JlmtMir £riitsri)r (Hmraat w Dagelijks verschijne nd Nieuwsblad voor L eiden sn Omstreken BINNENLAND. MEDDENS&ZOON 'n SMOKING COSTUME Een keurig ST. NICOLAAS MITCHAM LAVENÖELWATEF abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijkscbe zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/a cL iet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 5339 Bureau: Breesti-iat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 VRIJDAG 30 NOVEMBER 1934 15e Jaargang abbErtenlirprijjen: Van I tot 5 regels 1.17'/i Elke regel meerƒ.0.22'. Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17'/: Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau -wordt berekend 0.10 ie zich heden abonneert als kwartaallezer op ons blad ontvangt de tot 1 Januari a.s. verschijnende nummers gratis, alsmede de rijkverzorgde Kerstbijiage. Aanbrengers ontvangen weer keurige premie's Abonné's op te geven aan DE ADMINISTRATIE *s* NU NIET Op de begrooting van Binnenlandschc Zaken was een post ad f 12.000.opgeno men, ten einde daarmede de Commissaris sen der Koningin tegemoet te komen in de kosten van het bewonen hunner ambts woningen. Bij amendement van Mr. Teu- lings, aangenomen met 53 tegen 7 stemmen, is deze post van de begrooting afgevoerd. Aanvankelijk waren we na deze beslis sing geneigd een artikeltje te schrijven onder het hoofd: een stap in de goede rich ting. Maar het feit en de stemverhouding spraken voldoende en men moet in de be spreking van zulke dingen ook matigheid betrachten; anders zou men de Indruk yestigen, dat er niets belangrijker is. Nu echter Sch. (waarschijnlijk Mr. J. J. Schokking) in het Chr. Hist. Week blad een artikel schrijft over het „uiterst bedenkelijk kai'akter" van deze beslissing, mogen wij daar een andere opvatting tegen over stellen. De gedachtengang van den schrijver is bekend: een Commissaris der Koningin beeft slechts f 9000.— salaris, „waarvan zij in de rang, die zij beklecden, en in de po sitie, welke zij met waal'de en waardigheid dienen te vervullen, in de verste verte niet kunnen rondkomen. De hun toegekende bezoldiging komt dus in de practijk neer op een vergoeding van een deel der kosten, die indirect voortvloeien uit het ambt, het welk zij waarnemen". Tegen die beschouwing hebben wij niets ïn te brengen. Zelfs merken we slechts in 't voorbijgaan op, dat er ook emolumenten aan dit ambt verbonden zijn en dat in vele of weinig gevallen cumulatie van inkom sten uit de overheidskas voorkomt; b.v. pensioen als minister. Dit alles interesseert ons op dit oogenblik niet; ook niet het algemeene verschijnsel, dat verschillende fortuinen gedecimeerd zijn en wat de schrijver verder aanvoert. Het voornaamste voor ons is, dat hij één [vraag- totaal negeert, n.l. deze, of het ge- wenscht is onder de tegenwoordige omstandigheden met zulke voorstellen te komen? Die vraag is thans voor ons be- slissend. De Regeering zegt: voor de mobilisatie invaliden; voor oud-gepensioneerden en dergelijke belangen kan ik tot mijn spijt thans geen f 20.000.— missen; maar op het zelfde oogenblik stelt zij voor: f 20.000.om de woning van een nieuwen commissaris luxueuser in te richten; f 12.000.om de commissarissen „vuur en licht" te vergoe den: f 3000.— hier en f 2000.— daar om de groote verantwoordelijkheid van hoogge plaatste ambtenaren extra te beloonen; enz. .Steekt daar iets onbillijks in op zich zelf? !We zouden het niet gaarne beweren. Maar we dachten, dat we in abnormale tijden leefden; dat er offers gevraagd worden van iedereen; dat we zeer dankbaar zijn voor de moed der Regeering om twee millioen beschikbaar te stellen voor de werkloozen, maar dat ondanks dit er gebrek geleden zal worden; en onder zulke omstandigheden steekt men de duizenden, die het z\ hebben en met zorg en zuchten de belasting opbrengen, de oogen uit door opvallende salarisverhoogingcn. Er is in de Tweede Kamer thans iets legen gedaan; eerst door Mr. Teulings, 'daarna door den heer Smeenk. Er had meer kunnen en moeten gebeuren. R ten, om ons volk te deen berusten; kun nen, omdat er regeenngscoramissarissen (een categorie, waarover de Minister sprak) zijn, die de moeilijke functie aanvaardden met de verklaring: ik werk niet voor loon, maar ik dien de regeering en mijn volk. Wij gelooven niet, dat dezen de slecht- Sten zijn. