MAANDAG 24 SEPTEMBER 1934 rWEEDE BLAD PAG P STADSNIEUWS Leidsch Politie-Muziekgezelschap Huldiging van den Directeur Zaterdagmiddag bracht liet Leidsch Politie Muziekgezelschap aan haar directeur, den heer M. Bolderdijk, een serenade, waarmede het gezelschap de dankbaarheid aan haar directeur wilde toonen voor het behaalde succes op het muziekconcours te Halfweg. Te 5 uur vertrok het gezelschap, onder het maken van marschmuziek, vanaf het politie bureau naar de woning van den heer Bol derdijk op de Jan van Houtkade, waar ook de eere-voorzitter van het muziekgezelschap, de commissaris van politie, aanwezig was. Nadat voor de woning een door den heer Bolderdijk gecomponeerde marseh ten ge- hoore was gebracht, werd de directeur toe gesproken door den commissaris van politi den heer Meyer. Spr. zeide blij te zijn thans de gelegenheid te hebben den heer Bolder dijk te kunnen feliciteeren met het behaalde succes op het concours te Halfweg, waartoe hij op de dag van het behaalde succes door omstandigheden niet in de gelegenheid was. In hartelijke bewoording dankte spr. den heer Bolderdijk voor hetgeen hij voor het muziekgezelschap doet waardoor de goede geest, zoowel in het muziekgezelschap als in het geheele corps wordt bevorderd en waar door ook bet corps in aanzien stijgt Spr. sprak ten slotte de wensch uit, dat het den heer Bolderdijk gegeven mocht zijn nog vele jaren de kracht te bezitten om te kunnen blijven weiken voor het muziekge zelschap. Hierna bood spr. den heer Bolder dijk, namens het gezelschap, een fraaie bloemenmand aan. De heer Bolderdijk dankte voor de hem gebrachte hulde en den heer Meyer voor de tot. hem gesproken woorden, hierbij de ver zekering gevende, dat hij ook in de toekomst zal blijven werken in het belang van het muziekgezelschap. Hierna werd aan de leden een verver- sching aangeboden, waarna onder het ma ken van marschmuziek wederom naar het bureau van politie werd gemarcheerd. PARKCONCERT Woensdag 26 September a.s. zal het 15de en laatste concert van dit seizoen gegeven worden voor den Bond van Lcid-sche Harmonie- en Fan- fare-Vereenigingen. Dit concert zal worden ver zorgd door de Muziekvereeniging „6 R.V.A. directeur de heer M. Bolderdijk. Het concert wordt gegeven 's avonds S uur precies in het Plantsoen (Musis Sacrum). Mocht het concert door het weer onverhoopt uitgesteld moeten worden dan wordt dit op de gewone wijze bekend gemaakt. Stoelen zijn te huur tegen de geringe prijs van vijf cent. Programma: 1. Marseh „-De Parel op de Veluwe** J. J. van Rosmalen 2. Ouverture ,.Le Petite Fée" J. Werkman 3. La Valse Des Roses et des Cerises, F. Stoupan 4. Fantaisie ..En Garnison" J. B. Minne 5. Marseh „Ruephens Feestmarsch", J. R. v. d. Glas 6. Marseh „Vers TAvernr" Sam Vlessing 7. Ouverture „La Journée aux Surprises" G. Gadenne 8. Fantasie sur l'opera Normade BelHni Arr. O. Filsfils 9. Marseh „Le Défilé" Lt. Purnotte Openluchtmeeting Chr. Hist. Unie Vanwege den Statenldeslkring Leiden Vanwege de Statenkring Leiden der Chr. Hist. Unie werd Zaterdagmiddag op „Oud-Poelgeest" alhier een openlucht-bijéenkomst gehouden, die, als gevolg van het minder gunstig weer en het vergevorderd seizoen, zeer matig was bezocht. Nadat de voorzitter van den Kring den heer W. v. d. Akker de vergadering heeft geopend en een woord van welkom heeft gesproken, is het woord aan den heer J. R. Snoeck Henkemans. Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal met het on derwerp- „Gelooven in het beginsel". Spr. wijst er op. dat door de tijdsomstandigheden een conflict is ontstaan in gezag en vrijheid, in dien zio als zou de vrijheid door het gezag worden geknecht. Spr. toont echter aan, dat dat conflict niet behoeft te bestaan, wanneer we ons houden aan de normen in Gods Woord op economisch, zedelijk en geestelijk terrein. Die normen zijn oud. maar gelden nog. Op economisch terrein hebben we de plaats vast te stellen, die we ten opzichte vao andere volken innemen. Op geestelijk en ze delijk terrein hebben de ons te houden aan Gods Voorts wekt spr. allen op om de