IVOROL VRIJDAG 29 JUNI 1934 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS GEMEENTERAAD De Gemeenterad zal waarschijnlijk ver gaderen op 2 en 9 Juli en zoo noodig op 10 Juli, 's middags eii 's avonds. GEEN SPREEKUUR Dc Wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Czn., is verhinderd morgen spreek HET NIEUWE RAADHUIS ER KOMT SCHOT IN! Er komt dan nu toch schot in de voorhe- ïeidingen voor 't nieuwe Raadhuis. EnkelQ weken geleden heeft de Raadhuis-Advies- Commissie haar rapport aan B. en W. uit gebracht. Daarover deelt het College thans o. m. het volgende mede: De grondbeginselen van het nieuwe ont- wem van den heer Ir. C. J. Blaauw wijken uit den aard der zaak, zoowel wat de uiter lijke vormgeving als wat de planindeeling betreft, niet af van die van het oorspronke lijke plan: de architect is volkomen trouw gebleven aan zijn eerste conceptie. Noch tans zijn er belangrijke verschillen in de r.adere behandeling en uitwerking van de hoofdgedachteu. De 'voornaamste afwijking, wat het uit wendig voorkomen betreft, is ongetwijfeld het ontwerp van een eenigszins terugsprin- genden aanbouw aan den Oostelijken gevel wand van het oude Raadhuis (hoek Koom- brugsteeg), waardoor de wijde gaping in de Breestraat-bebouwing verdwijnt. Deze aan bouw overdekt de plaatselijke verbreeding jvan het trottoir der steeg, welker as daar door in duidelijker en meer harmonisch ver band wordt gebracht met die van de Hoorn brug. Bovendien wordt aldus een fraaie af sluiting <ian den Breestraat-gevel bereikt. Een tweede belangrijke wijziging is die, welke gebracht is in den vorm van den =t 55 M. hoogen toren, door den ontwerper aanvankelijk min of meer schetsmatig be handeld. doch thans meer definitief uitge werkt. De Raadhuis-Advies-Commissie is van oordeel, dat deze vorm, welke in menig opzicht aan den vroegeren toren doet den ken, zonder daarvan een slaafsche m ging te zijn, in ruime mate bevrediging kan schenken, en aan het stadsbeeld, van ken kant ook bezien, een fraai silhouet zal toevoegen. Overigens hebben de uitwendige wijzigin gen in hoofdzaak betrekking op de plaat sing en afmetingen van ramen en deuren, waarbij is gelet zoowel op de eisclutn vaD 'tien dienst als op de architectonische bctce- kenis dezer onderdeden in het gansche muurvlak- Een derde belangrijke verbetering betreft Ücn binnenhof, die aanvankelijk groot 15 M. bij 17 M., thans bijna een vierkant is ge- .worden ter grootte van 17 M. bij 18 M. De lichttoevoer is thans ruimschoots .ver zekerd. Tot de voornaamste wijzigingen van de Indeeling der hoofdverdieping behoort, dat hier ook de afdeeling Algemeene Zaken zal worden ondergebracht, terwijl de vier wet houderskamers aan elkaar grenzen, 't Is de bedoeling, om voor den bouw geen natuur steen maar met de band gevormde, rood gele baksteen uit een Rijnlandsclie steen bakkerij te gebruiken, waardoor de totale kosten belangrijk lager zullen zijn. Ook doordat de kubieke inhoud van het gebouw kleiner zal worden, bedragen de kosten Voorts minder. De Raadhuis-Advies-Commis Bie zoowel als de commissie van fabricage zijn eenstemmig van oordeel, dat het omge werkte plan-Blaauw behoort te worden uit gevoerd. Ook B. en W. nemen dit standpunt in en zullen in dezen zin aan den gemeenteraad adiisceren. Op 6 Juli zullen de Raadsleden het mcu- Sve ontwerp kunnen bezichtigen. UUBILEUM iï W. J. BUffeERSDIJK EEN KWARTEEUW DIRECTEUR VAN DE N. Z. H. T. M. Op 1 Augustus zal 't 25 jaar geleden zijn, 'dat Ir. W. J. Burgersdijk benoemd werd tot directeur der N. Z. H. Tram weg Mij- De jubilaris heeft bereids als zijn uitdrukkelij- ken wensch tó kennen gegeven- zijn jubileum in verband met de moeilijke tijdsom standigheden on opgemerkt te doen voorbijgaan. Ofschoon hier van in de krin gen van het per soneel op zeer duidelijke wijze kennis is gegeven, openbaarde zich van de ze zijde niettemin zooveel mogelijk onder eerbiediging van dien wcnsch het ver langen uiting te geven van zijn sympathie ke gevoelens jegens den jubilaris. Het gevolg is geweest, dat zich uit alle standplaatsen van het bedrijf een comité beeft gevormd, zich met het oog op het vo renstaande ten doel stellende, het jubileum te herdenken op een sobere en zoo min mo gelijk naar buiten tredende