Ds A. de Bondt neemt afscheid van zijn Gemeente DINSDAG 9 OCTOBER 1934 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS Van het Stadhuis Winkelsluitingsuur. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter ulgemeene kennis, dat zij, in verband met de Leidsche Winkelweek ten aanzien van winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak eet- of drankwaren of si paren c.d. worden verkocht, voor 10, 11, 12, 15, 16, 17, 18 en 19 October a.s. tot 10 uur 's avonds ontheffing hebben verleend van het voor geschreven winkelsluitingsuur, onder voor waarde, dat na des nam. 8 uur geen perso neel in de winkels aanwezig is en de ver koop uitsluitend geschiedt door de winke liers enyof hun echtgenooten. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester, VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 9 October 1934. De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Maandag 15 October 1934, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen". Te behandelen onderwerpen: Voorstel tot overbrenging van het dienst jaar 1933 op dat van 1934 van gelden in verband met de voldoening van onbetaald gebleven vorderingen en het nog niet ver werkt of verbruikt zijn van verleende cre- dieten, alsmede tot overbrenging van ver schillende ontvang- en uitgaafposten van den kapitaaldienst. Begrooting dienst 1935, van den Keurings dienst van Waren. Voorstel, om, met intrekking van het raads besluit van 25 Juli 1927 in zake het in ge bruik geven van een strook van het terrein van het gesticht „Endegeest" aan de Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg-Maatschappij te Haarlem, een andere strook van dat terrein aan genoemde Maatschappij in gebruik te Voorstel: a. tot verkoop aan het Kerkbestuur van de St. Petrus Parochie, te Leiden, van een gedeelte grond, beoosten den Lammenschans weg, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie M. nis. 4136 ged. en 4137 ged.; b. tot kostelooze overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van strooken voor straat bestemden grond beoosten den Lammenschansweg, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie M. nis. 1415, 3999, 3998 en 3146 .(alles gedeeltelijk); c. tot het aangaan met de N.V. Gemeen schappelijk Eigendom, te 's Gravenhage, van een overeenkomst van ruiling van strookjes grond beoosten den Lammenschansweg. Voorstel: a. tot het aangaan van een overeenkomst lot wijziging van de op 11 Aug./27 Juni 1921 met de gem. Waddinxveen gesloten en op 9 Juli 1925 en 27 Augustus 1928 gewijzigde stroomleveringsovereenkomst; b. tot het aan de gemeente Waddinxveen 'doen restitueeren van een gedeelte van het geen die gemeente krachtens de sub a ge noemde overeenkomst over 1933 aan Leiden heeft betaald. Voorstel tot wijziging van de verordening betreffende de aansluiting van particulie ren aan het gemeentelijk Radiodistributie- net. Voorstel tot het -instellen van een rechts vordering tegen de Wed. A. IJsebrands, gel). ,van den Berg, te Woerden, strekkende tot betaling van kosten van verpleging in hel gesticht „Endegeest" te Oegstgeest. Voorstel tot onderhandsche opdracht van 'de levering van een gedrukt steno-analytisch Verslag van de Handelingen van den Ge meenteraad en van de Ingekomen Stukken aan de N.V. Boek-, Courant- en Handels drukkerij voorheen J. J. Groen en Zoon. Voorstel inzake de reorganisatie van de Brandweer. Voorstel in zake het toekennen van perio dieke verhoogingen van wedde bij vervroe ging aan den adjunct-directeur der Stede lijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, Ir. F. Stokhuyzen, en aan den administrateur dier Fabrieken, W. Wiggers Voorstel in zake het rooien van hoornen en het vervreemden van te rooien of ge rooide boomen. Voorstel in zake de vaststelling van de Hamen van nieuwe straten. Voorstel tot wijziging van de verordening Dp de Veemarkt. Praeadvies on het verzoek van eenige taxi- ondernemingen om wijziging van het z.g. „snorverbod". Voortzetting van de behandeling van de ontwerp-verordening tot wiiziging van de [verordening op de straatpolitie en het op artikel III van die ontwerp-verordening in gediende amendement-van Eek. De a.s. Lichtweek Goedkoope tram-avondtarieven Gedurende de Lichtweek zal de No H- ZuicLHoll. Tram om het avondbezoek aan Leiden te bevorderen, na 