geschriften van de Savornin Lohman te bestudeeren, die o.m. gezegd heeft dat de groote gedachte van Willem van Oranje, ten opzichte van den Staat het best is begrepen door de Chr. Hist, partij. Nadat een korte pauze is gehouden, betreedt Prof. de Zwaan het spreekgestoelte om te spreken over „Waarheid en werkelijkheid". Volgens spr. is de C. H. partij de partij van ■waarheid en werkelijkheid. Beide tot haar recht te doen komen zij het devies bij de komende Sta- ien-verkiezingen. Het slotwoord werd gesproken door Ds. de Groot Enzerink. die de vraag beantwoordde: „Wat is Christelijk-Historisch?" Volgens spr. Is het o.m. bet opkomen voor de Kerk onzer Vaderen, liefde aan te kweeken voor volk en vaderland. Hierna sloot spr. met dankgebed. Ter afwisseling werden door het muziekkorps „Wilhelmina" te Rijnsburg eenige liederen en marschen gespeeld. Kamer van Koophandel voor Rijnland Wijziging 21 Sept. N.V. „Do Leidsche Courant" Dagblad voor Leiden en Omstre ken. Leiden, Papengracht 32-34. Overl. Ged. comm.: B H J Lans, Leiden. Opheffing. 21 Sept. No 4212. N.V. Elec- trische Drukkerij „Volharding" in liquida tie. Noord wijk, Voorstraat 62. Nieuwe inschrijving. 21 Sept. No 6484. N.V. Neder!. Schoenenmaatschappij Nes. (f) Leiden, Haarlemmerstraat 151, hoofdz.: Am sterdam, Nieuwe Heerengraoht 11. Het Leidsche Sportfondsenbad Verzoek medewerking Het bestuur van de afd. Leiden van de N.V. het Sportfondsenbad. dat, zooals men weet, de voorbereiding van de totstandkoming van een Leidsche overdekte zweminrichting krachtig ter hand heeft genomen, verzocht ons er op aan te dringen om de adhaesiebetuigingen, die ter teeke- ning zijn rondgezonden, zoo spoedig mogelijk ge- teekend terug te zenden, opdat het werk voort gang kan hebben. BEROEPINGSWERK GEREF. KERK Door den kerkeraad der Geref. Kerk is ter Voorziening in de vacature van een predikant, be roepen ds. M. Boukema, van Leldschendam, Chr. Onderwijzersvereeniging De heer De Boer over „De Buchman- Beweging". Zaterdagavond vergaderde de afd. Leiden en Omstreken der Ver. van Chr. Onderwij zeressen) in het Nutsgebouw. Na de opening las de voorzitter, de heer Bakema, Ps. 121 en sprak naar aanleiding van dezen Psalm een kort openingswoord, waarin hij er op wees. hoe men steeds Gods bewaring noodig heeft op alle terrein des levens, ook in den maatschappelijken nood, die bezig is hot schoolleven nog verder bin nen te dringen. Na lezing der notulen en het behandelen van enkele ingekomen stukken was het woord aan den heer H. de Boer, uit Noord- wijk, die refereeren zou over «De Buchman- beweging". Spr., voelende zijn verantwoordelijkheid, wil geen doode kritiek geven over deze be langrijke beweging en noemt het een werk Gods. Lichtvaardig oordeelen is een groote zonde, maar overslaan tot dweepen zou ook verkeerd zijn. Het brenge ons tot zelfonder zoek, tot vreugde over wat wij bezitten, tot droefheid over wat wij missen. Spr. gaat dieper in op wat men bezit en noemt Gods Woord en de Kerk. Hij citeert daarbij een groot stuk uit Kuypers „Werk van den Heiligen Geest" en uit de Neder- landsohe Geloofsbelijdenis. Komende tot zijn eigenlijk onderwerp be gint spr. met enkele persoonlijke herinne ringen, die gewagen van de zegenrijke ge volgen van de Oxford-beweging voor per sonen. die nimmer het geklanlc des Evan gelies vernamen. Frank Buchmans leven wordt kort ge schetst en daarna duidt spr .enkele typische bewegings-verschijnselen aan, als „stille tijd" en „deelen", dit laatste bedoeld als be lijdenis aan God, of aan een persoon of groep van personen èn als getuigenis. In dit verband citeert spr. een uitspraak van Calvijn. Na enkele afwijkingen in de terminologie aangestipt te hebben, besluit spr. zijn refe raat met er nog eens op te wijzen, dat hij slechts objectieve beschouwingen wilde ge ven en wekt op niet afzijdig te staan, maar te corrigeeren in de beweging wat noodig is. De^ voorzitter brengt spr. dank voor zijn Na de pauze worden de huishoudelijke zaken afgedaan. Als nieuwe bestuursleden worden gekozen de heer Den Dikken uit Katwijk