wijze. Op 1 Augustus a.s. zal te Haarlem een morgen- en avondsamenkomst van het per soneel met den jubilaris en de zijnen plaats hebben, zoodat zoowel zij, die vroegen-, als die laten dienst hebben, op dien dag, zoo- Veel mogelijk gelegenheid zullen hebben pan hun belangstelling blijk te geven. Tevens zal alsdan een gemeenschappelijk geschenk, bijeengebracht uit kleine bijdra gen, worden aangeboden. De beide samenkomsten op 1 Augustus zullen een zeer eenvoudig en intiem karak ter hebben* ONVOORZICHTIGHEID DUUR BETAALD Toen gisteravond om half acht het 7-jarige jongetje J. P. op onvoorzichtige wijze den rijweg nabij het Prins Hendrikplein over stak, werd hij aangereden door den 28- jarigen A. O. Het knaapje werd tegen het wegdek gesmakt en brak een been. Door don E. H. D. is het naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. LIJK OPGEHAALD IN HET GALGEWATER Gisteravond om negen uur ongeveer, heeft een kanovaarder in het Galgewater een vreeselijke vondst gedaan. Hij zag een lijk drijven zonder armen of beenen. Bij onder zoek is gebleken, dat het een manspersoon is geweest van 40 a 50 jaar. In een kist is hot lijk naai- het politie-bureau overge bracht De identiteit is nog niet bekend. Of men hier met een ongeluk, dan wel met een misdrijf te doen heeft, is tot dusver even min bekend. VLIEG ER NIET IN! EEN OPLICHTER AAN HET WERK Dezer dagen kreeg een bewoonster van een hofje hier ter stede bezoek van een als lieer gekleed persoon, die zich voorstelde als vertegenwoordiger van een brandassurantie maatschappij. Hij vertelde de vrouw, dat hij in opdracht van zijn firma haar drie mouw vesten en drie schorten gratis mocht doen toekomen, mits zij thans 80 el flanel van hem kocht voor den prijs van slechts f 10. De vrouw, die meende een koopje te «kun nen halen, kocht het flanel, betaalde de f 10, doch, zooals te verwachten was, zoowel de schorten als de vesten laten nog steeds op zich wachten. Bovendien bleek achteraf, dat de flanel van inferieure kwaliteit was. Hoewel het bedrog er duimdik bovenop ligt, schijnt het, gezien dit geval, toch nog noodig tegen de praktijken van dezen op lichter te waarschuwen. De vrouw in kwes tie, die eerst gisteren bij de politie aangifte an de zaak heelt gedaan, wist te vertellen, dat de man er als volgt uitziet: Joodsch type, oud p;.m. 30 jaar, middelmatig postuur donker uiterlijk, gezonde gelaatskleur, ge kleed in blauw costuum en donkere hoed op liet hoofd. Zij, die inlichtingen omtrent dezen oplichter kunnen verstrekken, wor den verzocht zicli op het politiebureau te melden. WATERPOLO DE ZIJL IC.J.M.V. I (9—2). Dc eerste nederlaagwedstrijd van De Zijl is geëindigd met een groote overwinning ian de gastheeren. Direct na den aanvang krijgt De Zijl een corner te nemen. D. Kraaienbrink bemachtigt de bal en onhoud baar geeft hij zijn club de leiding, 10. Bij den volgenden aanval weet dezelfde speler met een zeer ver schot de score op te voe ren tot 2—0. Na het uitzwemmen gelukt het den gasten den achterstand te verkleinen, 21, via de band van den midachter van De Zijl. Slecht plaatsen van D. Kraaien brink doet een prachtkans de score te ver- hoogen verloren gaan. Een goed geplaatst schot van Kramp vanaf de 2 M.lijn treft doel, 31. Vervolgens een misverstand in De Zijl-verdediging en het kost C.J.M.V. geen moeite opnieuw den achterstand te verkleinen, 3—2. Twee goed aanvallen van de thuisclub leveren door middel van IX Kraaienbrink even zoovele doelpunten op, -2, met welke stand de rust aanbreekt Nadat een schot van C.J.M.V. op het doel belandt, doelpunt Kramp uit vrije positie wederom 62. Een ver schot van D. Kraaien brink werkt de keeper in eigen doel, 7—2. Met een keurig geplaatst schot uit moeilijke positie weet Kramp den C.J.M.V.keeper nog maals te passereen, 82. Even later doet D. Kraaienbrink hem dit na en het is 92, waarmede het einde aanbreekt van dezen door De Zijl zeer goed gespeelden wedstrijd. De verstandhouding tuschen beide par tijen liet niets te wenschen over. De leiding van den heer J. H. de Haas was uitstekend. VOETBALWEDSTRIJD 6 R.V.A. —4 R.I. Na verlenging nog onbeslist Gisteravond heeft 6 R.V.A. een voetbal wedstrijd gespeeld tegen 4 R.I., welke wed strijd niet blanken stand is geëindigd. Aan