18.00 uur haar en kele reisibiljetten naar Leiden geldig ver klaren voor eevi reis heen en terug. De in woners der omliggende plaatsen kunnen 'dus voor weinig geld profiteeren van liet mooie, dat Leiden gedurende de lichtweek 's avonds zal laten zien. De Leidsche Winkelweek MUZIKALE RONDGANG Ter inleiding van de Leidsche Winkel week zal morgen (Woensdag) middag te halt ,vier een muzikale rondgang worden gehou den door het Leidsch Politiemuziekgezel- sohap. De route luidt als volgt: Politiebu reau, Langebrug, Steensohuur, Gangetje, Botermarkt, Korenbrugsteeg, Breestraat, Koit Rapenburg, Princessekade, Steenstraat, Sta tionsweg, Stationsplein, Stationsweg. Steon- straat, Haarlemmerstraat, Donkerseeg, Haag- straat, Vischmarkt, Korenibeursbrug, Nieuwe Rijn, Hooigracht, Pelikaanstraat, Haailem- mei-straat, Princessekade, Kort Rapenburg, Breestraat, Steenschuur, Langebrug, Politie bureau. Kamer van Koophandel voor Rijnland Handelsregister. Wijziging. S Oct. N.V. van der Reijden's Meel- en Graanhandel, Leiden. Oude Rijn 38. Procuratie verleend aan: J. Boter, Leiden (B.P.). Opheffing. 8 Oct. Fa. Raasveldt, Leiden, 'Aalmarkt 4, winkelier in kruidenierswaren en comestibles. GOUDEN DOCTORAAT. Donderdag 11 October a.s. zal het vijftig Jaar geleden zijn dat Dr. H. Prins Visser fo *s-Gravenhage promoveerde tot doctor in de Geneeskunde aan de Leidsche .Universiteit. Een indrukwekkende ure Toespraken namens kerkeraad en classis In de stampvolle Hooigrachtkerk heeft .gisteravond Ds A. de Bondt, beroepen pre dikant hij de Geref. Kerk te 's-G-ravenhage West, afscheid genomen van zijn Leidsche gemeente. Onder de aanwezigen bij -deze af- scheidsure bevonden zich o.a. Wethouder T. S. Goslinga namens het gemeentebestuur en Ds Jac. Eringa van Oegstgeest en Ds J. C. Houtzagers van Voorschoten namens de classis Leiden der Geref. Kerken.. Ds de Bondit las uit de Heilige Schrift Deut. 33 van vers 26 tot het einde en ging voor in .gebed, nada* gezongen was het laat ste vers van Psalm 90. Als het woord van zijn tekst las Ds de Bondt daarna voor Ps S9 S en 9: „God is grootelijks geducht in den raad der heiligen en vreeselijk boven allen die rondom Hem zijn. O, Heerc, God der heirscharen, wie is als Gij. grootmachtig, o Heere, en Uwe getrouwheid is rondom U." In zijn voorafspraak wees spr. er op, dat scheiden pijn doet. Vooral in de laatste we ken is spr. dit overduidelijk gebleken. Alleen de zekerheid, dat God hem geroepen heeft om naar elders te gaan maakt voor spr. dit afscheid makkelijker. Spr. heeft in Lei den een goeden tijd gehad. Hij komt er tegen op, dat men heeft kunnen beweren dat de gemeente van Leiden kil en doodsch zou zijn. Met too te sympathie is spr. steeds ontvangen. Met groote opgewektheid heeft hij zijn arbeid kunnen verrrichten. Ontzag lijk veel heeft hij ontvangen. Mijn vrouw en ik aldus spr., zullen deze Leidsche periode niet vergeten. Persoonlij1 heeft spr. ook reden tot dankbaarl eid omdat hier in deze Academiestad het studievuur weer is aange- akkerd zoodat hij hier zelfs een belangrijk gedeelte van die studie heeft kunnen afslui ten. Ik dank dit. aldus spr., in de eerste plaats aan de offervaardigheid van mijn vrouw, die ,,edoogde dat ik langer in de studiekamer dan in de huiskamer vertoefde. e maken, ging Ds de Bondt voort, nu voor Gods aangezicht de banden los. Voor Gods aangezicht! Het Goddelijk oordeel komt over ons leven! Heere, wie zal bestaan? Spr. wilde spreken over: De openbaring van God in den Raad der Heiligen. Deze openbaring werkt le. creatuurlijke schuchterheid; 2e. menschelijke verbazing; 3e. kinderlijke oot moed. Nadat gex>ngen wa- Ps. 89 1, 3 en 4 verkte spr. deze drie punten nader uit en k'ees daarbij op de groote tegenstelling tus- schen God en mensch. God is de absoluut andere. God is grootelijks geducht. Als wij bij dit afscheid oprijzen tot voor Gods troon, en Gods 6feer. dan wordt alles wat wii be weerden zoo ijl en oppervlakkig, ook onze waardeering en onze critiek. Spr. laat deze waardeering en critiek der gemeente los en onderwindt zich om te luisteren naar het oordeel van den Goddelijken Criticus. Hoe onbeholpen en stumpe.ig heb ik gepreekt ovèr Gods heiligheid. Hoe overweldigt ons in de godderlijke sfeer de vreeselijkheid van de zonde. Met creatuurlijke schuchterheid hoort