VAN RUN S MOSTERD H D WEKELIJKSCHE B IJ L A G E W MODE-VAKSCHOLEN A. GRASMAYER ZOON Kolen van HEUS; DRINKT BETERE THEE Vraagt dus uitsluitend het merk: GOENOENG MAS prijs: 28 en 34 cent per ons PRIMA JAVA DESSERT KOFFIE Zeer geurig vol en krachtig! prijs: 35 en 50 cent per half pond JAVA THEE IMPORT J. H. NIEHORSTER Rotterdam, v. Wcelstraat 52c,Tel. 34514 VRAAGT UW WINKELIER TOBBEN MET DE WASCH? ONNOODIG! WIJ verzorgen Uw geheele wasch, óók ondergoed, wol, zijde, gekleurde goederen, kousen, sokken, werkelijk onberispelijk. ONZE tarieven zyn ONGELOOFLIJK GOEDKOOP! N.V. DE G0U0SCHE STOOMBLEEKERIJ Turfsingel 29 Tel. 2600 GOUDA at voorbij ging. Vrouwenleven in het Serail Het oude Turkije is verdwenen; de sluier van de Turksche vrouw, die alleen een blik op haar oogen gunde, is gevallen; de fez de tulband zijn heden ten dage eveneens verboden kleedingstukkon, welk lot door de zoo merkwaardige Turksche pofbroek en de geborduurde pantoffels wordt gedeeld. Thans legeert de „Ghazi", de „Overwinnaar" Ke- mal Pasja als dictator in wat er overbleef van het rijk van den Grooten Heer, den Sultan van Constantinopel. Turkije vertoont nu een modern, min of meer Europeesch gelaal, het is zelfsnationalistisch. Of door deze keten van Omwentelingen er ook in den diepsten grond veel is veranderd in de echt-Turksche levensopvattingen, is een vraag, die maar niet zoo dadelijk kan wor den beantwoord. Een feit is wel, dat de vrouw in dit oude land thans de mogelijk heid beeft gekregen haar eigen leven te lei den, haar talenten in volkomen vrijheid te ontplooien. Indien wij eens in het kort nagaan, hoe aan het hof van Sultan Abdoel Hamid, die in 1918 overleed, de positie der Turksche vrouw is geweest, zullen we wel tot de conclusie moeten komen, dat met den val en het verdwijnen van het Sultanaat tevens heel wat verworden en verdorven toestanden zijn opgeruimd. Als nu de schaal maar niet in tegenovergestelde richting doorslapt De harem, dat is de vrouwenafcleeling van het Serail, het paleis van den Turk- schen Sultan, telde tijdens het leven van Abdoel Hamid niet minder dan vijftienhon derd bewoonsters, die elk een apart pa- viljoentje tot hun beschikking hadden, de zoogenaamde „kiosken", waarnaar de kleine krantenhuisjes op onze straten en pleinen hun naam ontvingen. Zoo'n kiosk was een kleine, fraaie privé-woning. Deze vrouwen woningen bevonden zich in de prachtige parken, welke langs den schilderachtigen oever van de Bosporus waren gelegen, en die door een hoogen muur van de overige wereld waren afgesloten. Behalve de kiosken bevatte de harem ook een aantal andere luxueus uitgevoerde gebouwen, als bad huizen, bibliotheeken, theaters en danszalen, alle uitsluitend bestemd voor de favoriten van den Sultan. Het overgroote deel van deze haremvrouwen was van een verblin dende schoonheid, en hoe-wel zij in den regel van geringe afkomst waren, ontbrak het hun niet aan geest. De haremvrouwen van den laagsten rang werden „goesdès" genoemd. Het waren jonge persoontjes, die er op den een of anderen dag in waren geslaagd, de aandacht van den „Grooten Heet" op zich te vestigen, en die daardoor zich het recht hadden verworven van een kiosk in het Serail. Dikwijls ont gingen zij vervolgens geheel en al aan het oog van hun gebieder, en werden tenslotte uitgehuwelijkt aan den een of anderen hoog geplaatsten ambtenaar of officier, die dan een huwelijksgeschenk ontving en een toe lage. De „ex-goesdès" behield intusschen het recht, haar vriendinnen in den harem te bezoeken, Had het meisje zich echter dc gunst verworven van de Sultana Validé, de weduwe van den overleden Sultan, of van de Hasnadar Usta de hoogste favoriete, dan kon zij ook, in plaats daarvan, een definitief verblijf in den harem verlangen. Dc Sultane Validé vv'as de hoogste in