VAN RIJN S El MOSTERD WEKELIJKSCHE B IJ LAGE MODE - VAKSCHOLEN HEUS VOOR StoomWasch- en Striikinrichtin? „Aurora" W. Spieren!» C Jzn A, GRASMAYER ZOON In Amerika De Europeaan, die in deze lijd naar New York gaat, venvacht op straat- en in de grootc hotels teekenen te zien van de econo mische crisis, die ook tot Amerika doorgt- drongen is. En des te meer verbaasd is men dan, wanneer men bemerkt, dat de Amen- kaansche vrouwen nog net zoo modern gekleed gaan als ze voor de crisis gewoon waren- Daarbij moet men opmerken- dat de Amerikaansche liever op andere dingen spaart, bijvoorbeeld op haar eten, om op die manier toch nog veel voor 'haar kleeding te kunnen uitgeven- Soms ontaardt dit wel eens in overdrij ving en men is als Europeaan verbaasd over het vele geld, dat de Amerikaansche vrouw voor haar uiterlijk uitgeeft. Onlangs bezocht een Europeaan een reus achtig, bekend modehuis in New-York- In Europa kan men zich nauwelijks een begrip maken van de omvang van zoo'n zaak- Niet eén huis beslaat het- maar een geheel blok huizen, dat zich uitstrekt tusschcn Central park en de 5th Avenue, de laan, waar de millionaire wonen. In dit hiuis koopt niet alleen de vrouw uit de gegoede stand, maar ook de millio- nairsvrouw met haar dochters- Een gehcele étage is gereserveerd voor de bijeenkomt stigheden- die de dames noodig hebben om haar toiletten te com pieteeren- Op een andere etage zijn alleen schoenen te krij gen, op een derde alleen tassclien en op een vierde slechts antiquiteiten. In groote zalen toont het personeel de nieuwste modecreaties- Daarbij ziet men niet alleen ideale figuren, maar vertegen woordigsters van ieder type, het jonge, de .vrouw van gevorderde leeftijd- de volslanke enz- Het is de trots van het huis, dat iedere dame, die er binnen komt, er na twee uren van onder tot boven nieuw gekleed weer uit kan komen- Wij kunnen ohs haast geen voorstelling maken- van de omzet .die hier dagelijks ge maakt wordt en van de prijzen, die hier ge vraagd en ook betaald worden- In dit mode huis is het goedkoopste jurkje nog 125 gul den. Voor 500 gulden heeft men dan nog iets mooier en de avondtoiletten zijn nog Veel duurder Waar koopen echter de Amerikaansche (vrouwen uit de middenstand, die er niet i: de verste verte aan denken om zoo'n bedrag voor een japon te betalen? Ook voor haar bestaat er een reusachtig warenhuis- Mis schien kan men zich- van de grootte een voorstelling maken, als men hoprt, dat op Zaterdag ongeveer 100.000 vrouwen het renhuis bezoeken- Alle beroepen- alle ra kan men er vinden- Het a ïerk waardigste van dit magazijn is echter, dat men er geen verkoopers of verkoopstere vindt. ,3edien u zelf" is het parool van dit huis- Maar men heeft een geraffineerde manier om de klanten gade te slaan- Ongeveer 100 meisjes zorgen voor de bewaking. Ze staan niet al leen in de verkoopruimte, maar zijn ook verdeeld op een soort loopbruggen- die bo ven de verschillende afdeelingen hangen Nu zijn er nog in dit huis kleine cabines, waar de klanten de japonnen kunnen pas sen- Deze cabines hebben echter geen dak, zoodat het personeel vanaf de loopbrug de klanten in de paskamertjes kan gadeslaan. Het is dus bijna onmogelijk om hier iets te ontvreemden- Het toezicht uitoefenend personeel draagt schouderkleppen, die van een zinrijk bool voorzien zijn: een getralied gevangenis raampje- Bij de uitgang zijn twintig detectives ge posteerd en in iedere afdeeling van het warenhuis ziet men groote plakkaten, waar op met duideiijke lettere de volgende be leefde waarschuwing staat: .Breng geen 6chande over uw familie. Na de arrestatie is het te laat om te betalen!" Deze waarschuwingen, en het bewustzijn, dat de bewaking uiterst scherp is, hebben bewerkt, dat er haast nooit iets gemist wordt in dit warenhuis En daarbij is de omzet reusachtig: dage lijks worden er gemiddeld 4(1000 japonneD verkocht groote innigheid dicht bij. Maar zoomeleen is het anders- Dan is moeder weg. Dan gaat zij naar huis- Daar komt de bakker, dien Marietje eiken morgen zag. En de groenteman, met zijn paard- Daar zet moeder koffie, die zoo t. En Marietje zal er niet meer bij zijn. Die zit naast een groot vreemd kind. Wat kijkt die raar Moeders brengen haar kinderen naar school. Voor het eerst, Voor het eerst schei den zij. He* kind gaat een ander leven in- Zijn leven- liet zal andere dingen zien, dan. die mófeder zag. Een vreemd leven zal zich naar het kind uitstrekken- Het zal mis- ien dingen beleven, die het moeder niet _L Het afscheid bij de schooldeur is meer dan een afscheid alleen- Het is een symbool ran het perpetuum mobile- dat leven heet. De jaren zijn gekomen, het kind is gegroeid- Nu gaat het do andere wereld in. Nu maakt het zich los uit de veilige omspanning van Het Huis- De moeder brengt het kind naar school. Geeft haiir kind weg- Even is het smartelijk, het kleine schepsel aan het groote gebouw toe te vertrouwen. ,-Toe moeder, ga nou niet weg"- En misschien kruipt de lust moeder op, om hard, mee liet kind- weg te hollen Doch moeders zijn te verstandig- Het zijn geen kinderen meer. Zij staan haar dreu- af- De deur \valt dicht. Negen uur -- de eerste les begint- Zooals de komende jaren, rgen weer voor die tienduizen den kinderen de eerste les zal beginnen. Want ons bestaan is zoo eindeloos gelijk matig. Kinderen gaan naar school- Naar School Trippelende voetjes bewegen zich door het schoollokaal- Hooge stemmetjes weer klinken. Het leven gonst weer in tien groo- ten bijenkorf, d-ie de school heet- Tegen één der ramen kruipt een vlinder op, die den onverbiddelijk afgesloten weg naar het licht tracht te gaan- En Marietje wil die fladderende vleugeltjes grijpen. Dan zegt de juffrouw: stilzitten Marietje- Marietje- Zij zegt den naam anders dan moeder dien zei En moeder had liet goed gevonden, als Marietje dien goudkieurigcn vlinder had gevangen. Dan is er iets wringt in Marietjes keel- En moeder had nooit zoo: stilzitten gezegd- Uit de ooge persen zich groote tranen. Zoo vreemd, wreed: stilzitten. Vandaag gaan de schooldeuren open- Aan de hand van moeder gaat de kleine dreu mes het leven in Nog is moeder dichtbij. Nog is de sfeer van vertrouwelijkheid en IN C0STUUM- EN LINGERIE-NAAIEN ENZ. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN tegen 1 en 15 SEPTEMBER a.S. Gelegenheid voor DAMES EN MEISJES in korten tijd hun eigen kleeding te leeren vervaardigen OCHTEND-, MIDDAG en AVONDLESSEN Speciale MIDDAG CURSUS voor MEISJES van 1418 jaren, 4 niiddagen per week ROTTERDAM (Centr.) LINKER-MAASOEVER HILLEGERSBERG: Frans Bekkerstraat 69 Eerglaan 6 Spreekuur: Spreekuur: Donderdag Goudschesingel 219 Telefoon 15877 Spreekuur: Dinsdag en Donderdag van 24 uur Directr.: M. WOLS Maandagavond v. 79 u. Directr. N. LAGENDIJK 2—4 uur Directrice: J. STOK VRAAGT PROSPECTUS TOBBEN MET DE WASCH ONNOODIG! IBM WIJ verzorgen Uw geheele wasch, óók ondergoed, wol, zijde, gekleurde goederen, kousen, 6okken, werkelijk onberispelijk. ONZE tarieven zijn ONGELOOFLIJK GOEDKOOP! N,V. DE G0UDSCHE ST00MBLEEKERIJ Turfsingel 29 Tel. 2600 - GOUDA tezamen. 1 aver., omk; volg toer; 1 afh 8 recht, overh. 