a. Zee en mej. Moene uit Leiden Volkstuinvereen. „Ons Genoegen" Uitvoering op de tuinen. Zaterdagmiddag vond nabij het Vereeni- gingsgebouw van bovengenoemde Vereeni ging een zanguitvoering plaats, welke gege ven werd door het Chr. Kinderzangkoor „Juliana" uit Rijnsburg, directeur de heer C. van der Keur, uit Leiden. Na eqn openingswoord door den 2en voor zitter der Volkstuinenvereeniging. den heer J. van Weizen (de voorzitter, de heer Mul der, was door ambtsbezigheden verhinderd tegenwoordig te zijn) zette deze het doel der Vereeniging op duidelijke wijze uiteen. Spr. heette alle aanwezigen en het zang koor hartelijk welkom en bracht namens het bestuur en leden den dank over voor het aanbieden van dezen zangmiddag, die zeer op prijs wordt gesteld. Hierna opende het koor het programma, dat met zorg was samengesteld. Het bevatte liederen van De Wolf, Viotta, Annie Frank, enz., van welke laatste de Kleppermarsch. Nadat enkele nummers ten beste waren ge- gegeven, werd gepauzeerd en werden ver snaperingen rondgediend. Aan mevr. Van der Keur en haar dochter werd een bouquet bloemen overhandigd. Vervolgens kreeg mevr. De Zwijger het woord, die mededeelde, dat onder de dames- leden is opgericht een Vereeniging die het Initiatief heeft genomen om verschillende handwerken te vervaardigen en deze ts verloten en de opbrengst ten bate te doen komen aan de kas der Vereeniging voor Volkstuinen. Voordat het Zangkoor haar programma verder ging afwerken werd de Mondharmo nica-Vereen. Kunst en Genot, uit Leiden, onder leiding van den directeur den heer H. F. Roman, bereid gevonden eenige nummers te spelen. Te ongeveer halfzes was deze goedgeslaag- s en gezellige middag ten einde. Chr. H.B.S.-vereeniging Het op den 22en September j.l. gekozen nieuwe bestuur van deze vereeniging is als volgt samengesteld: D. Parmentier, voorz.; H. Kardinaal, vice-voorz.; A. Mulder, secr. (adres: Maredijk 149); mej. G. Borger, pen- ningmeesteresse; J Bakker, 2e secr.-penn.; M. de Graaf, adv. lid A, W. v. d. Worm, adv. lid B. OPSPORING VERZOCHT De Commissaris van Politie alhier verzoekt op sporing van de zestien-jarige van der Lubbe. wo nende Middelweg 35. die Zondagmorgen heime lijk de ouderlijke woning heeft verlaten. Haar signalement luidt: flinke gestalte, rond aangezicht, gezond uiterlijk, bruine oogen. donkerblond polka haar. klein wratje aan de linkerkant van de hals. ■aarschijnlijk gekleed in dooker-grijze mantel en donker-beige muts. VAN DE TRAP GEVALLEN Zaterdag is de 49-jarige mej. v. T. geb. M. in haar woning aan de Waardgracht de trap gevallen. Ze brak het linker been en is door den E. H. D. naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. VAN WIE? Bii de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent twee rijwielen, die onbeheerd op de Papengracht en op de Nieuwe Rijn zijn aangetroffen. VIJF GOUDEN TIENTJES ONTVREEMD. Door de politie is aangehouden de 37- iarige F. G. S. alhier, als verdacht van dief stal van vijf gouden tientjes ten nadeelc RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Door de politie te Boskoop is aangehou den de 19-jarige D. L. aldaar woonachtig, die alhier, in de Donkersteeg, een rijwiel heeft ontvreemd. Hij is naar Leiden over gebracht BRAND IN EEN AUTO. In de autoherstelinrichting van den heer P. op het Utrcchtsche Veer is door kortslui ting brand ontstaan in een auto toebehoo- rende aan de Gebrs. J. en A. M. alhier. De brandweer heeft het vuur met een slang op de motorspuit gebluscht. De 16-jarige mon teur W. H. uit Wassenaar, die de benzine leiding wilde afsluiten, kreeg brandwonden aan de handen. Hij is door een in de nabij heid wonend geneesheer verbonden. VOETBAL. Zaterdagmiddag speelde P. C. en L. I een wedstrijd tegen M. D. S., welke zij met 8—1 verloor. Rust 4—0. LEDERHANDEL A. VERHOOG HAARLEMMERSTRAAT 57 t.0. Roxy Waterdichte beenpijpen 2.00 Rubberlaarzen 2.90 LEDEREN JEKKERS, JASSEN, BRC)ï- KEN, PRIMA ALLE Oliegoederen Burgerlijke Stand ONDERTROUWD: J Lou wrier 29 jr en E Ka walek 29 Jr L Groeaenboom 19 jr en H C dei Meij 19 Jr J v d Steen 24 j en H Chaudron 17 j; P J van de Wetering 25 en M C Bergman JansenSchroef 2 Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN UITREIKING PRIJZEN PROVINCIALE SCHIETWEDSTRIJDEN Zaterdagmiddag reikte de burgemeester in het Huis cler Gemeente dc prijzen uit, van de schietwedstrijden 0111 de B.V.L.