$Limm £ciïtsrijc CTourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden sn Omstreken BINNENLAND. abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevesligd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 77» Cf. Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 2564 Bureau: Breestnat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 MAANDAG 3 SEPTEMBER 1934 15e Jaargang atibertentieprijjen: Van I tot 5 regels I.171/» Elke regel meer0.22'I» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer 0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.177» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 DE NOODZAKELIJKHEID DER CHRISTELIJKE PERS Het valt niet te ontkennen, dat het Christelijk leven in zwaren druk ver keert. Misschien, dat deze druk ten slotte voor velen nog heilzame vruchten oplevert dit is allereerst een zaak tusschen God en den mensch, waarvan de omstanders pas later merken maar de zijde, welke naar buiten is gekeerd, spreekt toch van een harden gang voor het Christelijk volk i voornaamste gedeelten der wereld. Deze gedachte schoot ons te binnen, toen wjj het slot van het Overzicht vai onzen Buitenland-redacteur lazen ii ons nummer van Zaterdag. Het liet om niet los. Het gaf geheel onze opvatting weer, maar men heeft wel eens anderer woorden noodig, om hierin bevestigd te worden. „Het lijkt ons", zoo luidde het, „wanneer wij dat alles aan onzen geest laten voorbijgaan, een onont war baai- kluwen van vraagstukken en moeilijk heden en we kunnen daarbij meer dan ooit tot het besef komen van de on macht van den mensch in het besturen van deze wereld. Alleen het stuk maken en bederven van wat onder het bestel Gods is gegroeid, is aan de mensch- lieid, blijkens den oorlog en zijn lange naweeën, aller-uitnemendst toebetrouwd gebleken." Toen vroegen wij ons af: zijn de Christenen in de laatste kwart-eeuw erin geslaagd de wereld dichter bij God te brengen, of verwijdert zij zich ver der van God? O ja, wij kennen en erkennen volmondig het woord van Christus, waarin Hij zegt bij de Zijnen te blijven tot het einde der dagen, maar tijdelijk, en misschien zelfs langer dan tijdelijk, kan er groote druk zijn. Waren de belijdende Christenen krachtig genoeg om den oorlog te ver hinderen? Konden zij daarna de volke ren elkaar doen naderen als allen te zamen Gods schepselen? In welken kring der diplomaten wordt de eisch van Gods wet en recht gesteld? Er i geen enkel land en geen enkel volk, dat zich op de borst kan slaan in innige zelfgenoegzaamheid. Allen zijn zij geweken. Door verlaten van Gods wegen is de straf over de wereld gekomen en is ook het Christendom teruggedrongen, en zijn de gevolgen tragisch. In Rusland, met zijn ruim anderhalf honderd millioen inwoners is het Chris tendom op wat resten na uitgebannen. In Duitschland, het land met de meeste Protestantsche Christenen in Europa, is groote verwarring de Kerk binnen gedrongen, waarvan helaas op dit oogenblik nog niet het eind is te zien. In Londen, de grootste stad der wereld met zijn acht millioen inwoners, bezoe ken slechts een half millioen nog de kerk. In Noord-Amerika, ondanks al het goud, hetwelk erheen gestroomd is, moet allerlei Christelijke actie, ook op zendingsgebied, gestaakt worden, telde Dr. Beets ons pas. En waar de Christenen percentsgewijs grooter in vloed kunnen uitoefenen in het leven, verstaat men elkaar dikwijls zoo slecht en blijft dan ver af van het woord van den Apostel Johannes, om elkaar lief te hebben. Men versta ons goed. Wan neer wij dit hier zoo zeggen, hebben wij niemand apart en ook geen enkelen specialen kring op het oog. Er is nog overvloedige reden God te danken voor wat nog bleef, maar daar naast bestaat groote behoefte aan ver ootmoediging en samenbinding. Waarom wij ons alzoo uitdrukken? Ons werd gevraagd