BINNENLAND. Gemengd Nieuws. DONDERDAG 14 MAART 1935 TWEEDE BLAD PAG. 5 Officieele Berichten I WATERSCHAPPEN RÖ Kon. besluit zijn benoemd: le. In de prov. K.»Holland tot heemraad van het Ambacht van Westfriesland. genaamd Geestmerambacht, P. (Gootjes. te Sint Pancras; ib~ in de prov. Zeeland: a. tot dijkgraaf van den Stadspolder C P Kellewaart, te Kortgene: b.'met Ingang van 1 Mei a.s.. tot dijkgraaf van het waterschap Oud- en Nleuw-Noord-Beve- land. P. Zufidweg. te Kats en A C Hage te Co- lDnsplaat; d. tot gezworene van den Kruispol der. P 11 J Joossen. te Hontenisee; 3a In de prov. Noord-Erabant: tot heemraad fan het waterschap de Emlllapolder, J. Segeren DEPARTEMENT VAN BUITENL. ZAKEN Bevorderd Is met Ingang van 1 Jan. J.L tot hoofdcommies aan bet departement van Bulten landscho Zaken, DEPARTEMENT VAN WATERSTAAT Ztjn met Ingang van 1 April a.s. benoemd tot werkzak 5s £b*d£ C°Zörn CmeDt* ingang van 1 Sept. a-s. ^vorderd .nf rnmmies in vasten dienst W G A A water reus ^o!v!) en J G G F Schröder. en met ingang van 1 Nov. 1935 Th. J F van Erp. allen thans adjunct-commies ln vasten dlenSU NOTARIAAT BtJ beschikking vtm^den^ niin. van Justitie Is •'de notarissen ONDERSCHEIDINGEN v-verleend de eere-medallel verbonden aan .J Orde van Oranjc-Nus»u I. Eoud nn F. Poornaar te Hilversum. BURGEMEESTERS 1, met tas.ag van 1 A0rll «aonad tot burgemeester der gem. WoubruggejB N M «en Is aan W. Meijer, met Ingang van 1 a-seervol ontslag verleend als burfe™e der gemeenten IJsselmulden, Grafhorst en Wil ARMENRAAD Is aan den heer W. Spuyman eervoln««tslag verleend als secretaris van den Armenraad j Zaandam. AUDIëNTIE na e-Awonn audiëntie van den Minister --- Financiën zal op Maandag 18 Maart a-s. niet plaats hebben. TE LAAT MET DE CANDIDAAT. STELLINO! De Communistische Partij diende Woens dagmorgen in Zeeland de lijsten ia, te deelname aan de Statenverkiezingen. Daar men hiermede een dag te Iaat wes. zal men nog 4 jaartjes met zijn candtdaten geduld moeten hebbenl WOUBRÜOGE'SNIEUWE BUBGEMEI!STEH De nieuwe burgemeester van Woubrugge, 'de lieer H. B. N. Mumsen, wcont thans te Den Maag, en is controleur bij den Rijks dienst voor de steunverleening bij bet depar tement van Sociale Zaken. De heer Mumsen is geboren in 1900 en behoort tot de Chr.-Hist. Unie. MINISTER COLIJN IN DE WIERINGERMEER Minister Co lijn heeft gister, vergezeld den directeur van den Wienngerm eerpol der, Ir .S. Smeding, een bezoek aan deo Wieringermeer- jxJder gebracht. A. vail Loo G.zn. t Te Oldebroek is in den leeftijd van 77 jaar overleden de heer A. van Loo Gzn., in leven lid van de Prov. Staten van Gelder land en loco-burgemeester van die gemeen te. De overledene was aanvankelijk als Christelijk onderwijzer, later als godsdienst onderwijzer werkzaam. Voorts heeft hij 35 jaar lang de Ned. Herv. Kerk als ouderling gediend, ook was hij jarenlang kerkvoogd en leider van Zondagsscholen. Ook in hoogere kerkelijke Colleges had wijlen de heer van Loo meermalen zitting: we noemen o.m. lid van de Synode der Ned. Herv. Kerk; lid van het Prov. Kerkbestuur van Gelderland; lid van het Classicaal Be stuur der Classis Harderwijk; lid van het Hoofdbestuur voor Kerkherstel, enz. Voorz. van de Vereen, voor Chr. Nat Schoolond., Dïrecteur-Voorz., tevens mede oprichter der plaatselijke Coöp. Boerenleen bank, Voorz. en mede-oprichter van de Afd. Kerkelijk Oldebroek van bet Groene Kruis, Voorz. der Anti-Revol. Kiesvereen., Ambte naar van den Burgerlijken Stand. Ter gelegenheid van zijn 75en geboortedag op 11 Maart 1933, toen bij tevens 23 jaren