rang in liet Serail, dat door haar werd bestuurd, terwijl de Hasnadar Usta haar indien noo- dig verving. Ook deze laatste bekleedde een zeer hooge rang. Toen Koningin Victoria van Engeland haar eens, hij gelegenh.eid van een bezoek aan het Serail, eenvoudig de hand drukte, zonder voor haar genegen te heb ben, voelde zij zich zeer bcleedigd. Als er een meisje in den harem werd ge bracht, was het de taak der Hasnadar Usta liaar voor te stellen aan den Grooten Heer. He nieuwelinge moest daartoe nederknielen voor den troon van den monarch, en met beide handen een van de armleuningen om vallen. Streelde de Sultan zachtjes haar ha ren, zoo werd zij dadelijk verheven tot den rang van favoriete, en „makhui" genoemd. Deze titel gaf haar het recht op een kiosk, en op het deelnemen aan alle hoffestiviteiten. Bracht de Sultan haar vervolgens bezoeken, iets wat met veel vertoon van praal placht te geschieden, dan klom zij daardoor op tot de positie van „ikbal". Werd door een MOEDERS MOLENAAR's KINDERMEEL Het aangewezen voedsel voor Uw lieveling! 1 „ikbal" een mannelijk kind ter wereld ge bracht zoo bezorgde haar dit opnieuw een rangverhooging, tot „kadine". De Sultan had het recht, vier wettige vrou wen te bezitten, even als iedere Moslim, en deze wettige vrouwen werden volgens an ciënniteit uit de „kadines" gekozen. Terwijl een „ikbal" nog het recht had, om buiten het Serail te huwen, en dus den harem vaar wel te zeggen, -— ministers, generaals, hoog- waardigheidsbekleeders meldden zich dik wijls als huwelijkscandidaten, mocht de „kadine" nimmermeer het vrouwenverblijf verlaten. De vrouwen van den Sultan leidden in den regel een zorgeloos, verwend leven, omringd als zij waren door een schaar van bedienden, en van alle denkbare, onbekom merde luxe. Wie in het Serail een onder komen had gevonden, die had geen lotswis selingen meer te duchten, hoewel er na tuurlijk wel strijd om den voorrang plaats vond, en ook de afgunst tusschen zooveel ledig gaande vrouwen wel een rol zal heb ben gespeeld. Maar, het Sultanaat werd ten val gebracht, de nieuwe tijd klopte ook, en tamelijk hardhandig, aan de poorten van harem en Serail. Weelde en overdaad, een hof waarvan een verw eekelij kenden invloed en een geest van verdorven verspilling uit gingen, moesten verdwijnen. De Sultan week uit naar het buitenland, de overgroote meer derheid zijner gezellinnen bleef aan verwar ring en armoede ten prooi. De meesten hun ner waren op een nog zeer jeugdigen leef tijd, tot uit de meest afgelegen gebiedsdee- len van het oude Turksche rijk, naar Con stantinopel gevoerd. Bloedverwanten, wier bestaan en voorkomen zij zich nauwelijks konden herinneren, kwamen van heinde en ver opdagen om hen weer in den kring der eigen familie terug te voeren. Ach arme, dat waren vaak povere handwerkslieden uit weder terecht in den ouden familiekring, doch bleven zwerven in den lichtkring van het stadsleven, als danseressen, als cabaret een achteraf straatje, of onbeschaafde, ruwe boeren, die onder zeer primitieve omstan digheden hun bestaan leidden! Wat moes ten die verwende, verslapte weeldekinderen, die gewoon waren hun dagen te slijten in een droomerige ledigheid, in het harde, ge zonde leven van eiken dag beginnen? Zij waren volkomen gedenatureerd. Voor velen is de overgang dan ook funest geweest. Zij leden onder <le schande van het terugvallen in oude, schamele verhoudingen, onder den spot die hun ten deel viel, onder het. werk, waaraan hun handen waren ontwend. Zij hielden het niet uit. Anderen kwamen niet artiestjes, of nog anders. Hun wachtte een lot. van vergulden schijn. Zoo brengt nu een maal elke ommekeer zijn oogst van slacht offers De Turksche vrouw is thans geëmanci peerd. Zij draagt geen sluier meer, zij toeft niet meer achter het