Jlietuur ^CrUtsdjr (üourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden sn Omstreken Nu is het tijd! PARTICULIERE LIEFDADIGHEID N.V. HOUTHANDEL V.HJ, VAN SGHIJNDEL CO BINNENLAND. abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> cL Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 5346 Bureau: Breesb-iat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 ZATERDAG 8 DECEMBER 1934 15e Jaargang Stfoertmtieprijjtn: Van 1 tot 5 regels1.17'/» Elke regel meer0.22 'h Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer 0.45 Handelsadvertentiên per regel 0.17'/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 De feestdrukte is voorbij. Van Kerstmis scheiden ons nog 'n PAAR RUSTIGE WEKEN Sla nu Uw slag! Ge weet enkele adressen, waar nog altijd de neutrale pers de tafel ontsiert. Zorg dat daar een proefnummer van ons blad komt. En ga er 's avonds even op uit om te hooren, niet OF, maar DAT de krant voldoet. Want dat staat vooraf vast, DAT U SLAAGT! En als U dan vertelt: tot 31 December gratis lezen met inbegrip van het fraai uitgevoerde Kerstnummer, dan is de slag zóó GEWONNEN! U weet het: de prijs is 18 cent per week, goedkooper dagblad is er niet en voor die 18 cent voorzien we heel het gezin ruim van lectuur. Per kwartaal is de prijs 2.35. Uw premie 'n fraai luxe-gebruiksvoorwerp staat klaar, alsmede fraaie boeken. Adres voor opgave nieuwe abonné's: Breestraat 123, Leiden. AFD. PROPAGANDADIENST Zij krijgt nog meer armslag Toen wy eenige weken geleden be gonnen te schrijven over het brandende vraagstuk van de dag, de nood der werkloozen en de wijze, waarop daarin zoo goed mogelijk kan worden voorzien, lag het in ons voornemen in 't voorbij gaan ook iets te zeggen over de oefe ning der particuliere liefdadigheid. Het stond n.l. voor ons vast, dat der tijden nood er toe zou leiden om het betoon van barmhartigheid breeder plaats in te ruimen, dan tot nu toe 't geval was. Het was toen nog niet te voorzien, dat dit vraagstuk binnen korte tijd een brandende politieke kwestie zou worden en in 't centrum van felle discussies en polemieken zou komen te staan. Toch blijkt zulks thans het geval te zyn. Zelfs schijnt dit punt een scherpe controverse, een hevige politieke bot sing te zullen veroorzaken tusschen de R.K. kamerfractie en den Minister voor Sociale Zaken. (Nu wij dit schrijven is het debat in gang.) Het voorspel hebben we reeds bij de algemeene beschouwingen gehad. Toen betoogde Mr. Aalberse, dat 't fnuikend was voor de charitas in 't algemeen en voor de Christelijke barmhartigheid in 't bizonder, en een ramp voor hen, die extra steun ontvangen wanneer deze hulpverleening aan werkloozen op één lijn wordt gesteld met andere gezins inkomsten; d. w. z. dat tweederde deel op de steun, welke de gemeente ver strekt, in mindering wordt gebracht. In antwoord daarop verklaarde Dr. Colijn toen, dat aan de particuliere (en diaconale) liefdadigheid „ruimer arm slag" zou worden gegeven. Er ontstond toen nog even een kleine woordenwis seling tusschen den minister en den r.k. fractie-leider, maar nadat Dr. Colijn zijn toezegging nogmaals nadrukkelijk had onderstreept, werd de verdere dis cussie verschoven naar de behandeling van het hoofdstuk: Sociale Zaken. En nu heeft Mr. Aalberse bij de al gemeene beschouwingen wel verklaard, dat zijn fractie geen guerilla-oorlog tegen de afzonderlijke ministers zal Voeren; maar er dreigde toch een ern stig conflict tusschen deze fractie en den minister. Immers: in de memorie van ant woord betreffende de begrooting van Sociale Zaken schrijft minister Slote- maker de Bruine„De ondergeteekende kan geen vrijheid vinden, te bepalen, bijdragen van particulieren in geld, welke regelmatig worden verstrekt, bij de bepaling van het