Jiieuure ^fiïtsdjr (tfournnt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden sn Omstreken O Adventstijd BINNENLAND. N.V, HOUTHANDEL V.HJ. VAN SCHIJNDEL C° Gemengd Nieuws. Wat men allemaal thuis krijgt bij een abonnement abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7 ct. Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestriat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 No. 5358 ZATERDAG 22 DECEMBER 1934 15e Jaargang Sttfoertentitprijjen: Van 1 tot 5 regels1.17'/» Elke regel meerf 0.22'It Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer VT»0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17 Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau 4wordt berekend 0.10 ,nze Kerstbijlage, welke, naar wij hopen, tijdens de aanstaande Feestdagen, stichting en genot zal schenken, wordt vandaag den lezer thuisbezorgd. DIRECTIE Schemering van een nieuwe dag De wereld maakt een adventstii door. Dit te ontkennen, ware dwaas heid dit te omschrijven, gaat boven onze kracht. Hiervan geldt nu metter daad: wij kunnen er slechts van sta melen. Wij voelen het allen aan, dat ei roering en ontroering, spanning en vaak overspanning in de wereld dei- geesten is; er hangt iets in de lucht; er haakt zich iets vast in onze gedach- tenwereldwij merken iets van de g teljjke trilling, welke onverklaarbaar vaak als de electrische stroom langt de draden van de wereldordening vaart en wij houden de adem in; we zijn in afwachting't is advent in ons hart. Dit kan niet anders. God heeft de eeuw in ons hart gelegd. We kunnen de diepten er van niet peilen en de om vang niet meten; maar het wondere besef van nieuw-oriënteering, van iets, dat komen moet en zal, grijpt ons aan en zet onze ziel in spanning. We zijn menschen van de dag; maar onze geest omvademt de eeuwen en reageert op de geestelijke ontroering, welke door de wereld gaat; niet te definieeren en toch vol realiteit, komende met onweer staanbare kracht, Diepe denkers en zwoegende zoekers speuren en graven om de nog ongrijp bare draden te vinden. Ze zijn er, dat staat vast; ze waren er immer in de wereldgeschiedenis; dat een ongedurig, wispelturig Noodlot de wereld zou be sturen, neemt bijna niemand meer aan. Het rvthme der wereldhistorie, dat is nu wel het axioma van alle weten schap en wijsbegeerte, slingert niet wil lekeurig heen en weer in chaotische onbestemdheid, maar is gebonden aan vaste wettenhetzij dat men hierin de allesbesturende hand van den heerlijken Schepper en hemelschen Vader erkent; hetzij men in oppervlakkige zelfgenoeg zaamheid tevreden is met het consta- teeren van een niet verder te verklaren Natuurwet. Twee dingen staan daarbij echter positief en voor ieder denkend mensch vast: ten eerste, dat er drang en zucht is naar iets anders, naar herordening van het leven; en ten tweede, dat het materialisme heelt afgedaan. Onze tijd herinnert ons zeer nadruk kelijk aan de dagen van Johannes de Dooper, de prediker in de wildernis. Immers, het is geen overdreven beeld spraak als we zeggen te leven in een woeste, onherbergzame wereld, in een huilende wildernis. Och ja, er bleef altijd heel wat te wenschen over en immer waren er on tevreden menschen, terecht of ten on rechte, dat doet er niet toe; maar we hadden het toch op menig terrein zoo heerlijk ver gebracht. En wat zien we nu? Men behoeft waarlijk niet tot de extreme of revolu tionaire partijen te behooren om vol mondig te erkennen, dat onze staatkun dige en maatschappelijke ordeningen niet meer toereikend zijn om de ge- wenschte orde te verzekeren. Wij zijn vastgeloopen naar alle zijden en we vragen onbestemd en onberedeneerd vaak naar nieuwe ordening. Zóó als het nu