MAANDAG 4 FEBRUARI 1935 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS Intrede Ds. F. ten Cate Bij de Doopsgezinde gemeente. Gistermorgen heeft de niéuwe predikant van de Doopsgezinde Gemeente, Ds F. ten Cate, zich aan Zijn Gemeente verbonden met een predikatie over 2 Cor. 5:7a: „Wij wandelen (leven) door het geloof. Aan 't ciDd van zijn predikatie sprak Ds ten Cate de hoop uit, dat ihdj in goede verstandhou ding met de Gemeente zou mogen arbeiden, terwijl hij dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Na afloop was er gelegenheid met den nieuwen predikant kennis te ma ken, waarvan door velen gebruik gemaakt wérd. Nederlandsch Natuur- en Genees kundig Congres Zooals reeds eerder gemeld zal gedurende de Paaschweek en wel op 23, 24 en 25 April a.s. hier ter stede het XXVe Natuur- en Geneeskundig Congres worden gehouden. In verband hiermede heeft zich een regehngscommissie gevormd, welke als volgt is samengesteld: Mr. A, van de Sande Bakhuyzen, eere voor zit ter; prof. dr. W. van der Woude, rector-magnificus, eerelid; ir. A. G. Bosman, lid van den Gemeente raad, voorzitter, H. P. H. Wiirz, onder-voorzitter; dr. H. H. Maas, directeur van het Universiteits ziekenhuis, le secretaris; dr. W. Gaade, 2e secre taris; E. H. Moens, directeur van het Bijkantoor van het Noordhollandsch Landbouwcrediet, pen ningmeester: prof. dr. L. G. M. Baas Becking; N. C, F. van Ginkel, voorzitter der Ver. t. Bev. van het Vreemdelingenverkeer; W. L. Haardt, J. W. Henny, directeur N.V. Leidsch Dagblad; de Prae- ses Collegii van het Leidsch Studentencorps; de Praescs van de Sociëteit Minerva: mr. P. A. Pijn- acker Hordijk, dijkgraaf van Rijnland: dr. J. C. Schalkwijk, dir H.B.S. met 5-jarigen cursus; dr. J. F. Sirks, adviseur-verificateur van "s Rijks Zee instrumenten; dr. Mr. J. W. Verburgt, archivaris van Leiden: J. G. J. Verhey van Wijk; mr. M. B. .Vos. praeses van de Sociëteit „Amicitia". Deze Commissie heeft zich met een circulaire tot de burgerij gewend om steun te verkrijgen ten behoeve van de regeling van het Congres. De waarde der Traditie Rede t i prof. dr. J. de Zwaan In de lezingen-cyclus „Traditie en ver- hieuwing", die op instigatie van den ker- keraad der Ned. Herv. Gem. in de Mare- kerk wordt gehouden, sprak Zaterdag avond prof. dr. J. de Z w a a n, hoogleeraar aan de Universiteit alhier, over „De waar de der traditie". Spr. begon met de opmerking, dat alle nanwezigen geneigd zouden zijn die wi>ir- de te erkennen. Wie uit de H. Schrift leeft, "doet dan vanzelf. Maar ook de mensch van dezen tijd staat meer welgezind, tegenover itraditie dan een vorig geslacht. Naarmate wij meer beseffen wat saamhoorigheid be- teekent, beginnen wij beter de waarde van kerk en staat en volk te zien, en daarmede itevens van traditie. Traditie is n.l. datgene ■wat gezag heeft, omdat het behoort tot het leven van een grooter geheel, waarvan wij zelf een deel uitmaken. Omdat er ook tra ditie bestaan kan, die voor het leven van dat grooter geheel in werkelijkheid geen beteekenis meer heeft, heeft het zin om de .vraag naar de waarde van traditie te Stellen. Men zou die vraag aldus kunnen opvatten, dat men vroeg, welke tradities in het leven van ons Nederlandsche volk nog werkelijke waarde bezitten. Dan echter zou jnplaats van éénen spreker een/vertegen woordiging van alle faculteiten met het onderwerp nog niet klaarkomen! Het is dus noodzakelijk om te blijven bij de groei e lijnen en bij hetgeen voor ieder toeganke lijk is. Traditie oefent dus gezag: hare waarde ligt dan ook allereerst daarin, dat zij grenzen stelt aan ons individualisme. Spr. deelt derhalve zijn onderwerp aldus ïn: 1. de grenzen van ons individualisme. 2- traditie en individualisme als samen werkende krachten, 3. de grenzen van het gezag van traditie. Naar analogie van Groen van Prinsterers tegenstelling: „tegenover den geest der re volutie het Evangelie", kan men hier de antithese constateeren van traditie tegen over individualisme. Met toelichtingen uif 1de geschiedenis der Fransche revolutie be schreef Spr. wat aldus eigenlijk met „indi vidualisme" bedoeld is en legde grooten na- 'druk op de innerlijke verwantschap van in dividual isme en rationalisme. Het is voor den individualist bizonder heilzaam, dat hij in zijn waan gestoord wordt doordat Ir.) telkens aanbotst tegen „traditie", welke zich