voorzitter was van het Groene Kruis, viel wijlen den heer Van loo de eervolle onder scheiding ten deel van door H.M. de Konin gin te worden benoemd tot Ridder in de Oranje-Nassau-orde, naar aanleiding van welke onderscheiding hij toen in breeden kring is gehuldigd. De overledene zal zeer zeker op verschil lend terrein moeilijk zijn te vervangen. Zijn heengaan zal in wijden kring betreurd worden. Wijlen de heer Van I.oo kwam voor als na 1 van de candidatenlijst der A.R. partij in de kieskring Oldebroek voor de a.s. Sta tenverkiezing. Zijn opvolger als lid van den Gemeente raad van Oldebroek is volgens de betrekke lijke lijst de heer D Knol; na dezen zou aan de beurt van benoeming zijn de heer H in 't Hof Ezn. De teraardebestelling van bet stoffelïik overschot zal plaats hebben op de Alge meene Begraafplaats te Oldehroek Vrijdag- naaddag, circa half twee. WRIGLEY5 KAUWGOM BEVORDERT EETLUST EN SPIJSVERTERING PER PAKJE A. J. W. Monnik 25 Jaar burgemeester te Aalten Vrijdag 15 Maart zal het 25 jaar zijn dat de burgemeester van Aalten, de. heer A. J. W. Monnik geinstal leerd werd in bet ambt Voor de plaats zelf er voor de Christelijke beweging in den Gelderschen Achterhoek is dit gebeuren een heugelijk feit Door het bekleeden van het burgemees tersambt in het A. R. „bolwerk" Aal ten heeft men een belangrijke positie in het Ach- terhoeksche leven en deze plaats heeft de heer Monnik nu 25 jaren met eere ingeno men. Hij was ais magistraat de man die zich het A. R. beginsel niet schaamde en daarvan legde hij, zoo noodig, onomwonden getuigenis af. toestand in de overwegend boerenbedrijven, doch door dit alles weet deze burgemees ter zich i loek heen te slaan. Buiten zijn ambtelijk werk gaf de heer Monnik zich veel aan het Christelijk onder wijs. Hij is penningmeester van den Bond van Schoolbesturen, onderwijzers en voor standers van het Chr. Onderwijs in Gelder lands Achterhoek en omgeving en de Gr. v. Prinsterorkweekschool te Doetinchem dient hij als bestuurslid. Voorts is hij commissa ris van de N. V. Waterleiding „Oostelijk Gelderland." Politiek en kerkelijk trad de heer Monnik niet op den voorgrond. Zijn meening is dat het bekleeden van functies op deze terrei nen moeilijk met het burgemeestersambt te vereenigen zijn. De heer Monnik is gehuwd met een doch ter van den vroegeren Minister van Kolo niën uit het Kabinet Heemskerk, wijlen den heer J. H de Waal Malefijt. De bevolking van Aalten heeft zich opge maakt om den jubilaris Vrijdag hartelijk te huldigen. Naast de openbare raadszitting za! een rondrit door het dorp gemaakt worden en voorts wordt in de avonduren een lichtstoet P.T.T.-DIENST Raming en opbrengst De diensten der P.T.T. hebben over Januari 1935 opgebracht: Posterijen ƒ2.911.867 (ƒ108.856 minder dan vorig jaar en ƒ20.817 meer dan de begrooting). Telegrafie ƒ316.363 (ƒ73.000 minder dan vorig jaar en ƒ40.637 minder dan de oegrooting). Telefonie ƒ1.830.495 155.056 minder dan vorig jaar en ƒ38.105 minder dan de begrooting). Post- chèque- en girodienst ƒ605.534 (ƒ16.086 meer dan vorig jaar en ƒ41.043 meer den de be grooting). Totaal ƒ5.664.259 (ƒ321.257 minde; dan vorig jaar en 16.882 minder dan de begrooting). Adriaap Johannes Willem Monnik werd 19 November 1879 te Vorden geboren. Zijn ader oefende daar een uitgebreide dokters praktijk uit. Zijn opleiding verkreeg de heer Monnik aan het Chr. gymnasium te Zetten, aan de H. B. S. te Zutphen, terwijl hij aan de Gem. Universiteit te Amsterdam een jaar een college volgde. Practische opleiding in de gemeente-ad ministratie ontving