Dobbclmcmn lekker... man! VRIJDAG 22 FEBRUARI 1935 EERSTE BLAD PAG 2 RUSLAND EN DE LONDENSCHE VOORSTELLEN Met den dag verandert liet aspect ten op zichte van de Londensclio voorstellen.— Was er gisteren nog slechts sprake van, 'dat Moskou ook instemming daarmee had betoond, thans wordt van Fransche en gelsche zijde ten eerste met voldoening te kennen gegeven, dat ook Sovjet-Rusland de Londensche voorstellen als één geheel aan vaardt. En in de tweede plaats wordt wel te Parijs als te Londen in diplomatieke kringen verzekerd, dat de Sovjet-regeering, nu de plannen van een bezoek van Sir John Simon aan Berlijn een vasteren vorm gaan aannemen, een bezoek van den Bntschen minister ook aan Moskou zou toejuichen. Weliswaar wordt, daar van Engelsche zij de bijgevoegd, dat over dat bezoek nog niets vast staat, maar het denkbeeld van dat be zoek van Simon aan Moskou wordt in een deel der Engelsche pers al met zooveel vreugde begroet, dat men geneigd is aan te nemen, dat de Engelsche regeering wel haast gedwongen zal zijn aan den door Moskou uitgesproken wensch te voldoen. Geruchten, dat de Poolsclie hoofdstad eveneens in de reeks bezoeken zal worden opgenomen, worden te Londen voorloopig ongefundeerde vermoedens der dagbladen genoemd. Maar Simon zal daar, om de met Polen bevriende en met Rusland vrijwel ge brouilleerde Duitschers ter wille te zijn, wel niet aan kunnen ontkomen. Met het betrekken van Rusland In de te voeren besprekingen over de Londensche Voorstellen wordt de reeds ingewikkelde si tuatie heelwat gecompliceerder. Wij hebben gisteren reeds opgemerkt, dat <le bolsjewiki in de Europeesche vredesbe sprekingen maar kwalijk te vertrouwen zijn, omdat hun hoofddoel niet is de vrede maar ide wereldrevolutie. Dat Frankrijk en Engeland met zulk een staat in zee gaan en daarmee een zekere pressie op Berlijn trachten uit te oefenen, is een verschijnsel, dat ons niet rustig kan stemmen nu er zulke uiterst subtiele onder handelingen zullen aanvangen. Het karakter van pressie kan men bij deze handelwijze nauwelijks miskennen, Vooral wanneer men kennis neemt van de officieuse perscommentaren, die tegelijk met de officieele Russische instemming met .de Londensche voorstellen worden open baar gemaakt en waarin van de gedachte Uitgegaan wordt, dat Duitschland zich ver zet tegen maatregelen welke den vrede in gansch Europa willen vestigen. Nu heeft inderdaad het voorloopige Duit- sche antwoord aanleiding gegeven tot zulke gedachten en den weg vrij gemaakt voor beschuldigingen als die van de Iswestia, dat het Derde Rijk, afkeerig zoowel van het .Oostpact als van het Donaupact en immer vaag in zijn uitlatingen betreffende de vast heid van zijn Oostgrenzen, niet den Euro- peeschen vrede wil maar te samen met Po len veroveringsplannen in Oost-Europa koestert. Helaas schijnt de officieele „Völkische Beobachter", het blad van Rosenberg, on langs eenige artikelen gepubliceerd te heb ben waarin Polen tot een oorlog tegen de Sovjet-Unie en de Kleine Entente wordt opgewekt en de annexatie van een gedeelte van Roemenië en de onderwerping van de Balkanstaten aan den invloed van Polen wordt aangemoedigd. Met dit alles voor oogen komt de rede- Voering, welke de plaatsvervangende Brit- sche minister-president Baldwin Donderdag avond te Londen heeft gehouden, la een scherp licht te staan. Baldwin verklaarde daarin met nadruk 'dat „alle groote naties van Europa zonder uitzondering" en het leek wel alsof hij 'daarmee met den vinger naar Duitschland wees hun rol moeten spelen en aantoo- nen, dat zij niet slechts den vrede wen- schen, doch ook bereid zijn zoo noodig of fers te brengen, ten einde dat gevoel van Eveiligheid te verkrijgen, waar zonder de vrede ten slotte niet mogelijk is. „Zonder dit gevoel van veiligheid zou men êr ook niet op kunnen hopen, de mate aan vertrouwen te bereiken voor een handel in Europa, welke essentieel is voor de weder geboorte van den internationalen handel, welke zoo noodzakelijk is voor allen en voor