door zijn eigenwijsheid en eigenwillig heid niet laat veranderen. Het zou echter een onvergefelijke eenzij digheid zijn, wanneer men traditie alleen als correctie op individualisme waardeerde. Van veel grooter waarde is het feit, dar •traditie mogelijk maakt, wat enkelingen zelfs in hun samenwerking niet verwezen lijken kunnen. Traditie vormt n.l. een soort, ongeschreven wet, een half-bewust gewe ten, een „geest" van het geheel, dat als ge heel méér is dan de individuen, die het samenstellen. De „geest" van een school, Van een kerkelijke gemeente, van ons volk. de „geest" van onze rechtspraak, van onze wetenschap is niet maar een zaak van beeldspraak, doch een wezenlijk bestaand iets. dat behoort tot die „imponderabilia", waarvoor b.v. een staatsman als Bismarck het grootste respect had. In onzen tijd zien wij het besef van dgl. machten niet meer Verwaarloosd, integendeel: het wordt be wust gebruikt, zelfs misbruiktl Zoo is het dan noodig, dat men zich ook bezint op de grenzen, die door God gesteld Zijn aan de sfeer der traditie. Waar traditie oppermachtig wordt, volgt onvermijdelijk een fossilizeering van het geheel en de on dergang van het individu met al zijn krach ten. Spr. beriep zich hier op wat wij van de Inca-neering in Peru weten. Traditie moet binnen hare grenzen gehouden wor den: zoo is de openbaring van het nieuwe Verbond ook gekomen, toen de Oudtesta mentische vroomheid in traditie ging ver- stecnen, het leven ging afsnoeren "van zijn wortel. Maar ook van uit den gezichtshoek van het individueele leven kan men de vraag naar de grenzen der traditie beschouwen. Als Christenen kennen wij ons eigen gees telijk leven als een ingrijpen van de leiding van Gods genade juist op dat critieke punt. De „oude mensch" is degecn, in wien de traditie oppermachtig zou worden. Hij heefi de neiging in zich om het Evangelie te ma ken tot een nieuwe „wet", om Gods heil in Christus te maken tot een stuk intellectueel „geloof". Dat kan alles, op zichzelf geno men, voortreffelijk zijn van juistheid, maar het is de geestelijke dood. Heerlijkheid en verlossing wordt het pas, wanneer door Gods genade Christus voor den mensch tol een levende tegenwoordigheid wordt. Dan krijgt do traditie haar .volle waadde als mcnschelijk getuigenis van een werkelijk heid, die haar glans over heden en toe komst werpt en iets vermag aan le duiden van hetgeen „het oog niet heeft gezien en het ror niet heeft gehoord en in menscheu- haüen niet is opgeklommen". Dan is het do traditie, die den weg wijst naar het Beloofde Land. Schaken Vrijdag j.l. Is de 4e ronde gespeeld. Weer den eenige partijen afgebroken, terwijl er twee tusschen v. d. Nat en Staats en de Blécourtv. Veen moesten worden uitgesteld. Het aantal af gebroken en uitgestelde partijen bedraagt thans 14 zoodat de wedstrijdleider overweegt a vend in te lasschen om deze partijen eerst te kunnen doen beëindigen. Het verloop der gespeelde partijen is de Koet—de Bruyn afgebroken. Wit kreeg scherpe aanval op de zwarte rochade stelling, doch leidde deze niet goed Toch won hij nog een stuk maar zwart kan thans waarschijnlijk remise af dwingen. Brunt—Zitman afgebroken in de volgende, in teressante stand: Wit: Kf4, Lb2, pig 4 er Zwart: Kd3, Pc4, plc2, g6 en h5. Zwart is aar BlonkKoert 0—1. Het werd een strijd tusschen twee witte paarden tegen 't zwarte looperpaar. De loopers bleken sterker te zijn en nadat zwart een stuk won, was de witte stelling niet meer te verdedigen. Op de 35ste zet was 't uit. Samkalden—v. d. Valk 10. Na afruil va meeste stukken ontstond een ejidspel van i gelijke, loopers met ieder 5 pionnen. Zwart ruilde echter de loopers en toen verloor hij, door zijn slechte pionneostelling, snel Ook na deze ronde kan van de kansen der deelnemers, wegens het groote aantal afgebroken partijen, nog niets gezegd worden. A.s. Vrijdag spelen: Zitman—Koet, de Bruijn— v. d. Nat, Staats—Goudsmit, v. d. Valk—B'ink, Koert—de Blécourt en v. Veen—Segaar NEDERLAAGWEDSTRIJDEN P. C EN L. Zaterdagmiddag werd de 6e en laatste neder laagwedstrijd P C en L II tegen Tram-Boys-com- binatie gewonnen door P C en L II met 5—3 Rust 2-1 voor P C en L. RIJWIELDIEFSTAL Door de politie is alhier aangehouden op verzoek van de politie te Gouda, J L A P., wonende te Hazerswoude, die zich te Gouda aan rijwieldiefstal heeft schuldig gemaakt. ARBEIDSONGEVAL De 22-jarige C. R. heeft Zaterdag op de Visdhmarkt bij het transporteeren van een kist, deze kist op het been geikregen. Hij kreeg een gecompliceerde rechteronderbeen- brcuk en is door den EHD naar het Acad. Ziekenhuis gebrachu INBRAAK Door de politie is aangehouden de 19- jarige W. de M., als verdacht van inbraak en diefstal bij de fa D. op de Oude Vest, de vorige week gepleegd. Burgerlijke Stand ONDERTROUWD: J A Rosdorff en C M De vllee: T J van Huihmel 32 en J Bakker 27 j: M Jeltema 29 en W van Duuren. 