op deze plaats eens weer een artikel te willen schrijven over de noodzakelijkheid van de Chris telijke Pers. Die hebben wjj toch nog in Nederland, als in geen enkel ander land der wereld. En deze pers zal niet het eigendom zijn van een bepaalde groep Christenen, doch van allen, die de ver schijning van den Heere Jezus Christus liefhebben. Hoe moeilijk ook, en dat blijkt dubbel in deze dagen van ver scheurdheid, zij moet beproeven den band te vormen tusschen deze allen, waar ook wonend, en onder loellce om standigheden ook verkeerend. Dat wij zoo althans beproeven, in de erkenning van menschelijke onvolmaaktheid, onze taak te vervullen, zij hier zonder eeni- gen schroom neergeschreven. En daar voor heeft de Christelijke Pers steeds meer lezers noodig. Lezers, die weten, dat op sommige redactie-bureaux ge zocht wordt naar het verband tusschen de historie van den dag en den eisch der beginselen. Lezers, die bij sommige uiteenzettingen anders zullen denken, maar die den plicht hebben te gelooven in den vollen ernst, waarmede de ar beid aan het Christelijk dagblad ver richt wordt. Bij zulke wisselwerking kan het niet anders, of de veelszins veel te slappe band tusschen de Christenen, 'die wonen op het hoekje der wereld, Er mogen thans eenige zakelijke mededeelingen volgen. Het program, waarmede wij het leesseizoen ingaan, is met zorg samengesteld, en is er op berekend den blik der lezers te ver men. Het zij ons vergund enkele dingen te noemen. Prof. Dr. V. Hepp, die thans in Zuid- Afrika vertoeft, zal een reeks artikelen over zijn reis en zijn ondervindingen bij het stamverwante volk in ons blad geven. Morgen zal zijn eerste brief verschijnen. Mr. P. Borst, die een studiereis naar Noord-Amerika heeft gemaakt, zal v het wonderlijk economisch gebeuren de groote Noord-Amerikaansche Repu bliek vertellen. Een uit Rusland gevluchte schrij thans te Parijs verblijvend, zal een aantal vervolgstukken geven over het door hem meegemaakte in het commu nistische land. Daarnevens zal een nieuwe serie arti kelen verschijnen over het groote pro bleem in Europa, de verstandhouding tusschen de groote volken, van welke verstandhouding het wel en wee, zoo wel geestelijk als maatschappelijk, van ons werelddeel afhangt. Daarvoor zijn en worden onderzoekingen gedaan op vele brandpunten, zooals in Polen, D'anzig en het Saargebied. Hiernevens zal nog meer dan tot dus ver alle Christelijke arbeid in Neder land gesteund worden, vooral om de noodzakelijke samenbinding te bevorde ren. Alsook meenen wij dat het vaker noodig zal zijn de waarheid des Chris tendoms te verdedigen, dus zooals men dat noemt apologetisch op te treden. In dezen tijd, nu zich zoo veel spitst om de wereld-, de volks- en de eigen huis houding op de been te houden, heelt hoofd en verstand genoeg te doen, maar hart en gemoed zijn soms zoo leeg, zoo dat de onuitgesproken vraag om verlichting en vertroosting om een ant woord roept, ook aan het Christelijk uagblad. En zoo zouden wij meer kunnen noe men. Als bekend, is ten vorigen jare reeds door ons blad de abonnements prijs verlaagd, om den lezers ook op deze wijze wat tegemoet te treden. Eindelijk, worden aan nieuwe abon- né's de nummers tot 1 October a.s. gratis verstrekt. Ook daarna, zoolang zij loopen, zullen inteekenaren op ons blad de verschenen nummers der ver volgartikelen gratis ontvangen, om aldus het geheel in bezit te krijgen. En het allerlaatste woord is aan de velen, die zoo vaak zich inspanden, om hun krant, het blad van en voor de lezers, te helpen verspreiden. Van hen wordt ook thans een zelfde hulpvaar digheid verwacht. Het doel der Christe lijke Pers, hetwelk wij boven uiteengezet hebben, en waarmede zij van harte in stemmen, wordt erdoor bevorderd. Nat. Bond „Het mobilisatiekruis" Algem. Vergadering te Alfen a. d. Rijn