hooggelegen, getralied venster, zij heeft een kans gekregen, hei vol le leven binnen te treden. Daarmee is een eind gemaakt aan de oud-Oostersche opvat ting, dat de vrouw beschermd moet worden als de oogappel door de oogleden, een op vatting, die trouwens in vele opzichten tot ontaarding had geleid. De Turksche staat op den drempel van een voor haar nieuwen tijd, misschien wel met aarzelenden voet. Zij zal wel spoedig ondervinden, dat deze haar ook nieuwe problemen zal brengen! andwerken Een gehaakte Speelgoedhand Hier volgt de beschrijving van een ge haakte speelgoed-terrier, in wit met paar zwarte vlekken, lichtblauw voor de oogen en rood voor de halsband. Deze hond is zonder staart 30 cM. lang en 26 cM. hoog. Hij wordt in afzonderlijke dec- len gehaakt, volgens de patroontjes en men begint bij de kruisjes te werken. Voor dc romp: A, die tweemaal gehaakt moet worden zet men 50 lossen op. De ooren. B, ook tweemaal, begint men met 7 lossen. De zooltjes, C, wordt vier maal gehaakt ieder op 5 kettingsteken en de staart D wordt rond gewerkt en begonnen met een ring van 5 lossen. Voorts werkt men nog een verbindingsreep van drie en een halve cM. breedte en 80 cM. lengte in vasten. Men haakt alle stukjes wii behalve de staart en één oor, die met zwart gehaakt worden. Werk in heen- en terug-, gaande toeren vasten en neem steeds twee lussen op. De binnenzijde van de pooten DE WOLBAAL HEEFT WOL voor Uw nieuw op te zetten werk. WOL als ge te kort komt. WOL die gij alléén kunt koopen in DE WOLBAAL Bij aankoop van Wol GRATIS Patroon en onderricht door deskundige LET OP DE JUISTE ADRESSEN (Zwartjanstraat 31 tel. 42653 Binnenweg 133 tel. 11605 Vierambachtcatr. 137b tel. 30218 Gr. HilledfjK 182 tel. 11740 n u f BoeKhorstatraat 132 tel. 113514 Den naag L.T.Meerdervoort 435 tel. 335021 SCHIEDAM 57 tel. 68745 e mode van den dag Daar de groote lijn van de mode onver anderd bleef, zijn liet kleinigheden, die de costuums van dit jaar doen verschillen met "ie van verleden jaar. Daar zijn de hoeden. Op elke actie volgt een even sterke reactie. Probeerden we eenige maanden geleden de bollen van onze hoeden zoo plat mogelijk te maken, thans ieren de hooggebolde Tiroler hoedjes hqog- tij. Een veertje er achter-op verleent het iets sportiefs. De mantelsluiting is in navolging van de japonhais, gedrapeerd. Deze sluiting maakt bont overbodig, daar de stofplooien vol doende warmte geven. De knoopen zijn langwerpig en van naturelkleurig hout. Ten slotte de rok; deze valt geheel recht en tot ongeveer half op het been. Teneinde echter de noodigc bewegingsvrijheid te ge- :n, krijgt de rok een split. En nu komen we aan een nieuw hoofd stuk in het mode-boek, namelijk aan de dassen. Wie denkt dat dat uitsluitend hoe ren aangaat, vergist zich schromelijk. Das sen behooren wel degelijk op het terrein van onze kleeding, sinds er weer zooveel blouses gedragen worden. De niéuwste das sen hebben een Oostersch dessin; de gedek te linten komen zeer fraai uit op een effen blouse. Op het gebied van peignoirs heeft de mode talrijke nieuwtjes bedacht. Dc mo dernste jassen hebben driekwart lengte en worden dus gedragen op een pyamabroek. Onze afbeelding toont u een ochtendjas van zwart fluweel, gegarneerd met een kraag en manchetten van genopte zijde. Van deze zijde is ook de pyamabroek ge maakt. Het tweede model is van effen wollen stof, gegarneerd met stof in een donkerder kleur. De bieede sjaalkraag, de manchetten en de zakken geven het-iets oorspronkelijks. wordt aan de verbindingsreep volgens het knippatroon van de buitenkant der pooten wit gewerkt. Als de lapjes gereed zijn, borduurt men de zwarte vlekken op de schouder en bij de staart. Op het knippatroon zijn ze duidelijk aangegeven, op de andere helft moet men dat zelf uitzoeken. In de witte