is, kan het niet blij ven hoe het worden moet, kan niemand zeggen; of, als dat te veel gevraagd is, dan erkenne men, dat de wijzen der wereld zelfs geen richtingswijzers we ten te plaatsen. Wat wel vast staat is dit, dat het materialisme schipbreuk heeft geleden en dat zijn ban is gebro- ken. Ook dit is geen eenzijdig-Christelijke stelling. Geenszins, het is de gedachte, welke in heel de wereld leeft en die eerlijk uitgesproken wordt, dan wel diep in het onderbewustzijn verscholen blijft. Maar het is een waarheid, welke niemand durft ontkennen. De eeuw van het materialisme is voorbij. De menschheid ziet weer ach ter en over de dingen heen. De macht der geestelijke factoren wordt weer onderkend en erkend. Dat kan verheu gen. maar ook benauwen. Sedert het oogenblik, dat God vijand schap zette was er strijd in de, wereld tusschen de vorst der duisternis en onzen grooten Koning en Heer. Maar in een eeuwen-durende oorlog zijn er minder-spannende tafereelen en meer- beslissende momenten. Zoo'n oplaaiende worsteling was er toen Johannes de Dooper predikte en de Heiland geboren werd." Zoo'n spannend moment is er ook nu. Heeft het materialisme, die machtige bondgenoot van den booze, afgedaan, dan zal hij zijn geestelijke energie ver dubbelen; dan zal hij zijn macht open baren in de geestelijke sfeer overeen komstig de waarschuwing, dat wij de strijd niet hebben tegen vleesch en bloed, maar tegen de geestelijke boos heden in de lucht. En zie nu, hoe die geestelijk booze macht zich in de wereld concentreert. Hoever God het gedoogen zal,, wij we ten het niet; maar wat we er thans van merken, wettigt het vermoeden, dat de macht des ongeloofs zich concen- treeren zal om het geloof te bekampen; de booze zal zijn strijders verzamelen en wat de vromen elders lijden kan een incidenteel verschijnsel zijn; maar ook de voorbode van een verwoede strijd tegen het geloof in God en zijn belijders. Indien een goddelooze wereldmacht het economisch leven in zijn greep kon klemmen, dan ware het ook met de vrij heid van belyden gedaan. We moeten ons geen illusies maken, dat de mensch heid van eeuw tot eeuw in beschaving en verdraagzaamheid voortgeschreden isde god-loozenactie in Busland tegen het Kerstfeest zegt voldoende. Evenwel, dit ernstige vermaan mag nimmer tot pessimisme leiden. Johan nes de Dooper was een boetprediker; een pessimist was hij niet. Integendeel, hij predikte het woord: Ziet, uw licht komt en de heerlijkheid des Heeren gaat over u op. Het is wederom een adventstijd van deze wereld. En daarom komt er tol ons een roeping, gelijksoortig als in die groote adventsdagen, die volheid dei- tijden, toen Johannes optrad; niet als „een" roepende in de woestijn (zooals beeldspraak wil), naar wien nie mand luisterde; maar als de prediker in de woestheid, die de scharen trok en wiens woord de gewetens raakte, zoo dat breede groepen in angstige span ning wachtten op zijn oordeel en advies. Het materialisme heeft afgedaan; wij kunnen het elkander niet vaak ge noeg voorhouden en dit vordert van ons, dat wij de wachtende wereld iets anders bieden dan het bijgeloof van mascotte of occultisme, het ongeloof van communisme of socialisme of ook de vrome meditatie van een gemoede lijk liberalisme, dat de godsdienst geen waarde wil ontzeggen voor het persoon lijke en zelfs niet voor het politieke en sociale leven; als men maar aan den mensch de beslissing laat, hoe ver die invloed zai gaan. Naar onze roeping behoeven wij daarbij niet te vragen: zij ligt klaar voor ons en de afbakening zullen we vinden in den weg der gehoorzaamheid. Dat de mensch niet alleen bij brood zal leven, wist meer of minder be wust de schare ook, welke Johannes