ar. j. ros DONDERDAG 5 JULI 1934 TWEEDE BLAD PAG. 6 Weekabonne's, die de courant aan hun Vacantie- adres willen opgezonden hebben worden vriendelijk verzocht het abonnementsgeld vóóraf aan den bezorger te willen voldoen. DE ADMINISTRATIE STADSNIEUWS HET OVERLIJDEN VAN PRINS HENDRIK De 'burgemeester van onze stad heeft, de volgende .proclamatie gericht aan Leidens burgerij Terwijl de wond in Uwe harten geslagen 'door het overlijden van Hare Majesteit de Koningin-Moeder nog geenszins geheeld is, moet ik U opnieuw in kennis stellen met een droeve gebeurtenis, welke het Koninklijk Huis en het Nederlandsche Volk fTl rouw dompelt. Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden is overleden! Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Ko ningin en Hare Doorluchtige Dochter, Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana, zijn opnieuw getroffen door een ernstig verlies en met innige deelneming in het leed, dat Haar thans wederom wordt opgelegd, verwij len onze gedachten bij beide Vorstelijke Personen. In de harten ook van het Nederlandsche Volk is door het verscheiden van Zijne Ko ninklijke Hoogheid een groote leegte ont staan. Op velerlei wijze toch was Zijne Konink lijke Hoogheid op maatschappelijk gebied werkzaam. Dank zij Hoogstderzelver steun en werk kracht, is op dat gebied veel tot stand ge komen. De nagedachtenis aan Zijne Koninklijke Hoogheid -al dan ook bij het Nederlandsche Volk steeds blijven voortleven. Voor zooveel noodig doe ik een ernstig be roep op U om al datgene na te laten, het- yjelk met onzen rouw strijdig is. De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SAN DE BAKHUIZEN. Leiden, 4 Juli 1934. De volgende telegrammen zijn nog ver zonden aan H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana: De Vereeniging Koninginnedag te Lei den betuigt in aanhankelijkheid, eerbie dig haar deelneming bij hel nieuwe ver lies, dat Uw geliefd Koninklijk Huis heeft getroffen. w.g.) Mr A. J. ROMIJN, voorz. (w.g.) T. H. STEENHAUER, secr. Namens de leden van den bond van Hooger Onderwijspersoneel, verbonden aan de Universiteit te Leiden, betuigen wij U onze innige deelneming bij het overlijden vanj Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. ,(w. g.) J. IL KASTEN, voorz. (w. g.) M. SJERP, secr. De Vereniging van Vrouwelijke Studen ten in onze stad heeft in verband met het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik voor d» n tijd van drie weken rouw aangenomen. VAN HET STADHUIS UITLOTING GELDLEENING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op 12 Juli 1934, des namiddags 4.30 uur, in een der vertrekken van .het Gemeentehuis zal worden overgegaan tot de uitloting van 50 obligaties ad f 1000 in de 4 pet. geldleening der gemeente Leiden van 1930, groot i 2.000.000. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris Leiden, 5 Juli 1934. GEMEENTE LEIDEN. Buitengewone algeheele aflossing der iVi Geldleeningen van 1917 en 1928. Burgemeester en Wethouders van Leiden geven kennis aan houders van de nog niet uitgelote obligation van bovengenoemde lee- jiingen, dat deze stukken, voorzien van cou pons resp. per 2 Januari 1935 en 1 October 1934 e. v. en talon, a pari aflosbaar zijn ge- fcteld op den löen Augustus 1934 met bijbe taling van f 5.39 per obligatie 1917 van f 10nö en f 16,41 per obligatie 192S van f 1000 (na aftrek van 2 pet. couponbelasting). De aflosbaarstelling zal, voorzoover de houders van de obligatiën van bovenge noemde geldleeningen niet van hun voor keursrecht gebruik maken bij de inschrij ving op de "4 pet. obligatieleening 1934 ad t 2.200.000, plaats hebben, behalve hij don gemeente-ontvanger te Leiden, voor de 4% pet. leening 1917 bij de kantoren van de Am- Bterdamschc Bank N.V. en de Rotterdam- Bche Bankvereeniging N.V. te Amsterdam, Botterdam en Leiden; en voor de i1/^ Pct. leening 1928 bij de Ne- Öerlandsch-Indische Escompto-Maatschappij te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage en de heeren Patijn van Notten en Co., te Amsterdam.. Houders dezer obligatiën, die van het Voorkeursrecht bij de inschrijving op de 4 pet. leening gebruik maken zullen de hoofd som van de 4y2 pet. obligatiën van de lee- ningen van 1917 resp. 1928 terug ontvangen, vermeerderd met de rente a 4*4 pet .'s jaars Van 1 Juli 1934 reps. 1 April 1934 af toi 14 Augustus 1934 en met 1 dag renteverscbil a V2 pet. 