spr. het oordeel van den goddelijken Criticus afkondigen. Van alles te weinig! Verbazing vervult ons echter als wij let ten op Gods grootmachtigheid. Wie is als God in wezen en in verstand. Hij bouwt aan Zijn werk. Hij is de oneindig Sterke. Ons werk kan de Goddelijke critiek niet doorstaan. is werk dan ijdelheid geweest? Zijn de drie afgeloopen jaren dan tevergeefsch ge weest? Wij leeren nu op Gods werk zien. Hoeveel werk heeft God aan de Zijnen ge daan. Zijn werk heeft Hij voortgezet Dat werk kwam niet op het doode punt. Groot is onze verbazing als wij dat werk zien. Groot is mijn verLazing, aldus spr., als ik zie. dat Hij door mijn handen heeft willen werken. De drie jaren zijn niet verloren, maar van beteekenis voor Gods Koninkrijk. Den grootmachtigen God zij door Jezus Christus eer en heerlijkheid. de derde plaats werkt de openbaring Gods in den Raad zijner heiligen: kinder lijke ootmoed. Van welke kant wij den Heere ook zien: Hij is enkel trouw. Uw trouw omringt U, zest de psalmdichter. Dat is ons enkel tot zegen. Zijn verbond vast. Hij komt het na. Wij moeten onze ontrouw belijden. Hebben wij ons laten ver zoenen met God? God heeft gebouwd aan Ziin werk. Is de zaligheid ons nu nader ge worden dan toen wij eerst geloofden? Heere, gedenk aan Uw vorige goedertierenheden en verniel ons toch niet: Wij denken aan de toekomst. In het licht van dit woord van God wordt het afscheid zoo gemakkelijk. God verplaatst zijn instrument naar zijn elbehagen. Maar Hij blijft. Daarin is ook troost voor mij, aldus spr. Ik ben Zijn in strument. Ik hef mijn handen tot Hem op. Houdt Gij mijn handen beide met kracht omvat. Ik betrouw u toe aan den God des Vredes. Christus volmake u tot alle goed werk. Hem zij de heerlijkheid in alle eeuwigheid. De gemeente zong na deze predikatie Ps 6, waarna Ds 'e Bondt nog een enkel persoonlijk woord van afscheid sprak in de eerste plaats tot zijn broeders in de bedie ning. De aanraking met u, collega Thomas, heeft mijn leven verrijkt. God spare u met uwe bijzondere gaven, nog eenige jaren voor de gemeente van Leiden. Gij, Ds Bouwman, hebt met uw echtgenoote ons van het begin af met raad en daad ter zijde gestaan. Ik dank u daarvoor. Tot cand. Sohalenkamp zeide spr. imet groot vertrouwen zijn cate chisanten en wijkarbeid >ver te laten. Met den kerkeraad beeft -ep steeds op de aan genaamste wijze samengewerkt. De oude be wering, dat de Leidsche kerkeraad lastig is is laster. Spr. beschouwt zijn verkeer in den Leidschen kerkeiaad als een goede oefen school. Spr. richt zich verder tot de diaco nie en wenscht haar sterkte m dezen zwaren tijd; tot de Commissie van Beheer; tot de andere kerkelijke commissies, speciaal tot de Commissie voor Stads-evangelisatie, waar voor Spr. steeds met groote liefde heeft ge arbeid; voorts tot de afgevaardigden van de classis leiden der Geref. Kerken, tot den heer Goslinga als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, hem dankende voor de be langstelling der burgerlijke gemeente en hem toewenschend kracht \oor de regeering van de stad. die haar tradities hoog moge houden .Daarna neemt spr. afscheid van zijn catechisanten: Ik houd zoo van jullie jonge levens, van jullie gezelligheid en van jullie trouw. Tegenover hen wees spr. op de schoonheid \an het Calvinisme ook als sy steem. Houdt het vast. Verloochen den Hei land niet. Worstel met Hem in 't gebed. Christus begrijpt jullie wel. Hij is ook een jongeling geweest Wat is het schoon den Heiland de bloesem van zijn leven te wijden. De God van uw doop geve u de genade met volle teugen te drinken van het water des levens om niet. Tenslotte richtte spr. zich tot de geheele gemeente d.ankte haar voor haar hartelijkheid en vermaande haar om den voorganger onderdanig te zijn. Ik leg hier de herdersstaf neer. Met een gebed om ver geving van zonden, met een dankbetuiging Ds A. DE BONDT voor Gods ondersteuning en trouw. Met een lofverheffing U zij de kracht en de heerlijk heid in der eeuwigheid. Namens de gemeente werd Ds. de Bondt toegesproken door Ds. H. Thomas. Er is droefheid bii de gemeente, aldus spr., maar ik raad haar aan goedsmoeds te zijn. Wij moeten een Christelijk afscheid nemen. Bij uw intrede, alias spr., hebt gij een program ma ontvouwd, nml. om de gouden schat van het Evang. lie