1 r., omkeeren; volgt 1 afh, 9 aver, 2 ave», tezamen, 1 aver., omk. Ga zoo door tot alle steken gebreid zijn en er 21 st. in het midden van de naald overblijven. Dan met. deze naald IS lussen opnemen aan de linkerzijde van den hiel; met een andere naald de st. van de 2 voorste naal den op één naald breien en met weer een andere naald 18 lussen opnemen aan de rechterzijde van den hiel: ook nog 10 van: de hielsteken op deze zelfde naald breien. Dan moet u 28 steken op elk van de naal den van den voet hebben en 36 op de naald van de wreef. (Als dat niet uitkomt moet u het nog maar eens probeeren en natel len, maar geen briefjes er o\er schrijven aan oor het eerst- Om twaalf uur kwa-mij, hoor!) men zij met roode wangetjes thuis telden hoe het was. Om twee uur brengt moeder ze weg- Dan gaat moeder naar huis. Het is er vreemd leeg- Hoewel de meubels er nog staan en de lamp hangt er nog. Moeder doet haar werk- Zij trekt een kastdeur open aan een pin hangt het schort van Mariejte. Marietje zegt zij- Ma-rie-tje, zegt de schooljuffrouw. (Tel-) Handwerken Wollen sportkousen De sportkous, waarvan hieronder een be schrijving volgt, heeft van bovenkant tot hiel een ler.gte van 60 c.M., tenvijl de voet 24 c.M. lang is. Begin bovenaan en zet 90 steken op; 30 steken dus op iedere naald Brei dan 20 toeren het ribbetje: 1 recht, 1 averecht; ga daarna door in reent breiwerk. Brei in het midden van de eerste naald den 16en steek averecht; dat wordt dan het naadje van de kous. Als er 25 c.M. lang gebreid is, be gint het minderen; recht breien tot op 2 steken vóór het naadje; 1 st. afhalen, 1 st. breien, afgehaalde over den gebreide heen halen: dat is dus „overhalen"; dan den steek van het naadje averecht, 2 tezamen en weer recht tot het einde van den toer Brei nu 7 toeren zonder minderen en herhaal dan de laatste 8 toeren, totdat het totaal aantal steken op 70 is teruggebracht; brei vervol gens 10 c.M. lang zonder minderen. Nu be gint de hiel en moet u dus de steken deelen; zet 17 steken aan eiken kant van het naaddje op de achtertste naald en 18 ste ken op de ecne en 17 st. op de andere voorste naald. Brei nu op de achterste naald heen en terug over een lengte van Sl/2 c M. (haal steeds den lsten st. af) en brei recht op den rechten kant en averecht aan den i kant; alleen de steek van het naadje moet aver, aan den rechten kant en recht aan den averechten zijn. Begin dan in een aver, toer aan den kleinen hiel; volgende toer: 20 aver., 2 aver, tezamen, 1 aver., omkeeren (steeds lsten steek af halen na het omkeeren); volgende toer: 1 afh., 6 recht, overh., 1 recht, om keeren; volg. toer: 1 afh 7 aver., 2 averecht Nu 2 toeren breien zonder minderen. Dan beginnen met minderen voor den voet. Brei de eerste naald recht tot op 3 steken na, 2 tezamen, 1 recht. De 2de naald recht zon der minderen; en de 3de: 1 recht, overhalen, en de naald recht uitbreien. Minder nog 2 maal in eiken 3den toer en daarna om den anderen toer tot het aantal steken tot 70 is teruggebracht. Brei dan 'c>y2 c.M. lang zonder minderen en verdeel vervolgens de steken voor den teen; 35 steken op de wreef- naald; 18 st op een van de voetnaalden en 17 st. op de derde naald. Brei de 1ste naald recht tot op 3 st na, 2 tezamen, 1 recht. Op de wreefnaald: 1 recht, overhalen, recht tot op 3 st na, 2 tezamen, 1 recht 3de naald; 1 recht, overhalen. Den laatsten toer om den anderen loer herhalen tot er nog 30 steken overblijven. Zet nu de st van de eer ste naald op de derde, zoodat u verder gaat op 2 naalden, met 