's jaars (van 14 Augustus tot 15 Augustus 1934) onder aftrek van couponbe lasting, een en ander op de voorwaarden Van dp kennisgeving van de Amsterdam- sche Bank N.V. en de Rotterdamsche Bank vereeniging N.V. van 5 Juli 1934. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 5 Juli 1934. door B. en W. ge vraagden prijs van f 10.— per M2 te betalen. Verder gaat adressante accoord met de aan den verkoop te verbinden waarden. AANKOOP GROND In verband met den in uitvoering zijnden straat- aanleg en bebouwing in den Rodenturgerpoldei tusschen den Lammenschansweg en de van d« Brandelerkade is het noodig. dat in die omgeving twee transformatorhuisjes worden gebouwd." Daar toe moet worden beschikt over twee strookjes grond, toebehoorende aan de N.V. Gemeenschap pelijk Eigendom te s-Gravenhage. De Naamlooze Vennootschap heeft het eerste perceel, ter breedte 1 M.. te zanien groot pijn. 44 M2., aan de gemeente aangeboden voor den prijs van f 250. totaal. Voor het andere perceel, ter oppervlakte n pl.m. 19 M2.. bedraagt de koopprijs f 166.50 totaal. Bij dit perceel wordt geen strook grond als toegangspad gekocht, doch wordt ten behoeve ao de gemeente de erfdienstbaarheid van over- id naar de aan te leggen straat gevestigd. OVERWEG KONINGINNELAAN Met de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij is overeenstemming verkregen ter zake van het maken van een overweg over de trambaan Leiden—'s-Gravenhage tegenover de Koninginnelaan. De overweg zal door de gemeente ttor haar reken:ng moeten worden aangebracht. Voor den aanleg van een gedeelte van den ten Oosten van de trambaan geprojecteerden weg. elke aanleg is begrepen in het voor rekening de N.V. Gemeenschappelijk Eigendom te 's-Gra- in uitvoering zijnde stratenplan ii Rodenburgerpolder, moet worden beschikt stukje grond, hetwelk eigendom is va noemde Maatschappij. Die Maatschappij is bereid dat stukje grond, groot pl.m. 60 M2„ aan de «gemeente dragen tegen den aannemelljken prijs f 1.60 per f 1.60 per M2.. in totaal derhalve voor pl.m. f 96. De kosten van het maken van den overweg er e van de door de Tramweg Maatschappij ic verband met dien overweg te verrichten werk zaamheden, welke eveneens voor rekening van d< gemeente komen, worden met cie van de koster aankcop van vorenbedoelden grond begroot op f 10.000. Deze kosten komen ten lasu fonds, gevormd uit de bijdragen van f 1.50 per M2 bouwrijpen grond. ONTSLAG Aangezien tegen inwilliging van een verzoek in mej. A. N. Ingeneeger geen bezwaar bestaat, ven B. en W. in overweging haar, met ingang m een nader te bepalen datum, eervol ontslag te verleenen uit haar betrekking van hoofd de bewaarschool aan de Gortestraat. WIJZIGING VERORDENING Op 19 December 1933 vastgestelde verordening, houdende wijziging van de verordening, houdende wijziging \an de verordening betreffende het leenen van kostelooze genees- en heelkundige hulp onvermogenden en den werkkring en de be zoldiging van de Stadsgeneesheeren heeft den Geneeskundig Inspecteur van de Volksgezondheid w Zuid-Holland aanleiding gegeven eenigc be- aren tegen de bestaande verordening kenbaar maken. Noch bij de Commissie voor den Geneeskundigen Dienst en den Keuringsdienst Waxen, noch bij B. en W. ontmoet het beden- die bezwaren tegemoet te komen, ook al hebben de gemaakte opmerkingen geen betrekking op de vastgestelde wijzigingen. Tevens kunnen dan nog eenige andere veranderingen, voornamelijk van redactioneelen aard in de verordening worden aangebracht. BEZUINIGING Bij Raadsbesluit van 4 December 1924, werden en W. gemachtigd ten behoeve van.de in de Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922 bedoelde verzekering van personen, in dienst der gemeente zaam, als lid toe te treden tot de bedrijfs- iniging „de Tuinbouwonderlmge' 'te Amster dam. Hoewel het deelnemen aan een onderlinge ■erzekeringsorganisatie meerder medebreng:, dan aansluiting bij de Rijksverzeke- igs1- omdat in het eerste geval de premie ilgens het omslagstelsel wordt bepaald en in het tweede geval een vaste premie is verschuldigd. indertijd toetreding tot genoemde vereeniging wel gerechtvaardigd: de premie was toen n.l. be langrijk lager, dan die bij de Rijksverzekerings- De premie der „Onderlinge" is echter laatste jaren telkens verhoogd en over het boek jaar 1 November 1932—1 November 1933 gestegen tot f 1.08 per f 100.