rond te dragen in de ge meente. Hebt gij dat gedaan? Gij zult naar de binnenkamer gaan en zeggen: O God wees mij zondaar genadig. Maar ik mag ook zeg gen. dat gij die schat hebt rondgedragen met groote liefde, met grooten ijver, met groote ernst. Daarmede heeft God ons in U geze gend. Als collega's hebben collega Bouwman en ik, altijd in de beste verstandhouding sa mengewerkt, Wij danken U daanoor. Ik zou gaarne een beschrijving van U geven, maar niet als U er bij bent. Op een ding wil ik echter wijzen, op iets, dat een kind kan zien: Op Uw rondheid. Ik bedoel Uw rond heid van borst. Wij zullen met dankbaar heid aan U terugdenken. De gemeente z-uie- haar scheidenden lee- raar toe de zegenbede uit Ps. 121. Namens de classis werd het woord gevoerd door Ds. Jac. Ering die eerst Ds. de Bondt nog geluk wenschte met zijn slagen voor het doctoraal examen theologie en hem daarna dank zegde voor zijn arbeid in de classis, voornamelijk ook voor zijn persarbeid, waar mede ook de geheele clas is gerTend is ge weest. Wij zien u noode vertrekken. God stelle u ook in uw nieuwe gemeente tot een rijken zegen. De gemeente van Leiden wenscht spr. toe dat God spoedig de ledige plaats weer moge vervullen. Ds de Bondt zegde met enkele woorden voor deze toespraken dank en ging voor in dankgebed. Aan het einde van den dienst werd staande gezonor Gezang 29. Na afloop van de godsdienstoefening was er gelegenheid Ds en mevr. de Bondt per soonlijk de hand ten afscheid te drukken. Daarvan werd een zeer druk gebruik ge maakt. Tooneelavond Rhodé Ten bate van „Voordorp" Dat het Kinderhuis „Voordorp" te Leider dorp vele vrienden en belangstellenden telt bleek gisteravond in de Stadszaal, waar de vereeniging tot steun van Voordorp „Rhodé" een tooneel-avond ten bate van dit Kinder huis had georganiseerd, bij vernieuwing. De zaal was, op een enkele plaats na, geheel bezet Reeds geruimen tijd .voor den aanvang liet de Chr. Harmonie Vereeniging, die even eens den geheelen avond medewerking ver leende, zich zeer verdienstelijk hooren. Ds. D. Kuilman, Herv. pred. alhier en voorzitter van Voordorp" heette allen har telijk welkom om voorts de Vereen. Rhodé. de Chr. Hist. Jongerengroep, die dezen avond een tooneelstuk op zou voeren en de Chr. Harmonie Vereen, te danken voor het door hen genomen initiatief. Met groote dankbaarheid memoreerde spr. voorts hoe voor vijf en twintig jaar de diaconie der Ned. Herv. Gem. de moed heeft gehad en de taak op zich heeft genomen om door middel van Voordorp aan verscheurde jong£ levens nog iets harmonisch te maken. Ten slotte stelde spr. duidelijk in 't licht, dat Voordorp sterke financieele steun noodig heeft en onmogelijk buiten de particuliere liefdadigheid van velen haar zegenrijk en mooie werk kan voortzetten. Na dit openingswoord werd door de too- neelafdeeling der Chr. Hist. Jongerengroep het eerste bedrijf van het blijspel „Million- nair tegen wil en dank", dat dezen avond voor de derde maal ten tooneele verscheen, opgevoerd. In de pauze werden loten verkocht even eens ten bate van Voordorp waarna nog twee bedrijven van het tooneelstuk werden opgevoerd. Dit stuk, dat tintelde van humor en waar in de rol van millionnair gespeeld werd door den heer De Hoog, die wel wat teveel de clameerde, werd vlot gespeeld. Een speciale vermelding voor hun spel is zeker wat be treft de dames Van Breda en Verbiest en de heeren De Jager en Trijselaar op haar plaats. De spelleiding was in goede handen van den heer D. Hendriks. Aan het einde van den avond sprak Ds. Kuilman een kort dankwoord en werden de medespelende dames bloemen aangeboden. Vermelden wij tenslotte dat het tooneel- mcubilair belangeloos door de firma Loeb was afgestaan. C. Peltenburg Pzn. f Te zijnen huize te ouderdom van 81 jaar overieden de hei Peltenburg Pzn., in leven oud-directeur \s.n de N.V. Boekhandel en Drukkerij v. h. F, J Brill, alhier. Aan deze firma is de heer Pel tenburg 54 jaar verbonden geweest, waar van 33 jaar als directeur. Vanaf 8 Juni 1906 tot 1 Juli 1934 was de heer Pelte*.iburg als eenig directeur werkzaam. In üien tijd liseft hij een groot eantal werken, vooral op Oriën- talistisch en Ethnografisch geined het licht doen zien. Onder zijn leiding verwierf de fa. Brill zich op dit gebied een groote ver maardheid. die in de wetenschappelijke we reld algemeen werd erkend. De teraardobestelling zal plaats hebben Donderdag a.s. des nam. te 12 uur op de be graafplaats bij het Groene Kerkje te Oegst- i?epst. Een A.N.W.B.