steunbedrag geheel buiten beschouwing te laten." (Cur siveering van ons.) Ofschoon de minister daarop laat volgen, dat extra steun voor bizondere gevallen niet in rekening behoeft te worden gebracht en dat hij „reeds bezig is aan deze regeling een telkens wijdere strekking te geven", heerschte er over deze verklaring ernstige ont stemming in het r.k. kamp. Vooral de Maasbode maakte zich tot tolk van de bezwaarden. Het blad constateerde of construeer de dat laten we voorloopi£ in 't mid den een tegenstelling tusschen de verklaring van Dr. Colijn en de mede- deeling van Dr. Slotemaker de Bruine. „Daar gevraagd was, aldus heet het, dat de Regeering de liefdadigheid geheel vrij zou laten, en Dr. Colijn nu uitdrukkelijk verklaarde, dat hij daar op met ja had geantwoord, hebben wij met stijgende verwondering gelezen, wat nu Minister Slotemaker de Bruine ten deze in zijn Memorie van Antwoord meedeelt. Daaruit zou toch moeten blij ken, dat het ja van Dr. Colijn geen vol mondig ja geweest was, maar zijn „armslag" werkelijk geweest was eeL „slag om de arm". Die stelling lijkt ons voorshands toch wel een beetje gewaagd. Wie gevraagd heeft om „ruimer armslag" mag, als dit verzoek is ingewilligd, niet eischen, dat hem volledige vrijheid van bewe ging wordt gegeven. Thans wordt gezegd, dat Mr. Aal berse nadrukkelijk gevraagd heeft om de liefdadigheid geheel vrij te laten. Dat zulks de bedoeling, was van den spreker willen we niet ontkennen: Mr. Aalberse heeft zeker betoogd, dat men niet al te gewichtig moet redeneeren over de bezwaren welke bestaan tegen het geheel vrij laten der liefdadigheid. Hij erkende die bezwaren, maar hij wees er op, dat slechts controle mogelijk is over steun welke door diaconieën en sociale vereenigingen wordt gedaan, niet over de hulp, welke de eene parti culier aan den ander verleent. En daar om bepleitte hij de stelling: „aan de particuliere liefdadigheid mag van overheidswege door de bepalingen van de steunregeling geen wezenlijke be lemmering in de weg worden gelegd". In antwoord op deze aandrang heeft Dr. Colijn toen gezegd, dat aan deze liefdadigheid „ruimer armslag" zou gegeven worden. Dat dit in flagrante strijd zou zijn met de verklaring van Dr Slotemaker wil er bij ons nog niet in. Wij hebben in deze verklaring enkels woorden onderstreept. Dat doet men in regeeringsstukken gewoonlijk niet. En toch gelooven we, dat de minister het zoo gelezen wil hebben: Bijdragen in geld, welke regelmatig worden ver strekt, kunnen niet geheel buiten be schouwing blijven. Ons dunkt zoo, gezien ook de soepele toepassing van deze bepaling onze diaconieën weten daarover mee te spre ken dat zelfs met handhaving van deze bepaling „meer armslag" wel mogelijk is. Mr. Aalberse wees er zelf op in zijn rede: toen een philantroop merkte, dat tweederde deel van zijn wekelijksche gift aan werkloozen van de uitkeering werd afgetrokken, staak te hij zijn steunverleening in geld, maar deed hij het in natura. Let men er nu ook nog op, dat na drukkelijk zijn uitgezonderd steun in speciale noodgevallen, hulp voor de aanschaffing van kleeding, schoeisel en versterkende middelen, benevens tege moetkomingen ter bestrijding van tu berculose; dan kan men toch waarlijk niet zeggen, dat de particuliere lief dadigheid „aan handen en voeten ge bonden is". Wij kunnen daarom niet inzien, dat ten deze een zoodanig verschil van op vatting aanwezig was, dat de r.k. frac tie scherp tegenover de regeering zou komen te staan. Veel meer verwachtten we critiek van andere zijde. Met groote luidruch tigheid hebben de sociaal-democraten zich in deze kwestie gemengd en de tegenstelling tusschen hen en de roomsch-katholieken is wel heel groot. Reeds geruimen tijd hebben de eer sten ingezien, dat het principe, zooals