Groot Brittannië meer dan voor wie ook". Onze conclusie is dat het er thans op aan zal komen of de diplomatie van het Derde Rijk en of Hitier inzonderheid het juiste woord en de juiste daad zal weten te yjn- den. Daarop schijnt het op het oogenblik aan 'f,e komen. De Londensche voorstellen Punten, die opheldering behoeven LONDEN, 22 Febr. Naar verluidt, heeft de Fransche regeering de Britsche regeering in kennis gesteld van een gedetailleerde lijst van punten, die naar Fransche mee ning nog opheldering behoeven. Ten aanzien van het pact dat garandee- ring van wederzijdsche bijstand in Oost- Europa wil, dat als doel van de algemeene regeling wordt voorgesteld, is de Britsche opvatting dat reeds veel terrein door de be staande non -agressiepacten tusschen Duitschland en Polen cn tussöhen Polen en Sovjet Rusland, zoowel als door de aan vullende Verdragen van J.ocamo wordt gedekt Aangezien de Duitsche regeering zich be reid heeft verklaard non-agressiepacten met alle buren van Duitschland te sluiten, ge looft men, dat het doelmatig zou kunnen zijn, de mogelijkheid te overwegen van het sluiten van zulke pacten met Lithauen en met Tsjecho Slowakije. Bezoek van Simon aan Moskou? De „News Chronicle" schrijft, dat het be zoek van Simon aan Moskou voorloopig nog slechts een voorstel, doch een zeer goed voorstel is. Wanneer de Britsche mi nister van buitenl. zaken naar aanleiding van zijn bezoek aan Berlijn tot de overtui ging komt, dat hij in staat zal zijn de be staande misverstanden tusschen Duitsch land en Sov' f Rusland op te heffen, dan is het zijn plicht om een poging daartoe te doen, DE OOSTENRIJKSCHE MINISTERS TE PARIJS Het „Eenheidsfront" werd om den tuin geleid Uit Parijs: De Oostenrijksche bondskanse lier Dr. Schuschnigg en de Oostenrijksche minister van Buitenlandsche Zaken, Berger- Waldenegg, zijn gisteravond om 9 uur 20 aan het slafion van de Parijsche voorstad Reuilly uit den trein gestapt. Op het sta tion waren ter begroeting aanwezig de Fran sche minister-president Flandin en de mi nister van Buitenlandsche Zaken, Laval. De reis naar Parijs werd voortgezet per auto. De beide wagons van de vertegen woordigers der Oostenrijksche regeering waren op het station Verneuil afgehaakt van de Arlberg-expres-en paar het station Reuilly gedirigeerd. De Oostenrijksche gezant te Parijs, Egger Moelkwald was de minister tot Troyes te gemoet gereisd. Inmiddels waren aan het Gare de 1' Est door de Parijsche politie uitgebreide voor zorgsmaatregelen getroffen, die den indruk wekten, dat. de beide Oostenrijksche minis ters daar zouden aankomen. De employé's en arbeiders, die na hun werk op het station kwamen, werden zoo spoedig mogelijk verder geholpen Zelfs de verkoop van spoortkaartjes verd een uur lang stopgezet. Verdachte personen, die geen gehoor ge en aan de sommatie „doorloopen" werden naar een politiebureau overgebracht, waar zij werden vastgehouden tot na aankomst van de beide staatslieden. Het aantal arrestanten bedroeg niet min der dan 800. HET ITALIAANSCH- ABESSYNISCHE GESCHIL Engelsche bezorgdheid Uit Londen: De bezorgdheid in Groot- Brittannië over het Italiaansch-Abessyni- sche geschil neemt toe en het is mogelijk, dat de Britsche ambassadeur te Rome, Sir Eric Drummond, instructie zal ontvangen de aandacht van Mussolini te vestigen op de ernstige gevolgtrekkingen, welke uit de actie zouden kunnen gemaakt. Daily Telegraph meldt uit Addis Abeba, dat de onderhandelingen voor de instelling van een neutrale zone worden opgehouden en dat de keizer van Ethiopië geen oorlogsvoorbereidin gen maakt, doch dreigt de geheele zaak bij don Volkenbond aanhangig te maken. De Italiaansche regeering heeft wei nig vertrouwen in de afloop en daar de meening van Abessynië niet gewij zigd is, zouden heden nog twee troe pentransporten scheep gaan. Hitier staat nieuwe credieten toe Daily Telegraph meldt uit Berlijn: Woensdag is een wet afgekondigd, waar bij de minister van financiën wordt ge machtigd nieuwe credieten op