15 st. op elke naald. Kont beide naalden samen af of maas ze aan. Pers tenslotte de kousen aan den rech ten kant goed op! Een mooie piano>looper De pianolooper bestaat uit gehaakte, heen- en weergaande stokjestoeren, in de kleuren pastel blauw, donker blauw, rood en zwart, of in een andere combinatie. Voor het gemak zullen wij in het patroon geen kleuren noemen, daar dit, indien men an ders werkt, verwarring zou kunnen geven. Wij zullen de kleuren dus met een nummer aanduiden, en we', kleur I is donker; kleur 2 is fel; kleur 3 is beider; kleur 4 is heel licht. De lengte van den looper is 120 cM.; de breedte 65 cM. Zet 165 lossen «p; werk den in kleur I op al die lossen: stokje* terug; u moet het gansche werk door dubbele steken opne men. Verder zijn voor den rand van het kleed de eerste en de laatste 16 steken steeds in kieur één; die 16 stokjes aan het begin en aan het einde Van het werk noem ik verder niet meer op; u moet ze geregeld werken vóór en na iederen beschreven to?r. Ook kunt u ais u 65 cM. te smal vindt, óf die beide randen van lü stokjes verbreeden, óf het patroon zc-lf; het aantal opzetsteken wordt dan dus groot er. Bepaalt u zelf maar wat u het beste lijkt. Nu de eerste toer: 1 stokje (dus na de 16 randstokjes) in kleur 2; 10 stokjes in kleur 1, 1 stokje in kleur 2; herhaal dit tot het VOOR DE SCHEMERLAMP Een nieuwe kap De schemerlamp heeft een nieuwe kap noodig en we kiezen daarvoor roze tafzij. De hoeveelheid die we daarvoor noodig hebben 'heeft een lengte van tweemaal de omtrek van het ijzeren geraamte plus 20 c-M- en de hoogte moet zijn die van de ijzeren kap plus 15 cM. voor de volant be neden. Het borduursel maakt men van zwart- Is men klaar met het borduursel, dan be gint men met de volant van de onderkant Deze wordt dubbel gevouwen en aan het geraamte geplooid. Dan spant men de lap geborduurde zijde er om, plooit het geheel aan de bovenkant- trekt de rimpels naar beneden en naait hei geheel netjes en on zichtbaar vast. Desnoods kan men aan de bovenkant nog een groote strik maken van zwarte zijde- 4: 7 in kl. 2: 63 in kl. 4; de 40ste: 62 in kl. 4; 9 in kl 2; 62 in kl. 4; de 41ste: 61 in kl. 4; 11 in kl. 2; 61 :n kl. 4; de 42ste: 60 in kl 4; 13 in k!. 2; 60 in kl. 4; de 43ste- 59 in kl 4; 7 in kl. 2: 1 in kl. 3; 7 in kl. 2: 59 in kl. 4; de 44ste: 58 in kl. 4; 7 in kl. 2; 3 in kl 3, 7 in kl 2; 58 in kl. 4, dan nog 5 toeren op dezelfde wijze verspringend; en dan de 50ste toer; 52 in kl. 4; 7 in kl. 2, 7 in kl 3; 1 inkl 2, 7 in kl 3, 7 ir 2; 52 in kl. 4; vervolgens de 51ste tot en mot de 56ste toer. Op dezelfde wijze in hel patroon verspringend; dan de 57ste: 45 st kl. 4; 7 in kl 2, 7 in kl. 3, 7 in kl 2; 1 kleur 3; 7 in kl. 2; 7 in kl. 3; 7 in kl 2; 45 in kleur 4; daarna de 58ste tot en mei 03ste op dezelfde manier verspringend en dan de óiste: 38 in kl 4; 7 in kl. 2; 7 kl. 3; 7 in kl 2; 7 in kleur 3; 1 in kl. 1; in kl 3; 7 in kl. 2; 7 in k1 3; 7 in kl 2; 38 in kl. 4; 65ste toer- 37 in kl. 4; 7 in kl 2; 7 in kl 3, 7 in kl 2; 7 in kl 3, 3 in kl. 1, 7 in kl 3, 7 in kl. 2. 