— loon. De premie bij de Rijksverzekeringsbank daarentegen bedraagt slechts f 0.90 per f 100 - loon. Bij pl.m. f 55.000.— zijn de premiekosten bij de .Onderlinge" dus f 594 en bij de Rijksverzeke- iogsbank f 495.—, zoodat toetreding tot de Rijks verzekeringsbank een besparing van pl. per jaar oplevert. f 100 GEMEENTEZAKEN VERKOOP GROND Van de N.V. De Leidsche Wasscherij v.h. B. C. J. van Ommeren, alhier, is een verzoek inge komen, om van de gemeente ten behoeve van de Intbreiding van haar bedrijf te mogen koopen het bouwterrein aan de Lucas van Leydenstraat, groot fcngeveer 380 M2. De yennootschap is bereid den K. VAN K. VOOR RIJNLAND HANDELSREGISTER. Nieuwe inschrijving. 2 Juli. 6428. J. Ar noldus. Katwijk aan Zee, Voorstraat 70, stucadoor en granietbedrijf. E.: J. Arnoldus. Katwijk aan Zee. 3 Juli. Gebroeders Arnoldus, Leiden, Utrechsche Jaagpad 7, stucadoor en terraz- zobedrijf. Venn.: J. Arnoldus en Jac. Ar noldus, Leiden. 6429. C. J. Verdegaal, ITazerswoude, Rijn dijk A. 164, exploitatie Ned. octr. 25168 met aansluitende buitenlandsche patenten. E.' C. J. Verdegaal, Hazerswoude. Wijziging, i Juli. N.V. Electriciteïts- en Gasmaatschappij voorheen de Vries en Ste vens, Leiden, Breeslraat 24. Uittr. Dir.: J. Jesse. Voorschoten. Uittr. adj. dir.: M. D. J. Helder, Leiden. Uittr ged. comm.: Chr. Keltjes, Voorburg. Uittr. comm.: J J. de Jongh, 's-Gravenhage. N. Dir.: H. A. Pino, 's-Gravenhage. N. Comm.: M. H. A. Juta, D. W. R. 2—DE ZIJL 2 (7-1) Deze wedstrijd werd gisterenavond te Haarlem gespeeld en het is de gastheeren gelukt een groote overwinning te behaien op de geheel uit vorm spelende reserves van de Zijl. Nadat Arbouw een vrijen worp kreeg te nemen, bemachtigde Geeve in vrijliggende positie den bal en slaagde er in met een schot in den hoek de Zijl de leiding te geven 0—1. De midvoor van D. W. R. maakte spoedig van dichtbij gelijk 1 1. De rechtsvoor van D. W. R. speelde een goede partij en was Kloots herhaaldelijk te vlug af. Hij was het dan ook. die zijn club met een goed schot de leiding bezorgde 2—1. Nadat van iedere partij een speler het water uit moest wegens te vroeg wegzwemmen, gelukte 't de thuisclub wederom een doelpunt aan de score toe te voegen 3—1. Na de hervatting was D. W. R. dadelijk in de meerderheid en de midvoor maakte 4—1 met een schot via de paal. Wegens opstellen binnen de 2 M. lijn moest de midvoor van de Zijl het water verlaten en het kostte D. W. R. tengevolge van numerieke meerderheid geen moeite nogmaals de te verhoogen 5—1. Doordat de keeper van de Zijl den bal niet vlug genoeg kan wegwerken, belandde de bal bij den midvoor van D. W. R., die niet aarzelde en snel doelpuntte 6—1. Nadat de gastheeren den stand nog op 71 hadden weten te brengen kwam het einde van dezen door den heer Hölsker goed geleiden wedstrijd. HET S.-D. VOORSTEL INZAKE WERKLOOSHEIDSBESTRIJDING HET PRAEADVIES VAN B. en 4 In het op 4 Juni j.l, in handen van W. om praeadvies gesteld voorstel, geven de heer rar. D. A, van Eek en zijn fractie- genooten een drietal middelen aan de hand, om tot inperking van de werkloos heid te geraken. In de eerste plaats geven zij in ging B. en W. uit te noodigen plannen met kostenberekening in te dienen ten behoev van de uitvoering van verschillende wei ken. Het tweede onderdeel van liet voorstel heelt ten doel te doen besluiten een premie regeling in het leven te roepen ten behoeve van onderhoud en verbetering van woningen cn andere gebouwen, terwijl ten slotte het verzoek tot den raad wordt