wy allen het aanvankelijk gaarne stel den, door de toenemende verarming een geweldige deuk kreeg: de steun bedragen aan werkloozen, liefst volgens de reglementen der werkloozenkassen zijn van lieverlede in vele gevallen on toereikend geworden om de gezinnen behoorlijk te verzorgen. Tegen het eigenlijke principe in is bij steun van allerlei aard aanvaard: huurtoeslag, kolenbon, goedkoop vleesch en margarine, goedkoope of gratis groenten, een Kerstgave, kleeding en schoeisel. Echter, nu meer nadruk legd wordt op particuliere liefdadig heid komt het oude verzet weer boven. 'Wij herinneren slechts aan uitspra- als deze in de Haagsche raad: „Het officieele geschooi der particuliere lief dadigheid doet veel kwaad aan het waardigheidsgevoel der arbeiders klasse" of„Ga met de bedelnap rond". Wy ontkennen niet, dat er een kern van waarheid in deze beschouwing ligt. Had de abnormale depressie de kracht der werkloozenkassen niet gebroken, waren deze in staat geweest de werk- looze leden volgens wensch en ideaal door de crisis heen te helpen; dan zou den wij ons daarin hartelijk verheugen. Anderzijds echter kunnen we nimmer toegeven, dat de waardigheid van den werklooze meer zou lijden door de steun, welke hy van zijn „medebroe ders" ontvangt, hetzij rechtstreeks, hetzij via de diaconie, dan wanneer de overheid hem rechtstreeks of door de dienst van maatschappelijk hulpbetoon helpt. Broederlijke handreiking ver laagt niet, maar steunt; het is geen bedeeling in de oude, leelijke zin van het woord maar verzorging. En merkwaardig is wel, dat zy, die in dit opzicht beschermers van de waardigheid der arbeiders willen hee- ten, er heelemaal geen bezwaar tegen hebben, dat by schoolvoeding en klee ding de ouders geheel worden uitge schakeld en het kind zyn boterham er zyn schoeisel uit de handen van vreem den moet ontvangen. Doet zulks niet te kort aan de waardigheid der arbeiders, hetzy ze werken, dan wel werkloos zyn? Er valt nog op een merkwaardige tegenstelling in de houding der sociaal democraten te wijzen. Naar aanleiding van een raadsdebat over het adres van het N.V.V. stond in ons blad, dat over dit onderwerp de sociaal-democratie wel groote en onvruchtbare debatten kan voeren, maar dat de vruchtbare daad van anderen moet komen. Met gepaste bescheidenheid ant woordde de roode pers daarop: „Het is een vrijmoedige bewering; want schier nergens heeft de offer vaardigheid zoo vele vruchtbare daden voortgebracht als in onze beweging". Het spijt ons, maar van die zeldzame offervaardigheid, waaraan anderen niet tippen kunnen, hebben we nooit veel gemerkt. Natuurlijk, er werd wel eens wat moois gedaan; maar liefst schui ven de sociaal-democraten de hulpver leening op de overheidskas af. Dc breed-opgezette inzameling voor de „slachtoffers" van de Zeven Provinciën liep op weinig uit en de „offervaardig heid" om handteekeningen te plaatsen en te verzamelen op het petitionnement was waarlijk zeer grootmaar wanneer iedere handteekening had moeten be taald worden met zegtien koperen centen, dan betwijfelen we sterk of men de anderhalf millioen gehaald had voor het beroep op de beurs, neen, op de Regeering. Overigens, en dat is de andere zyde van deze zaak, is deze antipathie voor de particuliere liefdadigheid wel te ver klaren. Want ondanks de hooggeroem de offervaardigheid in eigen kring schynt men toch te vreezen, dat ze te weinig resultaten zal opleveren. Im mers, in dezelfde roode pers kon men eenige dagen geleden lezen: „Intusschen komen de uiteenzettin gen (over de nooden der werkloozen) meerendeels slechts tot de conclusie, dat de kerkelijke liefdadigheid hier een ernstige taak krijgt, ter aanvulling van de werkloozensteun. Men weet, dat ook in de Kamer erop is aangedrongen, de