-wisselbe- kor. De voorzitter van de pl. B.V.L.-commis- sie de heer W. J. Sprcij opende met een woord van 'welkom de bijeenkomst. Inzon derheid werd welkom geheeten de heer P, A. Coltfn. Op verzoek van den heer Spreij reikte de burgemeester de prijzen uit. Tot de Alphensche Burgerwacht die thans voor de vierde keer winnaar is van de B.V.L.- wisselbeker, zeide burgemeester Colijn: U weet heeren. wat er nu nog ontbreekt. Al zijn de prestaties niet zoo hoog wat het aan tal punten betreft in verhouding tot andere jaren; de beker is uw bezit voor één jaar. Nu moet ge hem nog voor de vijfde keer in uw bezit krijgen. De heer H. Jongenburger, voorzitter van de Alphensche Burgerwacht nam de fraaie beker in ontvangst. Door het oog van een naald, noemde de heer Spreij het winnen van de beker. Het verschil met de tweede prijs is slechts een punt. Geloot werd voor de eerstp prijs, hoog ste corpsscliutter, omdat de heeren A. C. Mijs, Alphen; G. Bergshoeff, Alphen; J. Noo- men Sr.. Rotterdam en M. Kraal. Rotterdam gelijk stonden met 4S pt. Bij loting viel de eerste prijs op den heer Noomen, Rotterdam. Hierna werden de verschillende andere prijzen uitgereikt, waarvan we de winnaars in ons blad van vorige week Dinsdag heb ben vernield. KLEINE HUISVLIJTTENTOONSTELLING Mej. Lineke van Leeuwen, heeft te hare huize. Hoorn 7, de jaarlijksche tentoonstel ling gehouden van in het afgeloopen jaar door haar leerlingen vervaardigde huisvlijt- artikelen. Het werk was naar de verschillende leef tijdsgrenzen loopende van 5-jarigen tot vol wassenen. in afzonderlijke groepen met smaak gerangschikt, zoodat een zeer over zichtelijk geheel was verkregen. Van een voudig plak- en zaagwerk tot zeer mooi uit gevoerde luxe- en nuttigheidsvoorwerpen, uit zeer uiteenloopend materiaal vervaar digd, waarvan veel versierd met motieven naar eigen ontwerp was hier te bewonderen Wat voor liefhebbers van knutselen onder deskundige en kunstzinnige leiding te b< reiken is, was hier wel op overtuigende, wijze gedemonstreerd. Mej. v. Leeuwen heeft een goed werk ge daan met belangstellenden weer eens te la ten zien, hoe vele ledige uren op aangena me wijze en met dikwijls geringe hulpmid delen kunnen worden gevuld. GEREF. JEUGDCENTRALE Vrijdagavond hield de Geref. Jeugdcen- trale haar jaarlijksche propagandavergade- ring in Concordia. Ds. J. H. A. Bosch, voor zitter opende en sprak er met blijdschap over in zijn openingswoord, dat 'er zoo vele jongeren aanwezig waren. Welkom, vooral aan 't begin van het nieuwe seizoen, nu de vacanties weer achter den rug en de periode van werken begonnen is. Om mei Gods hulp, met vernieuwde kracht, weer te beginnen met het vereenigingsleven, dat ons wacht Immers een propaganda-vergadering is het en dan komt men niet met een zwaar wichtig onderwerp naar voren, maar trekt men. met wat afwisseling door voordracht en film, de jeugd. Daar had de commissie dan ook ruim schoots voor gezorgd. Meisjes en jongens hebben met de uiterste inspanning hun beste beentje voor gezet, door afwisselend ernst en luim voor te dragen. Wat na de pauze vertoond zou worden kwamniet, nl. de film van de Geref Meisjesbond. Op aller gezicht, was de teleur stelling te lezen. Een defect aan het toestel was de oorzaak. Doch als altijd de voorz. Ds. Bosch wist raad. Als vergoeding komt 18 Oct. a.s de bekende met verlof hier te lande Dr. Onker uit Indië met de film over de Soem bazending. Men heeft zich deze vergoeding laten welgevallen. Gez. 29 werd gezongen aarna de heer W. J. v. d. Brink voorging in dankgebed. UNIE COLLECTE De twee wachterswoningen bij dc spoor wegovergang Rietveldschepad worden afgo- broken, opdat het uitzicht bij dezen onbe- waakten overgang beter zal zijn. BARTIMEUS Een bedrag van 1S9.05 