Zaterdag werd te Alphen a. d. Rijn d jaarlijlcsche Algem. Vergadering van c'e Na tionale Bond het Mobilisatie-Kruis gehou den onder voorzitterschap van den eeere voorz. van den Bond Generaal Snijd Nadat de notulen van de vorige vergade ring waren goedgekeurd herinnerde Gene raal S n ij d e r s in gevoelvolle bewoor dingen aan de ernstige beproevingen, welke aan Hare Majesteit de Koningin en aan het Koninklijk huis in het afgeloopen vereen; gingsjaar werden opgelegd en waarin door het geheele Nederlandsche Volk wordt ge deeld, waarna een telegram van aanhanke lijkheid en trouw aan Hare Majesteit werd gezonden. Uit de jaarverslagen van den secretaris en van den penningmeester blijkt, dat de Bond groeit- Ofschoon, wat de inkomsten betreft, de Bond evenals andere veceenigingen den in vloed ondervindt van de tijdsomstandighe den, zoo is er toch geen reden om ontevre den te zijn met den financieelen toestand, waarvan het dadelijk en verheugend ge volg is geweest, dat wederom velen finan- tieclcn steun hebben kunnen ontvangen, terwijl ook verschillende oud-gemobiliseer- den werden gesteund bij hun sollicitaties voor het verkrijgen van werk. Ofschoon de voordrachten tot toekenning van het. Witte Mobilisatiekruis uiteraard geleidelijk minder in aantal worden, toch komen telkens nog weer voordrachten bin nen, naar aanleiding waarvan in het afge loopen vereenigingsjaar aan 21 personen hol kruis werd togekend,. terwijl nog ven schillende voordrachten op afdoening wachten. Nadat nog eenige aangelegenheden huishoudelijken aard waren afgedaan, wer den de aan de beurt van aftreden zijnde leden van het hoofdbestuur, bij acclamatie herkozen. Voor het sluiten van de vergadering sprak de voorzitter een woord van groote erkente lijkheid tot den kolonel h. d. P- de Vries, die met groote toewijding, eerst in het co mité Herdenking Mobilisatie in (1924) en daarna als pennnigmeester tevens Hoofd van de Afdeeling Steun gedurende 10 jaar in het Dag. Bestuur van den Bond is werk zaam gewees, doch die nu om gezond heidsredenen daarmee moet eindigen. Onder algemeene instemming van de ver gadering werd de heer de Vries tot Eere- Lid van den Bond benoemd. Daarna richtte de Bondssecretaris zich tot Generaal Snijders, wien hij namens den Bondsvoorzitter en namens den geheelen dit jaar bij verschillende gelegenheden heeft gedemonstreerd, en die thans weer tot uiting kwam toen Z Exc. zich onmiddellijk en zonder aarzelen bereid verklaarde dezi vergadering te leiden, wit hem eerst eei dag te voren werd gevraagd. Een driewerf en enthousiast „hoera vooi onzen Generaal" was daarvoor de belooning, waarna de generaal de vergadering sloot. Royementen in de O.S.P. Partij (OSP.) is na ampele discussie met tegen 14 stemmen besloten tot royement de reeds geschorste partijbestuurders Kadt (secretaris), S. Tas en H. de J. de Jubileum arbeidsinspectie Zaterdag te Den Haag herdacht In de gebouwen aan den Nieuwen Uitleg te 's-Gravenhage is Zaterdag het feit her dacht, dat 25 jaar geleden de Centrale Dienst der arbeidsinspectie werd ingesteld. Vele bloemstukken en palmen sierden de ontvangkamers. In den loop van den middag kwamen in de zalen, waar tevens de districtshoofden leden van het personeel der inspectie aanwezig waren, velen hun opwachting sociale zaken, Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, vergezeld van den wnd. chef van de afd. Arbeid van zijn departement, den heer Mastenbroek, hield een toespraak tot den dir.-generaal, Ir. H. A. Mr. S. J. R. de Mor Den Haag e dir.