inkomsten uit particuliere liefdadig heid niet meer van de steun af te trek ken en dat de regeering welwillend hiertegenover staat. Wij zullen zeker niemand misgunnen, dat hij in zijn steeds stijgende nood geholpen wordt, hoe dan ook. Echter bestaat wel het gevaar van schijn-kerkelijkheid, tenein de het inkomen te vergrooten. Ook dreigt de toestand, dat kerkelijke werk Ioozen ruimer geholpen worden dan niet-kerkelijke, nadat ook al aan kerke- 1 ij ken beter onderwys gewaarborgd is dan het uitgeput openbaar onderwys HOOFDKANTOOR OPSLAGPLAATSEN OOSTZEEDIJK No. 288, R'DAM ZAGERIJ EN SCHAVERIJ NASSAUHAVEN BOEREGAT verschaffen kan. Onnationale bevoor rechting in plaats van nationale een heid. Verhooging van de werkloozensteun is het eenig goede. Maar dit eischt be- lastingverhooging Daar zit veel in, waar wel 'n woordje over te zeggen valt; we wyzen in ver band met wat we schreven slechts op de vrees, dat „kerkelijke werkloozen" beter zullen geholpen worden dan an deren. Vindt men in de kerken dan toch meer beoefening der offervaardig heid dan daar buiten? Er zijn enkele rijken en hopelijk vele edelen (naar den geest, wel te ver staan), maar er zit naar verhouding zeker niet meer geld in de kerk dan daar buiten. En toch zouden de „kerkelijke werk loozen" er beter aan toe zijn dan de anderen. Zou de Christelijke barm hartigheid misschien deze gezegende vruchten afwerpen? H.M. de Koningin en het Crisis-Comité Een belangrijke gilt Naar wij vernemen is door H. M. de Koningin een bedrag van 50.000,— geschonken aan het Nationaal Crisis- Comité, welk bedrag echter op spe ciaal verlangen van TI. M. de Konin gin uitsluitend zal mogen worden be steed aan kleeding en dekking. De beschadigde „Ekster" Vier monteurs naar Kopenhagen Naar wij vernemen heeft de „Ekster'1 bij zijn mislukte landing te Kopenhagen meer schade opgeloopen dan men uit de eerste berichten zou vermoeden. Vooral de hei-stel ling van de midden-motor is een omvang rijk karwei. Vier werktuigkundigen, die gisteren naar Kopenhagen zijn vertrokken, r men de schade thans op en gaan na 0/ rij zelf de noodige herstellingen kunnen aanbrengen, dan weL of dit door een Deen «clie firma zal moeten geschieden. Men heeft besloten het vliegtuig niet te demonteeren, doch het in Denemarken te laten, tot het geheel gerepareerd zal zijn De bemanning komt per andere gelegenheid naar Nederland terug. Officieele Berichten ONDERSCHEIDING SCHEEPVAARTINSPECTIE ngans van L Maart 1935 is aan den ad- ispectcur voor de Scheepvaart tc Gro- LANDMACHT Bü Kon. besluit is een eervol ontslag: uit den nil. dienst verleend aan de ree. 3e luit's J. Boo- raard van het 18e reg;.' inf. en M. P. H. Harm- is de luit. ter zee der 3e ltl. marinereserve I. Walpoott den 2en Jan. 1935 creplaatst aar rd van H. Ms wachtschip te Vlissingen; ztje volgende plaatsingen der le kl. J Ter- du yn te Willemsoord; met 8 Dec. a s. de lo luit der mariniers H* Lieftinck ter beschikking ge steld; met 22 Dec. a.s. de luit. ter zee der 2e kl P. Schotel aan boord van H. Ma Z 1. DE REGEERING ANTWOORDT ARNHEM De regeering zegt dat er geen „groote verwarring en on zekerheid" bestaat Als men toch bezwaar vreest, kan men de nieuwe schrijf wijze volgen Eenige tijd geleden deelden wij mede, dat B. en W. van Arnhem zich tot de regee ring hadden gewend om uitsluitsel over de vraag of men nu al of niet tot invoering van de gewijzigde spelling moest overgaan Thans zijn wij in staat de volledige tekst van het antwoord te publiceeren. Men zal opmerken, dat B. en W. van Am hem zich niet tot de Minister van Onder wijs hebben gewend, maar tot de R e g e e- ring. Er zijn menschen geweest, die be weerden, dat er een tegenstelling was in de Ministerraad: dc heer Marchant zette z'n spellingvereenvoudiging