heeft de gehouden collecte opgebracht voor het Blindeninstituut „Bartimeus" CHR. JONGE BOEREN- en TUINDERSBOND Lezing over de Wieringermeerpolder In een der lokalen van de Ch. Landbouw school, vergaderde de Chr. Boeren en Tuin- dersbond „Eendracht maakt macht". Do op komst was bevredigend. Deze eerste verga dering in dit seizoen werd geopend door den voorz. G. de Kruijf, met Schriftlezing en ge bed. Notulen werden gelezen door den secr., C. Voets. Het hoofddoel van deze vergadering was, een inleiding van den heer J. H. Bel- graver, hoofd Chr. Landbouwschool al hier, over de Wierigermeerpolder. Na te heb ben nagegaan wat in een tijdsbestek van 4 5 jaar op de Zee was veroverd, gaf spr dat binnen zeer korten tijd de gelcon- heid bestaat om de eerste 15 boerderijen te verpachten. Deze zijn gelegen in de Eerste Polderafd. ten Noorden van de lijn Nieuwe- sluis-Slootdorp-Den Oever. De boerderijen zijn reeds klaar; ze bestaan uit een woon huis met stalgelegenheid voor 20 stuks rundvee, en plaats voor 13 paarden. De afstand van deze boerderijen naar Slootdorp zal gemiddeld 3 tot 4 K.M. bedragen. De woonhuizen zijn zeer; doelmatig ingericht; zoo ook de schuren en stalling. Als regel zal de grootte van het bedrijf zijn 20 H.A. wei land. Wil men er een gemengd bedrijf van maken, dan mag hoogstens 1/3 der opper vlakte gescheurd worden, doch onder deze voorwaarde, dat men bij het beëindigen der pacht het bedrijf weer groen moet opleveren. De huurtermijn zal gesteld worden op 6 Jaar, met uitzicht op verlenging van deze termijn. De indeeling der bedrijven is zeer gunstig, daar het land ligt in één kavel van 800 M. lengte bij een breedte van 250 M. Zoo iemand gesteld is op een grooter bedrijf, dan kan een persoon hoogstens 40 H.A. in pacht krijgen. Wat de pacht betreft, heeft men met het oog op de tijdsomstandigheden en om vroeger begane fouten in nieuwe polders of droogmakerijen te voorkomen, gekozen het mobiele pachtstelsel. De pachtsom wordt bepaald naar het indexcijfer van 100. Voor weiland is dan de pacht afhankelijk van de melkprijs en voor bouwland wordt de pacht geregeld naar het indexcijfer van de akkerbouwproducten en tenslotte be paald door de directie van den landbouw te 's Gravenhage. Wordt dus later het index cijfer bepaald op b.v. 80, 85 of 90 dan is ook maar 80, 85 of 90% van de grondpacht- som verschuldigd. Bij mogelijk later betere marktprijzen zal dan ook de te bepalen pacht hiermede verband houden. Men heeft ook een minimum- en maximum grens bepaald en die gesteld op 50 en 150 zoodat de pachtsom nooit minder worden dan de helft van de grondpachtsom doch in opgaande jaren ook niet kan stijgen boven 150 van diezelfde grondpacht. De waterleidingen zijn in onderhoud bij de pachters. Ten deele ook het onderhoud der bedrijfsgebouwen. Jacht en Vischrecht zijn niet in de pacht begre pen. Er bestaat een pachtcommissie door den Minister benoemd, die de belangen van pachters heeft te behartigen. De leden van deze commissie worden aangewezen, na over leg met de betrokken landbouworganisaties. Ook is cr een commissie van arbitrage, die de geschillen heeft te behandelen, voort- vlooiende uit den uitleg der verschillende bepalingen uit het pachtcontract. Deze com missie wordt benoemd door den kantonrech ter. De bijzondere voorwaarden uit het pacht contract behelzen een voorgeschreven be mesting en behandeling van het land. De grond pachtprijzen per H.A. loopen uiteen van 25 50 in het eerste jaar tot 50 55 in het laatste jaar. Ten slotte nog wijzende op het feit dat het de bedoeling is ijverige en bekwame jonge boeren in deze jonge polder te krijgen, daar de pachtprij zen zoodanig zijn geregeld dat men met ijver en toewijding gepaard gaande met vol doende vakkennis daar ongetwijfeld zijn brood kan verdiénen. Na nog een bespreking te hebben gehouden over de afsluitdijk en machtige sluiswerken die de waterstand van van het IJsselmeer regelen, eindigde spr. zijn alleszins zeer leerzaam referaat. Na deze mooie en leerzame verhandeling werd het winterpro-manima besproken. We vermelden