-gen. van den Arbeid, CHR. BOND VAN KLEINHANDELAREN IN BOTER EN MARGARINE. Te Zegwaart is een vergadering gehouden door den Chr. Bond van Kleinhandelaren in Boter en Margarine. Met algemeene stem- werd besloten om in federatief ver band met de andere bonden op dit g-ebied -amen te werken, waardoor ongetwijfeld leer succes zal worden bereikt. Voorts werd besloten te protesteeren tegen e nieuwe voorschriften van het Bureau an Crisis-aangeslotenen, waarbij bepaald wordt dat monsters te allen tijde gratis moeten worden afgestaan. Duidelijk kwam dat dit voorschrift z'n doel voorbij streeft en in het geheel geen effect sorteert. Staande de vergadering gaven zich ver schillende nieuwe leden op, terwijl binnen kort nieuwe vergaderingen zullen worden gehouden. Het secretariaat van den Bond N. .van Gent, .Voorwj C. 99, Hazers- woude; B De beide eerstgenoemden waren, hoewel daartoe uitgenoodigd, niet ter conferentie inwezig. Voorts werd met 134 tegen 22 stemmen besloten tot bevestiging van het royement van den Rotterdamschen Federatievoorzit ter G. van Oorschot. De politieke stellingen, voorgesteld door het Partijbestuur, werden met op vier na algemeene stemmen door de conferentie aanvaard. Het Partijbestuur werd aangevuld. Het SECRETARIS SPOORWEGDIRECTIE. Tot opvolger van Dr. E. L. Elias als secre taris van de directie der Nederl. Spoorwe- DE WEGEN IN DE ALB LASSER WAARD. De Kamer van Koophandel en Fabrieken GEMENGD NIEUWS DRIE KINDEREN OMGEKOMEN Tragische brand te Ernst ontstaat door het spelen met lucifers Vier kinderen konden zich nog bijtijds redden drie werden het slachtoffer van de vlammen Gistermorgen tegen half zes is brand uitgebroken in de boerderij van de weduwe Vosselman in de Achterenk te Ernst. Terwijl de moeder met twee zoons van 14 en 15 jaar naar de weide was gegaan om koeien te melken, bleven zeven kinderen van vier tot veertien jaar alleen thuis achter. In een kamer van de boer derij is toen plotseling brand uit gebroken. Een der zeven kinderen, die rook had waargenomen, waar schuwde de overigen en liep toen snel naar een buurvrouw. Inmid dels konden vier van de zeven zich naar buiten in veiligheid brengen. Drie meisjes van 4, 5 en 6 jaar zijn in de vlammen omgekomen. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinderen dat de boerderij, alsmede eenige schuren en de inboedel geheel ver loren gingen. Een paar kalveren en een stier kwamen in de vlammen om. De lijkjes van de drie slacht offers zijn naar een nabijgelegen schuurtje gebracht. De moeder is met haar overgebleven kinderen bij de familie Tellenge ondergebracht. Nader vernemen wij, dat de brand moet worden toegeschreven aan het spelen lucifers door de kinderen, die zijn omgeko men. Het oudste meisje van negen jaar werd wakker, toen de kinderen begonnen te schreien. Zij ging het vertrek binnen o: zien wat er aan de hand was en ontdekte toen, dat een der vloerkleedj«s in brand stond. Zij ging toen snel weg om een mer water te halen, doch zij kon geen emmer vinden. Toen zij terugkwam stond de geheele kamer reeds in lichte laaie. Zij Frederika, de vijfjarige Grada jarige Hermina, konden niet worden gered en zijn allen in hun bedjes verbrand. De twee jongens van het gezin, die grenzend vertrek sliepen, konden nog op tijd ontkomen. Van alle kant kwam hulp opdagen brandweer van Vaassen was eveneens spoe dig ter plaatse. Tegen de vuurzee kon ech ter niets worden gedaan. Een buurman heeft nog getracht van buiten af een raair. te openen, teneinde de kinderen te bevrij den, doch helaas moest hij deze poging op geven. De moeder was door het gebeurde radeloos. De burgemeester van Epe was bij het blusschingswerk aanwezig. De brand en de tragische dood van de drie kinderen heeft, naar men begrijpen zal, groote ontsteltenis gewekt. Botsing op de Wester Schelde Het uit zee komende Noorsche tankschip Dagheid", beladen met ruwe olie met be stemming Antwerpen is op de Wester Schel de tijdens dikke met het daar v< Grieksche stoomschip noemd schip werd zwaï waardoor het voorpiek stroomde. De „Dagheid" kreeg averij aan bakboordzijde 'aring geko- anker liggende