28 J; P de Graaf 31 cn C H Eradu, 23j; lï J Henzen 22 n C J van Driel 25 j. BEVALLEN: G A Rensink—v d Berg d; Ph MeimanBisschops d OVERLEDEN: Th Segaar m 65 j; H v Pola- en dr 9 j; E H de Jager dr 20 mnd. Uit den Omtrek BOSKOOP „HERCULES" TURNT De Gymnastiekvereen. „Hercules" die haar jaarlijkschcturnavond gaf, is er in ge slaagd, een schitterend programma samen te stellen en af te werken. Daar deze ver- ceniging tevens haar tienjarig bestaan her dacht, droeg het geheel een feestelijk karak ter. De heer Eelderink. eere-voorzilter, opende de vergadering. Mèt de vereen, feliciteerde' hij tevens den heer Vuyk, die vanaf de oprichting lid is. Voorts daiikte de heer E. alJe vereen, die him belangstel ling hadden getoond, waaronder in het bijzonder de praatselijke vereen. „Hou Vast" die haar gelukwenschen vergezeld deed gaan van een mooie bloemenmand. Spr. prees de goede samenwerking, die er al sinds verscheidene jaren was tusschen „Hercules" en „Klein Concordia". Hierna werd overgegaan tot het afwerken der nummers, onder de eminente leiding van den directeur den heer S. C. de Haan Jr. te Rotterdam. Ons viel op de groote preciesheid en regelmaat waarmede alle nummers uitgevoerd werden. Toch willen we een greep doen uit het rijk gevarieerde programma: no. 3 „Rei met bogen, door meisjes" was een spel vol bekoorlijkheid en gratie; No. 2 was een waar succesnummer Hier toonden de jongens hun kunnen op een kluchtige manier, die hevig de lachlust der aanwezigen opwekte. No. 5 toonde het krachtig, forsche werk der heeren. De heer Vuyk deed hier zijn tienjarig jubileum alle eer aan. Nog willen wij noemen de num mers 10: Vrije oefeningen door heeren, welke uitmuntten door haar krachtig, forsch rythme en No. 11 „Japanischer La- ternen tanz", welke ons in den waan bracht dat we in het Oosten zaten. Zeldzaam mooi was hier de hoofdpartij dre twee Ja- pansche meisjes, terwijl èn het fijne piano spel van mcj. Truus v d Wolf èn het teore vioolspel van den heef R. Erkelens er niet weinig toe bijdroeg een geheimzinnige Oostcrsche sfeer te scheppen, die alle aan wezigen als onder een ban gevangen hield De No. 4, 10 en 11 werden dan ook op ver zoek herhaald. In de pauze werd door de vereen, aan haar directeur een bloeiende plant en groo te staande schemerlamp aangeboden Ook mej. de Wolf ontving een kleine schemer lamp en bloemenmand. Als wij hooren wat een werk èn de directeur en mej. dc Wolf met den heer Vuyk aan dit prachtige pro gramma gehad hebben, kunnen we niet anders zeggen, dan dat ze het rijk verdiend hebben. Hercules kan met trots terugzien op deze mooie avond. Een avond vol kracht, schoinheid ,en mede met het oog op de muzikale medewerkers van dien avond, een avond van zeldzame harmonie. De heer Eeldering sloot deze avond, terwijl de aan wezigen nog de twee coupletten van liet Wilhelmus zongen. HEERENHUIS VERKOCHT Het heerenhuis aan de Rozenlaan, woner de heer J. Koelcwijn, is ten overstaan van notaris Houtzagers verkocht aan den heer C. J. Kompeer q.q. voor f 5850. Het huis was in bod gezet voor f5500, OVERZETVEER OPGEHEVEN Het reeds meer dan 50 jaren bestaande overzetveer Burg. ColijnstraatVoorkade is thans opgeheven. HAZERSWOUDE OUDERAVOND CHR. SCHOOL De ouderavond van de Chr. School op 't dorp, alhier, zal worden gehouden op Don derdag 7 Febr .a.s. in het gymnastieklokaal bij de school. Van zes tot half actht zal ër gelegenheid zijn voor ouders en belangstel lenden het werk der leerlingen in de school to bezichtigen. De ouderavond zal aanvan gen om half acht, waarbij o.m. aan de orde komt, „Do godsdienstige opvoeding van jonge kinderen", door mej. K Bol; „Neder land en Indië", met lichtbeelden, door den heer D. van der Laan; „Iets bver de oude Unie" door den heer W. van der Spek, wt op een slotwoord zal worden gesproken door het hoofd der school, de ilieer