hij ter gemeente-secre tarie te Alphen a. d. Rijn en daarnaast volg de hij een cursus onder leiding van den heer Folk te Alphen. In Nov. 1906 werd hij benoemd tot ambte naar ter secretarie te Warmond en in het volgende jaai wees de raad hem lot secreta ris van die gemeente aan. Op 23 Februari 1910 volgde zün benoeming tot burgemeester an Aal ten, alwaar hij op 15 Maart werd geinstal leerd. In Aalten heeft de heer Monnik veel tot stand weten te brengen. Het geheele dorps aspect is in den loop der jaren veranderd en verbeterd. Wegen zijn aan. elegd door en om het dorp en naar de verschillende buurt schappen. De gasfabriek, die voor dien in particuliere handen was, werd gemeentebe drijf; een slachthuis werd in het leven geroe pen en een naar de eischen van den tijd in gericht zwembad met strand werd in het vorig jaar geopend. Het zielental der ge meente klom in die jaren van 8000 tot ruim 11.000 en hij dat alles bleef onder zijn lei ding het gemeentelijk beheer op een gezon de financieele basis. Als grensgemeente kwamen er in de oor logsjaren wel bijzondere moeilijkheden en ook nu is er zorg in verhand met de groote werkloosheid en den slechten economischen FRAUDULEUZE SLACHTERIJ. De politie te N a a I d w ij k heeft twee sla gers opgespoord, die zich in den laatsten tijd nogal eens onledig hielden met het frau du leus slachten van kalveren. Het tweetal, broers, bleek bij een tnval, die in samenwerking met Rijkscommiezen werd gedaan, in den tuin van den schoon vader de dieren te slachten en in een serre hing juist een geslacht kalf te „besterven'" De ingewanden enz. waren in den grond verstopt. Aanvankelijk ontkenden de beide slagers bun clandestien bedrijf te hebben uitgeoefend, doch later gaven zij deze feiten toe, Eenige processen-verbaal zijn tegen het tweetal Te Wijk aan Zee en Duin is een comitA van actie gevormd tegen de plannen tot vereeniging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. In de druk be zochte oprichtingsvergadering was o a. bur gemeester de heer H. Rothe aanwezig. Uit de vergadering werden verscheidene candidaten genoemd voor de commissie uit de burgerij, den z.g. dubbelen raad. Hier mede is tevens de kans verkeken op een aocoord tussohen de politieke partijen om de samenstelling van den dubbelen raad in onderling overleg te regelen. EEN „PRETTIGE" PENSIONGAST. De politie te Naaldwijk waarschuwt tegen een jongen man, die in den laatsten tijd bij verschillende inwonere van het West land kamers komt huren. Wanneer de jon geman, die omstreeks 25 jaar oud is, tot de woning is toegelaten, vertelt hij een uitste kende betrekking bij Philips te bezitten, er zich nu in het Westland te moeten vestigen. Voorloopig vertoeft hij nog in een hotel to Hoek van Holland. De man is zeer welwillend. Voor de ka mers zal hij gaarne een goeden prijs betalen; alleen kwam van de inlossing dezer belofte tot nog toe weinig terecht Want na het huren der kamer, waarbij hij «n sommige gevallen nog eerst bepaalde wenschen om trent inrichting enz. kenbaar maakte, komt het jongmensch niet meer opdagen. En, bij onderzoek door de politie bleek hij ook in Hoek van Holland onbekend te zijn. EEN „LIEF" NEEFJE 'ie Amsterdam vond een echtpaar na een visite bij de familie zijn woning in wanor delijken toestand en daar het veiligheidsslot niet verbroken was. kregen zij vermoeden tegen een neef. Aang;fte volgde. De neef werd opgespoord en de 16-jarige knaap viel spoedig door de mand. Dit was echter niet het eenige misdrijf dat hij gepleegd had. Tijdens de visite bij zijn ouders h^ft