daarvan, dat o.m. de heer B. v. Wijk, arts, een referaat zal houden. Het ledenaan tal neemt nog steeds toe. Na sluiting ging de heer Belgraver voor in gebed. HAZERSWOUDE DE WERKLOOSHEID Bij het correspondentschap voor Arbeidsbe middeling staan alhier als werkloos ingeschreven 161 perscoen, waarvan 54 steuntrekkend. SCHIETWEDSTRIJD BURGERWACHT Zaterdagmiddag werd op de Rijkssdhiet- banen in de duinen een aanvang gemaakt met de jaarlijksche groote schietwedstrijd der Katwijksche burgerwacht. Evenals vo rige jaren was er ook thans weer groote'be langstelling. Er waren niet min.der dan 40 deelnemers. Naar gelang van dc schietuit- komsten in het afgeloopen seizoen, waren de schutters ingedeeld in drie klassen: A. S en C. Het was een geanimeerde wedstrijd. Vooral in klasse A was het verschil tus- schen de beste schutters gering. De uitslag was als volgt: Klasse A: 1. R Trousselot 129 p; 2 J de Kreek 128 p: 3. B Dubhelaar 128 p; 4. Chr. J Minnee 128 p; 5. C Hoek. 12(5 p: 6. C v Lpeuwen 125p; 7. II de Boer 120 p: 8. J C v Rijn 116 p; 9. A Slingerland 116 p; 10. .Tac. Meijer, 114 p; 11. P Slinger land 112 p; 12. Nic Schaap 111 p; 13. J Slin gerland 103 p; 14. I. J v d Valk 101 p; 15 C J Schuitemaker 96 p; Klasse B: 1. A Dubhelaar 112 p; 2. Joai Meijer 109 p; 3. M Scboneveld 107 p; 4. P Varkevisser 105 p; 5. A Wassenaar 101 p.; 6. W A Rijken 100 p; 7. S Dubhelaar 9S p; 8. A Rijsdam 96 p.; 9. Joh v d Gugten 92 p; 10. M v d Oever 91 p; 11. P Bekker 87 p; Klasse C: 1. H N de Nie 105 p; 2. R v Duijvenbode 105 p; 3. P v Duijvepbode 97 p; 4. W Botersmans 87 p; 5. A v Zuijlen 85 p; 6. H Slingerland 77 p; 7. Joh. Korpelshoek 77 p: 8. E v Wensvecn 77 p; 9. Nic. v Leeu wen 70 p: 10. A Klok 66 p; 11. A Dc-kker 57 p A.s. Zaterdag wordt de wedstrijd voortge zet en worden weer drie series geschoten. De behaalde punten worden bijeeo geteld en dit aantal bepaalt de einduitkomst. De stand kan dus nog heel wat wijziging on dergaan. KATWIJK AAN ZEE WEEK END VOOR JONGENSLEIDERS TE KATWIJK a. ZEE Zaterdag en Zondag heeft in het Jeugd huis een conferentie plaats gevonden uit gaande van de P. C. voor jongenswerk. De heer Amesz opende deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en sprak hierna een openingswoord. Op de avondvergadering sprak de heer Jansen uit Woerden, over het onderwerp: „Do bijbelbespreking met jongens". Naar aanleiding van drie gedach ten: de bijbel, de jongens en de leiders, leidde hij dit onderwerp in. Wij moeten, al dus spreker, de jongen dichter bij de bijbel brengen, wij moeten hem de verscheiden heid van de bijbel leer en kennen, maar ook de gouden laan die loopt van Genesis tot Openbaring. Dit alles vereischt studie voor den leider. Gelukkig dat hier het N. J. V. in voorziet door organen uit te geven, waar door het voorbereidend werk van den leider wordt vergemakkelijkt, o.a. liet Leidersor gaan, Korenland, Kaarten van Paulus' Zen dingsreizen en boeken over Palestina bewij zen hier goede diensten. Na dit onderwerp volgde een flinke be spreking, waarin veel moeilijkheden onder het oog werden gezien. De heer Pels hield de dagsluiting. Om kevart voor tien werd een gezamen lijke kerkgang gehouden naar de Oude Kerk waar Ds. Kalkman voorging. Déze sprak naar aanleiding van het tekstwoord: „Ik ben de God van Bethel In de middagvergadering hield de heer Piso, uit SIietirecht, een causerie over: wat moeten wij den jongens in het tweede gedeel te van de vergadering geven. Hiervoor had de heer Piso een gramaphoon meegebracht, waarop hij verschillende platen liet draaien, o.a. het leven in bet Afrikaansch oerwoud, en muziek van enkele grootmeesters. Op deze wijze is voor de jongens veel te berei ken. Ook hier volgde een flinke besproking op, waaraan verschillende personen deel- naimeh. In de avondvergadering sprak de heer Piso over het nut van de organisatie. Hier in heeft de leider eeti verantwoordelijke taak. Te ongeveer 10 uur sloot Ds. Kalkman deze conferentie mot een toepasselijk slot woord, en hoopte r'at allen gesterkt weer mogen gaan naar hun woonplaats om