leeftijd. Verklaringen van Flandin cn critiek van Leon Blum. Bij de groote moskee te Mekka is-een mislukte aanslag gepleegd op Koning lbn Saoed van Arabië. De daders zijn neergelegd. Dc toestand van de Koningin-weduwe van België baart zorg. Roosevelt behaalt voor zijn groote werkverschaf fingsprogram een overwinning in den Senaat. Blz. 3 In h.t schaaktournooi te Moskou deelen Flohr en Botwinnk den eersten prijs. Lasker is tweede gewerden. Capablanca derde. Blz. 5 H M. de Koningin heeft een bezoek gebracht aan het Wesdand. De Eerste Kamer heeft gisteren de behandeling ui cL begrooting van onderwijs voortgezet. Voor standers van de spellingvereenvoud.ging aan het woord. De concentratie van scholen. n tin gen teering van rijwielen en rijwielonder- De Tweede Kamer heeft gisteren de begrooting m het landbouwcrisisfonds en dc wrt inzake regeling van den invoer van steenkool, enz. aan genomen. RIJK EN GEMEENTEN In het S-aatsblad zijn gister afgekondigd de wet, houdende voerzienngen ter zake vao gemeente- liike kosten van werkloosheldszorg en de wet hou dende de financieele verhouding tusscheo het Rijk en de gemeenten. Een mengeling van kleur en geur V oor jaarsboden in al hun pracht Zoo was dan eindelijk, na lange voorberei ding, het uur aangebroken, dat de tempel van Flora, die in Groenendaal te Heemstede verrees, werd geopend. Reeds meerdere ma len hadden wij en vele anderen een kijkje genomen en ons reeds verlustigd in wat komen zou. Donderdag was alles nog niet gereed, maar kreeg men reeds een goede indruk van wat er te zien, te genieten, zou zijn. Ook had reeds de aartsbisschop der Zweed- sche Luthersche Staatskerk, dr. Erling Eiden tijdens zijn driedaagsch verblijf in Nederland er een bezoek aan gebrachL De aartsbisschop, die door zijn vrouw en ■ehter en den Zweedschen predikant in Rotterdam, dr. Söderberg, vergezeld was, sprak herhaaldelijk zijn groote bewondering uit. Dat valt licht te begrijpen, want het is opvallend mooi wat er te zien is. Bij het binnentreden van het groote bloe- menpaleis onder het geklater van de 20 meter hoog spuitende fontein, komt over je de rust, die alleen de aanblik van bloemen je geven kan. Een mengeling van. kleur en geur, die je even geheel in beslag neemt, die je even uit je gewone zijn weghaalt en je nietig doet voelen, bij zulke schoone voortbrengselen van Gods schoone natuur. Bij Zijn wondere goedheid, die de menschheid in staat stelde zoo iets schoons te kweeken. en de kunst zinnigheid gaf het schoone zoo schoon te rangschikken, dat het oog nog meer bekoord wordt. Wij zagen daar hyacinthen in wondere kleuren-rijkdom en er hing een sterk gepar fumeerde lucht, haast te sterk van al deze schoone bloemen. Beschrijven gaat zooiets niet Dat moet men zien. Wij althans voelen ons niet in staat om het zoo te beschrijven, dat ook maar eenigszins een indruk gegeven wordt van wat er te zien is Wij zeggen alleen: Nog nooit zagen we het kleinste Narcisje :r wereld, dat in de Pyreneeën moet groeien, de Narcissus minimus, hier was het te zien bij de firma G. Zandbergen Ter wegen van Sassenheim. Geplant was het in eenvingerhoed en zoowaar het coquet- teerde nog met zijn gele bloempje. Hier had de afdeeling Overveen 12000 hyacinthen in tachtig soorten, meest han delssoorten, bijeen gebracht in de linker vleugel van het gebouw. Hier zag men de schoonste tulpen in de meeste verscheiden heden. Als gordels van purper, violet, zacht- blauw, geel en wit liggen d$ crocus- veldjes gegroepeerd om de boschages van donkergroene hulsten, staalblauwe ceders en sparren en de tinten con trasteeren of harmoniseeren wonder- goed met den kleurengloed die uit de tienduizende bloemkelken oprijst. De groepeering werd „los" gehouden, de grenzen der vakken zijn vervaagd door de los in het gras uitgestrooide exemplaren. Men overziet 200.000 cro- ciissenr in meer dan vijftig verschil lende soorten. Bij het keuren van de hyacinthen op de tentoonstelling te Heemstede. E11 dan buiten de Crocustuin Nooit zagen v\ zulk een groote warme kleuren. Deze wordt gevormd door golvende gazons op het weide-turrein, terzijde van den hoofd verbindingsweg van den hoofdingang met het hofterrein. De gazons zijn onderbro- Het is overweldigend schoon ken met groepen coniferen, heesters en hoo rnen, welke, voorzoover zij groenblijvend zulke Amarylus; nooit in zjjt gekozen zijn uit de variëteiten, die lassa, nooit in zulke diepe kleur bij de zeer aparte tinten, die de cro- icussen te zien geven, passen, Langs den Vaartzoom zet zich de crocus- beplanting voort. Hier vindt men de later uit de zaailingen van Eldering nagelezen variëteiten en ook de bonte met de bijzon dere pastel-tinten. Elke overgang van licht tot donkerpaars vindt men in deze collectie, die wel geheel volledig is en het gansche kleurengamma der crocussen omvat. Hier is ook de naar