Rokos". Laatstge- beschadigd aan de uitvoering van het wegenplan in de Alblas- serwaard te doen, opdat verdere thans over bodig geworden vertraging in de uitvoering midscheeps bij de commandobrug, waardoor een der tanks openscheurde en de ruwe olie naar buiten stroomde. De andere tanks van de „Dagheid" zijn daarna afgesloten waardoor het schip zijn reis naar Antwerpen kon voortzetten. De „Rokos" is bij Terneuzen opnieuw voor an ker gegaan. Het schip ws op weg van Zuid Amerika naar Antwerpen met een lading graan. Het Grieksche stoomschip is later op eigen kracht naar Antwerpen opgestoomd. Begrafenis Sonja Beugeltasch Het stoffelijk overschot van het slachtoffer van den gruwelijken moord, welke de vorige week in de hoofdstad heeft plaats gehad, de achtjarige Sonja Beugeltasch, is Zondag middag op de Joodsche begraafplaats te Die- men aan de schoot der aarde toevertrouwd. Hoe groot het medeleven en hoe innig de deelneming van buurtgenooten en vele an dere horvdstedelingen met de zoo ernstig ge troffen familie is, bleek wel duidelijk deze droeve plechtigheid. Doodsche stilte heerschte er toen het kist je met de stoffelijke resten uit het Rcini- gingshuis werd gedragen. Achter de rouw koets schreden duizenden, die, volgens Joodsch gebruik, op deze wijze hun mede leven wilden toonen. Vele vrouwen, in den stoet en langs den weg, konden hun tranen niet bedwingen. Langs de geheele route, die de stoet volg de, hadden zich duizenden belangstellenden opgesteld. Tot de Plantage Middénlaan liet de politie degenen, die de rouwkoets te voet volgden, meeloopen. Toen vormde zich de lange stoet auto's één auto venrtig bloemstukken. Honderden hadden zich ook begeven de begraafplaats te Diemen, waar de te ruim half één aankwam. In het Reinigingshuis op de begraafplaats, waar de secretaris dr. Sluys de Ned. Israël. Hoofdsynagoge vertegenwoordigde, sprak Rabbijn Sarlouis naar aanleiding, van de eprcuk: „Zij, die naar huis gaan, rusten; doch zij, die achterblijven dragen de zorgen" stoel Brutale inbraak te Leeuwarden Groot bedrag aan effecten gestolen Tijdens de afwezigheid der bewoners is in gebroken in een perceel Sperwerstraat 4 te Leeuwarden. Uit een der kasten in een van de kamers werden twee geldkistjes meege nomen: Hierin bevonden "zich een obligatie van 500 Nederlandsch Oost-Indie 191G, nr. 07003S, rentende 5 pet., vervallende 1 Mei en 1 November; een obligatie van 500 van de zelfde leening 1931 nr. 203404, rentende 4i/2 pet., zelfde vervaldatum; een obligatie van 500 Nederland 1931 nr. 289537, rentende 4 pet., zelfde vervaldatum; een obligatie van 1000 Nederland 1933 nr. 103515, rentende 4 pet., vervaldatum 1 Februari en 1 Augustus; een recipis-obligatie van 500 Nederland tweede leening 1932 (is nu geworden eerste leening 1934), nr. 572-100; twee recipis-obliga- tiën van 100 Nederland 1934, eerste leening nr. 660727/28. Voorts werden ontvreemd een schuldbe kentenis van 4000, eenige Rijkspostspaar bankboekjes met een gezamenlijke waarde van 450, voorts een bedrag aan contanten van 500. Het onderzoek der poliüe is in volle gang. DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD Te Groningen is de 17-jarige wielrijd- ster S. Behing uit Peize aan den Heereweg aangereden door dig i de auto, bestuurd door zwaar gewond, dat zij spoe- ijding is overleden. VIER WIELRENNERS GEWOND Gistcnnorgen omstreeks tien uur is op den Keienbergweg te Beekbergen een groep van zcs wielrenners, leden van de Apel- doornsche Rennersvereeniging ,„De Ade laar" komen te vallen- Het peleton was om negen uur uit Apeldoorn gestart voor een trainingsrit om het kampioenschap van Ne derland. Een traject van 40 K.M. was reeds afgelegd toen de gangmaker, de renner Ten Berk de Boer door een wielrijder werd aan gereden met het noodlottig gevolg, dat het geheele peleton