omringde. Maar de prediker getuigde: Hij staat midden onder u, dien gij niet kent. Zoo is het ook nu. Nieuwe tijden ko men; de schemering van een nieuwe dag breekt aan. De menschheid zoekt en is niet tevreden met het materialis me, waardoor ze nog voor kort bekoord was. Als er nu maar predikers zjjn in woestheid van dit leven; predikers, die heenwij zen naar den Heiland. Want. Hy alleen kan ons opheffen boven het materieele en vergankelijkeHij kan de brandende begeerte van vele harten vervullen. Johannes heeft ons geleerd, hoe wij handelen zullenHij predikte hun Jezus. Niets anders, niets meer, maar oolc niets minder. Jezus, die er wel was, doch die zijn hoorders zagen noch kenden. Ziedaar, onze taak: Jezus prediken, die er ook nu is: heerlijker, duidelijker (van menschelijke zijde gezien) dan in Johannes' dagen. i;iiiiiiiiiiiiiiininiiiiniHiuioiiiiiiiiiiuiniiiinflnijii!(iui;i{iiuiuiiiiiiiiiin(iuniinii!tiiiimi{iiiniiiniuii:iiiiiiiiiiituHHiiuai j Rijkdom en armoe Kerstfeest! Hoogtij van de Vrede I Van het Licht in bange nacht, I Van den Vredevorst, den Christus, I Van den Redder, king verwacht! Kerstfeest! Feest van Jezus Christus, Van den Koning van 't heelal, Die eens, eeuwen lang geleden Is geboren in een stal. Hij, Die rijk was, arm geworden Voor het menschelijk geslacht, Heeft de hemel bij de menschen Door Zijn komst op aard gebracht: Vrede heeft Hij ons geschonken, Rijkdom, die niet kan vergaan; Allen die in Hem gelooven Neemt God tot Zijn kindren aan. Alles ivat de mensch kan wezen, Rijk, geëerd, verstandig, groot Wat beteekent het, wat is het Als de mensch staat voor de dood Niets,, wanneer niet Koning Christus Door de doodsrivier ons leidt Uit het leven vol ellende Naar de hoogste heerlijkheid. Dat is de verschrikkelijke Armoe van het ongeloof: 't Maakt den mensch in zijn ellende Voor de stem van Jezus doof! Dat is de onmetelijke Rijkdom van de Christenheid: Hulp en steun te mogen bieden Voor de tijd en d' eeuwigheid (Nadruk verbodenLEO LENS Johannes predikte niet zich zelf. In tegendeel: als de schare gekomen is onder de macht van zijn geweldige per soonlijkheid en zijn machtig woord, dan verliest hij geen oogenblik de nuchter heid, maar onmiddellijk heet het: Ik ben de Christus niet; ik ben zelfs niet waardig zijn schoenriem te ontbinden; Onze tijd steekt, o zoo licht, de machthebbers der wereld, de helden en grooten, in de hoogte en maakt hen duizelig van wierook; om ze straks, nog lichter, te verguizen en te versma den; zij, die waarlijk helden zijn, scharen zich naast Johannes en zijn tevreden een prediker te mogen zijn. Dan zal ook hen gevraagd worden: wat moeten wij doen? En zij zullen met Johannes antwoorden: Niets bizon- ders, niets sensationeelsmaar ieder zal staan op de plaats, waar God hem stelde en daar de roeping vervullen, welke tot hem komt. Een stelsel van wereldhervorming heeft Johannes niet gebracht en toch was hij de voorbode, de aankondiger van een gansch nieuwe orde van zaken geestelijk en maatschappelijk. Hij kwam immers in de volheid des tyds. Die volheid gaf vrucht en het Christen dom heeft het gelaat des aardrijks ver anderd. Kortzichtige wereldhervormers, die eenerzijds aan de evolutie vasthouden, komen ongelooflijk inconsekwent anderzijds met een stelsel aandragen, waarin zij de menschengemeenschap willen passen en persen; het zal al ijdel gedoe zijn. Gods plan komt tot uitvoe ring; hoe en langs welke weg, dat we ten wij niet. Echter, wij mogen en moeten daarin Gods mede-arbeiders zijn. Welke dag uit de schemering van de nieuwe tijd geboren zal worden, ligt in Gods hand; bij Hem en Hem alleen is de beslissing. Maar tot ons komt de roeping. Nu, in bewogen tijden met