de knaap de garderobe der gasten onderzocht. Hij vond een bos huissleutels en begaf zich daarmede naar het huis van zijn oom. Daar haalde hij, zooals gezegd alles onderstebo ven, doch hij vond niets van zijn gading. Tenslotte maakte hij den inhoud van dé meters buit en verdween daarmede naar huis, waar men zijn afwezigheid niet had ROFFELRIJMEN FLORA GEREED Fuift de Winter ons vandaag nog Op een laatste portie ijs, Morgen gaan de poorten open Van het bloemenparadijs. Morgen opent Hollands flora", Midden in het bol gebied, Hollands lentelijke lusthof Met een Holtandsch bloemenlied. Als de zon de ouverture Van de Lente dirigeert, Als de hooge hemelkoepel Kleurenklanken ressoneert Als daar de miljoenen bloemen Juichen in één groot orkest, Wat zal dat een lentefeest zijn! Dat is Holland op zijn best Vijftig feestelijke dagen Wordt dat bloemfestijn gevierd Vijfmaal wordt met andre bloemen Flora's bakermat gesierd. Vijftig feestelijke dagen Zal het kleurenfeestterrein Duizenden een openbaring Van Gods scheppingswondren zijn. Laat u, als ge 't éven doen kunt, Niet de schoone kans ontgaan Midden in het drukke leven Hier een tvijle stil te staan. Flora staat met open armen In haar allerschoonste kleed Als een hoffelijke gastvrouw In haar open nof gereed. (Nadruk verboden.) LEO LENS. opgemerkt. Do jeugdige handiet moet zich ook nog schuldig hebben gemaakt aan ver schillende diefstallen uit tuinhuisjes, in sa* menwerking met eenige vrienden. Tegen den .iongen is jiroces-verbaal opgemaakt Hij is ter beschikking van de kinderpolitie gesteld, Doodelyke Auto-ongelukken Te Delft is Woensdagmiddag de 88- jarige Z., die op een omheind bouwwerk liep, door een achteruit rijdende zandauto gegrepen, waarbij een der achterwielen over zijn hoofd ging. De man was op slag dood. Den chauffeur tivrft waarschijnlijk geen schuld. Te Gouda was Woensdagmiddag te ongeveer kwart over 3 de 9-jarige Ko,a Laurier uit de IJssellaan in de F. W. Reitz- straat aan den achterkant van een eldaar stilstaande vrachtauto gaan han;»*n. Deze vrachtauto, van de fa Nederhof. voe.^e ter plaatse grondaarde aau. Kort vóör het ver trek reed de auto iets achteruit. De aan de achterkant van de auto hongende knaap, viel dooi- deze beweging er af, met het ge volg, dat een der achterwielen over h< ofd en borst reed. Met ongelukkige slachtoffer, dat deerlijk verminkt was. is binnen don kortst mogelijken tijd naar het St Joseph Ziekenhuis vervoerd, alwaar hij eenige uren daarna aan de bekomen verwondingen is overleden. Anthony Eden (links) en Sir Philip Cunliffe Lister arriveeren bij 't Lager huis ter behandeling van het Witboeü der Engelsche regeering. Parmentier met prins Lhuano van Siam Te Athene wordt een grondig onderzoek ingesteld in de woningen van de die in verband met 's konings troons- aanhangers der jongste revolutie. Op onze foto ziet men militairen aan af stand in Londen vertoefde en met de 't graven in den tuin van Venizelos' huis, waar een groote hoeveelheid PH-AIO terugvloog, te Karachi. amunitie gevonden werd. Het gedurende de wintermaanden tegen de Scheveningsche boulevard opgewaaide zand wordt van gemeentewege weg- Gretig vreet het vuur in de rieten dakbedekking van de villa „Essenhom" gegraven en over het strand verdeeld. Het wegslee'èn van de vracht met behulp van een paard. aan den Rijksstraatweg te Haren, Gr., die een prooi der vlammen werd. Het vaandeldefüé van de devisie „Gavïana"die zich gaat inschepen naar Somaliland, te Napels voor kroonprins Umberto.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5