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND Prov. Staiten van Noord-Holland hebben 'de provinciale begrooting voor 1935 en de begrootingen der bedrijven z. h. s. goedge keurd. Eveneens goedgekeurd werd de voor dracht, om op de salarissen van de leden van God. Staten een pensioenverbaal van 10 toe t9 passen. NAAR EEN GEMENGD ZENDERBEDR1JF De Rijkszender te Kootwijk wordt aanzienlijk versterkt De omroeporganisaties aan vaarden de voorgestelde oplossing Huizer*zender wordt gesloten Gistermiddag is in het gebouw van het hoofdbestuur der posterijen, tele grafie en telefonie ouder voorzitter schap van Mr. J. A. de Wilde, Mi nister van Binnenlandsche Zaken, een bijeenkomst gehouden van de vier groote omroepvereenigingen, in het bijzijn van den directeur-generaal der P. T. T. en de commissie voor hetzen- dervraagstuk. Het doel van deze sa menkomst was te onderzoeken, of de voorstellen, vervat in het rapport van dé zendereómmissie, hetwelk èenigên tijd geleden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken is aangeboden, de instemming van de besturen der vier groote omroepvereenigingen ,heb- De vertegenwoordigers dezer omroepveree nigingen hadden in de commissie voor het zendervraagstuk door onderteekening van 't verslag reeds blijk gegeven zich met die voorstellen te kunnen vereenigen. Uit de ge voerde besprekingen is, zooals trouwens venvacht mocht worden, komen vast te staan, dat ook de omroeporganisatie: voorgestelde oplossing van het zendervraag stuk aannemelijk achten. De hoofdlijnen van het verslag, ten aan zien waarvan onder de belanghebbenden volledige eenstemmigheid werd bereikt, zijn i het kort: Er zal komen een gemengd zendbedrijf, waarin Staat en omroepvereenigingen parti- cipeeren, doch waarin aan den Staat over wegende zeggenschap zal worden toegekend. Dit gemengde bedrijf, dat in den vorm in een N.V. tot stand zal komen, zal met uitsluiting van ieder ander belast zijn met den aanleg- en de exploitatie van de zend- inrichtingen voor den Nederlandschen ra dio-omroep. In deze vennootschap zullen de Staat en de algemeene omroeporganisaties de eenige aandeelhouders zijn. Het bestuur van het zenderbedrijf zal be rusten bij een Raad van Beheer, waarin naast vertegenwoordigers der algemeene omroeporganisaties vertegenwoordigers van den Staat (P. T. T. en Radioraad) zullen zitting hebben. Op belangrijke Lesluiten van dit beheers orgaan zal van overheidswege, hetzij in den vorm van een goedkei ringsrecht van den Minister, hetzij in deti vorm van een vernie tigingsrecht door de Kroon, toezicht wor den uitgeoefend. Verder zijn nog verschillende bevoegdhe den voorbehouden voor de algemeene ver gadering van aandeelhouders, welke ten minste éénmaal per jaar gehouden wordt en waarin de aandeelhouders door andere personen, dan die, welke in den Raad van Beheer zitting hebben, zullen worden ver tegenwoordigd. Gedurende- den tijd, welke gemoeid zal zijn met den aanleg van de defi nitieve zendapparatuur, zal, voor zoo ver het de uitzendingen over de lange golf betreft, gebruik gemaakt worden van den Rijkszender te Kootwijk, welke voor dit doel aanzien lijk versterkt zal worden; de zender te Huizen zal gesloten worden. Voor zooveel betreft de uitzendingen over de korte golf onderzoekt de zendercommis sie nog de mogelijkheid om ook ten aan zien van deze uitzendingen den overgangs toestand to overbruggen. DE BEMANNING