DINSDAG 10 JULI T934 TWEEDE BLAD PAG. 3 De Russische vliegers, redders van de Tsjeljoeskin-expeditie, brachten op Het défilé voor den vorstel-ijken doode in het Koninklijk Paleis te Den Haag. Links: het défilé wordt geopend door den Haagschen gemeente- doorreis naajr Rusland 'n bezoek op Schiphol. In 't midden de heer Fokker raadmet.aan het hoofd burgemeester de Monchy. Rechts: particulieren in de file; één voor één wordt men toegélaten. BINNENLAND. OFF1CIEELE BERICHTEN CONSULAIRE DIENST Da Minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter algemeene kennis dat de consul- generaal der Nederlanden te Oslo, met verlof hier te lande, de heer D. J. Polak, voor belang hebbenden zal z(Jn te spreken in een lokaliteit van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken te 'sGravenbage, Plein 23. op Vrijdag 13 Jüli a.s. -des v.m. van 10 tot 12 uren. Bij K. B. is de heer F. G. E. Olsen erkend en toegelaten als consul van Denemarken to Soerabaja, voor de gewesten Oost-Java, Bali en Lombok en de Zuider- en Oosterafdeeling van ONDERSCHEIDINGEN Bjj Kon. besluit is benoemd tot off. In do Orde van Oranje Nassau: dr. Z. P. Bouman, directeur 2e gemeentelijke H.B.S. met 5 j. c. 'te Amsterdam: is toegekend de zilv. eeremedallle der Oranje Nassau Orde aan J. de Bruijn. controleur N.V. 's-Grav. Melkinrichting De Sie-rkan. te Den Haag en de bronzen eerc-medaille aan L. Era- des, arbeider firma Tieleman en Dros, Leiden. RECHTERLIJKE MACHT Bij beschikking van den minister van Justi tie is aangewezen voor het tijdvak. hetwelk eindigt 1 September 1034 ln de enkelvoudige Kamer voor de vereenvoudigde behandeling Van strafzaken van de rechtbank te Almelo, tot plaatsvervangend lid mr. A. W. Kleinen- hammans, rechter. BELASTINGDIENST .Bij beschikking van den Minister van Finan- ciën is de ontvanger der directe belastingen enz. J. A. Eartstra verplaatst van Oldenzaal. inspectie der invoerrechten en accijnzen naar Delft en werkzaam gesteld aan de inspectie der directe belastingen aldaar. is de ontvanger der directe belastingen enz. J. Wachter verplaatst van Delft. inspec tie der directe belastingen, naar Oldenzaal en werkzaam gesteld aan de inspectie der invoer- is'de ontvangereer directe belastingen enz. H. H. Over. verplaatst van Waalwijk, inspectie der- directe belastingen, naar Dordrepht en Werkzaam gesteld aan de inspectie der directe belastingen aldaar: is ingetrokken de verplaatsing naar Kerk- rade van den inspecteur der directe belastin gen enz P. J. G. Stuiver, hoofd van de inspec- tie der directe belastingen te Raalte en is hij verplaatst naar Baarr. en toegevoegd aan het j hoofd van de inspectie der directe belastingen is dé ontvanger der registratie en domeinen H. A. Cadée verplaatst van het kantoor I Dockum naar het kantoor Venlo en is do ont- Sanger der registratie en domeinen J. van Nes, CENTRALE VOOR WERK- LOOZENZORG DE ACTIE IN ZUID-HOLLAND Op initiatief van (het Prof. Comité Zuid- Hoil]and van de Centrale voor Werkloozen- zorg (opgericht door den Raad dei- Kerken voor practisdh Christendom) had Zaterdag jl. te Leiden een bijenkomst plaats ter be spreking van de vraag hoe de moreele werk loozenzorg in Leiden en omgeving in de nalbije wintermaanden moet worden aan- Breedvoerige beepreikingen werden gehou den, waarbij hetgeen tot nu toe op dit ter rein door allerlei vereenigingen en corpora ties verricht wordt, werd gereleveerd, als mede datgene wat daaraan tot nu toe heeft ontbroken. Bij de bespreking van het a.s. winter werk werd hijzonder de nalruik gelegd op die j eugd-werkloozenzorg, waarbij getracht zal moeten worden deze jongeluii zooveel doenlijk arbeid en bezigheid te verschaffen, overeenkomstig de proeven die daarmede thans in Amsterdam en Rotterdam geno men warden. Deze besprekingen zullen in enkele plaat sen in dit rayon worden voortgezet. Het secretariaat van hot Prav. Comité is thans Mathenesserlaan 47-i, Rotterdam (W.). DRINKWATERLEIDING ZUID-UTRECHT Een eigen pompstation Het algemeen bestuur van de