-avond Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, zal de alom bekende A.N.W.B., Toe ristenbond voor Nederland, op 11 en 12 Oct. een tentoonstelling van zijn werk en film avonden organiseeren. Dat de A.N.W.B. een instelling van alge meen nut is en eigenlijk de vriend van ieder een, die het toerisme beoefent, hetzij per auto. fiets, motor, trein, boot, te voet of te paard, van iedereen ook, die deelneemt aan het verkeer op de wegen, mag alge meen bekend worden geacht. De A.N.W.B. is gegroeid van Wielrijders- bond tot algemeenen Toeristenbond. De Bond ontwierp in 1913 den eersten Bondswandelweg en heeft er thans een groot aantal in verschillende deelen des lands uitgezet Dat. ons land verlost is van tollen is voor een niet gering deel te danken aan den A.N.W.B. Ontzaglijk veel heeft de Bond gedaan voor de verbetering van het Nederlandsche we gennet en voor het aanleggen van rijwiel paden. waarmede tienduizenden gemoeid zijn geweest. Hoezeer en op hoe velerlei wijze de A.N. W.B. heeft gearbeid voor de verkeersveilig heid. is velen bekend; wie het niet mochten weten, zullen dit kunnen vernemen op beide genoemde dagen. Het behoud van natuurschoon maakte j'aren een belangrijk deel van het werkpro gram van den A.N.W.B. uit. Iedere toerist en weggebruiker vindt zijn belangen bij den A.N.W.B. veilig. Hij weet, dat deze Bond de oudste en best geoutilleer de vereeniging is op het gebied van toerisme te land en te water, dat hij banen effent en veilig maakt, en het ideeele genot van rei zen en trekken verschaft op een wijze, die bewondering en erkenning heeft gevonden. De reisinliehtingen en reisplannen en voor buitenlandsche tochten daarenboven de on misbare grensdocumenten, die hij verschaft, geven den toerist een bron wan genot en gemak. De Bondsbelangen zijn Volksbelangen ge worden, zoodat bevordering van de belan gen, die de A.N.W.B. voorstaat, identiek is met de bevordering van de belangen, welke heel de natie raken en ten goede komen. Daarom raden wij iederen automobilist, motorrijder, wielrijder, voetganger, watertoc rist, ruitertoerist, alsmede den koetsier, den voerman, den landbouwer, kortom ieder, die van de land- en waterwegen gebruik maakt, hetzij voor genoegen, hetzij voor beroep of bedrijf, de tentoonstelling of een der film avonden te bezoeken. Verhuurder sbond voor.Leiden en Omstreken Een nieuw kantoor In de foyer van Hotel „den Burcht'* heeft de Verhuurdersbond voor Leiden en Om streken haar herfstvergadering gehouden. Als de voorzitter, de heer J. Zitman, de ver gadering heeft geopend verklaard, worden de notulen van de ledenvergadering van 22 Februari j.j. ongewijzigd goedgekeurd. De voorzitter herinnert er aan, dat in vroeger gehouden ledenvergadering is be sproken, dat de ruimte in het tegenwoordig kantoorgebouw niet meer voldoet aan de eischen die het tegenwoordig vereenigings- levtn vraagt. Doordat meerdere vraagstuk ken op het huizengebied van het bestuur aandacht vragen en velo besprekingen en vergaderingen gehouden moeten worden is er een gebrek a-jn ruimte gekomen. Het ver gaderen van de verschillende commissies vraagt uitbreiding van de vergadergelegen heid. Het archief vraagt ruimere berging en het kantoor waar de administratie is geves tigd is te onvrij en te beKrompen gewor den, waardoor de beambten in hun werk zaamheden worden belemmerd. Het bestuur heeft het daarom noodig geacht uit zijn midden een Commissie samen te stellen, die het huisvestingvraagstuk voor den Boud nauwkeurig zou nagaan. Deze Com missie, bestaande uit de heeren H. D. Weizen, J. van der Steen, H. van Leeuwen, J. de Lange en N. A. van Zijp, heeft dit vraagstuk voor den Bond van verschillen de zijde bekeken. De Commissie heeft na gegaan of het tegenwoordig bondsgebouw door verbouwing meer doelmatig gemaakt zou kunnen worden en toen bleek dat zulks niet het geval was, verschillende panden die hiervoor in aanmerking kwamen beziel tigd. Ten slotte is de Commissie tot de con clusie gekomen, dat de perceelen Oudevest 11a en b het meest geschikt zijn om aankoop door verbouwing tot bondskantoor en conciërgewoning