te nemen, tot een bedrag dat door Hitier op voorstel van den minister van financiën zal worden bepaald. De credieten zullen worden besteed voor 3 ontwikkeling van de productie van grondstoffen en consolideering van schul den op korten teymijn. Buitengewoon socialistisch congres in België Geen algemeene staking. Uit Brussel: In verband met de betooging op 4 Februari en de dienaangaande beslui ten der regeering, die door de Kamer be krachtigd zijn, hebben de socialisten giste alhier een buitengewoon congres belegd, teneinde te beraadslagen over den daardoor ontstanen toestand. De vergadering was even talrijk als rumoerig. Er werd een groot aantal voorstellen ingediend, waaruit de op gewonden gemoedsstemming bij vele aan wezigen duidelijk bleek. Zoo werd o.m voorgesteld dat de socialisten zouden uit treden uit de Nationale.Arbeids-Commissie, ontslag zouden nemen als minister van staat, zouden aftreden als Kamerlid (dit werd voorgesteld door de afgevaardigden van Charleroi, Brussel en Antwerpen) etc. Voorts werden voorstellen ingediend betref fende afkondiging van een algemeene sta king, waaromtrent echter de meeningen zeer sterk uiteenliepen, hetgeen reeds uit de voorstellen zelf bleek, die algemeene staking voorstelden van 24 uur tot 5minnteu Er werd een commissie benoemd voor 't opmaken van besluiten. Deze heeft gister middag beraadslaagd, zoodat het noodig werd nog een avondzitting te houden. In den loop daarvan heeft het buitengewone congres de voorstellen inzake afkondiging van een algemeene staking verworpen. DRIE EN TWINTIG ZOONS. Uit Crotone (Italië): Mevrouw Genoveffa Lumare heeft dezer dagen het leven ge schonken aan haar 23sten zoon. HAZENJACHT IN KANSAS In het westen van den Amerikaanschen staat Kansas worden, volgens een bericht in het Hollandsch-Amerikaansche blad Het Oosten, groote drijfjachten gehouden op de hazen, die nog al wat schade aanrichten. Men jaagt dan zonder geweer en drijft de langooren in een va), waar ze met knuppels worden afgemaakt. Duizend levende hazen een net van ijzerdraad is daar niets bui tengewoons, vertelde een ooggetuige. Kort Nieuws In Zwitserland zal 23 en 24 dezer een referendum plaats vinden over de reeds aan genomen wet tot verlenging van den mili tairen diensttijd. Goering, die ook Rijksjagermeester is, heeft voor een wildreservaat, dat nabij Dlis- seldorf zal worden ingericht, drie bisoas geschonken Het wildpark zal o.a. elanden, herten en wilde paarden herbergen. Een der voornaamst verkeersstraten van Nice wordt naar Koning George V van En geland genoemd, ter gelegenheid van het ■egeeringsjubileum van dien vorst. Bij een grooten brand van graansilo's te Rosario zijn acht dooden en 43 gewonden te betreuren, VERPLEEGSTER DRIEMAAL GEVALLEN. Omdat zij verstijfd was door rheumatiek „Drie maanden geleden," schrijft een ver pleegster, „was ik volkomen verstijfd door rheumatiek. Het was inderdaad zoo erg, dat wanneer ik op een divan of bed ging liggen om te rusten, ik niet meer op kon staan of twee menschen moesten me helpen, en mijn voeten moesten opgetild worden om ze op een stoel te leggen. Ook heb ik drie keer een leelijken val gedaan, toen ik eens alleen uitging. Mijn linkerbeen, van de heup af naar beneden, leek geheel onbruikbaar tc worden. Op 't laatst moest ik met iemand loopen en nog een stok gebruiken. Ik placht uren lang in mijn kamer te zitten huilen, omdat ik niet werken kon, en ten slotte kon ik zelfs mijn eigen haar niet meer doen. Ecji kennisje bezocht me eens en zei: „Oh, zuster, probeer toch eens Kruschen Salts!" Ik liet dadelijk een flacon halen en 't. resultaat is eenvoudig wonderlijk. Nu kan ik allerlei dingen doen, die. ik drie maan den geleden niet kou. Ik kan loopen, dan sen, springen en weer echt van 't leven genieten." Zuster M. Enkele ingrediënten van Kruschen Salts drijven het overtollige urinezuur, de oor zaak der rheumatiok, uit het lichaam. Andere zouten in Kruschen voorkomen dat dit kwaadaardig zuur zich ooit weer in Uw organisme