VAN DE PANDERJAGER In Den Haag aangekomen Het publiek verdringt zich Gisteren is de bemanning van den veron gelukten „Panderjager"" met de Genua»- express te Den Haag aangekomen. Een groote menigte van belangstellenden was samengestroomd voor het Staatsspoorsta tion, zoodat de politie de straat ten deele moest afzetten. Behalve de familieléden van de bemanning waren op het perron aanwe zig de leden van het LondenMelbourne syndicaat en vele autoriteiten op luchtvaart gebied, o.w. vertegenwoordigers van de Kon. Ned. Ver. van de Luchtvaart en van de K.L.M. Precies dp het vastgestelde uur stoomde de trein onder den kap en weldra had men het lachende gezicht van Geysendorffer en daarnaast Asjes en Pronk voor een der cou péramen ontdekt. Een luid hoera steeg op. Eenige oógenblikken later verlieten zij den trein en het was een ontroerend oogenblik toen Geysendorffer als eerste door zijn be jaarde vader en moeder omhelsd werd Daarna volgde natuurlijk tallooze begroe tingen van allerlei zijden. Van de K.L.M. werden drie groote kransen overhandigd en de bemanning om de schouders gehan gen. In triumf ging de stoet het perron af en buiten werden zij door een groote me nigte op allerhartelijkste wijze verwelkomd en toegejuicht, terwijl men het Wilhelmus aanhief. In auto's reden de vliegers, omstuwd door veel publiek, naar Hotel des Indes, waar in. de hall zich eenige honderden personen ver zameld hadden om de bemanning een wel kom toe te roepen. Prof. L A. vanRoycn voerde het woord namens het syndicaat Londen—Melbourne race. Hij zeide, dat allen natuurlijk diep ge schokt waren toen het bericht van de ramp in Allahabad in Nederland bekend werd, doch dat men er dadelijk overheen was, toen de berichten binnenkwamen dat de be manning ongedeerd was gebleven Het deed spr. opreoht leed dat het Geysendorffer en zijn vrienden niet was gegeven nieuwe lau weren voor de Nederlandsche luchtvaart te oogsten, doch hij hoopte, dat aller mede- leven voor hen een troost zal zijn. Naast de vreugd over het succes van dé Uiver is ook een groote blijdschap, zoo besloot Prof. van Royen, dat wij u' weer ongedeerd in onsmid den mogen terugzien. De heer v. Balkom sloot zich namens dé verkeersvliegers der K L. M. bij de har telijke Woorden van welkom van Prof. van Royen aan. Aan een vertegenwoordiger van de N. R. Ct. die in den trein een gesprek met de „Pand er jager"-bemanning had, vertelde lui tenant Asj es omtrent het critieke moment nog het volgende: We zijn geen van drieën het hoofd kwijt geraakt. Pronk stond op het oogenblik van de klap voor het kleine deurtje, greep de kruk en wilde het openen, maai' het was geheel ontzet en zat klem. Ik kwam in de cocpit bij hem, probeerde het mèt hem ver geefs! Toen trachtte Pronk het noodluik te foi'ceeren; Geysendorffer, dieintusschen ook in een onderdeel van een seconde in den cockpit n as gekomen greep de kruk het deurtje, en plotseling, terwijl Pronk met alle kraoht tegen het luik trapte, sprong het deurtje open. Ik gaf Geysendorffer een geweldigen duw, smeet hem letterlijk naar huiten en in zijn val sleepte hij Pronk me de. Zij kwamen op den vleugel' terecht en vielen eraf. Die was nog vrij van vlammen omdat deze door den loeienden motor weg werden geblazen, maar beiden kwamen on der den vleugel in de vlammen terecht, die hier juist door den motor werden aangebla zen. Gelijk ge weet, hebben zij licjite brand wonden, opgeloopen. Pronk nog de ergste. De cockpit, zoo ging hij verder, was ook al aangetast door het. vuur; ik liep over den vleugel en wist zonder brandwonden te ont snappen. Het eerste wat wij deden was: el kander omhelzen zóó ontkomen aan een af schuwelijken dood. Het is wel het grootste wonder geweest, de laatste jaren in de avia tiek gebeurd. Ik kwam, zoo vertelde Asjes eenvoudig weg verder, spoedig tot mijn positieven, toen het tot mij