Stichting Drinkwaterleiding Zuid-Utrecht, heeft be sloten niet te rieden in het aanbod van de gemeente IJsselstein om het water van de gemeentelijke waterleiding aldaar te be trekken. Besloten ie, een eigen pomp station te stichten. In verband hiermede zullen eerstdaags proefborirgen worden go- daan. BOND VAN CHR. POLITIE AMBTENAREN IN NEDERLAND DE ALGEMEENE VERGADERING In de gisteren te Lunteren voortgezette algemeene vergadering van den Bond van Chr. Politieambtenaren in Nederland werd een telegram van medeleven gezonden aan H. M. de Koningin. De voorzitter verwelkomde ter YerSaJe-- ring de heeren Rutgers van Rozenburg, lid van de Tweede Kamer en v. Houten (Chr. Dem. Unie.) De heer Rutgers van Rozenburg sprak hierna de vergadering namens de Chr. Hist Kamerfractie toe Spr. onderstreepte het woord van den voorzitter dat de Chr. vak beweging in dezen tijd van de grootste be- teekenis is. De Kamecrlub der Unie is daar van ook overtuigd. In deze tijd moeten de beginselen worden beleefd en het gezag worden hooggehouden. Spr. stond nader stil bij den politieken toestand en wees op den zegen die Nederland ook in zijn Vorstenhuis bezit. God roept en bekwaamt tot de taak die Hij oplegt Spr- besloot met het uitspreken van - zijn beste wenschen voor den bloei van den bond en het welsla gen van deze algemeene vergadering. De voorzitter dankte den heer Rutgers van Rozenburg voor zijn woord, vertolkte de vreugde van den bond dat vertegenwoordi gers van het volk ter vergadering gekomen zijn, verzekerde dat de Chr. Politiebond ten allen tijde achter het wettig gezag zal staan en uitte voor het werk van de Chr. Hist. Kamerfractie zijn beste wenschen. Medegedeeld werd dat de afd. Delft en RijswijkVoorburg verhinderd zijn zich te doen vertegenwoordigen in verband met de begrafenis van Z.K.H. Prins Hendrik ter wijl Schiedam in verband met den toestand ter plaatse zjch niet kan doen vertegen woordigen. De voorzitter bracht dank aan de politie-superieuren in die plaatsen, die hebben medegewerkt dat de afvaardiging naar het congres niet stagneerde. De notulen van de vorige algemeene ver gadering werden goedgekeurd. Hierna kwa men het vei-slag van den secr. en het be stuursbeleid aan de orde. Aan de discussie namen deel Friesland, Den Haag, Vlaardingen, Rotterdam. Amster dam, Utrecht. Nijmegen. Zaandam, Alk maar, Haarlem. F.nschedé, de groep Rijks- velwacht, N. W. Overijssel, Bloemendaal, Velp, Arnhem, Dordrecht. Utrecht (prov.). De meeste sprekers brachten het hoofd bestuur, speciaal den secr., den heer W. de Jong. hulde en dank voor het gevoerde be leid. Enkele afgevaardigden maakten op merkingen over het feit, dat het H. B. ge meend heeft niet te moeten deelnemen aan het défilé bij gelegenheid van het zilveren jubileum van het Chr. Nat. Vakverbond. Sommigen vonden clit onjuist, maar ande ren juichten het H. B.-standpunt toe De voorzitter betuigde de erkentelijkheid van het bondsbestuur voor de gebrachte lof, die voor een groote deel toekomt aan den secretaris. De secr., de gemaakte opmerkingen beant woordend. wees er op dat het H.B. inzake het deelnemen aan het C.N.V.-defilé van oordeel was, dat voorzichtig en wijs moest gehandeld worden m deze zaak. De polilie- arbeid brengt in gezin en maatschappij een zekere gebondenheid mee Wij moeten ons dikwijls onthouden van dingen waaraan we wel kunnen meedoen. Als politieorganisatie moeten we, aldus spr., in dit tijdsgewricht onze plaats juist bepalen. Het medeleven met en medewerken aan den arbeid van het C.N.V. door den bond is algemeen be kend. (instemming). Ten aanzien van de loondaling heeft het H. B. een open oog voor de wenk door Rot terdam gegeven. En zijn in Rotterdam maat regelen genomen die teleurstellen. De bond heeft altijd naar uniformiteit gestreefd maar weijiig resultaat daarop gezien. Spr. maakte voorts nog enkele opmerkingen over de gelijkschakeling van rijks- en ge meenteveldwachters-salarissen en de terza ke verschenen ministerieele circulaires Er is nog veel te doen voor den