gericht er bij B. en W. op aan te dringen ten spoedigste uitvoering te geven aan den in het gemeen telijk werkplan opgenomen woningbouw op een terrein ten noorden van den Maresingel. B. en W.'s praeadvies over het voorstel kan kort zijn, aangezien, zooals bekend do daarin ontwikkelde denkbeelden eens deels vooralsnog, zoowel om financieele, al; om andere redenen, niet voor verwezenlij king vatbaar zijn, terwijl anderdeels reeds de noodige stappen zijn ondernomen om tot uitvoering te geraken, al wil dit, gelijk een ieder kan begrijpen, nog volstrekt niet zeg gen, dat nu ook maar dadelijk met de hier budoelde werken een aanvang kan worden gemaakt. Met de volgende opmerkingen over de ver schillende onderdeden van het meenen B. en W. te kunnen volstaan. Het eerste onderdeel heeft, gelijk gezegd, betrek king op de uitvoering van verschillende wer ken ter inperking van de werkloosheid. De voorstellers noemen een dertiental werken op, die li.i. uit geldleening zouden kun*® worden bestreden, terwijl ook een beroep zou mogen worden gedaan op de Regeerüij. om steun daarvoor uit het zjgJi. 60 millioen- ionds. Op de werken 1 (aanleg van sportvelden nabij den Leidschen Hout), 3 (doortrekking Wassenaarscheweg), 8 (bouw van •lelijk rioolgemaal), 9 (voortzetting aanleg centrale rioleering), 12 (maken van veringsinrichting van het rioolwater) en 13 (vernieuwen Rijnbrug) is bereids de dacht van het Werkfonds 1.934 gevestigd teneinde voor die werken steun uit het GO millioenfonds to verkrijgen. Hetzelfde geldi ten aanzien van de oplossing van de moeilijkheden, geschapen door den overweg in den Rijnsburgerweg over de spoorbaan AmsterdamRotterdam. Die oplossing kan uit den aard der zaak op onderscheidene wijzen plaats hebben. Verschillende plannen zijn ïeeds min of meer ontwikkeld wel met de spoorwegautoriteiten als met het Departement van Waterstaat besproken. Met deze plannen houden min of meer verband de werken, genoemd sub 4 (verbreeding Maredijk), sub 5 (maken nieuwe tunnel Ma- redijk)sub 6 (bouwen brug over de Haar lemmertrekvaart van Maredijk naar Mus- sehenbroekstraat), sub 7 (doortrekking Mus schenbroekstraat naar Koningstraat), sub 11 (aanleg van straten op het Schuttersveld). Deze werken komen dus thans niet voor in cidonteele uitvoering in aanmerking. De werken 6 en 7 hebben bovendien momenteel veel van hun beteekenis verloren, veemarkt ingevolge het Raadsbesluit van 4 Juni j.l. in de eerste jaren niet naar de ter reinen ten noorden van den Maresingel en ten oosten van de Haarlemmertrekvaart zal worden verplaatst. WfÊÊÊÊÊÊ, Thans nog een enkel woord over werk 10 (het bouwrijp maken van een drietal terj Omtrent het bouwrijp maken van een ge deelte der gronden benoorden de Timor- straat is nog overleg met Gcdep. Staten gaande; zoo spoedig mogelijk hopen B. er VV. de desbetreffende voorstellen in te die nen. Het bouwrijp maken van het door de voorstellers bedoelde terrein benoorden den Maresingel hangt ten nauwste samen met den woningbouw aldaar. B. en W. komen hierop bij de bespreking van bet derde onderdeel vaji het voorstel terug. Het in de derde plaats bedoelde terrein ten zuiden van tien Hoogen Rijndijk komt voor bouwrijp maken in aanmerking, zoodra de vraag naar bouwterrein aldaar meer vasten vorm heeft aangenomen.' Het in het leven roepen van een premie regeling, moeten B. en W. nog steeds ont raden. Al mogen, zooals de voorstellers schrijven, de loonen van de bouwvakarbei ders inmiddels zijn gedaald, de overige over wegingen van het Koninklijk besluit van 14 Januari 1932 (S. 11), waarbij een desbetref fend besluit, van de gemeente Amsterdam werd vernietigd, gelden ook thans nog on- erzwakt. Tenslotte de uitvoering van het gemeen telijk woningbouwplan op een terrein ten noorden van den Maresingel. Het is reeds zeer de vraag, of het Rijk genegen zal blijken, behalve aan de in uit voering zijnde plannen van de woningbouw vereenigingen „de Eendracht" en „Eensge zindheid", ook nog zijn medewerking te ver leenen aan de ingediende plannen van de woningbouwverenigingen „De Tuinstad- wijk", „Ons