B. Offringa. DE WERKLOOSHEID Bij het correspondent voor Arbeidsbemid deling staan alhier als werkloos ingeschre ven 212 personen, waarvan 50 steuntrekkend KATWIJK AAN DEN RIJN JAARVERGADERING A. R. KIESVEREEN. Woensdag 6 Februari a.s., des avonds om half 8, zal de A. R. kiesvereeniging „Neder land en Oranje" haar jaarvergadering hou den in de zaal der Geref. Kerk. Behalve jaarverslagen, en bestuursverkiezing ver meldt de agenda een onderwerp van den heer G. de Bmijne over de N.S.B. Ook de loden van de propagandaclub heb ben voor deze vergadering een uitnoodigmg ontvangen. Niemand verzuime deze belang rijke vergadering! GEREF. MANNENVERESNIGING De Geref. Mannenvereeniging „Schrift en Belijdenis" vergadert morgenavond om S dur in de kerkeraadskamer der Geref. Kerk. De heer C. A. v. d. Gugten Sr. zal inleiden het onderwerp; „De Middelaar Gods". AANBESTEDING Zaterdagmiddag had de aanbesteding plaats van een woonhuis voor rekening van den heer Huh. van Paridon alhier. De uit slag was als volgt: J. Th. Remmerswaal en wed. Bekker 4580; A> Haasnoot 4433; C. Aanhane f 4214.90 en A. C. van Schie 3785.65, allen woonachtig te Katwijk aan den Rijn. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver, A. C. van Schie. Het pand zal worden gebouwd op het terrein van perceel Voorstraat 1. KATWIJK AAN ZEE WINTERLEZING NED. CHR. VROUWEN BOND. Deze 4e lezing welke in Irene is gehouden werd geopend door mej. Holtrust, die alle aanwezigen hartelijk welkom heette en in het bijzonder Dr. Barkey Wolf, die dezen avond zou spreken over ,£purgeon, De prins der predikers". Nadat spreker was voorgegaan in gebed, behandelde hij zijn onderwerp. Velen hebben, aldus spr., door hun zoeken naar geestelijk voedsel, Spur- geon ontdekt, hetzij in boeken of andere ge schriften. Spurgeon was populair, omdat hij tot het volk kwam en het volk tot hem. Spurgeon stamde uit een. vroom geslacht, een geslacht dat ook rijk wc aan gebeds virtuozen. Spurgeon heeft een zonnige jeugd gehad, waarvan hij veel tijd heeft doorge bracht in de studeerkamer van zijn groot vader, met het lezen van boeken, waarvan de Bijbel hem het liefst was. Spreker sprak uitvoerig over de intieme riendschap die er bestond tusschen Ds. Nill en de jeugdige Spurgeon. Daar hij geen vrede voor zijn ziel kon vinden, werd hij twijfelaar en op zijn 15e jaar zelfs atheïst. Maar het. diepste pimt van zijn ellende wordt het aanknoopingspunt van Gods ge nade. Hij voelde de tegenstelling. I-Iij was alles kwijt maar God maakt hem rijk. Een preek gehouden door een eenvoudige schoen maker over do woorden: „Zie op Hem" bracht hem er toe zich geheel aan Jezus over te geven. Op zijn 16e jaar trad hij voor het eerst als predikant in een Gemeente op. Hij preekte toen drie keer per week. Groot was de invloed welke van hem uit ging op het dorp. Het werd radicaal ver anderd. Op zijn 18e jaar vertrok hij naar Londen. Hier preekte hij soms voor een schare van 12.000 menschen. Zijn stem be- heerschte de grootste ruimte volkomen. Zijn preeken waren meestal tijdpreeken, ont leend aan de gebeurtenissen van die dagen. Spurgeon was apart. Hij hield niet van ge- e vormen. Hij richtte dan ook alles an ders in. Zijn homelitisch gebaar was keu rig verzorgd. Uitvoerig schetste spr. ook de strijd die hij voerde tegen de moderne pre dikers. In Maart 1861 werd de Tabernakel- kerk geopend. In deze kerk heeft ook wijlen H.M. de Koningin-Moeder onder zijn gehoor gezeten. Spurgeon is geen sociaal hervormer geweest. Toch zijn tal van instellingen door hem tot stand gekomen, o.a. Weeshuizen en huizen voor Ouden van Dagen. Veel boeken zijn door hem geschreven. De profeet met de tong was ook een vaardig schrijver. Hon derd boeken van zijn hand zagen het licht Na een uitvoerige levensbeschrijving ein digde spr. deze interessante beschouwing met dankgebed. PUF AANVOERVERBOD. Men deelt ons mede, dat het pufaanvoer- verbod, hetwelk zoo midden in de belang stelling stond, voorloopig is uitgesteld tot eind December. KATWUJKSCH CHR. MANNENKOOR In de plaats van den heer A. van Dijk, die als voorzitter heeft bedankt, is gekozen de heer P. Haasnoot. KATWIJKSCH LOGGER VERKOCHT. De KW 10, een der beste kustvaartuigen e men hier had, is aan een Schevenin- ger verkocht. De eigenaar wilde niet langer het risico wagen van het in en uitvaren in het uitwateringskanaal. Uit dit