te worden ingericht. Het niet henoodigd bovenhuis, werd gead viseerd, kan worden verhuurd. Om de ver gadering volledig in te lichten over deze huisvestingplannen heeft het bestuur een verbouwingsplan door den heer A. van der Heijden, architect alhier, doen ontwerpen en een begrooting van de kosten laten sa menstellen. Door verschillende leden werden bezwa ren van technische aard tegen deze bestuurs plannen ingebracht, waarbij de indeeling van het gebouw, geen algemeene bijval vond. Een ander lid liet een waarschuwen de stem hooren, omdat hij de begrooting somber van samenstelling vond. De Voor zitter van de huisvesting-commissie de heer H. D. van Weizen besprak in een breed op gezet betoog de geopperde bezwaren en toonde uit cijfermateriaal aan de groote bloei van den Bond in de laatste jaren. De Bond, die 1 Mei a.s. zijn veertig jarig be staan hoopt te herdenken, groeit imme de werkzaamheden die van het bestuur en de commissies aandacht vragen, gaan in steeds stijgende lijn. Dit werk te remmen, zou voor den Bond, die voor de huiseigena ren onontbeerlijk is gebleken, fnuikend wor den. Met het voorstel tot verandering van huisvesting van den Bond. staat en valt z.i de Bond- De leden, die de vragen gesteld hadden, bleken voor een groot gedeelte be vredigd door het gekregen antwoord en na genoeg van alle zijden werd groot vertrou wen in het beleid van het Bestuur uitge sproken. Het bestuurs-voorstel tot aankoop van de genoemde perceelen, de verkoop of verhu ring van het tegenwoordig bondsgebouv het aangaau van de hiertoe benoodigde lep- :en, wordt, nadat het Bestuur had ver klaard, dat de financiering geregeld is, met 33 stemmen voor, 8 tegen en 1 blanco, aan genomen. Met algemeene stemme*.! wordt daarna in den Voorzitter en den Secro'aris of hun plaatsvervangers machtiging verleend om de genomen besluiten uit te voeren. De begrooting voor 1935 wordt nadat dc Penningmeester de heer Jan dpr Steen de/e had toegelicht, niet algemeene stemmen goedgekeurd. Tot kasnazieners voor 1935 werden de hee ren B. J. Huurman Jr., J van Iterson en J C J Witmans benoemd. Tijdens de rondvraag konit het aa'.istaanne eertig jarig bestaan van den Bond ter sprake en wordt door de aanwezige leden Commissie benoemd, bestaande uit de heeren Mr H R Ooudsmit, B J Huurman Jr., N.V. Utrechtsche Hypotheekbank UTRECHT Pandbrieven 64.000.000.— Reserves 1.823.268.44 De Bank stelt beschikbaar: 4% PANDBRIEVEN a 100y4% in stukken van 1000.500.en 100.—. De Directie, Mr. A. J. S. v. Lier. Mr. P. R. Hoorweg Jac. Keij en A L de Neijs, die de belang stelling van de leden voor deze mijlpijl in den Bond, zal opwekken. Nadat de Voorzitter nog heeft medege deeld, dat het jaarlijksch congres van den Nederlandsche Bond van Huis-, en Grond eigenaren en Bouwondernemers op Woens dag 14 November a.s. te Amsterdam zal worden gehouden en dat de leden zich voor deelname hieraan tot 7 November ten bouds kantore kunnen aanmelden, alsmede dat in November een groote propaganda-vergade- ring in het Nutsgebouw zal worden gehou-, den, waarop bekende voormannen van de huiseigenaren organisatie over onderwerpen gewijd aan de verhuut'belangen van cteze tijden, het woord zullen voeren, sloot hij de aangenaam verloopen vergadering. Ned. Chr. Reisvereeniging afd. Leiden De eerste winterbijeenkomst Gisteravond heeft de afd. Leiden der Ned. Chr. Reisvereeniging, in de slechts matig bezette zaal van „Oud-Hortuszicht", haar eerste ledenvergadering in dit seizoen houden. Om kwart over acht opende de zitter der afd., de heer Joh. Vooys, de bijeen komst met gebed en richtte een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, die, niettegenstaande het vele dat hun aandacht vraagt, aan den oproep hadden gehoor ge geven. Vervolgens wees spr. erop, dat het jaargetijde voor vergaderingen en gezellig< avonden wederom was aangebroken er spoorde de leden aan deze trouw te bezoe ken, hetgeen een stimulans voor 't bestuur zal zijn tot steeds grooter activiteit. Na voorlezing van de notulen der vorige vergadering werden de voorstellen voor de Algemeene Vergadering in behandeling ge nomen. Hiervoor was sleohts één schrijven ingeko men, n.l. een voorstel tot het instellen van een ophaaldienst, teneinde het bijeenbrengen der reiasom voor de leden te vergemakke lijken. Daar het bestuur dit voorstel niet kon steunen, mede door de kosten die hieraan verbonden zijn, terwijl er een ophaaldienst der Spaarbank bestaat, werd dit voorstel, na breedvoerige discussies, door den voorstel ler tot een volgend jaar aangehouden. Met de rondvraag was het officieelo ge deelte afgeloopen. Na de pauze werden reis foto's geprojecteerd, welke vele en aange name herinneringen opriepen. Met een op wekking om de in 't laatst dezer maand te houdeo vergadering bij te wonen, werd deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze sloten. HOENDERLOO-COLLECTE De Hoendc;I„o Collecte wel" o c.