grooter ernst dan ooit te voren. Wat zullen wij doen? Johannes ant woordt ons in Jezus' naam: niet vra gen naar succes; maar gehoorzamen; deemoedig en getrouw. De wereld is in spanning en wacht. Zij wacht ook op Jezus. Het is weer advent. Zij wacht ook op ons, of wij trouw en gehoorzaam, mede-arbeiders zullen zijn van het gebouw Gods; sterk in het geloof aan den Heiland der wereld. DE „SNIP" WEER ONDERWEG! Thans naar Willemstad Aneta Vaz Dias meldt, dat de „Snip" hedenmorgen om 10.21 u. (G.M.T.), 10.41 u. 1.1 van Paramaribo vertrokken is voor 1 de tocht naar La Guaira. JFP?I55*NTOOB OPSLAGPLAATSEN OOSTZEEDIJK No. 288, R'DAM ZAGERIJ EN SCHAVERIJ NASSAUHAVEN BOEREGAT SAAR-DETACHEMENT VERTROKKEN Het laatste appèl Met een extra-trein is vanmorgen te 9.01 uur het Nederlandsche Saar-deta- chement van Rotterdam-Maas vertrok ken. Officieel afscheid was reeds Don derdag in tegenwoordigheid van Z.Exc. j den Minister van Defensie genomen, zoodat het vertrek thans zonder veel officieel vertoon geschiedde. Om 8 uur werd op de binnenplaats van de Marinierskazerne op het Oost plein het gewapend appèl geslagen. Kort daarop vertrok een afzettings detachement naar het nabijgelegen sta tion, waar op het eerste perron posten werden uitgezet. De politie had rondom het station voc een afzetting zorg gedragen onder leiding van hoofdinspecteur Roszbach. Tusschen 8 en 9 uur kwamen vele auto riteiten naar het station om afscheid te nemen, o.m. gen.-majoor Van Voorst tot Voorat, die te Geneve de voorbereidende be sprekingen over de deelname van Nederland aan de Saarbewaking heeft gevoerd; garnizoenscommandant majoor Motké; de leger- en vlootpredikant in algem. dienst, Ds Janssen en de vlootaaimoezenier pater Bangert, voorts vele officieren van leger en vloot en Ds J. L. van Leeuwen. De burge meester van Rotterdam was vertegenwoor digd door Dr D. K. C. James, terwijl de w.n. hoofdcommissaris van politie, de heer C. v. rl. Pol, eveneens van zijn belangstelling deed blijken. Van het corps mariniers kwamen de commandant kolonel G. J. O. Dorren en de lste officier Michaelis. Reeds om acht uur stonden in de omge ving van de kazerne dichte rijen belang stellenden het afmarcheeren van den troep af te wachten. Een half uur vroeger dan verwacht was, te ruim kwart over acht, rukte het Saardetachement, voorafgegaan door pijpers, uit, en in stramme pas werd naar het Maasstation gemarcheerd. De troep, met den commandant, kapt. N. R. Bruyne aan het hoofd, was geheel in oor- logs-uitrusting en maakte een kranigen in- Langs den Maaskant trolc de troep naar de achterzijde van het station. Vele familie leden, die afscheid wilden nemen, hadden zich reeds in de omgeving van het station terras opgesteld. Ook lcL> onlangs gepensioe- neerden tambour maïtre Witte'veen was er hij en schouwde met welgevallen naar de keurig uitgeruste manschappen, waarschijn lijk met eenig Heimweh naar het oude beroep, waarin hij thans zoo zou hebben kunnen schitteren. Bij het passeeren van het vaandel brach ten allen den groet. Onder tromgeroffel marcheerde het Saar detachement met. dreunende pas het per ron op, waar het afzettingsdetachement in de houding stond. De bevelen van den commandant weergalmden en het detache ment stond martiaal in het gelid, zoodat men over de knoopen van de jassen heen een liniaal zou kunnen leggen. Met een dreunende slag werden de weren afgezet en op een nieuw bevel gepre senteerd. Toen sloeg het laatste appel. Onder de overkapping van het station weerklonken do eerste strofen van het oude Wilhelmus, overgaand in tromgerof fel. Het vaandel, dat niet meegaat naar de Saar, werd vervolgens uit het gelid gedra gen door de vaandelwacht en op een