kan ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels-Maatschappij Amsterdam, voor komt. (Adv.) VLIEGTUIGDRAMA IN ENGELAND Twee dochters van een Ameri kaansche consuUgeneraal vallen te pletter Bewoners van Upminster in het Engel sche graafschap Essex waren gisteren ge tuige van een vreeselijke gebeurtenis. Uit een in de richting van Frankrijk vlie gend toestel stortten plotseling twee vrou wen naar later bleek ongeveer 25 jaar oud die te pletter vielen op een akker in de nabijheid der stad. De lijken werden gevonden terwijl zij elkander nog stijf bij de hand hielden. Hot vliegtuig keerde kort daarna om en landde te Stapleford. Het bleek, dat de pi loot boven het Kanaal had bemerkt, dat de deur van het vliegtuig open stond cn dat zijn beide passagiers weg waren. De beide vrouwen bleken te zijn de doch ters Jane en Elisabeth van den Amerikaan schen consul-generaal in Napels, Du Bois. In het vliegtuig, dat zij voor een vlucht naar Parijs hadden gehuurd, werden af scheidsbrieven aan haar ouders gevonden. Nader wordt gemeld, dat de beide meisjes op ongeveer KKJ0 M. hoogte uit het vlieg tuig zijn gesprongen. Er bestaat g'een twijfel meer,, dat de beide zusters zelfmoord hebben gepleegd. De pi loot Kirten heeft verklaard, dat het portier van het vliegtuig wegens den ontzaglijken winddruk onmogelijk van zelf kon open gaan. Het feit, dat de beide meisjes verloofd waren met de officieren-vlieger Beatty een halfbroeder van den beroemden Engel,- schen admiraal Beatty en Forbes, die, verleden week bij de ramp van de Engel sche vliegboot bij Messina om het leven zijn gekomen, werpt een bijzonder licht op deze tragedie. De dochters van den heer Du Bois bevonden zich vóór de ramp bij Mes sina steeds in gezelschap der beide Engel sche officieren, toen dezen te Napels waren. Door den dood hunner verloofden geraak ten de meisjes in een zeer bedrukten ge moedstoestand. Om haar eenige afleiding te geven, liet haar vader haar Zaterdag naar Londen gaan. Bij aankomst te Londen schenen de meisjes eerst tamelijk tevreden te zijn. Zij huurden een duur appartement in het Ritz Hotel. Een hotelbediende vond de dames Dins dagochtend in tranen verzonken in de ka mers. Woensdagavond hebben zij samen een theater bezocht en Donderdag verlieten zij het hotel nadat zij de rekening hadden betaald. Zij bestelden bij de Hillman-Line een extra-vliegtuig voor Parijs en verklaarden, dat in het geheel zes personen de reis zou den medemaken. Voor het vertrek van het lietguig zeiden ze plotseling dat de overi- je vier personen de reis niet zouden mede maken. Kort na bet vertrek verzochten de beide meisjes den piloot de verbindingsdeur tus schen de cook-pit en de cabine te -willen sluiten daar zij hinder hadden van den tocht. Even later moeten zij onopgemerkt uit de machine zijn gesprongen. Na de lan ding werd in de cabine een leege whiskey- flesch gevonden, welke zich onder een der banken bevond. Als schoolkinderen gaan schieten (Van onzen Duitschen correspondent). Een voorval, dat typeerend is voor de te genwoordige jeugd in het Derde Rijk speel de zich tijdens het onderwijs in de Kant- school te Karlsbad bij Berlijn af. De 14- jarige leerling W. had ten huize van zijn oom kans gezien een browning te stelen cn had dit gevaarlijk wapen „voor de aardig heid" mee naar school genomen. Tijdens 't tweede lesuur kwam hij op de gedachte de pistool uit zijn zak te halen, waarbij plot seling een schot knalde, waardoor een an dere leerling, die drie banken verderop zat, in zijn rug werd geraakt De dienstdoende onderwijzer droeg er zorg voor, dat het slachtoffer naar een ziekenhuis werd ge bracht en hier werd de kogel verwijderd. Het schot bleek minder onheil te hebben veroorzaakt dan men aanvankelijk dacht, want de kogel was door twee banken heen- gevlogen, voordat de scholier werd geraakt. Alleen aan deze omstandigheid is het toe te schrijven, dat de lichtzinnigheid van den schietlustigen knaap geen grooter onheil heeft gesticht. De toestand van