dat met een snelheid van 35 tot 40 K.M. reed, kwam te vallen- De renner M. Huiskes iiep een ernstige hoofd wonde op. terwijl nog drie anderen gewond werden. Zij zijn op advies van Dr. Pent uit Beekbergen, die de eerste hulp verleende, woningen vervoerd- Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit TWEE bladen BLz. I Te Alphen Bij een boerderijbrand te Ernst zijn drie kinderen omgekomen. Het vermoorde meisje Sara Beugeltasch is gister» morgen begraven. Op dc Westcrschelde heeft een scheepsbotsing plaats gehad. Te Leeuwarden is een grooj bedrag aan effecten Blz. 2 De staking in de Amerikaansche testiel-industrie Men vreest voor ongeregeldheden. Morgen is de groote dag waarop blijken zal of veel of weinig stakers de stakingsorekr zullen opvolgen. Het bericht, dat Mussolini samenwerking met de socialisten zoekt, wordt tegengesproken. Schuschnigg aan het woord. 1 Het Duitsche concentratiekomp Onnienberg ge* Nieuwe aanslag op een trein in Mandsjoerije* De vervolging der bandieten, die bij den vorigen aanslag gijzelaars hebben genomen. De brand te Campana is ten einde. De gevluchte Blz. 3 Hedenavond wordt te Lunteren het zeventiende congres geopend van de Calvinistische Studenten- (eweging. Te Zeist is ie gehouden. De gemeen an totaal f 5 mill, bi angegaan met een ra nbekenden koers. practische Theologen-Confer en- dam heeft voor een Pedrag rilingen leeningen n pet, tegen Blz. 5 Het overlijden van het soc.-dem. Kamerlid, de heer J. H. A. Schaper. Dc R^geeringstoeslag op gerst is verlaagd van •ogge van f 3.50 op f 2.50; Blz. 8 I bij Philips II (slot). i Zuid-Afrikaansche gezant Dr. B roekhuizen legde een krans, op het graf Tram kraakt auto Autobestuurder zwaar gewond Men meldt ons uit Rotterdam: Op den Oudendijk op de hoek van de Ro zenburgstraat is gistermorgen om kwaï'; over negen een ernstig ongeluk gebeurd. Een motorwagen van lijn 22, bestuurd door den 51-jarigen A. v. d. H. uit de Nic. Zasstraab, is in botsing gekomen met een luxe auto, bestuurd door den 51-jarigen A- J. v. d. en, wonend aan de Wijersstraat te Amersfoort. auto reed in de richting van de stad op de tramrails. De tramwagen van lyn 22 reed naar het eindpunt vlak by de Hoflaan- kerk. Plotseling moest de autobestuurder remmen, vermoedelijk voor een overstekende wandelaar of fietser. Daar het wegdek nat is de auto op de gladde rails geslipt en een zwaai voor de tramwagen terecht gekomen. Deze naderde juist met een flinke vaart, zoodat de tram met een zware klap op de auto stootte, die eenige meters werd meegesleurd en totaal vernield. De automobilist werd in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis aan den Berg weg vervoerd, waar hy met een zware her senschudding en enkele ernstige hoofdwon den ter verpleging werd opgenomen. Hedenmorgen was zijn toestand nog van dien aard. dat hy niet over da toedracht van het gebeurde kon worden gehoord- De tram werd aan de voorzijde beschadigd, eenige ruiten braken. De zwaar vernielde auto is weggesleept. Het tramverkeer onder vond een half uur vertraging. MOTORRIJDER CONTRA AUTO Zaterdagmiddag is op den straatweg te Ernst, nabij het kruispunt Oranjeweg een motorrijder in botsing gekomen met een auto komende uit do rich tin Vaassen. De motorrijder, de heer Witvoet uit Appelscha werd van zijn motorgeslingerd en met een schouderfractuur en een gapende wonde aan voerd.eChter Daai' het vcr' OUDE MAN VERDRONKEN Op de grens der gemeenten Moordrecht en °"d,a is"!t con s'oot hot lijk opgehaald j m ,s~"Ja,'igen W. C. Verhaar, wonende 1 de Taborstraat te Rotterdam. crmoedelijk is de oude man. die meer malen verre wandelingen maakte, Zaterdag- ond door de duisternis misleid, en te -,va- r geraakt Bij de lijkschouwing werd geen enkel spoor .van misdaad aangetroffen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 1