nieuw commando maakte de troep zich klaar om in den gereed staanden trein te stappen. De trein, die bestond uit een wagon lste en 2de klas,, drie wagons 3de klas en twee goederenwagons, was spoedig geheel door de militairen ingenomen. Toen werd de familie tot het perron toege laten om afscheid te nemen. Tiet was geen afscheid of men ten oorlog ging. maar toch was er bij menig achterblij vendc vrouw nog wel spanning, of het Saar- avontouur wel zonder narigheden zou af- loouen. De autoriteiten namen hartelijk afscheid, ook van Ds. v. d. Giessen, de vloot-predi- kant, die met den troep meeging naar het Saargebied voor de geestelijke verzorging der militairen. Precies te 9.01 vertrok de trein, nagewuifd door honderden. Meer tewerkgestelden in diamant-nijverheid Een toeslag van 8.— per week De directeur-generaal van den Arbeid, dr. ir. Hacke, heeft thans aan den heer A. Asscher medegedeeld, dat de regeering den voorgestelden toeslag van 8,— per ge- steunden werkman per week (voor de daar bij voorgestelde sorteeringen) heeft goed gekeurd, ook in het vrije bedrijf voor werk gevers en eigenwerkmakers. B. en W. van Amsterdam hebben bereids gveneens hun goedkeuring aan deze rege ling gehecht, waardoor dus de mogelijkheid is geopend, grootere uitbreiding te geven aan het aantal tewerkgestelden in de Am- sterdamsche diamantindustrie. Verlenging van contingen- teeringen De contingenteering van de hieronder vol- rende artikelen is met ingang van 1 Jan. a.s erlengd, waarbij de percentages en perioden aldus zijn vastgesteld: Steenkolen 60 pCt j. Stikstofhoudende meststoffen 50 pCt 1s j. Zooileder 40 pCt 1 j. Overleder 40 pC-t 1 j Verpakkingsglas 20 pCt 1 j. Electriciteitsgeleidingen 40 pCt 1 j. Bo ter 25 pCt 1 j. Ongesmolten dierlijk vet 25 pCt 1 j.; kousen en sokken 40% doz. pr. 8 mnd.; tapijten 25% waarde 8 m.; geheel kunstzijden manufacturen 20% w. 8 m.; gemengd id. 20% 8 m.; linnen en halflinnen 30% w. S ra.: naigaren 30% w. 11 m. Met een extra-trein is vanmorgen het Nederlandsche 'Saar-detachement van het station Maas te Rotterdam vertrokken. De laatste inspectie vóór de manschappen in de trein plaats nemen. Niet A.R. maar C.H. In ons levensbericht over den nieuwen burgemeester van Naarden, den heer J. E. Boddens Hosang, kwam, naar men ons van bevriende zijde opmerkt, een fout voor. De heer Boddens Hosang deed' indertijd niet als anti-rev., maar als lid der Chr. Hist. Unie zijn intrede in de raad van Laren. We brengen deze rectificatie gaarne aan onder dank voor betoonde belangstelling. „Wilde" autobusdiensten Diverse veroordeelingen Voor de Rotterdamsche Rechtbank hebben verschillende autobushouders terechtgestaan, erband met het onderhouden van geregelde diensten op Amsterdam. Het O.M. eisehte te gen L. A. W. M. B., P. A. de V. en G. A. v Z, tesamen het bestuur vormend van de „Nieuwe Nederl. Coop. Reisvereeniging" elk f 1000 boete, subs, een maand hechtenis, met verbeurd verklaring en onbruikbaannaking van het ma teriaal. De Z. en de V. werden daarop veroordeeld tot f 150, subs. 30 dagen hechtenis, met terug gave der in beslaggenomen bussen. B. werd vrijgesproken. Daarop stonden terecht A. P. V., G. v. d. G. en G. ten H., bestuursleden der „Rotterdam sche Reiscentrale", in de Aert van Nesstraat. Ook hier werd f 1000 geëischt, subs 30 dagen hechtenis, met onbruikbaarmaking van de in beslag genomen wagens. Volgde veroordeeling tot f 150 boete, subs. 15 dagen, met terug gave der wagens. Tegen H. v. d. Z. te Amsterdam werd ge ëischt f 1000 subs 30 dagen. Volgde vrijspraak. S. K., die te samen met A. J. M., de „Natio nale Reisvereeniging" drijft werd veroordeeld tot f 100 boete, subs. 10 dagen hechtenis. M. werd