verbindingsreep moeten ook een paar zwarte steekjes voorkomen voor een plekje op de borst en een plekje op de Als de witte wol moet wisselen voor de zwarte dient men de laatste steek al in dc nieuwe kleur te haken. De draad, die men dan niet meer gebruikt, laat men aan de achterzijde hangen; als het vlekje klaar is, neemt men die weer op. Met meerderen en minderen volgt men het patroon. Werk het staartstompje in wit met een zwarte punt, één oor wit en een zwart. Als alle deelen klaar zijn haakt of naait men ze aan elkaar, terwijl men een split open laat om de hond met kapok te vullen. Het oog wordt geborduurd met een licht blauw draadje en een grootere zwarte lus. Voor de afwerking krijgt de hond nog een roodc halsband, wat geen moeilijkheden op zal leveren. Geëmailleerde gasstellen onderhoudt men het best door ze af te nemen met een zeep- sopje en op te wrijven met een vetten doek. Aangebakken emailpannen zet men weg met een weinig water en een handvol zout, laat ze eenige uren staan en kookt daania het water een minuut of tien heel zachtjes waarna de korst gemakkelijk kan worden verwijderd. Voor de feestdagen Airetje-cake: Een half tablet Delfia of Delfrite, 5 af- gestr. eetl. cacaopoeder, 2 ons suiker, 1 2 eieren, 2 ons in stukjes gebroken biscuit. Roer de eieren met de suiker glad; voeg ér dan lepel voor lepel de cacao bij met desverkiezende voor de fijne smaak cok een theelepel koffic-extract. Smelt de Delfrite, voeg die dan bij het mengsel en blijf roe ren tot alles een gelijkmatig gebonden ge heel vormt; roer er dan de gebroken stuk jes biscuit door. Vorm met behulp van een paar messen, de thans soepele massa op een velletje bo terhampapier tot een ronde of langwerpige cake. Zet die op een koele plaats, zoodat het vet kan stollen en aan de taart de noodige vastheid geven kan. Gebruik des zomers bij voorkeur Delfia, omdat ander? de cake te slap zal blijven. Appelsneeuw: 3 eiwitten, 1 pond appels, een halve ci troen, 50 gr. suiker, een paar geconfijto vruchtjes. Kook op de gewone wijze appelmoes (met een citroenschilletje), zeef ze. Maak ze op smaak af met suiker en eventueel wat citroensap. Klop de eiwitten héél stijf en meng liet geheel door de bekoelde appel moes, al kloppende. De smaak wordt daar door iets flauwer, reken daarop bij het af maken Aan de appelmoes. Doe de sneeuw in een vlaschotel en garneer met wat roode geconfijte vruchtjes. Appelbeignets (ongeveer 40 stuks):: Een kwart pond tarwebloem, 10 gr. gist, een halve eetl. Delftsche slaolie, 6 mooie zure appels, 2 gewone theekopjes lauwe melk, wat suiker en kancel, een ijzeren potje met frituurvet. Meng in een niet te diep schaaltje de gist aau met anderhalt kopje van de lauwe melk, voeg er het zout en de bloem bij en klop alles samen tot een glad beslag; ver dun dit met de Delftsche slaolie, de rest van de melk cn laat het dan in een teiltje met warm water een uur rijzen. Boor en schil de appels, snijd ze in plakken en laat die, bestrooid met wat suiker en ka neel een uurtje staan. Maak het vet goed heet, doop de appel schijven in het gerezen beslag, laat ze in liet heete vet glijden en bah ze daarin mooi bruin. Laat ze boven de pan goed uitlekken, schik ze dan op een schotel, bestuif ze met gestampte suiker en dien ze zoo warm mo gelijk op. Sneeuwballen: Een kwart pond tarwebloem; 2 d.L. water, half ons boter, snufje zout, 4 eieren, half ons krenten of rozijnen, ijzeren potje met frituurvet. Breng in een klein pannetje bet water met het zout en de boter aan de kook, strooi er vlug de heele hoeveelheid bloem in en roer het mengsel op een zacht vuur tot het als een stevige bal van de pan los laat. Neem de pan van het vuur en werk door het mengsel één voor één de heele eieren, STEREO 4 KANTEBESCHUIT BROS EN BEEN BREUK ROTTERDAM: Goudsche- L. MAASOEVER: Frans HILLEGERSBERG: singel 219 - Telefoon 15877 Bekkerstraat 69. Spreekuur Berglaan 6 Spreekuur: Spr.uur: Dind. cn Donderd. Maandagavond v. 79 u. Donderdag van 24 uur. v. 2—4 u. Dir. M. WOLS. Directr. N. LAGENDIJK. Directrice: J. STOK. Gelegenheid voor DAMES en MEISJES in korten tijd hun eigen kleeding te leeren vervaardigen. OCHTEND-, MIDDAG- EN AVONDLESSEN Speciale Middagcursus v. Meisjes v. 14—18 j., 4 middagen p. w. Vraagt Prospectus steeds flink kloppende en ten slotte ook de gewassen krenten. Laat de olie heet worden, echter niet dam pend, vorm tusschen twee lepels niet te groote balletjes van het deeg, laat die in het vet glijden en bakt ze tot ze ongeveer het dubbele van him oorspronkelijke grootte bereikt hebben en goudbruin zijn (ongeveer 10 min.) Laat de bollen goed boven de pan uitlek ken, laat ze bekoelen, wikkel ze dan stuk voor stuk door de poedersuikex'. Kerstbrood: 3 ons tarwebloem, 30 gr. gist, 1 ei, 60 gr. suiker, een halve eetlepel zout, 1 blokje Delfrite, half ons sucade, kwart ons aman delen, 1 ons rozijnen, half ons krenten, ge raspte schil van citroen, 1 theel. nootmus kaat, 1 theel. cadamon-poeder, schraal 1 d.L. lauwe melk, half ons boter, eenige lepels poedersuiker. Leg de bloem in een verwarmde kom, maak in het midden een kuiltje, brokkel daarin gist, voeg er de lauwe melk bij en meng daarmee de gist aan, telkens een ge deelte van de omringende bloem meenemend tot de gist een stevig mengsel vormt, het z.g. zetsel. Laat op een lauw plekje b.v. in een tje met warm water het zetsel dichtgedekt 10 a 12 miniuten rijzen en verzorg intus schen het wasschen van krenten en rozijnen het snipperen van sucade, het pellen malen van amandelen en het raspen van citroenschil. Voeg bij het gerezen zetsel het ei, het zout, dc suiker, de kruiden en de Delfrite, kneed dit alles tot een stevig, soepel deeg, tot het van de handen loslaat (ongeveer een kwartier), voeg er als het te slap blijkt wat bloem bij en is het al te stevig wat lauwe melk. Vermeng het deeg met het vulsel (rozijnen enz.) en laat het afgedekt met een voohtig doekje één a anderhalf uur rijzen op een lauw plekje. Vorm op een met. bloem bestoven tafel het deeg tot een dikke ronde plak, rek die met behulp van een deegroller uit tot ovaal, zóó dat het naar voren gekeerde stuk dunner wordt uitgerold dan liet achterste stuk. Be strijk het achterstuk met wat koud water, sla er het dunnere gedeelte overheen, zoo dat het brood nu eenigszins de vorm krijgt van een dubbel geslagen omelette. Leg liet brood op een met geboterd papier bedekt bakblik, iaat het nog een half uur rijzen, bestrijk het met een gedeelte van de boter en bak het in een vrij heete oven gaar, ongeveer een half uur a drie kwartier. Laat het brood op een rooster uitdampen, bestrijk het als het nog lauw is met de rest van de boter en besneeuw het dan met poe dersuiker. Het Boek voor de Vrouw De libellen-Serie Reeds eerder hadden eens de aandacht te vestigen op die aar dige rij van practische, zeer goedkoope gf illustreerde boekjes, welke onder den naam van „Libellen-Serie" bij de uitgevers Bosch Kenning te Baarn bezig is te verschijnen. Thans ontvingen wij weder een achttal nieuwe deeltjes, alle op huis houdelijk gebied, zoodat wij er hier gaarne eenige woorden aan wijden. Over „Boerenbont j es als Handwerkmate riaal" schreven S. N'auta cn J. F. Mever een leuke, fleurige „Libel"» waarin zij de drie voornaamste eigenschappen der boe renbontjes, practisch, fleurig en goedkoop, naar voren brengen, en vervolgens door woord en beeld laten zien, met behülp van een zestiental afbeeldingen, wat ervan al zoo te maken is: kinderjurkje, huishoud- schortje, gordijntje, theemuts, boekomslag, ja wat niet al! Elke practische handwerk ster kan dit boekje uitstekend