vankelijk komt 4 R.I. geducht opzetten, doch de achterhoede van 6 R.V.A. weetalle aanvallen af te slaan. Na 15 minuten krijgt 4 R.I. een strafschop te nemen, welke cle aanvoerder van 4 R.I. niet wenscht te be nutten. De rust gaat in met blanken stand. Na de rust wegen beide elftallen tegen elkaar op. Af en toe verricht aan weerszij den de keeper wonderen, zoodat noch O R.V.A. noch 4 R.I. het net te vinden weet, Tien minuten voor het einde krijgt 6 R.V.A. een strafschop te nemen, doch nu laat 6 R.V.A. op haar beurt deze kans onbenut De laatste tien minuten wordt er fel gestreden om het winnende doelpunt, maar dit blijft uit, zoodat de strijd zonder doelpunten ver strijkt. Na afloop wordt 2 maal 7y2 minuut verlengd, maar de stand blijft ongewijzigd, zelfs wanneer aan weerszijden vijf doel- schoppen genomen worden is de stand nog altijd 0—0. Dan wordt het spel gestaakt en roept de lieer J. Cramer, leider van C.G.W., op wier initiatief deze wedstrijd gespeeld werd, de aanvoerders van beide elftallen bijeen. Daar er geen winnaar valt aan te wijzen ontvangt iedere ploeg één zilveren vaas. Voor de medaille, bestemd voor den verliezer, moet nog een strafschop genomen worden aan weerskanten. Thans heeft 6 R.V.A. geluk, doordat ze weet in te schieten. Zij legt dan ook beslag op de medaille. Dc heer Cramer heeft met een toepasselijk .id de prijzen overhandigd. Tevens zijn met dezen wedstrijd de wedstrijden van C. G. W. afgeloopen, die een succes zijn ge worden. Vermelden we nog dat scheidsrechter Neu teboom dezen laatsten wedstrijd correct heeft geleid. ONGEVAL BIJ HET VOETBALLEN Gisteravond om half negen had de 22- jarige C. W.O. uit Noordwijk-Binnen het ongeluk tijdens het voetballen op het R. K. sportterrein aan den Haagweg met de linkervoet in den grond te trappen. Dienten gevolge ontwrichtte hij zijn knie en moest hij door den E. H. D. naar het Academisch Ziekenhuis worden vervoerd. Dr. J. POS ONDERSCHEIDEN. Onzen landgenoot Dr. J. Pos, tandarts te Leiden, is de onderscheiding te beurt geval len benoemd te worden tot lid van de we tenschappelijke afdeeling van de Harvard- Univcrsiteit te Boston: naar men weet een der bekendste universiteiten van Amerika. ARBEIDSBEURS. Op den 28stcn Juni 1934 waren 2974 (v. j. 2658) werkzoekenden ingeschreven. PROF. DR. L. ITALLIE ONDERSCHEIDEN Door den Senaat der Universiteit van I,ilik is aan den Leidschen hoogleeraar Prof. Dr. L. Itallie het eere-doctoraat ver leend; LEIDSCHE BURGERWACHT In de Jacobazaal van hotel „Den Burcht' hield gisteravond de Leidsche Burgerwacht haar jaarlijksche algemeeene vergadering, die onder leiding stond van den voorzitter Mr. F. J. J. Trapman. Hartelijk heette Mr. Trapman alle aanw zigen welkom, waarna hij memoreerde het 15-jarig bestaan der Vereeniging, dat fees telijk in de Stadsgehoorzaal is herdacht. Nadat de notulen van de vorige verg. en de ingekomen stukken waren gelezen, werd het jaarverslag over 1933 door den sec retaris, maj. M. van Mens, uitgebracht, waar uit 'bleek, dat het ledental, dat momenteel 478 bedraagt, stijgende is. Voorts werd in het jaarverslag nadrukkelijk gewezen op de be- teekenis van het instituut, dat uitsluitend een vrede-instituut wil zijn. De goede geest en groote ijver, die in de vereeniging wor den gevonden, wareneerder een punt waar bij een oogenblik werd stilgestaan, zoo ook ■bij de betrouwbaarheid der Burgei'wachten. Bij monde van den Voorzitter werd maj. Mens dank gezegd voor zijn uitvoerig ver slag, waarbij zich de vergadering met ap plaus aansloot. Nadat de kascommissie hij monde van den heer J. Noë goedkeurend verslag had uitge bracht werd de penningmeester, de heer Sil- levis, gedécliargeerd voor zijn beheer, waarna deze het jaarverslag over 1933 uit bracht. Benoemd werden in de kascommissie-1934 de heeren J. F. X. Sanders, F. v. d. Mark en J. Noë. Dc bestuursverkiezing had tot resultaat dat bij acclamatie werden herkozen de hee ren Mr F. J. J. Trapman en J. van Leeuwen, die zich hun benoeming lieten welgevallen en gekozen in de vacature-Mr. Nord Thom son (die enkele maanden uit de Burger wacht was getreden maar zich weer aange sloten heeft) Mr. Nord Thomson, terwijl in een aanvullingsplaats gekozen is de heer B. de Koning. Bij de rondvraag, die hierna gehouden werd, werd nog uitvoerig de uniformkwes tie besproken, waarna de uitreiking der prij zen, behaald bij het schieten en schermen, plaals had. Prijswinnaars waren de heeren F. v. d. Vel den, kampioen buks 1934 met 204 p.; afd. A le pr. F. v .d. Velden, 2e pr. J. \an Eek; afd. B le pr. L v Es; afd. C le pr. Van Leeuwen. 