den pa tiënt is niet levensgevaarlijk. Maar zou het niet hoog tijd worden, dat ■an overheidswege wat meer controle uit geoefend wordt op de strijdlustigheid der jeugd, op het aanwakkeren van een ver keerd opgevatten persoonlijken moed en vooral: op het hanteeren van wapenen, welke stellig niet in kinderhanden behoo- ren HITLER INSPECTEERT DE TROEPEN. Uit Frankfurt: In zijn eigenschap van opperbevelhebber der weermacht heeft Hit- Ier, begeleid door den rijksweerminister von Blomberg gister de troepen van het garni zoen alhier geïnspecteerd. De stad was fees telijk versierd. In aansluiting aan de in spectie gebruikte Hitier het diner met de officieren in het clubhuis. Gemengd Nieuws. Auto- en motorongelukken Te Hoofddorp (N.-H.) werd op den Kruisweg door den storm de slagersknecht v. D., uit Heemstede, door den storm van zijn fiets gerukt en tegen den grond ge slagen. Juist kwam een auto van den vracht rijder v. Es voorbij. De chauffeur stopte on middellijk, maar kon niet verhinderen, dat een wiel over den slagersknecht heenging. Het bleek, dat v. D. beide beenen gebroken had. Hij is naar het ziekenhuis te Haarlem overgebracht Onder Muiden reed een auto met ma tige vaart ter hoogte van de Veenkade in de richting Bussum. Op onverklaarbare wijze begon het stuur te slingeren, waar door de auto over den kop sloeg en tus schen de tramrails bleef liggen. Een dame die achter in de auto zat, is naar een zie kenhuis te Amsterdam vervoerd. De twee overige passagiers bleven ongedeerd. De auto is zwaar beschadigd- Te Haarlem is in de Kennemerstraat een motorrijwiel met zijspan van de Haar- lemsche politie in botsing gekomen met een auto. De agenten achtervolgden een auto mobilist, die een overtreding zou hebben begaan en juist op ht oogenblik, dat zij een andere auto wilden voorhij rijden, reed deze een zijstraat in. Het motorrijwiel botste tegen de auto op en sloeg over den kop. De agent Kdie in de zijspan zat, werd ov den motorkap van de auto tegen een muur geslingerd, doch kreeg geen letsel van be- teekenis. De agent H. echter, die het voer tuig bestuurde, werd tegen de straatsteenen gesmakt en brak eenige ribben. Hij moest naar het St Elisabeths gasthuis worden overgebracht. Zijn toestand is niet levensge vaarlijk. De zaak Blokhuis De gascommissle in 't ongelijk gesteld De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft Donderdag uitspraak gedaan in de zaak van den ontslagen directeur van do gasfabriek te Middelharnis, J. K. F. B. De commissie van beheer van de gasfabriek te Middelharnis was in hooger beroep ge gaan tegen de beslissing van het ambtena rengerecht te Rotterdam, waarbij het schor singsbesluit en het ontslagbesluit van deze commissie werden vernietigd en geëischt werd, dat de heer B. onverwijld in zijn ambt zou worden hersteld. Voor de gascomraissie was opgetreden mr J.Coert Sr. te Rotterdam en voor den directeur mr. van Nieukerken. De Centrale Raad van Beroep heeft de uitspraak van het ambtenarengerecht be vestigd en dus de gascommissie in het on gelijk gesteld, EEN OPLICHTSTER GESNAPT Het is aan de politie te Hilversum mogen gelukken op signalement door eenige win keliers gegeven, een 30-jarige juffrouw, wo nende aldaar, aan te houden. Dóze maakte er sinds geruimen tijd haar werk van bij de winkeliers een flink aantal bestellingen te doen en de boodschappen te laten bezorgen Zij nam echter altijd iets mee, omdat zij dat onmiddellijk noodig had. Aan het opge geven adres bleek de dame dan onbekend te zijn. Een vrij groot aantal menschen is daarvan de dupe geworden. Zoo werd bij een horlogemaker een gouden heerenhor loge besteld, -hetgeen bezorgd moest worden; een ringetje werd echter direct meegeno men. Bij een winkelier aan de Havenstraat gaf de juffrouw een lijst van bestellingen op, doch bleek een hoeveelheid pinda's on middellijk mee te moeten nemen. Aan het filiaal van deze zaak trachtte zij muntpen- ningen los te krijgen, doch dit lukte niet. De juffrouw heeft bij het verhoor alles be