Hier is de uitslag van onze Japonnen-Prijsvraag En nu: de Uitslag! KLEINPRIJS; GULDENMIDDEN; BESTKEUR. Hier is onze groote, nieuwe Japonnen-Prijsvraag Mei twee prijzen van elk f 500.- Daarom thans een nieuwe groote C A Japonnen Prijsvraag!! De belangstelling, welke de Vrouwen en Meisjes van Nederland voor onze Japonnen-Prijsvraag aan den dag hebben gelegd, was'in één woord overweldigend! Reeds den eersten ochtend na de aankondiging ervan in de Avondbladen ritselden de briefkaarten van vlug-besloten Inzendsters als een malsche vóór- jaars-bui neer op de schrijftafels der verheugde Jury-leden, die vervolgens met elke nieuwe postbestelling telkens méér laden voor het bergen van den buit moesten ontruimen, 't Zou wel spoedig luwen, werd gemeend, de opgave was immers lang niet gemakkelijk, maar de bui hield aan, om allengs over te gaan in een stroomenden regen en de drie laatste dagen ontlastte zich een stort vloed van inzendingen over de alreeds onthutste en ten slotte volkomen versla gen beoordeelaars! In zakken en manden werden de Inzendingen bij duizenden en duizenden aan ons Hoofdkantoor bezorgd! Slechts briefkaarten met drie namen hadden wij ver zocht, doch ter begeleiding daarvan ontvingen wij brieven van vier en meer bladzijden, gedichten van tientallen regels, ja, één van niet minder dan 25 cou pletten, teekeningen en schilderingen, waarin ons voorbeelden van prijskaartjes en advertenties aan de hand werden gedaan, kunstige knip-werken, welke waard zijn ingelijst te worden, enz. enz. enz. Zoo heeft deze Japonnen-Prijsvraag ons een groote verheugenis geschonken, omdat wij er wel heel duidelijk uit geleerd hebben, hoe duizenden en duizen den uit alle deelen des lands, uit de groote steden en uit de kleinste gehuch ten medeleven met onze Firma en met ons streven om goede en moderne klee ding aan te bieden voor weinig geld. C A heeft er dan ook oprecht behoefte aan, allen Inzendsters heel hartelijk dank te zeggen voor haar sympathieke medewerking aan onze Prijsvraag! ft Meest heeft ons echter verheugt, dat zoovele Inzendsters, zij 't in brief of dichtvorm, ons haar waardeering te kennen hebben willen geven voor het door ons gepropageerde nieuwe systeem van Japonnen koopen en getoond hebben duidelijk te begrijpen: het nut, het voordeel en het gemak, dat zij kunnen heb ben .van de splitsing onzer Japonnen in de bekende Afdeelingen tot 6.van ƒ6.tot ƒ10.en van ƒ10.tot ƒ30.Wij hopen gaarne, dat geleidelijk aan alle Vrouwen en Meisjes er profijt van zullen hebben en er in zullen slagen zich het comfort van een eigen, kleine Japonnen-Collectie te verzekeren. Na dagen van ingespannen arbeid Is de Jury ten slotte met haar beoordeeling der duizenden en duizenden inzendingen gereed gekomen. Het resultaat was, dat door haar de volgende namen het best geoordeeld werden: voor de Afdeeling Japonnen tot f6.-: voor de Afdeeling Japonnen van f 6.- tot f 10.— voor de Afdeeling Japonnen van f 10.- tot f 30.-: De namen Kleinprijs en Guldenmidden waren beide meerdere malen ingezon den, de naam Bestkeur slechts door één Inzendster, van welk resultaat officieele acte werd opgemaakt door den WelEd. Gestr. Heer Notaris J. TH. BRUGMAN, te Amsterdam, die daarop ook de voorgeschreven loting verrichtte onder de Inzendsters der beide eerste namen. De uitslag van onze groote C A Japonnen-Prijsvraag 1934 Is daarop als volgt notarieel vastgesteld: de prijs van f 500.- voor den naam KLEINPRIJS, werd (na loting) toegekend aan: Mevr. M. J. NIEMEIJER GIJZEMIJTER, Legmeerplein 13 huls, Amsterdam; de prijs v. f 500.— v. den naam GULDENMIDDEN, werd (na loting) toegekend aan Mej. H. VAN DER HEIDE, Beukenweg 2, te Wormerveer; de prijs van f 500.- voor den naam BESTKEUR, werd, als eenige Inzendster, toegekend aan: Mej. C. H. INIA, te Duurswoude in Friesland. Naast een speciaal woord van dank voor haar medewerking, brengén wij deze Dames nogmaals ook onze welgemeende gelukwenschen met haar succes, gelijk we reeds deden met het aanbieden der prijzen,. r Onze Firma is dankbaar voor de door deze Prijsvraag verkregen resultaten, maar nog niet geheel voldaan. Erkennend, dat alle drie de bekroonde namen, zij 't dan de een meer, de ander minder, kort en kernachtig wel datgene uit drukken, wat wij aan de Nederlandsche Vrouwen en Meisjes met onze drie Japonnen Afdeelingen hebben willen zeggen, moet 't ons toch van 't hart, dat alleen de naam Kleinprijs ons ten volle voldoet, 'n Juister karakteristiek van onze Afdeeling Japonnen tot 6.lijkt niet mogelijk. Wij koesteren de verwachting, dat duizenden Vrouwen en Meisjes zich gemak kelijk een eigen Japonnen-Garderobe zullen opbouwen uit onze Kleinprijs-Af- deeling en zulks tot haar volle tevredenheid, tot haar tot dusver niet