2e pr. J. Boot, 3e pr. S. Scheffer; afd. D le pr. v, d. Broek; afd schennen le pr. D Brus- see, 2e pr. L Segaar. Een extra prijs werd nog toegekend aan den heer F. v. d. Velden. K. VAN K. VOOR RIJNLAND OPENBARE VERGADERING Na in langdurige voorgaande geheime bijeen komst, kwam dc Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland gistermiddag te kwa^t over vier in openbare vergadering bijeen onder voor zitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de afdeeling Handel en Nijverheid van het Departement voor Economische Zaken betref fende het op 5 Juni j,l. onderteekende „Zusatz- protokoll" op de Ned.-Duitsche deviezenovereen- komst. Van de directie van den Landbouw van het zelfde departement was bericht ontvangen dat met de uitbetaling van het surplusbollen een aanvang gemaakt. Voor het geval er In het District der Kamer kweekers zijn, die moeilijkheden hiermede onder vinden, kunnen zij zich tot het Bureau der Kamer wenden, naar aanleiding waarvan de Kamer op bespoediging ral aandringen. De uitbetaling ge schiedt op het oogenblik over het algemeen vrij Vlot. De Ned. Graancentrale heeft de Kamer bericht gezonden, dat degenen uit het district der Kamer, die te kampen hebben met betalingsmoeilijkheden betreft den export naar de Donaulanden en Polen, zich tot dit bureau kan wénden (Korte Voorhout 10. den Haag), wijl dit steeds een surplus aan schuld op genoemde staten heeft, zoo- :r wellicht met gesloten beurzen kan worden afgehandeld. De vporz. deelt vervolgens mede. dat nog steeds pogingen worden aangewend om het goede renstation Hazerswoude-Koudekerk als zoodanig te behouden. Op een verzoek der Kamer aan de N.Z.H.T.M. n de vertrektijden der tram uit Leiden naar Kat wijk te doen aansluiten op de aankomst der treinen, is bericht ontvangen, dat hieraan slechts gedeeltelijk kon worden voldaan. De voorz. deelt hierna mede. dat de opening •r nieuwe spoorbaan Alphen'BoskoopGouda October zal plaats hebben. De rekening en verantwoording van het beheer der Kamer over 1933. in het rapport waarvan gezegd wordt, dat het beheer in orde is bevonden, wordt goedgekeurd en het bureau der Kamer ge dechargeerd. Het saldo bedraagt f 559.41. Tot lid van de Bevrachtingscommissie Leiden in de vacature-ir. C. Pannevis wordt door de Kamer benoemd het lid der Kamer, de heer H. v. Leeu wen. In deze plaats wordt tot plaatsvervangend lid gekozen de heer Mieloo te Alphen aan den Rijn. Vervolgens komt aan de orde vaststelling van __n reglement voor een Contactcommissie in het Bloembollenbedrijf. Dit voonstel werd als volgt toegelicht: De Kamer van Koophandel 'en Fabrieken voor Rijnland, overwegende: dat de huidige economische omstandigheden een zeer ongunstigen invloed uitoefenen op de liquida- an meerdere voorheen floreerende bloembol- lenbedrijven, dat tal van bedrijven door borgstellingen van elkander afhankelijk zijn, dat geforceerde verkoopen tengevolge van fail lissement van landelijke en bollenschuren zoowel an bloembollen zeer ernstige nadeelen kunnen toebrengen zoowel aan de crediteuren, als aan het bloembollenbedrijf in het algemeen, Condudeerende: dat het dus in het algemeen belang moet worden geacht liquidaties zooveel mogelijk te voorkomen, Besluit: om een Contactcommissie voor het Bloembollen bedrijf voor het district der Kamer van Koophan- n Fabrieken voor Rijnland te formeeren en deze Commissie een Reglement vast te stellen. Na een kleine discussie over het reglement be sloot de Kamer conform het voorstel, waarna tot leden der commissie worden benoemd de heeren mr. E. J. M. H. Bolsius, mr. P. E. Briët. D. ten Cate Brouwer, allen te Leiden, not. Wagter te Sassenheim en C. Egging Jr. te Voorschoten. Aan het bureau der Kamer werd opgedragen na te gaan of het ook wenscheijk zal zijn een contact commissie voor andere bedrijven in het leven te roepen. Vervolgens deelt de voorz. een en ander mede over de bemoeiingen