kend. Nadat proces-verbaal is opgemaakt, is zij voorloopig op vrije voeten gesteld. De terechtgestelde vrouwen Met de handbijl. Gemeld word't, dat de twee vrouwelijke spionnen, baronesse von Berg en mevr. Renate von Natzmer, die te Berlijn zijn te rechtgesteld, mot de handbijl zijn onthoofd. De beide vrouwen hebben den Poolschen cavalerie-officier Von Sosnowski belangrijke geheime missiven in handen weten te spe len. Door zijn intieme relatie met de ge scheiden mevr. Von Berg kwam Von S. in contact met de ambtenaresse von Natzmer en Irene von Jena, die beide hooge bedra gen kregen voor de uitgeleverde documen ten, welke de Duitsche verdedigingsplan nen betroffen. Sosnowski en Irene von Jen a zijn thans tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld, omdat von Sosnowski een bui tenlander is en Irene von Jena haar mis drijf beging toen de verscherpte doodstraf nog niet ingevoerd was. Nog een vijfde be klaagde, de danseres Kruse, werd tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld, een straf die zij inmiddels reeds in voorarrest heeft uitgezeten. Volgens beschikking van het propaganda- ministerie aan de Duitsche bladen, is het niet geoorloofd nadere bijzonderheden me de te deel en omtrent dit proces. Foto's van de veroordeelden mogen eveneens niet ge publiceerd worden. Een heidensche doopplechtigheid Volgens de Geldersche Kerkbode wordt in een tijdschrift over Germaansch recht een hedendaagsche, heidensche „doopplechtig heid" ergens In Duitschland aldus be schreven: „Om de uit groote steenblokken opge bouwde tafel, waarop een bronzen hamer lag en een schaal met water stond, genomen uit den vijver in de nabijheid, was een kring van-belangstellenden vereenigd. „Plechtig klonk het geklank van een waldhoorn. Na het gemeenschappelijk zin gen van een dooplied, legde de moeder het kind aan de voeten van den vader neer. Deze bukt zich en nam het kind op met de 'oorden: „Ik verklaar openlijk, dat gij mijn kind zijt, neem u in onzen stam op en geef u mijn naam. Ik bespreng u met water van een Duitsche bron, waardoor van u alles, at niet Duitsch is en vreemd, zal wegge nomen worden". „De vader gaf daarop het kind over aan den voogd van het kind, die beloofde, de oudei's ten allen tijde met raad en daad te zullen bijstaan. „De leider der „doopplechtigheid" besluit het doopfeest met de woorden:" In den naam van hem, die zichzelf heeft geschapen! Wij zegenen u! Alvadcr wone in u"-, j GOOD-YEAR SCHOENEN De meest volmaakt» VOETBEKLEEDING Fa. W.Lourysen Zn Schoenfabriek Dongen De moord in de Anegang te Haarlem Verdachte tot 20 jaar veroordeeld. De Tlaarlemsoho rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 21-jarigen kapperbediende A. T. O., die in den avond van 6 September van het vorig jaar in de Anegang te Haarlem de 18-jarige dochter van zijn vroegeren patroon, mej. Enny We ver, heeft vermoord. Bovendien had hij geld gestolen en gepoogd brand te stichten, teneinde dc sporen van zijn misdrijf uit te wisschcn. De officier van justitie had levenslange gevangenisstraf geëischt. De rechtbank veroordeelde O. tot twintig jaar gevange nisstraf. Verdachte hoorde het vonnis onbewogen aan en verliet lachend de rechtzaal. De ontslagen keurmeesters van het Rotterdamsche abattoir De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft gisterochtend uitspraak gedaan in da zaak van het beroep, ingesteld door W. de H. te Overschie, I. v. B., L. C. Sch. en J. L. B., allen te Rotterdam, tegen de beslis sing van het ambtenaren-scheidsgerecht te Rotterdam, waarbij het aan appellanten verleende oneervolle ontslag als keurmees ters aan het gemeentelijke abattoir was ge handhaafd. Mr. L. van Gigch te Amsterdam had appellanten gepleit en mr. J. Coert sr. te Rotterdam was voor B en W. opgetreden. De Centrale Raad van Beroep heeft kla gers ontvankelijk verklaard in het ingestel; de beroep, gericht zoowel tegen het ontslag besluit van B. en W. van Rotterdam, als tegen de uitspraak van het arabtenarenge recht te