Doel" en „Werkmanswoningen". Geen verwondering behoeft het dus te ba ren, dat het College van B. en W. het raad zaam heeft geoordeeld, om, zoolang de Re- geering haar standpunt met betrekking tot die plannen nog niet heeft bepaald, het uit werken van het gemeentelijk plan benoor den den Maresingel voorloopig op te schor ten. In verband hiermede is ook het leggen van straten ten behoeve van dit bouwplan nog niet ter hand genomen, GESLAAGD Voor het examen voor adjunct-commies bij de _irecte Belastingen, Invoerrechten en Accijnsen zijn geslaagd de heeren N. Houwer en W. C. H. v. d. Horst, beide werkzaam op het le kantoor alhier. SPORTMAN 1BOSKOOPSCHE BOYS 1 Vrijdagavond om 8 uur speelt Sportman haar vierde Nederlaagwedstrijd, thans tegen Boskoop sdie Boys 1, uit Boskoop. Hedenavond wordt gespeeld: Sportman III- Ons Clubje. Aanvang 7.30 uur. Geslaagd voor het 2de ged. (praktijk van het ,.:amen akte N VIII (leerares Huishoudkunde en Waschbehandeling) de dames M. Ph. Berkvens. M. A. M. Moenking en E. M. J. Schoemaker. Geslaagd voor de aanteekening bedoeld in artikel 3S der N. O. Wet, Mej. J. M. Westermann. DE GAANDE EN DE KOMENDE MAN Gevestigd J C E. Beekman, instr.maker, .T v Hout kade 39 G Bernardon, granietwerker, Da Costastraat 4 A J Boer, Pasteurstraat 32a A Bogaard, kinderjuffrouw, Marelstraat J P de Bruyn, Hoogewoerd 99 G D Pol, granietwerker, Noordeinde 8 S Annokkeev Evert, Fr v Mierisstraat 23a W Erades Gawrosch, Rapenburg 1 H C de Groodt, chauffeur monteur, I-Ieerensti 62 M Th Korswagerr—Hendriks, v Ba or lestraat 10 J F Huigsloot, brie venbest Gasstraat. 26 AA Koelman, loodgier, Rijns burgerweg 1S9 A J Koppers en fam., sern. majoor geweerm., v Baerlestraat ia R M A Kuipers. Oude Singel 42 H E v Leeuwen, dienstbode, J de Wittstraat 2S A J Loijkens, fahr. directeur. Roodonh.straat 25 M Meijers, straatmaker. 2e Looierstr, 82 H Minderman, slager. Tollensstraat 8_W W J Mulock Houwer. Witte Singel 25 Chr. A M v Noort, Kraaierstraat Wed. A VoogdOckerse, II Morsehweg 106 J Plu. kapper, Lombokstraat S2 - L Preseher, Oegstgeesterlaan 29 H Renee schilder. L. Rijndijk 12h .T de la Ric. II coiffeuse. J. Vossenstraat 28 L Rosenthal, Fokkerstraat 4 M M Rumpff, hulp in de huish., Haagweg 43 J Schiebl, dienstbode, Stationsweg 2 B M Stipdonk, Nieuwe Rijn 92 F VerverVeerman. Haven 4S J de Wilde, monteur, Trompstraat 26 W dc Witte, banketbakker, Koninginnelaan 38. l Vertrokken Wed. M G S NijlandBecking, DinxperloJ Pastoriestraat A 147 L Beer. Rotterdam Mathenesserweg 101a H v Berkum en fam., Nijmegen. Berg en Dalschcweg 348 - M Bink, De Bilt, Emmaplein 3 J v Bode gem, Noordbroek D 34 G W Brands. Haai lem Zncherstraat 47 W de Bres, Zoeter wonde, Vrouwcnweg E 71 C C M Broeken Dordrecht, Voorstraat 83 G Brugge, Den Haag, Javastraat 30 A M G Cramer, Ber gen op Zoom, Stationsstraat 34 A M Do ei Haarlem, v Dortstraat 84 SM Honsheek v Duuren, Den Haag. Herzogstraat 197 L v Duijn, Sasscnheim, v Heemstrastraat 20 A v Egmond, Voorschoten, Leidsche weg 199 D v d Ent Braat. Voorschoten. I.eidscheweg 36 J S Fiene, Den Haag, C Speclmanstraat 35 HG Frentzen. Am sterdam. R Hartplein 4 flat 69 K W Galis Hoorn. Merenstraat 13 W H Geijsman Rijswijk. Dahliastraat 27 EE M v Gilse, Amsterdam. O L Vrouwe Gasthuis \Y Hazcnbos. Dinxperlo, Pastoriestraat 147 J Heiwlrickx. Wijk aan Zee en Duin, Acacialaan 68 M K Hommes, Oegstgees H Morsehweg 50 J J Honsbeek, Don Haag. Herzogstraat 197 K Hoogendoorn, Bode^ en, Tolstraat 23 W Hoogstraten, Oegst geest, H Morsehweg 57a M Joon, Delft. C Trompstraat 311 J Kanbier, geest, H Morsehweg 50 M Karai, Buda pest A v Resteren. Sassenheim, Nieuwe Haven 15 M Klausner, Den Haag, Schel destraat 66 C J D BurgKoch, Oegst- geest, Sumatrastraat 28 ME Komejan, Kruiningen, Oostdijk B 205 S M v Berkel —De Laaf, Hillegom, Loosterweg II 5 Lantrok, Oegstgeest, Huize Rhijngeest W Locher, Rotterdam, Boompjes 25 - Menalda, Rhedon, Schnonenb. singel 30 J J Peper, Winterswijk, J Tooropstraat 21 AM Pont, Katwijk, Duinstraat 35 A J. G Punt, Gouda, Turfmarkt 140 M Schic berger,Wassenaar. Kerkstraat 22a