der Kamer inzake het ver- leenen van crediet aan de Kleine Zelfstandigen in Rijnsburg en omgeving. De voorz. uit hierbij zijn voldoening over de medewerking der diverse ge meentebesturen in genoemde omgeving, terwijl hij toevoegt, dat 'n goed resultaat van de bespre kingen met het Departement is te verkrijgen. Na afhandeling van enkele andere zaken, kwam de rondvraag aan de orde. Dc heer Meyers vroeg of het niet mogelijk was, dat de Kamer zou aandringen op vereenvoudiging der Omzetbelasting voor die bedrijven die naast hun eigen bedrijf ook industrie beoefenen. Dc voorz. zegde hieromtrent bespreking toe met de betreffende autoriteitent fjeTfadectwdxi'j! Jandpasta, Witte tanden en frissche adem De heer Guljé wecs er in dit verband op, dat het z.i. direct in het belang der belanghebbenden is zich rechtstreeks tot het betreffende departement te wenden. Hierna volgde sluiting der vergadering. WATERTEMPERATUUR De Zijl 2OV2 gr. C., Hooge Rijndijk 20Ys graden C. GEVONDEN VOORWERPEN sleutels, bonboekjo wichten, rozenkransen, gummidop voor motor hoorn, boodschappentnsch, dameskousen en sok ken, onderdeel meetinstrument, belastingplaat jes, tabaloszak, handschoenen, nctetasschen, jon >akje Inh. porthem- kinderjurkje. kinderfietsje, vulpenhoudei fietsje, vlschnet met tuig, handaane, wagen, zilveren broche, 2 ladders, zeiltje, col bertjasje, 2 dame^ringen, 4 damestasschen. radiateurdop, 1 achortje. kettinkje met medail les. mantelceintdur, notitieboekje, kerkboekje, dameshoed, knot wol. muti, fietspomp. dek kleed, handdoek, zonnetwli, padvindtrsfluit, da- >onderdags en Vrijdags tön Politiebureel BURGERLIJKE STAND BEVALLEN; Uit den Omtrek ALKEMADE van RuitenHoogenboom d.; A J v Gentvan Veen d. GEHUWD: J W van den Haak 27 j en H C Vermei) 24 j. ONDERTROUWT»W van der Star 27 j en K Ganzevles «22 J; D de Vries 37 j en M vf den Berg 38 j.; J C van Aarle 27 j en B vt Leeuwen 21 j. ALPHEN AAN DEN RIJN NAT. LANDDAG MOBILISATIEKRUIS Zijne Excellentie Mr. Dr. L. N. Decker Minister van Defensie, heeft het voorzitterschap aanvaard van het ecre-comité bij gelegenheid den nationalen landdag van den Nat. Bond het Mobilisatiekruis op Zaterdag 4 Augustus te Alphen aan den Rijn, HAZERSWOUDE-RIJND1JK JUBILEUM Ter gelegenheid van het 25-jarLg jubileum den heer H. J. Kerkhoven, Hoofd der Chr. School aan den Rijndijk, als onderwijzer werd Donderdag morgen een schitterend schoolfeest gehouden, ter wijl in den middag van dien dag een aangenaam samenzijn werd gehouden, waarin gelegenheid werd gegeven den jubilaris te complimenteeren. De samenkomst stond onder leiding van den heer G. van Doornik, welke den Jubilaris hartelijk feliciteerde en een prachtige klok namens het bestuur en het personeel aanbood. Verder werd het woord gevoerd door den voor zitter van het Schoolbestuur, den heer Jac. van Leeuwen, den heer Warnaar, Burgemeester van Hazerswoude, namens B. en W. van Koudekerk, wethouder N. P. Teeghenhout, Ds. Odé namens 't Ned. Herv. Schoolbestuur, den heer J. C. Ketel, namens de ouders, den heer IJ. Zentel, het Bestuur der A.R. Kiesvereeniging Rijndijk, Oud-Burgemeester Van der Meulen, Bur gemeester Brug van Leiderdorp als vriend en de gemeente-secretaris den heer B. den Braver, waar na de Jubilaris in bewogen woorden dank bracht, aan het bestuur, personeel, gemeentebesturen en andefen voor de veelvuldige goede woorden en wenschen gesproken en bovenal aan God, die hem bij den voortduur bekwaamde tot de heerlijke maar ook vaak moeilijke taak. Ds. Haspers sprak namens den kerkeraad der Geref. Kerk een hartelijk slotwoord en ging het zingen van Ps. 72 11 voo Ververschingen werden rondgediend schoollokalen waren smaakvol versierd. atse—v Lujjk d;Jv ElswUk—Hogervorst d. ONDERTROUWD: L van Aalst 30 en P van Beek 30 j; A J Bruin 25 en A v Gorkdm 27 j. GEHUWD: F Lekx 22 j en I W van Vesten 21 jaar. OVERLEDEN: G P van der Ploeg jd. 28 j. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUW. Nog vroeger dan verwacht werd, is vrij dom gegeven om Eigenheimers te rooien. De tuinders hier en in de omgeving zullen hiervan' nog wel geen gebruik kunnen ma ken. Door de langdurige droogte zijn da Eigenheimers nog niet tot wasdom kunnen komen. Doch de consument is weer tevre den gesteld. Eigenheimers zijn vrij. De prij zen waren de laatste dagen in dalende lijn. Gehoopt wordt dat spoedig weer een kwan tum naar Duitschland zal mogen. Dan volgt onmiddellijk de stijging weer. MOOIE OPBRENGST. De „Bloempjesdag" voor de Vereeniging voor de Verpleging van lijders aan Vallende Ziekte heelt opgebracht de som van f 84,18. KATWIJK AAN ZEE AANGEREDEN. Op het politiebureau werd de eerste hulp verleend aan een jongetje, S. O., uit de M. de Ruyterstraat, dat door een wielrijder was aangereden en een vrij ernstige hoofdwond had bekomen. Het ventje werd daarna door Dr. Lodder verder behandeld. KOUDEKERK ONTSLAGAANVRAGE Dc gemeente-opzichter de heer A. R. Meijer al hier, heeft eervol ontslag uit deze betrekking aan gevraagd. LISSE GEMEENTERAAD Donderdagmiddag vergaderde de Raad der gemeente. Voorzitter: Burgemeester Baron van Wijn bergen. De notulen worden na lezing van het ambtsgebed ongewijzigd vastgesteld, waar na do agenda in behandeling kwam. ALs eerste punt was aan de orde de be noeming van commissarissen van dc N.V. Electriciteitsbedrijf HillegomLisseSassen heim. De aftredende heeren A. Verduyn Jf., P. Warmerdam en J. P. Sogers werden herbe noemd en verklaarden zich bereid deze functie weer waar te nemen. Uitbreidingsplan Betreffende het uitbreidingsplan der ge meente besloot de Raad, gelet op zijn be sluit om tot het ontwerpen van een nieuw uitbreidingsplan over te gaan, omdat het uitbreidingsplan van 1906 niet meer aan de eischen voor dc gewenschte uitbreiding der gemeente voldoet en gedurende 4 weken voor een ieder ter secretarie der Gemeente ter inzage te leggen. Hondenbelasting. In behandeling kwam nu een verordening op de heffing van een belasting op het hou den van honden in deze gemeente. De betasting voor een hond bedraagt f6 per jaar. Voor een vastliggende hond wordt dit bedrag verminderd tel f2. Vrijgesteld worden: a. honden die gehou den worden door kooplieden en houden als voorwerpen vart hun handel; b. honden be neden den leeftijd van 6 maanden; c. trek honden. Na ecnige bespreking ging de Raad met de vergadering accoorö. De wcnschelijkheid werd uitgesproken dat in de praktijk zal blijken dat door deze verordening tusschen de honden waar f6 en de honden waar f2 voor betaald moet worden een goed verschil zal zijn. Nieuwe straatnamen. Door den Baad moesten vervolgens tweetal nieuwe starten „gedoopt" wor welke plechtigheid nogal lang duurde. Dc nieuwe straten liggen op terrein van de firma G. van der Mey's zonen. Deze bad een voorstel ingediend om deze straten te noemen: de straat parallel loopende mot dc Veldhorststraat: Von Bönninghausenlaan en de tweede, welke een verbinding geeft tus schen deze laan en de Veldhorststraat: Van Lyndenlaar.. De heer C. S chrama vindt dat hier niet van „laan" gesproken kan worden. Het beeld der straten leent zich daar niet zoo toe. De Voorzitter betoogt, dat de groot ste en beroemdste laan van Nederland, do Middachtenlaan, ook bestraat is. Het idee van den heer Schrama, dat een laan alléén dan een laan is, wanneer deze niet bestraat is, acht de Voorzitter niet geheel juist. De heer J. P. Segers is er absoluut op tegen om de laan of straat de naam „Von Bünninghausén" te geven. Er zullen er z.i, maar weinigen zijn, die dezen naam op de juiste wijze uitspreken. Het zal een groote verbastering worden. Hij adviseert om Bosch-laan of -straat te noemen. Bovendien is de heer Segers het met Schrama eens, dat een straat met trottoirs geen „laan" meer is. De Voorzitter pleit echter voor do door de fi,rma v. d. Meij genoemde namen, mede uit piëteit voor den overleden Bur gemeester en de eigenares van het terrein waarop de straten gelegen zijn. De heer A. IL Schrama zag gaarne dat bij de eerstvolgende gelegenheid de naam van den oud-weth. Biggel, die in zijn leven 40 jaar de gemeente als Raadoslid en wet houder heeft gediend, in aanmerking te la ten komen. Met tegenstem van den heer Segers werd besloten de namen „Von Bönninghausen laan" en „Van Lynden-laan" in te voeren. Verhuur en Verkoop. Aan den heer Joh. de Kuiper alhier wordt verhuurd een perceel grond langs de eer ste Poellaan op bepaalde voorwaarden. Aan de heeren A. Raaphorst en J. van Beelen wordt een peice»l grond als bouw terrein verkocht aan