doordrong, dat er zioh ver moedelijk nog menschen in den auto moes ten bevinden, die op een afstand van 130 M van ons lag te branden. Ik holde er heen en daar vond ik» bekneld, bijna geheel be wusteloos, een Britsch-Indiër den man, dié het „floodlight" had bedeind, in een bran dende wrakhoop. Het is mij mogen geluk ken, den ongelukkige eruit te halen, waar- het „floodlight" had bediend, in een bran- wonden heb opgeloopen. die nu gelukkjg geheel genezen zijn. De Indiër was deerlijk verbrand, vooral aan de beenen, maar later is gebleken, dat het meeviel; hij zal er het leven afbrengen en dit is voor mij wel een heel groote voldoening. „Uiver"-bemanning te Parijs Toepraak van den Ned. gezant. Gistel-middag is de „Uiver"-bemanning te Parijs op hartelijke wijze gehuldigd. In de Nederlandsche ambassade werd den gasten een thee aangeboden door den Ne derlandschen gezant te Parijs, Jhr. Dr. J. Loudon. Deze hield een korte rede, waarin hij op kernachtige wijze de verdiensten der aviateurs deed uitkomen. Heden zal de Uiverbemanning een bezoek brengen aan het graf van den Onbekenden Soldaat, waarop zij een krans zullen leggen Het Kamerlid Chr. v. d. Heuvel Verhuist naar Den Haag De heer C h r. d. Heuvel, van de Tweede Kamer en tv voorz. van den Chr. Boeren- en Tuindersbond gaat begin van 't volgend jaar zich e Den Haag ves tigen. Zooals men zal weten is de heer v. d. Heuvel ook lid van den ge meenteraad Heemstede. Opvol partij aldaar is de De Cortes heeft thans definitief haar goed keuring aan het handelsverdrag tusschea Spanje en Nederland gehecht, huwelijk gisteren met VEREENIGING VOOR ACTIEVE HANDELSPOLITIEK Jaarvergadering te Den Haag Prof. Kaag spreekt over Neder lands handelspolitieke maat regelen in de practijk De Vereeniging voor Actieve Handelspoli tiek hield gister in Den Haag haar jaarver gadering, Waarin Prof. H. A. Kaag, hoog leeraar aan de R.K. Hoogeschool te Tilburg het onderwerp „Nederlands handelspolitieke maatregelen in dë practijk" inleidde. De voorzitter prof. mr. P. A. Diepen- orst, opende de bijeenkomst met. woor den van welkom. Prof. Kaag constateerde, dat tot het einde 1933 onze handelspolitiek in de crisis jaren is beheerscht door de crisisinvoenvet 1931 Allen die de contingenteeringsmaatre- gelen hebben on dervonden of met aandacht gevolgd, zullen moeten er kennen, dat de Nederlandsche in dustrie zich op voortreffelijke wijze heeft aan gepast De contingen teering heeft er toe geleid, dat tal van artikelen thans in Neder land worden ver vaardigd waar voor men eerst op het buitenland was aangewezen; voorts heeft de contingenteering de werkgelegenheid hier te lande in belangrijke mate verhoogd en de energie in vele opzichten aangewakkerd, in plaats van, zooals wel gevreesd werd, in slaap gesust. Dat de prijzen gestegen zouden zijn door de contingenteering is een in haar alge meenheid onjuiste bewering; in diverse ge vallen is zelfs een prijsdaling als gevolg van contingenteering te constateeren grooter dan die der gemiddelde indexcijfers. In elk geval heeft de contingenteering de aanpassing aan de prijsverschillen verge makkelijkt. Wellicht zou dit nog meer zijn geslaagd indien Nederland het voorbeeld van Engeland had gévolgd, doch dit vraagstuk wil spr. hier laten rusten. De mate van prijsbe'tnvloeding hangt af van verschillende omstandigheden. Men meent wel, dat waardecontingenten prijs- dalend en hoeveelheidscontingenten prijs- stijgend werken, doch ook hier is het effect in de practijk niet zoo sprekend. Spr. acht als algemeene grens een hoeveelheidscon- tingent wenschelijk, doch voor de uitgifte van consenten een waardemaatstaf daar- Naarmate de groep grooter is, kan de con tingenteering gemakkelijker worden toe gepast. Een nadeel van de contingenteering is de verstarring. Vast staat evenwel, dat bij de onderhan delingen met verschillende landen