7 in kl 3; 7 in kl. 2, 37 in kl 4; C6ste toer: tot en met den 86sten toer op dezelfde wijze verspringend; dan moeten er ten slotte 45 stokjes in k! 1 in het den zijn en is u precies op de helft van uw werk; daarna werkt u de 87ste toer als de 85ste, en zoo gaat u verder tot de looper af is; ik raad u aan het werk wel te voe ren, dat staat veel netter en maakt den looper steviger; tenslotte knoopt u weerszijden langs de smalle kanten een fran je in de eerste kleur. WEKELIJKSCH KNIPPATROON No- 339: aardig jurkje voor een kindje van 3 tot 6 jaar van voile, mousseline of ander soepel materiaal. Benoodigd 2 Meter van 80 c.M- breedte. No. 343: kinderjurkje voor meisjes van 3 tot 8 jaar- Benoodigd materiaal: 2-50 Meteï van 80 c.M. breedte- No- 340: schooljurk voor meisjes van 8 tot 12 jaar van wollen geruite stof- Benoodigd materiaal: 3.50 Meter van 90 c.M- breed- No 341: schooljurk voor meisjes van 12 tot 14 jaar van twee materialen gebloemd en effen- Benoodigd materiaal: 1 Meter effen en 2-50 Meter gebloemd van 90 c.M. breed einde: 2de toer: C st. in kl. 2; A S in kl. 1. 3 in kl. 2; van A af herhalen; het einde is dan 2 st. in kl. 2; 3de toer; 3 in kl. 2; A 6 in kleur 1; 5 in kleur 2; van A af herhalen; einde is 3 in kl. 2; 4de toer; 4 in kl. 2; A; 4 in kl. 1; 7 in kl. 2; van A af herhalen; 't einde is: 4 in kl 2; 5de toer; 5 in kl. 2 A 2 in kl. 1; 9 in kl. 2; van A af herhalen; 't einde is: 5 in kl. 2; de 6de toer is als de 4de; de 7de als de 3de; de Sste als de 2de; de 9de als ue 1ste toer: de 10de: 5 stokjes in kL 1; A 2 in kl. 3; 9 in kl. 1; van A af herhalen; op het einde 5 in kl. 1; de 11de toer; 4 st. in kl. 1; A: 4 in kl. 3, 7 in kl. 1; van A af herhalen; de laatste 4 zijn in kl. 1; de 12de toer; 3 in kl. 1; A 6 in kl. 3, 5 in' kl. 1; van A af herhalen; aan het einde 3 in kl. 1; 13de toer; 2 in kl. 1; A S in kl. 3; 3 in kl. 1; van A af herhalen; het einde is 2 in kl. 1; 14cle toer: 1 in kl. 1; A 10 in kl. 3; 1 in kl. 1; van A af herhalen; aan het slot 1 in kl. 1; 15de toer als de 13de; 16e als de 12de: 17de als de 11de; 18de als de 10de; de 19de tot en met de 27ste, net als de 1ste tot. en met de 9de; de 28ste tot en met de 85ste in kleur 4 zonder eenig pa troon; wilt u den looper nu langer maken dan 1.20 M., dan moet u deze reeks toeren verlengen; b.v. in plaats van tot de tot de 42ste in kleur 4 werkea zonder pa troon; maar is de lengte wel goed, dan haakt u de 36ste aldus; 66 stokjes in kl. 4; 1 in kleur 2; 66 in kl. 4; de S7ste 65 in kleur 4; 3 in kl. 2; 65 in kl. 4; de 38ste: 64 in kl. 1; 5 in kl 2; 64 in kL 4; de 39ste: 63 MOEDERS MOLENAAR's KINDERMEEL Het aangewezen voedsel voor Uw lieveling! Het Boek voor de Vrouw „Eenvoudige Leerbewer- ng' Mejuffrouw Riek van der Heyden heeft een boekje geschreven, getiteld „Vijftien werkstukken in eenvoudige leerbewerking", dal deze dagen bij Joh- Enschedé en Zonen N V. te Haarlem is verschenen De titel j spreekt voor zioh zelf- De werkstukken in kwestie zijn o-a. portemonnaie- portefeuille, boekenlegger, overslag notitieblok, cein- tnure, bril-etui. schrijfmap, taschjc. lucifers etui. sous-mains, vulpen-etui» lucifersdoos 1 omslag, beursje en tasschen- De modellen zijn over het algemeen met smaak gekozen, j en de toelichtende beschrijvingen zijn duide lijk en bondig. Voor liefhebsters van leer- arbeid- er komen er steeds meer, een I mooi boekje, dat aan de behoefte van goede J patronen tegemoet komt- E WEG NAAR 'T HART Andijvie in een schoteltje (6 pers-) 8 a 9 struiken, andijvie, een kwart liter bruin van jus, een half ons bolei-, wat paneermeel. Verwijder de groene bladeren en zet de overgebleven gele kropjes eenigc uren in ruim schoon water, spoel ze nog eenige malen na en kook ze gaar in heel weinig water met zout, laat ze uitlekken, smelt de boter, doe de helft daarvan in een vuur vaste schotel, schik hierin de kropjes an dijvie, giet er de jus overheen, bestrooi al les met paneermeel en de rest van de ge smolten boter. Laat de schotel in de oven nog ongeveer een half uur