bond om het' recht óveral te handhaven. Bij de replieken voerden rog het woord Utrecht (prov.), Rijksvc-ldwacht Amsterdam, Walchpren. Renkum. De bondssecr. beant woordde wederom de gemaakte opmerkin gen en wees in antwoord op ehkelé üitlatin gen dat de eene groep niet moet werden uitgespeeld tegen de andere. Er moet weder izijdsche waardeering zijn eri Je verhoudin- gen moeten juist worden gezien. Tenslotte sprak het Tweede Kamerlid, de heer v. Houten, de vergadering toe. Spr is overtuigd van de g»x.ote beteekenis dit de politie in de samenleving inneemt. Het pu bliek verwacht een juiste en goene gezags- handhaving. De politie is beter dan een Lipsslot op onze woningen. De preventieve kracht van een goed politiekorps wordt vaak verkeerd beoordeeld. De tijd is moei lijk, ook voor de politie, wiens taak maat schappelijk riet altijd evengr ote waardee ring vindt. Meer dan ooit is thans organi satie geboden. Zij kan thans allerminst ge mist. Niet door vergeestelijking van de dingen, maar door trouwe samenwerking tusschèn hoofd- en afd. besturen moet gewaakt worden tegen verslechteringen. Ook de harde meester moet trouw worden gediend. Bij de huidige troebelen is er be hoefte aan een hetrouwbaar politiekorps. Maar de rechten van dat korps moeten dan ook behartigd, zoo goed zulks kan. Spr. biedt de bond zijn besta wenschen, en ver klaart zich op grond van de Chr. beginselen bereid naar vermogen mede te werken voor de handhaving ven de rechten van den bond. (applaus). De voorzitter dankte den heer v. Houten voor zijn woord en verdaagde de zitting tot hedenmorgen 0 uur. Na afloop van de eerste zitting vereenig- den de afgevaardigden zich aan een ge- meenschappclijtien koffietafel, waarna de avond van gisteren gezellig werd doorge bracht AANBESTEDING Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aanbesteed het aanleggen en verbeteren van een gedeelte van den verkeersweg Hoogeveenschewog Hoogen Rijndijk (gedeel te Zuidvaart Hoogen Rijndijk) bestaan de uit het maken van een weglichaam op rijzenbed, het uitbreiden van. de reeds gemaakte zandstoriingen langs den Gemeeneweg, het aanbrengen van klin ker- en tegelhestratingen het aanbrengen van een oppervlaktebehandeling op den Gemeeneweg en het maken van een vaste brug met aansluitende opritten van gewa- 1 ROFFELRIJMENm Zeven dagen werk Zaterdag is de Tribune Eindelijk dan stop gezet En alzoo de vuilv er spreiding Van die kant alvast belet. Zondag heeft de Heer De Visser (Met drie hoofdletters vooral! Meegedeeld dat de Tribune Straks toch weer verschijnen zal. Maandag zijn er weer pamfletten Van de C.P.H. verspreid; O.S.P. en R.S.P. doen Mee in de papieren strijd. Dinsdag hoop ik te beleven Dat de drager van 't gezag De versirreiders van de kanker Van de opstand pakken mag. Woensdag volge de bepaling t Dat uit Kamer, Raad en Staat Zonder meer de oproerkraaier Eens-voorgoed verdwijnen gaat. Donderdag worde een troepje Raddraaiers geïsoleerd. Naar een rustig zonnig plekje Op de hei gedirigeerd. Vrijdag is er dan een einde Aan de heele muiterij, Want de pers der arrebeiers Beeft, en smeekt om medelij. Als er zoo een week gewerkt wordtt Krachtig en met vaste hand Komt er haastelijk een eind aan De eUende in ons land. (Nadruk verboden.) LEO LENS pend. beton een en ander met bijbehooronda en bijkomende werken in de gemeente IT an zerswoude. Laagste inschrijvers waren W. Stollcer en ,J. Knijff te Schiebroek yoor 1108.640. Een krans van den Keizer vo,n China, wordt naar het vorstelijk sterfhuis aan het Noordeinde gedragen. De cha.peUe ardente voor 't stoff elijk overschot van Z.K.H. Prins Hendrik in het Koninklijk Paleis aan het Noordeirtdete Den Haag. Deputaties van het Roode Kruis en van het Haag- sche politiecorps dragen kransen Het Paleis aan het Noordeinde tijdens de eerste uren van het défilé, toen reeds tal van particulieren een file vorm den, die 'voorbij de met talrijke bloemen overdekte baar in de chapelle ardente trok.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 5