resulta ten zijn verkregen, die-ronder de contingen- teeringsmaatregelen niet verkregen' zouden zijn. Men moet intusschen de cönsekwentie aan vaarden, dat de meeste landen bewust stre ven naar protectie; reciprociteit staat niet meer voorop.Merkwaardig is het, dat hier te lande thans een beroep wordt gedaan op de protectipnisten. Komende tot de wet inzake instelling, ver hooging, verlaging of afschaffing van invoer rechten betoogde spr; dat tarieven in wezen onschuldiger zijn dan contingenteering. Ver starringsverschijnselen en administratieve rompslomp doen zich bij de tarieven nauwe lijks voor, terwijl de stabiliteit er grooter is dan bij contingenteering. Specifieke rechten zijn volgens spreker beter dan Waarderechten. In het tarief en in de contingenteering beide ziet spr. echter middelen om den in voer te beperken. Zooals dr. Colijn heeft gezegd in zijn rede: „St, Vitusdans", moeten wij thans als eerste taak vechten voor het naakte bestaan. Onze maatregelen, hetzij tarieven dan wel contingenteeringen, moeten daarom op dat doel in de eerste plaats zijn gericht. Op de rede volgde gedachtenwisseling. Discussie De heer Raaymakers (Rotterdam) In formeerde naar de wenschelijkheid van nationale ordening. De heer Dusseldorp (Den Haag) meende aan de voordeelen van invoerrech ten te moeten toevoegen het voordeel voor de schatkist. Een deel van de invoerrechten wordt door het buitenland betaald. Het merkwaardige is, dat de vrijhandels-landen als Engeland en Nederland een duurder le vensstandaard hebben dan vele protectie- landen. Wij dienen de tarieven te brengen op het peil van het buitenland. De heer Har togs (Rotterdam) gaf te kennen, dat het invoerrecht minstens 30 pet. diende te zijn. Dr." L. G. Kortenho rst (Den H achtte het nuttig, dat voor Nederland 1 het belang van den export niet uit het oog wordt verloren. Vele takken 'van industrie hebben van Nederland uit zich verder ont wikkeld. Spr. is nog altijd vrijhandelaar. Wij zouden de contingenteering vooral moeten toepassen op artikelen, welke wij zelf niet fabriceeren, maar welke het bui tenland hier graag wil invoeren. De export dient vergroot. Bij de samenwerking van in ternationale concerns dient Nederland tc zorgen een ruime plaats te verkrijgen. De heer Duyvis (Amsterdam) wees er op, dat Nederland als 't ware een duurte- eiland is, dat echter door zijn kapitaal i de gelegenheid is betrekkelijk goedkoop in te koópen. Van deze omstandigheid dient bij de handelspolitiek partij te worden getrok ken. Prof. Kaag, de sprekers beantwoordend, zeide, dat wij er rekening mee moeten hou den, geen groot" offers te moeten brengen om onzen export te herwinnen. Eerder dient onze politiek te zijn gericht op de structureele verandering. De vraag hoe hoog het invoerrecht moet zijn, kan slechts wor den beantwoord naar omstandigheden, zich bij elk artikel of elke groep van artikelen voordoende. Spr. is geen autarkist, doch om een zekere export te verkrijgen moeten we een groot offer brengen op de binnenland sche markt. De belastingvlucht naar de randgemeenten Maatregelen gevraagd tegen ambtenaren, die buiten hun standplaats wonen. Het gemeentebestuur van 's-Hertogen- bosch heeft aan den Minister van Binnen landsche Zaken een adres gericht, inz. de belastingvlucht uit de groote steden naai de randgemeenten, welke daardoor in steeds gunstiger omstandigheden zijn gekomen. Middelen onr die „belastingvlucht" tegen te gaan, bezit de centrumgemeente niet, terwijl na de afschaffing der forensenbelas- ling de centrumgemeente ook geen enkele compensatie meer bezit voor het belasting- verlies, hetwelk zij lijdt door het vertrek van vele personen, die dagelijks van alle lusten dier gemeente, waar zij ook hun werkzaamheden verrichten, profiteeren. Naar onze meening, aldus adressanten, moet ernstig worden overwogen of hierin niet op de een