Rotterdam, doch heeft dit beroep, voor zoover gericht tegen bedoeld besluit van B. en W., ongegrond verklaard en be doelde uitspraak van het ambtenaren- scheidsgerecht bevestigd. Gesmokkelde margarine aangehouden De Centrale Crisis Controledienst te Den Haag heeft gearresteerd een zekere mej. Ter S., die met gesmokkelde Belgische marga rine ventte. In haar woning werd een partij margarine, genomen. HET DOODELIJK ONGEVAL TE TER HEIJDE Uit het onderzoek dat door de politie is ingesteld in verband met het doodelijk on geval te Ter Heijde, is gebleken, dat do 16- jarige A. van Spronsen met zijn rijwiel den dijk af kwam rijden, de v. Luikstraat in. Toen hij de bocht wilde nemen om de zij straat in te rijden, schijnt het rijwiel te groote snelheid te hebben gehad, terwijl de jongen niet voldoende kon remmen. Hij heeft toen zijn voet over den grond laten sleepen, waarbij hij de macht over het stuur verloor, en tegen het trottoir reed. De ki sloeg met het hoofd tegen den muur der openb. school en bleef even bewusteloos lig gen. Toen hij na enkele oogerublikken weer bij kwam, begaf de knaap ziah naar de wo ning van zijn zuster, waar hij na enkele oogenbliktken begon te braken. De vader van den jongen heeft hem daarna naar de ouderlijke woning overgebracht, waar de jongen na enkele uren is overleden. IBIS SHAG LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbelmann's Tabak on géén andereJ VERDRONKEN Een inwoner van Schellingwoude heeft in het Buiten-IJ nabij het stoomgemaal, het lijk gevonden van een tot nu toe onbekende man. Het verkeerde in staat van ontbin ding en is naar Amsterdam vervoerd. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN De 50-jarige arbeider G. Vos, die Zaterdag bij het opruimen van de laatste resten van paviljoen „I-arenberg" te Laren (N.-H.) on der een brokstuk van de fundamenten te recht kwam, is aan de gevolgen overleden. DIERENMISHANDELING Te Onstwedde (Gr.) had een 69-jarige man zijn hondje, welks pooten waren saam gebonden, levend begraven. Het dier werd opgegraven, doch stierf na eenige minuten. De politierechter te Groningen veroordeel de den man tot één maand gev.-straf MET EEN SLAGERSMES IN ZIJN RUG Te Soesterberg kwam de herdershoud van den heer Van Marle thuis met een slagers mes in den rug. Het mes bleek 16 mM. diep in het lichaam te steken. De eigenaar gaf het geval hij de Rijks politie aan, die zich in verbinding stelde met de Rijkspolitie te Amersfoort. Met een politiehond is een onderzoek in gesteld dat leidde tot de arrestatie van den dader L. uit Soesterbet'g. Weerbericht BAROMETERSTAND Hoogste stand te Boedapest 75S.9. Laagste stand te Lerwick 721.6. Stand vanmorgen h; lftwaalf 734.5. WEERVERWACHTING Matige tot krachtige, tijdelijk wellicht stormachtige Z. tot W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, aanvankelijk nog kans op regenbuien, weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT Zeer langzaam beweegt zich de diepe de pressie in het N. Oostwaarts, maar met bui tengewone snelheid trokken de secundairen naar de Z.-zijde. De gisteren verwachte ligt met een 1 i van 730 mM, over Engeland en breidt zich snel over Frankrijk uit, ter wijl in de Golf van Biscaye een krachtige drukstijging met zware N.W. storm volgt. Over Frankrijk en ons land waait het krachtig tot stormachtig uit Z. tot W., over de Noonsche kust en in de Oostzee krachtig uit Z.W. Bijna overal is de lucht zwaar bewolkt met regen in Engeland, Schotland, Frank rijk, ons land en Z. Noorwegen. Terwijl dc vorst in N. Scandinavië a.fnam, is overigens bijna overal de temperatuur gedaald, ook in do bovenlucht. Na regen met ruimende en wellicht, tijde lijke wind is een korte ooklaring tc wachten. TEMPERATUUR Stand vanmorgen halftwaalf S.O C. 23 FEBRUARI. Zonsopgang 7.02 uur, zonsondergang 5.25 uur Maan op nam. 11.37 uur, onder v.m. 7.57 uur VOERTUIGEN MOETEN HUN LICHTEN OP HEBBEN 23 FEBRUARI. Van 's avonds 5.55 uur tot 's morgens 6.30 uu3 WATERSTANDEN RIVIEREN Hedeu Vorig Heden