-.langs te Leiden werd gehouden, heeft opgebracht Het bestuur der Stichting Hoenderloo be tuigt zijn harteliiken dank aan de milde vers, aan de Dames en Heeren leden van het Collecte-Comité en aan dc Dames Heeren Collectanten, die zich veel moeite gegeven hebben om genoemd bedrag bijeen te brengen. VAN WIE? Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent twee rijwielen die onbeheerd op straat zijn aangetroffen. UNIVERSITEIT VAN LEIDEN Geslaagd- Doctoraal-examen Gein onkunde de heeren K A Wouters. Velp. J A Boorsnia. Oegstgeest en mej L L Klrchmann. Wassenaar Burgerlijke Stand BEVALLEN: G de Pree—de Vries d- A A Witte—Groenewegen z: A M Koronlic-f—Pot c' M Har te veltKlein z. J We'volman—v i Kwar z: E SchefferKingma d, A GouloozeGrootei boer z; E Dompeling -v (l Stolt d: P C v de Meer—Wilke d: M Bouwman—v J Stelt d; M j v d Zwet— Kortekaas E da Vogel—v d Star ren—de Vogel d. C A P v d Berg—Vliet VHe land d; A de Vetvan Duuren MO Godtljjn v Noort z; M van Ellgerv Zeist z OVERLEDEN-: L van S -hooten z IS j: J Vo gelzang m 37 j; D Zirkzee C7 j GEHUWD: A Vi... Knaap en C M M Dieb' Chaudron; L Groenenb' ïrlekspnor P C v '1 Steen en H v...uuuau.., uiireiiDiiuTOiii on H O JO MeU K S Ankersmit en Chr E Iluest ONDERTROUWD: E A v Leeuwen en M A W Laken 47 j. Uit den Omtrek ALKEMADE VLEESCHKEURING In den loop der maand September zijn ter J tarie aangegeven de volgende slachtingen: Bedrijfs- slachtingen: 12 koeien en 23 varkens, 2 kalveren, 1 schaap en 2 geiten. Noodslachtingen: 1 paard, 6 varkens en 2 schapen. Ingevoerd werd 19 K.G. vleesch. Aan keurloon werd ontvangen f 204.50. COLLECTE CRISIS-COM1TE De-ze week zal langs de huizen der ingezetenen door de leden van het Plaatselijk Crisis-Comité, daarb'l bijgestaan door eenige ingezetenen een geld inzameling langs de huizen worden gehouden, ten einde de nood in de a.s. winter in zeer vele gezin nen te helpen lenigen. We wekken een ieder krachtig op om naar vermogen bij te dragen, dat het bestuur in de komende maanden weer tot verlicht.ng zal mogen bijdragen. Giften groot en klein zullen dankbaar worden aanvaard, terwijl ook giften in nature welkom zijn. ALPHEN AAN DEN RIJN BEGROOTING GASFABRIEK 1935 Verminderd gasverbruik evenals in 1934 geschat op ruim 140.000 M3. De begrooting voor de gasfabriek sluit aan ont vangsten en uitgaven op 'n bedrag van f 183575.77 (v.j. f 218139.07). De ontvangsten aan Gas zijn geschat op f 141.882.50 (v.j. f 176.827.50). terwijl ook de ontvangsten aan cokes, teer, enz. minder zijn ge raamd. Wat de uitgaven betreft is de post steen kolen uitgetrokken voor f 27.170.— (v.j. f 40.375). terwijl ook de andere posten als locoen enz. zijn teruggebracht. De uitkeenng aan de gemeente is geraamd op f 20.000 (v.j. met inbegrip van extra- uitkeering en wiostuitkeering f 37.229.15). De re kening en ontvangsten van den kapitaaldienst geeft bedrag van f 135.710 24 (v.j. f 116.109.53). Voorgesteld wordt den gasprijs terug te brengen 1 Juli 1932: de inkomsten verminderen daardoor op het bedTag .dat gold vóór de verhooging d.d. met rcod f 13.700. Wat de omzetbelasting betreft onder uitgaven onder de gewone dienst opgeno- ;n een bedrag van f 5400. Radio Nieuws. DINSDAG 9 OCTOBER Programma 3: S—11.30 Hamburg; 11.30—12.20 Kalundborg; 12.2014.20 Brussel Fr: 14.23— 15.20 Kalundborg ot Luxemburg: 15.20—16.20 Keulen; 16 20—17.20 Munchen; 17.20—19.35 Brua sel Fr: 19.35—20.20 Keulen. 