geval blijkt duidelijk, dat een verbetering daar ter plaatse toch zeer noodzakelijk is. BENOEMD. Mej. L. Parlevliet alhier is met ingang ■an 1 Febr. benoemd tot kweekeling met akte aan de Leidsche Houtschool te Oegst- geest. AANGEREDEN De 5-j'arige L. v. d. P. stak onverwachts in de Voorstraat de straat over en kwam terecht onder het rijwiel van mej. J. v. R. uit de Paul Krugerstraat, waarbij het knaap en ernstige wonde boven het linkeroog bekwam. Het werd door B. v. R. naar het politiebureau overgebracht, waar de wonde erd verbonden. Later is deze door Dr. Hucting gehecht EXTRA COLLECTE. De extra collecte j.l. Zondag gehouden in de Hervormde Kerk voor de Chr. Jeugd organisatie heeft opgebracht de som van I 133.05. ZATERDAGMIDDAG-VOETBAL Katwijk IWoubrugge I 00 Kajwijk IV L. R. C. (Lisse) 1—3 Katwijk adspir. Noordwijk adsp. 6—0 Katwijk II Heutels I 3—4 EEN KNAP STUKJE WERK. Door de Si-jarige scheepstimmerman, J. de Jong, wonende aan dc Sluisweg is een miniatuur scheepje vervaardigd, voorstel lende het oude type van een Katwijksche Bomschuit. Tot in de kleinste bijzonderhe den is dit scheepje, zoowel van binnen als van buiten goed verzorgd. Het. is een z.g.n. witneus. Vroeger waren dit schepen van de Reederij Meerburg. Dit kunstig stukje Huis vlijt heeft al veel belangstelling getrokken. KOUDEKERK UITVOERING Donderdag 7 Februari a.s. des avonds te 7 uur, hoopt de Chr. Zangvereen. „Koude kerks Jeugdkoor" onder leiding van den directeur, de heer P. de Rook te Leiden, op de bovenzaal van Hotel de Bruin alhier, haar 1ste openbare Uitvoering te geven met medewerking van mej. M. de Roode te Oegstgeest en mej. R. Gaykema te Leiden. VAN WIE? Bij de gemeente-politie zijn inlichtingen te bekomen over een varken (schram) het geen Vrijdag j.l. is opgevangen. LEIDERDORP INBRAAK Zaterdagavond is tijdens de afwezigheid dei- bewoners ingebroken in de woning van de fam. H. aan den v. d. Valk Boumanweg. Behalve een bedrag van ongeveer f 50 wordt een aantal gouden en zilveren voor werpen vermist. LEIDSCHENDAM RAAD VAN VEUR Donderdagavond kwam de raad van Veur in korte openbare vergadering bijeen. Allereerst bield de burgemeester een „nieuwjaarsrede". •Er bleek uit, dat het aantal inwoners van Veur in het jaar 1934 met drie personen terugliep. Op 31 December 1934 waren er 1875 mannen en 1920. vrouwen, tezamen 3795 per sonen. Er werden 18 huwelijken gesloten, er had een echtscheiding plaats. Naar aanleiding van een adres van ingeze tenen, inzake de tarieven van de Stichting I 'rinkwaterleiding „De Tien Gemeenten" deel de de Burgemeester mee, dat de raad niet be voegd is van het adres kennis te nemen. De heer Zuidwyk (c.-h.) klaagde noch tans over de hooge tarieven; waarop de Bur gemeester antwoordde, dat deze verlaagd worden. Overigens werd het srères in handen van den Burgemeester gesteld, die er te bevoeg- der plaatse over zal spreken. In behandeling kwam daarna het voorstel tot vernieuwing van de brug in de Smidslaan. B. en W. deelden mede, dat de kosten f 1663.25 zyn en stelden voor het werk te laten uitvoeren in werkverschaffing. Dit voor stel werd met algemeene stemmen aange nomen. T.T.-KABEL BESCHADIGD. By het graven aan den nieuwen weg Den Haag-Gouda is een der kabels van het blok- stelsel-telegraaf en ïelefoon van de voormalige Z.H.E.S.M. tusschen Nootdorp-O. en Leidschen dam-Voorburg beschadigd, waardoor genoemde verbindingen werden verbroken. Van 3 uur tot midderaacht moesten de treinen tusschen genoemde halten worden geloodst. DE SLOOT. De raad van Stompwijk besloot op voorstel van B. en W met algemeene stemmen over te gaan tot demping van de sloot aan de West- vlietweg (tusschen de boerderij „Nabij" en de Openb. school). Het raadslid K. Vink uitte daarover vreugde, welke dit voorstel z.i. by de belang hebbenden zou veroorzaken, in dichtvorm. Ziet hier hoe hij in gevoelvolle poëzy de situatie teekent: O, open goot, O, vuile sloot, Die niets ons bood Dan ziekte en dood; Uw wierookwalm Verdraag ik kalm, Uw stank was groot Doch nu, wat nood, O, ratte-sloot, Straks zyt gij dood; Dan zyt gy wèg, Wat ik U zeg; Dan wordt gy weg, Langs groene heg. En tot slot: O, Burgemeester, hoor my aan, Ik zing het lied der sloot; Wy blijven éven dankbaar staan Nu hulp kwam in de nood; Men kent het spreekwoord, stank voor dank; Wij brengen echter dank na.... stank. LEIMUIDEN „HET GROENE KRUIS" De afdeeling Leimuiden van de Z.