gekend comfort, omdat zij in die Kleinprijs-Afdeeling te kust en te keur kunnen gaan zoowel voor'n degelijke Japon voor thuis of in haar werkkring, als voor een leuke Visite-Japon en een snoezig Avond-Toiletje. Ja, wij zijn overtuigd, dat wij in onze zaken steeds meer den weg zullen hooren vragen naar onze „Kleinprijs-Afdee ling", dat men, waar Vrouwen en Meisjes bijeen zijn, op de vraag: „Waar heb jij die schattige Japon vandaan?", steeds meer met voldoening en trots zal hooren antwoorden: „Uit de Kleinprijs-Afdeeling" van CA Al" Dien naam „Kleinprijs-Afdeeling" zullen wij in onze zaken Invoeren, dien naam „Kleinprijs" hebben wij ook bereids bij het Octrooibureau te 's-Gravenhage als ons eigendom doen inschrijven. Onze Japonnen-Afdeelingen van f6.tot ƒ10.en van ƒ10.tot ƒ30.heb. ben natuurlijk voor onze Nederlandsche Vrouwen en Meisjes dezelfde en even sterke beteekenis als onze Kleinprijs-Afdeeling. Maar wij vinder) ze met de bekroonde namen niet zóó raak aangeduid, niet zóó kernachtig op haar waarde getypeerd als „Kleinprijs-Afdeeling" dat doet voor onze Japonnen tot ƒ6. „Guldenmidden" vinden we, huiselijk gezegd, zoo'n mond vol. Al sluit het zich zeer goed aan bij dien mooien karaktertrek van ons volk, om in alles als regel den gulden middenweg te kiezen, al wijst het zeer velen van onzen Cliënten; die bij het koopen van haar Japonnen voor haar beurs het midden willen hou den, zeer juist den weg, al vat het als het ware onze verrukkelijke collectie; Morgen-, Middag- en Avondjaponnen van ƒ6.tot ƒ10.in de gouden omlijsting, welke zij ten volle verdienen, wij vreezen, dat „Guldenmidden-Afdeeling" in het spraakgebruik niet zoo gemakkelijk ingang zal vinden als „Kleinprijs-Afdeeling"- dat zonder twijfel doet. En diezelfde opvatting hebben we helaas ook ten aanzien van „Bestkeur". Al geeft het wel aan, dat ook de meest verwende smaak ten volle bevredigd zal zijn door de uitgelezen collecties Japonnen, welke wij aanbieden in de prijzen van ƒ10.1 tot ƒ30wij vreezen, dat ook „Bestkeur-Afdeeling" niet gemakkelijk spreek woordelijk zal worden, gelijk het zijn moet. Die namen willen wij dan ook niet gebruiken, tenzij er geen betere te vinden mochten zijn, maar zij zijn er o.i. wel; „Kleinprijs" bewijst hetl Opnieuw looft CA A twee prijzen, elk ƒ500.uil om „Guldenmidden" en ,]Best- keur" te overtreffen, om een naam te vinden voor onze Japonnen-Afdeeling van ƒ6.tot ƒ10.en een voor die van ƒ10. tot ƒ30.namen, welke met het achtervoegsel Afdeeling volkomen gelijkwaardig zijn aan het rake: „Kleinprijs- Afdeeling", namen, welke met Kleinprijs in goed onderling verband staan. Eenerzijds wordt deze nieuwe Prijsvraag iets moeilijker, omdat wij thans als eisch stellen voor elk der namen, dat zij bestaan uit één woord van twee letter grepen of uit twee woorden van één lettergreep én dat het Nederlandsche woorden zijn. Anderszijds is de opgave thans veel gemakkelijker, omdat zij veel meer be grensd is en voor alle Deelneemsters als het ware een denkrichting is aange geven. Voorts voegen wij hier nog aan toe, dat het woord Tusschenprijs voor Gulden midden ons niet bekoren kan, evenmin de woorden als Select, Topprestatie, Top- chic, Hoog-Elegant, Matador, Kampioen en Triomf voor Bestkeur, o.a, reeds, om dat sommige geen Nederlandsche woorden zijn. Voor 't vinden van twee namen ter vervanging, zoo mogelijk, van Guldenmidden en Bestkeur, roepen wij opnieuw de medewerking van alle Vrouwen en Meisjes in Nederland in, waarbij wij ons ver plichten, de twee namen, welke door de Jury 't best ge oordeeld worden, wederom te beloonen met 500.elk. Deelname aan deze nieuwe prijsvraag staat weer open voor iedere Vrouw en voor ieder Meisje in ons land. zonder eenige beperking en zonder eenige verplichting. Zij wordt gesloten Dinsdag 13 November, des mid dags twaalf uur precies. Iedere deelneemster mag niet minder, maar ook niet meer dan twee namen inzenden, in deze volgorde: een voor die voor onze Japonnen-Afdeeling van 16.— tof 110.— en een voor die van 110.— tot 130.—. Het moeien zijn namen van twee lettergrepen of twee woorden van één lettergreep. Zij moeten onder elkaar geschreven worden op de correspondentie-zijde van een BRIEFKAART, waar verder niets op mag staan. Op de adreszijde dient duidelijk uitsluitend naam en adres van de Afzendsters Ie worden vermeld. Om tegemoet ie komen aan veler verlangen moeten deze briefkaarten ONDER COUVERT verzonden worden aan de Firma C A Brenninkmeijer. Hoofdkantoor, Damrak 74, Amsterdam, terwijl in den linkerbovenhoek op het couvert moet staan PRIJSVRAAG. De afwikkeling dezer nieuwe prijsvraag geschiedt wederom onder hetzelfde notarieel toezicht als de eerste.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 4