Chr. Sportel, Bloemendanl, Koekoeksweg 1 J Ph Steller. Wassenaar. Narcislaan 10 A Joon—Stikkelorum, Delft C Trompstraat 311 BH Strieker, Cairo J M F Scftecr der—Stumpel. Alphen a. d. Rijn, Hazeveld H Tammen, Den Haag, Atjehstraat 83 H Veenstra, Hengelo, Enschedéschestraat 271 Th Vermeulen, Heemstede, J Verhulst- laan 16 M C van Volenhoven, Den Haag, J Israëlslaan 61 W A M van Zuijlen, Bra bantsche Turfmarkt IS. UNIVERSITEIT TE LEIDEN Indologie, di 1 N. Hoofdvak Dierkunde Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN BLOEMPJESDAG De opbrengst van de gister gehouden bloempjesdag ten bate van het TBC-fonds „Draagt elkanders lasten" bedraagt de som van f 177.69. UITSTAPJES De Knapcnvcreeniging Spreuken 8 17b, afd. Bethel, heeft onder leiding van de hee ren Van Berkel en Van Dam een alleszins geslaagd uitstapje gemaakt met een wagen -an do MODA naar Arnhem en omgeving. Tusschen Utrecht en Arnhem werd twee maal gestopt en de jongens konden zich heerlijk vermaken in de bosschen. 't Was een zeer prettige iag voor de le den en hun leiders. De Landdag van de Nat. Bond Het Mobi lisatie Kruis welke gehouden zou worden on 4 Augustus a.s. is in verband met. het over lijden van den Prins Gemaal voorloopig uit. gesteld tot Zaterdag 1 Sept. KATWIJK AAN ZEE TELEGRAM VAN ROUWBEKLAG AAN H.M. DE KONINGIN Het bestuur van de Oranje Vereeniging heeft aan H. M. de Koningin ihet volgende telegram doen toekomen: Zeer diep gevoelt de Oranje Vereeni ging vertegenwoordigend Uw trouw volk van Katwijk aan Zee den 2waven slag dien Uwe Majesteit treilt in het overlijden van Z. K. I-I. den Prins dei- Nederlanden, imet Uwe Majesteit mee; in zonderheid waar het verscheiden van H. M. Uwe Koninklijke Moeder nog het rouwkleed doet dragen en wensobt Uw Majesteit sterkte en troost van Boven. KATWIJK AAN DEN RIJN ONGEVAL De groentenhandelaar Job. v. d. Zw. al hier reed met paard en kar langs den Zee- eg. Bij de R. K. Kerk schrok liet paard van een naderende auto en stopte onver- achts. Door den schok viel de meer dan 70-jarige v. d. Zw. van de kar doch de hit liep door. v. d. Zwan geraakte met zijn bee- nen onder den wagen en werd hierdoor zoodanig gekneusd dat hij niet meer kon opstaan en per auto naar het Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. .Daar bleek dat hij een bloeduitstorting had in zijn beenen. Na behandeling aldaar kon hij weer naar huis worden vervoerd waar hij verder be handeld zal kunnen worden. BOTSING Hedenmorgen kwam een grooten zand- auto van de firma v. d. Luyt te Oegstgeest in de Voorstraat in botsing met de tram. De bestuurder meende nog juist bij een op dein weg staande handwagen te kunnen pesseeren. Botsing was onvermijdelijk. De auto nog Het Tandheelkundig Instituut BREESTRAAT 65 LEIDEN*- TELEFOON 3532 Nederlandsen Duitfh u TANDARTS en Amerikaansch berekent voor een geheel tezamen met garantie pijnloos trekken inbegrepen f 24.50 Een geheel Onder- ot Bovengebit Plaatje m. 1 Kunsttand 4.00 Iedere Tand meer .ƒ1.75 Cementvulling 2.00 Porselein of Zilv.vulling 3.00 Goudvnlling vanaf 9.00 22 karaats Goadkronen vanaf 15.00 goud VOLSTREKT PIJNL00ZE TREKKINGEN 1.50 Halfjaarlijksche Controle en Mondonderzoek KOSTELOOS SPECIALIST IN PIJNL00ZE BEHANDELING Spreekuren: lederen werkdag van 912 en 14 u. Avondspreekuur: Dinsdag en Donderdag: 7-9 uur W Mondonderzoek kosteloos "WH komende uit richting KatwijkZee werd de tram van de vrachtauto afgetrokken. De dienst was eenigen tijd gestaakt. Proces verbaal werd opgemaakt. BLOEMENDIEFSTAL De politie betrapte gisteren op heeter- daad A. J. den Hartog en L. den Hartog, beiden wonende te Den Haag bij het pluu- ken van anjelieren en korenbloemen. De bloemen stonden nabij den Wassenaar- schen weg. Bij onderzoek bleek nog dat het rijwiel van A. J. den IL was voorzien van een valsch rijwiclbclastnigmerk. KOUDEKERK NIEUWE STEUNREGELING Blijkens Ministerieele aanschrijving Is deze gemeente voor die berekening van steun aan werkloozen ingedeeld in de Vile klasse en is met ingang van 1 Juli j.l. de steun voor uitgetrokkenen bepaald op f 8 iveek en voor de