te pas ko- „De verlichting van het woonhuis", door Ir. H. P. J. Bakker, en dc „Indeeling en- Meubileering van het Woonhuis", door Mevr. V. Hartogh-Snoek, zijn deeltjes van meer exactcn aard, waar een wetenschap- pelijken kant aan zit.'Zij zullen vooral dc aandacht trekken van dc paartjes, die van plan zijn zich binnenkort in te richten. Uit beide spreekt een frissche, moderne geest, en wie zich de gedaehtengang van deze boekjes eigen maakt kan bij de woning- installatie daaruit zeer veel nut trekken. De „Haakpatronen", door Riek Heusink- veld bijeengebracht, het zijn er een twaalf tal, geven, behalve een werkbeschrijving en werkteekening tevens een duidelijke foto, welke het uitgevoerde patroon in beeld brengt. Vooral de zeer fraaie sloop- hoek met tusschenzetsel en het mooie kleedje van Iersch haakwerk trokken onze aandacht. .Herkennen en keuren van eenige Wa ren" geeft eenvoudige warenkennis, welke i de huisvrouw kan te pas komen. Kunt u kunstzijde van natuurzijde, wol van kunst- wol en linnen van katoen onderscheiden?. Weet u welke soorten tapijten er bestaan, uit welk materiaal en op wat voor maniec deze zijn vervaardigd, en wat men ervatt mag verwachten? Kent u de controlemer- ken op de kaas, en de waarborgstempola van het zilver? Wat weten we weinig van deze dingen, als het er op aankomt, en wat is het pret tig, er veel van te weten. Dit boekje zegt heel wat met weinig woorden. „Waschbehandeling", door C M. E, Looyen, vertelt o. m. hoe verschillende ma terialen kunnen gereinigd worden, on «net wat voor middelen. Het belangrijke vraag stuk der vlekken komt ook natuurlijk op het tapijt. Aardig is het, eens het een en ander te weten te komen over soda, borax, blauwsel, bleekpoeder, en andere wasch* ingrediënten, en hun uitwerking. „Wenken voor Keukeninrichting" door Hermien Manger geeft aardige nieuwe snufjes op dit gebied, die velen onzer leze ressen nog niet zullen kennen; als: een kleine roerzeef, de rauwkostmolen, een nieuw model mayonnaiseklutser, nieuwe kookpannen als Siggstobraster, Columbus- kookpan, Aryana-pan. enz. enz. „Hulp in Huis" door M. J. Ridderhof, lijkt ons vooral waardevol, om de practi- eche manier, waarop wij met de wettelijke bepalingen omtrent het arbeidscontract op de hoogte gebracht worden. Rechten en plichten van huisvrouw en personeel wor den uitvoerig genoeg uiteengezet om een kijk op deze materie te verschaffen, ter- wijl uitweidingen zijn vermeden. Beknoptheid, overvoorzichtigheid en goe de illustratie, zie hier in het kort, waar door over het algemeen de „Libelle" zich' weet te onderscheiden! Voor enkele dub beltjes geeft zij wat men op een of ander gebied noodig heeft! Nieuwe nagelborstels moeten voor he! eerste gebruik altijd twee uur in koud water worden gelegd. Worden ze bij het gebruik vuil, dan reinigen in lauw sodawater. Om te drogen vrij ophangen, zoodat de lucht er aan alle kanten bij komt. Voor Uw jongen! EEN MECCANODOOS! als KERSTCADEAU Alle onderdeelen voorradig J. v. d. TOORN Co. - Rotterdam Mathenesserweg 77-79, Tel. 33628 en 36628 KERSTGESCHENKEN DAMES SCHORTEN HANDSCHOENEN SJAALS ZAKDOEKEN EAU-DE-COLOGNE EN ZEEP, alls in luxe verpakking. GEZ. AALDERS PROVENIERSSTRAAT 54. R'DAM KEURCOLLECTIE: TAPIJTEN, GOR DIJNEN, LINOLEUMS GROOTE SORTEERING WOLLEN DEKENS tegen scherp concurreerende Prijzen!! AANBEVELEND UTRECHT Oosterstraat 11 - Telef. 14810 WONING-INRICHTING BEHANGERS - STOFFEERDERS VRAAGT ONS EENS PRIJSOPGAVE HEUSCH BESTEL DAAROM BIJ: Gebrs. HEUS' Kolenhandel Rechter Rottekade 135 TELEFOON 42002 Stoom-Wasch- en Strijkinrichting „AURORA" W. SPIERENBURG C.Wzn, UTRECHT KONINGSWEG 56 - Telef. 11165 Postrekening No. 43430 Opgericht 1836 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Wasclit uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8