de Crocussenstraak Salaris-regeling In behandeling kwam vervolgens de her ziening van de salarisregeling voor het ge meente-personeel, welke regeling in ons blad van gisteren werd opgenomen. De heer A. H. Schrama was er dankbaar voor, dat er nu eens overeenstemming was tusschen de Sociale Commissie en de Hoofd besturen der verschillende, 'organisaties. De Voorzitter: behoudens de „A.R.K.A.". De heer A. Th van Kesteren betreurde het, dat de verschillende loonen weer beneden waren afgerond. Waarom niet naai- boven? Hij zal niet tegenstemmen maar kan in het vervolg in geen geval tot eenige verlaging meer meewerken. De heer C. Schrama heeft eerst geaarzeld vóór te stemmen, doch kan nu zich ermede vereenigen. Het personeel dat nog loonen geniet van f 25 tot f 27, zal zich nog dank baar gevoelen, wanneer zij letten op ande ren. De heer Van Kesteren merkt nog op, dat hij de steunverleening niet voorbij ziet maar ls tegen eiken aftrek. Vergoeding Onderwijs. De vergoedingen van het Bijzonder On derwijs werden nu vastgesteld voor het jaar 1931 en wel als volgt: R.-K. Jongensschool en Meisjessschool f 5500, Ned. Ilorv. School f 3500, Geref. School f 400 en R.-K. School (Engel) f 3500. Een verzoek van de Chr. H.B.S. te Leiden om een bijdrage over 1931 wegens bezoek van leerlingen uit deze gemeente werd af gewezen, Burgerlijk Armbestuur. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur der gemeente over 1932, welke reke ning vooraf bij de Raadsleden gecirculeerd had, werd zonder eenige bespreking vast gesteld. Verzoek om meer steun. Van de plaatselijke afdeelingen van land bouw- en bouwvakorganisaties was een verzoek ingekomen om een tegemoetkoming in den steun voor dc werkloozen. Adressanten gaven in een uitvoerig schrij ven een vergelijking van de steunnormen zooals deze in Leiden en Lisse worden toe gepast. Voor Leiden bedraagt de hoogste steun f 17 en voor Lisse f 14.35. Dit verschil wordt veel te groot geacht De Voorzitter merkt echter op. dat, willen wij aanspraak blijven maken op de Rijks subsidie, wij ons dan moeten onderwerpen aan de voorschriften, welke het Etijk stelt. Aan de hand van deze voorschriften mag de steun niet hooger zijn in deze gemeente dan 114.35, zijnde 70 pet van het contract loon. De heer Schrama verzocht B. en W. alle pogingen in het werk te stellen om voor de groote gezinnen de steun te bepalen op °1 pet van het sitandaardloon. Door Weth. Warmerdam werd opgemerkt' dat te Hillegom reeds een conferentie van verschillende gemeente' -heft .plaats .gehad 1 Radio Nieuws. VRIJDAG 29 JUNI Programma 3: 8—17.20 Deut^chl-scnder: 17.20 IS.20 Brussel Fr; 18.2019.20 Deutchl.-sender 19.20—23 Luxemburg. 23—afl. Deubschl.-sender Programma 4: 8.20—8.5o Parüs Radio; 10.SS— 11.50 Parijs Radio: 12.20—17.35 Davcntry; 17.35 —18.20 Een der Eng. „Nat." zenders; 18.20— 19.50 Brussel VI; 19.50—afl.: Londen Reg ZATERDAG 30 JUNI Programma 3: 812.20 Deutschl-sender: 12.20 —14.20 Brussel Fr; 14.20—17.20 Kalundborfiv 17.2019.20 Brussel Fr; 19.2020.20 Keulen" sel Fr." 22.20—23.20 Luxemburg; 23.20afloopi Keulen 12,20 Parijs 1; 8.20—8.50 Parijs Radio; 10.35— 12.20-13.2o Brussel VI; 3 3.20— 17.3518 Een der Eng „Nat." ;ender; 18—19.35 Brussel VI; 19.35—20.05 Lon- len Rog; 20.05—afl.: Daventry om in dezen geest een tegemoetkoming voor groote gezinnen te kunnen bewerkstelligen. De Voorzitter deelde nog mede naar aan leiding van een vraag van den heer Kingma dat het niet bekend is of Lisse met 'de nieuwe steunregeling in dezelfde klasse als Leiden zal vallen. De nieuwe steunregeling zal 1 Juli a.s. ingaan, doch er is nog niets hierover ontvangen. Rondvraag Na mededeeljnjJ van' eenige ingekomen stukken werd de rondvraag gehouden. De heer C. Schrama sprak er zijn ver wondering over uit, dat in dezen tijd de waterprijs verhoogd werd. Hier is spreker, gezien de tijdsomstandigheden, sterk tegen. De menseben moeten nu nog meer offeren dan voorheen. De heer Verduyn, lid der Commissie, ant woordt den heer Schrama. De prijs van het water is niet verhoogd. Dat, verschillende woningen hooger zijn aangeslagen, vindt zifn oorzaak hierin, dat een herschatting heeft plaats gehad van de huurwaarde der huizen voor de Pers. Belasting. De huur waarde, die de Pers. Bel. aangeeft