overige categoriën op f 7 per week, benevens f 0.75 per gezinslid boven de 2 personen. Een en ander is beperkt tot de maximum peroentagees, opgenomen in een daarvoor door den Minister vam Soclaie Zaken ont worpen schaal, waarbij tevens rekening is gehouden met de verdiende loonen. De nieuwe regeling komt hoofdzakelijk dus hierop neer, dat het grond-bedrag van de steun voor onee gemeente met fl is verminderd, doch dat voor de grootere ge zinnen in sommige gevallen de steun iets verhoogd, zal worden. LEIDERDORP ROUWDIENST. De kerkeraad der Ned. Herv1. Gem. is voornemens aan de a.s. Zondagavonddienst .vaarin voor zal gaan Ds. J. G. Streeder, in verband met het overlijden van Z. K. II. Prins Hendrik het karakter van een rouw dienst te geven. opge'vait om dit wenk ten uitvoer te brengen cn spraik de wensch uit dat de verwachtin gen voor de deze nieuwe „Von Bönningliou- senlaan" cn „Van Lynidenlaan" in vervulling moge gaam. Hierna wenden de beide lanen door de genoodiigden afgewandeld en was ten huize „Veldhorst" een vriendelijke ontvangst be reid door de heeren Van der Meij. Onder de beste wenscben voor de toekomst van de pas geopende lanen werden de champagne glazen geledigd. Het woord werd nog gevoerd door wet houder P. Warmerdam welke de stichting van deze nieuwe woonwijk een groote ver betering noemde. Wij (hebben in onze ge meente dringend noodig dat mcnschen zich vestigen die draagkracht hebben om zoo gezamenlijk de algemeene lasten, die zwaar drukken mede door de groote werkloosheid te kunnen dragen. Bij de tot standkoming van deze lanen 'heeft niet het persoonlijk doch het gemeenschappelijk belang voorgeze ten. De beplanting van deze lanen zal een bijzonder karakter dragen. WADDINXVEEN VERLOF BURGEMEESTER Naar wij vernemen heeft onze Burgemeester, die zich om gezondheidsredenen met verlof buiten de gemeente ophoudt, zich op medisch advies ge noodzaakt gezien aan te vragen dit verlof met eenige weken te verlengen. De toestand van den Burgemeester, die zich wat overwerkt had, is gelukkig vooruitgaande. ZOETERWOUDE AANRIJDING Mej. S. P. wonende te Leiderdorp, die per rijwiel alhier op de Hooge Rijndijk reed, is aangereden ter hoogte van Grenshoek, toen zij het rijwielpad wilde oprijden, door P. V., afkomstig uit Leiden. De juffrouw kwam te vallen en kwam met haar voet zoo danig in aanraking met een der pendalen van het rijwiel, dat een diepe vleeschwond ontstond. Door de E.H.D. uit Leiden is zij overgebracht naar het ziekenhuis. Tegen P. V., die volgens ooggetuigen roekeloos reed en derhalve de schuldige werd genoemd, is proces-verbaal opgemaakt, WIE IS LETTER M. Door een vrachtauto, gemerkt letter M., liet. nummer kon niet worden opgenomen, is gisteren ter hoogte van de Rijnnegommer- straat een straatlantaarn van de electrische verlichting omver gereden. De bestuurder, die zeer slingerend langs den weg moet ge reden hebben, is doorgereden. De bestuurder van de luxe auto, die achter het voertuig aanreed en derhalve de aan rijding heeft gezien, wordt verzocht zich bij de politie te melden. WIEL GEBROKEN. De groentenhandelaar Siera, wonende al hier, kwam gisteren met paard en volgela den wagen met groenten en aardappelen langs den Hoogen Rijndijk van de veiling re Leiden. Tegenover de woning van den vee houder Dorrepaal brak een der wielen van het voertuig, waardoor de geheele vracht de straat werd uitgestort, 't Was een aanzienlijke schadepost voor Siera. Ingezonden Stukken lordeigkheitf der Redactie) LISSE TELEURSTELLEND De b-cer J. Noorlandtt, die verleden week na een verblijf van 16 weken in het Zie kenhuis voor verder herstel na-ar zijoi wo ning terug mocht keeren, is Woensdagavond •ederom in het ziekenhuis te Leiden opge nomen, aangezien zijn toestand dit nood zakelijk maakte. „KLEIN EXCELSIOR" Het Kinderkoor „Klein Excelsior" behaalde op het Concours te Hoofddorp do le prijs niet 307 punten in de afdeeling Bekroonde Kinderkoren of Uitmuntendheid. EEN TWEETAL NIEUWE LANEN VAN NIEUWE WOONWIJK IN GEBRUIK GESTELD Woensdagmiddag te half 5 vond de open stelling plaats van een tweetal