-H. Ver eeniging „Het Groene Kruis" hield in het café van mej. J. Sneeboer haar algemeene vergadering. De voorzitter, de heer J. A. Bakhuizen, opende de vergadering met een hartelijk wel kom tot de aanwezigen. De uitgebreide notulen worden daarna door den secretaris voorgelezen en vastge steld. Daarna brengt de heer Van Loon een keurig jaarverslag uit. Do vereeniging be staat uit ruim 300 loden. Dc heer De Jeu nam in 't afgeloopen jaar ontslag als penningmeester. De heer Van den Broek nam deze functie tijdelijk waar en werd als penningmeester opgevolgd dooi den heer C. A. Beuk. Het jaarverslag stipt nog even aan het schitterende verloop van den cursus van de E.H.B O. en de Moedercursus. Aan beide cursussen was het aantal deelnemers enorm. Dan is aan het woord de heer C. A. Beuk voor hot doen van rekening en verantwoor ding over het afgeloopen jaaü\ Dc inkom sten bedragen f 539.26, de uitgaven f 530.99, batig slot f 8.27. Bovendien is er een re serve van f 782.92. De heer B. Zuiderwijk verklaart dat de commissie belast met het nazien der reke ning ae zaak in volkomen orde heeft be vonden. De rekening wordt dan vastgesteld. De heeren Chr. van Pol, Feenstra en Riet dijk worden benoemd tot leden van de con trole-commissie 1935. De begrooting voor 1935 wordt in inkom sten en uitgaven vastgesteld op f 483.27 De heer Heenk brengt verslag uit van het verhandelde op dc algemeene vergadering te Rotterdam, terwijl de heer G. v. d. Heuvel rapport uitbrengt over de toestand van het magazijn. Door vertrek van den heer v. d. Broek naar elders is bestuursverkiezing noodig geworden. De heer Van den Broek heeft veel gedaan voor het Groene Kruis. De voor zitter brengt hem daarvoor dank. De heer J. W. dc Ren wordt als bestuurslid gekozen en neemt deze benoeming aan. Te ongeveer S uur sluit de voorzitter de algemeene vergadering om het woord to geven aan Dr. Kranenburg uit Utrecht voor het houden van zijn lezing: „Het gevaar van de electrisohe stroom in huis en daarbuiten". Do heer Kranenburg houdt een keurige lezing over de vele gevaren waarmede de electrische stroom het mcnschelijk leven be dreigt. Aan de hand van de lichtbeelden wist hij een en ander uitstekend too te lichten. Daarna sluiting. LISSE RAADSAGENDA. De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Donderdag 7 Februari a.s., des nam. om twee uur. De agenda vermeldt o.m.: Wijziging van de verordening, regelende de tarieven, waarnaar gas door het gemeenr telijk gas- en waterleidingbedrijf wordt ge leverd. Wijziging van de verordening, houdende de tarieven met bepalingen, waarop water door het gas- en waterleidingbedrijf der ge meente wordt geleverd. Opnieuw vaststelling van de verordening, houdende afwijkingen van do Winkelslui tingswet. Aanvulling van de Algemeene Politle-ver- ordening voor de gemeente. Verzoek van den hue L W A van Widhcn om eervol ontslag als aimibtonaar van den Burgerlijken Stand der gemeente. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente in de vaca ture-Van Wichen. Wijziging van de verordening, regelende de verdeeling van de werkzaamheden tusschen de verscliillende ambtenaren van den Bur gerlijken Stand der gemeente. Advies aan Gedeputeerde Staten dezer pro vincie omtrent hun voo.nemen, om de bezol diging van de ambtenaren van den Burger lijken Stand dezer gemeente nader definitief te regelen. Benoeming van stembureaus en aanwij zing van stemlokalen voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten en van den Gemeenteraad Z.-H. BOND VAN KLEINE KWEEKERS Jaarvergadering Vrijdagavond werd in café „De Bern's" alhier de jaarvergadering gehouden van do afdeeling Lisse van den Z.-H. Bond van Kleine Kweekers. De heer J. Hageman, voorzitter der af deeling, opende deze vrij goed bezochte jaar vergaderiyg en gaf den secretaris gelegen heid de notulen te lezen, welke werden goedgekeurd. Aan de orde was nu bestuursverkiezing wegens aftreding van den heer Hageman als voorzitter en den heer Joh. Grimbergen als commissaris. Deze heeren werden met alge meene stemmen herkozen en namen onder dank hun benoeming aan. De heer Lemmers bracht nu het jaarver slag uit. Ook het afgeloopen jaar was niet bast te noemen. De nu in zicht zijnde roe- De >Ung werd een onrechtvaardige belas ting genoemd. Het resultaat van den arbeid der afdeeling mag echter bevredigend ge noemd worden. De kas «loot dit jaar met een batig saldo van f 5.07. Dank werd gebracht voor deze verslagen. Een kascommissio controleerde de bescheiden, welke in orde bevonden wer den. De beschrijvingsbrief voor de alg. verga dering werd voorgelezen. Eenige bespreking volgde. Mededeeling werd gedaan van een door den Bond van Kleine Kweekers gericht schrijven tot de Regeering, waarin ook wordt aangedrongen op de behartiging van de be langen der kleine kweekers. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering van den Z.-H. Bond werden be noemd de heeren Hageman en Lemmers Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt. Hierna sloot de voorzitter de ve'rgadering onder dank voor de opkomst, OEGSTGEEST SCHERMWEDSTRIJD. Zaterdagmiddag word in het gymnastiek lokaal van de openbare school aan dc Terwee weg alhier een schermwedstrijd gehouden onder leiding van den heer de Troye. Wat we altijd in dezen energieken leider bewon deren is het geheel opgaan in de sport. Hoe snel ook de bewegingen waren, de heer de Troye had alles nauwkeurig waargenomen en was zijn vier secondanten dikwijls te vlug af. De wedstrijd was dan ook spannend tot het einde toe en werd door den Bu meester en vele familieleden van de execu tanten met groote belangstelling gevolgd. De heeren v. Zuylen, Raphael en Borger komen ongeslagen uit den strijd. Daarna verliest Raphael tegen Borger en vervolgens v. Zuy len tegen de Boer en Raphaël tegen v. Zuy len. De stand is dan: Borger 0 verloren, v. Zuylen 1 verloren partij. Moet nag ge schermd worden de partij v. ZuylenBorger. Hierbij heerscht groote spanning in de zaal. Borger verliest nu deze partij van Van Zuy len 43. De barrage-partij is thans noodig geworden tusschen v. Zuylen en Borger. Deze partij wordt onder groote spanning ge speeld. De partij staat 3—0 in 't voordeel van Borger als van Zuylen mot een pracht touche de stand op 31 brengt. Onmiddellijk daarop een snelle samengestelde aanval van Borger besloten met de houw naar de borst. Deze elimineert v. Zuylen, zoodat onder daverend applaus van de aanwezigen deze jonge sabreur de beker, door zijn vader ge schonken, in de wacht sleept Do uitslag is dan als volgt: 1. D. Borgers, wisselbeker; 2. H. v. Zuylen, verguld-zilveren medaille; 3. P. Raphaël, zil veren medaille; 4. W. Dokter, zilv. medaille; 5. J. Trouw, luxe voorwerp; 6. Joh. de Boer, luxe voorwerp. De overige heeren ontvangen een compli ment voor hun harde werken, als veroverden ze geen prijs. De Burgemeester reikte met een geestig speechje de prijzen uit, waarvoor hom dank werd gebracht door den heer de Troye voor de medewerking, die de schermens steeds mogen ondervinden van de zijde van het gemeentebestuur van Oegstgeest, We brengen tenslotte huldo aan den kra- nigen leider en de leden voor hun geweldige prestaties. Mogen vele jongelui opgewekt worden om aan deze uitstekende sport mee te doen. SASSENHEIM VOETBAL. Ter Leede I—S.L.F. 3—0 Het is de thuisclub wederom relukt beide winstpuntjes te behouden, hoewel de gasten een tegenpuntje verdiend haddeu. De wed strijd zelf stond op een zeer laag peil, wat in hoofdzaak te wijten was aan de leiding. Na ongeveer 20 minuten spelen weet de huisclub te doelpunten door haar links buiten 10. Spoedig hierna volgt nummer twee, doch deze wordt niet toegekend, we gens buitenspel. Na de rust komen de gasten geweldig op zetten en is het doel der thuisclub herhaal delijk in gevaar. Tot tweemaal toe brengen Radio Nieuws. MAANDAG 4 FEBRUARI S.Een der Dultsche zenders; 11.20 Kalund- borg; 12.20 Parüs R; pl.m. 13 40 Brussel VI.; 15.05 Kalundborg; 15.20 Keulen; 16.50 Drott- wlch; 17.20 Brussel Fr.; 19.10 Beromunstor: 21.20 Weenen; 21.50 Keulen- 22.20 Leipzig. Programma 4: 8.05 Parüs'p..; 10.35 Droitwich 11.05 Londen R.; 17.35 Droitwich; 18.20 Deutsch landsender of diversen; 18.50 Londen R.; 20.20, Droitwich; 21.20 Londen R.; 22.50 Droitwich. DINSDAG 5 FEBRUARI Programma 3: 8—11.20 Keulen; 11.20—12.20 I Kalundborg; 12.20—14.20 Brussel VI; 14.20— 14.50 Diversen; 14.5015.20 Kalundborg; 15.20 15.50 Keulen; 16.5017.20 Droitwich 17 20 18.55 Brussel VI; 18.55—21.35 Weenen'- 2135— 23.20 Brussel Fr; 23.20—afl.: Kalundborg Programma 4: 8.058.50 Parüs Ra'dio; 10.35— 11.05 Droitwich; 11.0511.20 Londen Rog- 11.20 —11.50 Droitwich; 11.50—13.20 Londen Reg: 13.2014.20 Droitwich; 14.2017.35 London Reg 17.35—18.20 Droitwicr; 1S.