door, eigenlijk te gen de zin van de Ministerraad in. Uit het antwoord aan Arnhem, dat van de regeering afkomstig is, blijkt wel, dat van deze tegenstelling geen sprake is. Het leven gaat z'u gang, zoo denkt men, en na verloop van tijd geschiedt de over gang zonder groote schokken. Zooals de practijk nu reeds uitwijst. In Arnhem waren ook reeds verschillen de hoofden van openbare scholen tot invoe ring der nieuwe spelling overgegaan, maar B. en W. gaan ze wat remmen. Daarvoor zie men de rubriek Schoolnieuws. De brief van de Regeering luidt aldus: De regeering meent te mogen aan nemen, dat uit de maatregelen, welke zij heeft genomen, duidelijk is gewor den, dat zij de invoering van de nieuwe schrijfwijze wenscht voor het gehcclo onderwijs. Zij meent op de medewer king van de gemeentebesturen te mo gen rekenen om die invoering zoo spoe dig mogelijk te doen slagen. Uit de rap porten van de inspecties blijkt, dat reeds thans in de overgrootc meerder heid van de gemeenten, zoowel bij het openbaar als het bijzonder onderwijs, lager, middelbaar en voorbereidend hoo- ger, de invoering een feit is. Waar dit nog niet zoo mocht zijn, hebben de col leges van Burgemeester en Wethouders het in de hand, voor 't openbare onder wijs de invoering voor te schrijven voor alle klassen. Daarmede zullen de moeilijkheden, die uw college vreest van verschil in regeling tusschen ver schillende gemeenten, zijn opgelost. De regeering acht het vooralsnog niet noo- dig, de niet medewerkende gemeente besturen door een wetgevenden maat regel tc dwingen. Zij zullen binnen kor ten tijd inzien, dat die onthouding slechts tot schade kan zijn voor de leer lingen. De regeenng is ervanfcvertuigd, dat de invoering bij het onderwijs vanzelf zal lei den tot de invoering bij de overige takken van dienst, zooals het doorwerken van de schrijfwijze van De Vries en Tc Winkel bij het onderwijs in 18S3 heeft geleid tot de invoering bij den geheelen dienst. Dat bij een wijziging in de schrijfwijze gedurende een tijd van overgang de oude en de nieu we schrijfwijze in verschillende takken van dienst naast elkander voortbestaan, is on vermijdelijk. De regeering heeft dezen overgangstijd zooveel mogelijk willen bekorten. Voor de schrijfwijze van De Vries en Te Winkel is de duur achttien jaren geweest. Tien jaren na het in gebruik komen van die schrijl- wijze was men bij het onderwijs nog niet zoover als thans na twee maanden. De termijn om tot eenheid te komen zal thans evenredig worden verkort. Elke po ging om de nieuwe schrijfwijze tegen te houden zal dien termijn slechts kunnen verlengen, en daarmede de onzekerheid, waarover uw college zich beklaagt. De gemeentebesturen, die bezwaar vree zen van de handhaving van de oude schrijf wijze voor hun dienst, kunnen dit bezwaar wegnemen door de nieuwe te volgen. Voornaamste Nieuws. Vandaar] had door H.K.II. Prinses Juliaxia dc onthulling plaats van het monument Grenadiers en Jagers, hetwelk door de reserve- en oud-reserve-officicren der regimenten Grenadiers en Jagers is aangeboden aan deze regimenten, ter nagedachtenis van dc bij dr gevechten te Brussel in 1830 en tijdens de Tiendaagsche Veldtocht in 1831 gesneuvelde Grenadiers en Jagers. Foto van het monument in het kamp te Waalsdorp. Dit Nummer bestaat uit VIER bladen waarbij inbegrepen het Zondagsblad let antwoord van de Regcering aan B. i Arnhem over bet al of niet volgen ccnvoudigde spelling. L Het Hongaarsch-Jocgo Slavisch conflict tc Genèvc in behandeling. De uitwijzing van Hongaren uit Joego Slavic. Het conflict bij dc Lijm- en Gelatinefabrick te Delft is voorkomen. Dc Nederlandschc Handel Maatschappij heeft aan aandeelhouders ingrijpende reorganisatievoor stellen gedaan. Het aaDdcelenkapitaal wordt met 75 pet