daar door te geven, wat op deze conferentie is ontvangen geworden. De 0- B. Junioren hebben de competities goed ingezet en wel met een 31 overwin ning op Terieede. In deze wedstrijd werd aardig spel vertoond, waarhij voor al het goed verdedigen van de Q. B. backs opviel. De scheidsrechter had in deze wedstrijd een gemakkelijke Jaak. DIEFSTAL C. v. d. P. uit de Baljuwstraat deed aan gifte dat van zijn land gelegen bij de Watering 11 kisten aardappelen zijn ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. VOETBAL Katwijk III—Ons Clubje II 2—3 Deze wedstrijd in in een overwinning voor Ons Clubje uitgeloopen, hoewel een gelijkspel de verhouding beter had weerge geven. Van weerszijden werd soms 'n ietwat te forsdh spel gespeeld Jammer was dat door de midvoor van „Katwijk" een penalty gemist werd. Vermeld dient te worden het mooie werk van de Katwijk kieper. Scheids rechter v. d. Weert leidde correct Katwijk Asp.Ons Clubje Asp. 32 Deze 2e wedstrijd hebben de Katwijksche benjaminnetjes weer gewonnen. Hoewel ook de O C.-adspirar.ten aardig spel gespeeld hebben, getuigende de 2—0 adhiteïstand wisten zij toch nog 2 doelpunten te maken. Eindstand 3—2 voor „Katwijk". Scheidsrech ter Amoldus leidde voortreffelijk. Quick Boys I—L R. C. I 4—0 Deze wedstrijd is een gemakkelijke over winning voor de Boys geworden; rust ging in met 20 voor Q. B. Ook na de rust toon de Q. B. zich over alle liniés de sterkste, waarbij vooral het werk van de Q. Boys midvoor opviel. Na de rust werd nog 2 x gedoelpunt, zoodat deze wedstrijd met 40 in het voordeel van Q. B. uit liep. De scheids rechter floot goed. LEIDERDORP GEMEENTERAADSVERGADERING Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter, burgemeester Brug, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden ge lezen en vastgesteld. De Voorz. deelt mede, dat voor de huisnummering van de Hoog- madescheweg, die moeilijkheden opleverde; thans een oplossing is gevonden. Verder deelt de Voorz. mede, dat het in de vorige vergadering besproken onderwerp betreffen de de doktersfondsen nog niet is opgelost. Er zal hieromtrent overleg worden gepleegd met de doktoren. De ingekomen stukken worden behandeld o.m. een schrijven van den inspecteur van het lager onderwijs, waarin wordt aange drongen de nieuwe schrijfwijze der Ned. Taal op de openbare school in te voeren; aldus besloten. Aan de bijzondere scholen zal een gelijkluidend verzoek worden ge richt. Naar aanleiding van een aanbieding van de fa. Lips, stellen B. en W. voor tot aankoop van een kluisdeur over te gaan; alsmede tot aankoop van stalen rekken enz. ter inrichting van de kluis, resp. voor den prijs van f 395 en f 750. Aldus besloten. Een verzoek van de Chr. Besturenbond wordt behandeld. Deze Bond verzoekt den Raad: le de werkloozen langer te laten wer ken bij de werkverschaffing en 2e het uur loon te brengen op 35 ct. De Voorz. deelt mede, dat de inspecteur der werkverschai- fing de duur van de tewerkstelling bepaalt, hierover valt dus niet te beslissen. Verder oordeelen B. en W. het loon van 35 ct. per uur bij de werkverschaffing te hoog. B. en W. stellen voor den Minister te verzoeken het uurloon te brengen op 32 ct. Aldus be sloten. De werkverschaffing zal weder spoe dig een aanvang nemen. 10.20 from; 12.20 Brussel Fr; 14.20 Keulen; 15.05 Londen It; 16.20 Keulen. 17.20 Brussel Fr; 19.23 Luxemburg: 20.35 Munchon; 22.20ParU'3 B- Programma 4: 8.20 Partis R; 11.20 Daventry; «14.20 Londen R; 15.10 Daventry; 17.35 Eng. zen dre; 18.20 Brussel VI; 19.45 Deutschl.sender; 20.20 Daventry Radio Nieuws. Vervolgens bieden B. en W. de begrooting 1935 aan. Deze sluit in ontvangsten en uit gaven op f 131.144.18. Tot leden der com missie tot nazien der begrooting worden benoemd de heeren De Haas, Klaver én Roest. Nadat het rapport van cle commissie tot nazien der rekening 1933 is behandeld, wordt deze voorloopig goedgekeurd. Hierna wordt een wijziging in cle begrooting 1934 aangebracht. Met alg. stemmen wordt bei»lo ten de Chr. Oranjevereeniging een subsidie toe te