Vorig Rheinfelden 2.48 2.40 Caub 3 74 4-lï Rreisach 1.07 1.74 Ems 1.60 1-71 K^hl 2.86 2.95 Coblens 4.04 4-40 Maxan 4.fi5 4.84 Trior 2.05 2.23 Diedesheim 1.91 201 Keulen 4.56 4-86 Mannheim 4.12 4.43 Dnsseldorf 4.03 4-29 Lohr 3.07 3.54 Rnhrort 3.70 4.00 Mainz 2 03 2.45 Wesel 3.86 4-11 Bineeu 3.12 3,44 Emmerik 4.95 5.09 St Andries 6,84 5.8) Maastricht 44.25 44,21 Arnhem 10-86 10.87 Grevenbicht 30.46 30.48 Vreeswijk lw 2.34 2,14 Venlo 13.42 J3 63 Wester voort 11.50 11,51 Grave (sluis) 9.59 9.SS Deventer 4.91 4.SI St Andries 3.853.98 Stuw Bargharen gesloten Stuw Sambeek geopend HOOGWATER NED. ZEEHAVENS 23 F.ebruarl DeifzHl 1.43 14.15 Hellevoetsl. 5.46 17 58 Terschelling 11.2-> 23.36 Willemstad 6.38 18.56 Hamngen 12.00 Brouwersh. 4.58 17.10 l)en Helder 9.50 21.50 Zierikzoe 5.25 17,47 IJ muiden 5.52 18.04 Wemeldinge 5.52 18,09 Hoek v. Holl. 5x4 17.11 Viisshigeu 3 56 U5.19 öchevoningen 6.14 17.21 Tei Kutteidam T'-* REDDINGSBOEIEN VERLOREN Bij een oefening van de groep torpecTóboot jagers zijn op 37 gr. 56 min. N.B. en 18 gr. 30 min. O.L. drie reddingsboeien geworpen door H.M's „Kortenaer", welke niet weder zijn opgepikt Het vinden van deze reddings boeien behoeft geen ongerustheid te wekken Uit het Sociale Lev« Het ledental van het C.N.V. Over 1934 drie pet. achteruit; in het 4e kwartaal drie-tiende pet. In het heden verschenen nummer van „De Gids" wordt de kwartaalstaat per 1 Januari 1935 gepubliceerd. Daaruit blijkt, dat het ledental van het C.N.V. in het jaar 1934 terugliep van 117.193 tot 113.566, een teruggang met 3627 of iets meer dan 3 pet. In het laatste kwartaal liep het ledental terug van 113.944 tot 113.556, een verlies van 378 of even drie-tiende procent. Het grootst is de teruggang geweest in het derde kwartaal. Het hoogste ledentul, dat het C.N.V. ooit bereikte is 118.817 (1 April 1934). Thans is het daarvan bijna 4% pet, verloren. Gezien over het geheele jaar 1934 konden alleen de organisaties van belastingambte naren (90), grafische arbeiders (79), siga renmakers (20) en werkmeesters (41) de daarbij vermelde winst boeken. De diamant bewerkers bleven op het zelfde aantal staan. De andere 17 organisaties gingen in ledental achteruit, n.l. de ambtenaren met 319, bouwarbeiders met 127, fabrieks- en transportarbeiders met 966, houtbewer kers met 108, kantoorbedienden met 54. kleermakers met 100, landarbeiders me: 272, metaalbewerkers mei 692, wegwerkers met 70, personeel in publieken dienst met 286, politieambtenaren met 34, post perso neel met 10, spoor- en trampersoneel met 164, technici met 30, textielarbeiders met 595, verzekeringsagenten met 25 en voe- dings- en genotmiddelen-arbeiders met 5 leden. In het vierde kwartaal van 1934 gingen de organisaties van belastingambtenaren (17), fabrieks- en transportarbeiders (55), grafische arbeiders (19), kantoor- en han delsbedienden (24), sigarenmakers (27), voedings- cn genotmiddelen-arbeiders (30) en werkmeesters (19) noK vooruit Verlies werd genoteerd door de ambtenaren (102), bouwarbeiders (9), houtbewerkers (36), kleermakers (5), landarbeiders (117), metaalbewerkers (94), mijnwerkers (17), personeel in publieken dienst (42), politie ambtenaren (10), postpersoneel (2), spoor wegpersoneel en tramwegpersoneel (32), technici (15), textielarbeiders (57) en verze keringsagenten (11). De Christelijke Vereeniging van Diamant bewerkers heeft aan het C .N.V. bericht, dat de mededeeling, als zou genoemde vereeniging per 1 April a.s. haar lidmaat schap van het C.N.V. beëindigen op een misverstand berust, waarom zij verzocht heeft, deze mededeeling te beschouwen als niet te zijn gedaan. In verband met besprekingen van den rijksbemiddelaar prof. Aalberse met do re geering is de conferentie inzake de loon- kwestïe in de mijn-industrie uitgesteld tot Maandag 25 Februari a.s. op het stadhuis te Heerlen. De „moderne" mijnwerkersbond zal Za terdagmiddag, wanneer alle mijnen stillig gen, te Heerlen demonstreeren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2