afgeschreven, dj. van 80 millioen tot De Tweede Kamer heeft dc Behandeling van dc Bcgrooting van Sociale Zaken voortgezet. Dc voorbereidingen over dc vlucht van dc „Snip" naar West-Indië. Dc regeering moet bet voornemen hebben over te gaan tot voorloopige pcnsionecring van onder wijzers, die dc leeftijd van. 60 jaar hebben bereikt. Het Julianakanaal wordt nog deze maand ge- Verschenen is het rapport der drie landbouw organisaties en dc Algemeene Zuivelbond over het menggebod der margarine. Het Zondagsblad van heden bevat om.: Meditatie. „Brandend braamboscb" vers van H. A. Goedhart; met een Aanteekeninq van P. v. R. „Nieuwe Kinderboeken" door P. J. Risseeuw „De Mikroskoop kort verhaal. Van bonte dingen. ..Een heilzame uitvinding voor lijders aan aderspatten" door G. K. A. Ncnhebel. „Een volk gaaf onder". De lijdensweg der Armeensche christenen- Door G. Klijn. Dagboek van Pit. ..En ook heb Ik gehoorddoor A. J. M. Jeugdrubriek. Kleuterkrantjc. Mocht uw college daartoe niet willen overgaan, dan zullen niettemin de bezwa ren evenmin onoverkomelijk blijken als zij dit zijn geweest bij het toepassen van dc schrijfwijze De Vries en Tc Winkel in het ondenvijs tusschen 1S65 en 1883. De ervaring heeft reeds geleerd, dat do invoering bij het onderwijs geenszins tót verhooging van kosten behoeft aanleiding te geven. Dc voorhanden leermiddelen kun nen zonder bezwaar worden opgebruikt. De regeering kan uw collego mededeeleu, aat „de groalc verwarring en onzekerheid", die het meent waar te nemen, niet bestaan en zij is overtuigd, dat zij, voor zoover zij nog mochten bestaan, door medewerking van de gemeentebesturen weldra zullen hebben opgehouden te bestaan. Van de regeering zijn verder-geen an de ra maatregelen te verwachten dan dat zij de opneming van de nieuwe schrijfwijze zal bevorderen in het leerplan, bij Koninklijk besluit vastgesteld, voor het middelbaar en vooi'béi*eidend hooger onderwijs. Zij doet dit, omdat in enkele gemeenten dc mede werking, waarop de regeering had meenen te mogen rekenen, is achterwege gebleven. De bouw der nieuwe Douglas- vliegtuigen Waarom deze order naar 't buitenland ging In een interview heeft de heer A. P 1 e s- m a n, directeur van de K.L.M., dezer dagen verklaard, dat de Ned. Vliegtuigindustrie door onvoldoende spoed te betrachten, de belangrijke werkgelegenheid, die door den houw van veertien verkeersvliegtuigen wordt geschapen, aan Nederland heeft doen ontgaan. De heer Ir B. Stephan, adjunct-direc teur van de N.V. Ned. Vliegtuigfabrieken Fokker, verklaarde, dat de K.L.M. veertien nieuwe Douglas-machines wenschte. Circa r maanden geleden maakte de Nederl. Vliegtuigfabriek ccn aanbieding, welke erop was gebaseerd, dat deze machines grooten- deels in Nederland gebouwd zouden wor den. Indien er toenmaals op die aan bieding was ingegaan, zou er voldoende tijd zijn geweest vow het opzetten der fa bricage in Nederland. Voor dp K.L.M. was die aanbieding een teleurstelling, omdat zoowel tengevolge van het feit, dat de machines hier te lande in kleinere serie dan in Amerika zouden wor den gebouwd, als tengevolge van den in- lood der gedeprecieerde Amcrikaansche aluta, de bouw in Nederland duurder zou zijn. Ieder zal het, aldus dc heer Stephan, In de K.L.M. prijzen, dat zij tracht haar aan schaffing goedkoop tc doen, doch van haar mag ook worden verwacht, dat zij onder .Ie thans geldende omstandigheden een open oog heeft voor het belang eener Nederland- sche Vliegtuignijverheid. Thans moeten de vliegtuigen in het bui tenland worden gehouwd. Dit is des te meer te betreuren, zoo besloot dc heer Stephan, omdat dc roem der I\.L,M. mede berust op de prestaties en den offerzin van de Ned. Vliegtuigindustrie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 1