is basis voor de bepaling, hoeveel men voor Water leiding te betalen heeft- Hierdoor zijn som mige huizen verhoogd, andere daarentegen verlaagd. De heer Segers zegt nog, dat de'verhoog de tarieven voor sommigen een gevolg zijn van hetgeen de Pers. Bel. aangeeft. Echter zijn plannen in voorbereiding om tegemoet te komen en hoopt de Commissie spoedig met voorstellen te komen. Dc heer Romeijn vraagt of het water niet per Meter betaald kan worden, waarop ge antwoord wordt, dat dit nog veel duurder is. Hierna gaat de Raad in geheime zitting. UITSTAPJE „DE ZONZOEKSTERS' Door een 30-tal leden van dé Herv. Meisjes- Vereeniging „De Zonzoeksters" werd een uitstapjè gemaakt naar Haarlem. Aldaar werd de Verbonds dag van Noord- en Zuid-Holland bijgewoond waarna men naar het Bloemendaalsche straiid ging per autobus, alwaar verschillende spelen gedaan werden. Des avonds werd een wijdingssamenkomst bijgewoond in de nieuwe kerk te Haarlem. NOORDWIJK CONCOURS Naar wij vernemen is als datum voor het con cours hippique ,dat vanwege de vereeniging van hinderaisi*iters in den Haag in onze gemeente zal worden gehouden bepaald 1 Augustus. Het con cours zal plaats hebben op het strand. Vele van de beste ruiters uit het land hebben reeds deel neming toegezegd. Voor het nummer springconi cours wordt op 40 deelnemers gerekend. Het pro^ gramma zal nog nader worden bekend gemaakt. BENOEMINGEN Door den Commissaris der Koningin zijn be noemd tot onbezoldigd gemeenteveldwachter dè heeren: P. van der Put. H. J. Neuteboom. G. P. Roet, J. Sosef en A. de Jong, tijdelijke agenteè alhier. OEGSTGEEST Gisteravond werd in het Patronaatsge bouw alhier een uitvoering gegeven door bovengenoemde leerlingen. Wanneer men dé groote moeilijkheden indenkt, die te over winnen zijn bij het instudeeren met jonge kinderen, dan mogen we als algemeene nu druk van dezen avond constateeren, dat hier uitnemend werk is geleverd en dat de di rectrice, mej. van Hamel, die zich beschei- denlijk den heelen avond aan de piano hield, een llink trainingsvermogen bezit. De inzet met de drie liederen, gezongen door Corrie Mulder, was lief: een mooi stemmetje, iets te zacht. Ook de samenzang van de meisjes Corrie Mulder en Loes Wes- tenmann liet aan zuiverheid niets te wen schen over. De stemmen pasten uitstekend bij elkaar. In no. 3 kregen we Loes Wes- termann alleen te hooren en hadden we ge legenheid haar mooie stem te bewonderen in „Per la gloria" en „Du bist die Ruh". De quatre-mains, zoowel als de soli voor piano, getuigden van vaardigheid en maatgevoel. In 't bijzonder trof ons het samenspel van de meisjes Toosje Voss en Ank je v. d. Brugge, die ook in haar solospel er blijk van gaven een goede school te volgen. Bij de koorstuk jes kregen we de lieve stemmetjes van Lyke van Gerrevink, Molly Timmerman en een duet van Suusje Neys en Marietje Mak te hooren, die uitnemend voldeden. Na de pauze volgde het leuke koor van paddestoelen in de regenbui, dat een succes nummertje was, waarna de avond besloten werd met de opvoering van: „Roza de schoone slaapster," dat met groote belang- stïllin? door het talrijk opgekomen publiek werd gevolgd. Costuums waren prachtig, mimiek en declamatie voor kinderen heel aardig en goed ingestudeerd. Een welgeslaag de uitvoering. We voegen onze hulde bij de bloemen, die aan-mej. Hamel weiden over handigd. RUNSBURG TUINBOUW De vroege aardappelen vormen de laatste dagen het hoofdproduct van den aanvoer. Waarschijnlijk door den steeds toenemenden aanvoer is de prijs dc laatste dagen aanmerkelijk gezakt n.l. met on geveer f 1 af 1.10 per 100 K;G. Werd vorige week b.v. nog betaald tot f 6.— als hoogste prijs, dezer dagen was de middenprijs niet hooger dan f 4.40 a f 4.50 per 100 K.G., •aarbij dan f 1.40 per 100 K.G. heffing komt. Dit is toch nog een goede prijs voor den tuinder en niet uitgesloten is. dat hierbij nog een toeslag komt uit het overschot der heffing. Thans zijn ook Eigenheimers vrijgegeven om te oien. Dit zal de eerste dagen op den handel ig van weinig invloed zijn, want de eigenheimers zijn nog te klein van maat. Peen is matig in prijs, f 3.50 tot f 5.10 per 100 bos. Sla brengt van f 0 50 tot f 0.90 per 100 stuks op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6