Prinses Juliana genoemde groo te violette schoonheid. De zon speelt met al die tinten en kleu ren en onze blijdschap over do komende lente wordt volledig weerkaatst in die naar het zonlicht uitgespreide harten. De crocustuin zal de eerste week, mis schien tien dagen, de blikken van de bezoe kers vangen en vasthouden tot haar tooi verwelkt zal zijn omdat het voorjaar nieuwe schatten zal hebben gebracht. Deze Floratempel is thans geopend, na een rede van den voorzitter, de stuwende kracht van deze tentoonstelling, de heer Th. v a Wave ren, die allereerst Z.Exc. de Mini- ter van Econ. Zaken en andere hooge auto riteiten welkom heette en het ontstaan van deze tentoonstelling releveerde. De eigenlijke opening geschiedde door den Minister van Econ. Zaken, mr. M. P. D. Steen be rghe, die mededeelde, dat, hoe wel hij juist midden in zijn arbeid in de Tweede Kamer zat, hij toch zijn woord om Flora te openen, gestand wilde doen. Voor eerst om de zaak zelf. Het bloemen- en boi- lenbedrijf neemt in ons nationale bedrijfs leven een geheel eigen plaats in. Duizenden vinden in dit bedrijf een bestaan en de streek, waar het wordt uitgeoefend, kenmerk te zich steeds door een bijzondere welvaart. Uit den aard der zaak hebben de conjunc- tureele verhoudingen zoowel in het buiten land, als in het binnenland, ook op dit be drijf hun invloed uitgeoefend. Dank zij evenwel de energie der leiders; dank zij de sterke basis van de wetenschappelijke voor lichting, dank zij den ijver, de toewijding en vakbekwaamheid der arbeiders dank ook de overheidsmaatregelen op het gebied der saneering hield het bedrijf zich staande. Op de tweede plaats, ben ik gaarne geko men, omdat het voor een Minister van Eco nomische Zaken een groote voldoening is. wanneer hij mag constateeren, dat ondanks de druk der tijden ondanks alle tegen slagen toch nog in ons Nederlandse!) be drijfsleven voldoende energie aanwezig is, om terwille van het bedrijf een arbeid te ondernemen, waarvan de resultaten hier ten toon worden gesteld. Deze tentoonstelling zal niel alleen economische weerkracht van het bedrijfs leven, welks leiders deze arbeid aandurfden, versterken en daarmede het geheele econo misch leven ten goede komen, maar door haar tal ook in menig zin, zoowel in binnen- buitenland de liefde voor het schoone, dat de natuur ons geeft, of dat de natuur gedwon gen wordt ons te geven, en dat in de bloe men wereld zoo rijk tot uitdrukking komt worden aangewakkerd. Zoo zal ook deze tentoonstelling, in cul tureel opzichlden menschen ten zegen zijn. Hierna volgde de gebruikelijke rondwan deling gelukkig onder stralenden zonneschijn Mag het een teeken zijn voor het welsla gen der grootech-opgesett# bloemens tand. Het Zondagsblad Meditatie. „De Zieke", v Een voorproef 1 Ik den bevat van C. Vermeer. „Terzijde". Regina van der Hauw* Veltman: De Droogstoppel". „Bach en zijn orgel" door Jos. van Kuyk. „Insigne" vers van G. Waanders. Vervolgverhaal van K. Jonkheid „Gelijk ook wij vergeven Jeugdrubriek. Kleuter krantje. Prinses Juliana te Middelburg Prinses Juliana heeft gistermiddag een bezoek aan Middelburg gehracht. Toen haar auto de stad binnenreed, was er aanvanke lijk weinig belangstelling, omdat hei be zoek niet algemeen hekend was, doch op de Grqote Markt en vooral op de Burg, stonden vele belangstellenden, die de Prin ses toejuchten. Bij de Abdij stonden vooral vele kinderen, die de Prinses gaarne wilden zien. Toen de Prinses de auto verlaten had en door den Commissaris der Koningin en diens familie werd verwelkomd, weerklon ken luide toejuichingen. Des avonds heeft de Prinses ten huize van den Commissaris der Koningin, waar zij ook logeerde, gedineerd. Heden is zij in den loop van den dag naar Den Haag teruggekeerd. NATIONALE WONINGRAAD WENSCHT HUURVERLAGING Het bestuur van den nationalen Woning raad heeft een uitvoerig adres gezonden aan de ministers van sociale zaken en van financiën met betrekking tot de huurverla- ging voor vereenigings- en gemeentewonin gen. Van 25 Mei to» 1 Juni zal tc Middelburg in de zalen van het gebouw S Joris een tentoon, te'! og paats hebben, genaamd De Provinciale Zeeuwsche Tentoonstelling van handel, nijverheid en Industrie. Uit de Antirev. Partij. IJ MUI DEN-OOST. Alhier kwam de kiesver- eeniging „Nederland en Oranje" in jaarveiga dering bijeen De voorzitter, de heer G. Scnip- per, hield een vurige aanbevelingsspeech. tot trouwe medewerking aan de komende verkie zingsactie. Jaarverslag van secretaris en pen ningmeester volgden. Gestemd werd ovei de eerste vier plaatsen op de candidatenlqst voor de gemeenteraadsverkiezing; waaraan vooraf- ring eenige critiek uit de vergadering op de samenstelling van het advies der Centrale. De voorzitter en het alg. bestuurslid de heer N'ierop, werden herkozen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1