Ï0—19 Keulen: 19— 19.30 Tulnpraatje door den heer J. Jonhor. che* plants°enon; 19.30—20.20 Londen R 20.2021.20 Droitwich; 21.20afl.; Londen Iteg Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Febr. a.s. waargenomen door da apotheken: D. Pellc, Kort Rapenburg 12, tel, 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wllhelminapark 8, Oegst geest, telef. 274. Een frissche 'mond met witte tanden door Pe Nederlandsche Tandpasta •WAT MIJN HARDT MAAKT IS GOED» staanders en lat redding, maar van liever» leede worden de gasten teruggedrongen. Het lijkt er naar dat er niet meer gedoel punt zal worden, maar ongeveer 10 minuten voor het einde ziet de keeper der gaston zich nog tweemaal gepasseerd, zoodat het einde komt met 3—0. VALKENBURG COLLECTEN NED. HERV. KERK. De collecten gedurende de maand Januari in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden, hebben bedragen: Voor de Diaconio f 30,44, voor de Kerk f 73,731/-.; de inhoud der bus sen was f 13,85, terwijl de maandelijkschc collecte f 24,3(% opbracht. WOUBRUGGE LOOP DER BEVOLKING Ingekomen uit Alphen: C. de Roer, B 86. I Vertrokken: S. Groeneveld naar Sassen» heim, Hoofdstraat 281. W. W. van Hars kamp naar Alphen, aan boord schip Buiten verwachting. J. van der Willik en gezin naar Alkemade, Rijpwctering. WOUDWATERING In verhand met de verbetering van de vaart Amsterdam—Rotterdam bestaan bij de Provincie plannen om de Woudwatering voor de te verwachten meerdere scheepvaart i en de grootere schepen meer geschikt te maken door de vaargeul uit te diepen en de brug zoonoodig te verwijden. Deze week werden reeds opmetingen gedaan. CRISIS-COMITE Over de maand Januari word door het Crisiscomité ingezameld aan vaste bijdra gen 21,25; aan de buscollecte te Hoogmade 23.46 en die te Woubrugge 17.0S. A.R. KIESVEREENIGING Onder presidium van den heer II. dc Boer kwam de A.R. kiesvereeniging in ledenver gadering bijeen. Onder dc ingekomen stuk ken bevond zich o.m. een exemplaar van I het propagandablad „Nederland Waakzaam" waaromtrent besloten werd het gedurende 1 een drietal maanden te doen verspreiden. Ook werden eenige exemplaren van de bro- chures, uitgegeven door Prof. Ridderbos en den heer C. Smeenk besteld. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat deze een batig saldo kon boeken, I waarna de periodiek aftredende bestuurs- I leden de heeren A. Kroon, secretaris en J. J. J Anker, penningmeester, als zoodanig werden I herkozen. Het raadslid Anker diende daarop den heer W. P. Verkade van antwoord op do door dezen gestelde vragen ter zake sluiting van de brug over de Woudwatering op den Zondag. Tenslotte bracht de secretaris nog verslag uit van den onlangs te Oudewetering ge houden vraagavond, waarvoor hem namens de vergadering bij monde van den voorzit ter dank werd gebracht. AMSTERDAM DE COLPORTAGETOCHTEN De politie van het bureau Marnixstraat heeft in de Bilderdijkstraat en omliggen de straten maatregelen genomen ter voor koming van ongeregeldheden als gevolg van het colporteeren met hun geschriften door fascisten en communisten. Beide par tijen kregen voor hun werkzaamheid op dit gebied één kant van de straat, zoodat de rijweg als neutraal gebied tusschen du twee „kampen" doorliep. Deze maatregel bewees zijn waarde ten volle, want er deden zich geen wanordelijkheden voor. Ook de traditioneele optocht der fascisten na afloop van den colportage-arbo.id naar het Kringhuis iu de M. II. Trompstraat geschiedde zonder incidenten. HET TAXI-BEDRIJF In een drietal vergaderingen van be langhebbenden bij het auto-bedrijf is be sloten tot oprichten van den Nederland- schen Bond van Lu&e Verhuur en Taxi Ondernemingen. De oprichting van deze organisatie heeft ten doel, in samenwerking met de autori teiten te komen tot een betere regeling van het taxi-bedrijf in de hoofdstad. Op 'f oogenblik heerscht er een chaos, terwijl in een veertiental gemeenten in ons land, w.o. Rotterdam, Den Haag, Breda, Ensche dé, Utrecht enz. van overheidswege rege lingen zijn getroffen, die goed voldoen. Het initiatief voor deze nieuwe organi satie is uitgegaan van den Bond van Be drijfsautohouders in Nederland In dert nieuwen Bond zullen vertegenwoordigers van alle belanghebbende groepen worden opgenomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6