lanen die de toegang zullen vormen voor de nieuwe 'oonwijk alhier. Allereerst werd het woord gevoerd door den heer J. van der Mey, lid der firma G. van der Mey's Zonen alhier, op wier terrei nen dit laneucomplex is tot stand gébracht De heer Van der Mey wees er op, dat de aanleg van deze lanen de eerste verwezen lijking is van liet nieuwe uitbreidingsplan der gemeente waarvan de „Van Lyndenlaan" een schakel vormt in den grooten venkeers- die in de toekomst zal worden gepro jecteerd buiten de directe koan der gemeente om. Dank werd gebracht aan Burgemeester on Wethouders voor de welwillende mede werking tot wijziging van het uitbreidings plan, in het bijzonder Wethouder Warm en- dam die voor deze lanen veel sympathie had Voorts werd den Gemeenteopzichterde heer P. J. Suijkerland dank gebracht voor zijn technische adviezen aan de hand van de voorschriften en de heer Schoort, aanne mer, voor die wijze waarop het werk afge leverd is. Hierop werd het woord gegeven aan Bur gemeester Baron van Wijnbergen, die den heer Van der Meij dank zegde voor zijn vrien delijke woorden. De Burgemeester stelde het erg beschadigd; de motor was op grooten prijs dat de heeren Van der Meij een motorwagen der tramin deze moeilijke tijden het plan hebben AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN Autobezitters! We hebben 15 (zegge vijf tien) auto's. Dat wil zeggen, dat we ruim veertig van de 450 oudjes, die zich hebben oPcfcohven, kunnen meenemen. Moet onze tocht voor de eerste maal se dert zes jaar een mislukking worden? Zijt ge de gelukkige gezichten van onze tachtig jarige stadgenooten vergeten, toen ze dien een en middag in het jaar ■werden getrac- kunnen hot niet gelooven. Vergeet achtigheid, drukke bezigheden hebben U belet Uw auto aan te melden. Doe het direct. Rapenburg 82, Tel. 2605. DEN HAAG HAAGSCH AMBTENARENGERECHT Uitspraken: Hpt Ambtenarengerecht te Den Haag heeft ingegrond verklaard een beroep van G. J. Jan- en, adjudant-onderofficier-administrateur der nfanterie te Zwolle tegen een beslissing van en Minister van Defensie, waarbij de klager, in eervol te ziin ontslagen bU beschikking van Januari 1933 wegenfl reorganisatie, is afge- om herplaatsing in ac- personeel tren Geneeskun digen dienst heeft den minister verzocht zijn igschikking op de candidatenlüst van ad.iu- -onderofficler-hoo omdat hö eer ah, ond< "Wegens striid met ringsvooi«chrift Bei het Gerecht de belis .ld, dat de klager i herzien - werd aangesteld ngschikte sergeant-ma- Lichamelijke Oefening. IS HET VOETBALSPEL ZONDE? Ds. Lingbeek geeft in het weekblad „De Gereformeerde Kerk1' onderstaand antwoord op de hem gestelde vraag „of een Christen voetbal spelen mag, of alleen Christelijk voetbal mag spelen". Indien voetbal spelen zondig is, dan is Christelijk voetbal spelen dubbel zondig. Stel u voor: men zou den duivel niet we- rcldsch mogen dienen, maar Christelijk. Wij, die dit schrijven, kunnen ons met cle beste wil niet begrijpen, wat plezier erin gelegen is een bal achterna te loopen. Wij vinden onszelf daarom echter geen zier hei liger dan die daarin wel plezier vinden. Alleen betreuren wij het wel eens, dat ons hedendaagsch jeugdig geslacht zoo veel tijd heeft voor zulke spelen en zoo weinig tijd voor wat den geest oefent. In het algemeen veroordeelen wij het ■oetbalspel, mits het den Zondag niet ont wijdt, dus niet. Echter kunnen wij het best begrijpen als iemand zegt: op zichzelf is in dat spel geen kwaad; ik wil een ander er niet om oordeelen, maar voor mij zou het niet goed zijn, want ik gevoel, dat het mij zou aftrekken van God of van mijn plicht... Evenwel, als men zoo oordeelt, komt men geheel anders tegenover deze dingen te staan. Nu is 't niet: ik vrome, die ik ben, o! ik speel geen voetbal, want ik ben heili ger dan anderen, maar: ik durf mij in dien weg niet begeven, omdat ik mijzelf zwak ker gevoel dan anderen; op zichzelf is er geen kwaad in en voor anderen is er mis schien geen kwaad in, maar ik kan er niet tegen; voor mij zou het niet goed zijn

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6