stoven- Prnimencompóte (6 pers-) 1 K.G. groene pruimen, een kwart liter water, een half pond bastaardsuiker, ci troenschilletje, sago- Gebruik indien mogelijk hiervoor reine- claudes en neem niet te ï'jpe vruchten, Wasch ze en houd ze in een vergiet of zeef even in kokend water; het velletje laat zich nu gemakkelijk- verwijderen- Haal de pit ten er uit en halveer de pruimen. Zet ze op met het water en het citroenschilletje, en de suiker, laat ze zachtjes koken tot ze zacht zijn, haal ze er met een schuimspaan uit en bind het vocht met wat sago. Stamppot van aardappelen met rauwe andijvie (6 pers-) 3 mooie malsche stronken andijvie, 2 KG. aardappelen, 1 ons vet. Snijd de andijvie in uiterst dunne reep jes en zet ze- na zorgvuldig gowasschen te hebben in ruim water- Kook de aardappe len op de gewone wijze gaar in water met zout, stamp ze fijn, laat de andijvie op een vergiet even uitlekken en roer ze door de aardappelen, voeg er het vet bij en laat al les op een zacht vuurtje een half uurtje stoven. Hopjespudding (6 pers-) 4 d.L- melk, 4 d.L- room, 2 ons suiker,, 10 blaadjes gelatine vanillestokje- Doe de grootste helft van de suiker in een wijde pan en smelt ze op een zacht vuurtje tot ze begint te schuimen; breng in- tuaschen de melk vermengd met de room en de rest van de suiker benevens het vanillestokje zachtjes aan de kook, verwij der zoodra de suiker schuimt, het vanille stokje en giet de kokende melk bij de ge brande suiker, flink roerende. Weeik de gelatine en los ze op, roer ze door de mas sa- Roer er af en toe even in tot de massa stijf begint te worden en giet ze dan over in een puddingvorm. ZULLEN WE ETEN? ZONDAG: Biefstuk, andijvie in een scho teltje, pruimencompote. MAANDAG: Verschc xuorst, stamppot van aardappelen met rauwe andijvie, verscli fruit. DINSDAG: Osselappen, bleekselderij, gries- meel met bessensap. VRIJDAG: Gebakkeu makreel, gemengde sla van kropsla, komkommer, tomaat en bietjes, watergruwel. ZATERDAG: Vermicelliesocp, postelein, STEREO 1 KANTEBESCHUIT 340 Deze patronen zijn in alle gewenschte ma» ten te verkrijgen tegen 38 cent per stuk bij de Uitgeversmaatschappij „De Mijlpaal", Afdeeling „Knippatronen", postbox 175 ta Amsterdam- Toezending geschiedt na ontvangst van het verschuldigde bedrag, dat kan worden voldaan in postzegels, per postwissel, of per postgiro 41632. Den lezeressen wordt vriendelijk ver zocht bij bestelling van één der patronen niet alleen het verlangde nummer- maar ook de verlangde maat, d.w-z- boven-, heup-, en taillewijdte, benevens de leeftijd van het meisje, voor wie het bestemd is, op te geven» Gelieve verder naam en adres duidelijk tej vermelden, men voorkomt daardoor onnoot» dige vertraging in de toesturing- RAAMHORREN blank beuken, met hard emaille gaas, 47 cent en 77 cent J. v. d. TOORN Co. Rotterdam Mathenesserweg 77-79, Tel. 33628-36628 GEZ. AALDERS PROVENIERSSTRAAT 54 Matzijden Directoirs en Onderjurken SCOLEM Rechter Rottekade 135 - Tel. 42002 VISSER BOSCH GROOTE VISSCHERIJSTRAAT 9b ROTTERDAM PATRONEN NAAR MAAT Wij knippen, rijgen en passen voor PRIVAATLESSEN voor Maatknippen KLEINE CLUBS UTRECHT KONINGSWEG 56 - Telefoon 11165 Postrek. No. 43430 Opgericht 1856 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN KEURCCLLECTIE: TAPIJTEN, GOR DIJNEN, uINOLEUMS - GROOTE SORTEER ING WOLLEN DEKENS tcgon scherp CONCURREERENDE Prijzenül! AANBEVELEND UTRECHT Oosterstraat 11 - Telefoon 14810 WONING-tNRICHTING BEHANGERS - STOFFEERDERS VRAAGT ONS EENS PRIJSOPGAVE

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8