staan. Tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim wordt benoemd de heer F. D. van Wijck, terwijl de heer M. van Winkel herbenoemd wordt tot lid van het Burgerlijk Armbestuur. Een voorstel tot wijziging van het uitbrei dingsplan aan den Zijldijk, in een vorige vergadering reeds besproken, wordt thans met alg. stemmen vastgesteld. Bezwaren hiertegen waren niet ingekomen. Aan de hand van een teekening zet de voorzitter vervolgens uiteen de wijziging der straai- aanleg aan den Hoogmadescheweg, volgens een plan van den heer Van der Velden. B. en W. stellen voor de nieuw aan te leggen straat de Dr. de Bruijnestraat te noemen. De wijziging van de straataanleg wordt, evenals de overeenkomsten, die met de heer Van der Velden zullen worden aangegaan, met algemeene stemmen vastgesteld. Aan de orde is de salaris-regeling van de gemeente-opzichter. De Voorz. zegt dat. B. en W. overeenkomstig een reeds eerder geuite wensch in de Baad voorstellen, het salaris van den gemeente-opzichter te verhoogen en wel met f 300, waartoe alle reden is De heer Klaver zegt sprakeloos te zijn en stelt voor het salaris met f 150 te verhoo gen. De Voorz. zegt, dat door de uitbreiding der werkzaamheden van den opzichter deze thans de geheele dag in dienst der gemeen te is. Er bestaat dus alle reden diens wedde te verhoogen. Door een verhooging van f 300, die B. en W. zeer matig achten, komt het salaris van den gemeente-opzichter nau welijks boven de jaarwedde van den ge meente-werkman uit. Het voorstel van B. en W. komt in stemming en wordt met 6 tezen 1 stem aangenomen (tegen de heer Klaver). Bij de rondvraag vestigt de heer Klaver de aandacht op de onhoudbare toestand van de Hoogmadenscheweg. Spr. verzoekt de lan taarns 's avonds, ook al is het lichte maan, tijdens de wegverbetering te laten branden. De Voorz. zegt dit toe en deelt mede, dat de Eikenlaan voor het verkeer zal worden opengesteld. LEIDSCHENDAM RAADSVERGADERINGEN De raden van Stompwijlc en Veur komeri deze week in openbare vergadering bijeen, resp. op Donderdag en Vrijdagavond om 7.15. Op de vrijwel gelijkluidende agenda's komt voor: Wijziging der Alg. Politieverordening: Ver bod van melkbezorging op (Zondag en alge meen erkende Chr. feestdagen, met uitzonde ring van de maanden JuniSeptember, wanneer het vóór 's morgens 9 uur geoor loofd is; uitbreiding van de Zondacsverkoop voor winkels in fruit, banket, chocolade enz., en invoering voor sigarenwinkels. Voorts staat op de agenda: voorloopige vaststelling gemeenterekening 1932 en voor stel inzake politie-vakonderwijs* NIEUWE WETERING ONTSLAG GENOMEN. Bij den voorzitter van het Centraal Stem bureau is bericht ingekomen, dat de lieer C. Bontje, lid van den gemeenteraad vari Alkemade, als zoodanig ontslag heeft geno men. Dit bericht, hoewel we dit tot onzen spijt mochten vernemen, komt toch niet ge heel onverwachts, omdat de gezondheids toestand van genoemden heer van dien aard is, dat hij zich niet ten volle meer aan de publeke zaak kan wijden. De heer Bontje is nu eenmaal geen man van half werk. Wanneer hij zich voor een of ander ambt geeft, dan doet hij dit met geheel zijn per soon. Vandaar dat zijn heengaan in den Raad als een groot verlies zal worden ge voeld. De heer Bontje heeft als raadslid ge durende een reeks van jaren zeer veel ar beid gepresteerd. Zonder aanzien des per- soons gaf hij steeds zijn meening en stem in het waarachtig belang der gemeente. Doch niet alleen als lid van den Raad, maar ook in tal van andere functies, welke hij gedu rende den loop der jaren vervulde, was hij de rechte man op de rechte plaats. Zijn eer ste bedanken was als voorzitter van de centrale kiesvereeniging, welk ambt bij vele jaren heeft vervuld. Voorts was hij voorzit ter van het algemeen burgerlijk armbe- Aan het bureau NIEUWE LEIDSCHE COURANT Breestraat 123, Leiden Hiermede verzoek ik mij in te schrijven als abonné op Uw blad met gratis toezending van de bladen tot 1 October a.s., alsmede de verschenen nummers der loopende artikelen-reeksen. NAAM

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8