vrijgesproken. De moord te Bergschenhoek Verdachte tot acht jaar veroordeeld De Rotterdamsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van den 30-jarigen slager N. v. S. uit Bergschenhoek, gedetineerd, die in den ochtend van den 6 Juli a bout portant zyn huisheer H. G. de Man, toen deze zich in den tuin van zijn woning aan de Rottekade be vond, met twee revolverschoten zoo ernstig had verwond, dat deze korten tijd later was overleden. Zooals men weet, was de aanleiding tot het optreden van verdachte, dat De Man wenschte, dat verdachte een huurcontract zou teekenen, waaraan verdachte niet wilde vol doen, om welke reden hem de huur was opge zegd. Verdachte was er verbolgen over ge weest, dat hem per deurwaarderexploit was aangezegd, dat hij de woning moest verlaten. Op den dag, dat hij naar zijn nieuwe woning zou verhuizen en op weg was om een verhuis wagen te bestellen, was hij den tuin van De Man in geloopen, waar hij dezen verwijten deed over zijn optreden, welk onderhoud tot den tragi schen afloop leidde. Het O.M., waargenomen door mr. H. A. J. Reumer, had verdachte's veroordeeling we gens moord geëischt tot 12 jaren gevangenis straf, met aftrek van den tijd door verdachte in voorloopige hechtenis doorgebracht. De rechtbank heeft verdachte, in aanmerking nemend diens verminderde toerekeningsvat baarheid, veroordeeld tot 8 jaar gevangenis- Voornaamste Nieuws. Dit Nummer bestaat uit DFER bladen De Kantonrechter te Rotterdam heeft een aantal garagehouders veroordeeld, die zgn. wilde auto- busdiensten op Amsterdam onderhielden. vlagverbod ukgevaar- Blz. 3 Karl Barth ontslagen als hooglecraar tc Bonn. De gemeenteraad van Rotterdam heeft de voor stellen inzake de looneo en salarissen van het gc- meentepersonwcl aangenomen. Het stoffelijk overschot van de gevallenen van de lliver wordt naar Cairo overgebracht. Een onderhoud met de heer Pksman. Voor de Vereen, van burgemeesters, wethou ders en secretarissen „Groen van Prins teres-" heeft oud-minister Donncr een rede gehouden over: „Hoe staan wij A.R. tegenover het zitting hebben van revolutionaire personen in vertegenwoordigen de colleges en welke maatregelen kunnen worden genomen." Dc Tweede Kamer heeft de bcgrootingen van Onderwijs en Financiën aangenomen. De Kamer is tot 12 Febr. uiteengegaan. De ontvangst van de Snip te Paramaribo werd door de Uivcr-bcrichten gedempt. Vanmorgen is het vliegtuig naar Curasao vertrokken. ONS KERSTNUMMER BEVAT O.M. Meditatie „Zijn onuitsprekelijke gave". „Kerstlied" van Joost van den Vendel. „Kerstlied-Leys", „Met Kerstmis thuis", verhaal van G. Mulder Van bonte dingen „Solidair zijn" door G. K. A. Nonhebel. ..Het Palestina van heden" door Ds. Jac. van Nes Czn. „Steef" Doveile van C. Rijnsdorp. Een oud „portret" ...Vrouwen op de Noordermarkt" door G. J. Peelen. Bij ons in Batakland „Maildag" door M. A. M. Renes-Boldingh. „Het paard van Troje'' door Hendrika Kuyper-Van Oordt. ,."t Schooiertje" door J. B. van Dijk. Voor dc Jeugd een Kerstverhaal van Koos de Goede „Vergeten?" Een bouwkarton van Jan Veltman. Voor de kleuters een verhaal vao Nel van der Vlis „Het kindje in de kribbe". Wie zich heden abonneert op de ,J\l. LEIDSCHE CRT." ontvangt gratis de KERSTBIJLAGE, ter dubbele grootte van een Zondagsblad, alsook al de verschenen artikelen van Prof. HEPP over zijn reis naar Zuid-Afrika, in boekvorm opgemaakt. Thans reeds 96 bladzijden. Zoomede de nog te verschijnen nummers tot 1 Januari. Eindelijk herinneren wij eraan, dat aanbrengers van nieuwe lezers recht hebben op keurige premies. Gaarne worden opgaven ingewacht door DE ADMINISTRATIE VAN „N. LEIDSCHE COURANTf'

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 1