20.2-3—23 Brussel 1; 23—afl.: Deutschlandsender Programma 4: 8.20—8.50 Parös Radio: 11.05— 16 20 North Reg; 16.20—19.05 Droltwlch: 19.05 21.05 North Reg: 21.0522.40 Luxemburg; 22.40—afloop: Droltwlch Kalundborg: 12.2-314.20 16.50 Kalundborg of Luxemburg; 16.50—17.29 r 'en tschlandsender17.20—19.25 Brussel Fr; 19.25—21.20 WeenJn of Luxemburg; 21.20—22.60 FarUs Radio; 22.50--afl: Luxemburg Programma 4: 8.20—850 Parijs Radio; 11.20— 15.15 North Reg; 15.15—18.20 Droltwirh; 18 20— VI; 20—23 Locale uitzending Niei 20 Bi Leidsche rksi —22 uur) Mejuffrouw N. Li vleugel de heer N. Turksma. In de p«.u: o.l.v den heer Jac. Blitz (21 -afl.: Droltwlch DE LANDSTORMAVONDEN Op de Landstormavonden Maandag en Dinsdag 16 October a.s. zal de heer G. H. Scholten, le luitenant bij het Regiment Jagers, spreken over: „Hoe communisten revolutie voorbereiden", LEGATEN VAN OUD-BURGEMEESTER VISSER Het R.K. Armbestuur van Alpen en Aarlander- veen heeft de toezegging ontvangen van een legaat van wijlen oud-burgemeester G. W. C. Th. Visser, BOSKOOP DE ONBEWAAKTE OVERWEG Bij gelegenheid van de opening van de spoorweg Gouda—Alphen a d. Rijn heeft de heer W. M. de Vos, voorzitter van de Mid- denstandsvereeniging alhier, aan den mi nister van Waterstaat een telegram gezon den, waarin met den meesten aandrang be scherming van de bevolking wordt verzocht tegen den onbewaakten overweg op den druksten verkeersweg in de kom dezer ge meente. Op het verzoek van gemeentelijko en andere autoriteiten, den spoorweg bij den Zijdeweg te doen bewaken, ontving het ge meentebestuur van Boskoop het antwoord, dat er gefloten en vaart verminderd zal wor den. Deze Zijdeweg is een, aan één kant ge heel dichtgebouwde straat BEWAKING OVERWEG. De heer H. J. Zorg alhier is door de ge meente aangesteld om de brug aan de Sta tionslaan te bedienen, de overweg te bewaken, overdag met witte vlag en 's avonds met wit licht. Het toezicht over het park blijft hem eveneens opgedragen. DIEFSTAL. Vorige week zyn des nachts van de kwee- ker A. V., uit de loods aan het Rijneveld 7 H.L. aardappelen ontvreemd. Van de dader(s) nog geen spoor. De politie heeft de zaak in onderzoek. HAZERSWOUDE DE WERKLOOSHEID. Bij het correspondentschap voor Arbeids bemiddeling staan alhier als werkloos in< geschreven 163 personen, waarvan 57 steun* trekkend. KATWIJK AAN DEN RIJN AARDAPPELEN De a n aardappelen aan de veiling gaat I dagelijks afnemen. Dit is trouwens steeds regel geweest. Aangezien echter in verband met de te betalen heffing door tuinders en koopers zekere I formaliteiten vervuld moeten worden en dit een aparte administratie veroorzaakt, heeft het bestuur besloten na Woensdag 12 October aan de veiling geen aardappelen meer te verkoopen. De betrokken tuinders, al zijn dat maar enkelen, zullen hiermede rekening moeten houden. KATWIJK AAN ZEE RIJKSWERKVERSCHAFFING Bij de Rijkswerkverschaffing zijn uit onze ge meente geplaatst 10 personen. NED. CHR. VROUWENBOND Woensdag 10 October 's avonds te 8 uur hoopt in „Arene" te spreken de bekende opvoedkundige de Heer A. J. Drewes, met als onderwerp „Mensch erger je niet". RAAD VAN BEHEER De heer Costerus van Bodegraven hoopt 11 October in de Gemeentezaal een lezing te houden over onderwerp: „Is de raad van beheer te ver- oordeelen op grond van Gods woordAanvang 8 GEREF. GEMEENTE Morgenavond half acht hoopt voor de Geref. Gemeente op te treden Ds. J. Fraanje van Bar- neveld. KOUDEKERK VERBOUWING OUD RAADHUIS> Bij de gehouden inschrijving tot het verbou wen van het voormalige gemeentehuis voor re kening van de heeren W. A. en J. van der Dool, werd als volgt ingeschreven in massa: R. Meijer f 732; J. van der Sterre f 845; Van Wijk te Leid- schendam f856; Wed. van Driel f871. COLLECTEN De Collecten gedurende de maand September in a'e Ned. Herv. Kerk alhier gehouden, hebben bedrag.-n. voor de Kerk ruim f 54; Diaconie f 88; busjes plaatsengeld f27. LEIDSCHENDAM PROPAGANDA-AVOND ANTI-REV. KIESVEREENIGING Bovengenoemde vereeniging heeft op 9 October des avonds om 8 uur een propagan- da-avond belegd in de Geref. Kerk aan de Damlaan. Als spreker hoopt op te treden Dr. C Beekenkamp, uit Leiden, met het on derwerp „Jeugd en politiek". Het is zeker on noodig dit onderwerp aan te bevelen. VERRUIMING ZONDAGSVERKOOP LEIMUJDEN UITVOERING Ten bate vao het Crisis-Comité zal het Aals- ïers;h Fa fare Corps een uitvoering geven in de ak van den heer Sneeboer. In de pauze en na afloop zullen verschillende attracties plaats hebben, ïtree is 10 cent. Aanvang 8 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6