of andere wijze ware tege moet te komen door maatregelen te nemen om deze schrijnende onbillijkheid weg te ne men of te verminderen. In de eerste plaats zou naar onze mee ning de standplaatsaftrek voor de Rijksamb tenaren, die hun woonplaats vestigen in een gemeente ingedeeld in een lagere klasse dan de standplaats, dienen te worden ge wijzigd in een woonplaatsa trek Toepassing van dezen aftrek van respectievelijk 4 pet. en S pet. zoodra de woonplaats van die amb tenaren behoort tot de 2de of 3de klasse van het Rijksbezoldigingsbesluit zou vele ambtenaren reeds voldoende motief zijn om in de standplaats tc blijven wonen. De aldus geregelde aftrek is bovendien vol komen billijk te achten, aangezien de be hoeften dezer ambtenaarsgézinnen kunnen geacht worden gelijk te zijn aan die der Voornaamste Nieuws. Dit Nummer bestaat uit VIER bladen Bk. I De vier omroeporgaisatics hebben gister met minister de Wilde vergaderd ter bespreking van de voorstellen vervat hl het rapport van de zender commissie. Gister heeft de Vereen, voor Actieve Handels politiek <e Den Haag de jaarvergadering gehouden, waar Prof. Kaag gesproken heeft over Nederlands Handelspolitieke maatregelen in de practijk. K.L.M. voert onderhandelingen over de Het Gemeentebestuur van Den Bosch heeft aan minister van Binnenlandsche Zaken een adres gericht over de belastingvlucht uit de groote steden- Naar een debacle in Bolivia. Ernstige spoorwegongelukken in Italië. Blz. 5 De wandeling door Barcelona (Brieven uit Catalonië. VII). Blz. 9 De Tweede Kamer heeft gister de Drfcnsiebe- grooting verder besproken. Minister Deckers heeft de sprekers beantwoord. In dc avondvergadering is de begrooting van Koloniën aan dc orde ge komen. Blz. 10 Reorganisatie van het bankwezen. Sir Henry Deterding te Berlijn? Financieel Weck UITSLUITEND gedurende DECEMBER '34 offreeren NAAR MAAT VOOR f 65.- Hoogstr. 356 ROTTERDAM Hofweg 11 DEN HAAG POTTER MOORE's Ongeëvenaard sinds 1749 Verkrijgbaar in diverse maten Imp.: C.F.G. Bierkade 10, Den Haag ambtenaren, standplaats hebbend in die oonplaats. Tenslotte zou deze maatregel een niet on- beteekenendc hesparing voor de Rijkskas kunnen brengen, aangezien deze woon- plaatsaftrek voor de Rijksambtenaren, wel ke thans als standplaats 's-Hertogenboscn (lste klasse) hebben en in een gemeente 'ngedeeld in de 3de klasse wonen, zeker on geveer f 40.000 (8 pet. van f 500.000) per jaar zou bedragen. In de tweede plaats lijkt het ons mogelijk, dat in de woongemeente van de ambtenaren, die als woonplaats een andere gemeente hebben dan hun standplaats, een belasting (personeele belasting met opcenten, opcen ten gemeentefondsbelasting en opcenten' vermogensbelasting) wordt geheven gelijk aan die. welke zij in hun standplaats ver schuldigd zouden zijn, indien deze belas tingen alclaar hooger zijn dan in hun woon plaats. Van de opbrengst dezer belasting zou dan aan de woongemeente moeten worden uit gekeerd het deel het- -elk bij normale hef fing aan die gemeente zou toekomen, ter ijl het restant zou behooren te worden uit gekeerd aan dc gemeente waar de ambte naar zijn standplaats heeft. Hierdoor zou in ieder geval het motief van lagere belastin- vervalleii voor d ambtenaren, die bui ten hun standplaats wensehen te gaan wo- terwijl hiervan ook de woongemeente geen nadeel ondervindt. Veertien nieuwe K.L.M.- machines Van het Douglas-type Naar uit Parijs wordt gemeld, zal de K.L.M •eertien nieuwe Douglasvliegtuigen bestel len, welke bestemd zijn voor den dienst op Ned. Indië. Naar aanleiding van bovenstaand bericht heeft het persbureau „Vaz Dias" zich tot de K.L.M. gewend. Deze bevestigde dat de on derhandelingen betreffende den aankoop veertien Douglas-vliegtuigen in een ver gevorderd stadium zijn. Do definitieve opdracht is echter nog niet gegeven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 1